Ekskursijos į kraštotyros muziejų su parengiamosios grupės vaikais santrauka. "Sveiki atvykę į muziejų!" (ekskursijos į kraštotyros muziejų santrauka) Naujos problemos pareiškimas

GCD „Ekskursija į Laikrodžių muziejų“ edukacinės krypties „Pažinimo raida“ santrauka vyresniųjų grupėje

Tikslas: supažindinti su laikrodžių mechanizmų įvairove ir jų pritaikymo žmogaus gyvenime būdais.

Švietimas:

1. Supažindinti vaikus su laikrodžių istorija, įvairių tipų laikrodžiai (kišeniniai, riešiniai, žadintuvai, sieniniai, smėlio, elektroniniai);

2. Supažindinkite vaikus su ciferblatu ir dviem rodyklėmis – minutę ir valandą;

3. Pataisykite dienos dalių pavadinimus pagal veiklos rūšį ir saulės padėtį danguje.

Kuriama:

1. Lavinti loginį mąstymą;

2. Ugdyti pažintinį domėjimąsi laikrodžių praeitimi ir ateitimi.

Švietimas:

1. Ugdyti gebėjimą ir gebėjimą taupyti savo ir kitų laiką.

Parengiamieji darbai: pažintis su laikrodžiu, enciklopedijų skaitymas, didaktinis žaidimas "Kiek dabar valandos?" dirbti su kortomis, mokytis eilėraščių.

Įranga: grupės tėvelių sukurtas mini laikrodžių muziejus, kuriame yra įvairių formų ir dydžių laikrodžiai (sieniniai, riešiniai, žadintuvai, aliejiniai, elektroniniai, grindų laikrodžiai), paveikslėlių, vaizduojančių laikrodžius, paveikslėlių, vaizduojančių veiklą ir padėtį. saulė danguje.

Pamokos eiga

Pedagogas: - Sveiki, mieli lankytojai!

Ar norite sužinoti ką nors įdomaus?

Pedagogas: Šiandien pakvietėme jus į mūsų mini muziejų,

Greitai įsitaisykite patogiai.

Apie ką bus mūsų pokalbis?

Sužinokite, ar įminsite mįslę.

Dieną naktį jie eina.
Niekada nepavargti.
Monotoniškai šnabždėti pagal ritmą:
Tikk, tikk.
Rodyklės, kaip ūsai.
Yra vadinami…
(žiūrėti)

Pedagogas: TAIP, šiandien kalbėsime apie valandas. Mūsų mini muziejuje kartu su mano tėvais surinkome įvairių tipų laikrodžius. Kokį laikrodį matai?

Vaikai: sieninė, riešo, elektroninė.

Pedagogas: Jūs visiškai teisus. Jame netgi yra žadintuvas. Ir kam jis skirtas?

Vaikai: pabusti, parodyti laiką, kad nevėluotų ir pan.

Auklėtoja: Gegutės laikrodis, saulės laikrodis. Žinoma, be laikrodžių žmonės vėluotų į darbą, į lėktuvus, į traukinius, pasiklystų veikloje... Paklausykite N. Chuprovo eilėraščio „Laikrodis“
Visą naktį laikrodis tiksi.
Nei minutė tyli!
Klausiu: „Žiūrėk, palauk,
Tu man netrukdai
Leisk man dar pamiegoti
Aš nenoriu keltis!"
Ir laikrodis atsakė: „Tik-tack,
Pabusk, keistuoli!
Naktis kažkur toli
Saulė aukštai danguje
Graži diena laukia jūsų
Atmerk akis, mano drauge!

Pedagogas: O dabar siūlau pažiūrėti, kokių tipų laikrodžiai renkami mūsų mini muziejuje. Čia yra įvairių laikrodžių. Viršutinėje lentynoje yra žadintuvai. Ar žinote, kas yra žadintuvas? Tikriausiai kiekvienas iš jūsų namuose turi žadintuvus. Man labai padeda žadintuvas, turiu jį šalia lovos ir kiekvieną rytą pažadina į darbą. Vaikinai, pakelkite rankas, kas turi namuose žadintuvus? Labai džiaugiuosi, kad kiekvienuose namuose yra žadintuvas. Tai labai naudingas dalykas. Vaikinai, ką manote, kokius žadintuvus vertėtų pirkti didelius ar mažus? (Vaikų atsakymai). Manau, kad tie, kurie žmonėms patinka.

Pedagogas, rodo į sieną: Koks čia turi būti laikrodis? KLAUSYKITE.

G. Tereškova „Laikrodis“

Ant sienos kambaryje žiūrėti,
Jie kabo ne dėl grožio.
Ir beldimo ritmu: tikk - taip, tikk - taip.
Kiekvienam duodamas ženklas.
Diena - naktis kaita už lango.
Aušra nuostabi. Ir tada
Žmogus ištisus metus
Atėjo laikas kasdieniams rūpesčiams.(Siena). Kokius kitus laikrodžių tipus žinote? (saulės, smėlio, lauko ir kt.

Pedagogas: Vaikinai, kokį laikrodį renkatės sau? (gražus, didelis, praktiškas, smėlėtas) Ir žinoma, kad šeimininkams patiktų varpelis, o rodyklės rodytų teisingą laiką. Žiūrėkite, kiekvienas laikrodis turi dvi rodykles. Vaikinai, ar žinote, kaip vadinama didžioji laikrodžio rodyklė? (Vaikų atsakymai) Teisingai Rodo minutes ir vadinasi minutėmis. Ar kas nors žino, kaip vadinama maža rodyklė? (vaikų atsakymai).Teisingai. Tai yra valandos rodyklė. Iš jo sužinome, kiek valandų. Vaikinai, kaip manote, kuri rodyklė juda greičiau, maža ar didelė? (Vaikų atsakymai.) Puiku, jie viską atsakė teisingai.

Bet dabar noriu šiek tiek papasakoti apie laikrodžių istoriją. Kaip manote, ar buvo laikas, kai nebuvo laikrodžių? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Sutinku su tavimi, senovėje buvo toks laikas. Tais laikais žmonės laiką nustatydavo pagal saulę. Saulė pakildavo ir žmonės keldavosi, saulė leisdavosi ir žmonės eidavo miegoti. Vaikinai, ką manote, kai žmonės miegojo ilgiau – žiemą ar vasarą?

(vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai. Vasarą žmonės mažiau miegodavo, nes vasarą naktis trumpa, o laukuose ir soduose žmonės turi daug darbo. Taigi jie stengėsi mažiau miegoti ir daugiau dirbti. Nenuostabu, kad jie sakė, kad vasaros diena - metai maitina. Kodėl žiemą žmonės miega ilgiau?

Vaikai: Nes naktis ilgesnė, o diena trumpa. Žiemą žmonės daugiau ilsėdavosi, o vasarą valgydavo tai, ką paruošdavo, vasariniais preparatais buvo šeriami ir gyvuliai.

Ūsuota saulė
Paslėptas už stiklo.
Judina ūsus, jo vardas...

Vaikai: valandas.

Pedagogas: Vaikinai, kokios formos yra mūsų laikrodis: (atsako) ką žmonės veikė anksčiau, kol nebuvo laikrodžio mechanizmo. Galite pasakyti laiką pagal saulę. Kai šviečia saulė, šešėliai palieka medžius. Pažiūrėkite į šį paveikslėlį. Čia krenta šešėlis ir senais laikais žmogus iš jo nustatydavo laiką. Vaikinai, ar žinote, kada šešėlis ilgesnis, ryte, po pietų ar vakare?

(vaikų atsakymai)

Pedagogas: Kai saulė kyla arba leidžiasi žemiau horizonto, šešėlis būna ilgesnis, o dieną – trumpesnis. Kai žmogus pastebėjo šešėlio savybes, tada jis sugalvojo saulės laikrodį. Žiūrėk, mūsų muziejuje yra paveikslas su tokiu laikrodžiu. Tačiau šie laikrodžiai ne visada padėjo žmogui, nes tokie laikrodžiai veikia tik saulėtu oru. Ir žmogus išrado smėlio laikrodį. Štai jie yra lentynoje. Jie būna įvairių dydžių. Tai yra trys minutės, o šie - dešimt minučių. Tačiau ir šie laikrodžiai nebuvo labai patogūs, nes juos visą laiką tekdavo vartyti.

Pažaiskime su jumis, kol smėlis liejasi, pasivaikščiosime po mūsų muziejų, o tada atsisėsim į savo vietas. Eikime prie gegutės laikrodžio.

Kūno kultūros minutė

Tikk, tikk

Kas namuose gali tai padaryti?

Tai švytuoklė laikrodyje

Muša kiekvieną taktą (pasvira į dešinę, į kairę).

O gegutė sėdi laikrodyje,

Ji turi savo trobelę (atsisėdo giliai pritūpęs).

Paukštis užgieda laiką

Vėl pasislėpk už durų (pritūpimai).

Rodyklės juda ratu

Nelieskite vienas kito (liemens pasukimas į dešinę).

Mes grįšime su jumis

Prieš laikrodžio rodyklę (liemens pasukimas į dešinę)

Ir laikrodis eina, eina (vaikšto vietoje),

Kartais jie staiga atsilieka (lėtėja ėjimo tempas).

Ir kartais, šiek tiek skubėdamas,

Tarsi jie norėtų pabėgti (bėgti vietoje).

Jei neišeisi,

Tada jie visiškai atsikelia.(Vaikai sustoja).

Pedagogas: Mes vaikščiojome 2 minutes, o dabar pailsėsime ir tada kalbėsime apie laikrodį. Žmonės nusprendė į laikrodį pilti alyvą, o ne smėlį ir pasirodė esąs alyvinis laikrodis, tokie laikrodžiai tiksliai nerodė laiko. Ir tai, vaikinai, gerai ar blogai, kai laikrodis nerodo tikslaus laiko. (Patarimas vaikams)

Pedagogas: Kas gali nutikti, kai nežinome tikslaus laiko?

(vaikų atsakymai)

I. Šimko
Mokau laikrodį vaikščioti:
- Ryte geriau neskubėk.
Juk žmonės taip nori miego,
O tu: "Laikas keltis, kelkis!"
Aš nuslinksiu į paplūdimį -
Pasukite rodyklės antenas,
Prašau sulėtink
Išdžiovinti priekinę spyną ir kelnaites.
Bet kai sode
Jūs bėgate greičiau!
Ir tada tu pažiūri į tave
Ir atrodo, kad miegi.
O jei staiga nubaustas
Dėl bet ko aš -
Tegul taip blyksteli rodyklės
Kaip ugnies kibirkštys.
Kad išvažiuočiau iš kampo
Kuo greičiau
Ir dar galėčiau su vaikinais
Pradėkite žaisti ledo ritulį.

Pedagogas: O dabar aš jums parodysiu labai neįprastą laikrodį - tai laikrodis-gėlės. Tai yra labiausiai paplitusios šviežios gėlės. Vienų pumpurai atsiveria ryte, o dieną užsidaro, o kitų – tik naktį, o dieną visada būna užsimerkę. Jie taip pat gali pasakyti laiką.

Pedagogas: Vaikinai, mūsų nuostabiame pastatytame mini muziejuje yra žvakių laikrodis. Žiūrėk, čia yra susiskaldymo. Žvakė perdega, mažėja, o padalijimais buvo galima nustatyti, koks laikas.Laikui bėgant žmogus sugalvojo specialų mechanizmą, atsirado įvairių laikrodžių. Dabar parodysiu jums svarbiausią laikrodį mūsų šalyje. Toks laikrodis stovi Maskvoje ant Spasskaya bokšto, visi su nerimu laukiame, kol rodyklės susijungs ir visi klausysis varpelių.

Pedagogas: Mūsų muziejuje yra įvairių laikrodžių. Ir pakelkite rankas tie, kurie neturi namuose laikrodžio. Nematau nei vienos rankos, nes kiekvienas žmogus vertina savo laiką ir stengiasi viską padaryti savo laiku. Parduotuvių, darželių ir mokyklų atidarymo metu. Lėktuvai skrenda ir laivai plaukia.

Pedagogas: Pažiūrėkime, ar žinote visus laikrodžius, kurie yra mūsų muziejuje.

Kaip vadinasi laikrodis, kuris kabo ant sienos? (siena)

Kaip vadinasi laikrodis ant stalo? (stalinis kompiuteris)

Kaip vadinasi laikrodis, nešiojamas ant riešo? (riešas)

Kaip vadinasi laikrodis, kuris mus pažadina ryte? (žadintuvas) Pabudę visada su žadintuvu, turėsite laiko padaryti viską, ką suplanavote.

Pedagogas: Draugai, bet šioje lentynoje yra elektroninis laikrodis. Taip pat noriu atkreipti jūsų dėmesį į sieną, kurioje kabo laikrodis su gegutė. Jie tikrai gražūs, bet ir tikslūs. Jie mums padeda viską padaryti laiku ir pagal režimą. Tuo metu, kai tave pamaitina, skiria į pamokas, išveda pasivaikščioti.

Pasiklausykite E. Cotillard eilėraščio, kuris vadinasi „Žiūrėti-žiūrėti“.

Pasaulyje nėra valandų!

Ir kiekvienas turi savo paslaptį.

Ant grindų stovi laikrodis

Bosiniai garsiakalbiai: Bom, Bom, Bom.

Visiems namams.

Tai gatvės laikrodis ant stulpo

Ar tu pažįstamas?

Jie reikalingi čia:

Strėlių milžinai

Matoma iš toli.

Ir vaikštynės trobelėje!

Juose gyvena gegutės.

Atsidarys langas

Gegutė pabus „gegute“, „gegute“

Kaip miške ant kalės.

O žadintuvą nustatysite vakare

Ir ramiai eisi miegoti.

Žadintuvas nepamirš pabusti.

Pedagogas: Dabar, vaikinai, mįskite mįsles. Apibendrinkime, ką įdomaus sužinojome, kas naujo jums buvo suteikta?

1. Mes nemiegame nė dienos,

Naktimis nemiegame

Ir dieną ir naktį

Belkis, belskis (laikrodis)

2. Dvi seserys viena po kitos

Bėgti aplinkui

Trumpas – tik vieną kartą

Aukščiau – kas valandą (rodyklės)

3. Ant rankos ir ant sienos,

Ir viršuje esančiame bokšte

Jie vaikšto, eina tuo pačiu keliu,

Nuo saulėtekio iki saulėtekio. (Žiūrėti)

Turiu mažylių.

Jie vadinami minutėmis.

Jei juos sujungsite

Sužinosite apie mane. (valanda)

Mokytojas: Taigi mūsų kelionė baigėsi. Dėkojame visiems apsilankiusiems mūsų mini laikrodžių muziejuje. Kas tau buvo įdomu? Ka tu atsimeni?

Visi buvo muziejuje

Daug išmokome

Ir apie strėles, apie minutes

Mes negalime pamiršti istorijos.

Greitai pasimatysime įdomioje vietoje.

Skamba E. Krylatovo daina „DAINA APIE VARPUS“.

„Laikrodis muša į senąjį bokštą,

Tęsiant vakar,

Ir skamba varpai...

SAVIVALDYBĖS AUTONOMINĖ IKIMOKYKLINĖ UGDYMO ĮSTAIGA BLAGOVEŠENSKO MIESTO LOPŠELĖLIS №15.

Ekskursijų parengiamojoje grupėje suvestinė

skiltyje „Vaikas ir pasaulis aplink“

tema: „Ekskursija į kraštotyros muziejų“

naudojant interaktyvias mokymosi technologijas ir informacinių technologijų mokymąsi.

Parengė I kvalifikacinės kategorijos mokytojas

Dikovich Elvira Vladimirovna

Blagoveščenskas 2016 m

Kai norime prisiliesti prie istorijos,

Pasinerkite į gražų medžioklės pasaulį

Einame į muziejų, vaikštome per sales,

Ir sau randame daug įdomių dalykų.

Suteikti žinių, kad kraštotyros muziejus yra mūsų miesto, krašto tikrųjų vertybių, materialinės ir dvasinės kultūros saugotojas;

Supažindinti vaikus su mūsų protėvių gyvenimu;

Puoselėti pasididžiavimo savo kraštu jausmą, meilę jam, norą išsaugoti ir didinti jo istoriją.

Preliminarus darbas:

Vaikų supažindinimas su Blagoveščensko miesto ir Amūro srities istorija.

Žodyno papildymas:

Ekspozicija, eksponatai ir kt.

Ekskursijos eiga:

Vaikinai, šiandien turime neįprastą pamoką. Pažiūrėkite į šias nuotraukas, kas iš jūsų atpažino, kas jose pavaizduota.

Vaikų atsakymai.

Teisingai šiose nuotraukose pavaizduotas mūsų kraštotyros muziejus. Šiandien surengsime ekskursiją į kraštotyros muziejų. Muziejuje sukaupti eksponatai – tikri daiktai, egzistavę senovėje. Su jumis sužinosime muziejaus istoriją, susipažinsime su muziejaus salėmis, žinoma, visa tai darysime neišeidami iš grupės. Vaikinai sako: „Kas iš jūsų nuėjo į muziejų?

Vaikų atsakymai.

O dabar prisiminkime elgesio muziejuje taisykles. (Muziejuje turime būti tylūs, nes ten ateina kiti lankytojai ir mes neturime jiems trukdyti. Muziejuje nieko negalima liesti rankomis be muziejaus darbuotojų leidimo). Žinome elgesio taisykles ir galime pradėti pažintį su muziejumi.

Amūro kraštotyros muziejus. G.S. Novikovas-Daurskis

vienas seniausių Tolimuosiuose Rytuose – įkurtas 1891 metų rugpjūčio 16 (28) dieną Blagoveščensko miesto Dūmos iniciatyva. Šiemet muziejus švęs 125 metų jubiliejų. Prieš jo atidarymą buvo surengta aukso kalnakasių paroda, pagerbiant carevičiaus Nikolajaus, būsimo imperatoriaus Nikolajaus II, atvykimą į Blagoveščenską. Muziejus pavadintas iškilaus kraštotyrininko, daugelio mokslinių darbų autoriaus Grigorijaus Stepanovičiaus Novikovo-Daurskio, dirbusio muziejuje 34 metus, vardu.

Muziejus įsikūręs sename dviejų aukštų mūriniame Blagoveščensko pastate (federalinės reikšmės architektūros paminklas), kuriame XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje buvo įsikūrusi Vokietijos prekybos įmonės Kunst and Albers parduotuvė. Muziejuje yra 2 aukštai, 26 ekspozicijų salės.

Amūro kraštotyros muziejuje yra skyriai: atsargos, ekspozicija ir paroda, ekskursija.

Atsargos – tai skyrius, kuriame saugomos muziejinės vertybės.

Ekspozicija-paroda – tai salės, kuriose yra muziejaus ekspozicijos. Viena iš ekspozicijų skirta Albazeno kaimui.

Ekskursija – tai muziejaus salės, kuriose lankytojai gali apžiūrėti visus muziejaus eksponatus.

Didžiausios muziejaus kolekcijos: numizmatikos (monetos), archeologijos, gamtos mokslų – daugiau nei 8000 knygų, etnografinių (mūsų krašte gyvenusių tautų buities reikmenys). Daugelis muziejaus eksponatų yra unikalūs: Daurijos ir Evenkų šamanų kostiumai ir atributika (XIX a. pabaiga), muzikos dėžutė (Vokietija, XIX a. pabaiga), Ust-Niukžinskio meteoritas (XX a. pradžia), iškastinių gyvūnų kaulai ir kt. ..

Lankydami muziejų pereiname pro sales, kuriose išdėlioti įvairūs eksponatai, atitinkantys konkrečią temą.

Muziejaus fojė – paroda, skirta Namų apyvokos prekių parduotuvės istorijai.

Kitame kambaryje yra paroda, skirta Amūro regiono raidos ir atsiradimo istorijai.

Čia gausu eksponatų, skirtų mūsų krašto raidos istorijai įvairiais laikais. Pilietinio ir Didžiojo Tėvynės karo metais paroda, skirta 1980 m. olimpinėms žaidynėms, parodos, skirtos BAM statytojams.

Apsilankę muziejuje galite sužinoti daug įdomių dalykų. Salėje, kurioje yra Amūro krašto paukščių ir gyvūnų ekspozicijos, visada daug vaikų – čia galima pamatyti mūsų krašto gyventojus realiu dydžiu.

Šiuo metu muziejus yra pagrindinis Amūro regiono istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, tyrimo ir propagavimo centras.
Kasmet muziejuje surengiama per 40 parodų, apimančių krašto praeitį ir dabartį, aptarnaujama daugiau nei 130 tūkst. (pasakojimo metu vaikams rodomos nuotraukos)

Ekskursijos pabaigoje mokytojas klausia:

Koks muziejaus pavadinimas?

Vaikų atsakymai.

Ko naujo sužinojai iš mano istorijos?

Muziejus saugo mūsų istoriją. Muziejuje saugomus eksponatus renka ne tik muziejaus darbuotojai. Muziejaus kūrime dalyvavo daug žmonių, mūsų miesto gyventojų: atsivežė daiktų, dokumentų, atspindinčių mūsų miesto istoriją, kolekcija nuolat pildoma naujais eksponatais.

O dabar žiūrėsite trumpą filmuką, skirtą mūsų krašto raidos istorijai. Tai filmas apie Albazinskio kalėjimą – pirmąją kazokų įkurtą gyvenvietę mūsų regiono teritorijoje.

SANTRAUKA
EKSKURSIJA Į Kraštotyros MUZIEJĄ

su vyresniais vaikais

Tikslai:

Suteikti žinių, kad kraštotyros muziejus yra autentiškų paminklų saugotojas;

materialinė ir dvasinė mūsų miesto kultūra;

Supažindinti vaikus su mūsų protėvių gyvenimu;

Ugdykite pasididžiavimo savo žeme jausmą, meilę jam, norą išlaikyti

ir padauginti jos istoriją.

Preliminarus darbas:

Vaikų supažindinimas su Voronežo miesto istorija;

Formuoti „muziejaus įvaizdį“, supažindinti vaikus su liaudies kultūra, aktyvinti žodyną: gidas, eksponatai, kolekcija.

Maršruto parengimas auklėtojos. Pokalbis apie elgesio kelyje, vaikščiojimo ir viešose vietose taisykles, pokalbis apie muziejų.

Sąlygos : laikas – lapkritis.

Ekskursijos eiga

Vaikinai, šiandien mes eisime į ekskursiją į mūsų kraštotyros muziejų. Kas yra muziejus? (vaikų atsakymai.) Teisingai. Muziejuje yra eksponatų – tikrų daiktų, kurie egzistavo tais tolimais laikais.

Ar buvai muziejuose? į ką? Ką tu matei? (vaikų atsakymai).

Šiandien aplankysime Voronežo kraštotyros muziejų ir apžiūrėsime eksponatų parodą. O kas žino, kas yra paroda ir eksponatai?(vaikų atsakymai – kai jie mums ką nors parodo)

Taip, paroda – tai viešai eksponuojamų objektų ekspozicija, o eksponatai – tai eksponuojami daiktai.

O kas vedžioja lankytojus po muziejaus sales ir pasakoja apie muziejaus rinkinius?(Vaikų atsakymai: vadovas).

Gerai padaryta, o dabar prisiminkime, kaip elgtis muziejuje ir kitose viešose vietose. (vaikų atsakymai- Muziejuje reikia elgtis ramiai, nes ten ateina kiti lankytojai ir mes neturėtume jiems trukdyti. Muziejuje be muziejaus darbuotojų leidimo negalima nieko liesti rankomis.

Voronežo provincijos muziejus, Voronežo krašto kraštotyros muziejaus įkūrėjas, buvo atidarytas 1894 m. rudenį. Nuo pirmųjų savo gyvavimo dienų 1894 m. iki šių dienų šis muziejus buvo ir išlieka vienu didžiausių Centrinio Juodosios žemės regiono istorinio ir kultūrinio paveldo centrų. Daugiau nei 3000 eksponatų atspindi įvairius gimtojo krašto istorijos, kultūros ir gamtos aspektus, sukelia nuoširdų susižavėjimą ir pagarbą nuostabiai spalvinga Voronežo krašto istorija ir kultūra.

Pirmojo pasaulinio karo metais, 1915 m., pastate buvo karo ligoninė.

Pilietinis karas ir Didysis Tėvynės karas 1941–1945 m. padarė didžiulę žalą miestui, nepagailėjo ir muziejų. Muziejininkai pradėjo aktyvų darbą gelbėdami nykstančias istorines ir meno vertybes. Tačiau per Didįjį Tėvynės karą į Kazachstaną ir Sibirą buvo evakuota tik nežymi lėšų dalis, o likusios kolekcijos daugiausia buvo prarastos. 1943 m. muziejus atnaujino savo veiklą. 1948 m. muziejus buvo grąžintas į buvusį pastatą, kuriame veikė ir Dailės muziejus. Po kelerių metų muziejui buvo skirtas atskiras pastatas Plekhanovskaya gatvėje, kuriame jis yra mūsų laikais.. Istorijos skyriuje pateikiama medžiaga apie Voronežo srities istoriją šiomis temomis: archeologija, Voronežo įkūrimas, Petro Didžiojo era, Voronežas XVIII–XIX a., Voronežas XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžia, modernus. Voronežo pramonė ir daugelis kitų. Taip pat yra dvi parodų salės nuolat besikeičiančioms teminėms ekspozicijoms.

„Šiandien muziejuje yra apie 170 tūkst. Jame yra 18 salių, kelios parodos „Voronežo krašto istorija“, „Aštuonių šimtmečių ginklai X“.II- XX a.“, „Gyvūnų karalystė“, „Sparnuotas stebuklas“Muziejaus kolekcijoje yra archeologinių kasinėjimų „Dažni piliakalniai“ ir „Chozar gyvenvietė“ daiktai.

1 stotelė: archeologija

Viskas prasideda nuo seniausių laikų, pirmasis mažas kambarys yra Archeologija 1.

Vėlyvojo paleolito laikotarpis. Mezolitas. Jame yra paleolito vietų diagrama.

Taip pat šioje salėje yra biustai, vaizduojantys apytikslę senovės žmonių, gyvenančių šiuolaikinio Voronežo srities teritorijoje, išvaizdą.

Atskirame stende yra senovinių gyvūnų, daugiausia mamutų, kaulai, tačiau yra vilnonio raganosio kaukolė ir aurochų ragas.

2 stotelė: 2 archeologija

Ši salė taip pat skirta senovės laikams – neolitui. Eneolitas. Bronzos amžius.

Šioje salėje stovi ant stovų rasti indai ir įrankiai.tie laikai.Atskirai yra bronzos amžiaus III-II amžiaus prieš Kristų keramikos liekanos.

Atskirai noriu pasakyti keletą žodžių apie senovės žvejus. Jie buvo laimingi žmonės! Sprendžiant iš muziejuje eksponuojamų kabliukų, mūsų protėviai buvo labai ambicingi maisto medžiotojai. Gamta leido jiems pažvejoti ne smulkmenas, kurias nešiojasi dabartiniai žvejybos entuziastai, o trofėjus, kuriuos galima valgyti ne vieną dieną. Tai matyti ir iš pačių žuvų nuotraukų, ir iš stenduose pateiktų kabliukų.

3 stotelė: archeologija 3

Šis kambarys yra skirtasAnkstyvojo geležies amžiaus klajoklių tautos. Senovės slavai.

Čia yra ilgas stendas, kuriame eksponuojami įvairių laikų radiniai – nuo ​​ikiskitų IX–VII prieš mūsų erą iki laikotarpio, kai Voronežo srityje pradėjo gyventi 7–10 mūsų eros amžiaus senovės slavai.

Atskirai ant visos sienos kabo 9–10 amžių Majatskajos tvirtovės rekonstrukcijos vaizdas.

Stop 4 Voronežo fondas.

Ketvirtoji salė skirta Voronežo įkūrimui. Oficialiai įkūrimo metai yra 1586 m., tvirtovės pastatymo metai. Nors prieš tvirtovę čia jau buvo gyvenvietė.

Šiame kambaryje yra XVI amžiaus pirmosios pusės Rusijos valstybės ir Krymo chanato žemėlapis. Monetos, šarvai, dokumentai ir kiti to meto daiktai.

5 stotelė: Petrovskio laikai

Penktoji salė siejama su laiku, kuriuo, matyt, voronežiečiai ypač didžiuojasi. Būtent - su laivų statybos Voroneže laikotarpiu. Tai laikas, kai Bojaro Dūmos ir Petro I nurodymu buvo pradėtas statyti laivynas.

Salėje yra pirmojo Rusijos mūšio laivo „Goto Predestination“ maketas, jo atkurta kopija stovi netoli Admiraltėjos aikštės ir yra muziejinis laivas.

Taip pat yra pavyzdys, kaip tuo metu atrodė Voronežo laivų statyklos. Jie dirbo 1696–1711 m., kol Voronežo upė tapo sekli. Po to pasroviui Tavrovo kaime buvo pastatyta nauja laivų statykla.

6 stotelė: laivų statyba Voroneže.

Šeštoji salė taip pat susijusi su laivų statyba Voroneže. Kai eini į jį, praeini pro mažą kambarį. Jame yra inkaras, patranka, diagramos, paveikslai ir kiti su to meto laivynu susiję dalykai.

Pačioje salėje eksponuojami ginklai. 1707–1708 m. sukilimo prie Dono schema. Pomirtinės bronzinės Petro I kaukės kopija prie jo portreto.

Salėje su Petro Didžiojo kauke ir jo rankos kauke – daugybė kitų to meto figūrų portretų su jų gyvenimo aprašymu ir jų santykiu su Voronežu.

Atrodytų, kur yra Petras I, o kur Voronežas? Tačiau monarchas ne visas dienas praleido Rusijos centre ar statomame Sankt Peterburge. Jis rūpinosi ne tik Baltijos, bet ir Juodosios jūros laivynu.

1696 m. spalio 20 d. Bojaro Dūma nusprendė pradėti statyti pirmąjį valstybinį laivyną Rusijos istorijoje. Petro I dekretu Voroneže buvo įkurtas Voronežo Admiralitetas, kuriam buvo priskirti miestai prie Voronežo ir Dono upių. Iki 1699 metų pavasario buvo nuleista 10 laivų, 2 laivai, 2 laivai ir 4 burlaiviai...

7 stotelė: Voronežo sritis XIX amžiaus pradžioje.

Šiame kambaryje yra nedidelė ekspozicija, vaizduojanti vieną iš to meto didikų kambarių, o priešais ją sveria valstietiški drabužiai.

Yra vazos, indai, su stačiatikybe susijusių dalykų. Ginklai, įskaitant dvikovos rinkinį.

8 stotelė: Voronežo provincijos gyvenimas XIX - XX amžiaus pradžioje.

Yra valstiečių trobelės įrengimas. Atskirai yra dalykų, reprezentuojančių to meto gyvenimą. Salės gale – garvežio maketas ir su geležinkeliais susiję dalykai.

9 stotelė: Pilietinis karas 1917-1922 m.

Sienos čia raudonos, matyt, bolševikų vėliavos spalvos. Ant sienų kabo revoliucinių laikų lankstinukai, plakatai ir nuotraukos. Yra kulkosvaidis ir aparatas iš pogrindžio spaustuvės,medaliai, ginklai, kardai, minosvaidžiai!

Štai legendinė tachanka, kuria įvairios plėšikų gaujos važiavo per Voronežo stepes ir naikino baltuosius. Reikia pasakyti, kad pilietinio karo metu miestą du kartus užėmė baltų kariuomenė, pirmą kartą 1919 m. rugsėjį – K. K. Mamontovo Dono korpusas, o 1919 m. spalį – A. G. Škuro būriai. Tačiau abu kartus jis buvo greitai paleistas.

Pirmasis pasaulinis karas pasižymėjo ir karikatūromis. Mūsų protėviai turėjo juokingą humoro jausmą! Atvirute, kurį iš fronto į gimtąjį Voronežą išsiuntė Rusijos kariuomenės karys, pavaizduota narsiai besitraukianti priešo kariuomenė.

Apskritai Voroneže, kaip ir ne labiausiai nutolusiame nuo Pirmojo pasaulinio karo frontų, buvo ligoninės, veikė Raudonojo kryžiaus draugija.

Atokumas nuo centro – Maskvos ir Sankt Peterburgo miestai neturėjo įtakos 1917 metų įvykiams. Voroneže irgi viskas buvo labai žiauru ir kruvina. 1917 m. spalio 30 d., po 5-ojo kulkosvaidžių pulko, esančio Voroneže, sukilimo, valdžia atiteko bolševikų kariniam revoliuciniam komitetui, vadovaujamam A. S. Moisejevo.

10 stotelė: XIX – XX amžiaus Rusijos banknotai.

Salėje pateikiami pirmieji karališkieji pinigai, daug pinigų iš Laikinosios vyriausybės, tada yra apskaitos bilietai, kasos bilietai ir visokie „pinigų pakaitalai“ iš pilietinio karo laikų.

Pristatomos kelios taupyklės. Netoli jų yra monetos, kurios buvo laikomos tokiose taupyklėse. Ir, beje, jie jį palaidojo tiesiai į šias skardines. Lobiai Voronežo krašte nėra neįprasti, nes istorija čia buvo labai audringa ir, kaip įprasta, žmonės mieliau laikė pinigus ne taupomosiose kasose.

11 stotelė: Kosmosas Voronežas.

Voronežas, pasirodo, glaudžiai susijęs su vidaus kosmonautika. Čiainfo is wikipedia:

Šeštojo dešimtmečio pabaigoje įmonė Voronežo KBKhA sukūrė deguonies ir žibalo skysto kuro raketinį variklį RD-0105, skirtą trečiajai nešančiosios raketos „Luna“ pakopai, kuri leido 1959 m. pirmą kartą pasiekti antrąjį kosmoso greitį. pasaulis. Variklio RD-0105 pagrindu buvo sukurtas variklis trečiajam erdvėlaivio „Vostok“ paleidimo raketos etapui su pirmuoju pasaulyje kosmonautu Yu. A. Gagarinu.

Šioje salėje yra kosmoso pramonės eksponatai, įskaitant RD-0109 variklio modelį.

12 stotelė: Paroda „Aštuonių amžių (XIII-XX a.) ginklai“.

Salėje už stiklo stovi įvairūs kariniai šarvai ir uniformos, kardai ir ginklai bei kiti briaunoti ir šaunamieji ginklai.

13 stotelė: sparnuotų stebuklų paroda

Šiame kambaryje jūs susitiksitedrugelių pasaulis ir įdomūs pasaulio faunos nariuotakojų pavyzdžiai bei daugybės Voronežo kolekcininkų privačios kolekcijos.

Ši paroda supažindina su neįprastai šviesiu ir įvairiapusišku mūsų planetos vabzdžių pasauliu. Eksponuojama daugiau nei 3500 įdomiausių ir žinomiausių drugelių, vabalų, laumžirgių ir kai kurių kitų vabzdžių atstovų. Taip pat yra tarantulai ir skorpionai. Nuostabi ekspozicija sudomins ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

14 stotelė: Gyvūnų karalystė

Šioje parodoje galima susipažinti su Voronežo srities fauna, iš arti apžiūrėti gyvūnų iškamšas, paukščius, žuvis ir roplius, taip pat pamatyti archeologinius radinius – priešistorinių gyvūnų skeletų fragmentus: mamutų ir trigonterijų kaulus, ryklius. dantys ir kt.

Mūsų kelionės pabaigoje noriu pasakyti štai ką

Rybakova Julija
Ekskursijos į Spalvoto akmens muziejų metmenys. V. N. Dava

Parengė Julija Vladimirovna Rybkova, pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytoja,

Vorobieva Elena Valerievna, pirmosios kvalifikacinės kategorijos auklėtoja, Savivaldybės bendrojo ugdymo tipo darželio Nr. 18 ikimokyklinė ugdymo įstaiga, Mončegorskas

Ekskursijos į Spalvoto akmens muziejų, pavadintą. V.N. Dava

Tikslas:

Suteikite vaikams žinių apie muziejus,

Supažindinkite vaikus su akmenys Kolos pusiasalis,

Ugdyti pagarbos jausmą žmonėms, kurie kuria grožį ir dovanoja jį žmonėms. preliminarus Darbas:

Pokalbis apie muziejai,

Žiūrint į nuotraukų albumus

Didaktiniai žaidimai.

Ekskursijos eiga.

1 dalis – įžanginė.

Pokalbis « Muziejus. Kas tai yra?" Mokytojas išklauso vaikų nuomones, o tada apie tai kalba muziejus.

„Žmonės visada norėjo pasilikti ką nors neįprasto, įdomaus ar gražaus parodyti savo vaikams ir anūkams. Kai kurie žmonės labai mėgo nuotraukas; kai kurie rinko knygas, indus, žaislus ir kitus daiktus. Didelis tam tikrų daiktų skaičius vadinamas kolekcija. Yra pašto ženklų kolekcijos, yra paveikslų kolekcijos ir tt Kolekcijos buvo pas juos kolekcionuojančius asmenis, ir labai mažai žmonių jas galėjo pamatyti. Tada žmonės pradėjo dėti savo kolekcijas į specialias patalpas, kur kiekvienas galėjo ateiti ir jas apžiūrėti. Kambarys, kuriame galima apžiūrėti įvairių daiktų kolekcijas, vadinamas muziejus». Klausimai:

Kas yra kolekcijos?

Koks kambario pavadinimas muziejus?

Ko tau reikia muziejai?

Knygelės peržiūra « Spalvoto akmens muziejus. VN. Dava»

Mokytojo pasakojimas apie elgesio taisykles muziejus. Mokytojas išklauso vaikų pasiūlymus, o tada perskaito taisykles.

1. Į muziejus Nekalbėkite garsiai, kad netrukdytumėte kitiems lankytojams.

2. Į muziejui neleidžiama veikti, šokinėti, stumti.

3. Į muziejus turėtų atidžiai klausytis Kelionės gidas: tada sužinosite daug įdomių dalykų.

4. Nelieskite Muziejus eksponuoja rankomis.

Mokytojas kviečia vaikus pagalvoti, kodėl muziejui neleidžiama veikti, rankomis palieskite eksponatus ir apsilankę išsakykite savo nuomonę muziejus.

Mokytojas kviečia vaikus eiti į ekskursija į muziejų.

2 dalis yra edukacinė.

Eidami gatvėmis prisiminkite jų vardus (Leningrado krantinė, Kirovo prospektas, Metalurgų gatvė, atkreipkite vaikų dėmesį į pastatus (O. I. Semenovo-Tyan-Shansky vardo 5-oji vidurinė mokykla, paštas, Šiaurės kūno kultūros ir sporto kolegija). , vaikų sodas "Saulė"); išsiaiškinti jų paskirtį.

Istorija Spalvoto akmens muziejaus vadovas ir jos įkūrėjas, kasybos inžinierius-geologas V. N. Dave'as.

Mineralų ir produktų poveikio tyrimas iš spalvoti akmenys.

Žaidimas "Geras Blogas" - akmenys.

3 dalis yra paskutinė.

Bendravimo minutė – problemų sprendimas "Kodėl į muziejui neleidžiama veikti, šokinėti, stumti? Kodėl negali liesti Muziejus eksponuoja rankomis vaikų prielaidos.

4 dalis - darbas po ekskursijos.

Skaidrių demonstravimas.

Klausausi ištraukų iš Boriso Asafjevo muzikinio kūrinio "Akmuo gėlė» , pagal P. Bažovo to paties pavadinimo pasaką.

Uolienų pavyzdžių tyrimas ir kolekcijos dizainas akmenys.

Dažymas įvairių spalvų akmenys ir meno kompozicijos.

Tikslai: plėsti ir gilinti mokinių žinias apie Penzos regiono istoriją ir kultūrą;

ugdyti savarankiško darbo įgūdžius ir gebėjimus turint papildomos informacijos tam tikra tema; formuoti žodinio monologo konstravimo įgūdžius;

ugdyti žodinę kalbą, mokinio savarankiškumą;

ugdyti meilę ir pagarbą gimtajam kraštui.

Pamokos tipas: sujungti.

Įranga: kompiuteris, diskas „Mūsų Penzos žemė“.

Pamokos planas.
1) Namų darbų tikrinimas.
2) Darbas šia tema:
- savarankiškas darbas grupėse ant kortelių;
- ataskaita apie atliktus darbus.
3) Apibendrinant. Apskaičiavimai. Namų darbai.

Per užsiėmimus.

I. Namų darbų tikrinimas.

Šiandien tęsiame virtualią kelionę po Penzos kraštotyros muziejų. Pamokoje susipažinsime su mūsų krašto etnografija, istorija, kultūra, kurį laiką tapsite gidais ir vežiosite po muziejaus sales.

Prisiminkite, ką žinote apie vietos istorijos muziejų. Papasakokite, kada muziejus buvo įkurtas, kas yra direktorius, kokios ekskursijos vyksta, kokios yra salės.

II. Darbas tema „Ekskursija į Kraštotyros muziejų“.

Kiekviena grupė turi užduotį, kurią pradėjote atlikti paskutinėje pamokoje. Šiandien baigi darbą, o po 10 minučių kiekviena grupė pristato savo salę, t.y. Jūs, kaip gidai, papasakosite apie savo skyrių, apie žymiausius žmones ir įdomius eksponatus.
Užduotis numeris 1.

Etnografija
1) Aiškinamajame žodyne išsiaiškinkite žodžio „etnografija“ leksinę reikšmę.

2) Paruoškite žinutę apie kostiumus, pademonstruokite juos.

3) Papasakokite apie Anisimovą.

Užduotis numeris 2

Sukurkite istoriją apie mūsų krašto istorinę praeitį naudodami klausimus:

Kada buvo įkurtas miestas?

Kaip miestas atrodė pirmaisiais gyvavimo dešimtmečiais?

Kokių tautybių žmonės gyveno Penzoje?

Kokie pilietiniai karai vyko Penzos regione XVII–XVIII a.?

Užduotis numeris 3

Istorija
1) Papasakokite apie žmones, kurie šlovino Penzą:

Rodyti parodą Mrs. figūros, papasakokite apie vieną herojų;

Parodykite Didžiojo Tėvynės karo herojus, praneškite apie Kiževatovą.

2) Papasakokite apie savo skyriaus eksponatus, parodykite juos.

Užduotis numeris 4

kultūra
1) Papasakokite apie Penzos kultūrinį gyvenimą (apie švietimą, apie teatrus, apie muziejus).

2) Padaryti reportažą apie Lermontovą

2) Papasakokite apie parodos eksponatus. Parodykite juos visai klasei.

Užduotis numeris 5

kultūra
Papasakokite apie perspektyviausias sporto šakas.

Parodykite geriausius sportininkus.

Užduotis numeris 6

kultūra
1) Paruoškite istoriją apie meno galeriją.

2) Padaryti reportažą apie Savickį, apie Tatliną, apie Lentulovą.

Užduotis numeris 7

Ekonomika
1) Papasakokite apie Zotkiną. Paaiškinkite, kodėl apie tai būtina kalbėti kraštotyros pamokose.

2) Papasakokite apie Abaševo žaislą. Parodykite šiuos žaislus visai klasei, apibūdinkite.

3) Perskaitykite eilėraščius apie Zotkiną.

III. Apibendrinant. Apskaičiavimai.

Kuri istorija tau patiko labiausiai?

Kokių žmonių, šlovinusių Penzą, šiandien išmokote?

Apie ką norėtumėte sužinoti daugiau?

Namų darbai:

Parašykite apžvalgą apie šios dienos turą

1) meninio stiliaus tekstas-pasakojimas "Ekskursija į virtualų muziejų (parašykite, kuriose salėse lankėtės, kas labiausiai įsiminė, ką norėtumėte pamatyti tikrame muziejuje)
2) tekstas-apibūdinimas meniniu stiliumi „Paroda, kurią labiausiai prisimenu“ (Bendra temos idėja. Detalių aprašymas. Mano požiūris į temą).

Atsisiųsti pilną versiją Norėdami atsisiųsti medžiagą arba !


Į viršų