Geležinių žmonių klausymosi pamoka yra istorija su abėcėle. Železnikovas „Istorija su abėcėle

Technologinis pamokos žemėlapis

Prekė:

Literatūrinis skaitymas (klausymosi pamokos)

Klasė:

1

Skyriaus tema

Laiško laikotarpis

Studijų tema

L. Pantelejevas „Laiškas tau“

Tikslas

Sudaryti sąlygas susipažinti su humoristinio L. Pantelejevo kūrinio turiniu, nustatyti istorijos bruožus („juokinga“, „liūdna“).Ir ir kt.), ugdyti gebėjimą formuluoti atsakymusklausimus apie darbo turinįpalyginti istorijas,ta pati tema, bet skirtingaautoriai;

Formos skaitytuvasdangaus įgūdžiai.

Ugdykite pagarbąsuaugusiems.

Planuojami mokymosi rezultatai

tema

metasubjektas

Asmeninis

išmoks klausytis istorijos, palyginti tos pačios temos, bet skirtingų autorių kūrinius.

Susipažįsta su humoristinio kūrinio turiniu, išryškina pasakojimo ypatybes, išskiria tekstų tipus, parenka ugdomąją užduotį atitinkantį tekstą.

Jie priima ir išsaugo mokymosi užduotį, adekvačiai suvokia mokytojo ir bendražygių vertinimą, planuoja savo veiksmus.

Jie daro dialoginį teiginį pagal kalbos etiketo reikalavimus.

Mokinio socialinio vaidmens priėmimas ir ugdymas, mokymosi veiklos motyvų ugdymas ir asmeninės mokymosi prasmės formavimas.

Pamokos tipas :

Pamoka mokytis naujos medžiagos

Studentų veiklos organizavimo formos

frontalinis, individualus darbas

įranga

Dėl mokytojo

Studentams

Vadovėlis, pristatymas

Vadovėlis, darbo knygos, šablonai statybiniams viršeliams.

Pamokos turinys

Pamokos etapas

Laikas (min.)

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Metodinis komentaras

Motyvacija mokymosi veiklai. Pagrindinių žinių atnaujinimas.

    Prižiūri mokinių pasirengimą pamokai

    Supažindina su pamokos tema, organizuoja darbą kartojant studijuojamą medžiagą:

Atspėk mįslę: juodapaukščiai kiekviename puslapyjetyli, laukia- PSOar jis juos skaitys?

KieklaiškusVRusiška abėcėlė?Pabandykime juos pavadinti.choras.

dziaugiuosi tuovaikinai jūs tokietu viską gerai žinai33 raidės. Jie- tavo tikri draugai irpagalbininkai.

    Probleminės situacijos kūrimas:

Darbas Su knygos apie vaikai Ir mėn Delis .

Ant lentos modelio dangteliai, A. Barto knygos „Į mokyklą“, V. Železnikovo „Istorija su ABC“.

    Apsvarstykite dangtelio modelius. Ką galite pasakyti apie darbus pagal šiuos modelius?

Prisiminkite ir įvardinkite modeliams tinkančius darbus.

Vaikinai, su kokia problema mes susiduriame?

Ką reikia padaryti norint išspręsti problemą?

Sutvarkykite darbo vietą

Įmink mįslę.

Jie įvardija raides.

Atsakykite į mokytojo klausimus.

( Abu kūriniai yra apie vaikus: a) poezija, b) istorija.)

(a) Eilėraščiai apie vaikus: A. Barto „Į mokyklą“;

b) Pasakojimas apie vaikus: V. Železnikovas „Istorija su abėcėle“. )

Reikia susipažinti su šiuo kūriniu, nustatyti žanrą, išsiaiškinti veikėjus.

Darbas su pristatymo skaidrėmis (1, 2 skaidrės)

„Spiečius“ pavaizduotas lentoje

skaidrė 3

Pamokos temos ir uždavinių formulavimas

    Temos formulavimo ir pamokos tikslų nustatymo darbo organizavimas.

Mokytojas, atkreipdamas mokinių dėmesį į „klasterį“, veda į tikslų formulavimą.

Nuoroda į "klasterį"

Nustatykite: liūdna ar linksma, ko tai moko, atsakykite į klausimus, nustatykite žanrą, sukurkite viršelį, nustatykite pavadinimą.

Klasteris pridedamas.

Darbas su naujos medžiagos studijomis.

Naudojama „Skaitymo su sustojimais“ technika.

1 dalis skaitoma šiais žodžiais:

„...Pagaliau aš kažką sugalvojau...“

Koks buvo pagrindinės veikėjos vardas?

Kiek jai buvo metų?

Kaip manote, kas bus toliau?

2 dalis skaitoma šiais žodžiais:

"... Na, ponia, paskaitykite man ką nors ..."

Ar jūsų prielaidos pasitvirtino?

Atsisukęs į merginą, jis vadina ją madam. Kaip tai suprasti? Ką tai reiškia?

3 dalis

Mokytojas perskaitė istoriją iki galo.

    Ar jums patiko istorija? Kokia nuotaika užplūdo išklausius istoriją? Kodėl?

    Ką galima pavadinti kūrinio autoriumi, kuris mokė Irinušką?

Kaip manote, kokį pavadinimą savo kūriniui suteikė autorius Leonidas Pantelejevas?

Nustatykite kūrinio žanrą.

Jie atsako į klausimus.

ponia - kreipimasis į moterį.INŠios istorijos kontekste tai skamba padrąsinančiai.

kantrus

Fizminutka

Pirminis tvirtinimas.

S. 13 darbo knygelėje.

Viršelio modeliavimas

Vaikinai atlieka 2, 4 užduotį.

Mokiniai kuria viršelį.

Tada atskiri vaikinų darbai lyginami su imtimi.

Individualus darbas

5 skaidrė.

Pamokos santrauka. Atspindys.

Mokytojas kreipiasi į grupę, nustatydamas, į kuriuos klausimus neatsakoma.

Kas labiausiai įsiminė? Kas buvo sunkiausia?

Jie išsako savo nuomonę.

skaidrė 6

Pamoka paremta kritinio mąstymo ugdymo skaitymo ir rašymo technologija. Naudojamos technikos: „klasteris“, „skaitymas su sustojimais“.

Bibliografija:

    W Agaševas I.O., Zair-Bek S.I. Kritinis mąstymas: plėtros technologija. – Sankt Peterburgas: Aljansas-Delta, 2003 m.

    Literatūrinis skaitymas: klausymosi pamokos: lavinantis skaitovas 1 klasės mokiniams / red. L.A. Efrosinina.-M.: Ventana-Graf, 2013 m.

    http://biblioman.org

Niekas neatsako. - Kas yra bokšte? Kas aukštas? Ir vėl nėra atsakymo. Kas čia mums trukdo? Mes čia ne kokie siautuoliai, o perkūno musė, žvilgčiojantis uodas, marga vapsva ir arkliukas žigunas. Aukščiau neatsakykite. - Turėtume pakilti ir pamatyti! visi vienu balsu šaukė. „Aš neskrisiu pirmas, aš esu kilniausias iš visų“, - sako musė. „Aš neskrisiu pirmas, aš esu garsiausias iš visų“, - sako uodas. „Aš neskrisiu pirmas, aš esu protingiausias iš visų“, - sako vapsva. „Aš neskrisiu pirmas, aš stipresnis už visus“, - sako arkliena. Ir jie pradėjo ginčytis: niekas nenori skristi žiūrėti. Staiga atrodė, kad dvaruose pasidarė tamsu. – Koks neišmanėlis mums užstoja šviesą? jie visi šaukė. - Bet kokiu atveju, voras susipynė savo tinklą, - pasakė uodas. - Ak, tikrai! - sušuko visi. - Kaip mes galime būti? Ką daryti? Turime greitai išeiti! Kol tinklas dar silpnas, mes prasimušime. - Pirmiausia man, - šaukia musė, - aš kilniausias iš visų! - Pirmiausia man, - dūzgia vapsva, - aš protingiausias iš visų! - Pirmiausia man, - sucypia uodas, - aš pats garsiausias iš visų! - Pirmiausia man, - zuja arkliena, - Aš stipresnis už visus! Ir jie vėl pradėjo ginčytis. Beveik susimušė. Kol jie ginčijosi ir ginčijosi, voras pynė ir pynė savo tinklą. O kai susitarė, kas paskui ką turi skristi, visi į jį susėdo. Pamokos komentarai 1. Darbas su pasakų knygelėmis ir modeliais. 2. Darbas su M. Michailovo pasaka „Miško dvarai“ (vedamas taip pat, kaip ir 7 pamokoje). 3. Skaitymo iš vadovėlio pratimai, užduočių atlikimas sąsiuvinyje. 4. Iliustracijų vadovėlyje nagrinėjimas. 5. Pokalbis (M. Michailovo pasakos palyginimas su rusų liaudies pasaka „Teremok“): – Ar patiko pasaka „Miško dvarai“? – Kaip tai atrodo liaudies rusų pasaka? – Paaiškinkite, ką reiškia žodžiai mansions, boxfish. 61 - Prisiminkite, kaip prasideda rašytojo Michailovo pasaka. Kaip prasideda liaudies pasaka? – Kas apsigyveno dėžėje? Kodėl visi herojai pateko į internetą? 6. Naminės knygos kūrimas ir baigiamasis pokalbis. 7. Darbas prie vadovėlio antraštės „Knygų lentyna“: viršelių peržiūra, užduočių atlikimas. Proto proto mokymasis 10 pamoka. Eilėraščiai apie vaikus A. Barto. „Į mokyklą“ Mokymosi tikslai: išmokti išryškinti autoriaus vardą ir pavardę; lyginti pasakas, istorijas, eilėraščius. Mokymosi įgūdžiai: klausytis eilėraščių; teisingai pavadinti kūrinį; Išreikškite savo nuomonę apie išgirstą eilėraštį. Mokomoji medžiaga: A. Barto eilėraštis „Į mokyklą“. A. Bartas Į mokyklą Kodėl Petya šiandien Jis siaubingai išsigando, Pabudo dešimt kartų? Kad pamoka jau prasidėjo. Nes jis šiandien eina į pirmą klasę. Apsirengė per dvi minutes, Patraukė nuo stalo penalą, Jis jau ne tik berniukas, Tėtis puolė paskui jį, O dabar jis pradinukas. Pasivijau jį prie durų. Ant naujos striukės jis turi nuleidžiamą apykaklę. Už sienos kaimynai atsikėlė, Elektra užsidegė, Jis pabudo tamsią naktį. Už sienos kaimynai atsistojo, Buvo tik trečia valanda. Ir tada jie vėl atsigulė. 62 Jis pažadino visą butą, Ir jis negali žemėlapyje Iki ryto negalėjo užmigti. Raskite Maskvos upę. Net mano močiutė sapnavo, kad kartoja pamoką. Kodėl Petya šiandien pabudo dešimt kartų? Net senelis svajojo, Nes šiandien jis stovi prie lentos Įeina į pirmą klasę. Pamokos komentarai 1. Pasiruošimas kūrinio suvokimui. Mokytojas: Ką prisimeni ir įsivaizduoji išgirdęs žodį mokykla? (Vaikai pasakoja apie savo idėjas, jausmus, įspūdžius.) 2. Darbas su A. Barto eilėraščiu „Į mokyklą“: klausymas, pokalbis. – Prisimeni, ar gerai miegojai iki rugsėjo 1-osios? Ar tu jaudiniesi kaip Petya? Kodėl jis „pabudo dešimt kartų“? Ko bijojo Petras? Koks šis eilėraštis – linksmas ar liūdnas? 3. Dangtelio modeliavimas. Autoriaus pavardė Zhel. Eilėraščiai apie vaikus 4 antraštė. Kartojimas. Palyginti modelius, nustatyti kūrinio žanrą ir temą, pateikti pavadinimų pavyzdžius. a) b) c) Kr. Žalias Noras. 63 Atsakymai: a) Eilėraščiai apie tėvynę: Drožžinas. "Sveiki"; Serovas. "Mano namas"; Pavlyčko. Kur yra gražiausia vieta žemėje? b) Eilėraščiai apie gamtą: M. Gali. „Žemės spalvos“; liaudies daina "Berezonka". c) Eilėraščiai apie vaikus: A. Barto. "Į mokyklą". Pastaba. Darbas su modeliais padės vaikams pakartoti studijuojamus kūrinius, formuoti gebėjimą pasitikrinti (žinau ar nežinau), praturtins skaitymo patirtį. Šiame darbe galite naudoti namines knygas iš „plėtros bibliotekos“, koreliuoti modelius su knygomis: „Tai eilėraščiai apie Tėvynę. Juos parašė Drožžinas“ arba: „Drožžinas. "Sveiki". Šis eilėraštis yra apie Tėvynę, jis priklauso pirmajam modeliui ir pan. 5. Skaitymo iš vadovėlio pratimas. Žodžiai: mokykla, studentas, studentas, mokymasis, mokytojas. Pirmasis posmas (aiškiai ištarkite žodžius su garsais [p], perteikite jausmus: jaudulį, nerimą ir kt.): Kodėl Petya šiandien pabudo dešimt kartų? Nes jis šiandien eina į pirmą klasę. 6. Pratimų atlikimas sąsiuvinyje. 7. Naminės knygos kūrimas, bendras pokalbis. 11 pamoka. Pasakojimai apie vaikus V. Železnikovas. „Istorija su ABC“ Ugdomosios užduotys: išmokti nustatyti klausomo kūrinio žanrą ir temą; ugdyti atsakingumą, malonų požiūrį į vaikus ir suaugusiuosius; išmokti sudaryti scheminį planą ir pasakoti pagal planą; lavinti skaitymo įgūdžius. Mokymosi įgūdžiai: atskirti istoriją nuo pasakos; teisingai pavadinti kūrinį (autoriaus vardas, pavadinimas); 64 pasakoti pagal parengtą planą; skaityti atskirus žodžius ir sakinius. Mokomoji medžiaga: V. Železnikovo apsakymas „Istorija su abėcėle“. V. Železnikovas Abėcėlės istorija Po pamokų nuėjau į pirmą klasę. Aš pas juos neičiau, bet kaimynė liepė prižiūrėti sūnų. Vis dėlto rugsėjo pirmoji, pirmoji diena mokykloje. Įšokau, bet klasė jau buvo tuščia. Visi išėjo. Na, aš norėjau apsisukti ir eiti. Ir staiga matau: kažkoks mygtukas sėdi ant paskutinio stalo, jo beveik nesimato iš už stalo. Tai buvo mergaitė, o ne berniukas, kurio ieškojau. Kaip ir turėjo daryti pirmokai, ji buvo su balta prijuoste ir su baltais lankais, lygiai dešimt kartų didesniais už jos galvą. Keista, kad ji buvo viena. Visi grįžo namo ir, ko gero, jau valgo ten sultinius ir pieno želė ir pasakoja tėvams stebuklus apie mokyklą, o šis sėdi ir laukia, ką gali žinoti. - Mergaite, - sakau, - kodėl tu nevažiuoji namo? Jokio dėmesio. Gal ji ką nors prarado? Sėdi kaip statula, nejuda. Aš nežinau ką daryti. Išvykti atrodo nepatogu. Priėjau prie lentos, sugalvojau, kaip išjudinti šią „statulėlę“, o pats lėtai piešiu ant lentos kreida. Nupiešiau pirmoką, kuris atėjo iš mokyklos ir pietauja. Tada jo tėvas, mama ir dvi močiutės. Jis kramto, ryja abu skruostus ir jie žiūri į jo burną. Tai pasirodė juokingas vaizdas. - O tu ir aš, - sakau, - alkanas. Ar ne laikas mums grįžti namo? - Ne, - atsako, - namo negrįšiu. - Taigi, ar ketini čia nakvoti? - Nežinau. Jos balsas graudus, plonas. Uodo girgždesys, o ne balsas. Atsigręžiau į savo paveikslą ir mano skrandis urzgėjo. Norėjau valgyti. 65 Na, ji, ši beprotė. Išėjau iš klasės ir nuėjau. Bet tada sąžinė užkliuvo, ir aš grįžau. „Tu, – sakau, – jei nepasakysi, kodėl čia sėdi, aš tuoj paskambinsiu mokyklos gydytojui. O jis – du kartus! - greitoji pagalba, sirena - ir jūs ligoninėje. Nusprendė ją išgąsdinti. Aš bijau šio gydytojo. Jis visada: „Kvėpuokite, nekvėpuokite“, o termometras laikosi jam po ranka. Šalta kaip sulka. - Na gerai. važiuosiu į ligoninę. Sąžiningai, ji buvo išprotėjusi. - Ar gali man pasakyti, - sušukau, - kas tau atsitiko? Brolis manęs laukia. Jis sėdi kieme. Pažvelgiau į kiemą. Iš tiesų, ant suoliuko sėdėjo mažas berniukas. - Tai kas? – Ir tai, kad šiandien jam pažadėjau išmokti visas raides. - Stipriai pažadi! - Aš pasakiau. - Per vieną dieną visa abėcėlė! Gal tada per vienerius metus baigsi mokyklą? Stipru meluoti! Nemelavau, tiesiog nežinojau. Matau, kad ji dabar verkia. Ji nuleido akis ir nesuprantamai papurtė galvą. – Raidžių mokoma ištisus metus. Tai nelengva. – Mūsų tėvas ir mama išvyko toli, o mano broliui Serežai labai nuobodu. Jis paprašė močiutės parašyti jiems laišką, bet ji vis dar neturi laisvo laiko. Aš jam pasakiau: eisiu į mokyklą, išmoksiu raides ir parašysiu laišką mamai ir tėčiui. Ir jis pasakė berniukams kieme. Ir šiandien rašėme visą dieną. Dabar ji turėjo verkti. - Lazdelės, - sakau, - tai gerai, tai nuostabu! Raides galima formuoti iš pa lok. – Nuėjau prie lentos ir parašiau raidę „A“. Išspausdinta. - Tai raidė "A". Jis pagamintas iš trijų pagaliukų. Laiškas shalashik. Niekada nemaniau, kad būsiu mokytoja. Bet reikėjo ją atitraukti, kad neverktų. - O dabar, - sakau, - eime pas tavo brolį, aš jam viską paaiškinsiu. Išėjome į kiemą ir nuėjome pas jos brolį. Jie vaikščiojo kaip mažiukai už rankos. Ji įkišo ranką man į ranką. Jos delnas minkštas ir šiltas, o pirštai – pagalvėlės. 66 Dabar, manau, jei vienas iš vaikinų pamatys, jie nusijuoks. Bet negali numesti jos rankos – vyras juk... O šis liūdnas riteris Serioža sėdi ir kabo kojas. Jis apsimeta, kad mūsų nemato. „Klausyk, – sakau, – seni. Kaip tai paaiškintumėte? Na, apskritai, norint išmokti visą abėcėlę, reikia mokytis ištisus metus. Tai nėra toks lengvas dalykas. Vadinasi, neišmokote? Jis iššaukiančiai pažvelgė į seserį. – Nebuvo ką žadėti. „Visą dieną pynėm pagaliukus“, – beviltiškai kalbėjo mergina. – O raidės formuojamos iš pagaliukų. Bet jis jos neklausė. Jis nuslydo nuo suolo, žemai nuleido galvą ir trypčiojo kaip antis. Jis tiesiog manęs nepastebėjo. Ir aš pavargau. Aš visada įsimaišau į kitų žmonių reikalus. – Išmokau raidę „A“. Ji parašyta su trobele! - sušuko mergina į brolio nugarą. Bet jis net neatsigręžė. Tada aš jį pasivijau. „Klausyk, – sakau, – kuo ji kalta? Mokslas yra sudėtingas verslas. Kai eisi į mokyklą, tai sužinosi pats. Kaip manote, Gagarinas ar Titovas per vieną dieną įvaldė visą abėcėlę? Taip pat, oi, kaip tu prakaitai! Ir nuleidote rankas. „Visą dieną rašiau laišką mamai“, – sakė jis. Jo veidas buvo toks liūdnas, ir aš maniau, kad veltui tėvai jo nepriėmė, nes jam taip nuobodu. Važiuojam į Sibirą, pasiimk vaikus su savimi. Jie nebijo nei didelių atstumų, nei piktų šalnų. - Dieve mano, kokia tragedija! - Aš sakau. – Šiandien ateisiu pas jus po vakarienės ir kuo puikiausiai viską pavaizduosiu popieriuje pagal jūsų diktantą. - Tai gerai! - pasakė mergina. - Mes gyvename šiame name, už geležinės tvoros... Tikrai, Seryozha, gerai? - Gerai, - atsakė Seryozha. - Aš lauksiu. Mačiau, kaip jie įėjo į kiemą ir jų figūros blykčiojo tarp geležinių tvoros strypų ir žalumos krūmų. Ir tada išgirdau garsų, sarkastišką berniukišką balsą. - Seryozha, na, ar tavo sesuo išmoko visas raides? Mačiau, kad Seryozha sustojo, o jo sesuo įbėgo į įėjimą. 67 – Išmokite abėcėlę, ar žinote, kiek mokytis? - pasakė Sereža. – Turite mokytis ištisus metus. „Taigi tavo laiškai verkė“, – pasakė berniukas. – Ir tavo Sibiras verkė. „Aš visai neverkiau“, - atsakė Seryozha. - Turiu draugą, jis jau seniai nelanko pirmoje klasėje; jis šiandien ateis pas mus ir parašys laišką. „Jūs visi meluojate“, - pasakė berniukas. - O ir tu esi stiprus užtvindyti! Na, koks tavo draugo vardas, koks? Stojo tyla. Dar minutė, ir turėjo pasigirsti pergalingas, pergalingas piktavališko berniuko šūksnis, bet aš neleidau tam įvykti. Ne, tai nebuvo mano prigimtyje. Užlipau ant akmeninio tvoros pamato ir įkišau galvą tarp strypų. - Beje, jo vardas Jurka, - sušukau. – Yra toks visame pasaulyje žinomas vardas. Šio berniuko burna atsivėrė iš nuostabos, kaip skalikui, kai ji pasigenda kiškio. Sereža nieko nesakė. Jis nebuvo iš tų, kurie mušė gulinčius. Ir aš šokau ant žemės ir grįžau namo. Nežinau kodėl, bet buvau geros nuotaikos. Širdyje smagu, tai viskas. Nuotaika buvo puiki. Net dainuoti norėjau. Pamokos komentarai 1. Darbas su poezijos knygelėmis ir iliustracijomis A. Barto eilėraščiui „Į mokyklą“, skaitymas iš vadovėlio ir sąsiuvinio. 2. V. Železnikovo pasakojimo „Istorija su ABC“ klausymas. 3. Pokalbis: – Kas padėjo vaikams? Kuri istorijos dalis tau atrodė liūdna? – Kada apsidžiaugėte? Kuris iš istorijos veikėjų jums patiko labiausiai? Autoriaus pavardė 4. Viršelio dizainas. Noras. Pasakojimas apie vaikus 5. Pakartotinis pasakojimo klausymas (jei reikia). 68 antraštė 6. Darbas su tekstu: padalijimas į dalis, scheminio plano sudarymas su „pavaduotojų“ simbolių įvedimu. Rengdamas planą mokytojas skaito tekstą dalimis. "Pavaduotojai": mergina - D, Seryozha - S, berniukas - M, Yura - Yu M Yu 7. Vadovėlio ir sąsiuvinio užduočių vykdymas. 8. Rekomendacijos (pasirinktinai): susiraskite knygą apie vaikus; namuose perpasakokite V. Železnikovo istoriją „Istorija su ABC“ ir apsvarstykite iliustracijas; sugalvokite istoriją iš pirmos klasės mokinio gyvenimo. 12 pamoka. Linksmos istorijos apie vaikus L. Pantelejevas. "Laiškas" tu "" Edukacinės užduotys: pristatykite humoristinę istoriją; ugdyti pagarbą suaugusiems ir vaikams; išmokti nustatyti skaitymo temą. Mokymosi įgūdžiai: palyginkite istorijas, kurios yra vienodos tema, bet skirtingų autorių; išreikšti savo požiūrį į kūrinio personažus; teisingai pavadinkite kūrinį. 69 Mokomoji medžiaga: L. Pantelejevo apsakymas "Laiškas" tu ""; knygos apie vaikus. L. Pantelejevas Raidė „tu“ Kažkada išmokiau mažą mergaitę skaityti ir rašyti. Mergaitės vardas buvo Irinuška, jai buvo ketveri metai ir penki mėnesiai, ji buvo labai protinga. Vos per dešimt dienų su ja įveikėme visą rusišką abėcėlę, jau galėjome laisvai skaityti „tėvas“, „mama“, „Saša“, „Maša“, ir liko neišmokta tik paskutinė raidė - „ I “. Ir štai ant šio paskutinio laiško mes su Irinuška staiga suklupome. Aš, kaip visada, parodžiau jai laišką, tinkamai pažiūrėjau ir pasakiau: – Ir tai, Irinuška, yra raidė „aš“. Irinuška nustebusi pažvelgė į mane ir pasakė: - Tu? - Kodėl jūs"? Kas yra "tu"? Aš tau sakiau: tai raidė „aš“. – Raidė „tu“? – Taip, ne „tu“, o „aš“. Ji dar labiau nustebo ir pasakė: – Sakau: tu. – Taip, ne aš, o raidė „aš“. – Ne tu, o raidė „tu“? - O, Irinuška, Irinuška. Tikriausiai mes, mano brangioji, šiek tiek išmokome iš naujo. Ar tikrai nesupranti, kad tai ne aš, o tai raidė, kuri vadinasi „aš“? „Ne, – sako jis, – kodėl aš nesuprantu? Aš suprantu. - Ką tu supranti? – Tai ne tu, o šis laiškas vadinasi – „tu“. Ach! Tikrai, ką tu ketini su ja daryti? Kaip ji gali paaiškinti, kad aš – ne aš, tu – ne tu, ji – ne ji ir kad apskritai „aš“ yra tik laiškas? - Na, tai ką, - pagaliau pasakiau, - na, sakykim tarsi sau: aš. Suprasti? Apie save. Kaip tu kalbi apie save. Atrodė, kad ji suprato. Ji linktelėjo. Tada klausia: - Kalbėti? - Na, gerai... žinoma. 70

Pamokos apie literatūrinį skaitymą „V. Železnikovo kūrybos meninio suvokimo raida“ Istorija su ABC“ santrauka 1 klasės mokiniams

Pamokos apie švietimo sistemą rengimas „XXI amžiaus pradinė mokykla“

Prekė : skaitymo, klausymo pamoka, 1 klasė, Pamokos tipas: naujų žinių atradimas Mokytojo veiklos tikslas: sudaryti sąlygas susipažinti su V. Železnikovo kūrinio „Istorija su ABC“ turiniu Užduotys: Ugdykite gebėjimą formuluoti atsakymus į klausimus apie darbo turinį; - sudaryti scheminį planą ir pagal jį perpasakoti; - ugdyti savitarpio pagalbos, savitarpio pagalbos jausmus. UUD forma:- atlikti įsivertinimą pagal ugdomosios veiklos sėkmės kriterijų (Asmeninis UUD), - gebėjimas formuluoti mintis žodžiu; klausytis ir suprasti kitų kalbą; kartu susitarti dėl elgesio ir bendravimo mokykloje taisyklių ir jų laikytis (Communicative UUD) - gebėjimas nustatyti ir suformuluoti tikslą pamokoje padedant mokytojui; iliustracija išreikšti savo prielaidą (versiją) remiantis darbu; Atlikus veiksmą, remdamasi savo įvertinimu ir atsižvelgdama į padarytų klaidų pobūdį, atlikti reikiamus veiksmo koregavimus; dirbti pagal dėstytojo pasiūlytą planą (Reguliuojantis UUD);- gebėjimas apdoroti gautą informaciją: rasti atsakymus į klausimus pasitelkus savo gyvenimo patirtį (Cognitive UUD). Planuojami UUD rezultatai:Asmeninis: emociškai suvokti literatūros kūrinio herojų veiksmus; iš pradžių suprasti literatūriniame tekste atsispindinčias moralines sąvokas; Metasubject: Reguliavimo- veiksmų įgyvendinimas pagal modelį ir duotą taisyklę; pažinimo- sąmoningai suvokti literatūros kūrinio turinį; Komunikabilus- naudoti turimas kalbos priemones, kad perteiktų savo įspūdžius, gautus skaitant literatūros kūrinį; Tema: išmokti taisyklingai pavadinti kūrinį (autoriaus vardą ir pavardę), modeliuoti knygos viršelį; turės galimybę išmokti suprasti dorovinį skaityto kūrinio turinį. Pažintinės veiklos organizavimo formos:- priekinė; - garinė pirtis;

- individualus.

Įranga:

Vadovėlis „Literatūrinis skaitymas. Klausymo pamokos ”1 klasei, autorė L. A. Efrosinina;

— literatūrinio skaitymo darbo knyga;

- multimedijos instaliacija, kompiuteris.

Pamokos struktūra1. Apsisprendimas mokymosi veiklai Sveiki! Pradėkime savo literatūrinio skaitymo pamoką.O ką turėtume daryti kiekvienoje pamokoje? (Kiekvienoje pamokoje turėtume atrasti kažką naujo sau.) O kad pastebėtum kažką naujo, kokius įgūdžius reikia ugdyti savyje? (Gebėjimas įsivaizduoti, klausytis, stebėti, plėtoti savo kalbą.) Kaip norite, kad mūsų pamoka pasisektų? (Įdomu, linksma, mokomoji) Tai priklausys nuo to, kaip mes padėsime vieni kitiems. Taigi, apie ką bus mūsų pamoka? (Mokytis naujo) 2. Emocinės nuotaikos kūrimas. Išeikite į pamokos temąŽaidimas "Magic Chest". Atidžiai pažiūrėkite. Ant stalo turiu skrynią. Kam skirtos skrynios? (saugoti daiktus...). Sužinosite, kas guli krūtinėje, jei atliksite užduotį.Klausykite: „... Papa Carlo pasikasė galvą. Jis užsimetė vienintelę seną striukę ant pečių ir išėjo į lauką. Netrukus grįžo. Bet jokios striukės. Jis laikė rankoje ... “(knyga, abėcėlė) Kas yra krūtinėje? (abėcėlė) Kas yra abėcėlė? (vaikų atsakymai) Kas matė abėcėlę? Kodėl mums reikia abėcėlės? Kur gyvenime susiduriame su abėcėle? (vaikų atsakymai. Vienas iš variantų: mums reikia abėcėlės, kad galėtume mokytis raidžių, išmokti skaityti) 3. Darbas pamokos tema3.1. Klausantis V. Železnikovo pasakojimo „Istorija su ABC“. Vaikinai, klausykite. Šiandien susipažinsime su Vladimiro Karpovičiaus Železnikovo istorija. Ar žinote, kas yra Vladimiras Karpovičius Železnikovas? (vaikų prielaidos: žmogus, rašantis istorijas, rašytojas.). Noriu papasakoti apie Vladimirą Karpovičių Železnikovas Vladimiras Karpovičius gimė 1925 m., pasieniečio šeimoje. Vaikystėje jis dažnai su tėvais kildavo iš vienos vietos į kitą. Jis dirbo vaikų žurnale „Murzilka“ rašytoju. Vladimiras Karpovičius žinomas ne tik Rusijoje, bet ir Japonijoje, JAV, Danijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Štai keli Vladimiro Železnikovo parašyti kūriniai. (rodykite skaidrėje arba lentoje) Kaip gali vadintis kūrinys, kurį šiandien sutiksite? (vaikų spėjimai) Pažvelkite į skaidrę (skaidrėse uždenkite iliustracijas) Ką bendro turi šios iliustracijos? Koks mūsų darbo pavadinimas? (knygos pavadinimas, abėcėlė). Teisinga mokytojo formuluotė: „Istorija su ABC“. (skaitant istoriją) Ar jums patiko istorija? Kodėl? Kas padėjo vaikams? Kuri istorijos dalis tau atrodė liūdna? Kada apsidžiaugėte? Kuris istorijos veikėjas tau patiko labiausiai? (vaikų atsakymai, jei įmanoma, su patvirtinimu iš teksto) 3.2. Viršelio modeliavimas (darbas poromis) Komunikacinis UUD: aiškiai ir kompetentingai reikškite savo mintis Norėdami atlikti šią užduotį, turėsite dirbti poromis. Ant savo stalų turite du popieriaus lapus. Jūsų užduotis yra išanalizuoti savo lankstinuką. Pasakykite savo klausimo dalį savo stalo draugui, surašykite visą klausimą ir atlikite užduotį. (Lapuose: 1 - padarykite istorijos viršelį; 2 - užpildykite viršelį naudodami autoriaus vardą ir pavardę, pavadinimą Darbo) darbui skiriamos 5-7 minutės.Pabaigę darbą vaikai pristato savo viršelius (jei pageidaujama 3-4 poras), tada patikrina skaidrėje. Fizminutka (bendra)3.3. Perklauso istorijąĮvardinkite istorijos veikėjus. Apibūdinkite istorijos veikėjus (išoriškai, kaip jie atstovauja; personažą). Kuris iš personažų tau patiko? Kodėl? (vaikų atsakymai. Varianto pavyzdys: Jura man patiko, nes jis geras ir simpatiškas berniukas. Padėjo vaikams sunkiais laikais)

3.4. Darbas su iliustracija vadovėlyje

Kognityvinis UUD: koreliuoja skirtingų tipų informaciją

Apsvarstykite pirmąją iliustraciją (p. 19). Perpasakokite iliustraciją atitinkančią ištrauką iš teksto (skaitantys vaikai gali remtis pačiu tekstu, perskaityti reikiamą informaciją. Panašus darbas su iliustracija 22 puslapyje)

3.5. Darbas su tekstu: padalijimas į dalis, scheminio plano sudarymas su „pavaduotojų“ simbolių įvedimu

Reguliuojantis UUD: išlaikykite veiklos tikslą, kol bus gautas rezultatas, nustatykite būtinų operacijų seką

Asmeninis UUD: suvokti mokytojo, klasės draugų kalbą

Meta subjekto UUD: ženklų-simbolinių priemonių naudojimas informacijai pavaizduoti kuriant tiriamų objektų modelius

Padedant „pavaduotojams“, paskirkite istorijos herojus (dirbkite poromis).

Klausykite istorijos pradžios. Apie ką aš skaičiau? Kaip turėtume pavadinti šią istorijos dalį? (panašus darbas su likusia istorijos dalimi)

Renginių grandinės planas-schema (darbas poromis):

Fizminutka (akims)

3.6. Užduočių atlikimas vadovėlyje ir sąsiuvinyje

Vadovėlis: 24 psl

Skaityk žodžius. Kodėl jie rašomi didžiosiomis raidėmis? Perskaitykite visą vardą.

Skaitykite istoriją „Draugas“. Kas iš jūsų norėtų turėti tokį draugą? Kodėl? (vaikų atsakymai)

Užrašų knygelė: 11 psl

Apsvarstykite užrašų knygelės viršelio modelį. Užpildykite patys (savikontrolė su anksčiau atlikta užduotimi) Perskaitykite žodžius, pabraukite žinomas raides. Savarankiškas užduoties atlikimas su vėlesniu abipusiu patikrinimu.Pabraukti žodžius, perteikiančius autoriaus nuotaiką. Dirbkite kartu su sakiniais. Perskaitykite žodį rodyklės kryptimi. 4. Papildoma informacija (neprivaloma) Kognityvinis UUD: charakterizuokite kūrinio herojų pagal tai, ką jis išgirdo, gebėjimą apdoroti gautą informaciją: raskite atsakymus į klausimus, pasinaudodami savo gyvenimo patirtimi. Kodėl, jūsų nuomone, Yura mums papasakojo šią istoriją? (pasakojama iš Juros. Jis atsitiktinai susipažino su pirmokėle ir jos broliu Seryozha, ir būdamas malonus berniukas nepaliko vaikams neišsprendžiamos problemos. Jura patenkinta savo poelgiu, ne veltui pasakojimas baigiamas tokiais pagrindinio veikėjo žodžiais: "Nežinau kodėl, bet nuotaika man buvo gera. Linksma sieloje, ir viskas. Turėjau puikią nuotaiką. Netgi norėjau dainuoti. "Gerai poelgiai visada yra malonūs tiems, kurie juos daro) Ar turėjote tokių įvykių, kai gerai sekėsi, padėjote ir jautėtės gerai ir maloniai man pačiai. (vaikų atsakymai iš gyvenimo) 5. Pamokos santrauka Kokią istoriją gavai? Kas jo autorius? Ką galite pasakyti apie Vladimirą Karpovičių? Ką prisimeni pamokoje? (vaikų atsakymai) Diferencijuota užduotis: Neskaitantys vaikai: susieti pasakojimo herojaus „pavaduotoją“ su duotu žodžiu Skaitantys vaikai (2 variantas): susieti pasakojimo herojų su duota fraze.

1 variantas 2 variantas

Yura mergina Yura mergina

mokantis klasėje puiki nuotaika

Seryozha Boy Seryozha Boy

Reguliuojantis UUD: įvertinkite edukacinio veiksmo įvaldymo lygį.

6. Refleksija

Ant lentos matote kopėčias. Kiek žingsnių? (3) Kiekvienas iš jūsų turi šypsenėlę. Atsistokite ant laiptelio, kuris atitinka jūsų nuotaiką.

Viršutinė - dirbau (a) savarankiškai, man pavyko.

Po mokyklos nuėjau į pirmą klasę. Aš pas juos nesilankyčiau, bet kaimynė liepė prižiūrėti sūnų. Juk rugsėjo pirmoji, pirmoji diena mokykloje. Įšokau, bet klasė jau buvo tuščia. Visi išėjo. Na, aš norėjau apsisukti ir eiti. Ir staiga matau: ant paskutinio stalo yra kažkoks mygtukas, dėl stalo jo beveik nesimato. Tai buvo mergaitė, o ne berniukas, kurio ieškojau. Kaip ir turėjo daryti pirmokai, ji buvo su balta prijuoste ir su baltais lankais, lygiai dešimt kartų didesniais už jos galvą. Keista, kad ji buvo viena. Visi grįžo namo ir, ko gero, jau valgo ten sultinius ir pieno želė ir pasakoja tėvams stebuklus apie mokyklą, o šis sėdi ir laukia, ką gali žinoti.

Mergaite, - sakau, - kodėl gi tu nevažiuoji namo?

Jokio dėmesio.

Gal ji ką nors prarado?

Sėdi kaip statula, nejuda. Aš nežinau ką daryti. Išvykti atrodo nepatogu. Priėjau prie lentos, sugalvojau, kaip išjudinti šią „statulėlę“, ir lėtai piešiu ant lentos kreida. Nupiešiau pirmoką, kuris atėjo iš mokyklos ir pietaudavo. Tada jo tėvas, mama ir dvi močiutės. Jis kramto, ryja abu skruostus ir jie žiūri į jo burną. Tai pasirodė juokingas vaizdas.

O aš ir tu, sakau, esame alkani. Ar ne laikas mums grįžti namo?

Ne, - atsako, - namo negrįšiu.

Taigi, ar ketinate čia praleisti naktį?

Nežinau.

Jos balsas graudus, plonas. Uodo girgždesys, o ne balsas. Atsigręžiau į savo paveikslą ir mano skrandis urzgėjo. Norėjau valgyti. Na, šitas nenormalus. Išėjau iš klasės ir nuėjau. Bet tada sąžinė užkliuvo, ir aš grįžau.

Tu, - sakau, - jei nepasakysi, kodėl čia sėdi, aš dabar paskambinsiu mokyklos gydytojui. O jis – du kartus! - greitoji pagalba, sirena - ir jūs ligoninėje.

Nusprendė ją išgąsdinti. Aš bijau šio gydytojo. Jis visada: „Kvėpuokite, nekvėpuokite“, o termometras laikosi jam po ranka. Šalta kaip varveklis.

Na gerai. važiuosiu į ligoninę.

Sąžiningai, ji buvo išprotėjusi.

Ar gali pasakyti, šaukiau, kas tau atsitiko?

Brolis manęs laukia. Jis sėdi kieme.

Pažvelgiau į kiemą. Iš tiesų, ant suoliuko sėdėjo mažas berniukas.

Tai kas?

Ir tai, kad šiandien jam pažadėjau išmokti visas raides.

Esate pakankamai stiprus, kad pažadėtumėte! - Aš pasakiau. - Per vieną dieną visa abėcėlė!

Gal tada per vienerius metus baigsi mokyklą? Stipru meluoti!

Nemelavau, tiesiog nežinojau.

Matau, kad ji dabar verkia. Ji nuleido akis ir nesuprantamai papurtė galvą.

Raidžių mokoma ištisus metus. Tai nelengva.

Mūsų tėvas ir motina išvyko toli, o Seryozha, mano brolis, labai nuobodu. Jis paprašė močiutės parašyti jiems laišką, bet ji vis dar neturi laisvo laiko. Aš jam pasakiau: eisiu į mokyklą, išmoksiu raides ir parašysiu laišką mamai ir tėčiui. Ir jis pasakė berniukams kieme. O šiandien rašėme pagaliukus visą dieną. - Dabar ji


turėjo verkti.

Lazdelės, – sakau, – tai gerai, tai nuostabu! Iš pagaliukų galima daryti raides. – Nuėjau prie lentos ir parašiau raidę „A“. Išspausdinta. - Tai raidė "A". Jis pagamintas iš trijų pagaliukų. Laiškų namelis. Niekada nemaniau, kad būsiu mokytoja. Bet reikėjo ją atitraukti, kad neverktų.

O dabar, – sakau, – eime pas tavo brolį, aš jam viską paaiškinsiu.

Išėjome į kiemą ir nuėjome pas jos brolį. Jie vaikščiojo susikibę už rankų kaip mažiukai. Ji įkišo ranką man į ranką. Jos delnas minkštas ir šiltas, o pirštai – pagalvėlės. Čia, manau, jei vienas iš vaikinų pamatys, nusijuoks. Bet negali numesti jos rankos – vyras juk... O šis liūdnas riteris Serioža sėdi ir kabo kojas. Ar

neva mūsų nemato.

Klausyk, sakau, seni. Kaip tai paaiškintumėte?

Na, apskritai, norint išmokti visą abėcėlę, reikia mokytis ištisus metus.

Tai nėra toks lengvas dalykas.

Vadinasi, neišmokote? Jis iššaukiančiai pažvelgė į seserį. – Nebuvo ką žadėti.

Visą dieną pynėm pagaliukus“, – beviltiškai kalbėjo mergina. – O raidės formuojamos iš pagaliukų.

Bet jis jos neklausė. Jis nuslydo nuo suolo, žemai nuleido galvą ir trypčiojo kartu su anties eisena.

Jis tiesiog manęs nepastebėjo. Ir aš pavargau. Aš visada įsimaišau į kitų žmonių reikalus.

Išmokau raidę „A“. Ji parašyta su trobele! - sušuko mergina į brolio nugarą.

Bet jis net neatsigręžė.

Tada aš jį pasivijau.

Klausyk, - sakau, - na, kuo ji kalta? Mokslas yra sudėtingas verslas. Eik į mokyklą, pati sužinosi. Kaip manote, Gagarinas ar Titovas per vieną dieną įvaldė visą abėcėlę? Be to, kaip prakaituota! Ir tavo rankos nukrito.

Visą dieną rašau mamai laišką kaip atminimą“, – pasakojo jis.

Jo veidas buvo toks liūdnas, ir aš maniau, kad veltui tėvai jo nepriėmė, nes jam taip nuobodu. Važiuojam į Sibirą, pasiimk vaikus su savimi. Jie nebijo nei didelių atstumų, nei piktų šalnų.

Dieve mano, kokia tragedija! - Aš sakau. – Šiandien ateisiu pas jus po vakarienės ir kuo puikiausiai viską pavaizduosiu popieriuje pagal jūsų diktantą.

Tai gerai! - pasakė mergina. - Mes gyvename šiame name, už geležinės tvoros... Tikrai, Seryozha, gerai?

Gerai, - atsakė Sereža. - Aš lauksiu.

Mačiau, kaip jie įėjo į kiemą ir jų figūros blykčiojo tarp geležinių tvoros strypų ir žalumos krūmų. Ir tada išgirdau garsų, sarkastišką berniukišką balsą.

Seryozha, ar tavo sesuo išmoko visas raides?

Mačiau, kad Seryozha sustojo, o jo sesuo įbėgo į įėjimą.

Išmokite abėcėlę, ar žinote, kiek mokytis? - pasakė Seryozha. – Turite mokytis ištisus metus.

Taigi jūsų laiškai verkė, - pasakė berniukas. -

O tavo Sibiras verkė.

Aš visai neverkiau, - atsakė Seryozha. - Turiu draugą, jis jau seniai nelanko pirmoje klasėje; jis šiandien ateis pas mus ir parašys laišką.

Jūs visi meluojate, pasakė berniukas. - O ir tu esi stiprus lieti! Na, koks tavo draugo vardas, koks?

Stojo tyla.

Dar minutė, ir turėjo pasigirsti pergalingas, triumfuojantis piktavališko berniuko šūksnis, bet aš neleidau tam įvykti. Ne, tai nebuvo mano prigimtyje.

Užlipau ant akmeninio tvoros pamato ir įkišau galvą tarp strypų.

Beje, jo vardas Jurka, - sušukau. – Yra toks visame pasaulyje žinomas vardas.

Šio berniuko burna atsivėrė iš nuostabos, kaip skalikui, kai ji pasigenda kiškio. Sereža nieko nesakė. Jis nebuvo iš tų, kurie mušė gulinčius. Ir aš šokau ant žemės ir grįžau namo. Nežinau kodėl, bet buvau geros nuotaikos. Širdyje smagu, tai viskas. Nuotaika buvo puiki. Net dainuoti norėjau.

Atlikite užduotis:

Nustatykite šio teksto žanrą.

 Apie ką tekstas? Pastaba:

apie Juros ir mažos mergaitės draugystę;

apie tai, kaip mergaitė ėjo į mokyklą;

apie tai, kaip mergina norėjo padėti savo broliui.

Padalinkite tekstą į dalis. Suplanuokite šį tekstą.

Kokį atpasakojimą galima atlikti pagal šį planą (trumpą; atrankinį; detalų).

Kokias charakterio savybes pasižymėjo mergina? Užsirašyk.

Atsakykite į klausimą: ar norėčiau draugauti su tokia mergina ir kodėl?

Pagrindiniai Vladimiro Železnikovo istorijos „Istorija su ABC“ veikėjai yra moksleiviai. Jau daugiau nei metus mokykloje besimokantis berniukas Jura rugsėjo pirmąją pažvelgė į pirmąją klasę. Namiškis paprašė jo prižiūrėti jos pirmaklasį sūnų.

Klasė jau buvo tuščia, tik prie paskutinio stalo sėdėjo liūdna mergina. Yura paklausė, kodėl ji negrįžo namo? Mergina pasakojo, kad jaunesniajam broliui, kuris dabar jos laukia prie mokyklos, pažadėjo per vieną dieną išmokti visą abėcėlę. Tačiau pažado ji negalėjo įvykdyti, nes šiandien visa klasė rašė tik pagaliukus į knygų knygeles.

Yura merginai paaiškino, kad išmokti skaityti ir rašyti prireikia ištisų metų. Tada pirmokas jam pasakė, kad jų tėvai ilgam išvyko, paliko vaikus pas močiutę, o jos brolis Seryozha norėjo parašyti jiems laišką. Todėl mergina pažadėjo broliui, kad per dieną išmoks visą abėcėlę. Ir mano brolis gyrėsi šiems vaikinams kieme. O dabar mergina nežinojo, kaip prieš ją parodyti broliui.

Išklausęs šios istorijos, Yura paėmė mergaitę už rankos ir nuvedė pas brolį. Jura paaiškino Serežai, kad per vieną dieną neįmanoma išmokti abėcėlės, tačiau tuo pat metu Jura pažadėjo vaikams, kad po vakarienės ateis į jų namus ir pagal Serežos diktantą parašys laišką tėvams.

Sužavėti vaikai išėjo, parodydami Jurai namą, kuriame gyvena. Namas buvo netoli mokyklos, o Jura išgirdo, kaip Seryozha pasakojo kieme esantiems berniukams apie savo naują draugą. Berniukai juo netikėjo ir paklausė, koks jo draugo vardas? Tada per namo tvorą jiems pasirodė Yura ir pasakė savo vardą. Po to Yura grįžo namo, o jo nuotaika buvo puiki.

Tai yra istorijos santrauka.

Pagrindinė istorijos idėja yra ta, kad žmonės turi padėti vieni kitiems sunkiais laikais. Jura pažadėjo pirmokui ir jos broliui Seryozhai parašyti laišką vaikų tėvams, nors jis visai nebuvo susipažinęs su šiais vaikais.

Istorija moko būti dėmesingiems vaikams ir prireikus jiems padėti.

Pasakojime man patiko moksleivė Jura, kuri neatsižvelgė į mažos pirmokės ir jos brolio problemą. Jura pasirodė abejingas žmogus. Jam nerūpėjo, kodėl pirmokė neina namo ir kaip jos brolis išsisuks iš pasakojimo su berniukais kieme. Jura viską sudėjo į savo vietas: sakė, kad per dieną neįmanoma išmokti abėcėlės, o raidę parašys pats. Jei pasaulyje bus daugiau rūpestingų žmonių, tada šis pasaulis taps laimingesnis.

Kokios patarlės tinka Železnikovo istorijai „Istorija su ABC“?

Paskubėk ir prajuokink žmones.
Az taip bukai – mokslo pradžia.
Save vadino draugu – pagalba bėdoje.


Į viršų