Scenarij za školu za Valentinovo "Valentinovo i Valentinovo".

Valentinovo u školi. Scenarij

Melnikova Tatyana Vladimirovna, učiteljica dodatnog obrazovanja za djecu, MBOU DOD "Palača dječje kreativnosti", Zlatoust, regija Chelyabinsk.
Opis materijala: Materijal će biti zanimljiv učiteljima i organizatorima izvannastavnih aktivnosti. Manifestacija se održava uoči praznika 14. veljače.
Cilj: razvijanje komunikacijskih vještina kod djece
Zadaci:
- stvoriti svečanu i prijateljsku atmosferu;
- privući učenike za aktivno provođenje slobodnog vremena;
-razvijati komunikacijske vještine, sposobnost timskog rada, osjećaj za međusobno pomaganje.
Metode: natjecanja, poezija.
Dekor: dvorana je uređena u blagdanskom stilu, srca, baloni, plakati, multimedijska oprema za prikazivanje prezentacija (slajdovi).

Tijek događaja:
Likovi:
Prezenter.
Voditelj: Dobro veče, dragi momci! Vi ste, naravno, pogodili da danas naš program igara posvećujemo prekrasnom odmoru - VALENTINOVO.

Valentinovo slave svi - i odrasli i djeca. S obitelji, s prijateljima. Dugo se slavilo. Ovaj praznik povezan je s dirljivom i tužnom pričom. U 3. stoljeću po Kr. Rimski car Klaudije II izdao je dekret kojim se ljudima zabranjuje vjenčanje. Vjerovao je da brak drži muškarce kod kuće i da je njihova sudbina da budu dobri vojnici i bore se za Rim. Ali postojao je čovjek koji je, unatoč okrutnoj zabrani, potajno posvetio zajednice ljubavnika. Mladi kršćanski svećenik zvao se Valentin.

Tijekom natjecateljskog programa, dijelit će se "srca", na kraju ćemo ih prebrojati, a tko bude imao više, dobit će nagradu.

I naše prvo natjecanje je zagrijavanje. "Imenuj par." Ja pročitam ime čovjeka, ti mi reci njegovo ime.
Majstor - ... (Margarita)
Kai - ... (Gerda)
Chatsky - ... (Sofija)
Pierrot - ... (Malvina)
Leonid Agutin - ... (Anzhelika Varum)
Romeo...- (Julija)
Adam..- (Eva)
Ruslan...- (Ljudmila)
Stanka za ples

Natjecanje br. 2 "Dar"
Pozivamo 3 mladića i 3 djevojke da se popnu na pozornicu. Zamislite da ste pravi džentlmen i da svojoj dami morate dati poklon. Ali ljepota vaše prijateljice ostavlja vas bez riječi, pa joj morate objasniti što želite pokloniti, koristeći samo geste. A što ćete točno dati, saznat ćete sada. Odaberite kartice (mekana igračka zeko, buket cvijeća, torta, sušilo za kosu,
knjiga, zlatni prsten).

Natjecanje broj 3 "Znanje je moć".
Na pozornicu su pozvane 2 djevojke i 2 mladića.
Svim sudionicima postavljaju se "ženska" i "muška" pitanja. Osoba koja prva odgovori zarađuje bod. Prvo na pitanja odgovaraju djevojke, a zatim mladići.
Pitanja za djevojke:
1. Čega je sastavni dio karburator? (Motor)
2. Je li hauba automobila sprijeda ili straga? (Ispred)
3. Pri radu s pilom, u kojem smjeru djeluje sila: prema sebi ili od sebe? (Gurnuti)
4. Igraju li braća Bure nogomet ili hokej? (u hokeju)
5. Gdje je održano Svjetsko prvenstvo u nogometu 2002.? (U Japanu)
6. Proizvodi koje tvrtke imaju amblem u obliku "kvačice"? (Nike)
Pitanja za mlade:
1. Kada uvlačite konac u iglu, što treba mirovati: igla ili konac? (Igla)
2. Što je highlighting? (Bojanje pojedinačnih pramenova kose)
3. Koristi li se kvasac u prhkom tijestu? (Ne)
4. Zašto bi djevojci trebao aceton? (Za skidanje laka za nokte)
5. Trebam li isprati boju s kose nakon bojanja? (Da)
6. Kako se zove torbica u koju stoje stvari potrebne za šminkanje? (Torba za uljepšavanje)
Stanka za ples


Natjecanje broj 4 "Kulinarsko".
Na pozornicu su pozvana 2 dječaka i 2 djevojčice. Formiraju parove.
Pozivamo vas da nakratko postanete kulinarski stručnjaci. Ja ću parovima jedan po jedan reći nazive proizvoda, a vi morate brzo odrediti kojoj vrsti pripadaju (orašasti plodovi, bobičasto voće, voće, pića itd.).

1. Pistacije (orasi)
2. Brusnica (bobica)
3. Dragun (voće)
4. Trešnja (bobičasto voće)
5. Lubenica (bobičasto voće)
6. Kokos (orah)
7. Kivi (voće)
8. Borovnica (bobičasto voće)
9. Riža (žitarice)
10 kumisa (piće)
11. Tetrijeb (ptica)
12. Kvas (piće)

Natjecanje br. 5 "Ples".
Toliko je plesova na svijetu!
Samo ih znajte odabrati!
Na vidiku su i novi artikli.
Pa zaplešimo!
Pozvano je šest osoba. Daju im se lopte.
Zadatak: Morate izvesti brzi ples s balonom, držeći ga između čela. Ruke bi vam trebale biti sklopljene na leđima. Tko ne ispusti lopticu unutar minute dok pleše, dobit će srce.

Stanka za ples

Natjecanje br. 6 “Borba pijetlova”
Na pozornicu su pozvana 2 dječaka i 2 djevojčice. Formiraju parove.
Saznajte koji je broj na leđima druge osobe. Hodajte na nogama, ruke iza leđa.

Natjecanje br. 7 "Odgovori na pismo"

Natječaj je otvoren za sve. Djeci se čitaju pitanja i ona nude svoje odgovore.
1. Kako žive u ljubavi? (odgovor na slovo "r")
2. Što je ljubav stvorila? (odgovor na slovo “d”)
3. Što ljubav daje? (odgovor na slovo “c”)
4. Što znači ime Valentin? (Jako, zdravo)

Natjecanje br. 8 “Razumi me”
Sposobnost razumijevanja drugoga je rijetka osobina karaktera; nije to svima dano. Trebate koristiti izraze lica i geste kako biste ljudima objasnili svoje namjere – poziv.
1. Odlazak na skijanje
2. U cirkus
3. U disko
4. Idite u kino

Stanka za ples


Natjecanje br. 9 “Labirint”
Pozvana su 2 dječaka i 2 djevojčice. Formiraju parove.
Ispred parova je izgrađen labirint (stolice, kuglane, žetoni), svaka djevojka zaveže dječaku oči i vodi ga kroz labirint. Prvi par koji ga savlada pobjeđuje.


Natjecanje br. 10 “Glazbena stolica”
Dječaci bi trebali zauzeti stolice i staviti djevojku sebi u krilo. Djevojke se kreću u krug oko stolica.

Stanka za ples

Natjecanje br. 11 "Pjesma o ljubavi"

Na ekranu se emitira pjesma s riječima koje nedostaju, zadatak sudionika je zapamtiti i izgovoriti pjesmu.

Volio sam te: ljubav je još uvijek, možda,
Moja duša nije posve izumrla;
Ali neka vas to više ne muči;
Ne želim te ni na koji način rastužiti.
Volio sam te tiho, beznadno,
Sad nas muči plahost, sad ljubomora;
Volio sam te tako iskreno, tako nježno,
Kako ti Bog dao, tvoj voljeni, da budeš drugačiji.
Na kraju praznika broje se srca i dodjeljuje nagrada.

Priprema za praznik.
Unaprijed pripremite svijetli poster ili ispišite pozivnice.
Plakat može imati ovakav tekst:
"Jeste li zaljubljeni? Jesu li vaše usne sposobne svaki sat šapnuti "Volim"? Ako je tako, onda požurite na studentsku reviju - proslavu Valentinova. Pozivamo sve zaljubljene i zaljubljene na ovaj praznik!"

Zatim navedite mjesto i vrijeme odmora.
- Ukrasite zbornicu i predvorje fakulteta koristeći glavne atribute praznika - slike srca probodenih Kupidovim strijelama.
- Organizirati rad studentske pošte za dostavu „Valentinova“.

Uvodni dio

1. voditelj.
Dobar dan, naši ljubavnici i voljeni, ljubavnici i voljeni!

2. voditelj.
Želimo vam svima dobrodošlicu na ovaj prekrasan dan - Valentinovo - nevjerojatan dan otvorenih srca.

1. voditelj.
Dragi prijatelji, vjerojatno ne znate svi o povijesti ovog praznika, poslušajmo drevnu legendu.

Povijest praznika ispričao je jedan od pripremljenih učenika.
Postoji lijepa, ali tragična legenda o tome zašto se 14. veljače zove Valentinovo. Prije mnogo stoljeća, čak i za vrijeme Rimskog Carstva, muškarcima koji su sudjelovali u ratovima bilo je strogo zabranjeno ženiti se. Bio je kršćanski biskup po imenu Valentine koji je potajno vjenčavao ljubavnike i ljudi su mu se često obraćali u nadi da će pronaći sreću. Saznavši za to, car je naredio Valentinovo pogubljenje. Međutim, time nije mogao ubiti svete osjećaje ljubavi. Prema legendi, sam veliki mučenik Valentine, neposredno prije pogubljenja, zaljubio se u slijepu kćer svog tamničara-krvnika. I prije nego što je pogubljen, poslao joj je poruku s lijepim riječima o prijateljstvu koje je nastalo između njih. To je bilo 269.
Ljudi su slijedili njegov zavjet - bez obzira na sve, volite se i pazite jedni na druge. Od tada se sveti Valentin smatra zaštitnikom svih zaljubljenih i zaručenih. Štiti putnike, bolesnu djecu, mladence. I do danas mu se mole svi koji su nesretni u ljubavi.

1. voditelj.
Da, doista, lijepa je to legenda, zar ne, podsjeća nas na drugu sličnu legendu o Romeu i Juliji.

2. voditelj.
Slažem se, još ću dodati:
Kako su slatke radosti ljubavi.
Ne igrajte se ovih igrica, djeco.
Romeo, sin Montaguea, se zaljubio
Kći neprijatelja - Juliet Capulet.
Mladić je dao svoje srce Juliji,
I primila je to sa strahom.
Starac Lorenzo čuvao je tajnu,
Spojio ih je zakonski brak.

Izvodi se glazbeni broj.

1. voditelj.
Dragi prijatelji! Danas je naša studentska pošta bila doslovno preplavljena pismima, naši su se poštari potrudili da „Valentinove“ dostave primateljima na vrijeme. Ali čini se da su svoje ugodne dužnosti ispunili časno, a nijedno srce ljubavi nije ostalo bez pažnje. Došlo je vrijeme za sumiranje rezultata i proglašenje „Valentina“ i „Valentina“ među učenicima i profesorima.

Proglašeni su pobjednici natjecanja za najveći broj pristiglih poruka na njihovu adresu.

2. voditelj.
Čestitamo našim Valentinovima. Sljedeći glazbeni broj najavljen je u njihovu čast.

1. voditelj.
Znate li kada se prvi put počelo slaviti Valentinovo?

2. voditelj.
Vrlo davno, otprilike od 15. stoljeća. Na ovaj dan je običaj zvati voljenu Valentinu, a voljeni Valentin. U srednjem vijeku u Engleskoj, vrhunac programa za Valentinovo često je bila igra - imenovanje Valentina i Valentine.

1. voditelj.
A kakve su lijepe darove tada pripremali voljenima, kakve su pjesme pisali! Postojao je samo jedan glavni uvjet za darove na ovaj praznik: moraju biti u obliku srca. Bilo da se radi o jastuku za kauč ili kutiji za rukotvorine, ukosnici ili privjesku za ključeve. A ako je dar bio pravokutan, onda je bio ukrašen srcem izrezanim iz papira. Često su u starim danima darovana srca bila ispisana ili izvezena, ugravirana ili izrezana raznim neozbiljnim natpisima - željama u stihovima.

2. voditelj.
Kasnije ćemo se vratiti takvim željama, ali za sada prihvatite čestitke svim zaljubljenima, Dajemo vam ovaj ples,

Najavljuje se plesna točka.

1. voditelj.
Na Valentinovo u Europi je bilo uobičajeno slati "Valentinovo" svojim voljenima - svijetle čestitke domaće izrade i crteže u obliku srca, a svi su željeli izraziti svoju ljubav i obožavanje u originalnom obliku. Prve "Valentinove" pojavile su se u 18. stoljeću. Prema običaju, trebalo je sastaviti pjesmu primjerenu trenutku. Upravo takvu razglednicu Dickensov junak Sam Uzeller ne bi mogao napisati u roku od sat i pol. Neprestano precrtavajući i preslagujući riječi, podmetajući mrlje, na kraju je "mučio" poruku voljenoj, a onda poslušao naputak praktičnog tate da ne gubi vrijeme na rime. Upravo za ljude poput Sama Wellera, za one koji u sebi nisu osjećali pjesnički dar, tada su izlazile posebne zbirke kratkih ljubavnih pjesama - za svaku priliku! Zbirke su se zvale "Uzbuđenje ljubavi" i "Sentimentalnom piscu na Valentinovo".

2. voditelj.
Gotovo smo sigurni da među našim učenicima ima mnogo pjesnika, te predlažemo upravo sada organizirati mali natječaj za najbolje kratko ljubavno pismo; ono ne mora biti upućeno određenoj osobi, oblik obraćanja i književni stil su važno.

1. voditelj.
Da, improvizacija nije loša stvar, ali okrenimo se profesionalcima.

Najavljuje se sljedeći broj - pjesme o ljubavi.

2. voditelj.
Danas je već 21. stoljeće, stoljeće brzine i pragmatizma. Nove naredbe zamijenile su stare običaje. U prodaju su počele ići već gotove “Valentinke”, uredno i elegantno ukrašene pravim cvijećem, čipkom, perjem... A stil tih poruka bio je ili sentimentalno uzvišen ili razigran. Na primjer: "Ovdje je ključ mog srca... Iskoristi ga prije nego što promijenim bravu." Ovi redovi će vam možda izmamiti osmijeh, ali će vas i natjerati na razmišljanje. Najstrastveniji navijači, ne želeći se ograničiti samo na razglednicu, danas svojim najdražima na današnji dan šalju darove. Obično je to čokolada ili crvene ruže. No, kao i do sada, jedini i neizostavan uvjet za svaku poruku ostaje anonimnost.

1. voditelj.
I na ovaj dan svima čestitamo Valentinovo i želimo ne samo da na ovaj dan dobijete što više "Valentinova" s toplim riječima, već i da vas cijeli život prati, podržava i nadahnjuje prekrasan osjećaj od ljubavi! Sretno vam Valentinovo!

Uskoro je Valentinovo, a želite 14. veljače prirediti kratke skečeve za školarce? Željeli bismo vas upozoriti da ovdje postoji nekoliko ograničenja.

Smiješni skečevi za 14. veljače 2020. za učenike ne smiju sadržavati vulgarnost ili pretjerano eksplicitne scene.

Nudimo školske skečeve za 14. veljače koje možete izvesti na zabavi za srednjoškolce.

Stripovi za 14. veljače za učenike škola

Prva cool minijatura za školarce 14. veljače 2020. prikazuje momka, djevojku, mladića koji igra Kupida i nekoliko momaka koji igraju uloge putnika u trolejbusu.

Rasporedite stolice kao u trolejbusu. Da biste izvršili ulogu Kupida, morat ćete napraviti krila, luk i strijele.

Skeč za 14. veljače za srednjoškolce počinje ulaskom djevojke u trolejbus s teškim torbama s udžbenicima. Prilazi tipu koji sjedi na prednjem sjedalu

Mlada žena:
- Oprostite, možete li mi dati mjesto?

Dječak:
- Pa ja sam platio! Ako se osjećate loše, onda uhvatite taksi!

Djevojka je ogorčena:
- Pa, dečki, idemo! Gdje god pogledaš samo su ježevi!

Ali tada se pojavljuje Kupid koji je sjedio na stražnjem sjedalu i puca na mlade. Svira spora prekrasna melodija.

Momak pažljivo gleda djevojku i šapće:
- Kako je lijepa! Kakva milost!

Djevojka se okrene momku i kaže:
– Sladak je, i uopće ne liči na ježa!

Kratki skeč 14. veljače za školarce završava izlaskom iz trolejbusa mladih ljudi koji se drže za ruke; tip nosi teške torbe.

– Olya, čestitam ti praznik! Želim vam zdravlje, sreću i puno sreće! - kaže mladić.
– Pa-o-o... Po tebi sam ja bolesnik, nesretni gubitnik?! – ogorčena je djevojka.

- Kako se zoveš? - pita mladić.
- Rose.
- Gdje radiš?
- U banci.
- Vau, kako romantično - ruža u tegli!

Sljedeći cool skeč 14. veljače za školarce uključuje Ivana Tsarevicha i Babu Yagu.

- Tko si ti? - pita Ivan Tsarevich.
- Uspavana ljepotica!
- Zašto je tako strašno?
– Upravo sam se probudila i nisam stigla našminkati se!

– Zamislite, upoznao sam djevojku svojih snova i vjenčali smo se!
– Volio bih vidjeti njezinu fotografiju!
On gleda i razočarano kaže:
– A ovo je djevojka tvojih snova?
– Vidite, kad sam sanjao, bio sam u depresiji.

\ Dokumentacija \ Scenariji za školske praznike

Kada koristite materijale s ove stranice - a postavljanje bannera je OBAVEZNO!!!

Pozornica je ukrašena plakatima: “14. veljače je Valentinovo!”, “Sve su dobi pokorne ljubavi.” Može se koristiti i za ukrašavanje scene blagdan 14. veljače- srca napravljena od balona ili lijepih postera u boji. Na ulazu se dijele srca s ispisanim slovima (za djevojčice) i brojevima (za dječake).

Svira se fonogram "Love Story". Uz glazbu u pozadini:

Ljubav Ili kao zmija, u klupko se sklupča, pravo u srce čara, ili povazdan guče kao golub na bijelome prozoru. Tad će bljesnuti u svijetlom mrazu, Činit će se lijevo drvo u snu... Ali vjerno i tajno vodi iz radosti i iz mira. Tako milo jecati zna U molitvi čežnjive violine, I strašno je to pogoditi U još nepoznatom osmijehu. Anna Akhmatova

Voditeljica I: Dobar dan Drago nam je što vas možemo pozdraviti. Tko zna koji je danas dan, koji je praznik? Pravo! Valentinovo je dan svih zaljubljenih!!!Što znaš o prazniku? Tko je sveti Valentin?

Sve je to istina. Prema drevnoj tradiciji, svi mladi, mladići i djevojke, mogu otvoreno priznati svoju ljubav tako što će dragoj osobi poslati razglednicu ukrašenu grimiznim srcima ili nekom vrstom poklona u obliku srca ili crveni tulipan. Prema perzijskoj legendi, crveni tulipan izrastao je iz suza zaljubljenih i postao neuveni simbol ljubavi. Na ovaj dan daruju se i srca, zovu ih i Valentinovi.

Voditelj II: Znam još jednu legendu. Prije mnogo stoljeća, zakon nije dopuštao starorimskim vojnicima da se žene dok su bili u službi. A služba je trajala 25 godina. Sveti Valentin, pastir i ispovjednik, potajno je blagoslovio zaljubljena srca i vjenčane ljubavnike. Njegovi neprijatelji ili zavidnici izdali su svetog Valentina. Bio je pogubljen 14. veljače . Od tada se ovaj dan slavi kao Valentinovo.

Voditeljica I: Uostalom, o čemu tako tužno pričaš Valentinovo- zabavna zabava. I proslavit ćemo ga veselo.

Voditeljica II: Tako je, jer svi u ovoj sobi su zaljubljeni.

Voditeljica I: Pretjeruješ, ne vjerujem.

Voditelj II: Ako želiš, dokazat ću da su svi ovdje zaljubljeni. Gledajte, djeca vole svoje roditelje, roditelji vole svoju djecu, neki vole svoju mačku, neki vole knjigu, mnogi vole filmove.

(publici): Tko voli jesti - digni ruku, tko voli spavati - dvije ruke, tko voli gledati TV i jesti čokoladu - lupi nogama.

Evo vidite!

A sada ćemo izabrati naše Valentine i Valentinu, ali da bismo postali najbolji par i dobili nagradu, moramo pokušati.

Voditeljica II: Sada smo vam dali srca sa slovima za djevojčice, srca sa brojevima za dječake. Ja ću zvati broj i slovo, vi dođite jedno drugom, pa meni.

Pozivaju se parovi da sudjeluju u natjecanju...

Djevojčice stoje s jedne, a dečki s druge strane dvorane. Na karticama dobivaju zadatak: pozvati partnera na balet, u kino, u disko, u cirkus, na klizalište, u zoološki vrt. Prvo pantomimu izvode djevojčice, a zatim dječaci.

Svi su nagrađeni.

Voditelj II: Kako je ovo natjecanje bilo sjajno! A sada sljedeće natjecanje. Pozvana su još dva para.

Natjecanje za Valentinovo

Parovi naizmjenično imenuju djela u kojima ljubav pobjeđuje zlo. Pobjeđuje par koji imenuje najviše figura.

Paru za koji navijaju pomaže publika.

Voditeljica I: Dobro pamćenje, ali što je s vidom? Sada ćemo održati još jedno natjecanje. Pogledajte se bolje i sada okrenite leđa jedno drugom.

Djeca stoje okrenuta leđima jedno drugom. Mladiću se postavljaju pitanja o izgledu djevojke. Zatim se djevojci postavljaju pitanja. Pobjeđuje par koji se najtočnije opisuje.

Voditelj II: A sada natjecanje za domišljate i originalne, ali i one sretnike. Igrat će još dva para.

Natjecanje "Izjava ljubavi"

Dječaci pišu tekst ispovijedi, djevojke odgovor. Čitaju se ispovijesti i odgovori na njih. Najljepša, točna i najuspješnija opcija pobjeđuje.

Voditeljica I: Dobro napravljeno! A za ovo natjecanje treba nam još jedan par.

Natjecanje "Pronađi nagradu"

Mladić izlazi na vrata. Djevojka skriva nagradu. Mladić uz pomoć publike (“toplo-hladno”) pronalazi nagradu.

Voditeljica II: Dobro napravljeno! Imamo još 4 para. Pozivamo još dva para.

Natjecanje "Burim"

Sastavite originalni katren s rimama "ljubav" i "moja" za svaki par.

Voditeljica I: I dok oni razmišljaju, pozivamo posljednje parove da zaplešu vatreni ples, držeći čelom knjigu. Ruke treba držati iza leđa. Podržimo naše sudionike!

(Parovi plešu).

Burime natjecanje se nastavlja

Voditeljica II: Zahvaljujem svima prisutnima na sudjelovanju. Svi su bili dobri. A najbolji par odabrat će junak prigode, sveti Valentin.

(Zvučna podloga. Sveti Valentin ulazi u bijeloj mantiji).

Sveti Valentin: Došao sam na ovaj svijet da blagoslovim ljubav i srca puna ljubavi u ime svetog Valentina. Izvojevao sam pobjedu nad smrću jer sam vjerovao da nema sile jače od ljubavi.

Voditeljica I: Prijatelji, pomozimo svetom Valentinu da izabere najbolji, najoriginalniji par. Nazvat ću broj, par dolazi naprijed, svi ostali plješću. Na temelju jačine pljeska izabrat ćemo par - Valentina i Valentina.

Daje nagradu najboljem paru Sveti Valentin .

(Zvuci lirska glazba).

Sveti Valentin:(diže dvije polovice jabuke iznad glave). Carstva se raspadaju, zemlje se dijele, ljudi umiru. Ali ljubav ostaje, spaja srca, rađa beskonačnost osjećaja.

(povezuje polovice jabuke, podižući ruke iznad glave).

Trenutak odmora. Pravo prijateljstvo. "Naježim se od toga..."

Scenarij 14. veljače - MEĐUNARODNO VALENTINOVO

Sviđa mi se? Molimo, zahvalite nam se! Za vas je besplatno, a nama je od velike pomoći! Dodajte našu web stranicu na svoju društvenu mrežu:

Scenarij za proslavu Međunarodnog dana zaljubljenih (14. veljače) u školi. Na početku večeri, kada gosti stignu, daju im se crvena srca s ispisanim slovima i brojevima na poleđini. Srca sa slovima idu djevojčicama, a srca s brojevima dječacima. Zvuči zvučni zapis romantične pjesme, a na njegovoj pozadini možete pročitati neki prikladan stih ili možete jednostavno uključiti odgovarajuću glazbu.


Prvi voditelj: Dobro veče, želimo vam dobrodošlicu na naš praznik, Valentinovo ili Valentinovo. Reći ćemo vam malo o tome tko je Sveti Valentin i kako je nastao ovaj praznik. Drevna tradicija kaže da svi dječaci i djevojčice, a da uopće ne skrivaju svoje osjećaje, mogu priznati objektu svoje simpatije, dok predaju razglednicu ili grimizni tulipan. Vrlo je zanimljiva i legenda koja se veže uz tulipan, perzijska je to legenda. Kaže da je crveni tulipan postao simbol neprolazne ljubavi, jer je izrastao iz suza zaljubljenih ljudi. Na ovaj praznik ljubavnici daju valentine, to su mala grimizna srca.


Drugi voditelj: Ali mogu vam ispričati jednu malo drugačiju legendu, ona kaže da prije mnogo stoljeća, starorimski vojnici nisu imali pravo ženiti se u razdoblju dok su bili u vojnoj službi, a vrijedi napomenuti da je ta služba trajao 25 ​​godina. Sveti Valentin bio je pastir i ispovjednik koji je u to vrijeme tajno vjenčavao ljubavnike. Nažalost, neprijatelji su ga izdali, te je pogubljen 14. veljače, od tada se na današnji dan počelo slaviti Valentinovo.


Prvi voditelj: Nekako je došlo do tužnog razgovora, ne zaboravite da 14. veljače slavimo svijetli i veseli praznik, pa bismo ga trebali slaviti s veslom.


Drugi voditelj: Dobro ste primijetili, jer svi ljubavnici su u našoj dvorani.


Prvi voditelj: Pa vjerojatno već pretjerujete, ne mogu vjerovati da može biti toliko ljubavnika na jednom mjestu.


Drugi voditelj: Mogu ti dokazati. Na primjer, gledajte, sva djeca vole svoje roditelje, a neka vole svoje ljubimce ili neku knjigu, to je također ljubav. (Obraćanje onima koji sjede u dvorani) Podignite ruke, oni koji vole ukusno jesti, i oni koji vole slatko spavati, podignite obje ruke odjednom, a ljubitelji slatkiša i čokolade, lupnite nogama. Vidiš, rekao sam ti da je soba puna ljubavnika. A sada ćemo početi birati Valentina i Valentinu, ali nije tako lako dobiti nagradu, da biste postali najbolji par, morat ćete pokušati.


Prvi voditelj: Dragi prijatelji, na ulazu smo vam podijelili srca, odnosno djevojčice imaju ispisana slova, a dječaci brojeve. Prozivat ćemo broj i slova jedno po jedno, a vi ćete prvo doći jedno drugome, a tek onda nama.


Dakle, kada nam se formiraju parovi, krećemo s natjecanjima.

Natjecanje br.1

Djevojčice stoje s jedne, a dečki s druge strane dvorane. I dobiju zadatak da svoju drugu osobu trebaju pozvati na spoj, u kino u kafiću ili na neko drugo mjesto. Da biste pozvali, trebate prikazati pantomimu, djevojke će biti prve, a zatim će dječaci izvršiti isti zadatak. Na kraju su svi nagrađeni.


Drugi voditelj: Ovo natjecanje je bilo jako cool, jer je bilo zabavno. Sada prelazimo na sljedeće natjecanje, pozivamo dva para da sudjeluju u njemu.

Natjecanje br.2.

Parovi naizmjenično imenuju djela ili filmove koje poznaju u kojima ljubav uvijek pobjeđuje zlo, a publika aktivno navija za par koji im se najviše sviđa. Pobjeđuje par koji imenuje najviše radova.


Prvi voditelj: pokazali ste da imate dobro pamćenje, a sada provjerimo vaš vid. Morate se vrlo pažljivo pogledati, a zatim okrenuti leđa jedno drugom.

Natjecanje br. 3 “Opišite svog partnera”

Kada su dečki okrenuti leđima jedan drugome, postavljaju im se jedno po jedno pitanje o izgledu, pobjeđuje par koji je najtočnije opisao svoje polovice.


Drugi voditelj: Za sljedeće natjecanje trebat će nam inventivni, originalni i, naravno, sretni parovi. Pozivamo još dva para da sudjeluju u sljedećem natjecanju.

Natjecanje br. 4 “Romantična izjava ljubavi”

Mladići na papirićima napišu tekst izjave ljubavi za svoju drugu osobu, a djevojke moraju napisati odgovor na tu izjavu. Nakon ove izjave ljubavi i odgovori na njih čitaju se naglas, a ostali momci ocjenjuju koji je duet napisao najljepšu i najtočniju verziju.


Prvi voditelj: Svi ste super, jer je naša večer zabavna. Za sljedeće natjecanje trebamo još jedan par.

Natjecanje br. 5 “Pronađi svoju nagradu”

Mladić mora izaći u hodnik, dok djevojka skriva nagradu negdje u sobi. Nakon toga mladić se vraća i uz pomoć publike mora pronaći nagradu. Publika mu pomaže vodeći ga frazama “hladno – vruće”


Drugi voditelj: Bravo. Sada pozivamo još dva para da sudjeluju u sljedećem natjecanju.

Natjecanje br. 6 “Burim”

Svaki bi par trebao sastaviti zanimljiv katren koristeći riječi "ljubav" i "moje", odnosno pronaći rime za te riječi.


Prvi voditelj: Dok naši pjesnici razmišljaju, pozivamo nekoliko parova da sudjeluju u novom natječaju. Morate izvesti zapaljiv i veseo ples. Ali, morat ćete držati knjigu između čela, ali ruke neka budu iza leđa. Podržimo naše vesele plesače. A sada se vratimo burime natječaju i našim pjesnicima.


Drugi voditelj: Zahvaljujem svima prisutnima na sudjelovanju u našim natjecanjima. Svi sudionici bez iznimke bili su raspoloženi i dobro sudjelovali u natjecanjima, no prepustit ćemo SV-u da izabere najbolji par. Valentin.


(Uključuje se zvučni zapis i u dvoranu ulazi sv. Valentin u bijeloj mantiji.)


Prvi voditelj: Dečki, pomozimo svetom Valentinu da odluči o tituli boljeg para. Dopustite mi da imenujem par, a vi ćete zapljeskati, a po glasnoći vašeg pljeska Valentin će moći odrediti najbolji par. Sveti Valentin daruje najbolji par.



Vrh