„Rudens beržo“ piešimo mazgų santrauka. Piešimo pamoka parengiamojoje grupėje „Rudeninis beržas Parengiamoji grupė rudeninis švaiko beržas

Edukacinė sritis -

Meninis ir estetinis vystymasis.

Piešimas.

Tema: „Rudens beržas“.

Įvaldytos edukacinės sritys: pažinimo raida, kalbos raida, meninė ir estetinė raida.

Veikla: pažintinis, komunikabilus, žaismingas, kūrybingas.

Tikslas: domėjimosi vizualine veikla ir jos rezultatu ugdymas

Užduotys: Pataisomoji ir auklėjamoji :

    įtvirtinti žinias apie medžio sandarą, brėžinyje perteikiant rudeniniam medžiui būdingus bruožus;

    prisidėti prie vaikų, sergančių OHP, žodyno plėtimo ir aktyvinimo;

Korekcinis vystymasis:

    fiksuoti darbo metodus teptuku ir dažais;

    ugdyti estetinį suvokimą,

Pataisomoji ir auklėjamoji:

    V ugdyti meilę gamtai;

    sudaryti sąlygas skatinti teigiamos emocinės patirties kaupimąsi.

Įranga ir medžiagos : Dažai, teptukai, indeliai vandens, servetėlės, iliustracijosberžai įvairiais rudens laikotarpiais , grotuvas

Tęstinės edukacinės veiklos eiga :

1. Organizacinis momentas.

Staigmenos akimirka.

globėjas : Vaikinai, Lesovičok atėjo pas mus į svečius. Jis gyvena miške, kur daug medžių. Kokius medžius pažįsti?

Lesovichokas giria vaikinus ir sako, kad miške daug medžių, bet Rusijoje yra vienas svarbiausias medis. Jis taip pat vadinamas miško karaliene. Atspėk, koks tai medis?

„Ši fashionista yra miškas

Dažnai keičia savo aprangą :

Žiemą su baltu chalatu

Ir auskaruose visą pavasarį.

Per dienąapsirengęs rudeniniu lietpalčiu ,

Jei pučia vėjas

Auksinis apsiaustas šiugžda“.

globėjas : Teisingai, taipberžas . Šiandien mesnupiešti rudeninį beržą . Ir ji net vienamruduo būna su įvairiais drabužiais. Į kokius laikotarpius skirstomasruduo ? (ankstyvas, auksinis, vėlyvas.

2. Pagrindinė dalis.

2.1 Nagrinėjant iliustracijas.

globėjas : Pažiūrėk kąberžaiatnešė mums Lesovičoką. Rasti kurberžas ankstyvuoju laikotarpiu, o kaip atspėjai?

« Beržas, manoberžas, Mano baltas beržas.

Mano garbanotas beržas. Ar tu stoviberžas

Slėnio viduryje, ant tavęsberžas. Lapai žali“.

2.2 Prisiminkite triukus medžio piešimas .

Parodykite lentoje bagažinės vaizdąberžai, šakos storos, plonos(su juodomis juostelėmis).

Ir kaip galipiešti žalius lapus? (priklijuojant teptuku arba banguotomis linijomis).

Ir kurberžas auksiniu rudens periodu? Ar tau patinkaberžas?

„Į auksąruduo dega auksu,

beržasbaltastiebiai lapai ošia.

Rodyti triukusberžo piešinys(gali būti kamienas, šakos, lapaipieštigeltonais dažais panardinant, arbapieštivainikuoti aplink medį ir pavaizduoti lapiją su kaiščiais).

Ir kąberžas vėlyvuoju laikotarpiu? Rasti jį iliustracijose?

„Išmečiauberžas. Geltona savo aprangą.

Plonos šakos. Nuogas stovas.

Juoda juostelė. Niekada nepasikeis. Baltasberžas.

Su kuoberžasskiriasi nuo kitų medžių? Štai kaip kitaipberžas pasitaiko.

2.3 Fizinės minutės. Vėjas pučia mums į veidus, medis siūbuoja.

Vėjas tylesnis, tylesnis, tylesnis. Medis vis aukščiau ir aukščiau.

2.4 Rudeninio medžio piešimas .

Pedagogas: Vaikinai, būsite ant laponupiešti beržą. Kas ko nori. Betdažytitai reikia dideli visame lape, kadberžastai buvo aiškiai matoma ir mes pateiksime savo piešinius Lesovichkai.

Vaikai piešia pagal muziką.

Individualus darbas su sunkiais vaikais.

3. Paskutinė dalis.

3.1 Apibendrinimas.

Pasibaigus darbui, vaikai paima savo paklodes ir iškloja ant kilimo aplink Lesovichok. Lesovichok giria vaikinus už tokius gražius piešinius. Jam labai patikoBeržynaskuriuos vaikainudažytas.

Rudeninis beržas.

Parengiamoji grupė.

Užduotys: Išmokyti piešinyje perteikti būdingus beržui bruožus, rudeninę lapijos spalvą, išmokyti veiksmų su pusiau sausu kietu teptuku piešiant horizontalius potėpius ant kamieno; įtvirtinti įgūdžius piešti plonų lenktų linijų teptuko galu, kietu šepetėliu, lapiją, naudojant „poke“ metodą. Per mįsles, iliustracijas; piešiniai vaikų vaizde formuoti baltakamienį liekną beržą.

Ugdykite fantaziją ir vaizduotę.

Medžiaga: Beržo piešinys. Popieriaus lapas parodyti. Vaikai turi mėlyname fone nuspalvintus paklodes. Papildomi lakštai smulkioms linijoms ir vertikalioms juostoms lavinti kietu šepečiu; guašas, minkšti šepečiai Nr.3, kieti šepečiai Nr.2, Nr.5.

Ankstesnis darbas: Menininkų paveikslų apie rudenį reprodukcijų nagrinėjimas, įnešimas į piešimo kampelį. Rudeninio beržo stebėjimas.

Pamokos eiga:

Skelbiu vaikams piešinį, kuriame vaizduojamas beržas su nugara.

Šiame paveikslėlyje pavaizduotas medis, kurį piešime šiandien, bet aš jį parodysiu, kai atspėsite mįslę apie jį:

Rusijos gražuolė stovi pievoje

Žalia palaidine, baltu sarafanu.

Kaip mįslėje vadinamas beržas?

Kodėl ji vadinama Rusijos gražuole?

Kas yra beržas, vadinamas žalia palaidine?

Kas yra baltas sarafanas?

Dabar klausykite antrosios mįslės:

Alena verta žalios skaros,

Plonas kempingas, baltas sarafanas.

Šioje mįslėje yra dar vienas beržo ženklas6 „plona stovykla“. Kaip manote, ką reiškia šie žodžiai?

Verčiu beržo piešinį.

Mįslėse kalbama apie vasarinį beržą, o mes nupiešime rudeninį beržą.

Kokia spalva nusidažo beržo lapai rudenį?

Piešimo sekos šou:

2.Brūkšneliai ant bagažinės. Atkreipkite dėmesį į tai, kad pirmiausia turite pasitreniruoti ant juodraščio lapo.

3. Šakos su rudais dažais.

4. Geltona karūna naudojant "poke" metodą.

5. Ką galima pridėti prie paveikslo? (Paukščiai, debesys, saulė, debesys, lietus, vaivorykštė, baravykai)

Fizminutka.

Čia yra proskyna ir aplinkui

Beržai išrikiuoti ratu

Plačiu gestu ištieskite rankas į šonus.

Beržai ošia savo lajomis,

Vėjai jų lapijoje dūzgia

Pakelkite rankas aukštyn ir purtykite jas iš vienos pusės į kitą.

Viršūnės sulenktos žemyn

Ir sūpok juos, sūpok juos

Pasilenkę į priekį, purtykite kūną iš vienos pusės į kitą.

Piešimo sekos taisymas.

Vaikų darbas.

Įvertinimas: Piešiniai skelbiami. Keletas žmonių renkasi patį liekniausią beržą.

Ainura Akmatova

Švietimo sričių integracija: JOS; ETC; RR; FR.

Tikslas: Supažindinti vaikus su naujo tipo netradicine piešimo technika „lapo įspaudas.

Užduotys:

Švietimas:

Tobulinti vaikų gebėjimą naudoti akvarelę, išmokti piešti medžio siluetą;

Įtvirtinti piešimo technikas, įtvirtinti tikslaus darbo įgūdžius.

Kuriama:

Ugdyti estetinius jausmus, fantaziją, akį, gimtojo krašto grožio pojūtį, teigiamą emocinį reakciją į pačių susikurtą įvaizdį,

Plėsti vaikų idėjas apie beržą kaip mūsų Tėvynės simbolį.

Švietimas:

Ugdyti iniciatyvą, savarankiškumą, pagarbą savo krašto aplinkai

Preliminarus darbas: Rudeninės gamtos stebėjimas, žiūrėjimas į medžius, eilėraščių apie rudenį mokymasis, meno kūrinių skaitymas. Levitano paveikslo „Auksinis ruduo“ reprodukcijos ekspertizė, taip pat eskizai ir iliustracijos, vaizduojantys įvairius medžius rudenį, lapų rinkimą pasivaikščiojimui, ekskursijas po parką, medžių stebėjimą pasivaikščiojimų metu.

Sveikatos tausojimo technologijos: pirštų žaidimas, lauko žaidimas, dinaminė pauzė.

Medžiagos, įranga: Balto popieriaus lakštai, šepečiai, servetėlės, šluostė, beržo lapai, stiklainis - neišsiliejantis, konteineris panaudotiems lapams. Garso įrašas „Ruduo“ A Vivaldi.

GCD progresas.

Organizacinis momentas: Motyvacija.

Vaikinai, kažkas mus išmetė pro langą

Pažiūrėk į laišką

Galbūt tai saulės spindulys

Kas kutena mūsų veidą

Gal tai žvirblis

Nukrito skristi?

Ar norite sužinoti, kas parašė mums laišką?

"Sveiki bičiuliai!

Sveiki bičiuliai! Mūsų Dailės akademijoje netrukus bus surengta piešinių paroda. Kviečiame dalyvauti mūsų parodoje.

Pagarbiai menininkas "Kistochkin"

Ar norite dalyvauti parodoje (vaikų atsakymai)

Bet ką nupiešime, menininkas „Kistočkinas“ siūlo mums įminti mįslę.

Ši fashionista yra miškas

Dažnai keičia savo aprangą:

Baltu žieminiu paltu

Visi su auskarais pavasarį,

Vasarą žalias saulėlydis

Rudens dieną ji apsirengusi lietpalčiu.

Jei pučia vėjas

Auksinis apsiaustas šiugžda.

Pedagogas: Kaip atspėjote, kad tai beržas?

Vaikai: Ji turi baltą žievę (baltą kamieną).

Pedagogas:

Vaikinai, kur galite pamatyti beržą?

Vaikų atsakymai: (miške, pievoje, prie namo).

Pedagogas:

Kaip vadinasi miškas, kuriame auga tik beržai.

Vaikų atsakymai:(Beržynas).

Dinaminė pauzė:

Žiūrėk, beržai

Mes einame pas jus

Ryškios nosinės

Mes jums atnešame (Vaikai vaikšto ratu.)

auksiniai lapai

Jie dega auksu

Verpimas su nosinaitėmis

Apvalių šokių vaikinai. (Sukiokitės vietoje.)

Merginos prie beržo

Prieik arčiau,

Ryškios nosinės

Jie linksmai mojuoja (eina į apskritimo centrą, atgal.)

Vaikinai išsiskyrė

Ir eik pasivaikščioti

Apie beržo dainą

Švelniai dainuokite. (Jie vaikšto skirtingomis kryptimis.)

Pedagogas: Menininkai ir poetai įvairiais būdais ir priemonėmis dainuoja (perteikia) gamtos grožį. Dailininkai dažais ant popieriaus piešia gamtos paveikslus. Nuotraukas galime matyti akimis. Vaikinai, pažiūrėkite į iliustracijas, kuriose pavaizduotas beržas.

- Apsvarstykite gražų beržą, grožėkitės juo. Kaip atpažinti beržą bet kuriuo metų laiku? (Baltas kamienas yra tik prie beržo.)

– Kokios beržo šakos? Kokie lapai vasarą? Kokie lapai rudenį?

Beržas gražus bet kuriuo metų laiku.

O poetai ir kompozitoriai kuria gamtos paveikslus žodžiais, kurdami gražius eilėraščius, dainas, muziką.

Pasiklausykite ištraukos iš E. Trutnevos eilėraščio „Ruduo“, kaip ji apibūdino beržą, ir pasakykite, kokiu metų laiku jis atrodo?

Staiga pasidarė dvigubai šviesiau, kiemas nei saulėje -

Ši suknelė auksinės spalvos ties beržu ant pečių.

Ryte einame į kiemą - lyja lapai,

Po kojomis jie ošia ir skraido ... skraido ... skrenda.

Pedagogas:- Vaikinai, netoli nuo mūsų darželio yra beržynas, kaip dažnai tenka vaikščioti su šeima ir džiaugtis rudenėjančiu beržynu? Argi jie labai gražūs, lyg geras burtininkas nudažė aukso spalvomis. Šiandien kviečiu patiems tapti burtininkais ir nupiešti stebuklingą rudeninį beržą. Prieš pradėdami, ištieskime pirštus:

Pirštų gimnastika"Ruduo"

Vėjas skraidė per mišką, (rankomis darome sklandžius, banguotus judesius)

Vėjo lapai suskaičiuoti:

Čia yra ąžuolas (sulenkiame vieną pirštą ant abiejų rankų)

Čia yra klevas

Štai išraižytas šermukšnis,

Čia iš beržo - auksinis,

Štai paskutinis drebulės lapas (ramiai dedame delnus ant kelių)

Vėjas užpūtė ant tako.

Pagrindinė dalis

Paaiškinimas ir rodymas vienu metu:

Pedagogas: Prisiminkime, kaip pradedame piešti medį?

Vaikai: Pradedame piešti nuo bagažinės.

Pedagogas: Kaip nupiešti medžio kamieną?

Vaikai: Pradedame piešti medžio kamieną iš viršaus į apačią.

Pedagogas: Pasakyk man, kuo skiriasi beržas nuo kitų medžių?

Vaikai: Kamienas baltas su juodomis dėmėmis.

Pedagogas:Žiūrėk, beržo kamienas plonas. Bagažinė iš viršaus į apačią nubrėžta dviem linijomis, viršuje nėra sujungta. Šepetėlio galiuku nubrėžkite juodas dėmes.

O kokios beržo šakos tiesios ar lenktos?

Vaikai: Beržo šakos lenktos.

Pedagogas: Beržo šakos plonos, verkiančios... Pažiūrėkit, kaip nupiešime lenktas šakas. Nuo bagažinės aukštyn, apvaliai ir žemyn. Piešiame, taip pat teptuko galiuku. Papildykite pagrindines šakas trumpomis šoninėmis šakomis.

Prieš pradedant piešti lapus, siūlau padaryti pertrauką.

Kūno kultūros minutė:"Berezka".

Mes pasodinome beržą, (ištiesinkite)

Užpylėme vandens (lenkdami rankas prie pečių, delnais į priekį)

Ir beržas užaugo (pakelk rankas aukštyn)

Pakėlė šakas į saulę

Ir tada ji pakreipė juos (rankos žemyn, nugara tiesiai)

Ir ji padėkojo vaikinams (linkteli galva).

Pedagogas: Pailsėjome, o dabar atsisėskime į savo vietas, paimkime teptuką į dešinę ranką ir atsargiai kibkime į darbą. Pieškite lapus, mes būsime neįprastu būdu - spauda. Kas tai yra? Tai atspaudas iš bet kokios formos, šiuo atveju iš lapų, ant popieriaus. Bet kaip mes tai padarysime? Norėdami tai padaryti, paimame „pagrindą“ darbui, uždedame ant jo lapą ir teptuku padengiame dažais. Tada nudažytą pusę atsargiai uždėkite ant mūsų lapo su dažytomis medžio šakomis, prispauskite servetėle, o tada atsargiai viską nuimkite. (Pasakojimo metu mokytojas viską parodo)

Būkite labai atsargūs ir atsargūs, kad paveikslėlyje esantys lapai atrodytų kaip tikri.

Savarankiška vaikų veikla.

Baigiamoji dalis

Atspindys.

Apie kokį medį ir metų laikus kalbėjome?

Kokios spalvos dažai buvo naudojami tam?








Darbo analizė.

Pedagogas: Siūlau pirmiausia ant stalo padėti piešinius ir pasigrožėti jūsų darbais. (Vaikai analizuoja savo darbą baigdami)

Pedagogas: Menininkas "Kistochkin" bus labai laimingas! Turime tikrą beržyną! Tik pažiūrėk, kaip gražu! Nupiešėte tokias gražias vainikas, nupiešėte neįprastai gražius rudeninius beržus! O dabar, kaip tikri menininkai, parodai pristatysime savo paveikslus, kuriais grožėsis kitų būrelių vaikai ir jūsų tėveliai.

Meninės kūrybos (piešimo) pamokos parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka

Tema: "Rudens beržas"

Tikslai:

Įtvirtinti vaikų žinias apie išorines beržo savybes.

Išmokyti vaikus piešinyje perteikti išorines beržo savybes, rudeninę lapijos spalvą.

Praktikuokite gebėjimą piešti plonas linijas ir dėmes minkšto šepetėlio galiuku; kietu šepečiu baksnoti vaizduojant medžio lają.

Per mįsles, iliustracijas vaikų vaizduotėje suformuoti baltakamienio liekno beržo įvaizdį.

Ugdykite spalvų pojūtį.

Ugdykite meilę gamtai.

Medžiaga: Paveikslai su rudeninių beržų peizažu, garso takelis P.I. Čaikovskio „Metų laikai“
Vaikams: sodrios mėlynos pailgo stačiakampio formos juostelės, papildomi balto popieriaus lapai, skirti piešti plonas linijas ir įvairūs darbo su geltonu teptuku būdai, minkšti ir šerių teptukai, dažai, guašas.

Preliminarus darbas: Beržo apžiūra pasivaikščiojant. Stebėkite žalumynų pokyčius.

1. Organizacinis momentas.

Klausydamas P.I. Čaikovskio „Metų laikai“

Ką įsivaizduoji klausydamas šios muzikos?

Kaip manote, kuris medis laikomas Rusijos miško grožiu? (vaikų atsakymai)
Norėdami gauti teisingą atsakymą, turite atspėti mįslę.
„Rusijos gražuolė
Stovi pievoje
Su geltonu megztiniu
Su balta suknele“.
– Kaip vadinasi beržas šioje mįslėje?
- Kodėl?
– Kaip beržas vadinamas geltona palaidine?
- O kaip su baltu sarafanu? (bagažinė)
- Taigi, koks beržas? (baltvamzdis)
Vaikų pasikartojantys atsakymai.

Sužinojome, kad rusų gražuolė – baltakamienis beržas. Bet vaikai apie tai nežino.
- Ar nori jiems pasakyti?
- Kaip aš tai galėčiau padaryti?
– Taip, apie beržą galima pasakoti piešinio pagalba.

  1. Pagrindinė dalis.

Parodykite iliustraciją vaikams

Paveikslų su rudeninių beržų peizažu ekspertizė.

Pažiūrėk, kokia ji graži.

Kas yra jos bagažinė? Kokios jos šakos?

Kokios spalvos rudeninio beržo kaftanas?

Parodykite, kaip piešti šakas.

Vaikų mankšta piešiant šakas atskirame lape.

Minkštu šepetėliu nupieškime keletą šakų, pasvirusių į dešinę ir į kairę.
– Pirmiausia pažiūrėk, kaip aš nupiešiu šakas.
- Kaip ir kitų medžių, šakos nuo kamieno auga į viršų, bet tada sklandžiai suapvalėja žemyn.

Pratimas atliekamas suaugusiojo žodžiais „aukštyn, apvaliai, žemyn“ (tariama traukiamai).

Žaidimo pratimas „Medžiai“
Mes tapsime medžiais
Lieknas, aukštas.
Kojos yra šaknys
Išskleiskite juos plačiau.
Kad išlaikytų medį
Neleido nukristi
Iš tolimų gelmių
Buvo gautas vanduo.
Mūsų kūnas yra kamienas.
Jis šiek tiek susvyruoja
Ir su aštriu galu
Pasiekia dangų.
Mūsų rankos yra šakos
Karūna kartu formuojasi
Kartu jie visai nebijo,
Kai stipriai pučia vėjai.
Pirštai bus šakelės
Lapai juos dengia.
Kaip ruduo ateina po vasaros
Lapai išsibarstys.

O dabar aš išmokysiu jus, vaikinai, nupiešti beržo kamieną.
- Reikia pradėti dirbti su šepetėlio galiuku, palaipsniui nuleidžiant jį į plokščią padėtį.

Paimkite šiek tiek juodų dažų ant kieto teptuko, palikite dažų perteklių ant popieriaus. Greitais judesiais, laikydami teptuką vertikaliai prie popieriaus, pradėkite dažyti.

Puiku, dėmės pasirodė kaip tikri beržai!

Tikiuosi, žinote, nuo ko pradėti darbą, ką daryti toliau, kaip baigti.

Vaikų darbus lydi rami muzika. (fonograma).

Mokytojas padeda vaikams:
- patarimas, priminimas, patikslinantis klausimas.
- vedantys klausimai, pavyzdžio rodymas, bendras šakų, lapų brėžinys ant atskiro popieriaus lapo.

Greitai darbą atlikusiems vaikams mokytoja primena piešinį užbaigti detalėmis (paukštis, grybai, suoliukas, saule ir kt.)

  1. Baigiamoji dalis.

Parodoje jų darbais žavisi vaikai iš tolo.
– Pažiūrėkite, kaip pasirodė baltakamieniai beržai plonomis lenktomis šakomis.
– Permatoma karūna pageltusiais lapais primena, kad ruduo jau atėjo.
- Surengkime parodą vaikų grupėje.
– Kokiose nuotraukose jie pamatys beržus, kurie baltu sarafanu stovėjo proskynoje?
- O kur vaikai pamatys, kaip „lapas nuo beržo susiriečia ir skrenda kaip auksinė bitė“?

GCD santrauka piešimui: „Rudeninis beržas“, vyresniojoje grupėje vaikams su regėjimo negalia.



Aprašymas ir tikslas. Santrauka neabejotinai bus įdomi ir naudinga darželio auklėtojams, tėvams ir visiems kūrybingiems žmonėms. Šioje pamokoje vaikai susipažįsta su beržo piešimo seka. Parodoje galima pristatyti vaikų darbus, papuošti interjerą.
Tikslas: supažindinkite vaikus su beržu ir gebėjimu jį piešti.
Užduotys
Pataisomoji ir auklėjamoji:
Supažindinkite vaikus su beržo sandara.
Išsiaiškinkite su vaikais piešimo dažais etapus.
Korekcinis vystymasis:
Ugdykite vizualinę rankų veiksmų kontrolę. Išmokykite vaikus piešti teptuko galiuku.
Švietimas:
Ugdykite pasididžiavimo jausmą ir susižavėjimą gimtojo krašto gamta. Ugdykite kūrybiškumą ir iniciatyvumą
Švietimo sričių integracija:
"Kognityvinė raida": beržo tyrinėjimas, atsakymų į klausimus paieška ginčų ir diskusijų apie beržo naudą ir grožį procese. Įtvirtinti vaikų žinias apie rudenį, medžius. Lavinti smulkiąją motoriką.
„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“: vaikų samprotavimai apie beržą. Ugdykite pagarbą medžiams. Ugdykite kūrybiškumą ir iniciatyvumą
"Kalbos raida": vaikų žodyno turtinimas tema „Ruduo. medžiai"
"Meninis ir estetinis vystymasis": Įvadas į beržo piešimo seką.
„Fizinė kultūra“: išsaugoti ir stiprinti vaikų fizinę ir psichinę sveikatą, taikant pirštų ir akių gimnastiką.
parengiamieji darbai. Kvieskite tėvelius kartu su vaikais aplankyti dailės muziejų, pasivaikščiojimo metu pamąstyti apie beržą.
Medžiagos: akvareliniai dažai, piešimo popierius, teptukai, padėkliukai, servetėlės, vanduo stiklainiuose, Šopeno „Ruduo“ ir P. I. Čaikovskio „Metų laikai“ muzika.
Judėti.
Vaikai, pasakykite man, prašau, koks dabar sezonas? (Ruduo). Ar jums patinka šis metų laikas? Ką apie tai galite pasakyti? (vaikų samprotavimai).
Taip, tu teisus, ruduo yra nuostabiai gražus metų laikas. Medžiai pradeda keisti savo lapijos spalvą, iš žalios į geltoną, oranžinę ir raudoną, dar vadinamą tamsiai raudona, o rudenį – auksine.
Pažiūrėk pro langą, koks grožis. Prisiminkite, kokius medžius matėte eidami. (vaikų atsakymai)


Kaip manai, apie kokį medį noriu tau įminti mįslę.
Rusijos gražuolė
Stovi pievoje
Žalia palaidine
Balta suknele.
(beržas)


Kaip vadinamas beržas šioje mįslėje? Kodėl ji vadinama Rusijos gražuole? Kas vadinama baltu sarafanu berže? (vaikų atsakymai)
Vaikai, jūs visiškai teisūs. Dėl žievės beržas vadinamas baltažieve. Baltoji žievė vadinama beržo žieve. Beržo žievė yra apsauginis medienos sluoksnis, jis saugo nuo vandens ir žalingo žmogaus poveikio. Bet baltoje žievėje yra juodos linijos – orlaidės, kaip mūsų languose. Kaip manote, kodėl beržams jų reikia? (vaikų samprotavimai) (Šopeno muzika „Ruduo“
Klausykite eilėraščio:
E. Trutneva „Ruduo“
Staiga tapo dvigubai šviesesnis,
Kiemas kaip saulėje -
Ši suknelė auksinė
Prie beržo ant pečių.
Skrenda voratinkliai
Su vorais viduryje
Ir aukštai nuo žemės
Skrenda gervės.
Viskas skrenda... Turi būti -
Mūsų vasara lekia.


Rodyti žingsnis po žingsnio:
Šiandien mes išmoksime nupiešti rudeninį beržą.
Mes turime baltą popieriaus lapą, o beržas turi baltą kamieną. Ką daryti? Švelniai paimkite juodus dažus teptuku. Šepetėlio galiuku iš apačios į viršų nubrėžkite ploną juodą liniją lapo viduryje. Antrą tą pačią liniją nubrėžiame šalia pirmosios, šiek tiek atsitraukdami nuo jos. Šios linijos turėtų susidurti viršuje. Ar gavome bagažinę? (Taip.) O ant bagažinės piešiame juodas dėmes.
Fizkultpauza. "Medžiai"
Atsistokite, parodykite, kaip auga tuopos šakos, tiesiai į viršų. O kaip auga eglės šakos, tiesiai žemyn. Dabar parodyk man, kaip auga beržo šakos? Iš pradžių teisingai aukštyn, o paskui sklandžiai žemyn. Mūsų grupėje atsirado nuostabūs beržai.
Mes ir toliau piešiame beržą.
Mes pradedame piešti šakas, pirmiausia aukštyn, o paskui sklandžiai žemyn.
Prie didelių šakų, pačiame šepečio gale, pridedame smulkesnių šakų. Šepečius nuplauname.
Pratimas akims „Atpalaidavimas“.
Vaikai, užmerkite akis, padėkite galvą į rankas ir pailsėkite.
Pailsėk? Mes ir toliau piešiame. Ant teptuko paimame žalius dažus ir pradedame „šokti“ su teptuku. Greitais lengvais judesiais paliečiame beržo šakas.
Pirštų gimnastika "Rudens lapai".
Vienas, du, trys, keturi, penki (Sulenkite pirštus, pradedant nuo didžiojo).
Surinkime lapus. (Suspausti ir atgniaužti kumščius.)
Beržo lapai (pirštai sulenkti, pradedant nuo didžiojo)
šermukšnio lapai
tuopos lapai
drebulės lapų
Rinksime ąžuolo lapus
Rudeninę puokštę nuvešime mamai! („Jie vaikšto“ ant stalo su vidutine ir
rodomieji pirštai).

Ką dar galima nupiešti žaliai? Teisingai nubrėžkite žolę po medžiu, nugruntuodami visus šepečio šerius. Nupiešė. Nuplauname šepetį nuo žalios spalvos ir paimame ant jo geltoną spalvą. Kadangi ką tik atėjo ruduo ir matai, už lango ant beržo labai mažai geltonų lapų.
Pratimas akims „Toli – arti“
Ar matei? Piešiame lengvais, trūkčiojančiais judesiais, geltonais lapeliais.
Puiku, pažiūrėkite, kokių beržų grožybių turime! Bet ar kažko trūksta? (dangus) Taip, tu teisus, tu gali nupiešti mėlyną dangų. Mes piešiame.
Puiku vaikinai! Esate tikri menininkai, kokius rudeniškus paveikslus nutapėte. Kokie nuostabūs beržai. Vieni jauni ir liekni, kiti – solidūs. Žinote, kuo storesnis kamienas, tuo medis senesnis, tai yra labai senas.
(Skamba P. I. Čaikovskio muzika „Metų laikai“.).
Rezultatas. Atsineškite savo darbus, mes jais pasigrožėsime.


Puikiai atlikote užduotį, gavome visą beržyną. Ką sužinojote apie beržą? Ką mokysi piešti beržą?
O ką gero galime padaryti medžiams? Ar jums patiko piešti beržą?
(Vaikų atsakymai.) Ačiū, labai gerai atlikote savo darbą, buvote labai dėmesingi, tikslūs, todėl viskas jums pavyko!

Į viršų