Конспект НОД з малювання у другій молодшій групі: «Жовтий кульбаба. Малювання у другій молодшій групі: як пробудити натхнення 2 молодша група малювання подорож у літо

Рогонова Юлія Володимирівна

МБДОУ "Дитячий садок №134"

м.Дзержинськ Нижегородської обл.

Вихователь

Конспект НОД з малювання у другій молодшій групі: «Жовтий кульбаба»

Мета: вчити малювати кульбабу пальчиками.

Завдання:
1. Освітня область «Соціально-комунікативний розвиток»:
Розвивати промовисту мову, пам'ять, увагу; викликати емоційно-естетичний відгук на цю тему;
2. Освітня область «Пізнавальний розвиток»:закріплювати знання про весну, про перші кольори, їх будову; закріплювати знання про комах (бджола); виховувати дбайливе ставлення до природи.
3. Освітня область «Мовленнєвий розвиток»:виховувати вміння слухати вірш, відповідати питання, вчити підбирати описові прикметники до іменника; розвивати правильне звуковимову.
4. Освітня область «Художньо-естетичний розвиток»:вчити передавати образ квітки, її будову та форму використовуючи пальчики; закріпити знання основних кольорів; виховувати інтерес до творчості.
5. Освітня галузь «Фізичний розвиток»:розвивати дрібну моторику руки, координацію рухів; виховувати бажання брати участь у рухливих іграх.
Попередня робота:спостереження за травою та квітами, комахами на прогулянці, розглядання альбомів «Квіти», «Комахи»; відгадування загадок про весну, квіти.

Способи:слухання твору, розмова, індивідуальні відповіді дітей, використання сюрпризного моменту, проблемна ситуація, показ способу дії, пояснення, рухлива гра, заохочення.

Засоби:альбомні листи, жовта та зелена гуаш, модель кульбаби та бджілок за кількістю дітей, серветки.


Зміст освітньої діяльності:

1. Організаційний момент.
Вихователь:Хлопці, настала чудова пора року – Весна. Вся природа прокидається від довгого сну. Які квіти опускаються одні з перших?
Діти: Кульбаби.
Вихователь:Я прочитаю вам гарний вірш про кульбабу!
«Впустило сонце
Промінчик золотий.
Виріс кульбаба -
Перший молодий!
У нього чудовий
Золотистий колір
Він великого сонця,
Маленький портрет!
- Подивіться, який гарний кульбаба. Чим же ця квітка схожа на сонце?
Діти: Такий же круглий та жовтий.
Вихователь:Що є у кульбаби? (Стебло, листя, квітка) Чуєте, хтось дзижчить. Хто це?
Модниця крилата, сукня смугаста!
Зростанням хоч і малюк, вкусить, буде погано!
Діти: Бджілка.
(До групи вноситься бджілка)
Вихователь:Привіт, бджілко! Як тебе звати? (Майя) Бджілка дізналася, що у нас у групі з'явився кульбаба. Вона рано прокинулася, а квіти ще ніде не розцвіли. Бджілці так хочеться спробувати нектару. Ось вона до нас і прилетіла, але прилетіла до нас не одна, зі своїми друзями – бджілками.
Вихователь:(вносить бджілок)
Рухлива гра «Кульбаба»
Кульбаба, кульбаба!
(Присідають, потім повільно піднімаються)
Стебло тоненьке, як пальчик.
Якщо вітер швидкий-швидкий
(Розбігаються в різні боки)
На галявину налетить,
Все навколо зашелестить.
(Кажуть «ш-ш-ш-ш-ш»)
Кульбаби тичинки
Розлетяться хороводом
(Беруться за руки та йдуть по колу)
І зіллються з небозводом.

2. Проблемна ситуація.
- Хлопці, бджіл багато, квітка одна. Комахам так не вистачить квіткового нектару. Де нам його взяти?
Діти: Намалювати.
2. Вихователь:Чим ми малюватимемо? У нас немає пензлів.
Дітям важко відповісти.
Вихователь:Не біда, у нас завжди готові 10 пензликів, які постійно з нами. Що ж це за пензлики? Здогадалися? Звичайно, це наші пальчики! На кожен пальчик-пензлик своя фарба. А тепер я вас навчу малювати пальчиками-пензликами. Вибирайте собі будь-який аркуш, який вам більше подобається за кольором. Наберемо на пальчик жовту фарбу, поставимо на аркуші яскраву крапку, а потім навколо неї багато крапок по колу.
Вихователь:(Супроводжує пояснення зразковим показом) Ось і вийшла квіточка жовта, пухнаста. А що ми ще забули намалювати?
Діти: Стебло і листочок.
Вихователь:Їх можна намалювати прямими лініями. Хто бажає показати? (Дитина малює на зразку) Подивіться, в нашій групі виріс ще один кульбаба. А тепер ви самі намалюйте кульбаби для кожної бджілки.
Діти малюють.
3. Підбиття підсумків.
Вихователь:Які чудові вийшли квіти. Тепер складемо кульбаби разом - вийшов золотий лужок. Наші бджілки сядуть на нього і питимуть солодкий нектар! Хлопці, а квіти можна зривати? (Відповіді дітей). Чому? (Відповіді дітей).
Усі хлопці постаралися, бджілки дуже задоволені. Молодці!

Мета: створити у дітей радісний настрій, захоплення та подив від різноманітності фарб, квітів літа.

Вчити відчувати характер квітів та створювати свій образ літа. Удосконалювати композиційні навички: вміння створювати композицію на певну тему (пейзаж), виділяти головне, встановлювати зв'язки, розміщувати зображення на аркуші паперу. Виховувати акуратність, добрі стосунки.

Матеріал: фарби, пензлики, стаканчики з водою, серветки, аркуші паперу, конверт із силуетами дерев, рослин у різні пори року, великий аркуш паперу; музика П.Чайковського "Липень".

Хід заняття з малювання «Фарби літа»

Дітки, сьогодні до нашого дитячого садка надійшов лист. Ось подивіться яке воно велике та красиве. А прийшло воно з далекої Півночі від пінгвінів. Ви хочете дізнатися, що там написано?

- (розкриваю листа, читаю): «Доброго дня, дорогі діти! Пишуть вам пінгвіни з далекої Півночі. Ми знаємо, що ви дуже красиві та розумні діти. Ви багато знаєте, любити читати, малювати, танцювати, співати, грати. І ми вирішили попросити у вас допомоги. Справа в тому, що ми навчаємось у своїй північній художній школі і наш художній керівник дав нам завдання намалювати літній пейзаж. Але проблема в тому, що ми живемо в країні, де завжди лежить сніг, і ми ніколи не бачили літа, яке воно, якого кольору. Допоможіть нам будь-ласка зобразити літній пейзаж.

До побачення. Чекаємо від вас листа».

Допоможемо пінгвінам, хлопці?

Нам треба згадати, якими квітами ми з вами зобразимо літо. У цьому нам допоможе гра «Склади краєвид». Ось у мене є намальовані дерева, рослини в різні пори року. Давайте підберемо ті, які відповідають літній порі року. (Діти підбирають зображення та викладають літній пейзаж).

Молодці, як добре ми зобразили літній краєвид. Але це лише один пейзаж, а пінгвінів багато, і кожному хочеться отримати літо. Сідайте на свої місця (звучить музика), заплющити очі, згадайте літо, як ви відпочивали. Подумайте, які кольори передають тепле сонячне літо. Малюйте те, що вам найбільше подобається влітку, нехай це буде ваше літо, яким ви його бачите. (Діти малюють під музику)

Діти, розглянемо ваші творчі роботи. Хто хоче розповісти про своє літо?

Усі ви добре попрацювали, кожен із вас зумів передати своє бачення літа, і я думаю, що пінгвіни будуть дуже задоволені нашими малюнками і зможуть виконати завдання свого художнього керівника.

Надя Мєшкова

Малювання- один із улюблених видів дитячої діяльності. Більшість дітей сміливо береться за будь-які образотворчі матеріали та малюють, але не всі діти – майбутні художники, і цього не змінять навіть найкращі педагогічні методи. Але у всіх дітей є схильність до оволодіння графічними навичками і діти малюють все, що хочуть і як хочуть і при цьому дають опис своїм малюнкам, навіть якщо це просто каракулі. Таке дитину можна назвати творчою, тому що вміє неординарно мислити, робити відкриття, здатність бачити по-іншому, і надалі обов'язково навчитися красиво малювати.

Нетрадиційна техніка малюваннядолоньками та пальчиками особливих здібностей не вимагаєважливо педагогу вибрати тему для малюваннята спрямовувати дітей у правильному напрямку. Малюванняпальчиками та долоньками дуже подобається дітям. Це захоплюючий та веселий процес. Усвідомлені рухи стимулюють у дітей розвиток мови. Розфарбовуючи долоню дитина діє обома руками, що добре розвиває до ординацію рухів. У ліворуких дітей таке малювання сприяєрозвитку правої руки. Будь-яка образотворча діяльність сприяєестетичному сприйняттю світу та посиленню мовної активності, розвиває фантазію, просторове та образне мислення.

Коли дитина створює зображення, у нього вдосконалюються уявлення про навколишній світ. Він запам'ятовує характерні особливості та деталі предметів, опановує образотворчі навички, знаходить перші конструкторські рішення.

Для роботи з'єднала два аркуші шпалер. Намалювала в кутку сонечко, а промінчики - дитячі долоні.

Веселку малювалипальчиками та конюшина теж малювали пальчиками, все інше долоньками.



Дітям подобається розфарбовувати долоні фарбами, їм лоскітно і весело. Піднімається настрій та маса вражень.






В кінці малюваннязатонувала білі простори рожевою фарбою шматочком вати, можна це було зробити і на початку малювання.


Отакий шедевр у нас вийшов.





Публікації на тему:

"Малювання повітряних куль" (нетрадиційний метод малювання)Конспект НОД у молодшій групі «Малювання повітряних куль» (нетрадиційний метод малювання). Завдання: продовжувати знайомити дітей з квітами.

Фото звіт. Малювання пальчиками у другій молодшій групі «Літак». Малювання пальчиками – це дуже цікава та дивовижна діяльність.

ТЕМА: «РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДАТНОСТЕЙ ДІТЕЙ ЗАСТОСУВАННЯМ ОСВОЄННЯ НЕТРАДИЦІЙНИХ ТЕХНІК МАЛЮВАННЯ» ПЕДАГОГІЧНА ДІАГНОСТИКА ПО ОБРАЗУВАЛЬНОЇ.

Конспект ОД з малювання у 1 молодшій групі «В'юга» (колективне малювання з використанням нетрадиційної техніки малювання – «по – мокрому»).

Конспект відкритого заходу з нетрадиційної техніки малювання (малювання пластиковою вилкою) у другій молодшій групіМуніципальний дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням фізичного розвитку.

Конспект заняття з аплікації (колективна творчість) у другій молодшій групіКонспект заняття з аплікації (колективна творчість) у другій молодшій групі. Тема: «Падає, падає листя, У нашому саду листопад».

Цілі:

Розширити знання дітей про літо.
Збагачувати словник дітей на тему.
Формувати стійкі уявлення про величину, кількість, колір, геометричні фігури.
Продовжувати вчити дітей позначати цифрою кількість предметів, визначати становище предмета у просторі.
Вправляти в ліпленні скульптурної та барельєфної, наклеюванні, малюванні пальчиками, штампами та олівцями.
Розвивати вміння повторювати рухи за вихователем.
Розвивати мислення, моторику, зорове та слухове зосередження, координацію рухів.

Обладнання:

Олівці чорного кольору, картинка-заготівля із зображенням поїзда на рейках без шпал, олівці, що клеять, кольорові силуетні картинки «квітка», «полуниця», «груша», «огірок», «гриб», «заєць».
Зображення фону з зображенням різного кольору кольорів, серединки-пробки пластикові тих же кольорів.
Картинка-заготівля «соняшник», пластилін чорного кольору, насіння соняшнику.
Картонні «пиріжки» - складені навпіл трикутники з картону різної величини, «полунички» різної величини.
Кольорові силует овочів і фруктів, малюнок фону з боку звернено коробки у вигляді геометричних фігур.
Пальчикові фарби жовтого та червоного кольорів, картинка-заготівля «яблуко».
Штампи "яблуко", червона гуаш, картинки-заготівлі "яблуня".
Прищіпки, мотузка, кольорові силуетні зображення із зображенням грибів.
Пластилін білого кольору, картинка-заготівля «мухомор» без білих плям на капелюшку.
Картинка із зображенням чотирьох грибів, серед яких три однакові, а один відмінний від інших.
Зображення фону із зображенням ніжок грибів різного розміру, вирізані з кольорового картону відповідного розміру капелюшки грибів, листочки, равлики.
Плоскі мушлі, скельця, клей, картинка-заготівля «На морському березі».
Зображення фону із зображенням трьох ведмедів різної величини, вирізані з кольорового картону надувні круги відповідного ведмедям розміру.
Місткість з піском, в якому зариті різноманітні камінці.
Аудіозапис: «Ось воно яке – наше літо!»

Хід заняття:

Гра-вітання «Наші розумні головки»

Наші розумні головки
Думатимуть багато, спритно.
Вуха слухатимуть,
Ротик чітко говорити.
Ручки плескатимуть,
Ніжки тупатимуть.
Спинки випрямляються,
Один одному посміхаємось.

Читання вірша - Потяг «Дари літа»

Немов поїзд мчить літо,
Всі розпродані квитки –
Їде літній поїзд до нас
По полях та по лісах.
Гучно паровоз гуде –
Сірий заєць у ньому сидить.
Він не клоун, не артист –
Він вухатий машиніст!

Малювання «Літній поїзд»

Намалюйте чорним олівцем шпали – короткі вертикальні смужки та дим із труби паровоза – завитки.

Номер перший, знаю точно,
У поїзді квітковий вагон!
«Шлях до осені далекий!» -
Говорить усім волошка.
І киває головою
Дзвіночок польовий,
А соняшник вдалину дивиться -
Він за сонечком стежить!
Нехай він маленький, але все ж
Він на сонечко схожий!

Дидактична гра «Підбери квітку серединку»

Підберіть кожній квітці серединку такого самого кольору, як пелюстки.

Ручна праця «Соняшник»

Давайте зробимо соняшник як справжній: середину заліпимо чорним пластиліном, а зверху на чорний пластилін викладемо насіння.

А у вагоні номер два
Чи не квіти і не трава –
Ягоди в ньому знатні,
Дуже ароматні.
Суниця та малина
Втекли з кошика –
Не хочуть вони зникнути
І у варення до нас потрапити!

Дидактична гра «Тістечка з полуницею»

Перед вами пиріжки. Покажіть найбільший пиріжок, середній, найменший. Тепер потрібно покласти начинку в пиріжки – ягідки полуниці. Тільки будьте уважні, у найбільший пиріжок кладіть найбільші ягоди, у середній пиріжок – середні ягоди, у маленький пиріжок – маленькі ягоди.

Біля вагона номер три
Тільки овочі всередині!
Морква каже: «Хлопці,
Краще немає нашої грядки!
Відразу з нею вступили в суперечку
Огірок та помідор.

Дидактична гра «Розклади овочі та фрукти в коробки»

Розкладіть овочі та фрукти у коробки відповідної форми.

Ліплення «Салат з огірків та помідорів»

Діти ліплять прямим розкочуванням із зеленого пластиліну огірок, круговим розкочуванням із червоного пластиліну ліплять помідори. Потім розрізають виліплені овочі на шматочки і складають на тарілочку. Зверху посипають зеленню – розірваною на дрібні шматочки серветкою зеленого кольору.

А в четвертому до нас у сади
Їдуть стиглі плоди!
Яблуко лякає грушу,
Що її хочуть все з'їсти.
Груша дуже боязка,
І з неї сміється злива.

Дидактична гра «Порахуй фрукти у вазах»

Порахуйте фрукти у вазах та позначте цифрою.

Малювання штампами «Яблуня»

Занурюйте штампи в фарбу і залишайте відбитки на дереві.

Малювання фарбами «Яблучко наливне»

Подивіться на це яблуко. У нього один діжок жовтий, а другий червоний. Давайте намалюємо таке саме яблуко з жовтим і червоним бочками.

Динамічна пауза «Ось воно яке, наше літо»

Діти під однойменну пісню беруть килимки, лягають на них на живіт, махають ногами, потім руками перевертаються на бік, потім на спину, піднімають ноги, руки. Встають, бігають врозтіч з круговими рухами рук перед грудьми - «плавають».

А у грибному вагоні – п'ятому
Їдуть у літній ліс опеньки.
І мріють на день
Раніше за всіх зайняти пеньок.
Білий гриб спитав лисичку:
"Де ростете ви, сестричка?"
«Я росту серед трави,
В іншому, там же де і ви!

Дидактична гра «Підбери грибам капелюшки»

Підберіть кожному грибу капелюшок, що підходить за розміром. а зверху на капелюшок покладіть листок. А внизу під грибами посадіть равликів.

Ліплення барельєфне «Отрутний гриб мухомор»

Зробіть отруйному грибу мухомору білі крапочки із пластиліну.

Покажіть гриб, який не схожий на решту грибів.

Вправа «Розвісь гриби для просушування»

Діти розвішують «гриби» на мотузку, використовуючи прищіпки.

Від Заходу до світанку
Мчить поїзд через літо.
Поїзд пісеньку співає
І подарунки роздає!

Аплікація «Літній поїзд»

У паровозі сидить вухатий машиніст – наклейте зайця на паровоз. У першому вагоні їде квітка, у другому – ягода, у третьому – огірок, у четвертому – груша, а у п'ятому – гриб.

Ліплення «На морському березі»

Діти відривають шматочки пластиліну, приліплюють їх до картинки-фону і прикладають зверху, натискаючи плоскі черепашки та шматочки обточених морською водою скель.

Дидактична гра «Роздай ведмедям надувні кола»

Вирішили ведмеді викупатися у теплому морі, роздай їм надувні круги для купання. Підбирайте кола відповідні за розміром.

Дидактична вправа «Знайди камінці в піску»

Спробуйте відшукати в піску різні гарні камінці.

Основною метою освіти є формування глибокої, самодостатньої, багатогранної, творчої особистості. Образотворча діяльність стимулює творчу та пізнавальну активність дитини другої молодшої групи, збагачує новими знаннями про властивості предметного світу, а також знайомить зі світом природи, розвиває абстрактне та просторове мислення. Захопити малюків образотворчою діяльністю та перетворити малювання на цікаву гру, попутно розвиваючи технічні навички, фантазію та уяву допоможе комбінування класичних технік та альтернативних, що дозволяє вільно експериментувати з нестандартними матеріалами та прийомами.

Значення та завдання образотворчої діяльності молодших дошкільнят

Метою образотворчої діяльності малюка є відображення життєвих вражень у художньому образі. Заняття малюванням вчать зображенню предметів і явищ, для чого у дитини повинні сформуватися чіткі уявлення про навколишній предметний світ, а також навички їхнього графічного втілення на площині аркуша. У процесі малювання дитина порівнює та оцінює графічні образи предметів зі своїм уявленням про них.

Аналіз значення малювання для гармонійного та різнобічного розвитку особистості дитини

  • вдосконалення творчих здібностей та вміння доступними способами передавати красу навколишнього світу у самостійно виконаних роботах;
  • розвиток емоційної сфери дитини, естетичного сприйняття, мистецького смаку;
  • знайомство зі світом мистецтва, розвиток базового розуміння творів декоративно-ужиткового мистецтва, архітектури, живопису, скульптури;
  • формування навичок обстеження предмета, вміння помічати та аналізувати форму, колір, будову предмета;
  • знайомство із властивостями різних матеріалів;
  • розвиток тактильних відчуттів, спостережливості, окоміру, контролю за рухом руки.

Завдання занять з малювання у другій молодшій групі

Методи та техніки малювання у другій молодшій групі

Дітей необхідно навчати розумінню відмінних властивостей та можливостей олівця та пензля, щоб у майбутньому вони могли самостійно вибрати оптимальний варіант створення зображення. На практиці, на жаль, надається явна перевага одному інструменту або матеріалу, тому діти втрачають інтерес до малювання, а роботи стають менш виразними. Для того щоб діти успішно оволоділи різноманітними техніками та прийомами малювання, важливо приділяти достатню увагу опрацюванню навичок володіння пензлем та олівцем у рівній мірі, підкреслюючи при цьому різницю між ними, інакше у малюків не з'явиться правильного розуміння особливостей роботи з цими інструментами.

Проблема: зафарбовуючи зображення фарбами, діти часто водять пензлем як олівцем, не відриваючи його від паперу, чому часто виходять за контур, а поверхня зафарбована покривається плямами.

Класичні техніки

  • Малювання кольоровими олівцями - твердий інструмент дозволяє здійснювати різноспрямовані рухи протилежного характеру (туди назад), крім того чудово справляється з підкресленням контурів об'єкта. Зміни силі натиску створює різну інтенсивність кольору, для зафарбовування всієї поверхні необхідно здійснювати численні одноманітні руху. Інструмент має високу опірність, тому ефективний з метою зміцнення мускулатури руки та підготовки її до письма. Протягом усього навчального року діти працюють із коробочками, заповненими олівцями шести кольорів. Простий олівець з'являється в арсеналі матеріалів для малювання лише у старшій групі, коли дітей навчають створювати малюнок. Правила роботи з олівцем, яким слід навчати дітей:
    • Використаний олівець класти назад у коробку, а не перекладати в іншу руку, інакше дитині буде складно притримувати малюнок. Часто малюки кладуть використані олівці на стіл, вони скочуються, падають на підлогу, що відволікає саму дитину та оточуючих дітей.
    • Не дозволяти змочувати олівець для більш яскравого відтінку (діти часто беруть олівець в рот), слід привчати зафарбовувати малюнок у режимі рівномірного натиску, а для підвищення інтенсивності кольору двічі проходити по потрібному місцю.
    • Використовувати різні види штрихування, здійснюючи рухи в одному напрямку, не відриваючи олівець від паперу. Дуже важливо зберігати правильне розташування руки для того, не закривати рукою малюнок та контролювати промальовування лінії.
    • Формат паперу для малюнку олівця повинен бути невеликим, оскільки малюки швидко втомлюються від багаторазового повторення одноманітних рухів.
  • Малювання пензлем - м'який інструмент, який не вимагає сильного натиску, в процесі роботи дитяча рука розслаблена, тому малюки не відчувають сильної втоми. На відміну від малювання олівцем, лінія в акварельному варіанті виконання втрачає чіткість, стає більш розмитою, характер руху слабко виражений. Знайомство зі світом фарб варто розпочати із гуаші. Гуаш має здібності, що перекривають, її можна накладати колір на колір. У другій молодшій групі малюкам пропонують два кольори на початку навчального року, поступово поповнюючи діапазон палітри кольорів до чотирьох-шести. Інструменти: круглі пензлі середнього розміру (10-14 номерів). Для тонування великого простору (небо, земля, сніговий покрив тощо) підійде пензель із плоским ворсом.
  • Малювання фломастерами - прекрасний матеріал для молодшого шкільного віку, має яскравість кольору, при цьому малювати ними легше, ніж олівцями. Коли рука досить зміцніє, можна переходити до активнішого використання олівців.

Нетрадиційні техніки

  • Долонькова - основою зображення або колажу є відбитки дитячих долоньок, малюки просто вмочують долоньку в широкі блюдця з фарбою або фарбу на долоню наносить дорослий.
  • Вертикальний тичок жорсткого напівсухого пензля. Техніка створює виразний ефект об'ємності, пухнасті поверхні зображення.
  • Штампування - зображення предметів або явищ природи за допомогою нанесення відбитка на папері, використовуючи штамп (ватні диски, картопля, що розрізає навпіл, деталі конструктора, листя, готові дерев'яні фігурки, шматочок поролону і т. д.).
  • Малювання свічкою - на аркуші білого паперу промальовуються контури простого малюнка або візерунка, наприклад, сніжинки. Потім лист повністю зафарбовується акварельними фарбами.
  • Монотипія – з маленькими дітьми практикується спосіб перенесення зображення з однієї половини аркуша на іншу або з основи (целофан, пластикова поверхня) на аркуш паперу.
  • Набризк - ефект крапель, що розлетілися, який виходить за допомогою струшування фарби на папір з широкою жорсткою кисті або щітки.
  • Малюнок м'ятим папером - зображення створюється шляхом продрукування паперовою кулькою.
  • Кляксографія - створення випадкових форм способом видування крапель фарби через трубочку. Результат видування стає основою художнього образу.
  • Пуантилізм (точкове зображення) – малювання точковими мазками за допомогою пальців, штампиків, ватних паличок.
  • Малювання мильними бульбашками - мильні бульбашки видмухуються через трубочку, потім піна прикладається до альбомного листа, залишаючи кольоровий слід.
  • Граттаж (у перекладі з французької означає скрести, дряпати) – контури зображення подряпуються на поверхні, загрунтовані восковою крейдою або гуашшю. Дітям можна запропонувати нову гру «цап-царапку».

Прийоми малювання

  • Лінія – основа контурного малюнка, що окреслює форму предмета.
  • Штрихування - найбільш простий і ефективний спосіб перенесення кольорів і промальовування фактури предмета. Штрих - це не тільки найпопулярніший і найдоступніший спосіб зображення предмета, але й чудовий тренажер для розвитку дрібної моторики та координації рухів. Види штрихування:
    • горизонтальна - найскладніший вид руху зліва направо, рука розташовується внизу лінії, необхідно розвивати навичку закріплення руки та зоровий контроль;
    • вертикальна - вгору-вниз, рука рухається збоку лінії;
    • діагональна – по косій.
  • Крапка, ритмічний мазок, примокування у техніці малювання фарбами. Прийоми роботи з пензлем: кінцем кисті та всією поверхнею пензля, важливо навчати поступового переходу від малювання кінцем до руху всім ворсом для промальовування потовщених ліній. Положення пензля по відношенню до поверхні аркуша паперу залежить від товщини лінії:
    • тонкі лінії малюються кінцем пензля у вертикальному положенні;
    • широкі лінії виходять при похилому положенні кисті.

Колективні композиції багатьох елементів створюються за допомогою спільних зусиль. У процесі колективної творчості діти розвивають здібності просторового мислення, навички узгоджених дій, а також особисті якості взаєморозуміння та співробітництва.

Колективні композиції (фотогалерея)

Композиція в долоньковій техніці Малювання в долоньковій техніці Малювання в долоньковій техніці Малювання в ватяними паличками Композиція в долоньковій техніці Малювання в долоньковій техніці і техніці тичка Малювання мильними бульбашками Малювання точок пензлем Композиція в

Теми для занять – різнокольорові колеса, іграшки, гілочки, ягідки тощо.

Світ предметів (вивчаємо геометричні форми)

«Кольорові клубочки»Вчити малювати предмети округлої форми, правильно тримати кисть усім ворсом у фарбу; розвивати вміння малювати пензлем, самостійно вибирати колір фарби, правильно його називати.
«Різнокольорові обручі»Вправляти у малюванні предметів круглих форм; продовжувати вчити правильно, тримати олівець під час малювання, розрізняти предмети округлої форми; розвивати сприйняття кольору.
«Блюдце для молока»Вчити правильно прийомів зафарбовування фарбою. Не виходячи за контур, пізнавати колір і називати його.
«Мій веселий дзвінкий м'яч»Формувати уявлення дітей про круглу форму предметів та їх величину; закріплювати уявлення про колір; вчити зафарбовувати малюнки пензлем, проводячи лінії одному напрямку; розвивати інтерес до результатів своєї роботи.
Паркан для півникаЗаохочувати дітей до створення сюжетно-ігрового задуму; удосконалювати вміння проводити прямі лінії зверху вниз і зліва направо, вести пензлем тільки по ворсу, правильно розміщувати малюнок на аркуші паперу, тримати пензлик правою рукою, а лівою притримувати лист, охайно промивати пензлик у воді і промокати серветкою, набирати фарбу знімати об край склянки; закріпити знання про квіти; розвивати увагу, мислення, окомір.
«Різнокольорові колеса»Розвивати сприйняття кольору, вчити розрізняти кольори, малювати пензлем об'єкти круглої форми.
«Роздувайся міхур»Закріпити знання кольорів, навчати передачі образу рухомої гри, закріплювати навички малювання пензлем та зафарбовування зображення.
«Кільця для кошенят»Закріплювати вміння правильно тримати кисть трьома пальцями, продовжувати вчити малювати предмети округлої форми.
«Кольорові клубочки для бабусі»Вчити зображати лінію круговим рухом, не відриваючи олівця від паперу, малювати олівцями різного кольору.
«Бублики-бублики»Вчити зображати кільця різні за товщиною і формою (круглі та овальні), самостійно вибирати пензель по товщині (широку - для бубликів, тонку - для бубликів).
«Будиночок для собачки»Вчити малювати предмети, які з прямокутної форми, кола, трикутника.
Вчити малювати геометричні фігури; продовжувати вчити орієнтуватися на аркуші паперу; вивчати техніці малювання восковою крейдою.
«Лісенка»Розвивати вміння малювати пензлем і гуашшю прямі довгі вертикальні і короткі горизонтальні лінії, що перетинаються; виховувати в дітей віком почуття співчуття, чуйності.

Прикраса предметів, посуду (чашок, тарілок), одягу, взуття

«Красивий смугастий килимок»Познайомити з фарбами та пензлем; вчити малювати пензлем прямі лінії, правильно тримати пензель під час малювання; дати можливість дітям вибрати фарбу улюбленого кольору; виховувати інтерес до малювання.
«Прикрасимо рукавичку будиночок»Закріплювати знання жовтого та червоного кольорів; вивчати проводити пензлем прямі лінії, створюючи найпростіший орнамент чергуванням смуг різного кольору; розвивати вміння працювати з фарбами, милуватися своєю роботою.
«Фартук для панянки» (Димківські візерунки)Вчити виділяти та називати окремі елементи візерунка, їх колір. Навчити навичкам розпису, розташовувати візерунок на всьому аркуші. Розвивати окомір, почуття кольору, форми. Вчити впевнено (без відриву) проводити прямі та хвилясті лінії. Використовувати у візерунку елементи димківського розпису: кружечки, лінії, кільця. Виховувати любов до російської народної творчості.
«Знайомство з гребінцем»Закріпити знання про предмети догляду волосся. Виховувати бажання бути гарними, чистими, акуратними.
«Горошинки на зонті»Дати дітям елементарні уявлення про призначення парасольки; закріплення знань дітей про характерні особливості осінньої погоди; вчити дітей передавати у малюнку враження від навколишнього життя; вчити дітей наносити пальцем ритмічні мазки лише на поверхні парасольки, не виходити за контур; продовжувати знайомити із кольором (червоний, жовтий, зелений, синій); розвивати дрібну моторику, самостійність.
«Чоботи для матрьошки»Продовжувати знайомити дітей із нетрадиційними техніками малювання пальчиками чобітків для матрьошки; вчити розрізняти предмети за величиною "велика", "маленька", закріпити назву зимового взуття (валянки, чоботи).
«Плаття для ляльки»Вчити дітей малювати для ляльки Каті сукню (техніка примокування, розташовуючи плями на заданому силуеті, малюємо лінії спочатку зверху донизу, а потім зліва направо); продовжувати вчити дітей правильно тримати пензлик, вмочувати всім ворсом у фарбу, знімати зайву краплю об край баночки.
«Прикрасимо ляльці Маші хустинку»Вчити дітей малювати прямі лінії зверху донизу та зліва направо, не відриваючи руки від листа; закріплювати вміння дітей правильно тримати пензлик, вмочувати всім ворсом у фарбу, знімати зайву краплю об край баночки; розвивати знання у розрізненні основних кольорів (зеленого, червоного, синього).
«Красиві тарілочки»Вчити працювати кінчиком пензля; прикрашати предмет усередині, не виступаючи за краї; вмочувати пензель усім ворсом у баночку з фарбою, потім легким дотиком ворсу знімати зайву фарбу об край баночки; тримати кисть трьома пальцями, не напружуючи м'язи, не стискаючи сильно її; промивати кисть після закінчення роботи; осушувати промиту кисть об м'яку ганчірочку.
«Розфарбуй чашечку»Продовжувати знайомити дітей з предметами найближчого оточення-чайним посудом, його назвою та призначенням, активізувати словник на цю тему. Закріплювати знання дітей про колір, продовжувати розвивати вміння малювати пальчиками та ватяними паличками.

Малюнки в рамках циклів «Світ предметів» та «Прикраса предметів, одягу та взуття» (фотогалерея)

Кільця - малювання фарбами Забір для півника - малювання фарбами Бублики - малювання пальчиками Обручі - малювання фарбами Роздувайся міхур - малювання фарбами Шпаківня - малюнок фарбами Оформлення силуету рукавиці смужками Прикраса силуету гребінця Розпис силует Розпис силуету валянка пензлем Прикраса силуету валянка точками Розпис килима Розпис килимка візерунком з ліній і точок Малювання предметів меблів пальчиком Прикраса рушників кружальцями Оформлення парасольки Забарвлення силуету сукні Зображення методом штампування ювання

Світ природи (тварини, комахи, рослини, явища природи)

Тема заняттяМета заняття
«Різнокольоровий килим із листя»Розширити уявлення дітей про природне явище листопаду; вчити ідентифікувати жовтий, зелений, червоний кольори, малювати листя способом примокування, рівномірно розташовуючи малюнок по всій поверхні аркуша паперу; розвивати вміння працювати пензлем. Пропонувати дітям передавати у малюнках красу навколишньої природи рідного краю.
«Дерева на нашій ділянці»Вчити розрізняти стовбур, гілки, малювати гілочки дерев; удосконалювати вміння правильно тримати олівець.
«Ялинка»Продовжити вчити правильно розташовувати малюнок на аркуші паперу, малювати дерево (ялинку); закріплювати вміння малювати фарбами.
«Світить сонечко»Вчити передавати образ яскравого сонця кольоровою плямою, маючи малюнок у середині листа, зафарбовувати круглу форму.
злитими лініями зверху вниз або зліва направо всім ворсом пензлика; закріплювати вміння правильно тримати пензлик.
«Дерева в снігу»Розширити уявлення дітей про природне явище снігопаду; вивчати ідентифікувати білий сніг, малювати «снігові шапки» на намальованих заздалегідь гілках дерев, орієнтуватися малюнку.
«Всі бурульки плакали»Вчити ритмічно, наносити мазки, розташовуючи їх на аркуші паперу відповідно до напряму бурульок; розвивати навички роботи пензлем, розрізнення предметів за величиною, уміння образно сприймати колірні плями; виховувати емоційне сприйняття природних явищ, інтерес до малювання.
Закріплювати вміння правильно тримати пензель, добре промивати ворс пензля при зміні фарби; вчити розрізняти фарби за кольором; познайомити з рослиною кульбабу, її будовою; виховувати бажання милуватися квітами.
Цип-цип-цип, мої курчаткиВчити розмазувати фарбу рукою, домальовувати олівцем або фломастер деталі; формувати уявлення про круглу або овальну форму предметів, загальну моторику; розвивати фантазію та уяву за допомогою кляксографії.
«Квіти для матусі»Ознайомити дітей із нетрадиційним прийомом малювання – відбиток фарбою (друк фарбою); закріпити вміння дітей користуватися пензликом, фарбою, серветкою; виховувати впевненість у собі.
«Фрукти. Груші для Ведмедика»Закріпити знання про різні види фруктів, як вони називаються, як виглядають, де ростуть; спонукати вибирати та називати предмет; вправляти у навичках роботи пальчиковими фарбами шляхом стукання; закріпити знання про колір.
Вчити дітей зображати, доступними засобами, гілку горобини; закріпити прийом зображення ягід за допомогою ватної палички; закріпити правила користуватися образотворчим матеріалом; пробуджувати в дітей віком бажання включатися у творчу діяльність; закріплювати елементарні уявлення про життя птахів узимку.
Виховання у дітей інтересу до природи; створювати умови у розвиток творчих здібностей; навчати наносити крапки, цятки в заданому контурі; відпрацьовувати впевнені рухи та вільне переміщення руки.
«Зернятка для качки»Продовжувати вчити дітей малювати пензлем, тримати кисть трьома пальцями; привчати діяти спільно, дотримуючись певного напряму пересування з опорою на зорові орієнтири; формувати первісне уявлення про кількість: багато, один; закріплення жовтого кольору.
«Світлячок»Ознайомити з явищем розмаїття; вчити малювати світлячка білою фарбою на папері темного (фіолетового, чорного, темно-синього) кольору; розвивати уяву; виховувати інтерес до освоєння образотворчої техніки.
Вчити дітей малювати виразний образ комахи; продовжувати вчити створювати композицію на основі зеленого листочка; удосконалити техніку малювання гуашшю, уміння об'єднувати два інструменти малювання - пензлик та ватяна паличка; розвивати почуття форми та кольору, інтерес до комах.
"Акваріумні рибки"Розвивати уяву дітей у вигляді використання прийомів ізотерапії; вчити створювати образ акваріумної рибки, передавати малюнку її форму, частини тіла; продовжувати знайомити із нетрадиційними образотворчими техніками; закріплювати техніку малювання мильними бульбашками; виховувати акуратність, уміння знаходити нестандартні розв'язки творчих завдань.
«Ягідка за ягідкою»Вчити дітей створювати ритмічні композиції «Ягідки на кущиках»; показати можливість поєднання образотворчих технік: малювання гілочок кольоровими олівцями та ягідок – ватними паличками.
«Веселий дощ»Вчити дітей за допомогою ватної палички наносити ритмічні мазки; вчити передавати у малюнку враження від навколишнього життя; закріпити знання дітей про характерні особливості осінньої погоди; показати прийоми отримання точок, використовуючи точку як виразності.

Малюнки у рамках циклу «Світ природи» (фотогалерея)

Малювання пензлем та фарбами Малювання ватними паличками Зафарбовування контурного зображення фруктів за допомогою ватних паличок Малювання пензлем та фарбами Малювання ягідок ватними паличками Зафарбовування грудок синички та снігу Промальовування крапок ватними паличками Малювання в пальчиковій фарбах ками Малювання точок на силуеті сонечка в техніці тичка Зображення методом відбитку листя Зображення яблука ватними паличками Зображення акваріумних рибок фарбами Малювання квітів методом тичка Малювання квітів м'ятим папером Зображення курчати методом тичка Малювання кульбаби в пальчиковій техніці техніці штампування

Свята, іграшки, транспорт

«Новорічна ялинка з вогниками та кульками»Закріпити знання кольору, вміння зображати предмети круглої форми; розвивати вміння малювати олівцем; виховувати бажання використовувати у малюванні різноманітні кольори.
«Димківська качечка»Продовжити знайомство з димківською іграшкою, особливостями візерунка; вчити розрізняти елементи димківського розпису, малювати кружечки за допомогою пристроїв (тичків).
«Матрьошок російський хоровод»Вчити малювати пензлем точки та лінії різної товщини; розвивати вміння працювати гуашшю, розрізняти предмети за величиною; виховувати естетичний смак, давши дітям можливість самостійно вибрати колір малюнку.
«Неваляшки»Розвивати вміння створювати зображення із фігур однакової форми, але різної величини; закріплювати поняття «великий – менший – маленький»; розвивати вміння самостійно правильно розташовувати частини тіла ми обличчя неваляшки; розвивати дрібну моторику та активізувати словниковий запас; викликати позитивні емоції під час створення малюнка неваляшки нетрадиційним способом - пальчиками.
«День Добра та Дружби»Формування моральних якостей дітей молодшого дошкільного віку (добро, кохання, дружба) у вигляді інтеграції освітніх областей.
Викликати у дітей інтерес до образу Сніговика; продовжувати знайомити дітей з технікою малювання тичком жорстким пензлем; вивчати передавати малюнку будову предмета, що з кількох частин; розвивати дрібну моторику пальців рук, увагу, пам'ять, уяву; виховувати співпереживання, акуратність у роботі з гуашшю.
«Автомобіль»Вчити дітей акуратно зафарбовувати простір усередині замкнутої лінії (прямі лінії зверху донизу і ліворуч, не відриваючи руки від листа); самостійно вибирати колір фарби для роботи; закріплювати вміння правильно тримати пензлик, вмочувати всім ворсом у фарбу, знімати зайву краплю об край баночки.
Вчити підбирати художню техніку відповідно до теми малюнка; розвивати почуття композиції та кольору, ритму, творче мислення, уяву; виховувати естетичний смак, любов та повагу до Батьківщини.
Вчити називати повітряний транспорт, закріплювати вміння малювати предмети, які з кількох частин. Розвивати сприйняття, естетичне ставлення до навколишнього світу. Виховувати інтерес до малювання літака.

Моя країна, місто, будинок, сім'я, друзі, я (безпека та здоров'я)

Розвивати уяву. Вчити правильно тримати кисть, промивати її. Вдосконалити навички малювання за шаблоном.
«Веселий чоловічок»Продовжувати вчити дітей використовувати у малюванні нетрадиційний спосіб – малювання пальчиками; складати образ людини із частин; закріплювати прийоми наклеювання готових форм.
«Кошкін дім» (пожежна безпека)Малювання долоньками: «Тілі-бом, тилі-бом! Загорівся Кошкін будинок! (Нетрадиційна техніка малювання).
«Я – світлофор»Продовжувати знайомити малюків із гуашевими фарбами; розвивати навичку розфарбовування предмета гуашевими фарбами; згадати та закріпити правила поведінки на дорозі, з якими діти вже знайомі.
Розвивати у дітей здібності емоційно-естетичного сприйняття навколишнього світу, виховання потреби дізнаватися про культурні цінності рідного міста, берегти та охороняти їх; продовжувати знайомити дітей із малою батьківщиною; вміння виразно передати образи об'єктів навколишнього світу, зображати типові та деякі індивідуальні, характерні ознаки предметів та явищ.
"Місто в якому я мешкаю"Розширювати знання дітей про місто; вчити малювати кінчиком пензля, розвивати уяву, бажання малювати; виховувати повагу до малої Батьківщини.
"Пішохідний перехід"Вчити дітей користуватися фарбами та пензлем: правильно тримати кисть, не напружуючи м'язів, не стискаючи пальці; домагатися вільного руху руки з пензлем під час малювання; закріпити вміння малювати прямі горизонтальні лінії безперервним рухом; формувати уявлення про пішохідний перехід.

Дитячі роботи (фотогалерея)

Малюнок у техніці тичкування з елементами аплікації Забарвлення контурного малюнка пензлем Декоративне прикраса силуету матрьошки в техніці малювання пензлем Малювання в техніці тичкування Малювання в техніці тичкування Малюнок у техніці тичкування Зафарбовування силуету серця технікою паличками Зафарбовування в техніці штампування Малювання пензлем і фарбами Малювання в техніці малюнка (восковай крейда і акварель) Малювання способом тичкування Малювання методом штампування Промальовування деталей (волосся, риси обличчя) ватними паличками Зафарбовування силуету літака в пальчиковій техніці

Організація та проведення заняття

Заняття образотворчою діяльністю у другій молодшій групі проводяться щотижня, тривалість має перевищувати 15 хвилин.

Схема уроку

  1. Організаційний етап (3-5 хвилин). Як мотивуючий прийом найчастіше використовується художній опис образу у словесній формі з метою активізації уваги, пробудження інтересу, народження сприятливого емоційного настрою, що стимулює активність дітей. Вступну частину заняття педагог починає з рухомої чи дидактичної гри, загадки, читання чотиривірша. Завдання мають бути під силу малюкам трьох-чотирьох років, інакше розумова та психологічна напруга призведе до втрати у них живого інтересу та позитивного емоційного настрою.
  2. Практичний етап (2-3 хвилини). Демонстрація способів малювання прямих ліній та елементарних форм (як правильно тримати олівець чи пензель трьома пальчиками, набирати фарбу, проводити пензлем на поверхні листа) супроводжується спільним із дітьми ігровим промовлянням кожного руху і повторюється кожному занятті до повного закріплення правильного виконання руху. Наслідування грає ключову навчальну роль, але поступово завдання ускладнюються (наприклад, потрібно домалювати деталі предмета, скласти форму окремих елементів) і вимагають від дітей більшої самостійності дій. До самостійної роботи можна переходити тоді, коли діти оволоділи технічними навичками достатньою мірою. Додатковими питаннями вихователь підводить вихованців до розуміння алгоритму дій. Окремі технічні педагоги демонструють всій групі відразу, потім підказують індивідуально кожній дитині в залежності від складності ручних операцій. Демонстрація предмета супроводжується промовлянням особливостей форми та кольору. Прийоми роботи з дітьми:
  3. Самостійна робота дітей (10 хвилин). Вихователь допомагає малюкам, які зазнають труднощів у процесі образотворчої діяльності.
  4. Підбиття підсумків, аналіз (2-3 хвилини). Виставка дитячих робіт та елементарний аналіз виховує вміння описувати та давати естетичну оцінку творчим творам. Педагог разом із дітьми розглядає обраний малюнок, відзначає його сильні сторони, вдалі творчі нестандартні знахідки, а також шляхом наведених питань звертає увагу на розбіжність із зразком чи предметом, обговорює можливі шляхи виправлення помилки. Важливо не зруйнувати в дітей віком віру у власні сили, стимулювати інтерес до творчої активності, тому слабкі невдалі малюнки обговорювати не варто. Дітям, які мають труднощі в процесі малювання, слід приділяти більше уваги під час заняття, допомагати та заохочувати ініціативу та прагнення до малювання. Індивідуальний підхід також допоможе виявити та розвинути здібності обдарованих дітей.

Проблема: з урахуванням самостійних дій в дитини закріплюється неправильний спосіб технічного виконання. На жаль, без цілеспрямованого навчання навіть старші дошкільнята малюють як би всім корпусом. При цьому страждає не лише якість зображення, а й постава малюка.

Відео: Рухлива гра «Роздувайся міхур»

Конспект заняття на тему «Гарний смугастий килимок» (автор Гаджієва Р. К.)

Мета: вчити малювати горизонтальні лінії, закріплювати вміння правильно тримати кисть, закріплювати кольори: синій та червоний, виховувати естетичні почуття.
Словникова робота: горизонтальні лінії, довга, зліва направо.
Обладнання: аркуші паперу, пензлики на кожну дитину, фарби (сині, червоні), клейонки за кількістю дітей, іграшка – плюшевий ведмедик.
Демонстраційний матеріал: зразок килимка.
Попередня робота: бесіда з дітьми про килимок, сюрпризний момент.
Організація дітей: заняття проводиться за столом.
1. Організаційний момент.
Стукіт у двері.
Вихователь: хтось стукає до нас.
Подивіться хлопці, хто до нас прийшов у гості?
Правильно, це ведмедик. А ведмедик до нас прийшов не просто так. Ведмедик мені сказав на вушко, що він хоче, щоб ви намалювали йому килимок. Він любить лежати на килимку, а в нього немає. Він буде дуже радий, якщо ви подаруєте йому намальований килимок. Ведмедику подобаються різні килимки, але він дуже хоче смугастий. Сьогодні ми будемо малювати для ведмедика смугастий килимок. Хлопці, подаруємо ведмедику килимок?
Відповіді дітей
2. Практична частина.
Вихователь: ти, Мишенько, сідай посидь на стільчику, а я хлопцям покажу, який килимок ми малюватимемо. Подивіться, що я тримаю в руках, це я намалювала килимок. Подивіться, які довгі горизонтальні лінії. Візьміть пензлик праворуч і покажіть, як правильно його тримати. Підніміть праву руку нагору, як я, і проведи в повітрі горизонтальну, довгу лінію, зліва направо. Повторюйте за мною. Молодці, хлопці, правильно робите.
У кожного на столі лежить листок паперу, баночки з синьою та червоною фарбою, клейонка.
3. Самостійна робота дітей.
Вихователь: хлопці, починаємо малювати, а я вам допомагатиму. Ведмедик буде дивитися хто правильно малює. Зануріть пензлик у червону красу та проведіть пряму лінію зліва направо, від одного краю листа до іншого краю листа. Повторюйте за мною. Відступіть, як я, та проведіть нижче ще одну горизонтальну лінію. А тепер промийте пензлик та візьміть синю фарбу. Проведіть горизонтальну синю лінію між червоними смугами. Малюйте акуратно, красиво, щоб килимок сподобався ведмедику. Чергуйте червоні та сині смуги до кінця листа. Промивайте ретельніше пензлик після закінчення роботи, не залишайте його в баночці.
У процесі роботи підходжу до дітей, які не можуть у малюванні та застосовую прийом «пасивного малювання», даю вказівки, роблю заохочення.
4. Підсумкова частина.
Вихователь: Ну ось і закінчили. Покладіть пензлики, встаньте з-за столів, підніміть руки нагору, згинаємо і розгинаємо пальчики:
Малювали, малювали,
Наші пальчики втомилися,
Ми трохи відпочинемо
І з ведмедиком все грати підемо.
Вихователь: Молодці, хлопці!
Наші роботи трохи підсохли, візьмемо їх і підемо дарувати ведмедику.
Ведмедик каже, що килимки дуже гарні вони йому дуже подобаються, він їх все забирає і деякі килимки подарує своїм друзям у лісі.
Сьогодні на занятті ви всі були молодці, всі старалися і намалювали гарні смугасті килимки.
Заняття закінчено.

Відео: заняття на тему «Курча»

Картотека дидактичних ігор для занять малюванням

  • розвивати координацію та синхронізацію рухів рук;
  • тренувати дрібну моторику та ручні вміння;
  • вивчати основні кольори та геометричні форми, кількісний рахунок;
  • вчити складати фігури із простих геометричних фігур;
  • вивчати співвідносити фігури за ознаками (розмір, форма, колір);
  • удосконалювати сенсорне сприйняття;
  • розвивати просторове, логічне та абстрактне мислення;
  • розвивати увагу та спостережливістю.
  1. "Склади квітку, метелика" - скласти форму предмета з геометричних фігур, підібрати кольори.
  2. «Збери намисто» - нанизуючи різнокольорові пробки на шнурок, зібрати намисто.
  3. «Сонячна галявина», «Клоун» - підібрати пробки до кульок і квіток за кольором.
  4. «Сховати мишку в будиночок» - підібрати фігури потрібного кольору, розміру та форми.
  5. «Сонечко» - жарке сонечко скласти з червоних промінчиків (скріпки), тепле з жовтих, не жарке скласти з чергування червоних і жовтих скріпок.
  6. "Збери букет" - зібрати букети квіточок, пофарбованих у відтінки одного кольору.

Активне застосування класичних та альтернативних способів малювання на заняттях у дитячому садку допоможе дитині опанувати методи творчої самореалізації, введе у радісний світ образотворчого мистецтва, розвине інтерес до дослідницької діяльності, поповнить словниковий багаж. Поєднання класичних прийомів навчання, побудованих на звичному копіюванні та наслідуванні, та прийомів нетрадиційних технік створює сприятливі умови для розвитку самостійності, ініціативності, уяви, сприяє розкриттю індивідуальності кожної дитини.

Поділіться з друзями!

Top