Tapybos pamokos tema. Tapybos pamokos tema „Natiurmortas iš įvairių medžiagų objektų“ 6 klasė Natiurmorto pamokos planas

Mokymo įstaigos tipas: Tauridės mokykla-gimnazija Nr.20 Vaikų amžius ir skaičius: 6 klasė (1213 m.), 29 žmonės Laikas: 45 minutės Tema: Natiurmortas kaip vaizduojamojo meno žanras Tikslas: Plėsti mokinių žinias apie natiurmorto žanrą, apie jo kompozicinio sprendimo ypatybes . Sukurkite natiurmortą iš gamtos.

Tikslai: edukacinis: išmokti natiurmorto sampratą; mokyti kurti natiurmortus; išmokyti piešti iš gyvenimo, vaizduojant objektus spalvotai perkeliant konstrukcinę objektų struktūrą, jų proporcijas. plėtoti: ugdyti kūrybinį potencialą; plėsti mokinių akiratį; aktyvinti vaikų stebėjimą; vystyti akis; kūrybiškas mąstymas. ugdomasis: ugdyti estetinį skonį, dėmesingumą, pastabumą.

Pamokos tipas: naujų žinių įsisavinimas Priemonė mokytojui: Grafinė serija: paveikslų reprodukcijos, piešiniai - natiurmorto objektų kompozicinio išdėstymo pavyzdžiai, natiurmorto piešimo sekos schema. Muzikinis serialas: P. I. Čaikovskis – Metų laikai. Ruduo. Mokiniams skirta įranga: popierius (A 4 formatas), pieštukas, trintukas, akvareliniai dažai, teptukas, paletė, indelis vandens, skudurėlis Kompiuterinė technika: video "Kaip žingsnis po žingsnio nupiešti natiurmortą", skaidrių pristatymas su menininkų darbais

Reikšminiai žodžiai: natiurmortas – iš prancūzų kalbos išvertus kaip „mirusi gamta“, tai yra negyvų objektų vaizdas. eskizas – preliminarus piešinio, paveikslo ar jo dalies eskizas. kompozicija - taisyklių ir technikų sistema, skirta paveikslo dalims sudėti į vieną visumą, galimybė tiksliai išdėstyti vaizdą ant lapo. kompozicijos centras yra pagrindinis dalykas kompozicijoje, jis turėtų būti akcentuojamas. kontrastas – tai ryškus objektų skirtumas pagal tam tikras savybes (dydis, forma, spalva, chiaroscuro ir kt.), ryškus priešingumas: ilgas – trumpas, storas – plonas, didelis – mažas.

Pamokos eiga I. Organizacinis momentas 1. Pasisveikinimas. Mokytojas: Sveiki vaikinai! Šiandienos pamoką norėčiau pradėti nuostabiomis eilėmis, raginančiomis ištvermę, sunkų darbą, gyvenimo džiaugsmą ir kūrybiškumą. Tegul jie tampa tavo šūkiu: Jei negali - sužinok, Jei nežinai - sužinok, Nebijok stataus kelio, Bandyk, siek, pasiek, pasiek, Kad tavo gyvenimas taptų daina. L. Tatjaničeva

II. Žinių atnaujinimas. Metodas – pokalbis Vykdoma žaismingai, klausimai įdedami į dėžutę, o mokiniai juos išsiima ir atsako. Mokytojas: Vaikinai, ar prisimenate, apie ką kalbėjome praėjusioje pamokoje? ? Dabar žaisiu žaidimą – žinių patikrinimą. – Kokios yra pagrindinės raiškos priemonės vaizduojamajame mene? (grafika, tapyba, kompozicija). Kokius piešimo tipus žinote? (eskizas, eskizas, eskizas, studija). – Kas yra kompozicija? (taisyklės ir technikų sistema paveikslo dalims sudėti į vieną visumą, galimybė tiksliai išdėstyti vaizdą ant lapo). – Kokias pagrindines komponavimo priemones žinote? (kompozicijos centras, kontrastas, ritmas, spalva, fonas arba aplinka ar erdvė). – Kas yra kompozicijos centras? (pagrindinį dalyką vaizde paryškina spalva, dydis, apšvietimas, tačiau jis ne visada gali būti nuotraukos centre – tai priklauso nuo objekto vietos ir požiūrio taško). – Kokius išmanote tapybos žanrus? (portretas, peizažas, natiurmortas, gyvuliškas, buitinis, istorinis, pasakų-epinis, mūšis).

III. Motyvacija ir tikslų nustatymas pamokai. Metodas yra praktiškas. Užduotį formuluoju „natiurmorto“ technika Mokytojas: – Pažiūrėkite į šias paveikslų reprodukcijas. Menininkai tiesiog vaizduoja įprastus namų apyvokos daiktus, gėles, daržoves, vaisius. – Kokiam tapybos žanrui galima priskirti šiuos paveikslus? (natiurmortas). - Pabandykite pavadinti kiekvieną paveikslėlį.

M. A. Vrubelis „Rožė“

Mokytojas: Klausyk eilėraščio – mįslė. Jei paveikslėlyje matote puodelį kavos ant stalo, arba vaisių gėrimą dideliame grafine, arba rožę krištolyje, arba bronzinę vazą, arba kriaušę, ar pyragą, arba visus daiktus iš karto Žinokite, kas tai yra ... (natiurmortas). Šiandien pamokoje susipažinsite su vienu gražiausių vaizduojamojo meno žanrų – natiurmortu, sužinosite apie jo kompozicinio sprendimo ypatybes. Jūs turite nupiešti natiurmortą iš gamtos.

IV. Naujų žinių formavimas. 1. Iš natiurmorto istorijos. Mokytojas: "Natiurmortas" - iš prancūzų "mirusi gamta" - vaizduojamojo meno žanras, įvairių namų apyvokos daiktų, daiktų, maisto (daržovių, vaisių, duonos ir kt.), gėlių ir kitų dalykų vaizdas. Olandų ir vokiečių kalbomis natiurmorto esmė išreiškiama kaip ramus daiktų gyvenimas, pilnas jų vidinių įvykių, gyvenimas, kurį taip retai pastebime. Šis žanras atsirado maždaug prieš 400 metų Olandijoje ir Ispanijoje. Menininko užduotis natiurmorto srityje yra ne tik perteikti daiktus savyje, bet ir išreikšti tam tikros epochos žmogaus požiūrį į juos, o per juos ir į supantį pasaulį. Būtent todėl XVII amžiaus olandų natiurmortas buvo olandų gyvenimo būdo atspindys (Peter Klas ir Willem Klas Heda „Kumpis ir sidabro dirbiniai“, „Pusryčiai su kumpiu“).

Willem Claesz Heda „Kumpis ir sidabro dirbiniai“.

Natiurmortas taip pat gali tiesiog pamaloninti akį spalvų žaismu, suteikti ramybės. Maskvos dailės muziejuje kabo Henri Matisse'o natiurmortas „Raudonoji žuvis“. Raudonos žuvytės plaukioja akvariume ir viskas. Tačiau ši kompozicija žadina mumyse džiaugsmo jausmą.

Rusijos mene natiurmortas atsirado XVIII amžiuje, o klestėjimo laikas buvo XIX amžiaus pabaiga ir XX amžiaus pradžia. Tai visų pirma Grabaro ir Korovino darbai. Grabaras Igoris Emmanuilovičius

Ryškius natiurmortus kūrė dailininkai Maškovas ir Kuprinas bei kiti.Pamatysite vieną Maškovo natiurmortų „Maskvos maistas. Duona". Liko karo, bado, niokojimo metai. Matyti, kad riestainiai, riestainiai, riestainiai, pyragaičiai teikia žmogui džiaugsmo. Panašu, kad Maškovas matė ne tik gatavus gaminius, bet ir girdėjo, kaip pūpso brinkstanti tešla, orkaitėje plyšta duonos plutelė.

V. Tirtos medžiagos konsolidavimas. Kolektyvinė forma; metodas yra praktiškas. – O ką tu gali pasakyti, žiūrėdamas į šį natiurmortą? Kokius jausmus tai kelia jumyse? (apetito produktai – nuo ​​duonos formų šiurkštumo, nuo spalvų žaismo nuo rudos, rūdžių raudonos, geltonos iki subtilaus pelenų, melsvai pilkos ir rausvos).

2. Natiurmorto darbo seka ir taisyklės. Piešimo etapai (mokytojo paaiškinimas) Mokytojas: 1. Parengiamajame etape pieštuku, labai šviesiomis linijomis, nubrėžkite visų objektų kontūrus. Patartina piešti be korekcijos elastine juostele, bet kokiu atveju nepiktnaudžiauti, nes gumos sunaikinta popieriaus tekstūra patamsėja ir nustelbia spalvą. Tomis pačiomis plonomis linijomis pažymime visų natiurmorto ir aplinkos objektų šviesų ir šešėlių ribas.

2. Pirmajame darbo su dažais etape pradėkime nuo bendrų natiurmorto spalvų charakteristikų, tam paruošime mažai prisotintą mišinį - spalvą, kurią permatomu sluoksniu padengsime visas paveikslo dalis , neįskaitant akinimo.

3. Antrajame tapybos etape modeliuojama visų objektų tūrinė forma ir perduodamas jų apšvietimas. Atskirais potėpiais padidiname apšviestų šonų spalvų sodrumą. Šešėlių spalva yra vientisa ir yra įtakojama aplinkos. Jie klojami skaidriomis, bet tamsesnėmis spalvomis. Kiekvienas šešėlių atvaizdui skirtas potėpis turėtų būti paimtas atsižvelgiant į kitų objektų paviršių ir kitų šalia esančių šešėlių spalvą, atsižvelgiant į atspalvį, sodrumą ir šviesumą.

4. Trečiajame darbo etape tęsiame tūrinės formos ir erdvės modeliavimą subtilesniais spalvų atspalviais. Kiekvieną tepinėlį, uždėtą ant popieriaus, lyginame su natiurmortu, pakaitomis nukreipdami akis iš pradžių į vaizdą, paskui į gamtą. Tai leidžia pamatyti, ar perduodama gamtoje esanti spalvų proporcija. Spalvų atspalvių įvaizdis šviesoje, pusiau, šešėlyje pamažu veda į puikų formos modeliavimą, į erdvės ir apšvietimo vaizdą.

5. Paskutiniame etape apibendriname visas spalvas, jei reikia, parenkame kai kurias dalis sodresnės spalvos ir jas užgesiname, kurios pernelyg ryškios, ištrūksta iš bendros spalvų gamos. Piešinys baigtas.

Kūno kultūros minutė (Didaktinis žaidimas „Nuotaika“) Mokytojas: Kiekvienas žmogus turi skirtingas nuotaikas, kurias galima pastebėti iš mimikos, mimikos, akių, bendros išvaizdos. Siūlau pažaisti nuotaiką. (Mokytojas vardija situacijas ir prašo vaikų parodyti, kokius jausmus jie patirs tam tikrais atvejais) - Mama neleidžia eiti pasivaikščioti; - Tėtis tau padovanojo didelį, gražų žaislą; - Vyresnysis brolis neduoda kamuolio; - Staiga į kelią išbėgo šuo; – Pagavai didelę žuvį ir pan.

VI. Praktinė dalis. Mokinių pasirengimo tikrinimas. (Mokytojui leidus, mokiniai atlieka piešinį – natiurmortą iš gamtos.)

VII. Pamokos rezultatai ir edukacinės veiklos refleksija. Ko šiandien sužinojote apie natiurmortą? Ar prisimeni, koks buvo mūsų tikslas pamokoje? – Ar jums patiko dirbti su natiurmortu? – Kas buvo sunkiausia ir įdomiausia pamokoje? Studentų darbų paroda. Darbo įvertinimas. VIII. Namų darbas: Nupieškite rudens natiurmortą Paskutinis mokytojo žodis. Pedagogas: Pažiūrėjęs į tavo darbus galiu pasakyti, kad išmokai gražiai ir išraiškingai išdėlioti objektus ant popieriaus lapo, pasirinkti tinkamą spalvą spalvinimui ir kruopščiai išrašyti smulkias detales. Kaip žinia, piešiniai atrodo patraukliai, jei jie atliekami kruopščiai, meninio skonio, stropiai. Mūsų pamoka baigėsi, jūs visi padarėte gerą darbą, ačiū visiems už jūsų darbą. Viso gero.

Metodinis darbas. Atviros pamokos šia tema metmenys:

„Dekoratyvinis natiurmortas naudojant linijas ir dėmes“ Vaikų dailės mokyklos dailės skyriaus 2 kl.

Pamokos tikslas: spalvų erdvės organizavimas. Spalvų balansas ir harmonija. Raskite ir sukurkite dinamišką kompoziciją.
Pamokos tipas: sujungti.
Valandų skaičius: 6 valandos.
Pamokos trukmė: 45 minutes.
Pamokos tikslas: dekoratyvinio natiurmorto kompozicijos atlikimas naudojant liniją ir dėmę A3 lape, mokinių pasirinktomis vaizdinėmis priemonėmis.
Įranga:
Mokytojui: ankstesnių kursų mokinių darbai, mokymo priemonės, didaktinė medžiaga.
Mokiniams: A3 lapas, akvarelės ir guašo dažai, teptukai, pieštukas, trintukas, paletė.
Pamokos planas:
1 dalis. 13 minučių. Organizacinis momentas, mokomosios medžiagos perdavimas.
Bendras tikslų nustatymas su studentais, siekiant surinkti reikiamą ir galimą vaizdinę ir informacinę medžiagą tolesniam dekoratyvinio natiurmorto darbui. Mokinių mintyse atskirkite pamokos temą ir tikslą.
Naudoti iliustruojančias korteles, technologines korteles, pristatymą apie dekoratyvine technika dirbančius menininkus, klausimus studentams.
2 dalis. 7 minutes.
Dekoratyvinio natiurmorto spalvų pasirinkimas.
3 dalis. 20 minučių.
Savarankiškas darbas (dekoratyvinio natiurmorto eskizai, kurių pagrindas – linija ir dėmė), darbas guašu A3 formatu.
4 dalis. 3 minutes.
Vertinamoji-refleksinė veikla signalų pagalba: raudona – „5“, mėlyna – „4“, žalia – „3“.
Namų darbai. 2 minutės.
Atlikite pratimą apie spalvų charakteristikas „šilta – šalta“, „tamsi – šviesi“, kad sukurtumėte dekoratyvinį natiurmortą su guašu A3 formatu.

Pamokos eiga

Laiko organizavimas: mokinių pasirengimo pamokai, reikalingų medžiagų ir įrangos (A3 formato popieriaus, pieštuko, trintuko, guašo, teptukų, paletės) prieinamumo tikrinimas.
Naujos medžiagos paaiškinimas.
Mūsų pamokos tema – dekoratyvinis natiurmortas naudojant linijas ir dėmes. Šiandien priminsime „dekoratyvumo“ sąvoką, apsvarstysime, kaip garsūs menininkai reprodukcijų ir pristatymų pavyzdžiu sprendė dekoratyvinės natiurmorto stilizacijos klausimus. Pakalbėkime apie dekoratyvinio stiliaus būdus natiurmorte. Tada turėsite praktinių darbų, kad įtvirtintumėte mūsų pamokos temą. Mūsų tikslas – spalvų balansas ir harmonija darbe. Prieš kalbėdamas apie naują temą, priminsiu, kad pirmiausia turite sudaryti eskizą būsimam darbui. Reikia pasidaryti spalvas, spalvas, kuriomis bus būsimi darbai. Žinoma, žinote, kad stilizacija yra dekoratyvus vaizduojamų objektų apibendrinimas, naudojant daugybę sąlyginių formos, tūrinių ir spalvų santykių keitimo metodų. Kad stilizacija vyktų dekoratyviniame natiurmorte, jis turi būti statomas viename plane, kur visi vaizduojami objektai, kaip ir visos vaizdinės priemonės, turi veikti, kad patvirtintų vieną kompozicinį principą, vieną idėją. Stilizavimas gali eiti itin supaprastinimo ir simbolių pritraukimo prie dalyko keliu, o gal atvirkščiai dėl formos sudėtingumo ir vaizdo užpildymo dekoratyviniais elementais. Galite sukurti natiurmortą ant klampaus plastiko siluetų arba kaip pagrindą paimti susmulkintas stačiakampes formas su dinamiškomis linijomis ir kontrastingais spalvų deriniais. Būtina, kad kiekvienas natiurmortas būtų suprantamas, turėtų savo savitumą.



Formos transformavimo būdai (butelio pavyzdžiu). Reprodukcijų demonstravimas.
1. Apvalinkite arba ištempkite formą.
2. Pakeiskite proporcijų santykį tiek objekto viduje, tiek tarp objektų.
3. Galite padidinti arba sumažinti prekių skaičių, įvesti papildomų daiktų, draperijų.
4. Spalvinių dėmių santykis.

Taigi pakartokime:
1. Kas yra „dekoratyvinis“?
2. Kaip suprantate posakį „dalyko stilizavimas“?
3. Kokie yra dalyko raiškos būdai?
4. Ką reiškia spalvų dėmių balansas?
Dabar pažiūrėkime pristatymą tema: „Dekoratyvinis natiurmortas menininkų kūryboje“. Pristatymo ekranas.










Taigi, pataisykime su jumis, kuriuos menininkus prisimenate iš pristatymo (rodomos kortelės su menininkų reprodukcijomis).
Dabar atskirame lape turite sudaryti spalvų schemą būsimam darbui.
Dabar siūlau atlikti praktinį darbą su A3 formatu. Būtina nupiešti dekoratyvinį stilizuotą natiurmortą iš gamtos. Tai galima padaryti garsių menininkų stiliumi iš mūsų ištirtos žaizdos. Būtina teisingai išdėstyti objektus kompozicijoje. Norėdami pasiekti pusiausvyrą, galite naudoti plokštumos padalijimą į dalis. Spalvotas sprendimas – kontrastingomis papildomomis spalvomis teisingai paskirstyti spalvinius akcentus.

Savarankiškas darbas. 20 minučių.










Numatomas-refleksinis aktyvumas. 3 minutes.
Namų darbai. 2 minutės. Atlikite spalvų pratimą patys.

Literatūra
1. N.P. Beschastnovas, V.Ya. Kulakovas ir kt.„Tapyba“ – M: Vlados, 2003 m.
2. Aleksejevas S.O. „Apie spalvą“ – M, 1974 m
3. Anufriev V.G., Anufrieva L.G., Kislyakovskaya T.N. ir kt. „Piešimas, tapyba, molberto kompozicija, grafinio dizaino pagrindai“.
4. Bėda G.V. „Tapyba“ – M: Apšvietos, 1986 m
5. Volkovas N.N. „Kompozicija tapyboje“ – M: 1977 m.
6. Volkovas N.N. „Spalva tapyboje“ – M: Menas, 1985 m
7. Kuzinas V.S. „Dailieji menai“, 2 klasė – M: Bustard
8. Manin V.S. „Rusijos tapybos šedevrai“ - M: Baltasis miestas, 2003 m.
9. Yashukhin A.P. „Tapyba“ – M: Švietimas, 1985 m

Tapybos pamokos kūrimas. Tema: „Piešimas natiurmortas iš gamtos“

Tapybos pamoka tema: „Natiurmorto piešimas iš gamtos“ 4 klasė

Užsiėmimo tipas: vaizdas lėktuve.

Pamokos tipas: kombinuotas.

Tikslas: išmokyti konstruktyviai piešti iš gamtos paprastos formos objektus.

Užduotys:
Įtvirtinti žinias apie išdėstymą, proporcijas.
Prisidėti prie estetinio reagavimo ugdymo.
Ugdykite piešimo įgūdžius, dėmesį, tikslumą, stebėjimą, mąstymą, regimąją atmintį.

Vaizdinės priemonės: mokomoji lentelė „Žingsnis po žingsnio natiurmorto įgyvendinimas“, dailininkų P. Klaso, V. Hedos, J..B. paveikslų (natiurmortų) reprodukcijos. Chardinas.

Įranga mokytojui: epi-projektorius; 2 portjeros, vaza (ąsotis), obuolys.

Mokiniams skirta įranga: albumas (A4 formato), pieštukas, trintukas.

Nuorodos:
Sekacheva A. V., Chuikina A. M., Pimenova L. G. Piešimas ir tapyba: vadovėlis vidurinei mokyklai. specialistas. vadovėlis įstaigose. - M .: Lengvoji ir maisto pramonė, 1983 m.
Sergejevas A. Edukacinis natiurmortas. – M.: Menas, 1955 m.
Užsienio meno istorija. Red. Kuzmina M. T., Maltseva N. L. - M .: Pavaizduoti. menas, 1983 m.

Pamokos planas:
1. Organizacinis momentas - 1 min.
2. Pokalbis – 3 min.
3. Paaiškinimas – 8 min.
4. Savarankiškas studentų darbas - 28 min.
5. Darbo analizė, įvertinimas - 4 min.
6. Darbo vietos valymas - 1 min.

Lentelės naudojimas:

1. Temos pavadinimas.
2. Dailininkų paveikslų reprodukcijos.
3. Pedagoginis piešimas.
4. Mokomoji lentelė "Žingsnis po žingsnio natiurmorto iš gamtos įgyvendinimas".

Užsiėmimų metu:

1. Organizacinis momentas:
nustatyti discipliną, patikrinti pasirengimą pamokai.

2. Pokalbis.
Pamokos tema „Natiurmorto piešimas iš gamtos“, 1 etapas – konstravimas.
Kas yra natiurmortas?
Natiurmortas yra vaizduojamojo meno žanras. Iš prancūziškos „mirusios gamtos“ – daiktų, kasdienių daiktų, įrankių, vaisių, gėlių pasaulio vaizdas. Natiurmorto žanras buvo ypač paplitęs XVII amžiaus olandų tapyboje (Peter Klas, Willem Kalf, Willem Heda).
Atkreipkite dėmesį į Willemo Head ir XVIII amžiaus prancūzų menininko Jeano-Baptiste'o Chardin paveikslų reprodukcijas. Kuo skiriasi jų natiurmortai?
Mėgstamiausias olandų darbų motyvas buvo vadinamieji pusryčiai – padengto stalo atvaizdas, ant kurio stovi patiekalas su pyragu ar kumpiu, duona ar rudas vyniotinis, metalinis ąsotis, stiklinė taurė, lėkštės, dedami peiliai. Savo ruožtu Jeanas-Baptiste'as Chardinas žinomas kaip tapybos kasdienėmis temomis meistras: jo drobėse atsidūrė buitinių, gyvenamųjų daiktų, krepšių, krinkų, kubilų, sumuštų žvėrienos pasaulis.

3. Paaiškinimas.

Pažvelkime į natiurmortą iš arčiau. Iš kokių daiktų jis susideda?
Ąsotis, obuolys, 2 draperijos.
Ką reikia padaryti prieš pradedant tapyti natiurmortą?
Pirmiausia turite nustatyti, kaip išdėstyti lapą: horizontaliai ar vertikaliai.
Kaip sutvarkyti lapą mūsų atveju?
Išmatavę plotį ir aukštį matydami, suprantame, kad lapas turi būti dedamas vertikaliai (natiurmorto aukštis yra didesnis už plotį). Nubrėžkime plokštumų susikirtimo liniją.
Kas yra kompozicija?
Kompozicija – pavaizduoto objekto išdėstymas ant popieriaus paviršiaus.
Nustatykite natiurmorto vietą lape. Objektai neturėtų būti maži, bet ne labai dideli. Negalite piešti daugiau nei natūralaus dydžio.

Kurdami natiurmortą, atkreipkite dėmesį į lentelę „Žingsnis po žingsnio natiurmorto įgyvendinimas“.
Statyti ąsotį.
Sukurkime simetrijos ašį.
Kas yra proporcija?
Proporcija – tai tam tikras daikto dalių santykis tarpusavyje, jų proporcingumas. Reikia nuolat lyginti proporcingus santykius, pritarti.
Koks yra ąsočio aukščio ir pločio santykis?
Ąsočio aukštis yra 1,5 karto didesnis už plotį. Darome įpjovas.
Indelis yra padalintas į kaklą ir korpusą.
Kokią formą primena kaklas, o į ką – kūnas?
Kaklas yra stačiakampio formos, kūnas yra apskritimas.
Norint rasti kraštą, skiriantį kaklą ir kūną, reikia išsiaiškinti, kiek kartų kaklo aukštis telpa į viso ąsočio aukštį?
Kaklo aukštis dedamas į viso ąsočio aukštį 4 kartus.
Koks yra plačiausios ąsočio dalies aukštis?
2,5 karto dedamas į ąsočio aukštį.
Dabar randame kaklo ir pagrindo plotį. Pastatykime ąsočio pagrindą. Pagrindas yra apskritimas, tačiau pagal perspektyvos dėsnius iš šios padėties gaunama elipsė.
Kaip sukurti elipsę? (Norintieji kviečiami į valdybą).
Norėdami sukurti elipsę, nubrėžkite ašis, padarykite ant jų serifus. Sujungiame lygia linija.
Tuo pačiu principu mes statome elipses ant plačiausios ąsočio dalies kaklelio.
Ar elipsės bus vienodos bet kurioje stiklainio dalyje, ar jos keičiasi?
Elipsės keičiasi: kuo elipsė aukštesnė, tuo ji siauresnė, tuo žemesnė, platesnė.
Dabar galite nubrėžti ąsočio kontūrą. Nematomos linijos turi būti blyškesnės ir plonesnės, o matomos – tamsesnės ir aiškesnės.
Puodelis paruoštas.

Obuolio piešimas.
Kokią formą primena obuolys?
Obuolys atrodo kaip apskritimas.
Kiek kartų obuolys atitinka ąsočio aukštį?
Į ąsotį 3 kartus įdedamas obuolys.
Obuolys mums šiek tiek arčiau nei ąsotis. Pirmiausia nubrėžkime apskritimą, tada paverskime jį obuoliu.

Apibūdinkime užuolaidas. Statybines linijas galima ištrinti.
Natiurmortas pastatytas.

4. Savarankiškas studentų darbas:
Individualus ir kolektyvinis darbas su studentais.

5. Darbo analizė, vertinimas:
Kolektyvinė darbo analizė.
Namų darbai: atsineškite teptukus, akvareles, albumą.

Natiurmorto piešimas, Natiurmorto piešimo pamokos, Natiurmorto piešimas žingsnis po žingsnio, Natiurmorto piešimas akvarele, guašu.

Piešimas žingsnis po žingsnio: natiurmorto piešimo pamokos.

Pieštuku darome natiurmorto eskizą ant popieriaus.

Perkėlus pieštuko eskizą ant popieriaus, vidutiniu apvaliu šepetėliu ant fono užtepkite ploną kobalto violetinės ir kraplako mišinio sluoksnį. Šiek tiek pakreipkite popierių, kad ilgi potėpiai, nubrėžti iš kairės į dešinę, susilietų vienas su kitu. Tada plonais to paties tono brūkštelėjimais užtepkite nėrinių rašto skylutes. Dažams išdžiūvus, nėrinių servetėlės ​​klosčių šešėlius pažymėkite atskiesto kobalto mėlynumo ir deginto umbro mišiniu.

Norėdami išgauti bazinę tulpių spalvą, dažus tepkite laipsniškai keisdami tonus – pradedant nuo vidutinio kadmio geltonumo ir palaipsniui pridedant vis daugiau dėmių, o galiausiai – švaraus kraplako brūkšneliais aplink kraštus. (Tai darydami pasukite ir pakreipkite popierių, kad potėpiai susimaišytų.) Tada ant lapų užtepkite ploną, tolygų žalios spalvos PC sluoksnį. Po to apšviestas ąsočio, puodelio vietas patepkite maskuojančiu skysčiu. Kai išdžius, popierių dar kartą šiek tiek pakreipkite ir kairę puodelio bei stiklainio pusę nuspalvinkite plonu gryno kobalto sluoksniu. Tada toliau skalbkite ant ąsočio, palaipsniui keisdami tonus, pridėdami labai lengvą (beveik permatomą) dėmę.

Pereikite prie fono užtepdami ploną atskiestos kobalto violetinės spalvos glazūravimo sluoksnį. Ant puodelio ir lėkštutės esančius šešėlius nuplaukite kobalto mėlyna spalva, sumaišyta su degintu umbru. Kai kadmio geltoni vidutinio dažai išdžiūsta, apeikite puodelio kraštą ir, kol dažai vis dar šlapi, į tamsesnes vietas įpilkite šiek tiek natūralios siennos. Tada ant tulpių lapų užtepkite glazūravimo sluoksnį PC mėlynos, kadmio geltonos terpės ir natūralios siennos mišiniu. Ant nuspalvintų stiebų užtepkite viridianinę žalią spalvą, tada drėgnu šepetėliu nuimkite dalį šių dažų ir perkelkite ant šviesesnių stiebų dalių.

Šiame etape užtepkite tamsesnius tonus: glazūruojantį kobalto violetinės spalvos sluoksnį, sumaišytą su degintu umbru, ąsočio, puodelio ir lėkštės fone ir šešėlinėse srityse. Tada suintensyvinkite šešėlius ant ąsočio, naudodami šviesesnį kobalto violetinės spalvos mišinį ir deginto umbro brūkšnį. Tada ant ąsočio užtepkite labai ploną kobalto mėlynos spalvos glazūravimo sluoksnį. Dalį tulpių žiedlapių patamsinkite kadmio geltonumo priemone, o kitą dalį patepkite kraplaku.

Šiuo metu ant fono užtepkite galutinį įstiklinimo sluoksnį, naudodami tamsų kobalto violetinės ir deginto umbro mišinį, kad kompozicijos centras tikrai išryškėtų. Kai viskas išdžius, paryškinkite šešėlius priekiniame plane ir fone glazūra.

Rašant natiurmortus, nuostabiausia yra tai, kad jų kompoziciją galite visiškai pakeisti savo nuožiūra. Galite pasirinkti objektus, kuriuos norėtumėte įtraukti į kompoziciją, keisti apšvietimą, kiekvienam objektui parinkti vietą taip, kad būtų padaryta daugiausiai laimėjusi kompozicija. Tvarkydami objektus atminkite, kad teisingai sukomponavus kompoziciją, žiūrovo žvilgsnis nukreiptas į jo semantinį centrą – vaizdo židinį.

Kasdienių daiktų vaizdas yra plačiai paplitęs vaizduojamajame mene. Daugelyje istorinių paveikslų ir portretų buities daiktai yra svarbios detalės, pabrėžiančios, o kartais net atskleidžiančios konkrečią istorinę epochą, istorinį įvykį. Jie padeda suprasti vaizduojamą siužetą. Ypač svarbūs namų apyvokos daiktai kasdienio žanro paveiksluose ir natiurmortuose.

Kasdienių daiktų piešimas ypač vertingas tuo, kad suteikia plačias galimybes tirti jiems būdingą formą, struktūrą, erdvinę padėtį, aplinkinių objektų spalvą, šviesos ir šešėlių pasiskirstymą jų paviršiuje. Štai kodėl mokymasis piešti dažniausiai prasideda nuo įvairių namų apyvokos daiktų įvaizdžio ir tam tikra seka: nuo paprasčiausios formos iki sudėtingesnės (kombinuotos).

Piešti natiurmortą su draperijomis yra sunkiau nei vaizduoti atskirus objektus. Ir čia esmė ne tik dalykų skaičiuje, bet ir ugdomųjų užduočių, kurias tenka spręsti, derinyje.

Užduočių sudėtingumas piešiant natiurmortą taip pat siejamas su draperijų – svarbiu jungiamojo kūrinio elemento – įvedimu. Draperijos tarnauja ne tik kaip fonas, bet ir leidžia išraiškingai parodyti kiekvieną objektą atskirai ir harmoningą jų vienybę erdvėje.

Tam reikia išmanyti linijinio-konstruktyvaus formos vaizdo principus, linijinės ir oro perspektyvos teoriją, turėti piešimo techniką.

2013-04-18 mokslo metai

Atvira tapybos pamoka

1 "b" klasėje

mokytoja Ershova I.M.

Pamokos tema : "Žingsnis po žingsnio natiurmorto kūrimas"

„Natiurmortas su paprastu daiktu ir šaltų spalvų daržovėmis“

Tikslai: įtvirtinti žinias apie vaizduojamojo meno žanrą „natiurmortas“;

Ugdykite vaizduotę, kompozicinį mąstymą.

Užduotys:

Mokomasis: teisingai sukomponuoti vaizdą lape; dėti daiktus

plokštumoje statykite juos atsižvelgdami į proporcijas ir perspektyvinius pjūvius.

Kuriama: dėmesio, regos atminties, akių, jausmų ugdymas

proporcijos, spalvų suvokimas, meninis skonis.

Auklėtojai: ugdyti meilę aplinkai,

tikslingumas, atkaklumas, tikslumas, gebėjimas matyti

jausti grožį.

Pamokos tipas: sujungti

Mokymo metodai:aiškinamasis-iliustracinis, reprodukcinis

Įranga ir medžiagos:

mokytojui: namų apyvokos daiktai (ąsočiai, puodeliai, dubenys ir kt.), kreida, lenta

Saunus;

studentams: A3 popierius, įvairaus kietumo grafito pieštukai, trintukas,

Teptukai, akvarelė, paletė, vandens indelis;

Regėjimo diapazonas:

studentų darbai iš gamtos fondo;

Menininko reprodukcijos:

K. Korovinas „Natiurmortas. Gėlės ir vaisiai.

W. Van Gogh „Saulėgrąžos“

I. Maškovas „Vaisiai ant lėkštutės“

K. Petrovas-Vodkinas „Natiurmortas su obuoliais“

P. Konchalovskis „Padėklas ir daržovės“

Z. Serebryakova „Krepšelis su cukinijomis“

Pamokos eiga:

1 pamoka

I Organizacinė dalis.

Pasirengimo pamokai tikrinimas 3 min.

II pagrindinė dalis.

Temos žinutė. 2 minutės.

atidarymo pokalbis 5 minutės.

Mokytojas siūlo įminti mįslę, vaikai atsako vieningai.

Jei matote nuotraukoje

Stebuklų vaza ant stalo

Jame yra puokštė gražių

sniego baltumo chrizantemos

Verta daug patiekalų

Ir stiklinis ir paprastas

Galbūt puodelis ar lėkštė

Su paauksuotu apvadu.

Ir taip pat, atsitinka

Žaidimas ten ištraukiamas.

Pagaliau padėkime

Prinokę persikai ir slyvos

Ir taip pat nuotraukoje

Nupieštas kaip tortas

Ir taip paveikslas vadinamas - natiurmortas.

Žodis „natiurmortas“ reiškia „mirusi gamta“, „negyva gamta“. Jis atėjo pas mus iš prancūzų kalbos.

Išvertus iš olandų, vokiečių ir anglų kalbų, šio žanro pavadinimas reiškia „ramus gyvenimas“, „natiurmortas“.

Kaip savarankiškas žanras natiurmortas susiformavo XVII a. Olandijoje.

Menininkai, dirbę šiame žanre, buvo vadinami „mažaisiais olandais“. Jų skiriamasis bruožas – nuostabus natiurmortų objektų medžiagiškumas, detalių perteikimo kruopštumas.

Natiurmortui paprastai nereikia tokio paties dydžio drobės kaip istoriniam paveikslui ar epiniam peizažui. Tai „kuklesnis“ žanras. Tačiau tuo pat metu vaizduojamojo meno natiurmortas neturėtų būti suvokiamas kaip atsitiktinio objektų rinkinio vaizdas. Dažniausiai menininkas „nustato“ gamtą, tai yra, remdamasis sumanyta idėja, sąmoningai atrenka tinkamus objektus. Be to, menininko intencija apima tam tikrus objektų formų ir spalvų derinius, apšvietimą, vietą erdvėje. Natiurmorto kompozicija iš pradžių gimsta autoriaus galvoje, nors daug kas gali pastūmėti menininką prie vaizdinės-plastinės idėjos: gyvenimiški pastebėjimai, prisiminimai, perskaityta knyga, poezija, muzika.

Kartais natiurmortą pastatyti yra sunkiau nei nutapyti. Menininkas įveda savą tvarką į objektų išdėstymą. Toks, kai nieko negalima pašalinti, pridėti ar pertvarkyti nepažeidžiant kompozicijos vienovės.

Mokytojas primena apie konstravimo taisykles, kompozicinį sprendimą, laipsnišką tapybos technikų įgyvendinimą piešiant paprastą 2-3 vaisių ir daržovių natiurmortą, padarytą ankstesnėje pamokoje. Toliau jis siūlo susipažinti su sudėtingesnės kompozicijos natiurmortu. Dialoge su vaikais mokytojas aptaria lentoje iškabintų garsių menininkų natiurmortų reprodukcijų menines ypatybes.

Probleminiai klausimai (žinių testas): 10 min.

  • Kokius natiurmorto tipus žinote?
  • Raskite pateiktų natiurmortų skiriamuosius bruožus ir pakomentuokite.
  • Kokios spalvos (šiltos ar šaltos) vyrauja natiurmortuose ir kodėl?
  • Kas bendro tarp natiurmortų?
  • Kaip menininkai ant plokščio paveikslų paviršiaus perteikia daržovių ir vaisių tūrį? Kodėl šviesesni potėpiai ant visų vaisių ir objektų yra vienoje pusėje, o tamsūs – kitoje? (vaikų atsakymai)
  • Kokį vaidmenį natiurmorte atlieka saulės šviesa?Saulės šviesa, apšviesdama objektus, daro juos šviesiais iš vienos pusės (šviesa), iš kitos – tamsiais (šešėlis). Šviesa ir šešėlis padeda perteikti trimatį objektų vaizdą, jų tikrovę.
  • Kurie natiurmorto paveikslai jums patinka labiausiai ir kodėl?

Mokytoja paaiškina įvairias kompozicines natiurmortų konstravimo schemas. Siekdamas įtvirtinti žinias, mokytojas prašo vaikų perskaityti pateiktas diagramas ir atsakyti į šiuos klausimus:

1 Ką rodo vertikalios ir horizontalios linijos objektų atvaizde (ašinės linijos)?

2 Nustatykite, kurie objektai natiurmortuose yra arčiau, kurie yra toliau? Paaiškink kodėl?

3 Kas yra kompozicija? (Tai edukacinio piešinio dalių derinys, meno kūrinys, skirtas kuo ryškesnei jų turinio išraiškai. Tai teisingas objektų išdėstymas ant popieriaus lapo).

Objektai turi būti harmoningai derinami vienas su kitu, liesti, sudaryti vieną visumą, bet neužblokuoti vienas kito(protingas didelių ir mažų, baltų ir tamsių, plačių ir siaurų, blizgių ir matinių, sferinių ir plokščių objektų kontrastas sustiprina išraiškingumą, panaikina monotoniją, pagyvina atmosferą);

Šis natiurmorto statymo dėsningumas vadinamas jo kompozicija.

Bet kuri kompozicija turi turėti kompozicinį centrą. Paprastai toks kompozicinis centras yra didžiausias paveiksle pavaizduotas objektas. Geriau padėkite jį fone ir būtinai paryškinkite spalva.(visoje grupėje turėtų būti pagrindinis objektas, kuris pagal semantinę reikšmę, viršų, formą, spalvą būtų pagrindinis, centrinis.)

Žaidimo treniruotė. 10 min.

Mokiniai skirstomi į 2-3 grupes po 3-4 žmones. Jie kviečiami iš geometrinių figūrų sukurti siūlomo natiurmorto kompoziciją ir klijuoti ją ant popieriaus lapo. Mokytojas prie lentos pritvirtina paruoštas kompozicijas darbų analizei, rekomendacijas dėl klaidų šalinimo.

ІІІ Savarankiškas darbas. 13-15 min.

Trumpais segmentais-brūkštelėjimais mokiniai pieštuku ant lapo nubrėžia bendrą natiurmorto vietą, atsižvelgdami į ankstesnes rekomendacijas, visų objektų kontūrus, stebėdami natiurmorto objektų proporcijas ir išsidėstymą, nubrėžia ribas. šviesų, šešėlių, visų objektų ir aplinkos.

IV Pamokos santrauka: 2 min.

Atsakymai į klausimus:

Kokiu tapybos žanru šiandien dirbome?

Pamokos eiga:

2 pamoka

I Organizacinė dalis.

Pasirengimo pamokai tikrinimas 2 minutės.

II pagrindinė dalis.

atidarymo pokalbis 5 minutės.

Mokytojas siūlo peržiūrėti keletą edukacinių darbų įvairiomis atlikimo technikomis. Ypatingą dėmesį skirkite darbams, atliekamiems akvarelės technika.

Kokios technikos naudojamos darbe?

Kuo skiriasi guašas ir akvarelė?

ІІІ Savarankiškas darbas. 25 min.

Mokiniai išsiaiškina detales pieštuku. Pereikite prie akvarelės. Sudrėkinkite popieriaus lapą vandeniu, kad tolimesnio darbo metu dažai nenuriedėtų. Darbo procese mokytojas padeda mokiniams, patiriantiems sunkumų darbe.

IV Pamokos santrauka: 13 min

Brėžinių peržiūra, jų privalumų analizė.

Pasirinkite piešinius, kurie išreiškė didžiausią panašumą į gamtą;

Brėžinių vertinimas;

Darbo vietos valymas.


TAPYBOS PAMOKOS PLANAS

Pamokos tema: „Natiurmortas iš įvairių medžiagų objektų“

Specialiųjų disciplinų dėstytojas: Tyurenkova Olga Alekseevna

Darbo vieta: MBOU DOD "Bryansko vaikų meno mokykla"

Prekė: Tapyba

Klasė: 6

Tema ir pamokos numeris: „Įvairių medžiagų objektų natiurmortas“. 2 pamoka

Valandų skaičius vienai temai: 12 val

Pamokos trukmė: 40 min

Tikslai:

A)edukacinis:

    įtvirtinti žinias apie tapybos žanrą „natiurmortas“;

    išmokyti etapinio natiurmorto kūrinio iš gamtos su dideliais spalvų ir tonų ryšiais atlikimo technikos, laikantis objektų formos, apimties, medžiagiškumo perteikimo tapyboje taisyklių ir dėsnių;

b)kuriant:

    mokinių kūrybinės vaizduotės ugdymas;

    vaizdinio mąstymo ugdymas;

    protinių gebėjimų ugdymas;

    teptuko įgūdžių ugdymas;

    smulkiosios motorikos ugdymas;

V)edukacinis:

    ugdyti domėjimąsi mus supančiu pasauliu, „tapybos“ tema;

    ugdyti darbo kultūrą, atidumą, užsispyrimą, išmokyti įsivertinti atliekamą darbą.

Pamokos tikslai: atlikti pradinį natiurmorto spalvų schemos etapą pagal etapinį natiurmorto darbą; perteikti didelių dėmių spalvų ir tonų santykius, „savo“ objektų šešėlius ir šešėlius nuo objektų natiurmorte, naudojant mišrią techniką akvarele.

Klasės tipas: kartu:

a) aiškinamasis ir iliustruojantis (pokalbis);

b) praktinis (studentų darbas).

Medžiagos ir įranga:

mokytojui:

    Metodinis vadovas „Natiurmorto darbo žingsniai akvarelės technika“ (4 lapai).

    Briansko vaikų dailės mokyklos 5-6 klasių mokinių kūrybiniai darbai tema „Natiurmortas iš įvairių medžiagų objektų“.

    Dailininkų paveikslų reprodukcijos tema „Natiurmortas“.

studentams:

    akvareliniai dažai;

    paruošiamasis piešinys ant AZ popieriaus;

    šepečiai Nr.7, 5, 3;

    popieriaus paletė;

    mygtukai;

    indeliai vandens.

Pamokos struktūra:

    Organizacinis momentas – 3 min.

    Mokomosios medžiagos pristatymas - pokalbis, apklausa pamokos tema, etapinio darbo apie natiurmortą studijavimas - 12 min.

    Savarankiškas darbas - 20 min.

    Darbo analizė – pamokos apibendrinimas – 4 min.

    Darbo atlikimas - 1 min.

2 PAMOKOS TYRIMAS

    Laiko organizavimas

Mokinių buvimo tikrinimas. Darbo vietų paruošimas užduočiai atlikti, molbertų pastatymas aplink natūralią aplinką, eskizų tvirtinimas, įrankių, dažų, palečių, teptukų, vandens indelių išdėstymas.

    Pamokos užduoties išdėstymas

Mokomosios medžiagos pristatymas - ankstesnės pamokos apklausa, pokalbis, spalvoto natiurmorto etapinio įgyvendinimo tyrimas pagal lentelę.

Tikslas: įtvirtinti ankstesnėje pamokoje įgytas žinias, išmokyti vaikus pradėti kurti natiurmorto spalvų schemą.

Klausimai mokiniams (pokalbio metu).

    Kas yra tapyba?

"Tapyba yra vaizduojamojo meno rūšis, kurioje spalva vaidina pagrindinį vaidmenį."

    Įvardinkite mums žinomus tapybos žanrus.

„Portretas, natiurmortas, peizažas, animalistinis žanras, mitologinis žanras“.

    Kas yra natiurmortas?

„Natiurmortas – mirusi gamta (pranc.). Tai yra negyvų daiktų, namų apyvokos daiktų, namų apyvokos daiktų gamyba.

Mes laikome menininkų natiurmortų reprodukcijas.

    Ką matome šiose reprodukcijose? ir tt

Dabar apsvarstykite mūsų natiurmortą. Suteikiame natiurmortų objektų spalvų ir tonų charakteristikas. Pateikiame natiurmortą sudarančių objektų tekstūros aprašymą.

Dar kartą įsitikinome, kad spalva yra tapybos pagrindas:

pirma, spalva gali būti suvokiama įvairiai ir perteikia supančio pasaulio grožį;

antra, spalva gali išreikšti jausmus, nuotaiką ir emocinę būseną;

trečia, spalva gali būti naudojama norint galvoti ir suprojektuoti objekto formą, perteikti tekstūrą ir tūrį.

Šiandien pamokoje atliksime spalvinio sprendimo pradžią. Mokiniai baigė pirmąjį natiurmorto etapą – grafinę konstravimą. Atlikti preliminarūs eskizai – natiurmortų objektų kompozicijos lapo formato paieška. Padarytas preliminarus natiurmorto spalvinės gamos eskizas.

Natiurmorto darbo principas akvarele yra nuo tamsos iki šviesios. Svarstome metodinį vadovą – „natiurmorto atlikimas spalvotai“.

Antras etapas. Darbai bus atliekami tokia tvarka.

Pirma, mes mintyse išdėstome objektus pagal jų spalvų toną - nuo labiausiai prisotintos spalvos ir šviesumo objekto natiurmorte iki šviesiausio:

a) pagal spalvą ir toną nustatome labiausiai prisotintą objektą natiurmorte. Tai žalia draperija, mėlyna draperija;

b) tada pereiname prie mažiau prisotintų spalvų ir šviesumo (vidutinės tonacijos) objektų. Tai šviesiai mėlyna draperija, arbatinukas, obuolys, citrina;

c) nustatyti lengviausią natiurmorto objektą – baltą keraminį puodelį.

Dirbame pagal sekančią schemą:

    Savas šešėlis ant temos.

    Mesti šešėlį nuo objekto plokštumoje.

    Refleksas objekte + prisilietimas prie fono.

    Penumbra šia tema.

    Apšvieskite objektą + prisilietimas prie fono.

Mes analizuojame darbų seką spalvotai.

Taigi, pirmiausia rašome žalias ir mėlynas draperijas iš šešėlinės pusės. Tada ant šviesiai mėlynos draperijos rašome klostes iš šešėlinės pusės. Tada svarstome obuolį ir arbatinuką. Šie daiktai skiriasi tekstūra ir reikšme. Ant arbatinuko pradedame rašyti savo šešėlius. Arbatinukas metalinis, blizgaus paviršiaus. Ant jo yra tamsių vietų – rūdžių. Obuolys yra pirmame plane. Ant obuolio rašome savo šešėlį. Tada ant citrinos užrašome savo šešėlį. Tada rodome šešėlinius santykius lengviausia natiurmorto tema – puodeliu.

Pažymėtina, kad kiekvieną kartą, pradedant spalvotai vaizduoti kiekvieno sekančio objekto šešėlinę dalį, reikia palyginti ją su ankstesnio objekto šešėline dalimi.

Tada ta pačia seka lyginame krentančius šešėlius, tada atspindžius ant objektų, tada pusmetį ant objektų ir galiausiai apšviestas natiurmorto objektų dalis.

Darbe nuo tamsiausių ir sodriausių natiurmorto objektų šešėlių (savų ir krintančių), atsižvelgdami į aplinką, pereiname prie šviesesnių, nepamirštant, kad esant dirbtiniam apšvietimui savi ir krintantys šešėliai turi šaltą atspalvį.

Taigi, jūsų dėmesys turėtų būti skiriamas tono ir spalvų atspalvių skirtumui atskleisti, atsižvelgiant į tai, kad kuo arčiau mūsų yra objektai, tuo jie kontrastingesni savo spalva ir tonu; kuo toliau, tuo labiau jų spalva ir forma švelnėja, prarandamas spalvos sodrumas ir kontrastas.

Nepamirškite, kad potėpiai taikomi pagal objektų formą. Visi namų apyvokos daiktai yra paprasčiausi geometrinių kūnų deriniai. Atsigręžkime į vadovą – mokinių darbus. Apsvarstykime juos. Jei objektas primena rutulio formą, tai smūgiai dedami apskritimu (ovalo formos), jei cilindrinis ar kūginis paviršius - tada vertikaliai arba horizontaliai (kampu) ir pan.

    Savarankiškas studentų darbas - 20 minučių, per kurias mokiniai atlieka pirmąjį natiurmorto spalvinio sprendimo etapą mišria technika akvarele. Pamokos metu su mokiniais atliekamas individualus ir frontalus darbas.

    Apibendrinant pamoką - darbų paroda. Išryškinami geriausiai atlikti darbai. Atliekama darbo analizė, analizuojamos individualios (tipinės) klaidos.

Už pamoką skiriami pažymiai.

    Pamokos užbaigimas

Pamokos pabaigoje atliekamas darbo vietų valymas.


Į viršų