Малюнок на тему об'ємної скульптури. «мистецтвом відсікати зайве» назвав скульптуру великий італійський майстер мікеланджело буонаротті

6 клас

Урок на тему: Об'ємні зображення у скульптурі.

Цілі: познайомити учнів з виразними можливостями об'ємного зображення, видами скульптурних зображень, зв'язком обсягу з навколишнім простором та освітленням, художніми матеріалами, що застосовуються у скульптурі, та їх властивостями; вчити створювати об'ємні зображення тварин. Використовуючи пластилін, виховувати інтерес до навчальної діяльності та скульптурного мистецтва, виховувати повагу до учительської праці.

Обладнання: репродукції скульптур із різних видів матеріалів; зразок педагогічного виробу.

Словник: Скульптура

Хід уроку.

1) Організаційний момент.

1. Вітання.

Здрастуйте, хлопці! Ми сьогодні проведемо із вами незвичайний урок образотворчого мистецтва.

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

А незвичайний він тим, що нам не потрібні будуть альбоми, фарби, олівці, лише маленький шматочок пластиліну і ваші вмілі руки. Ми з вами сьогодні будемо робити, творити, творити. Станемо скульпторами.

2) Повідомлення теми уроку.

Слово «скульптура» вам відоме вже давно, але які можливості має об'ємне зображення, які види скульптурних зображень існують, ви познайомитеся сьогодні на уроці. Крім того, самі створите скульптуру тварини.

Слайд №1

«Об'ємні зображення у скульптурі»

3) Вивчення нового матеріалу

1. Повідомлення теоретичних відомостей про скульптуру

Слайд №2

Слово «скульптура» спочатку означало висікання, вирубування (скульптура) фігур з твердих матеріалів. Згодом цим поняттям позначалися і твори, створювані у вигляді ліплення.

Через історію скульптури проходять теми материнства, любові, страждання.

Сприйняття скульптури – це огляд її обсягів і граней. Скульптура має свої невидимі кордони, які часто не збігаються із її силуетом. Вона організує навколо себе зону впливу.

Слайд №3

Стоїть у м. Саратові у невеликому сквері скромна, невеликої величини скульптура, присвячена першій вчительці. Проходять люди і кожен сприймає цю скульптуру по-своєму. Деякі просто проходять повз, інші зупиняються і замислюються, а що такого героїчного зробила ця молода вчителька, щоб її увічнили – звели їй пам'ятник. Та нічого особливого! Просто люди цієї професії можуть взяти в руки неокреплую маленьку душу дитини, вкласти в неї крапельку свого серця, жменьку розуму, доброти і зліпити з неї великої душею людини. Людину з великої літери, яка не побоїться протистояти ворогові і здійснить подвиг, який підніматиметься на перший щабель п'єдесталу пошани. Людину, яка своєю творчістю підкорить увесь світ, людину, яка, не покладаючи рук, працюватиме на полях і заводах і людині книги, яку читатимуть у всьому світі. І це все будуть її подвиги, її здобутки. Від цього скульптура вчительки стає гордою та величною.

А ви зустрічалися з якими скульптурами і яке враження вони на вас справили?

А як ви думаєте у цих увічнених у бронзі та мармурі людей, були перші вчителі?

/ Да були/

У славі цих людей є нагорода вчителів.

Вам доводилося, наприклад, будувати скульптури з піску на пляжі, а ліпити зі снігу фігури? Отже, ви вже трошки торкалися праці скульптора. Ваші руки, перетворюючи матеріал, надавали йому нової форми.

Слайд №4

Від матеріалу залежить, яким чином скульптор його оброблятиме.

Якщо це глина, то її м'яка маса, слухняна рукам, меніться, ліпиться, нарощує об'єм

А якщо це суворий граніт

Або сяючий мармур

Або пластичне дерево, то художник, навпаки, сколює, прибирає зайве, ніби звільняє задуманий образ.

Слайд №5

Є два види скульптур: кругла та рельєфна.

Кругла скульптура тривимірна, тобто має обсяг і існує у реальному просторі. Скульптуру можна подивитися з усіх боків, обійти довкола і побачити по-різному.

Зображення в рельєфі будується на площині, опукло виступаючи над площиною, або заглиблено у ній.

Незважаючи на те, що скульптура речова, матеріальна, зобразити в цьому виді мистецтва можна далеко не всі. Як показати у скульптурному зображенні, наприклад, далечінь? Тому зображення у скульптурі переважно присвячені людині, і навіть тваринам.

Слайд №6

Звернемося до зображення тварин. Ця тема невичерпна! Людина почала зображати звірів ще в первісні часи і досягла в цьому досконалості. І сьогодні анімалістичний жанр – зображення тварин у всіх видах образотворчого мистецтва – всіма любимо, йому присвячують свою творчість чудові художники, які мали свої вчителі. Вони навчили їх любити звірів, дивуватися чарівності та красі тваринного світу!

Чи є у вас вдома маленькі скульптурні твори зі скла, порцеляни, дерева, кераміки, металу, каменю, які правильно називають творами дрібної пластики?

Зверніть увагу на невелику виставку. Ось такі невеликі скульптури прикрашають наші будинки.

Але можна й самому зробити скульптуру із пластиліну.

Все у нас для початку роботи готове, потрібно лише розім'ятися.

Фізкультхвилинка.

1. Вихідне становище – стоячи, ноги разом, руки витягнуті убік. Виконати кругові рухи руками.

2. Початкове становище – стоячи, ноги разом. Витягнути ліву руку вгору, прогнутися вправо, повернутися у вихідне положення, потім виконати вправу в інший бік

3. Потренуємо м'язи очей: сидячи, повільно переводити погляд із підлоги на стелю та назад (голова нерухома).

Достатньо, хлопці, приступаємо до роботи.

4) Практична робота.

Прийомів роботи із пластиліном багато. Можна виліпити фігурку тварини витягуванням або з окремих частин.

Добре розминаємо пластилін, виліпимо спочатку корпус тварини

Розділи: МХК та ІЗО

Клас: 6

Цілі:

  • Ознайомити учнів з виразними можливостями об'ємного зображення, видами скульптурних зображень, зв'язком обсягу з навколишнім простором та освітленням, художніми матеріалами, що застосовуються у скульптурі, та їх властивостями;
  • Вчити створювати об'ємні зображення тварин, використовуючи пластилін;
  • Виховувати інтерес до навчальної діяльності та скульптурного мистецтва.

Обладнання:

  • Презентація на тему уроку «Мистецтво створення» (Додаток 1) .
  • Зображення скульптурних форм.
  • Пластилін, баночки з водою, тканина для протирання рук, серветки підкладки, ножі для пластиліну, стеки, сито.
  • Демонстраційні таблиці "Прийоми ліплення".

Словник: скульптура, ліплення, рельєф

План уроку

  1. Організаційний момент. (Додаток 2. Вірш В. Коркіна «Я і сонечко»)
  2. Повідомлення теми уроку.
  3. Вивчення нового матеріалу: повідомлення підготовлених учнів, презентація на тему уроку «Мистецтво створення».
  4. Постановка художнього завдання. Практична робота.
  5. Виставка дитячих робіт. Узагальнення здобутих знань.
  6. Підсумок уроку. Оцінювання.
  7. Домашнє завдання.

Хід уроку.

1. Організаційний момент. Перевіряє готовність робочого місця.

2. Повідомлення теми уроку.

Хлопці, подивіться та скажіть, твори якого виду мистецтва ви бачите на дошці? (Скульптури.)

Як ви вважаєте, чи випадково вони потрапили сюди? (Ні, не випадково.)

Про що ж йтиметься сьогодні на уроці? (Про скульптуру.)

Від перших ідолів, від дольменів, магічних каменів, далеких прообразів сьогоднішніх пам'яток йшло свідомість можливості скульптури, розуміння виразності та емоційності її матеріалу.

У скульптурі, мабуть, як у жодному іншому вигляді художньої творчості, ясна його здатність давати узагальнену метаграфічну форму життєвих явищ.

Слово «скульптура» нам відоме вже давно, але які можливості має об'ємне зображення, які види скульптурних зображень існують, ми познайомимося сьогодні на уроці. Крім того, ви самі побуваєте в ролі скульпторів і створите із пластиліну скульптуру тварини.

3. Вивчення нового матеріалу.

(Повідомлення учнів супроводжуються показом слайдів та коментарями вчителя.)

Скульптура – ​​найдавніший вид мистецтва, що виник на зорі існування людства. Що ж є скульптура і чим вона відрізняється від інших видів мистецтва? (Слайд 1)У живопису зображення створюється фарбами на площині полотна. Скульптура, на відміну живопису, імен справжній, реальний, а чи не зображений обсяг. Круглу статую можна обійти та побачити з усіх боків, оцінивши різні точки зору. До скульптури можна доторкнутися рукою, відчути шорстку чи гладку поверхню каменю, округлість форми. Слово «скульптура»спочатку означало висікання, вирубування (скульптура) фігур з твердих матеріалів. Згодом цим поняттям позначалися і твори, створювані у вигляді ліплення.

1-й учень: Що зображує скульптура?

Основний предмет зображення в круглій скульптурі - людина, хоча іноді скульптори зображують тварин і птахів, а рідше - неживі предмети. (Слайд 2)Можливості скульптури суттєво відрізняються від можливостей живопису. У круглій скульптурі дуже важко відтворити картини природи, не можна показати особливості повітряної атмосфери. Зображуючи здебільшого лише людину, скульптори, проте, вміють висловити у його тілесній формі будь-які ідеї – від ліричних, задушевних до грандіозних і величних. (Слайд 3.)

2-й учень: Скульптура – ​​не копія природи.

Подібно до будь-якого з художників, скульптор повинен вміти правильно передавати натуру (тобто власне те, що є предметом зображення). Він повинен добре знати будову людського тіла, його пропорції, м'язи, вміти достовірно показувати рух. (Слайд 4.)але скульптор зовсім не прагне точно копіювати те, що бачить у житті. Якщо зробити точну копію людського обличчя чи фігури, вийде щось дуже непривабливе – застиглий, неживий двійник. Для того щоб вийшов витвір мистецтва, що відображає почуття та роздуми скульптора, необхідно відображати найважливіше, суттєве, прибрати непотрібні деталі, а щось виділити, підкреслити, перебільшити. Скульптор не копіює, він творить, створює нову форму. (Слайд 5.)

3-й учень: Де можна зустріти скульптуру?

Скульптура створюється у майстерні скульптора, а зустрічається вона всюди – на вулицях та площах міст, серед зелені парків, на фасадах будівель, у тиші музейних залів та у кімнатах сучасних квартир. Скульптор створює свій твір у розрахунку певне оточення. Місце, де стоятиме скульптура, визначає її розмір, матеріал, з якого вона буде виготовлена, та художні особливості її форми. (Слайд 6.)

ФІЗМИНУТКА (Додаток 3)

4-й учень: Види скульптури.

Існує кілька видів скульптури (Слайд7).

Монументальні скульптури.(Слайд 8, 9)

Монументальна (від латинського moneo – «нагадую») скульптура – ​​це пам'ятники, споруджені на честь історичної події чи зображують видатну людину. Вони проявляється здатність скульптури втілювати в узагальнених образах великі ідеї. Чим грандіозніший задум, там більше скульптор має проявити творчу фантазію, щоб досягти ясності і виразності пластичних форм.

5-й учень: Парк скульптури.(Слайд 10, 11)

Мармурові та бронзові статуї часто зустрічають нас на алеях старовинних парків, прикрашають фонтани. Така скульптура зазвичай висловлює великих, значних ідей. Вона служить для прикраси природного середовища: майстерна рука скульптора немов змагається з природою у створенні досконалих форм.

6-й учень: Скульптура малих форм.(Слайд 12, 13)

Скульптура може бути призначена для життя в інтер'єрі. Це так звана скульптура "малих форм". Такі статуетки призначені для тривалого розгляду. "співбесіди" з господарями будинку. Їх виконують особливо ретельно, приділяючи особливу увагу дрібним деталям та подробицям. У дрібної пластики найчастіше немає постаменту, лише іноді – невелика підставка.

Вчитель: Фасади палаців та храмів (рельєф).(Слайд 14, 15).

Існує два основні види пластики: кругла скульптура та рельєф. Їхні можливості та особливості дуже сильно відрізняються. Кругла скульптура «живе» у вільному просторі, її можна обійти та розглянути з усіх боків. Рельєф (від латинського rilievo – «виступ, опуклість, підйом») подібний до об'ємного малюнка, виконаного в глині ​​або в камені. На рівній поверхні каменю. Дерева чи іншого матеріалу скульптор виліплює, вирізує чи висікає зображення фігур, предметів, нерідко створюючи складні сюжетні композиції. При цьому зображення залишається пов'язаним із фоном, виступає з нього – опукло або зовсім трохи, залишаючись плоским.

Скульптурні рельєфи нерідко є частиною декоративного оздоблення храмів та палаців. Вони безпосередньо пов'язані з архітектурою, а їх сюжети часто «розповідають нам про будівлю або її господаря.

Види рельєфу.(Слайд 16, 17, 18, 19, 20, 21)

Залежно від того, наскільки об'ємним є зображення фігури, наскільки вони пов'язані з фоном, виділяють два види рельєфу:

  • Барельєф – низький, досить плаский рельєф. Використовують на медалях та монетах, для прикраси архітектурних споруд.
  • Горельєф - високий рельєф, скульптурне зображення відступає від фону і дається майже у повний обсяг. У горельєфі фігури здаються дуже опуклими, майже круглими. Іноді вони схожі на статуї, приставлені до плоскості гладкого фону.
  • Мальовничий рельєф – за своїми особливостями, що нагадує мальовничу картину.
  • Врізаний рельєф – зображення у такому рельєфі не виступає над тлом, а, навпаки, йде вглиб. Контури та зображення немов подряпані скульптором на поверхні каменю.
  • Геми – рельєфи на дорогоцінному та напівдорогоцінному камені, прикрасах. Заглиблене зображення, врізане вглиб твердого мінералу, називається «інталія», а опукле, що виступає над поверхнею каменю – «камея».

Матеріали скульптора(Слайд 22, 23, 24, 25, 26, 27.)

– «Той і не був скульптором. Хто скаже вам: мені байдуже: можна ту річ виконати і в мармурі, можна і в бронзі», - писав російський скульптор І. Єфімов. Кожен матеріал наділяє скульптуру своїми якостями, ніби віддає твору частку своєї душі. Усі матеріали скульптора можна поділити на м'які та тверді.

М'які матеріали- Це глина, пластилін, віск. Працюючи з цими матеріалами, скульптор займається ліпленням – він виліплює, поступово нарощуючи обсяг майбутньої статуї.

Тверді матеріали- Різне каміння - мармур, вапняк, піщаник, а також дерево і слонова кістка. З твердого, міцного каменю з найдавніших часів висікали скульптури гробниць та храмів.

Метал– особняком серед матеріалів скульптора стоять метали: бронза, мідь, чавун та золото. Спосіб виготовлення металевих скульптур особливий - спочатку створюється модель майбутнього твору, а потім з неї роблять металевий виливок.

ФІЗМИНУТКА (Додаток 3)

4. Постановка художнього завдання. Практична робота.

Сьогодні кожному з вас належить побувати в ролі скульптора і виконати фігуру будь-якої тварини. Але спочатку, давайте повторимо основні способи ліплення. (Робота то схемам-таблицям)

Основні прийоми ліплення: відриваємо, розкочуємо, з'єднуємо.

  1. Яйце;
  2. Крапля;
  3. Ковбаска;
  4. Жгутик;
  5. Завиток;
  6. Морквина;
  7. Коржик;
  8. Смужка;
  9. Пластик;
  10. Трубочка;
  11. Соломка.

Самостійна робота дітей.

5. Виставка дитячих робіт. Узагальнення здобутих знань. (Слайд 28)

- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

Що означає слово «скульптура»?

Перерахуйте види скульптури.

Перерахуйте матеріали скульптора.

6. Підсумок уроку. Оцінювання.

Ось і добіг кінця наш урок. Сьогодні ви всі попрацювали на славу. Дякую вам за співпрацю.

7. Домашнє завдання.

Принести зображення різних видів скульптури.

Муніципальний загальноосвітній заклад міста Джанкоя Республіки Крим

«Середня школа № 3»

Урок образотворчого мистецтва у 6 класі на тему:

«Об'ємні зображення у скульптурі»

Вчитель образотворчого мистецтва:

Еміросманова З.К.


Кругла скульптура

Рельєф та його різновиди


Скульптура та її різновиди

Скульптура- Вигляд образотворчого мистецтва, що дає об'ємно-просторове зображення предметів.

Саме слово походить від латинського « skulpere ",що значить " висікати ».

  • Художник, який присвятив себе мистецтву скульптури, називається скульптором чи скульптором.
  • Головне його завдання становить передача людської постаті у реальному чи ідеалізованому вигляді, тварини грають у творчості другорядну роль, інші предмети є лише значення придаткових чи обробляються виключно з орнаментальною метою.

Види скульптури:

КРУГА СКУЛЬПТУРА

РЕЛЬЄФ

(статуя, група, статуетка, бюст), що оглядається з різних сторін і оточена вільним простором;

все, що зображується, створюється за допомогою об'ємів, що виступають з площини фону.


  • портретний;
  • історичний;
  • міфологічний;
  • побутовий;
  • символічний;
  • алегоричний;
  • анімалістичний.

Кругла скульптура

Скульптура Посейдону

у Копенгагені

Дискобол.

Мирон. V ст. до н.е.

СОКРАТ

(469-399 РР. ДО Н.Е.)


Рельєф та його різновиди

Зображення виступає над площиною фону більш ніж на половину об'єму

Зображення виступає над площиною фону небільш ніж на половину обсягу

Вигляд поглибленого рельєфу

БАРЕЛЬЄФ

КОНТРРЕЛЬЄФ

ГОРЕЛЬЄФ

ГОРЕЛЬЄФ

БАРЕЛЬЄФ

КОНТРРЕЛЬЄФ


Методи отримання скульптури. Матеріали

Спосіб отримання скульптури залежить від матеріалу:

  • пластика – нарощування об'єму скульптури додаванням м'якого матеріалу (глина)
  • створення - відсікання зайвих частин твердого матеріалу (камінь)
  • виливок - твір виникає завдяки вливанню у форму розплавленого металу

Художньо-практична діяльність

З м/ф «Пластилінова ворона»



  • Космінська В.Б. Основи образотворчого мистецтва та методика керівництва образотворчою діяльністю дітей: лаб. практикум [навч. посібник для студентів пед. ин-тов] / В.Б Космінська, Н.Б. Халезова. - М.: Просвітництво, 1981. - 144 с.
  • Неменська Л.А. Образотворче мистецтво. Мистецтво у житті людини. 6 клас: навч. для загальноосвіт. організацій / Л.А. Неменська; за ред. Б.М. Неменського. - М.: Просвітництво, 2014. - 175 с.
  • Скульптура [Електронний ресурс] – режим доступу: http://www.izmailovart.ru/glossari/97-skulptura.html. - Заголовок з екрана.



Колись дуже давно – так говорить легенда – жив на острові Кріт у Середземному морі скульптор Пігмаліон. Не знайшлося серед мешканок Кіпру тієї, з якою скульптор захотів би одружитися – вирішив він на все життя залишитися самотнім. Він цурався всіх і цілими днями працював у себе в майстерні. Але в його уяві жив образ прекрасної жінки. Зі слонової кістки створив він чудову статую і назвав її Галатеєю. Статуя вийшла такої надзвичайної краси, що скульптор закохався у неї. В один із свят на честь богині кохання і краси Афродіти Пігмаліон вирушив до храму цієї богині, приніс їй жертву і почав благати, щоб вона дала йому в подружжя жінку таку ж прекрасну, як прекрасна була його статуя. Богиня не змогла знайти таку жінку серед тих, хто живе, а виконати прохання художника їй дуже хотілося… Пігмаліон повернувся додому, підійшов поцілувати свою статую, і – о диво! – під поцілунками статуя ожила, перетворилася на прекрасну жінку.










Період античності. Майстри цього періоду залишили нам класичні зразки мистецтва створення. Вони розробили можливість передачі руху у скульптурі. У статуї «Дискобол» (скульптор Мирон, V в. до н.е.) зображено кульмінаційний момент руху, його вища точка, коли можна уявити попередні та наступні дії.






Значним явищем у розвитку скульптури була творчість Огюста Родена, який прагнув висловити у своїх творах ідеї імпресіоністів. Великий французький скульптор вдихнув людське тепло та нові життєві сили у скульптуру 19 ст. «Громадяни Кале». Гіпс. «Поцілунок» «Думник»


Визначним майстром російської реалістичної скульптури був Федот Іванович Шубін (). Петергоф. Каскад фонтанів. Фото к.XIX












Монументальна скульптура Відрізняється великими формами та розмірами, тому що розміщується на вулицях та площах, у парках та скверах. Це насамперед пам'ятники, поставлені на честь якоїсь видатної людини чи знаменитої події, для того, щоб зберегти пам'ять про неї на довгі роки.


Монумент – той самий пам'ятник (назвали древні римляни: «монео» означає «нагадую»), лише величніший. І.П.Мартос. Пам'ятник Мініну і Пожарському. Москва М. К. Анікушин. Пам'ятник А. С. Пушкіну Санкт - Петербург


Станкова скульптура За своїми розмірами вбирається у зображуваний предмет. Її основне місце – усередині приміщень, у житлових будинках та музеях, а також у парках та скверах. С.Коненков Дідок-лісовичок Агесандр. Афродіта (Венера) Мілоська. II до н. е. Лувр, Париж.






Форми скульптури Кругла 1. Статуя – зображення окремої постаті, іноді із веденням сюжетної обстановки. 2. Бюст – погрудне зображення людини. 3. Група поєднує кілька фігур, пов'язаних загальним сюжетом та загальною пластикою. Рельєф 1. Барельєф 2. Горельєф 3. Контррельєф






3 Пам'ятник Петру I (Е.М. Фальконе, р.) Види за призначенням: монументальна, станкова, та малих форм. Жанр: портрет та анімалістичний. Форма: кругла та рельєф.
29


Запитання для повторення 1. Що означає слово «скульптура»? 2. Якою мовою говорить «скульптура»? 3. Які жанри притаманні скульптури? 4. Назвіть види скульптури. 5. Чим рельєф відрізняється від круглої скульптури? 6. Що таке монументальна скульптура? 7. Який основний жанр у станковій скульптурі? 8. Навіщо призначена декоративна скульптура? 9. Назви техніки виконання скульптури. Чим вони відрізняються одна від одної?


Ресурси 1. BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D0%BF%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0.JPG 2. FOTKI.YANDEX.RU/GET/7/ VIBPXHGGLZD.9AC/0_23436_58BF0199_X L 3. STUDENTS.0/0_4149_7FCB3665_XL FOTKI.YANDEX.RU/GET/3205/QWZ2008.6/0_195AC_8D1E5 Н. М. Сокольникова; Обнінськ, видавництво «Титул» 1996р. Малювання. Види та жанри. ТОВ «У-Факторія» 1999р.

Тема урока : ОБ'ЄМНІ ЗОБРАЖЕННЯ У СКУЛЬПТУРІ

Мета уроку : формувати розуміння виразних можливостей об'ємного зображення, розуміння зв'язку з навколишнім простором; вчити бачити конструктивну форму предмета, опановувати навички об'ємного зображення предмета, активно сприймати різні види образотворчого мистецтва, використовувати відповідні художні матеріали.

Тип уроку: урок вивчення нових знань

Заплановані освітні результати:

  • Предметні : вивчення виразних можливостей об'ємного зображення; класифікування за заданими основами (види скульптури); використання художніх матеріалів та інструментів; організація робочого місця.
  • Метапредметні :
    • регулятивні УУД- визначати мету, проблему у навчальній діяльності, усвідомлювати недостатність своїх знань;
    • пізнавальні УУД- самостійно розрізняти художні матеріали та шукати способи роботи з ними; розуміти навчальне завдання уроку;
    • комунікативні УУД- відповідати на запитання, ставити питання для уточнення навчальної діяльності; усвідомлено використовувати мовні засоби відповідно до навчальної ситуації
  • Особистісні : вираз позитивного ставлення до процесу пізнання: прояв уваги, подиву, бажання більше дізнатися Оцінювання своєї навчальної діяльності: свої досягнення, самостійність, ініціативу, відповідальність, причини невдач.

Перегляд вмісту документа
«Презентація уроку образотворчого мистецтва на тему: "Об'ємні зображення у скульптурі"»

Муніципальний загальноосвітній заклад міста Джанкоя Республіки Крим

«Середня школа № 3»

Урок образотворчого мистецтва у 6 класі на тему:

«Об'ємні зображення у скульптурі»

Вчитель образотворчого мистецтва:

Еміросманова З.К.


Кругла скульптура

Рельєф та його різновиди


Скульптура та її різновиди

Скульптура- Вигляд образотворчого мистецтва, що дає об'ємно-просторове зображення предметів.

Саме слово походить від латинського « skulpere ",що значить " висікати ».

  • Художник, який присвятив себе мистецтву скульптури, називається скульптором чи скульптором.
  • Головне його завдання становить передача людської постаті у реальному чи ідеалізованому вигляді, тварини грають у творчості другорядну роль, інші предмети є лише значення придаткових чи обробляються виключно з орнаментальною метою.

Види скульптури:

КРУГА СКУЛЬПТУРА

РЕЛЬЄФ

(статуя, група, статуетка, бюст), що оглядається з різних сторін і оточена вільним простором;

все, що зображується, створюється за допомогою об'ємів, що виступають з площини фону.


Головні жанри скульптури

  • портретний;
  • історичний;
  • міфологічний;
  • побутовий;
  • символічний;
  • алегоричний;
  • анімалістичний.

Кругла скульптура

Скульптура Посейдону

у Копенгагені

Дискобол.

Мирон. V ст. до н.е.

СОКРАТ

(469-399 РР. ДО Н.Е.)


Рельєф та його різновиди

Зображення виступає над площиною фону більш ніж на половину об'єму

Зображення виступає над площиною фону небільш ніж на половину обсягу

Вигляд поглибленого рельєфу

БАРЕЛЬЄФ

КОНТРРЕЛЬЄФ

ГОРЕЛЬЄФ

ГОРЕЛЬЄФ

БАРЕЛЬЄФ

КОНТРРЕЛЬЄФ


Методи отримання скульптури. Матеріали

Спосіб отримання скульптури залежить від матеріалу:

  • пластика – нарощування об'єму скульптури додаванням м'якого матеріалу (глина)
  • створення - відсікання зайвих частин твердого матеріалу (камінь)
  • виливок - твір виникає завдяки вливанню у форму розплавленого металу

Художньо-практична діяльність

З м/ф «Пластилінова ворона»



Використані джерела:

  • Космінська В.Б. Основи образотворчого мистецтва та методика керівництва образотворчою діяльністю дітей: лаб. практикум [навч. посібник для студентів пед. ин-тов] / В.Б Космінська, Н.Б. Халезова. - М.: Просвітництво, 1981. - 144 с.
  • Неменська Л.А. Образотворче мистецтво. Мистецтво у житті людини. 6 клас: навч. для загальноосвіт. організацій / Л.А. Неменська; за ред. Б.М. Неменського. - М.: Просвітництво, 2014. - 175 с.
  • Скульптура [Електронний ресурс] – режим доступу: http://www.izmailovart.ru/glossari/97-skulptura.html. - Заголовок з екрана.

Top