Dievas yra pasaulio Kūrėjas.“ Pamoka apie užklasinę veiklą gynybos pramonėje „Grožis, žmogaus sukurtas ir ne rankų darbo

„Papildoma edukacinė programa“ – koks poveikis? Efektyvus komponentas Tikėtini rezultatai Koks rezultatas? Turinio komponentas Veiklos esmė. 5 min Atsakymai į klausimus. Kokias problemas sprendžia programa? Papildomos edukacinės programos apsauga. Programos pristatymas remiantis atsakymais į klausimus. Kam? Vaikų charakteristika Ugdymo programos vykdymo trukmė Užsiėmimų formos ir būdas.

„Papildomo ugdymo mokytojo veikla“ - Vadybos modernizavimas. Papildomo ugdymo sferos raida. Inovatyvus mokslinis ir metodinis potencialas. Organizacijų veiklos pristatymo formos. Valdymo rezultatas. Vaikų papildomo ugdymo modernizavimo politika. Inovatyvios veiklos plėtra. Švietimo sistemos reforma.

„Pasirenkamos pamokos“ – siūloma trijų balų vertinimo sistema. Mokinių edukacinių produktų pristatymas. Užklasinės veiklos funkcijos. Loginis-semantinis modelis. Daugiamatė didaktinė technologija. Kompetencijų sąrašas. Kriterijai ir veiklos rodikliai. Įgūdžių lygio įsivertinimas. Pedagoginė MDI funkcija.

„Papildomas ugdymas“ – Bendrojo ir papildomo ugdymo integravimas. Darbas prie pamokų klasėje. Mokyklinis išsilavinimas. Mokyklinis papildomas išsilavinimas. Pagrindinis išsilavinimas. Ugdymo procesas. Papildomo vaikų ugdymo ugdymo įstaigose organizavimo modeliai. Papildomas išsilavinimas. Įstaigos vaikams. Variacijos INTEGRACIJOS tema....

„Papildomo ugdymo organizavimas“ – Darbo turinys. gruodį. rugsėjis. Rugpjūtis. Balandis. Kovas. Papildomas išsilavinimas mokykloje. sausio mėn. Gegužė. Aiškus ir koordinuotas visos pedagoginės sistemos darbas. vasario mėn. OU papildomo ugdymo edukacinė programa. lapkritis. Papildomo ugdymo organizavimas. birželis. Dokumentacija. Vaikų papildomo ugdymo organizatoriaus darbo ciklograma.

„Papildomo ugdymo programa“ - Lentelė Nr. 1 „Rezultatų nustatymo, fiksavimo, pateikimo formos“. Ugdymo proceso organizavimo būdai ir metodai. Galima naudoti formą kaip techniką. Eksperimentinių programų įgyvendinimo planą išklauso ir priima metodinė taryba. Papildomo vaikų ugdymo programų įgyvendinimo efektyvumo vertinimas: kompetencijomis grįstas požiūris.

Iš viso temoje yra 13 pranešimų

„Dievo pasaulio grožis“

Senjorų mišraus amžiaus grupė

Tikslas:

Moralinės sąmonės ir elgesio formavimas;

Moralinių išgyvenimų ir jausmų ugdymas.

Pagrindiniai tikslai:

Švietimas:

Pradėti atskleisti vaikams pagrindines stačiatikybės idėjas apie pasaulio sandarą ir jo Kūrėją;

Supažindinti vaikus su pagrindinių ortodoksų švenčių ratu ir dvasiniu bei moraliniu savo žmonių gyvenimo būdu;

Suteikite pirminį supratimą apie stačiatikių bažnyčią, supažindinkite vaikus su elgesio bažnyčioje taisyklėmis;

Toliau pristatyti rusų liaudies dainų kūrybą;

Plėtoti ir plėsti liaudies patarlių reikšmės supratimą; ir tt

Švietimas:

Ugdyti vientisumo, priklausymo gyvajam pasauliui, intymumo, atvirumo ir pasitikėjimo jo Kūrėju jausmą;

Mokyti rūpestingo požiūrio į augalus ir gyvūnus, pagarbos aplinkai;

Ugdykite kantrybę ir organizuotumą; gražaus ir didingo jausmas, pagarbaus požiūrio į šventoves jausmas;

Skatinti vaikų norą sekti šventąjį paklusnumo tėvams, nuolankumo, meilės Dievui, žmonėms ir Tėvynei dorybėmis;

Ugdyti vaikams dėmesingumą ir rūpestingumą savo šeimai; ir tt

Švietimas:

Ugdyti vaikų vaizduotę, gražaus ir didingo jausmą;

Skatinti dvasinės ir dorovinės asmenybės formavimąsi, optimistiškai žvelgiančios į gyvenimą, orientuotos į Dievo pažinimą, formuojant aukštesnius jausmus;

Ugdyti komandinio darbo įgūdžius, mokyti vaikus daryti kartu, draugiškai, darniai;

Skatinti vaikų mokymosi, naudingos veiklos, laisvalaikio leidimo įpročių formavimąsi;

Ugdyti vaikų gebėjimą pasiduoti, derėtis ir sutarti su kitais vaikais ir suaugusiaisiais; ir tt

Moralinės sąmonės ir elgesio formavimo uždavinys įgyvendinamas ir integruojamas su visomis ugdymo sritimis, ypač: „Pažinimas“, „Grožinės literatūros skaitymas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Muzika“, „Kūninė kultūra“, „Meninė kūryba“.

Medžiagos ir įranga: kompiuteris, projektorius, pristatymas „Pasaulio sutvėrimas“, gaublys, iliustracijos „miškas, jūra, laukas, kalnai“, įrašas „Miško garsas, paukščių giesmės“, albumo lapas, guašas, teptukai.

1.Šešios pasaulio sukūrimo dienos

Taigi, kaip pasaulio sukūrimas aprašomas Biblijos knygose? Pažvelkime į kiekvieną dieną žingsnis po žingsnio:

  • 1 diena: Pradžios knygoje kūrimo pradžia reiškia Dievo sukurtą žemę. Žemė buvo tuščia, negyva, gulėjo tamsoje, bet jos paviršiuje buvo vandens, virš kurio sklandė Dievo Dvasia. Matydamas, kad tamsa dengia viską aplinkui, Dievas sukūrė šviesą ir atskyrė ją nuo tamsos, taip sukurdamas dieną ir naktį.
  • 2 diena: Kadangi žemė buvo negyva, Dievas turėjo sukurti dangų, kuris Pradžios knygoje vadinamas „tvirtiniu“. Pagal Dievo planą oro erdvė turėjo atskirti vandenį, esantį po dangaus skliautu, nuo vandens, esančio virš tvirtumo, tai yra, tokiu būdu Dievas atskyrė artimą žemę ir arti dangaus erdves. Buvo sukurta planetos atmosfera.
  • 3 diena. Šie Dievo kūriniai paprastai vadinami žeme, jūromis ir flora. Surinkęs visą vandenį tam tikrose vietose, Dievas sukūrė jūras, o atsiradusią sausumą pavadino žeme. Žemė davė savo vaisius: žalumynus, žolę, duodančią sėklas, derlingus medžius, kurių vaisių sėklos nukrito ant žemės ir vėl užaugo.
  • 4 diena. Šią dieną saulė, žvaigždės ir mėnulis buvo sukurti Dievo. Šios „lempos“ buvo reikalingos dienai ir nakčiai valdyti, taip pat dienoms, metams ir laikams nustatyti. „Lempos“ taip pat turėjo būti įvairių ženklų laidininkai, pagal Dievo planą.
  • 5 diena. Norėdami pamatyti, kaip Dievas sukūrė pasaulį, tiesiog perskaitykite penktosios dienos aprašymą Pradžios knygoje. Ji buvo pažymėta žuvų, roplių ir paukščių karalystės sukūrimu, kuriai Dievas įsakė būti vaisingam ir daugintis, pripildant vandenį ir dangų.
  • 6 diena. Paskutinė pasaulio sukūrimo diena buvo skirta gyvūnų pasaulio sukūrimui ir pačiam žmogui. Kai Dievas sukūrė „galvijus, roplius ir žemės žvėris“, jis nusprendė ant viso to uždėti savo kūrinijos karūną – žmogų. Kaip Dievas sukūrė žmogų? Jis padarė jį pagal savo paveikslą ir panašumą iš žemės dulkių, pūsdamas jam į veidą Gyvybės kvėpavimą. Sukūręs rojų rytuose, jis apgyvendino ten žmogų ir įsakė jam auginti bei prižiūrėti Edeno sodą, duoti vardus visiems gyvūnams ir paukščiams. Kaip Dievas sukūrė moterį? Kai vyras paprašė Dievo sukurti jam pagalbininką, Dievas jį užmigdė ir, pašalinęs iš kūno šonkaulį, sukūrė moterį. Vyras prie jos prisiglaudė savo siela ir nuo to laiko niekada nebeišėjo.

Taigi per šešias dienas Dievas pastojo ir sukūrė žemę, gyvūnus ir žmones. Septintąją dieną Dievas palaimino kaip poilsio dieną, kurią, pagal krikščionišką tradiciją, reikia ne dirbti fizinį darbą, o skirti jį Dievui.

Visa Žemė yra didžiulis sodas:

Čia žolė glosto akį,

Čia medžiai, ten krūmai.

Ir, žinoma, gėlės.

2. Kelionė į pievą. Žaidimas "Kas pasislėpė žolėje?"

Vaikai perduoda kamuolį ir įvardija vabzdžius ir gėles.

3. Pasivaikščiojimas miške. Žaidimas „Miško stebuklai“.

Vaikai perduoda kamuolį vieni kitiems ir įvardija medžius, gyvūnus ir paukščius.

4. Kūno kultūros minutė.

Rankos pakeltos ir papurtytos -

Tai medžiai miške.

Rankos sulenktos, rankos purtos -

Vėjas nuneša rasą.

Sklandžiai pamojuokime rankomis į šonus -

Tai paukščiai, skrendantys link mūsų.

Taip pat parodysime, kaip jie atsisėda -

Rankos sukryžiuotos atgal.

(Vaikai laisvai stovi ant kilimo. Judesiai atliekami pagal tekstą).

5. Pasinerkite po vandeniu. Žaidimas „Povandeninis pasaulis“.

Pasinersite į jūros gelmes -

Nieko ten nerasite!

Galėjai nesunkiai rasti

Medūzos, krevetės, krabai, žuvis.

Vaikai vardija jūros gyvius.

6. Lipame į kalnus. Vaikai žiūri į kalnų augmenijos ir gyvūnų nuotraukas.

7. Saulės ratas tampa auksinis...

Laukas... Miškas žalias.

Koks gražus pasaulis aplink

Sukurtas Dievo.

Vaikai piešia savo įspūdžius, gamtos paveikslus.

8. Santrauka.

Gėris ir blogis

Mūsų pasaulyje yra.

Visų gerumas

Mes negalime to suskaičiuoti pakankamai.

Bet viso ko geriausio

Dievas yra geras!



























Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visų pristatymo funkcijų. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Pamokos tikslas:

  • Supažindinti mokinius su religinio meno kūriniais.
  • Išsiaiškinkite stačiatikių sąvokų reikšmę pamokos tema.
  • Moksleivių estetinio „grožio“ suvokimo, kaip dvasinės reikšmės reiškinio, ugdymas.
  • Moralinę sąmonę formuoti krikščioniškų moralės sampratų pagrindu.
  • Norėdami lavinti mokinių kalbą, mokykite juos kalbėti ir samprotauti.
  • Skatinti savo nuomonės ir mąstymo ugdymą, ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus.
  • Ugdyti pagarbos jausmą stačiatikių kultūrai ir Rusijos žmonių dvasinėms vertybėms.

Įranga: kompiuteris, multimedijos projektorius, ekranas, L.L.Ševčenkos vadovėlis „Stačiatikių kultūra“, II studijų kursas (2 val.), individualūs lapai kūrybiniams darbams, spalvoti pieštukai.

Per užsiėmimus

1. Organizacinis momentas.

2. Pranešimo tema:

Vaikinai, perskaitykite pamokos temą. ( 1 skaidrė)

Kaip manote, apie ką šiandien bus kalbama klasėje? Kokį grožį turėjo omenyje mūsų vadovėlio autorė, pateikdama mums šią temą?

(Atsakymai: gražios ikonos, šventyklos, katedros ir kt.)

(2, 3, 4 skaidrė)

Kas supa visus šiuos objektus? (vaikų atsakymai)

3. Darbas su nauja medžiaga.

Mokytojo istorija:

Mes gyvename namai, mūsų namas yra mūsų Šalis, o mūsų šalis yra dalis didelė, apvalus žemė. Mūsų žemėje daug miškų, aukštų kalnų ir gilių jūrų. Žemėje gyvena ne tik žmonės, šalia mūsų gyvena daug gyvūnų. Tai šunys, katės, triušiai, taip pat karvės, arkliai ir avys. Jūs gerai pažįstate šiuos gyvūnus. Tačiau yra ir laukinių gyvūnų, tikriausiai matėte ir kai kuriuos iš jų.

Be to, paukščiai gyvena ant žemės. Žuvys gyvena vandenyje. Ir visa mūsų žemė yra padengta įvairiais augalais ir medžiais.

Graži mūsų žemė, ar ne? Bet ar žinote, kas sukūrė mūsų žemę, visą šį grožį? (Viešpatie)

Ką padarė Viešpats? Prisiminkime žiūrėdami į skaidres.

(6 skaidrė) Visas pasaulis kažkada buvo tamsoje. Tada nebuvo nei žolės, nei medžių, nei gražių gėlių, nei paukščių, net dangaus ir žemės, bet visa visata buvo tamsa ir chaosas. Buvo tik vienas Gailestingasis DIEVAS.

Jis norėjo, kad atsirastų ramybė, arba, kaip sakoma paprasčiau, šviesa. Pirmąją dieną DIEVAS sukūrė šviesą. (7 skaidrė)

Ir tapo šviesa ir šviesa žemėje. Ir Viešpats padalijo šviesą ir tamsą. Ir Dievas pavadino šviesą diena ir tamsa naktimi.

Antrą dieną DIEVAS sukūrė dangaus skliautą. (8 skaidrė) Dievo žodžiui atsivėrė didžiulis mėlynas dangaus skliautas, kurį matai virš savęs eidamas.

(9 skaidrė) Trečią dieną Viešpats DIEVAS įsakė vandenį žemėje rinkti specialiose vietose. Kur nebuvo vandens, ten buvo sausa žemė, ant kurios iškilo dideli ir maži kalnai. Bet jei visur būtų plika žemė, jei niekur nematytum nė vieno žalio lapo, gėlės ar medžio, ką manai: ar tai būtų gražu? – Taip, tai būtų labai negražu ir nuobodu. O trečią dieną Gailestingasis Dievas pasakė: tegul žemė augina žoleles, daržoves ir gėles. (10 skaidrė) Ir Jo įsakymu iš žemės išaugo švelnios žolelės, gražios gėlės, įvairūs krūmai ir medžiai.

Dabar galite suprasti, kad žemė tapo gražesnė ir linksmesnė, nei buvo iš pradžių.

Ketvirtąją dieną Dievas pasakė: „Tegul dangaus skliaute pasirodo šviesuliai, kurie apšviestų žemę ir pagal kuriuos žmonės galėtų atskirti dieną nuo nakties, skaičiuoti mėnesius ir metus bei pastebėti pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą“. Ir begalė šviesulių iškart suspindo dangaus skliaute. (11 skaidrė) Tarp daugelio šviesuolių du mums atrodo didesni už kitus. Kūrėjas įsakė, kad vienas iš jų šviestų dieną, o kitas naktį. (12 skaidrė)

Dabar žemėje buvo labai gražu. Apačioje žydėjo gėlės ir čiurleno upeliai. Viršuje dangumi sklandė debesys, o virš jų švietė didžiulė saulė. Tačiau žemėje niekada negyveno nė viena gyva būtybė. Nė vienas paukštis nėra skridęs ore. Ant gėlių nebuvo drugelių, ant lapų nebuvo lapuočių. Žeme neropojo nei vienas kirminas, o ežeruose ir upėse neplaukė nei viena žuvis. Todėl viskas buvo tylu ir apmirusi.

Štai penktą dieną Dievas tarė: „Tegul žuvys gyvena vandenyje, (13 skaidrė) ir paukščiai skrenda oru“. (14 skaidrė)

Šeštą dieną Dievas sukūrė gyvūnus ir žemės žvėris – tuos, kurie negali gyventi vandenyje ir negali skristi. (15 skaidrė)

Taigi dabar buvo augalai ir gyvūnai. Tačiau pritrūko dar vieno kūrinio. Kaip manai, ko dar trūko? Kas buvo paskutinis dalykas Dievo kūryboje? (Žmonių dar nebuvo) (16 skaidrė)

Taigi per šešias dienas buvo sukurtas visas pasaulis. Ir kai DIEVAS dar kartą ištyrė viską, ką jis sukūrė, jis pamatė, kad viskas buvo gražu. (17 skaidrė)

Ar gali žmogus kurti grožį? (Taip)

(18 skaidrė)

Stačiatikių kultūroje toks grožis vadinamas MAN-MADE.

O grožis, kurį sukūrė Dievas, NEDARYTA RANKOMIS.

Atsiverskite vadovėlį p. 67, perskaitykite tekstą.

Klausimas: – Ką savo darbais šlovino stačiatikių meistrai? (Šventieji, angelai, Dievo Motina, Jėzus Kristus:...)

4. Fizinė mankšta su muzikiniu akompanimentu (P.I. Čaikovskis. Iš ciklo „Metų laikai“).

Darbas su knyga.

Pažvelkime į freskas.

Pažiūrėkime į iliustraciją vadovėlyje 68 p. Perskaitykite pavadinimus po paveikslėliais.

Dabar išsiaiškinkime, kur koks įvykis vyksta?

Plakavimas yra viena žiauriausių, sunkiausių bausmių. Ne visi po jo išgyveno.

Barimas yra veiksmas, veiksmas, sukeliantis grubų įžeidimą

tikslas pažeminti ar sugėdinti.

Kas atsitiko po Žengimo į kryžių? (Atsakymas: Jėzus mirė ant kryžiaus, įkišo jį į olą, bet 3 dieną jis prisikėlė)

Kokia šventė asocijuojasi su šiuo įvykiu ir ar ją švenčiame dabar? (Velykos)

Koks šios šventės grožis? (Skamba varpai, velykiniai pyragaičiai, kiaušiniai)

Ar visi mato grožį? (ne, tik tas, kurio siela tyra, kuris neturi neapykantos, pavydo: kuris turi gerą širdį)

6. Darbas su vadovėlio tekstu.

Paskaitykime V. I. Sukhomlinskio istoriją, kuri vadinasi „Žmogus su šilta širdimi“. Atidaryti naudojant. 70.

7. Perskaityto teksto konsolidavimas.

Atsakyk į klausimą:

Kodėl vienas žmogus rado grožį, o kitas ne?

Ar šiltos širdies žmogui buvo lengva prieiti prie gėlės pilkame akmenyje?

Kas padėjo? (Atkaklumas, atkaklumas, gera širdis:)

Mokytojas: - Daryk užduotis numeris 4. Pasirinkite žodžius, kurių reikšmė yra panaši:

Širdis:..(šilta, maloni:.) O kas dar?

(23 skaidrė)

Širdis (šalta, abejinga:) Kas dar?

8. Dirbkite poromis.

Užduotis Nr.5.

Pagalvokite ir pasakykite: ar žmogaus sukurta gėlė yra religinio meno kūrinys? Paaiškinkite, kodėl taip manote?

(Atsakymai: jis atspindėjo Dievo pasaulio grožį, jis buvo krikščionis, jo siela buvo tyra, jis nepyko ant pasaulio:)

Ne tik puikūs žmonės gali būti žmonės su „šilta širdimi“. Kiekvienas iš mūsų gali padaryti ką nors gerai. Pvz.: mūsų klasėje yra vaikų, kurie puikiai dirba, sprendžia uždavinius, rašo eilėraščius, dainuoja, piešia.

9. Kūrybinis darbas. (25 skaidrė)

Kitas mūsų darbo etapas - nupiešti neįprastą gėlę.

10. Paskutinis pamokos etapas.

Koks yra ortodoksų pasaulio grožis?

Kas tau patiko šios dienos pamokoje?

11.Namų darbai

Atlikite užduotį Nr.1 ​​vadovėlio 69 puslapyje.

Tatjana Miganova
Atvira integruota pamoka apie dvasinę ir moralinę kryptį „Dievo pasaulio grožis“ parengiamojoje grupėje

Tikslas klases: pažadinti palūkanų vaikai juos supančiam pasauliui kaip dovana Dievo žmogui.

Užduotys:

Supažindinkite vaikus su ortodoksų supratimu pasaulį kaip gerą ir gražų Dievo kūrinį.

Pritraukti vaikų dėmesį į juos supančių formų įvairovę ramybė, jos sandaros tikslingumas ir išmintis.

Įvadas į verbalinį meną, meninio suvokimo ir estetinio skonio ugdymas.

Vaikų kūrybiškumo ugdymas – gebėjimai reflektuoti savo darbuose pasaulio grožis.

Ugdykite dorovinį gerumo jausmą, rūpestingą požiūrį į aplinkos kūrybą ramybė.

Pamokos eiga.

Mes jums pasakysime šiandien, HELLO!

Tai reiškia, kad linkime visiems

Ir gėris, ir meilė, ir sveikata,

Kad būtų su kuo bendrauti.

Suteik džiaugsmo savo šeimai gyvenime,

Linkime visiems laimės pasaulyje!

Auklėtojas: Vaikai, apsidairykite aplinkui, pažiūrėkite pro langą. Ką mes matome?

Vaikai: Namai, gėlės, medžiai, dangus...

Auklėtojas: Įsivaizduokite save pievoje. Mėlynas dangus su baltais debesimis driekėsi aukštai virš mūsų kaip palapinė. O ant žemės – žalia žolė, nusėta nuostabiais žiedais. Kokias gėles žinai? Vaikai, gal kas žinote eilėraštį apie gėles?

"Gėlės"

Visa žemė didžiulė sodas:

Čia žolė glosto akį,

Čia yra medžiai, yra krūmai,

Ir, žinoma, gėlės.

Tarp žolynų girdisi žiogų čiulbėjimas, virš žiedų plevėsuoja kandys ir drugeliai, skraido užimtos bitės. Ir žemė atrodo didelė gražus kilimas. Bet čia mes miške. Pristatė? Ką ten galima pamatyti?

Vaikai: - Įvairūs medžiai, krūmai...

Kokius medžius pažįsti?

Auklėtojas: Ar žinai eilėraštį apie medžius?

"Apie medžius"

Beržai turi baltus stiebus

Kraštelis ant rankovių,

Ir Kalėdų eglutės turi maivymąsi

Vaikų sąrašas.

Auklėtojas: O gyvūnai?

Vaikų sąrašas.

Auklėtojas: Šauniai padirbėta. Dabar įsivaizduokime, kad atsiduriame jūroje, tiksliau, po vandeniu, povandeniniame pasaulyje. Ką matysime po vandeniu, žinote?

„Jūros gyventojai“

Pasinersite į jūros gelmes -

Nieko ten nerasite!

Galėjai nesunkiai rasti

Medūzos, krevetės, krabai, žuvis.

Vaikai: Žuvis, medūzos, dumbliai...

Auklėtojas: Jūra labai Graži ir turi savo didžiulį ir turtingą povandeninį gyvų būtybių pasaulį.

Ir tada mes įlipome į lėktuvą.

FIZINĖ MINUTĖ.

Pažvelk į lėktuvą danguje

Ir lėktuve yra pilotas

Mikliai valdo vairą

Ir skrenda tarp debesų

Po lėktuvu yra kalnas,

Arba tankus miškas, arba duobė,

Tada žmonės stebisi dangumi,

Tada kiškiai šoka ratu

Jei skrisime aukštai į dangų, pamatysime kalnus ir debesis. Ir ten mūsų laukia kažkas nepaprasto grožis. Viršuje šalta, o aukštuose kalnuose sniegas, o apačioje, kur šilčiau, vėl pamatysime daug gyvūnų, paukščių, gražūs medžiai.

Mus supantis pasaulis yra nuostabus. Viskas, ką šiandien pavadinome, yra gamta. Ir žmogus taip pat yra gamtos dalis.

„Stebuklai gyvena visur“

Pasaulis pilnas stebuklų

Ir vienas iš jų esame mes patys.

Iš kur visa tai atsirado? Ar tikrai viskas gali atsitikti taip?

Pagalvokime kartu. Ir mes net praleisime tai su jumis stebėjimas: Paimkite balto popieriaus lapą, paimkite pieštukus. Tu pieši, bet aš ne. Sėdėsiu, apsižiūrėsiu ir nieko nedarysiu. Pasakyk man, ar kas nors pasirodys mano lape?

Vaikai: Ne.

Auklėtojas: Ir kodėl?

Vaikai: O tu nieko nepadarei, nedirbai...

Auklėtojas: Tačiau mūsų piešiniai ir daugelis kitų dalykų, kuriuos daro žmonės, negali lygintis su nuostabia gamta! Pasaulis neatsirado savaime. Kažkas turėjo jį sukurti ir sukurti su didele meile. Ar kas nors iš jūsų žinote, kas tai yra?

Vaikai: Dieve.

Auklėtojas: Taip. Dievas visa tai sukūrė. (Bet klausykite eilėraščio, tada tikrai galėsite atsakyti.)

"Kas sukūrė mūsų pasaulį?"

Viskas, kas yra šiame pasaulyje,

Mano gimtojoje planetoje

Po žeme, danguje:

Jūra, vėjas burėse,

Žmogus, laumžirgis,

Vilkas, kiškis ir ožka,

Katė, pelė ir dramblys,

Amarai, kurių net nesimato...

Ne – visko nesuskaičiuosi!

Viskas - viskas - viskas, kas egzistuoja -

Net akmenys pakelėse -

Viešpats, mūsų Dievas, sukūrė!

Čia mes ištarėme patį svarbiausią ir didžiausią žodį. Pasaulis yra Dievo kūrinys. Ir viskas, ką šiandien prisiminėme, buvo sukurta Dievo. Ir žmogus taip pat yra Dievo kūrinys. Dievas liepė žmogui laikytis grožis kas mus supa. Kaip, jūsų nuomone, žmogus turėtų santykiauti su gamta?

Vaikai atsako.

Auklėtojas: Taip, mes turime rūpintis savo Žeme. Palaikykite tvarką, būkite malonūs gyvūnams, rūpinkitės augalais. Nepamirškite, kad viską žemėje sukūrė Dievas. Visa gamta yra stebuklas!

Už mūsų lango gamtos sukurtas stebuklas. Gražios spalvos paėmė burtininkė rudenį. Taip pat su jumis galime sukurti mažus stebuklus. Siūlau padaryti nedidelę nuotrauką.

Vaikinai, kaip galime pavadinti savo nuotrauką? ( « Rudens spalvos» ).

Dievas yra meilė! Su meile, ramybe Jis padarė jį gražiu!

Publikacijos šia tema:

Pokalbis apie dvasinį ir moralinį ugdymą parengiamojoje grupėje „Mano miestas yra Nižnij Novgorodas“ Mano miestas Nižnij Novgorodas Iš Nižnij Novgorodo istorijos Mūsų miestas gana senas. Nižnij Novgorodą 1221 m. įkūrė didysis kunigaikštis.

Mūsų mieste Velikiye Luki vyko XIV tarptautinis vaikų dailės konkursas „Dievo pasaulio grožis“. Dalyvavo mūsų darželio vaikai.

FEMP tema: „Kelionė į matematikos šalį“ Tikslas: mokinių matematinių gebėjimų ugdymas. Tikslai: 1. Pataisykite rezultatą ribose.

Tiesioginės švietėjiškos dvasinio ir dorinio ugdymo veiklos konspektas „Žmogaus sielos grožis“ Tiesioginės edukacinės veiklos tema: „Žmogaus sielos grožis“ parengiamajai grupei santrauka.

Dvasinio ir dorovinio ugdymo pamoka parengiamojoje grupėje „Apsilankymas pas didįjį menininką M. V. Nesterovą“ Dailininkai ikimokyklinio amžiaus vaikams Dvasinio ir dorinio ugdymo pamoka parengiamosios grupės vaikams „Apsilankymas pas Didįjį.

Dvasinės ir moralinės krypties popamokinės veiklos programa „Gimtasis žodis“ 1 klasės mokiniams Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga „Pustoši kaimo pradinė mokykla – darželis““ Šaturskio savivaldybės Moskovskajos rajonas.


Į viršų