Užsiėmimų darželyje apie grožinės literatūros skaitymą santrauka. GCD santrauka: grožinės literatūros skaitymas vyresniųjų grupėje

Peržiūra:

GCD „Grožinės literatūros skaitymas“ „Nauja Raudonkepuraitė“ santrauka

Parengta:

Mokytoja Ušačeva Natalija Anatoljevna

Tiesiogiai edukacinės veiklos ugdymo srityje konspektas „Kalbos raida. Grožinės literatūros skaitymas. „Raudonkepuraitė – naujai“ vyresniųjų grupėje

Tikslas: supažindinti vaikus su Ch.Perrault pasaka „Raudonkepuraitė“.

Užduotys:

Švietimas:

Įtvirtinti gebėjimą atidžiai klausytis literatūros kūrinio, atsakyti į klausimus apie kūrinio turinį visais sakiniais. - Lavinti vaikus žodinėje kalboje vartoti būdvardžius ir derinti juos su daiktavardžiais, turtinti vaikų žodyną. - - Pakartokite saugų elgesį su nepažįstamais žmonėmis ir rūpestingą požiūrį į savo sveikatą.

Stiprinti žinias apie geometrines figūras.

Įtvirtinti gebėjimą įvardyti savaitės dienas iš eilės.

Tobulinti gebėjimą į pedagogo klausimus atsakyti visapusiškai.

Prisidėti prie muzikinių įspūdžių kaupimo.

Kuriama:

Ugdykite kūrybinės vaizduotės gebėjimą suvokti muziką.

Toliau lavinti vaikų vaizduotę, gebėjimą naujai kurti pasaką.

Švietimas:

Ugdykite gerumą vienas kito atžvilgiu.

Padidinti pažintinį susidomėjimą vaikų grožine literatūra.

Medžiaga pamokai: pristatymas, kompiuteris, geometrinės figūros, garso įrašas „Skardinių karių maršas“, „Valsas“, P. I. Čaikovskio „Komarinskaja“, Ch.Perrault portretas, skaičiavimo lazdos, paveikslėliai

Pamokos eiga:

Tylėk, netriukšmauk, negąsdink mūsų pasakos.

Čia yra stebuklų.

Istorija kol kas paslėpta!

Neliūdėk, šypsokis, pasaka mus nustebina!

1. Vaikų emocinė nuotaika.

Vienas, du, trys, keturi, penki, laukia, kol vaikai žais su manimi (skambinu metaliniu varpeliu)

Vaikai, kviečiu jus į mūsų pasakų kilimą ratu. Tarkime vieni kitiems gerus žodžius:

Visi vaikai susirinko į ratą

Tu esi mano draugas, o aš tavo draugas.

Laikykimės už rankų kartu

Ir šypsokitės vienas kitam!

2. Vaikinai, šiandien mūsų grupė gavo laišką iš pasakos, o iš kurios, tai dabar pasakysite jūs. Paslaptis:

Močiutė mergaitę labai mylėjo, padovanojo raudoną kepuraitę, mergytė pamiršo vardą, bet pasakyk, kaip ji vadinosi?

3. Raudonkepuraitė

Klausimai pokalbiui apie pasaką:

1. Kas parašė pasaką „Raudonkepuraitė“? (Ch. Perrot)

2. Kaip paprastai prasideda pasakos? (kažkada buvo; tam tikroje karalystėje tam tikroje valstybėje, tai buvo seniai, stovėjo lauke ... ir tt).

3. Kas yra pagrindiniai pasakos veikėjai? (mama, močiutė, Raudonkepuraitė, vilkas ir medžiotojai).

Herojų koreliacija su geometrinėmis figūromis

4. Kodėl Raudonkepuraitė buvo vadinama „Raudonkepuraitė“? (močiutė numezgė jai raudoną kepuraitę). Kokia forma (trikampis)

5. Kur Raudonkepuraitė eina su dovanomis? (močiutei). Kokia figūra. (ovalus)

6. Su kuo ji susitiko miške? (vilkas). Kokia forma (kvadratas)

7. Kuriuo keliu nuėjo Raudonkepuraitė? (ilgai) rodant rankomis.

8. O koks vilkas brangus? (trumpas). rankos rodymas.

9. Kas pirmas atėjo pas močiutę? (vilkas). Kokia forma (stačiakampis)

10. Kas atsitiko močiutei? (ją suėdė vilkas).

11. Kai atėjo Raudonkepuraitė, kas jai atidarė duris? (vilkas).

12. Ką jis jai padarė? (suvalgė).

13. Kas išgelbėjo močiutę ir Raudonkepuraitę? (medžiotojai). Kokia forma (apskritimas)

14. Vaikinai, kuo paprastai baigiasi pasakos? (jie pradėjo gyventi ir daryti gėrį; tuo pasakos baigiasi – o kas klausėsi, buvo geras bičiulis; pasaka yra melas – bet joje yra užuomina, pamoka geriems bičiuliams; gėris nugali blogį; jie pradėjo gyventi linksmai ir draugiškai ir pan.).

15. Kiek yra pasakos herojų? Kas pirmoje vietoje, kas 2,4...

Gerai, vaikinai, prisiminkite pasaką!

4. Bet laišką iš pasakos mums parašė raudonkepuraitės močiutė.

Laiškas: Anūkė susirgo, noriu ją aplankyti, atnešti jai aviečių uogienės ir medaus, bet pamiršau kelią, seniai jos nelankiau. Padėk man, prašau!

Pedagogas: Vaikinai, kaip mes galime jai padėti?

Vaikų atsakymai (eikite į pasaką)

Pedagogas: Vaikinai, kaip labai keista, kas prašo pagalbos? močiutė

Ką? pas ką ji lankosi? Parodyk kelią, Į raudonkepuraitę.

Pedagogas: O kaip buvo pasakoje iš tikrųjų?

- Vaikų atsakymai...

Pedagogas: Jūsų laukia išbandymai, ar nebijosite?

Vaikų atsakymai yra ne.

Pedagogas: Tada mums laikas eiti į kelią ir padėti močiutei, ir taip bandysime sukurti naują pasaką. Ir kaip mes tai vadiname, galiausiai nuspręsite jūs.

5. Užmerkite akis ir kalbėkite su manimi Magiški žodžiai: crib-crable-boom-s

Štai mes ir tu atsidūrėme stebuklingame pasakų miške, mus čia pasitinka raudonkepuraitės močiutė su dovanomis jai.

Koks gražus šis miškas! Ką matai aplinkui (įsivaizduok)

Garsas

ką girdi šitame miške? Ir aš girdžiu paukščių giedojimą. Manau, kad jie džiaugiasi už mus.

Su kuo Raudonkepuraitė sutiko pakeliui? - vilkas

O su kuo močiutė susitiktų? Vaikų atsakymai.

6. Ilgai ėjome - sutemo, priėjome trobelę. kaip manai kas jame gyvena? - baba yaga

7. Paveikslėlis su Baba Yagos kalba: Pah-pah-pah, kvepia rusiška dvasia. Kas tu esi? Kodėl jie atėjo pas mane? Kankinimo (prašymo) ar verkšlenimo iš verslo atvejai (maišyti, nieko nedaryti)

Auklėtoja: Baba Yaga, ir kartu su raudonkepuraitės močiute atvykome pas jus sužinoti kelio pas jūsų anūkę. Ar galite pasakyti, kur man eiti?

8. Na, tai nėra sudėtingas verslas.

Tiesiog pirmiausia pasakykite man, koks yra metų laikas? Ir tada aš pasenau, visiškai praradau laiko nuovoką. (Pavasaris.)

Ką tu sakai? Kas yra šis pavasaris? (Anksti.)

Ir koks mėnuo? (Kovas.)

Ir kokia diena? O kiek dienų per savaitę, įvardinkite jas.

(Vaikai atsako.)

9. Baba Yaga: gerai padaryta, protingi vaikai buvo sugauti. Ir aš taip pat turiu stebuklingą dėžutę, o joje ... muzika (natos dėžutėje). Aš ją labai myliu, bet nežinau, ką su ja daryti. Ar gali padėti?

Vaikai: Mes pasakysime ir parodysime.

Skamba maršas - vaikai žygiuoja, atlieka sklandžius judesius pagal valsą, šoka pagal Komarinskają.

skamba 3 kartus

Baba Yaga: O, kaip gerai. Kas parašė tokią gražią muziką? (Vaikai: kompozitorius Piotras Iljičius Čaikovskis). Ačiū močiutei, kad nušvietėte.

10. Gyvatė Gorynych ką tik davė man užduotį - iš pagaliukų padaryti keletą figūrėlių, bet aš nieko apie tai nesuprantu. Padėk man senas ir aš tave paleisiu.

Pedagogas: Vaikinai, ar galime padėti Baba Yagai? (Taip). Tada atsisėskite prie stalų, aš dabar duosiu kortas ant kurių nupiešta figūrėlė ir reikės ją surinkti.

Vaikai sėdi prie stalų, priešais kiekvieną yra dėžutė su skaičiavimo lazdelėmis. Didaktinis žaidimas „Stebuklingos lazdelės“.

Baba Yaga: gerai padaryta, gerai padaryta, nėra ką pasakyti. Eik tiesiai, ir aš užlipau atgal prie krosnies.

Pedagogas ir vaikai: Ačiū, močiute. Viso gero!

11. Kokia Baba Yaga paprastai yra pasakose?

Vaikų atsakymai – neigiamas veikėjas.

Pedagogas: O kaip yra mūsų pasakoje su jumis?

Mums padėjo vaikų atsakymai – teigiami.

Pedagogas: O su kuo dar galėtų susitikti raudonkepuraitės močiutė?

Vaikų atsakymai yra atsakymai.

Pedagogas: Ar manote, kad tie, kurie ją sutiks, jai padės ar trukdys?

Pedagogas: Ar jie bus teigiami ar neigiami?

Vaikų atsakymai – atsakymai

12. Pelkė

pakeliui sutikome pelkę, pelkėtą pelkę, todėl reikia eiti atsargiai, žingsniuoti tik ant iškilimų. Kad neklystume, turime nubrėžti maršrutą. Atidžiai pažiūrėkite, nelygumai šioje pelkėje neįprasti, užlipti galima tik ant tų, kurių spalvos ar formos yra garsai, kuriuos įvardinsiu.

(Sonya šamų šuo) - koks garsas pasikartojo?

Ant kokių nelygybių lipame? (mėlyna raudona šviesiai žalia alyvinė ....)

13. Gerai padaryta, visi tai padarė. Ėjome per pelkę, tad matosi, kur stovi namas. Užlipome laiptais, beldėmės, bet durys neatsidarė.

Pedagogas:

1. Vaikinai, kai jie beldžiasi į duris, ko paklausti (kas nors ten)

2. Ar galima atidaryti duris nepažįstamiems žmonėms (ne)

3. Kodėl? Kas gali atsitikti?

Puiku vaikinai!

Tuo tarpu Raudonkepuraitė kietai miegojo. Jie vėl beldėsi ir dar stipriau, o Raudonkepuraitė pabudo ir atsakė: „Patrauk už virvės ir durys atsidarys! Močiutė su draugais patraukė virvelę ir durys atsidarė!

14. Visi kartu ėjo į Raudonkepuraitę, mergina džiaugėsi svečiais, ypač mylima močiute.

Pedagogas:

Vaikinai, ką mūsų svečiai atnešė į Raudonkepuraitę? (gardumynai ir aviečių uogienė bei medus).

Pedagogas:

Teisingai, vaikinai! Ar žinojote, kad avietėse yra daug vitaminų, skirtų sveikatai gydyti. (klausimas vaikams)

15. Močiutė padėjo ant stalo arbatos ir skanėstų, kuriuos jie atnešė, pradėjo gerti arbatą su pyragėliais, pyragais ir aviečių uogiene bei medumi. Po to, kai jie išgėrė arbatos su gėrybėmis ir uogiene, Raudonkepuraitė pasijuto šiek tiek geriau ir buvo gydoma tik aviečių uogiene ir medumi! Močiutė ir Raudonkepuraitė dėkojo už pagalbą. Močiutė mylimą anūkę išgydė nuo peršalimo – liaudies gynimo priemonėmis. Po kelių dienų mama grįžo iš sanatorijos, Raudonkepuraitė ir močiutė papasakojo, kas nutiko mergaitei, kai mama ilsėjosi. Jie pradėjo gyventi kartu, linksmai ir daugiau niekada nesiskyrė.

Tuo pasaka baigiasi, o kas tai padarė gerai!

Rezultatas:

Pedagogas:

Vaikinai, ar jums patiko istorija?

kas tau patiko labiausiai? (vaikų įspūdžiai, emocijos)

Gerai, vaikinai, suplojo rankomis, o dabar užburkime... ir grįžkime į savo grupę, kad sugalvotume pasakos pavadinimą.

Naujos pasakos kolektyvinio gautos pasakos piešinio perpasakojimas. Staigmenų dėžutė.


Organizacija: darželis Nr.51 „Rosinka“

Vieta: Smolensko sritis, Smolenskas

Tema: Skaityti rusų liaudies pasaką „Sparnuotas, pūkuotas ir riebus“.

Tikslas: supažindinti vaikus su istorija. Susisteminti ir pagilinti vaikų žinias apie rusų kalbos dailę, pasakos kompozicines ir tautines kalbines ypatybes. Išmokyti suvokti pasakos idėją, įvertinti veikėjų charakterius.

Kartu su vaikais peržiūrėkite knygos viršelį.

Skaityti kūrinį.

Skaitant pokalbį:

Įvardinkite istorijos veikėjus.

Kuris iš pasakų veikėjų pabėgo nuo keptuvės ir kaip trobelėje atsirado žvirblis ir pelė?

Kaip gyveno draugai – ar jie gyveno pasakos pradžioje, kokios buvo jų pareigos namuose?

Prisimeni, kaip draugai gyrė vienas kitą už darbą, kieno žodžiai tau patiko labiausiai, kodėl? Kaip norėtumėte pagirti savo draugą ir būti pagirtas?

Kodėl draugai ginčijosi?

O ką tu darytum jų vietoje?

Ką būtų galima pasiūlyti pelytei, žvirbliui ir blynui, kad jie nesusipyktų?

Kaip susitaikytumėte su savo draugu?

Kuris istorijos momentas jums įsiminė labiausiai?

Pakvieskite vaikus atlikti blynų dainelę poroje, mes trise ir pan., likusieji vaikai palydi dainavimą muzikuodami. įrankiai.

Šokinėjantis šuolis,

Šokinėjantis šuolis,

Aš esu riebios pusės.

Sumaišyti su grietine

Keptas svieste!

Šokinėjantis šuolis,

Šokinėjantis šuolis,

Aš esu riebi pusė!

Mūsų pasaka baigėsi žodžiais: „Taip jie gyvena, meduolius kramto, medų geria, mus prisimena“, o kaip norėtumėte pasaką užbaigti?

2

Tema: Rusų folkloras.

Tikslas: ugdyti vaikų meninį smulkiųjų folkloro formų (ramų, dainelių, patarlių, posakių, mįslių, giesmių) suvokimą, domėjimąsi vaizdinių posakių prasmės suvokimu; ugdyti meilę žodiniam liaudies menui, atliekant ir grojant darželinius eilėraščius ir dainas, formuoti intonacinį kalbos išraiškingumą.

Preliminarus darbas: išmokite apvalų šokį „Vanya Walks“, prisiminkite, mokykitės darželių eilėraščių, namuose - pasiimkite ir mokykitės patarlių, posakių, prieinamų vaikų suvokimui.

GCD vyksta interjere, kuris imituoja rusišką trobelę. Mokytoja pasakoja vaikams apie gyvenimą, apie tai, kaip paprasti žmonės dirbo ir ilsėjosi. Daugelis nemokėjo skaityti, rašyti, bet vis dėlto sugalvojo nuostabių dainelių, pasakų, darželinių eilių, patarlių, priežodžių, o šie kūriniai nedingo, o rūpestingai buvo perduodami iš tėvų vaikams.

Lopšinės įrašo klausymas – O, lu-lu, mano vaikas.

Prisiminkite eilėraščius su vaikais: „Kiškis Senečkoje“, „Voverė sėdi ant vežimėlio“, „Vanduo, vanduo, nuplauk veidą“, „Katė-katė“, „Toržokas“.

Apvalus šokis „Vanya walks“.

Mokytojo pasakojimas apie rusų liaudies patarles , kad moko dirbti, bijo tinginystės, padeda draugams, nebūti gobšiems, piktiems. Išanalizuokite patarles su vaikais:

Paukštis raudonas su plunksna, o žmogus su protu.

Baigęs darbą, drąsiai vaikščiok.

Bailus zuikis ir kelmas – vilkas.

Viena bitė neduoda daug medaus.

Jei persekioji du kiškius, vieno nepagausi.

Paprašykite vaikų pateikti pavyzdžių iš gyvenimo, kurie atitinka šias patarles. Pagalba su sunkumais. Išklausykite patarlių, kurių vaikai išmoko namuose su tėvais, išsiaiškinkite, ką jos turi omenyje.

Didaktinis žaidimas „Top“. Vilko pagalba vaikai nustato, ką jiems reikia pasakyti – patarlę, posakį, slapyvardį, skaičiavimo eilėraštį, mįslę, eilėraštį.

Tema: Skaitant N.I.Sladkovo istoriją „Top“.

Tikslas: toliau supažindinti vaikus su gamtos istorijos literatūra; formuoti estetinį gamtos paveikslų, meninių tekstų suvokimą; plėtoti idėjas apie literatūros kūrinių, ypač istorijos, žanrines ypatybes.

Skatinti nuoseklios vaikų kalbos raidą.

parengiamieji darbai: skaitant N.I.Sladkovo istorijas „Viskas turi savo laiką“, „Už mėlynojo paukščio plunksnos“, „Drebulės nematomieji“. Surengti piešinių parodą pagal jo darbus.

Prisiminkite su vaikais anksčiau skaitytas N. I. Sladkovo istorijas, apsvarstykite piešinių parodą pagal jo darbus.

Klausykite fragmentų iš radijo laidos „Žinios iš miško“, kur vedė Sladkovas.

Supažindinkite vaikus su nauja istorija „Top“.

Kalbėdami su vaikais paaiškinkite:

Kurį gyvūną Topas ir jo šeimininkas pamatė miške.

Kaip praėjo Topo ir burunduko susitikimas?

Ko Topas bijojo?

Ar šuo pasielgė teisingai, kai norėjo vytis jauniklius ir ar įmanoma įžeisti silpnuosius.

Kaip šeimininkas išmokė Topą neįžeisti smulkių gyvūnų ir paukščių. Ką darytų vaikai, jei būtų šuns šeimininkai?

Ar reikia auklėti ir mokyti šunis, už ką?

Topas yra medžioklinis arba sarginis šuo.

Parodykite įvairių veislių šunų nuotraukas, išsirinkite labiausiai atitinkančią Top įvaizdį, apibūdinkite šunį, paaiškinkite savo pasirinkimą (3-5 atsakymai).

Klausantis E. Krylatovo dainos, Y. Entino žodžių „Tai visi žino“ (apie atsidavusį draugą – šunį).

Vaikų pasakojimas apie tai, kaip jie pavadintų savo šunį, ką su juo žais, kaip jį prižiūrės.

Pabaigoje vaikai atpasakoja įsimintiniausias akimirkas (kaip Topas valgė kondensuotą pieną, kaip kurapka išgelbėjo savo vaikus ir pan.).

Tema:"Ruduo"

Tikslas: skatinti meno kūrinių (žodinio, muzikinio, vaizdinio), gamtos pasaulio vertybinio-semantinio suvokimo ir supratimo prielaidų plėtrą; supažindinti vaikus su nauju K. Balmonto eilėraščiu „Ruduo“, ugdyti vaikų domėjimąsi, meilę gamtamokslinei literatūrai, poetiniam žodžiui.

Klausytis ištraukos iš pjesės P.I.Čaikovskis „Metų laikai“ – „Spalis“.

Skaito mokytojos ir vaikų eilėraščius apie rudenį: M. Vološinas „Rudenį“, A. S. Puškinas „Jau dangus kvėpavo rudenį...“, A. Fetas „Katė dainuoja, merkdamas akis...“, N. Nekrasovas „Šlovingas ruduo“, I. Buninas „Beržo lapai sode“. Pokalbis su vaikais apie rudens ženklus, kuriuos šiuose kūriniuose atspindi poetai.

Mįslių sprendimas:

Ėjo lieknas,

Įstrigo sūryje.

keptuvė skrido,

Įkrito į vandenį

Nedrumstė vandens

Ir nenuskendo.

mažas, nuotolinis,

Praėjo per žemę

Radau raudoną kepurę.

pagal pakopą

Verta pasukti

Su raudonu garu.

Įvadas į naują eilėraštį: K. Balmontas „Brubuogės bręsta...“, nesuprantamų žodžių analizė, girdėto kūrinio aptarimas.

Mokymasis mintinai (skambinti):

ruduo, ruduo,

Prašome aplankyti

Su sodria duona

Su aukštais strypais

Su lapų kritimu ir lietumi

Su migruojančia gerve.

Piešimas dažais, tema: „Rudens peizažas“.

Tema: Pažintis su I. Sokolovo-Mikitovo istorijomis iš ciklo „Žiema“

Tikslas: supažindinti vaikus su S. Sokolovo-Mikitovo kūryba, pasakojimo žanriniais bruožais; mokyti ikimokyklinukus pastebėti figūrines ir raiškiąsias meno kūrinio priemones; sukelti norą savo įspūdžius išreikšti perkeltine prasme, menine ir produktyvia veikla.

Istorijos „Žiema“ skaitymas.

Kokie gamtos pokyčiai byloja, kad atėjo žiema? Vaikų atsakymai.

G. Nikolskio iliustracijų nagrinėjimas, skatinti vaikus atsakymuose vartoti vaizdingus žodžius ir posakius.

Kokius gyvūnus sutikome miške skaitydami apsakymą „Žiema“? (Kiškis, erminas, lapė, vilkai plėšikai, briedžiai).

Peržiūrėkite gyvūnų ir paukščių pėdsakų nuotraukas.

Atkreipti vaikų dėmesį į žiemos gamtos aprašymą ryte, menines ir raiškos autoriaus priemones aprašant lapės įpročius.

Didaktinis žaidimas „Būdvardžių pasirinkimas“.

Kas yra lapė mūsų istorijoje? (Gudrus, raudonplaukis, patyręs, dėmesingas, nosis, pasimetęs).

„Veiksmažodžių pasirinkimas“.

Ką veikia lapė? (Sėlina, sėlina, uostinėja, traška, nutiesia pėdsakus letena po letenos).

Aptarkite su vaikais, kad kiekviena istorija turėtų pavadinimą, atitinkančią turinį; šiame literatūros žanre aprašomi tikri įvykiai.

Pasakojimas turi pradžią, vidurį, kur vystosi siužetas, ir rezultatą – istorijos pabaigą, jos loginę baigtį.

Sužinokite, kaip vaikai įvardintų savo istoriją, kuo ji baigėsi.

Žinome, kad rašytojai apie juos supantį pasaulį kalba žodžiais, bet kaip kompozitoriai išreiškia savo įspūdžius? Taip, su muzika. Pakvieskite vaikus pasiklausyti P.I.Čaikovskio pjesės „Sausis“ iš ciklo „Metų laikai“.

Tema: Mokymasis mintinai: „Sniego žmogus“ A. Ušačevas.

Tikslas: literatūros kūrinio pagalba sukurti vaikams šventinę nuotaiką, teigiamą emocinę nuotaiką; padėti mintinai išmokti A. Ušačiovo eilėraštį „Sniego senis“; lavinti vaizdinę kalbą, kūrybinę vaizduotę, meninius ir produktyvius įgūdžius (modeliavimo procese).

Siužetinio paveikslo „Žiemos linksmybės“ svarstymas.

Koks sezonas pavaizduotas paveikslėlyje?

Kokiu pagrindu tai nustatėte?

Kokia žiemos diena šioje nuotraukoje? (Saulėtas, šerkšnas, išdykęs, krištolinis ir pan.).

Ką vaikinai veikia gatvėje? (žaisti).

Kaip pasakyti kitaip? (Linksmas, išdykęs, išdykęs).

Kurio vaiko vietoje norėtum būti?

Kokį pavadinimą galite sugalvoti šiam paveikslui?

Skaitant A. Ušačiovo eilėraštį „Sniego senis“

Naujieji metai! Naujieji metai!

Sniego senelis grįžta namo.

Jis kiekvienam atneša dovaną:

Sniego senis - sniego senis,

Išvirti želė

Snegiryatam - ledinukai,

Ir Snieguolė yra naujas dalykas,

Nauja morka!

Ar šis eilėraštis linksmas ar liūdnas? Kaip tai buvo nustatyta?

Kas yra šio eilėraščio herojus?

Kokie įvykiai vyksta su juo?

Prisiminkite, kaip jūs, jūsų tėvai, ruošiatės Naujiesiems metams?

Ką padovanotumėte savo šeimai sniego senio vietoje?

Įsivaizduokite, kas laukia sniego senio šeimos po skambančio laikrodžio, kaip jie sutiks Naujuosius metus?

Mokytojas dar kartą skaito eilėraštį.

Žaidimas „Pasakyk man žodį“. Suaugęs žmogus skaito eilutės pradžią, vaikai baigia.

Pakvieskite vaikus nulipdyti bet kurį eilėraščio personažą. Muzikinis akompanimentas modeliavimo metu – pažįstamos dainos iš „žieminių“ animacinių filmukų.

Tema: Skaitant N. Nosovo istoriją „Gyvoji kepurė“.

Tikslas: supažindinti vaikus su N. Nosovo istorija „Gyvoji kepurė“; ugdyti gebėjimą suprasti istorijos žanrines ypatybes; nuosekliai perpasakoti siužetą, charakterizuoti veikėjus, pasitelkiant autoriaus raiškos priemones ir savo sprendimus; ugdyti kūrybiškumą, smalsumą, domėjimąsi skaitymu.

Skrybėlės demonstravimas, pokalbis apie tai, kad šis daiktas ne veltui atsirado grupėje. Istoriją apie jį ir ne tik apie jį vaikinai išgirs šiandien. Paklauskite vaikų, apie ką, jų nuomone, bus pasakojimas.

Istorijos skaitymas.

Pokalbio skaitymas.

Kokį pavadinimą sugalvotum?

Kas yra pagrindinis istorijos „Gyvoji kepurė“ veikėjas?

Galbūt istorijoje yra keli pagrindiniai veikėjai? O kiek pagrindinių veikėjų mūsų istorijoje, kodėl?

Kodėl Vadikas ir Volodia nusprendė, kad skrybėlė gyva?

Kaip Vaska atsidūrė po kepure?

Kas nutiko berniukams istorijos pradžioje? Viduryje?

Kaip suprasti, kas yra pokeris ir kam jis skirtas?

Kas dar galėtų būti po kepure?

Kaip istorija baigėsi?

Žaidimas su žodžiu „Kačiukas“.

Kačiukas turi galvą rodyti ratu

Kaip minkšta skrybėlė " skrybėlė“,

uodega viena, vizginame uodegą,

Ir dvi akys žiūrėti į kairę ir į dešinę,

Ir keturios letenos du plojimai, du trypimas.

Pabandykime sugalvoti savo mažą istoriją? Kas bus mūsų pagrindinis veikėjas? Kaip jis atrodys, koks bus jo vardas? Ką daryti? Kas tada pirmiausia atsitiks mūsų herojui? Kaip galime užbaigti savo istoriją?

Tada pakvieskite vaikus, kaip tikrus menininkus, iliustruoti istoriją, o tada pažiūrėkite vienas į kitą, kas atsitiko, pasakykite, ką nupiešė. Suteikite vaikams teisę pasirinkti, kurią istoriją iliustruoti – „Gyvą kepurę“ ar jų pačių sudarytą.

Tema: Literatūrinė viktorina.

Tikslas:įtvirtinti vaikų žinias apie anksčiau skaitytus kūrinius, identifikuoti idėjas apie pasakos, pasakojimo, eilėraščio, smulkiųjų folkloro formų kūrinių žanrinius ypatumus; sukelti susidomėjimą grožinės literatūros skaitymu.

Mokytoja pasakoja vaikams, kad šiandien jie vėl susitiks su mėgstamų pasakų, istorijų, eilėraščių herojais. Kad vaikinai turės galimybę pademonstruoti, kokie jie protingi, greiti, išmanantys, susidorojantys su bet kokiomis užduotimis.

  1. Mokytojas parodo objektą, vaikai spėlioja, iš kokios pasakos jis (skaitykite anksčiau). Gusli („Katė, gaidys ir lapė“), obuolys ir pyragas („Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“), kočėlas („Lapė su kočėlu“), „paauksuotas“ šaukštas („Zhiharka“), ir tt
  2. Iškirpkite paveikslėlius su siužetais iš skaitytų pasakų.
  3. "Atpažinkite pasaką iš fragmento". Mokytojas skaito ištraukas iš pasakų: „Puff“, „Havroshechka“, „Aplankyti saulę“, „Žicharka“, „Kiškis - girtis“, „Sesuo lapė ir pilkasis vilkas“, „Uodegos“, vaikai pavadina pasaką. .
  4. „Gėlė-semitsvetik“ su klausimais (suaugęs skaito).

Kuo istorija skiriasi nuo pasakos?

Kuo skiriasi eilėraštis nuo pasakojimo?

Įvardykite pasakas, kuriose herojai buvo apdovanoti už gerą

poelgius.

Kokias patarles žinai?

Atspėk mįslę:

Ji kalba tyliai

Tai suprantama ir nuobodu.

Tu kalbi su ja dažniau

Jūs tapsite keturis kartus protingesni.

Atspėk savo mėgstamą mįslę.

Pasakyk man savo mėgstamą pokštą.

  1. Mokytojas duoda vaikams korteles su pažįstamų pasakų, istorijų epizodais, vaikinai turi išsirikiuoti eilės tvarka pagal siužetą.
  2. „Atspėk pasaką pagal melodiją“. Skamba melodija, dainelė iš animacinio filmo pasakos, vaikai vadina herojų, pasaka.
  3. Skaityti vaikų mėgstamus eilėraščius pagal savo pasirinkimą.

Tema:„Pergalės diena yra šventė su ašaromis akyse“.

Tikslas: formuoti ikimokyklinio amžiaus vaikams holistinį požiūrį į Didįjį Tėvynės karą. Ugdykite patriotizmo, meilės ir pagarbos tėvynei jausmą. Supažindinti vaikus su literatūros kūriniais, skirtais Antrajam pasauliniam karui.

Preliminarus darbas: išmokti dainą „Katyusha“, muziką. M. Blanteris, sl. M.Isakovskis, porinis šokių valsas.

Šventė pradedama M. Isakovskio eilėraščių „Miške prie fronto“ ir M. Nožkino „Paskutinis mūšis“ skaitymu (garso įraše).

Trumpas auklėtojos pasakojimas apie Antrąjį pasaulinį karą, apie tai, kaip sunku buvo kariams kovoti su netikėtai mūsų Tėvynę užpuolusiais priešais, kokį naikinimą ir skausmą pridarė naciai, kaip taikūs žmonės ketverius metus gyveno sunkiausiomis sąlygomis. alkio, šalčio, skausmo. Savo istoriją papildykite iliustracijomis, vaizdo medžiaga (netraumuojančia vaikų psichikai).

Klausausi dainos „Kibirkštis“, muzika. nežinomas kompozitorius, op. M.Isakovskis.

Dainos „Katyusha“ muzikos atlikimas. M. Blanteris, sl. M.Isakovskis.

A. Tvardovskio eilėraščio „Vasilijus Terkinas“ fragmentų skaitymas.

Šokio spektaklio „Gegužės valsas“ muzika. I. Lučenka.

Žiūrint kronikos fragmentą – „Pergalės paradas 1945“.

Šventės pabaigoje dainos „Pergalės diena“ muzika. D. Tukhmanova, sl. V. Charitonovas.

Bibliografija

Gerbova V.V. Aš mokausi kalbėti. M.: Išsilavinimas, 2002 m.

Gerbova V.V. Skaitytojas. Knyga skaityti darželyje ir namuose. 5-7 metai. M.: Švietimas, 2010 m.

Grizik T.I. 5-6 metų vaikų kalbos raida. M.: Išsilavinimas, 2004 m.

Kalbos ugdymo pamokos darželyje / O.S. Ušakova, M.: Švietimas, 1993 m.

GCD santrauka
vyresniems vaikams
„Skaitant Yu. Moritzo eilėraštį „Namas su vamzdžiu“


Tikslas:
supažindinti vaikus su poezija, susipažįstant su Yu. Moritzo eilėraščiu „Namas su vamzdžiu“, integruojant edukacines sritis „Kalbos raida“, „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, „Meninis ir estetinis vystymasis“, „Pažinimo raida“, „Fizinis vystymasis“.

Edukacinės užduotys
- Supažindinti su Yu. Moritzo eilėraščiu „Namas su vamzdžiu“ išmokti užmegzti įvairius kūrinio ryšius, įsiskverbti į autoriaus intenciją: naudojant teksto vizualizavimo būdus naudojant: iliustracijas, nuotraukas; pakartotinis teksto skaitymas (auklėtojos); tekstiniai pokalbiai.
- Sužadinti susidomėjimą eilėraščiu ir norą jo klausytis; mokyti vaikus už žodžių įžvelgti kūrinio vaizdus ir nuotaiką
- Padėti suprasti turinį apskritai ir atskiras sudėtingas vietas bei žodžius – „užkimba“, „įkaitino“, „stingo“, „tvirtinimas“, „nepratęs“, „tekėjo“;
- Padėti vaikams pajusti eilėraščio grožį ir išraiškingumą, atkreipiant dėmesį į raiškos priemones: metaforas, epitetus, kūrinio kompozicinę struktūrą:
1 dalis - prisiminimai apie gyvenimą kaimo name;
2 dalis – mago dūmai;
3 dalis – paveikslas apie dūmus.

Kūrimo užduotys:
- Ugdykite dėmesį, atmintį, suvokimą.
- Ugdyti susidomėjimą poezija kaip literatūros žanru.
- Ugdyti dialoginę kalbą, ugdant gebėjimą atsakyti į klausimus apie darbo turinį. – Formuoti literatūrinį skonį.

Edukacinės užduotys:
Ugdyti meilę poezijai, malonų požiūrį, žadinti vaikų emocinį reagavimą.

Korekcinės ir logopedinės užduotys:
praturtinti žodyną - „užkimba“, „karšta“, „nusileido“, „tvirtinimas“, „nepriprato“, „tekėjo“;

Kuriama dalykinė erdvinė aplinka:
Demonstracinė medžiaga: pašto dėžutė - siuntinys, braunio Kuzi iliustracija, spalvotos iliustracijos, vaizduojančios įvairius namus, dūmai iš kaminų.

Preliminarus darbas:
skaityti grožinę literatūrą apie namus, kalbėti apie įvairius pastatus

Taip pat įdomi grožinės literatūros pamoka:

Motyvacijos kūrimas:
Pasigirsta beldimas, atnešama pakuotė iš braunio Kuzi.
„Pažiūrėkite, ką jie mums davė, kaip manai, kas tai yra?
- Tai siuntinys nuo braunio Kuzi
- Ar norite sužinoti, kas yra pakuotėje?
- Žiūrėk, Kuzya atsiuntė mums savo nuotrauką ir laišką, perskaitei tau?

Laiškas:
„Mieli vaikai, aš gyvenu Lapti kaime mažame namelyje, po didele krosnele. Labai mėgstu rudenį ir žiemą, kai žmonės kūrena krosnį, sėdžiu ant palangės ir žiūriu, kaip iš kaminų veržiasi dūmai. Ir iš karto prisimenu Yunna Moritz eilėraštį „Namas su kaminu“. Labai norėčiau, kad pamatytumėte šį grožį ir fantazuotumėte su manimi. Nekantriai laukiu mūsų susitikimo, tavo pyragas Kuzya.

- Žiūrėk, Kuzya atsiuntė mums savo namo nuotrauką. (Rodoma trobelė viduje) Namas vieno aukšto, jame vienas didelis kambarys, didelė krosnis, po kuria jis gyvena. O kai žmonės išeina iš namų, jis sėdi prie lango ir klauso, ką mato.

Eilėraščio skaitymas:
NAMAS SU VAMZDŽIU
Prisimenu, kaip vaikas, virš mūsų trobelės
Į dangų plūstelėjo mėlyni dūmai,
Už durelių krosnyje degė kaladėlės
Ir plytos buvo kaitinamos ugnimi,

Kad mūsų namai būtų šilti
Katile merdėjo sorų košė!
Ir dainuodamas įskrido į kaminą
Dūmai, šildo dangų žiemą.

Man labai patiko dūmų magas,
Jis linksmino mane savo išvaizda,
Jis virto drakonu, arkliu,
Jis privertė mane nerimauti!

Ar jis galėtų pastatyti virš mūsų vamzdžio
Bet kuri karalystė ir bet kuris miestas,
Bet kuris monstras gali laimėti
Kad neįprastumėte kenkti žmonėms!

Gaila, kad šitas dūmas mėlynas
Nuėjau į pasaką su pypke!
Dabar jį aplankyti
Man reikia nupiešti paveikslėlį:

Namas su vamzdžiu, namas su vamzdžiu,
Į dangų veržiasi mėlyni dūmai!

– Apie ką šis eilėraštis?
– Vaikinai, ar išgirdote eilėraštyje naujų nepažįstamų žodžių?
Pakabukai užsidegė - trumpas medžio gabalas
Už orkaitės durelių
IR užkaitęs Ugnis - labai karšta
plytos,
Kad laikytųsi
Mūsų namai šilti
Sorų košė
merdėjo katile! — Išvirta košė laukė, buvo paruošta.
Ir dainavimas
skrido į kaminas - kanalas dūmams iš krosnies, krosnies išėjimo į kaminą
Dūmų šildymas
žiemą skliautas. - atviras dangus kupolo, skliauto pavidalu
Kiekvienas monstras
Galėčiau laimėti
Taigi, kad neįprato – nenorėjo
Kenkti žmonėms!
Namas su vamzdžiu
Namas su vamzdžiu
Į dangų teka - ištekėti mažu upeliu
Mėlyni dūmai!

– Pasirodo, Kuzya mums atsiuntė ir fotografijas, kuriose vaizduojami rūkantys kaminai. Pažiūrėkite, kokie įdomūs rūkymai. Pažiūrėkite, kaip atrodo šie dūmai?

Fizinė minutė:
– Atsistokite, dabar žaisime žaidimą „Vėjas nerimauja“, o kai vėjas nerimauja, dūmai įgauna įvairias formas. Šiandien tu rūkysi.
“- Vėjas nerimauja vieną kartą, vėjas nerimauja du, vėjas – tris. Stebuklingas dūmas, sušalti vietoje.
- Pažiūrėkite į stebuklingus dūmus, kuriuos turime, šis atrodo kaip ..., (2 kartus)

Perskaičius eilėraštį:
- Paskaitykime dar kartą Yunna Moritz eilėraštį „Namas su kaminu“ (skaičiau)
- Ką Kuzya mato pro langą? (vaikų atsakymai)
- O kas atsitiko namuose, kai buvo kūrenama krosnis? (Vaikų atsakymai)
– Kaip vadinasi dūmai Yunna Moritz eilėraštyje? (magas)
- O kodėl taip vadinosi? (vaikų atsakymai)
- Su kokia nuotaika tai prisimena Kuzya?
Ar pastebėjote, kad eilėraštyje yra kažkoks prašymas? (piešti)
– Žiūrėk, mūsų pakuotėje yra ir namų su kaminu, tegul kiekvienas sugalvoja savo neįprastą dūmą ir nupieši.

Dūmų piešimas:
Vaikai eina prie stalų ir piešia dūmus, tada darbas pakabinamas ant lentos.
- Aš pašalinsiu Cousins ​​dūmus, o mes pakabinsime jūsų ir žiūrėsime į juos, aš dar kartą perskaitysiu Yunna Moritz eilėraštį „Namas su kaminu“, o jūs klausykite.

Trečią kartą skaitau eilėraštį:
Kaip vadinasi eilėraštis, kurio klausėtės? (vaikų atsakymai)
– Sakykite, kas parašė eilėraštį „Namas su vamzdžiu“? (vaikų atsakymai)
Kaip manote, ar mūsų piešiniai tinka eilėraščiui? (vaikų atsakymai) Žinoma, nes kiekvienas iš jūsų gamino labai neįprastą ir stebuklingą dūmą.
– Siųskime savo piešinius Kuzai, tegul ir jis pažiūri ir pasvajoja.

Išimame siuntinyje esančius brėžinius, uždarome ir suklijuojame grąžinimo adresą.
– Vakare parodai savo piešinius tėvams, pasakai, kokio stebuklingo eilėraščio klausėmės, o tada piešinius supakuosime į siuntinį ir išsiųsime į Kuzą.

Pavadinimas: GCD sąvadas apie grožinę literatūrą vyresniųjų grupės vaikams "Skaityti Yu. Moritzo eilėraštį" Namas su vamzdžiu "
Nominacija: Vaikų darželis, Paskaitų konspektas, GCD, grožinė literatūra, Vyresniųjų grupė

Pareigos: pedagogas
Darbo vieta: Novosibirsko MKDOU "Kombinuoto tipo vaikų darželis Nr. 36" Paieška "
Vieta: Novosibirskas

Zernogrado srities lopšelio-darželio "Beržas" savivaldybės biudžetinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos filialas - darželis "Kolobok"

GCD santrauka

grožinės literatūros skaitymui

vyresniojoje grupėje

„Kelionė į poezijos pasaką“

Parengė: vyresniųjų grupės „Pasaka“ mokytojas Čerenokas N.A.

X. Tiesos kelias

2017 m

Užduotys:

1. Įtvirtinti vaikų žinias apie K.I. Chukovskio kūrybą.

2. Lavinti klausos suvokimą, dėmesį – padėti išraiškingai, natūraliomis intonacijomis, skaityti poeziją, dalyvauti dramatizacijose.

3. Ugdykite emocinį susidomėjimą K.I. Chukovskio kūryba.

4. Formuoti idėjas apie draugystę, ugdyti dėmesį, simpatiją bendraamžiams, draugišką požiūrį vienas į kitą.

5. Skatinti teigiamų emocijų vystymąsi bendraujant su suaugusiais ir bendraamžiais.

6. Įvairių specialiai sukurtų situacijų pagalba skatinti atjautos kūrinio herojams formavimąsi.

Preliminarus darbas:

K.I.Čukovskio kūrybos skaitymas, iliustracijų žiūrėjimas, mini bibliotekėlės „K.I.Čukovskio knygos“ organizavimas grupėje.

Įranga:

1. K.I.Čukovskio portretas

2.Lobių kortelė

3. Iliustracijos pasakoms : „Pavogta saulė“, „Sumišimas“, „Buzzing Fly“

Daiktai : chalatas ("Daktaras Aibolit"), lėkštutės, lygintuvas ("Fedorino grief"), muilas, dantų šepetėlis ("Moydodyr"), tarakonų žaislas ("Tarakonas"), telefonas "Telephone".

4. Degtukai

5. Švyturys

6. Skrynia su auksiniais dukatais, K.I.Čukovskio knygos.

7. Įvairių spalvų užuominų žymos.

Personažai:

1. Auklėtojas-lyderis

2. Fedora

Pamokos eiga

Mokytojas atneša į grupę šviesią dėžutę.

Vaikinai, šiandien gavome tokią nuostabią pakuotę, bet neaišku iš ko, ant dėžutės nieko neparašyta.

Kaip manote, nuo ko tai gali būti?

Kaip galime sužinoti, kas tai yra? (atidarykite ir pamatysite).

Atidarykime jį ir pažiūrėkime, kas jame yra. (Ištraukia iliustracijas ir objektus iš K.I. Čukovskio pasakų).

Kai kurie objektai, nuotraukos, nieko nesuprantu.

Vaikinai, čia yra pastaba. Dabar aš jums tai perskaitysiu, o jūs atidžiai klausykite, o jei tai kažkoks patarimas.

Maži vaikai!

Negali būti

Nevažiuok į Afriką

Pasivaikščiokite Afrikoje!

Rykliai Afrikoje

Gorilos Afrikoje

Afrikoje didelis

Pikti krokodilai

Jie tave įkandins

Mušti ir įžeisti -

Neik vaikai

Pasivaikščiojimas Afrikoje.

Vaikinai, iš kokios pasakos šie žodžiai? (Barmaley).

Ir kas parašė šią pasaką? (Korney Ivanovičius Chukovskis).

O kas yra Korney Ivanovičius Chukovskis? (Tai garsus vaikų rašytojas. Jis parašė daug įdomių pasakų vaikams).

Taigi, tai Korney Ivanovičius Chukovskis atsiuntė mums paketą. Ir šie objektai ir paveikslėliai iš jo pasakų. Vadinkime šias pasakas tada! Parodysiu daiktus ir paveikslus, o jūs įvardinsite iš kokios pasakos jie.

Vaikinai, atrodo, kad pakuotėje yra dar kažkas (išima lobių žemėlapį).

Ar kada nors galvojote apie lobių paieškas? (Vaikų atsakymai). Ar norėtumėte leistis į lobių paieškos kelionę?

Tada kviečiu leistis į kelionę per Kornio Ivanovičiaus Chukovskio pasakas. Vaikinai, bet kelias bus labai sunkus, bus daug kliūčių. Ir tik jei esame draugiški, padedame vieni kitiems, tada tikrai susidorosime su visomis kliūtimis, o Korney Ivanovich Chukovsky atsiųstas lobių žemėlapis mums padės.

Jūs nejaučiate, kad kažkas verkia. (Fedora įeina.)

Močiute, kas atsitiko, kodėl tu verki?

Fedora: O bėda, bėda

Bėda šviesiu paros metu

Mano pagalvės nebėra

Paklodė nušoko, ir indai

Ji pabėgo nuo manęs.

globėjas : Atrodo, atpažįstu šią močiutę, o tu?
Vaikai : Tai Fiodoro močiutė iš pasakos
„Fedorino sielvartas“. Vaikinai mums paruošė K.I.Čukovskio pasakos „Fedorino sielvartas“ ištraukos inscenizaciją. Pažiūrėkime.

Fedora :

„O jūs, vargšai mano našlaičiai,

Lygintuvai ir keptuvės yra mano!
Tu eini namo nesiprausęs,
Aš tave nuplausiu vandeniu.
Aš tave nušlifuosiu
Aš tave užplikysiu verdančiu vandeniu,
Ir vėl padarysi
Kaip saulė, šviesk.
Ir išvesiu nešvarius tarakonus,
Prūsus ir vorus aš užauginsiu!

Kočėlas: – Man gaila Fiodoro.

Taurė: – O, ji vargšė!

Lėkštės: "Turėtume grįžti!"

Lygintuvai: "Mes nesame Fiodoro priešai!"

Fedora:

„Nedarysiu, nedarysiu
Įžeidžiau indus
Išplausiu, išplausiu
Ir meilė ir pagarba!"

Puodas:

„Na, Fedora, tebūnie taip
Džiaugiamės galėdami tau atleisti!"

Samovaras:

„Atleidžiu Fedorushkai,
Vaišinu saldžia arbata.
Valgyk, valgyk, Fiodorai Jegorovna!

Fedora : Už tai, kad tu iš karto sužinojai, iš kurios pasakos aš, duosiu tau užuominą.

Fedora palieka.

Pedagogas: Gavome vieną užuominą. Dabar mes žinome, kur eiti. Pirmyn, man, lobiams!

Muzikos garsai. Įeina daktaras Aibolitas.

Dr Aibolit: Sveiki vaikai!

Ar žinai, iš kokios pasakos aš esu?

Vaikai: Taip, tai daktaras Aibolitas!

Dr Aibolit: Aš esu tas pats Aibolitas

Kas išgydys visus, gydykit!

Bet aš nesutikau tavęs, kad galėčiau visiems uždėti termometrus: Tanya, Katya, Petya, Vova -

Čia, tikiuosi, visi sveiki?

Vaikai: Sveikas!

Dr Aibolit: Kur eini, mano draugai?

Vaikai paaiškina kelionės tikslą.

Dr Aibolit: Atsiprašau, bet negaliu tavęs paleisti.

Pedagogas: Kaip yra, daktare Aibolit? Kodėl?

Dr Aibolit: Turiu pasirūpinti, kad visi vaikai būtų sveiki ir stiprūs. kaip valgai? Ar kraunatės?

Vaikai atsako į daktarės Aibolit klausimus.

Pedagogas: O dabar parodysime ir pasakysime.

Vyksta motorinės kalbos žaidimas „Robin-Bobin-Barabek“.

Dr Aibolit: Šauniai padirbėta! Štai tavo kitas patarimas, norėčiau tęsti kelionę, bet negaliu. Gavau telegramą (skaito):

„Chunga-Changa saloje kilo baisūs vėjaraupiai“. Man reikia ten skubiai!

Viso gero!

Daktaras Aibolitas išeina.

Pedagogas: Pažiūrėk, ką turiu kišenėje (išsiima degtukų dėžutę).

Kreipimasis į vaikus:

Ar jums patinka žaisti su degtukais?

Uždekime degtukus dabar, ar ne?

Vaikai sako, kad degtukų negalima degti, nes gali kilti gaisras!

Pedagogas: Na, jie mane įtikino, kai buvau maža, man skaitė pasaką, kaip voveraitės padegė jūrą, bet aš tiesiog neprisimenu jos pavadinimo.

Vaikai pavadina pasaką"Sumišimas".

Pedagogas: Tiksliai, tiksliai!

Už teisingą pasakos pavadinimą duodu jums užuominą.

Vaikinai, pažiūrėkime į žemėlapį, kad nepasiklystume. Kas toliau? (Knyga)

Ir tai, Korney Ivanovich, nori patikrinti, ar gerai žinome jo pasakas.

Dabar aš užduosiu jums klausimus, o jūs turite į juos atsakyti. Kas atsakys pirmas, gaus žetoną (lipduką). Pagrindinė taisyklė - negalima šaukti ir reikia atidžiai klausytis savo bendražygių atsakymų!

Literatūrinė viktorina:


"Kas nutiko?
Kas nutiko?
Kodėl viskas aplinkui
sukosi, sukosi
Ir puolė vairą?
Atsakymas: iš pasakos „Moidodyr“.

Pedagogas: Na, pailsėjęs ir kelyje, lobių ieškoti.

Šauniai padirbėta! Štai jums dar viena funkcija.

Pedagogas: Vaikinai, vis tiek kažką pamiršome, nes K.I.Čukovskis rašė ne tik pasakas, eilėraščius, bet ką dar?

Vaikai: Galvosūkiai!

Barmaley: O dabar paklausykime mįslių, kurias užrašė K.I.Čukovskis.

Vaikai mįsles apie K.I. Chukovskio.

Išminčius jame mato išminčius

Kvailys - kvailys

avinas - avinas,

Avis mato jame avis,

O beždžionė – beždžionė.

Bet jie atvedė pas jį Fediją Baratovą

Ir Fedja pamatė gauruotą apskretėlę.

(veidrodis)

Čia yra adatos ir smeigtukai

Jie iššliaužia iš po suolo.

Jie žiūri į mane

Jie nori pieno

(ežiukas)

Lokomotyvas

Be ratų!

Koks stebuklingas lokomotyvas!

Ar jis neišprotėjo?

Važiavo tiesiai prie jūros!

(garlaivis)

Ten buvo baltas namas

nuostabus namas,

Ir kažkas jame sugriuvo.

Ir jis sudužo, ir iš ten

Gyvas stebuklas baigėsi -

taip šilta, tokia

Pūkuotas ir auksinis

(kiaušinis ir vištiena)

raudonos spalvos durys

Mano urve

balti žvėrys

Jie sėdi prie durų

Ir mėsa ir duona -

Visas mano grobis

Su malonumu dovanoju šiuos gyvūnus

(burna ir dantys)

Pedagogas: Ačiū. Puiku vaikinai.

Jie uždega šviesą – švyturį.

Pedagogas: O kokia ten šviesa, ateik paskui mane!

Vaikai kartu su mokytoja prieina prie švyturio. Mokytojas siūlo ieškoti lobių.

Vaikai randa krūtinę.

Pedagogas: Lobiai, kaip aš myliu lobius!

Jis atidaro skrynią, išima „auksinius dukatus“ (saldainius monetų pavidalu), džiaugiasi.

Aš myliu auksą!

Tačiau keliaudamas supratau, kad ne visi lobiai spindi. Ir yra dar geresnio aukso ir lobių.

Jis išima iš krūtinės K.I.Čukovskio knygą ir duoda vaikams.

Mylėk knygą, nes tai geriausias draugas! Ir tegul knyga ne tik šiandien, bet ir visada bus jūsų pirmasis draugas!

Naudotos knygos:

1. "Ikimokyklinio ugdymo įstaigos auklėtojas" Nr. 3 2012 UAB "Kūrybos centras" Sfera "

2. K.I.Čukovskis Eilėraščių ir pasakų rinkinys "Stebuklų medis" 1985 Kijevas "Veselka"

3. N. L. Vadčenko ir N. V. Khotkina „ABC ir pasakos, mįslės ir užuominos, enciklopedija

ikimokyklinukai“ 1998 „Labirintas-K“ Maskva

Maži vaikai!

Negali būti

Nevažiuok į Afriką

Pasivaikščiokite Afrikoje!

Rykliai Afrikoje

Gorilos Afrikoje

Afrikoje didelis

Pikti krokodilai

Jie tave įkandins

Mušti ir įžeisti -

Neik vaikai

Pasivaikščiojimas Afrikoje.

Literatūrinė viktorina:

1. Kaip vadinosi močiutė, nuo kurios pabėgo visi indai? (Fedora).

2. Kaip vadinosi piktasis plėšikas, gyvenęs Afrikoje? (Barmaley).

3. Kas išgelbėjo Musę – Tsokotukha nuo voro piktadarių? (uodas)

4. Koks buvo daktaro Aibolito sesers vardas? Atsakymas: Barbara.

5. Šiame eilėraštyje viščiukai kvatoja, o katės murkė? Atsakymas: „Sumišimas“.

6. Kas išlaisvino saulę pasakoje „Pavogta saulė“? Atsakymas: Meškiukas.

7. Kas pasakoje „Pavogta saulė“ prarijo saulę? Atsakymas: Krokodilas.

8. Kam Tanya ir Vanya buvo paimtos į nelaisvę Afrikoje? Atsakymas: į Barmaley.

9. Kas nugalėjo piktadarį pasakoje „Tarakonas“? (Žvirblis).

10. Iš kokios pasakos yra ši ištrauka:
"Kas nutiko?
Kas nutiko?
Kodėl viskas aplinkui
sukosi, sukosi
Ir puolė vairą?
Atsakymas: iš pasakos „Moidodyr“.

Motorinės kalbos žaidimas „Robin-Bobin-Barabek“.

Robin Bobin Barabek – vaikų žygis

Suvalgė keturiasdešimt žmonių – kraipo galvas, delnais į skruostus

Ir karvė, ir jautis – rankos išskėstos į dešinę, į kairę

Ir kreivas mėsininkas – liemuo į dešinę, į kairę

Ir vežimėlis, ir lankas – liemuo pirmyn, atgal

Ir šluota, ir pokeris – judesių imitacija

Aš valgiau bažnyčią, valgiau namus - jie kraipo galvas,

O kalvė su kalviu – delnai iki skruostų

Ir tada sako: – išskėsk rankas į šonus

"Man skauda skrandį." - parodykite rankas ant pilvo.

PRIVATI IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGA

„STAČIATIKŲ DARželis Nr. 1“

KONSPEKTAS: ĮJUNGTA PARENGIAMOSIOS GRUPĖS VAIKŲ (6-7 METŲ) KALBOS lavinimas;

GCD : SKAITYTI Grožinę literatūrą

ISTORIJA B.A. GANAGO "FOX"

Atlieka auklėtoja:

Tsyganova Svetlana Ivanovna

Smolenskas

Švietimo sričių integracija:„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Grožinės literatūros skaitymas“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimas, komunikabilumas, grožinės literatūros suvokimas, paveikslėlių žiūrėjimas.

Pamokos tikslas: mokyti suvokti pasakojimo turinį, vertinti veikėjų veiksmus; skatinti nuoseklios kalbos raidą.

Užduotys:

edukacinis:

  • supažindinti vaikus su menu
  • formuoti vaikams gebėjimą klausytis meno kūrinių, padėti suprasti pasakojimo turinį

edukacinis:

  • pagarba tėvams
  • kurkite draugišką atmosferą klasėje, dirbkite prie vaikų kolektyvo darnos

kuriant:

  • skatinti dialogą, padedant reikšti savo mintis, mokyti įvertinti galimus veikėjų veiksmus

Metodai ir metodai:

  • žodinis (pokalbis, paaiškinimas, meninis žodis);
  • vizualiai (paroda, demonstracija)

Planuojami rezultatai:

tema:

  • moka vertinti ir charakterizuoti istorijos veikėjų veiksmus ir charakterį;

metasubject:

  • kalboje vartoja tinkamą žodyną;
  • akiračio išplėtimas;
  • aktyviai dalyvauja žaidime;

Asmeninis:

  • įsijaučia į istorijos veikėjus;
  • dvasinių ir moralinių vertybių pasisavinimas

žodyno darbas: lapės jauniklis yra mažas lapės jauniklis; girininkas – tai asmuo, kuris saugo mišką; augo šuoliais – greitai; negyvas kūnas – kūnas, kuris nekvėpavo, nejudėjo; nelaisvėje – nelaisvėje, narve, zoologijos sode.

Medžiagos ir įranga:personažus vaizduojančios iliustracijos, laukinius gyvūnus vaizduojančios nuotraukos.

1. Organizacinis momentas

Kažko sugalvojo

Paprasta ir protinga

Pasisveikinkite, kai susitiksite!

Labas rytas! (viskas kartu)

Labas rytas!

Saulė ir paukščiai!

Labas rytas!

Sveikinantys veidai!

Ir visi tampa
Malonus, patikimas!
Labas rytas trunka iki vakaro!

Pamokos eiga

Baltas sniegas, purus

Sukasi ore

Ir žemė tyli

Nukris, eik miegoti.

Vaikinai, apie kokį metų laiką šis eilėraštis kalba?(apie žiemą)

Prisiminkime žiemos ženklus.(Žiemą šalta, šąla, sninga; miške gyvūnams labai sunku žiemoti, trūksta maisto, daug gyvūnų miršta.)

2.Žaidimai

"Baik sakinius"

Išklausykite sakinių pradžią ir užbaikite juos:

Nerangus kaip... (meška)

Greitai kaip...(kiškis)

Gudrus kaip... (lapė)

alkanas kaip vilkas)

Dygliuotas, kaip... (ežiukas)

— Kas kur gyvena?

Parodykite paveikslėlį atsakymui.

(PSO?) nulėkė į įdubą.(voverė)

(PSO?) pateko į duobę.(turėti)

(PSO?) pasislėpė skylėje.(lapė)

(PSO?) nulėkė į guolį.(vilkas)

(PSO?) pateko po lapais.(ežiukas)

(PSO?) pasislėpė po krūmu.(kiškis)

3. Leksikos darbas: lapės jauniklis yra mažas lapės jauniklis; girininkas – tai asmuo, kuris saugo mišką; augo šuoliais – greitai; negyvas kūnas – kūnas, kuris nekvėpavo, nejudėjo; nelaisvėje – nelaisvėje, narve, zoologijos sode.

4. Skaitant istoriją apie B.A. Ganago "lapė"

Didelėje draugiškoje šeimoje gyveno berniukas Andriusha. Jo tėtis dirbo miškininku, o vaikas nuo vaikystės dažnai padėdavo tėčiui, sukiojosi su gyvūnais, mėgo mišką.

Vieną dieną tėtis iš miško atnešė mažą stebuklingą lapę. Rudaplaukė, juoda nosimi ir sagutomis akimis lapė buvo labai mažytė, šiek tiek daugiau nei delnas. Nežinia, kaip jis pasiklydo, ir jei ne Andrejaus tėtis, jis tikrai būtų miręs.

Visi iškart įsimylėjo kūdikį, o ypač Andrejų. Lapė buvo pavadinta Pūkuotu. Tėtis paaiškino Andriušai, kaip juo rūpintis, ir berniukas mielai kibo į darbą. Pūkas augo šuoliais ir po kelių mėnesių pavirto į didelę pūkuotą lapę. Jis tapo visiškai buitiškas ir sutramdytas.

Andriuša vis dažniau galvojo apie lapės ateitį ir gailėjo jo, nes žinojo, kad visi gyvūnai turi gyventi miške, o nelaisvėje jie jaučiasi blogai. Jis paprašė tėčio išleisti lapę. O tėtis aiškino, kad Pūkas nuo vaikystės augo tarp žmonių, nemokėjo pats gauti maisto, pasislėpti nuo priešų. Jis tiesiog mirs.

Andrejus viso to klausėsi ir niekaip negalėjo įsivaizduoti – kaip Pūkas negalėtų gyventi miške, nes ten visada gyvena lapės. Ir berniukas netikėjo savo tėvu.

Buvo žiema. Andriuša išėjo į proskyną ir atidarė narvą. Iš jo išbėgo pūkai, pauostė orą ir dingo tankmėje.

Namuose visi buvo nusiminę, bet Andrejus nebuvo apkaltintas. Tik tėtis kažkaip susimąstęs pažvelgė į sūnų ir nuėjo apeiti savo svetainę. Jis apeidavo jį kiekvieną dieną. Vakare grįžęs tėtis pasakė:

Labai šalta, stiprėja šaltis.

Visi galvojo apie lapę: kaip jis ten?

Po dviejų dienų tėvas atnešė sušalusį, negyvą mažą Puškos kūną ir paguldė priešais Andrejų.

Andriuša karčiai verkė. Jis suprato, kad dėl mirties kaltas pats Puška: kodėl, kodėl jis netikėjo savo tėvu!

  1. Koks buvo pagrindinės istorijos veikėjos vardas?(Andrejus)
  2. Kas buvo Andrejaus tėvas?(miškininkas)
  3. Kokį stebuklą tėtis atnešė iš miško?(lapė)
  4. Koks buvo lapės vardas?(Pūkas)
  5. Kokio dydžio buvo Fluffy?(šiek tiek daugiau nei delnas)
  6. Vaikinai, kas moko mažus lapių jauniklius (vilko jauniklius, jauniklius ir kt.) gauti maisto, medžioti, gintis nuo priešų, statyti namus?(Motina)
  7. Vaikinai, ar kas nors mokė Pušką gauti maisto?(Ne)
  8. Ką jis tada valgė?(maitinimą parūpina globėjų šeima)
  9. Kai Pūkas tapo didele lape, ką Andriuša norėjo padaryti?(leisk jam laisvai, Andriuša norėjo išpildyti jo norą)

10. Kodėl tėtis nenorėjo, kad jo sūnus paleistų Fluffą į laisvę?(tėtis žinojo, kad mirs)

11. Kas kaltas dėl lapės mirties?(Andriuša)

12. Kaip vadinasi Andriušos poelgis?(nepaklusnumas)

13. Kaip Andrejus išgyveno Puškos mirtį?(jis verkė ir kaltino save dėl lapės mirties)

14. Kokiais žodžiais istorija baigiasi?(Kodėl, kodėl jis netikėjo savo tėvu!)

Vaikinai, ar nepaklusnumas yra gerai ar blogai?(nepaklusnumas veda į bėdą).

Vaikai turi būti paklusnūs tėvams, nes tėvai ilgiau gyveno, daugiau žino ir saugo mus nuo blogio, kurio galime nematyti ir nesuprasti. Tėvai visada pasakys, kaip elgtis teisingai.

Yra tokia patarlė:„Tas, kuris gerbia savo tėvus, niekada nepražūva“.

Išmokime šią patarlę(vaikai chore kartoja 2-3 kartus).

Vaikinai, prisiminkime pasakas, kuriose nepaklusnumas privedė prie bėdų.(Vilkas ir septyni vaikai; sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška; katė, gaidys ir lapė ir kt.)

5. Refleksija.

  • Įvardink šios istorijos veikėjus?
  • Apie ką autorius norėjo pakalbėti?


Į viršų