Gėlės skulptūros pamoka. Edukacinė sritis: „Meninė kūryba“ (Modeliavimas) Tema: „Gėlė „Dobra Lepka violetinė“ vidurinė grupė

GCD: „Modeliavimas“

BOD: Meninis kūrybiškumas

Tema: "Violetinės"

Cel b: idėjų apie kambarinį augalą – violetinę – konsolidavimas ir išplėtimas.

Tikslai: plėsti žinias apie augalo išvaizdą, jo priežiūros ypatumus. Temos žodyno plėtimas ir aktyvinimas (augalas, stiebas, lapas, gėlė, šaknis, žibuoklė;

Lavinti žodinio bendravimo įgūdžius, dialoginę kalbą, kalbinį kvėpavimą, smulkiąją ir stambiąją motoriką.

Įranga: vazonas su žydinčia žibuokle, plastilinas, kartonas.

Pamokos eiga:

1. Org. akimirka: Jūs puikiai žinote kambarinius augalus, kurie puošia mūsų grupę. Šiandien pakalbėsime apie vieną iš jų – violetinę (iškelia žydinčių žibuoklių vazoną).

2. Pokalbis. (Dialoginės kalbos raida. Idėjų apie kambarinį augalą patikslinimas – violetinė.)

Ar atpažįstate šį augalą? Teisingai, tai violetinė. Violetinė yra žydintis kambarinis augalas. Pažiūrėkite, kokias gėles turi žibuoklė? (Gražus, švelnus.)

Kokios spalvos jie? (Rožinė.) Kas yra gėlės vidurys? (Geltona.)

Teisingai, mūsų violetinė turi rožinius žiedus su geltonais centrais. Violetinės taip pat gali turėti baltų arba violetinių gėlių. Pažiūrėk į nuotrauką.

Ką dar turi violetinė? (Lapai, stiebas.)

Kokius lapus turi žibuoklė? (Žalia, sultinga, pubesuojanti.)

Kokius stiebus turi žibuoklės? (Trumpai.)

Kad augalai taip gražiai žydėtų, mes su jumis jais pasirūpinome. Prisiminkime, kaip tai padaryti?

Juos laistėme laistytuvu. Dulkės buvo nuvalytos nuo lapų šepetėliu, nes žibuoklė turi plaukuotus lapus ir jų negalima nušluostyti. Klausykite eilėraščio:

Anksti ryte imu naują laistytuvą.

Aš neprieštarauju vandeniui, gerk jį, mano violetinė!

Kas yra žibuoklės dirvoje? (Šaknys.) Augalų šaknys turi kvėpuoti, o tam turime supurenti žemę aštria lazdele.

Kur gyvena mūsų violetinė? (Puode.) Kokios spalvos? (Ruda spalva.)

3. Žaidimas lauke „Ant lango vazonuose“ (Bendrosios motorikos ugdymas, kalbos derinimas su judesiu.)

Ant lango vazonuose vaikai tupi veidu ratu.

Gėlės pakilo. Lėtai jie kyla.

Jie ištiesė ranką į saulę, išsitiesę ant kojų pirštų, pakeldami rankas į viršų.

Jie šypsojosi saulei.

Lapai link saulės Ištieskite rankas į šonus, delnais aukštyn.

Gėlės apverstos.

Pumpurai išsiskleidžia, jie sujungia rankas virš galvų ir lėtai siūbuoja.

Jie nuskęs saulėje.

4. Pirštų mankšta „Gėlės“

Mūsų gležnos gėlės Rankos vertikalioje padėtyje.

Žiedlapiai atsiveria.Išskleiskite pirštus.

Vėjas šiek tiek kvėpuoja, Ritmiški pirštų judesiai.

Žiedlapiai siūbuoja.

Mūsų gležnos gėlės

Žiedlapiai užsidaro. Sujunkite pirštus kartu.

Ramiai užmiegu, šiek tiek sūpuodamas rankomis sugniaužtais pirštais.

Jie purto galvas.

5. Modeliavimas „Violetinė“

Pasirinkite lapų, gėlių, vazono spalvą.

Darbą pradedame gamindami puodą ir stipriu spaudimu pritvirtiname prie kartono.

Jevgenija Karočkina
GCD santrauka modeliavimui parengiamojoje grupėje „Gėlė vazone“

GCD santrauka modeliavimui parengiamojoje grupėje „Gėlė vazone“

Užduotys:- įtvirtinti gebėjimą lipdyti objektus ar apvalių, ovalių, disko formos objektų dalis;

Išmokti perteikti būdingus gėlės sandaros ir spalvos bruožus;

Praktikuokite naudodami stiebą, kad suteiktumėte gėlei puošnumo, įpjaukite lapus;

Ugdykite kūrybiškumą, atkaklumą, tikslumą ir užbaikite tai, ką pradėjote;

Ugdykite susidomėjimą gyvąja gamta.

Medžiagos ir įrankiai:įvairių spalvų plastilinas, rietuvės, modeliavimo lentos, servetėlės, gyva gėlė – violetinė.

Metodai ir metodai: apžiūra, paaiškinimai, pokalbis, rodymas, nurodymai.

GCD judėjimas:

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, ar turite namuose augančių kambarinių augalų?

Pedagogas: Kodėl žmonės augina kambarinius augalus?

Vaikai: Gėlės sukuria komfortą ir praturtina orą deguonimi.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, kokie kambariniai augalai auga mūsų grupėje?

Vaikai: Begonija, pelargonija, chlorofitas, alavijas.

Auklėtojas: Kaip jau supratote, kambariniai augalai gali būti žydintys arba nežydintys. Siūlau padaryti labai gražią gėlę - violetinę. Violetinė yra žydintis kambarinis augalas. Pažiūrėkime gerai. Kokias gėles turi žibuoklės?

Vaikai: Gražus, švelnus.

Pedagogas: Kokios spalvos jie?

Vaikai: Rožinis.

Vaikai: Kas yra gėlės vidurys?

Vaikai: Geltona.

Pedagogas: Teisingai, mūsų violetinė turi rožinius žiedus su geltonais centrais. Violetinės taip pat gali turėti baltų arba violetinių gėlių. Ką dar turi violetinė?

Vaikai: Lapai, stiebas.

Pedagogas: Kokius lapus turi žibuoklė?

Vaikai:Žalias, plaukuotas.

Pedagogas: Kokius stiebus turi žibuoklės?

Vaikai: Trumpas.

Pedagogas: Kad mūsų žibuoklė taip gražiai žydėtų, ją reikia prižiūrėti. Prisiminkime, kaip tai padaryti?

Vaikai: Laistykite laistytuvu. Dulkes nuo lapų nuvalykite šepetėliu, nes žibuoklių lapai pūkuoja ir jų negalima nušluostyti.

Pedagogas: Kas yra žibuoklės dirvoje?

Vaikai:Šaknys.

Pedagogas: Augalų šaknys turi kvėpuoti, o tam turime supurenti dirvą aštria lazdele.

Pedagogas: Kur gyvena mūsų violetinė?

Vaikai: Puode.

Pedagogas: Kokios spalvos?

Vaikai: Baltas.

Pedagogas: Augalai jaučia gerumą ir meilę. Augalai traukia malonų žmogų, jie jo nebijo. Truputį pailsėkime.

Kūno kultūros pamoka „Neužmirštuoliai“.

Po Anyutkos langu Sulenkite rankas per alkūnes, rankas priešais save

Pražydo neužmirštuolės. abiejų rankų pirštai sutraukti į žiupsnelį,

Ant žiedų-žiedlapių- atidarykite rankas, išskleiskite pirštus -

Mėlyni dangaus gabalai žiedlapių į šonus.

Vidurinės apačios - Sujunkite abiejų rankų pirštus, apvalius.

Mažos saulutės.

Praskrido bitė

auksiniai kirpčiukai,

Atsisėdo ant gėlės: Atsisėskite, padėkite rankas ant kelių,

Nagi, kur medus? pasukite galvą į kairę ir į dešinę.

Išlindo saulė Atsistokite, sulenkite alkūnes ir pakelkite rankas aukštai

Apačia sušilo, pakelkite juos, išskleiskite į spindulį panašius pirštus.

Medus buvo virtas - Sukamieji judesiai dešine ranka.

Bitė buvo pamaitinta. Trumpas sparnus primenančių rankų plasnėjimas.

O Anyutka yra greitukas Lengvas bėgimas.

Viską mačiau pro langą. Pasukite galvą į kairę ir į dešinę.

Pedagogas: Vaikinai, pirmiausia reikia pasidaryti puodą. Iš rudo plastilino iškočiokite rutulį, padarykite jame įdubimą, ištieskite kraštus. Lapams nuimkite mažus žalio plastilino gabalėlius, susukite į rutuliukus ir kiekvieną rutuliuką išlyginkite. Tada išspauskite gyslas lapų paviršiuje krūvoje. Paimkite rožinį arba violetinį plastiliną, nuimkite penkias mažas dalis ir pradėkite formuoti plokščius žiedlapius. Tada mes sujungiame juos į vieną gaminį, sutampa. Į gautos gėlės vidurį įdėkite geltoną tašką.

Pedagogas: Vaikinai, prieš darbą ištieskime pirštus.

Pirštų gimnastika „Gėlė“.

Aukšta gėlė augo proskynoje, Rankos su vertikaliais delnais

Suspauskite kartu, suapvalinkite pirštus

Pavasarį ryte atidariau žiedlapius. Išskleiskite pirštus į šonus.

Grožis ir maitinimas visiems žiedlapiams Ritmingas pirštų judėjimas

Kartu – atskirai.

Kartu jie augina šaknis po žeme. Uždėkite delnų nugarą

stalą, išskleiskite pirštus.

Vaikai kimba į darbą.

Apibendrinant:Žvilgsnis į gėles, vaikiškų darbelių paroda.

Publikacijos šia tema:

Atkreipiu jūsų dėmesį į meistriškumo klasę apie gėlę vazone. Vidurinės grupės vaikai šias gėles padovanojo savo mylimoms mamoms šventės proga.

Integruoto GCD santrauka parengiamojoje grupėje „Stebuklinga saulės gėlė“ Integruotų tiesioginių edukacinių veiklų suvestinė parengiamojoje grupėje „Stebuklinga saulės gėlė. Tikslas: konsoliduoti.

GCD santrauka modeliavimui parengiamojoje grupėje „Stebuklų gėlė“ Programos turinys: Meninis ir estetinis ugdymas: Toliau mokyti vaikus plastinėmis priemonėmis kurti spalvines kompozicijas.

Parengiamosios mokyklos grupės „Rudens gėlė“ edukacinių užsiėmimų, skirtų susipažinti su išoriniu pasauliu, santrauka Vaikų nuolatinės edukacinės veiklos, skirtos susipažinti su juos supančiu pasauliu, santrauka „Rudens gėlė“ Tema: Ugdymo sritis.

GCD santrauka naudojant netradicinę aplikaciją parengiamojoje grupėje „Gėlė mamai“ Tikslas: Padarykite sveikinimo atviruką Motinos dienos proga. Tikslai: - įtvirtinti netradicinės aplikacijos įgūdžius; - įtvirtinti darbo įgūdžius.

Edukacinių veiklų apie „Karvės“ modeliavimą ikimokyklinio ugdymo įstaigos parengiamojoje grupėje santrauka Programos turinys: Mokyti: įtvirtinti vaikų idėjas apie naminius gyvūnus, jų išvaizdos ir elgesio ypatybes; sukurti.

Pamokos santrauka parengiamajai grupei
Autorius: MBDOU „Vaikų darželis Nr. 8“ „Tundrovichok“ mokytojas
Kondrya Viktorija Igorevna
Norilskas, Krasnojarsko sritis

Tikslai:

· Išmokyti vaikus iš plastilino nulipdyti gėlę, perteikti jai būdingus bruožus: lenktus žiedlapių kraštus.

· Stiprinti gebėjimą apvaliai, ovaliai nulipdyti daiktus ar jų dalis, naudojant visos rankos ir pirštų judesius. Naudokite stiebą, kad suteiktumėte gėlei puošnumo, įpjaukite lapus.

· Ugdykite nuoseklią ir išraiškingą kalbą.

· Ugdykite gebėjimą įvertinti savo požiūrį į teigiamus ir neigiamus bendraamžių veiksmus.

· Ugdykite draugišką, mandagų požiūrį į kitus.

· Sukurti draugišką atmosferą tobulėjimo veiklai.

· Ugdykite kūrybiškumą, atkaklumą, tikslumą ir užbaikite tai, ką pradėjote.

Preliminarus darbas: susipažinimas su V. Katajevo kūriniu „Gėlė – septynios gėlės“, perpasakojimas, kūrinio iliustracijų nagrinėjimas.

Metodinės technikos:Žiūrėti į gėlę; meninė raiška, klausimai, pokalbis; vaikų darbas pagal mokytojo paaiškinimą; pirštų gimnastika; apžvalga ir analizė, santrauka.

Medžiaga pamokai: Gėlė – septynžiedė ; balionas su raide; spalvotas kartonas, 7 spalvų plastilinas, servetėlės, rietuvės, lentos kiekvienam vaikui, pavyzdys.

Pamokos eiga:

Į grupę įtraukiami vaikai su mokytoja.

Pedagogas:

Kažko sugalvojo

Paprasta ir išmintinga.

Susitikę jie sako „Labas rytas“!

Labas rytas saulei ir paukščiams,

Labas rytas besišypsantiems veidams,

Ir visi tampa malonūs ir pasitikintys!

Tegul labas rytas tęsiasi iki vakaro!

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių turime. Pasisveikinkime su jais.

Vaikai eina į svečius ir, ištiesę jiems delnus, pasisveikina

Pedagogas: Ar jūsų svečių delnai šilti? (vaikų atsakymai)

Taip, mūsų svečiai yra malonūs ir dalijasi su jumis savo šiluma, kiekvienas iš mūsų turi savo „Gero“ kelią. Kur jus veda „gerasis“ kelias? (Vaikų atsakymai...) Mano „Gero“ kelias mane kasdien veda į jūsų darželį. Pakeliui radau šį kamuolį. Ir kamuolys nėra paprastas, jame yra raidė. (Atplėšia laišką ir perskaito)

Pedagogas: Mums čia yra užduotis „Pasakyk žodį“. Aš pradėsiu, o jūs baigsite, atsakykite vieningai.

· Net ledo luitas ištirps nuo šilto žodžio... (ačiū)

· Senas medžio kelmas sužaliuos, kai išgirs... (laba diena)

· Kai tave bara už išdaigas, tu sakai...(atsiprašau, prašau)

· Jei draugas turi bėdų,... (padėkite jam)

· Ginčus spręskite žodžiais...(ne kumščiais)

Niekada nepamirškime gerų, mandagių žodžių. Sakykime juos dažniau vienas kitam. Kalbėkite maloniai, švelniai, tyliai. Žiūrėti žmogui į akis ir šypsotis, nes šypsena niūrią dieną daro šviesesnę.

Pedagogas: Šiandien paruošiau jums staigmeną! Norite sužinoti, kuris iš jų?

Vaikai: Taip! tikrai!

Pedagogas: Na, tada žiūrėk! (Nuima peleriną ir atidengia stiebą su žiedlapiais) Na, oho! Gėlė prarado savo žiedlapius. Ar galite atspėti, iš kokios pasakos ši gėlė?

Vaikai: TAIP „Gėlė – septynių spalvų“

Pedagogas: Dabar patikrinkime! Čia ant grindų išmėtyti įvairiaspalviai žiedlapiai, ant jų – raidės. Surinkime juos ir pažiūrėkime, kokį žodį gausime (GERUMAS).

Kūno kultūros minutė:

Vienas du trys keturi Penki,

Visi tokie reikalingi

Ar nemanote, kad žiedlapiai yra tam tikra seka? Kuriame? (7 vaivorykštės spalvos). Pavadinkime juos: Kiekvienas (raudonas) medžiotojas (oranžinis) nori (geltonas) žinoti (žalias), kur sėdi (mėlynas) fazanas (violetinė).

Kam padovanotum tokią gerumo gėlę?

Vaikai: Draugai, močiutė, brolis, sesuo......

Pedagogas: Draugai puikūs, bet tavo svarbiausias draugas yra tavo mama! Padarykime jai tokią nuostabią gerumo gėlę?!

Vaikai: Vaikai sėdi prie stalų.

Pedagogas: Iš plastilino pagaminkime gražią septynių žiedų gėlę. Iš kokių dalių jis susideda? (Šerdis, žiedlapiai, stiebas, lapai). Ką reikia padaryti, kad gautumėte gėlės šerdį? kokią techniką naudojame? (Nuimkite nedidelius plastilino gabalėlius, susukite į rutuliukus, tada išlyginkite). Pritvirtiname prie kartono.

Ko dar trūksta, kad mūsų gėlė atrodytų kaip tikra? Kokios formos lapai? (Ilgas, plonas). Kaip mes juos lipdysime? (Tiesiais rankų judesiais iškočiojame ploną ilgą lapą, kad jis taptų plokščias, išlygindamas. Dabar darome negilius pjūvius krūvoje, nuo vidurio iki kiekvieno krašto.) Dabar belieka pritvirtinti lapus prie šakos.

Ar dar ko nors mums trūksta? Ką? Teisingai, stiebas. Kaip mes jį lipdysime? (tiesiais rankų judesiais iškočiokite ploną ilgą „dešrą“, išlyginkite ir priklijuokite prie kartono).

Pagalvokite, kokiais žodžiais įteiksite „gerą“ gėlę (paklauskite 2–3 vaikų)

Apibendrinant:

Pedagogas: Dabar jūs ir aš galime pamaloninti savo mamas, padovanodami joms rankų darbo „Gerą“ gėlę. Šauniai padirbėta!

Atliktų darbų rodymas svečiams. Žvilgsnis į gėles, vaikiškų darbelių paroda.

Modeliavimo pamoka „Gėlė“.

Užduotys:

Išmok lipdyti gėlių elementus; 1) modeliavimas pirštais: iškočiokite rutulį, suplokite jį į diską, paspauskite ir išlyginkite; 2) supjaustyti į krūvą;

Ugdykite mąstymą, kūrybinę vaizduotę, formos jausmą, smulkiąją motoriką; ugdyti estetinį skonį.

Preliminarus darbas:

Mįslių spėjimas apie mįsles apie gėles ir gėles;

Skaityti eilėraštį apie mamą.

Medžiagos, įrankiai, įranga.

Druskos tešla, pagrindas gėlei, akvarelės, stiklinė vandens, servetėlės, šluostė, žiedlapiai fizinei. minučių.

  1. Org. Momentas.

Vaikinai, šiandien kviečiu jus į magišką pamoką, o pamokos pabaigoje sužinosime, kodėl tai stebuklinga.

2. Pamokos eiga.

Vaikinai, ateikite pas mane, stovėkite puslankiu ir pažiūrėkite į šias nuotraukas.

Ką jie vaizduoja? (mamos)

Ar visos mylite savo mamas? (Taip)

Vaikinai, klausykite eilėraščio, skirto mūsų mamoms.

Mama, labai, labai

Aš tave myliu!

Aš tave taip myliu, kad naktį

Aš nemiegu tamsoje

Žiūriu į tamsą

Aš skubu Zorka,

Aš tave myliu visą laiką

Mamyte meile!

Aušra šviečia.

Jau aušta

Niekas pasaulyje

Nėra geresnės mamos!

Ar tau patiko eilėraštis? Apie ką mūsų eilėraštis?

Vaikinai, ką, jūsų nuomone, mūsų mamos labiausiai mėgsta gauti dovanų? (gėlės).

O pati brangiausia ir mėgstamiausia dovana mamoms bus ta, kurią pasidarysite savo rankomis.

Ir todėl šiandien jūs ir aš, mūsų pamokoje, nupiešime stebuklingą gėlę kaip dovaną savo mylimoms mamoms.

(Visi atsisėskime į savo vietas.)

Pažiūrėkite, kokią stebuklingą gėlę padariau savo mylimai mamai.

Tau patinka? (Taip)

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, aš tai pavadinau stebuklingu? (nes turi skirtingų spalvų žiedlapius).

Pavadinkime šias spalvas kartu, todėl turite būti labai atsargūs. Aš tau palinkėsiumagiškos mįslės, ir jūs turėsite juos atspėti.

Tai tokia graži spalva

Jis netampa nei šviesesnis, nei šiltesnis.

Bet jis gali būti pavojingas

Ar atspėjote? Ši…. (raudona)

Šia spalva piešiame saulės spindulį,

Ir mes nudažysime smėlį ta pačia spalva,

Šia spalva pražys kiaulpienė!

Taigi kokia čia spalva?

Ar atspėjote, merginos ir berniukai? Tai... (geltona)

Kaip rugiagėlių akys,

Ši spalva labai graži.

Bet šalta kaip šaltis,

Ir mes jį vadiname... (mėlyna)

Jis kaip švarus vanduo

Kaip ledo gabalai upėje,

Jis kaip dangus, jis toks

Švelniai švelniai…. (mėlyna)

Kaip prinokęs apelsinas

Ši spalva yra vienintelė.

Jis labai labai svarbus

Jo vardas yra... (oranžinė)

Puiku, jūs atspėjote visas mūsų stebuklingos gėlės spalvas.

Kaip manote, iš ko mes nulipdysime savo gėlę? (iš tešlos)

Dabar sėskime į vietas ir iš tešlos išpjaukime savo stebuklingą gėlę.

Pažiūrėkite į gėlę ir pasakykite, iš kokių dalių ji susideda? (viduris, žiedlapiai, stiebas, lapai).

Puiku, dabar pradėkime lipdyti.

Priešais jus tešlos gabaliukai, stiklinė vandens, servetėlės ​​ir pagrindas gėlei.

Nuo ko pradėsime lipdyti savo gėlę? (nuo vidurio)

Paimame vieną gabalėlį savo tešlos, susukame į rutulį, išlyginame, gauname viduriuką. Pirštu sudrėkinkite vidurį vandeniu ir užtepkite ant pagrindo.

Kas gali man pasakyti, kodėl mes drėkiname tešlą vandeniu? (norint klijuoti mūsų vidurį, o ne klijus)

Pirmiausia reikia ridenti rutulį, tada šiek tiek išlyginti, vieną galą suimti, sugnybti ir sumažinti.

Mes pritvirtiname gautus lakštus. Sureguliuokite tolygiai. Nepamirškite prieš dengdami lapą sudrėkinti vandeniu.

Užtepkite, išlyginkite pirštais, ištiesinkite lapus.

Vaikinai, ar galime pasakyti, kad mūsų gėlė paruošta? (Ne)

Ko trūksta? (stiebas)

Paimkite gabalėlį tešlos, iškočiokite į ploną dešrelę – štai kotelis.

Kaip jį pritaikyti gėlei? Iš viršaus į apačią ar iš apačios į viršų? (iš viršaus į apačią)

Sudrėkiname kotą vandeniu ir aptepame.

Pažiūrėkime, ar mūsų gėlė turi viską? Ko dar trūksta? (lapas)

Paimkite tešlos gabalėlį, iškočiokite, išlyginkite, sudrėkinkite ir užtepkite ant kotelio.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokią nuostabią gėlę gavome.

Bet ar tai galima pavadinti magišku? (Ne)

Ko nepadarėme, kad tai būtų stebuklinga? (negalima, nes nedažėme)

Teisingai, mums dar reikia nuspalvinti savo gėlę, o tam mūsų darbas turi išdžiūti ir kitoje pamokoje ją nuspalvinsime.

4. Apibendrinimas.

Dabar prisiminkime, ką šiandien veikėme? (padarė gėlę)

Iš kokios medžiagos mes jį nulipdėme? (iš tešlos)

Puiku vaikinai! Puikiai padirbėjai. Ar jums patiko mūsų pamoka? Kokia tavo nuotaika dabar?

Su šia gera nuotaika dabar žaisime su jumis. Ant savo stalų turime žiedlapių, paimkite juos ir eikite prie kilimėlio.

5. Žaidimas.

Skrisk, skrisk, žiedlapis,

Per vakarus į rytus,

Per šiaurę, per pietus,

Apsukus ratą grįžkite

1,2,3 – susirask sau porą!

Žiūrėkite, vaikinai, mums žaidžiant, mūsų žiedlapiai susijungė ir pasirodė, kad tai stebuklinga gėlė. Jame yra visos spalvos, kuriomis spalvinsime gėlę kitoje pamokoje.


Užduotys.

1. Edukacinis: išmokite kurti tų pačių objektų atvaizdus skirtingais, įvairiais būdais, sustiprinkite darbo su plastilinu taisykles: iškočiokite plastiliną, naudokite rietuvę dekoruojant lapų gyslas, minkykite, formuokite žiedlapių kraštus, suteikiant jiems būdingą formą.

2. Ugdomasis: ugdyti kolektyvinio kūrybiškumo įgūdžius. Išplėskite vaikų vaizduotę.

3. Ugdomasis: ugdyti norą įtikti kitiems, sukurti jiems ką nors gražaus. Sukelkite džiaugsmo jausmą iš sukurto vaizdo.

Medžiaga pamokai.

Mokytojui: paruošti pavyzdžiai eksponavimui.

Vaikams: įvairių spalvų plastilinas, rietuvės, šluostės, drėgnos servetėlės, jogurto puodeliai.

Preliminarus darbas:

Kambarinių augalų stebėjimas gamtos kampelyje.

Albumo „Beprecedento grožio gėlės“ svarstymas.

Eilėraščių skaitymas: V. Fiodorovas „Baltoji rožė“, A. Fetas „Pirmoji slėnio lelija“, I. Buninas „Laukinės gėlės“.

GCD dirigavimas gėlių tema.

Pamokos eiga.

1 dalis. Organizacinis.

Netikėtumo akimirka – gautas el. laiškas iš Nastenkos iš pasakos „Skaistina gėlė“.

„Sveiki vaikai! Nastenka jums rašo iš pasakos „Skaistina gėlė“. Girdėjau, kad jūsų grupėje auga daug kambarinių augalų. Taip pat noriu auginti gražias gėles savo tolimoje karalystėje anapus vandenyno. Labai mėgstu žibuokles, jos tokios spalvingos ir žydi ištisus metus. Ar galėtumėte man duoti vieną violetinę?

2 dalis. Žaidimas.Žodžių žaidimas „Pavadink gėlę“.

Mokytoja rodo kambarinių augalų nuotraukas, o vaikai juos įvardija.

3 dalis. Probleminės situacijos sprendimas: kaip padėti Nastenkai?

Pedagogas: Kaip galime padėti Nastenkai?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Siūlau mūsų svečiui iš pasakų šalies pagaminti violetinę iš įvairiaspalvio plastilino. Dabar šiek tiek pailsėsime.

4 dalis Kūno kultūros minutė

Aš prašau jūsų pakilti – šį kartą.

Galva pasisuko – tai du.

Rankas aukštyn, žiūrėk į priekį – tai trys.

Išskėkime rankas keturių pločio.

Suspauskite ir atlaisvinkite pirštus jėga - tai yra penki.

Visi vaikinai tyliai susėda – tai šeši!

5 dalisGatavo mėginio tyrimas. Mokytojo paaiškinimas.

Auklėtojas. SU Dabar pažiūrėkime į violetinę, kurią gavau. Kas gali apibūdinti žibuoklę: iš kokių dalių ji sudaryta, kiek turi žiedlapių, kokios formos lapai, kokios spalvos plastiliną rinktis pačiai violetinei gėlei?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Kad žibuoklės augtų mūsų vazonėlyje, mums reikia puodelių

iš po jogurto. Užpildysime suglamžytu popieriumi ar laikraščiu, o ant viršaus uždengiame juodu arba rudu plastilinu. (Rodyti). Ir turėsime puodą su tikra žeme, kuriame augs mūsų violetinė. Ką, jūsų nuomone, reikia daryti toliau?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Teisingai, pirmiausia reikia nulipdyti lapus, o paskui gėles.

Paskambink vaikams į pasirodymą

6 dalis Savarankiškas vaikų darbas.

Pedagogas: Paruoškime pirštus darbui.

Pirštų gimnastika:

Vazone išaugo aukštas daigas (rankos sulenktos kaip „pumpuras“.)

Švelnų rytą atidariau žiedlapius. (Pirštai išskirstyti į skirtingus

šonai kaip žiedlapiai)

Prie visų žiedlapių grožis ir mityba (Tada rankos pasisuka šepečiais

Kartu jie augina šaknis po žeme. Žemyn.)

Vaikų veiklos procese mokytojas skatina savarankiškumą, tikslumą, kūrybiškumą. Mokytojas teikia pagalbą tiems vaikams, kuriems sunku dirbti.

7 dalisAtliktų darbų paroda.

Po savarankiško darbo vaikai apžiūri baigtą darbą.

Pedagogas: Kokias gražias žibuokles tu turi. Siūlau jiems kurį laiką pabūti grupėje, o tada atsiųsime į Nastenką dovanų.


Į viršų