Залізнична середня група. Конспект розважально – пізнавального заходу «Подорож залізницею

наташа іщенко

Конспект заняття в середній групі.

Аплікація предметна

Тема: Потяг мчить« тук-тук-тук» (Залізна дорога)

Підготувала вихователь: Іщенко Н. М.

Ціль: вчити дітей тримати ножиці і різати ними по прямийРозрізати паперовий прямокутник на вузькі смужки. Викликати інтерес до створення з нарізаних смужок « залізниці» . Ознайомити із правилами безпеки роботи з ножицями. Виховувати акуратність, інтерес до освоєння справжнього інструменту.

Інтеграція різних видів діяльності:

Розгляд зображень поїздита паровоза з вагончиками. Розмова про поїздах. Рухлива і сюжетна - рольова гра в подорожі залізниці. Конструювання поїздаїх кубиків та цеглинок. Викладання геометричних картинок. Створення зображень із готових смужок паперу.

Розмова про призначення ножиць та правила безпеки поведінки у поводженні з ними.

Відгадування загадки: Два брати-акробати кроять латки, ніжки – куточками, ручки – крендельками.

Матеріали, інструменти, обладнання: смужки паперу шириною 4-5 см для розрізання на шпали, довгі вузькі смужки – «рейки»(Довжина 20-30 см, ширина 1см, лист паперу жовтого або зеленого кольору, ножиці. Клей, пензлики для клею, вологі серветки.

Вихователь читає загадку

Ця драбинка лежить,

А паровоз нею біжить.

(Залізна дорога)

Вихователь: Діти подивіться, що я вам принесла (Показую дитячу залізницю) . Давайте ми з вами розглянемо її та скажемо з яких деталей вона складається (рейки, шпали).

А який транспорт пересувається рейками? (Відповіді дітей)

Є. Горбовська

Чути грім здалеку,

Хмарок у небі поки немає.

Це розганяючи пух,

Потяг мчить: чух-чух-чух!

Ми сядемо в поїзд і вперед!

Помчемо рейками швидко-швидко.

А хто ж поїзд поведе?

Їм керують …хто хлопці? (машиністи)

Вихователь: сьогодні ми з вами на заняттясамі різатимемо ножицями, щоб усім разом зробити залізницю і пустимо нею поїзд.

Вихователь проводить коротку розмову щодо безпеки роботи з ножицями.

Розвиваюча гра «Пташенята зголодніли»

Хід роботи:

Вихователь: А зараз хлопці візьміть у руки ножиці та коричневі заготовки паперу, акуратно розрізаємо їх посередині, щоб вийшло у вас дві однакові смужки і приклеюємо їх на свої листочки.

Тепер беремо смужки чорного кольору і розрізаємо їх на кілька коротких - це у нас будуть шпали, приклеюємо їх на рейки, так щоб у нас з вами вийшла драбинка.

Ну ось, у нас з вами і вийшла Залізна дорогаякою тепер можуть ходити поїзди.

Публікації на тему:

«Уклін тобі, залізниця!» Вірш, присвячений 120-річчю Західно-Сибірської залізниціПропоную вашій увазі вірш, який я відправила на конкурс до міста Новосибірськ. Залізниця, ти значиш дуже багато В моїй.

Конспект НОД з освітньої галузі «Мовленнєвий розвиток» для молодшої групи «Мчить поїзд»Муніципальний загальноосвітній заклад «Сертолівська середня загальноосвітня школа №2» Конспект НОД з освітньої галузі.

Конспект заняття з аплікації для середньої групи «Солдатики». Мартиненко Ірина Сергіївна Завдання: 1. Формування патріотичних почуттів.

Конспект заняття з ПДР у середній групі «Дорога без небезпеки» Мета: формування свідомо-правильного ставлення до дотримання правил дорожнього.

Конспект заняття з ПДР у середній групі Тема: «Дорога, транспорт, пішохід. Небезпечна дорога»Програмне утримання: Виховне завдання: Виховувати у дітей відповідальність за безпеку на дорозі. Освітнє завдання: Розширити.

Мета: вдосконалення техніки виконання вправ і рухових навичок під музику дітей середніх груп. Завдання: 1. Розвивати.

У заході беруть участь діти старшої та підготовчої груп.

На сцені з двох боків стоять стільці по 8 штук для кожної команди. Усі вихованці під музичний супровід розсідають у залі для глядачів.

Діти підготовчої групи сидять на краю сцени та бовтають ногами.

Ведучий:

Хто на лавці сидів,

Хтось книжечку дивився,

Один співав, інший мовчав,

А Данило ногою хитав.

Справа була ввечері,

Робити було нічого.

Діти:

У мене ідея є... а у вас?

У поїзд нам би зараз сісти... це раз.

Подивитися з вікна... це два.

Чай за столиком попити... це три.

Ось поїздом поїдемо...

Ми поїдемо вперше.

Це дуже цікаво

Чи є у поїзді матрац?

Чи є у поїзді іграшки?

Як там проходить день?

Скільки станцій ми проїдемо міст та сіл.

Збирайтеся ж у дорогу

Потрібно взяти з собою так багато.

І піжаму, щоб спати.

Раз два три чотири п'ять

Всі ми збиратимемо.

Діти тікають зі сцени.

1 дитина (старша група)

Що за звір біжить рейками

Повз гір, лісів, полів -

Попереду два круглі очі,

Пара клубиться з ніздрів.

Весь залізний,

Весь блискучий,

Вісім кругленьких коліс,

Ну звичайно!

Хором: Електровоз.

2 дитини (старша група):

Не страшні Електровозу

Ні спека і ні морози -

День і ніч біжить уперед,

Машиніст його веде.

Він звик до далеких рейсів.

Ось коли ми підростемо,

Може бути,

По дзвінких рейках теж поїзд поведемо!

Діти молодшої групи виконують пісню О.І. Куликів «Кошеня та Паровоз».

Ведучий:

Дівчатка та хлопчики, а вам хотілося б здійснити подорож на нашому фірмовому поїзді Челябінськ - Москва? У першому купе поїдуть представники підготовчої групи "Гусі – лебеді", а у другому купе поїдуть представники старшої групи "Лісова казка". У будь-якому поїзді є головна людина, яка відповідає за пасажирів. Хто він? (Відповідають глядачі)

Ведучий:

Звісно, ​​це начальник поїзда. Але так як у нас незвичайний поїзд, то начальників у нас буде два:

Один - із підготовчої групи, другий із старшої групи. Вони відповідатимуть за свої команди.

Отже, щоб зайняти місця у своєму купе, необхідно отримати квиток, розгадавши загадки.

Загадка для пасажирів підготовчої групи:

У цьому будинку метушні

Щогодини і цілий рік.

Щодня в ньому юрмиться

З валізами народ.

Навряд чи хтось серед вас

У цьому будинку не бував,
Кожен знає: це місце

Називається...(вокзал)

Загадка для пасажирів старшої групи:

Навіть найшвидший поїзд

Зупиниться серед гір,
Якщо на шляху запалиться

Червоним світлом.

Молодці! Займайте свої місця у купе.

А тепер загадки для глядачів:

Якщо раптом біда в дорозі,
Якщо раптом пожежа у вагоні,

Знайте, діти, є порятунок

Від подібної муки.

А рятівник – на стіні.

Ручку вниз – і стоп біді! (Стоп кран)

Вагони стоять на колесах,

Колеса по рейках біжать,
А рейки сталеві від цього
Анітрохи не втомлюються.

Адже рейки лежать на подушках
І щасливі цим багато,
А ці подушки звуться
Словом коротким...(шпали)

А щоб не нудно було їхати, хлопці підготовчого гурту виконають пісню "Паровозик з Ромашкова". Сл.Г.Сапгір, Г. Циферова, Муз.В. Юровський

Ведучий:

Їздити в поїздах, це я вам скажу, цікаве заняття! Зі скількома людьми зустрічаєшся! Скільки кілометрів залишається позаду! Скільки відкриттів, радощів, несподіванок готує нам подорож! Хіба можна відмовитись від цих вражень. Але щоб поїздка була ще безпечною, хлопці середньої групи нам нагадають деякі правила поведінки на залізниці.

1. Правила ці залізничні
Суворі дуже, але зовсім не складні.

Ти їх запам'ятай, слухай уважно

У житті вони допоможуть обов'язково.

2. Поїзд на підході -
Переїзд зачинився.

Порося дуже в школу поспішало.

Він біг, не дивлячись,

Прямо на червоний.

Але почув ззаду...

Стій, друже! небезпечно!

Ведучий:

Забороняється переходити через переїзд при увімкненому червоному світлі!

3. На платформі два дворняжки
Розігралися в "наздоганячі":
Забувши про електричку,
Наздоганяє брат сестричку.

Розсердився дуже тато
І дітей відшльопав лапою!

Ведучий:

Чи не влаштовуйте ігор на платформі!

4. Спекотно у вагоні. Провітрюсь трошки -
Висуну голову краще у віконце.

Що ж ти робиш? Ось бешкетник!

Сядь – ка на місце!
Сказав провідник.

Надалі так не роби
Ти ніколи,
Щоб з тобою не сталося лихо.

Ведучий:

Не висовуйтесь із вікна на ходу поїзда!

Правила запам'ятав – у таємниці не тримай!
Всім друзям, знайомим ти їх розкажи!

Поки наші пасажири відпочивають, діти старшої групи виконають пісню Компанійця "Паровоз"

Ведучий:

Усі відпочили, розсілися на свої місця. Ми під'їжджаємо до станції "Всезнайки". Перед вами столик із запитаннями. Крутучи дзига, кожне купе відповідає на ті питання, на які вкаже стрілка.

Запитання:

  1. Безквитковий пасажир, а також персонаж з мультфільму "ну, постривай!" (заєць)
  2. Вузькі сталеві бруси, якими рухаються поїзди. (рейки)
  3. Світловий пристрій для подачі сигналів поїздам та регулювання їх руху. (Семафор)
  4. Окреме приміщення вагона на 4 особи. (купе)
  5. Станційний будинок на залізниці, місце очікування поїзда. (Вокзал)
  6. Контролер, який перевіряє наявність квитків у пасажирів (ревізор)
  7. Залізничні вагони з'єднані між собою. (Склад)
  8. Що за коромисло через річку повисло. (Міст)
  9. Силовий тяговий засіб, що використовується для пересування поїздів рейками. (локомотив)

Музичне питання:

  1. Один довгий (відправлення поїзда)
  2. Три короткі (стій)
  3. Короткий, довгий (сигнал пильності)
  4. Один довгий, два короткі (пожежна тривога)

За кожну неправильну відповідь купе отримує хвилину запізнення.

Ведучий:

Паровозний гудок дав сигнал до відправлення поїзда. Російські поїзди їздять просторами нашої величезної Батьківщини. Поїздом можна дістатися будь-якого міста нашої країни. Давайте перерахуємо міста Росії. Починає одна команда, називаючи міста по черзі із суперниками. Гравець чиєї команди не назве місто, та команда отримує хвилину запізнення.

Наші склади подолали велику відстань і майже дісталися Москви. Ось уже миготять вогні вокзалу, на пероні снують носії у пошуку пасажирів із багажем. А зараз ми перевіримо, з якого купе носії швидше впораються з поклажею.

Проводиться гра "Хто швидше покладе речі в камеру схову".

Обидві команди встають у шеренги, на початку кожної знаходиться начальник поїзда. Попереду на певній відстані позначається "камера зберігання". Учасники передають м'яч від першого гравця до останнього через голови, останній учасник переходить на початок колони. Те саме роблять і решта гравців. Перемагає команда, учасник якої виявився поряд із "камерою зберігання" та поклав у неї м'яч. Та команда, яка має більше хвилин запізнення, починає трохи пізніше (на програну кількість хвилин (у секундах)).

Ведучий:

На честь прибуття нашого поїзда до столиці нашої Батьківщини Москву, звучить пісня у виконанні дітей середнього гурту С. Міхалков «Пісенька друзів»

Юлія Железнякова
Конспект інтегрованого заняття у середній групі «Професії. Залізниця для паровоза»

Програмний зміст:

Познайомитись із назвами професій;

Показати важливість кожної професії;

Вчити малювати рівні лінії;

Вчити створювати сюжетні композиції.

Заплановані результати:

Виявляє чуйність до художнього слова при знайомстві з віршами; цікавиться іграми, життям людей; активно та доброзичливо взаємодіє з педагогами та однолітками у вирішенні ігрових та пізнавальних завдань.

Матеріали та обладнання:

Зображення представників різних професій;

Предметів, необхідних у роботі;

Фарби, аркуші паперу.

Інтеграціяосвітніх областей:

Пізнання (формування цілісної картини світу);

Художня творчість (малювання);

Фізична культура (фізкультхвилинка);

Комунікація.

Хід ООД:

Організаційний момент (звернути увагу на гостей, привітатися)

Запитання дітям:

Яка зараз пора року;

Які птахи полетіли;

Які лишилися.

Вихователь:

Восени птахи полетіли на південь, ведмідь, комахи лягли на зиму

у сплячку, а люди трудяться. У дощ та в холод вони ходять на роботу. Хлопці, а ви знаєте, ким працюють ваші батьки? (Відповіді дітей)А які професії людей ви ще знаєте? (вихователь показує картинки із зображенням людей різних професій, діти називають їх)

Діти, а чи знаєте ви вірші про різних професіях?

(Читання віршів дітьми про професіях)

Встане двірник на зорі, - Всі хвороби лікує лікар,

Думаючи про дітлахів. Він уколе – ти не плач.

Двірник сміття прибере, Веселі дивись навколо

І піском засипле крига. Дитячий лікар-хлопцям друг.

Летять тирсу білу, - Вміло він веде машину,

Летять з-під пилки. Адже за кермом не перший рік!

Це тесляр робить Злегка шарудять тугі шини,

Вікна та підлоги! Він нас містом щастить!

Добрий кухар у ковпаку, - Продавець – молодець!

З поварешкою ​​в руці. Він товари продає -

Він готує нам обід Молоко, сметану, мед.

Кашу, щі та вінегрет! А інший – морква, томати

Вибір у нього багатий!

Мовні ігри.

Назви слова – дії (2-3 дитини на кожне).

Вихователь називає професію, а діти кажуть слова - дії, які виконують люди цієї професії.

Лікар – слухає, виписує рецепти, дивиться горло, вимірює температуру.

Продавець – зважує, показує, відрізає, загортає, рахує.

Кухар - ріже, варить, смажить, пече, пробує, чистить.

3.2. Навіщо потрібні предмети?

Діти встають у коло, вихователь кидає кожному м'яч та називає предмет. Дитина, у якої м'яч, має швидко сказати, що роблять із цим предметом.

Ножем - ... (ріжуть, мітлою - ... (метуть, пилкою - ... (пилять, сокирою - ... (рубають, ополоником - ... (наливають, лопатою - ...) (копають, голкою -.)) (різають і стрижуть, градусником - … (вимірюють температуру, гребінцем -. (зачісують, пензлем - …) (малюють, у каструлі – … (варять, у сковороді – … (смажать, на терезах – …)) (зважують).

3.3. Кому ці предмети потрібні?

Діти розглядають картинки та визначають, людям яких професій потрібні ці предмети.

Ваги, товар, прилавок (Для продавця)

Ножиці, швейна машинка, тканина (Для швачки)

Половник, каструля, продукти (для кухаря)

Дошка, крейда, підручник (Для вчителя)

Шини, автобус, кермо (Для водія)

Цегла, цемент, шпатель (Для будівельника)

Шприц, вата, бинт (Для лікаря)

3.4. «Чудова скринька»

Вихователь показує дітям скриньку та каже:

Це чудова скринька, тому що в ній лежить багато цікавого. Кожен зможе дізнатися, що там лежить, тільки треба сказати такі слова: «Скринька, скринька, відкрий нам свій бочок!»

Діти по черзі виймають із скриньки предмети, показують усім, чітко називають їх, промовляючи людям який професії потрібні ці предмети.

4. Фізкультхвилинка

Щоб будинок збудувати новий, (Руки над головою будиночком)

Запасають дубовий дуб, (Нахил вперед, руки разом, махають ними)

Цегла, залізо, фарбу, (Загинають по черзі пальці)

Цвяхи, клоччя та замазку.

А потім, потім, потім (марширують)

Починають будувати будинок!

Ану, веселіше вдаримо молотком, (стукають кулачками)

Сильніше, сильніше ми гвоздики заб'ємо!

Тук-тук, ток-струм, бий міцніший, молоток! (Присідання)

Тук-тук, струм-струм, бий міцніший, молоток!

5. Вправи в розвитку логіки

5.1. Допоможи кухареві знайти предмети, які потрібні йому для роботи.

На підносі лежать різні предмети (ложка, тарілка, молоток, гребінець, шприц, олівець, пензель, ополоник, каструля) потрібно відібрати ті, які потрібні кухарю.

5.2. Що зайве?

На дошці висять малюнки з предметами. Потрібно знайти зайву картинку та пояснити, чому вона зайва.

Панама, кашкет, капелюх, шарф

Стіл, стілець, табурет, крісло

Голка, нитки, ножиці, пензель.

Фарби, пензля, олівець, ножиці.

6. Рефлексія. Малювання фарби.

Запропонувати всім сісти за столи на свої місця. На дошці висять картинки із зображенням паровоза та вагонів. Запитання дітям:

Чи може паровоз вирушити в дорогу, чого не вистачає? (залізниці)

На іншій дошці висить зразок із намальованими шпалами та рейками. У кожної дитини на столі лежить альбомний лист із намальованими рейками (Тонкі довгі лінії):

Щоб намалювати залізницюпотрібно домалювати шпали: (короткі широкі лінії).

Діти візьміть пензлики в руки. Пензель потрібно тримати трьома пальцями, сильно не стискаючи. Підніміть руку з пензлем вгору та намалюйте лінію зверху вниз. Потім сухим пензлем намалюйте лінії на аркуші паперу. Лівою рукою тримайте аркуш паперу. Тепер вмочіть пензель у фарбу і намалюйте шпали.

Допомога утрудненим дітям.

Викласти всі роботи в один ряд, щоб вийшла довга Залізна дорога, за якою пустити іграшковий поїзд із вагонами.

Хлопці, на подяку за вашу роботу, машиніст приготував для вас сюрприз. У вагоні захований мішечок із частуванням.

Вихователь: Кулікова О.П.
Дитячий садок № 204 ВАТ «РЗ»
м. Абакан

Ціль: Знайомство дітей з правилами поведінки та безпеки на залізниці.

Завдання:

  • Вчити дітей уважно слухати розповідь вихователя; розвивати монологічну мову з допомогою віршів.
  • Закріпити знання дітей щодо правил поведінки на залізниці.
  • Виховувати у дітей доброзичливе ставлення одне до одного.

Збагачення словника:

правила поведінки, платформа, семафор.

Обладнання: дитяча залізниця, макет вокзалу, іграшки Заєць та ведмідь, семафор, матеріал для виробів

Попередня робота: завчання віршів щодо правил безпечної поведінки на залізниці.

Хід:

Вихователь:

Скрізь і всюди правила,

Їх треба знати завжди,

Без них не вийдуть у плавання

Із гавані суду.

Без правил жити у світі

Ніяк, аж ніяк не можна.

Виходять у рейс за правилами

Великі поїзди.

Але є такі правила,

Сховані на знак,

Вони нам забороняють:

"Ніколи не роби так!"

Про що цей вірш? (Про правила, про знаки)

Вихователь:– Подивіться, що це? (вокзал та залізниця)

І сьогодні ми поговоримо про правила поведінки та безпеки на залізниці. Подивіться на макет вокзалу та залізниці. А я розповім вам історію про маленького зайчика Кузю.

Жив-був зайчик Кузя. Жив він у гарному лісі. І ось одного разу він отримав листа від зайчика Яші, який жив у місті. Яша запросив Кузю у гості. Став Кузя збиратися у гості до міста. А оскільки він ніколи не був у місті і жодного разу не їздив поїздом чи електричкою, він нічого не знав про правила поведінки на залізниці.

Ось Кузя прийшов на станцію, щоб сісти в поїзд, а поїзд його стоїть з іншого боку станції – треба переходити через колії. Кузя стриб-стриб і почав стрибати через рейки, а в цей час їхав поїзд і мало не задавив нашого зайченя. Черговий вокзалом - Ведмідь - зупинив зайчика і став питати, чому він поводиться так необережно. Зайченя розповіло, що воно вперше на залізниці і що воно зовсім не знає, як треба поводитися на вокзалі.

Ведмідь почав вивчати Кузю поведінці на залізниці. Кузя запам'ятав назавжди, запам'ятайте і ви, діти:

Давайте розкажемо правила, а допоможуть нам у цьому вірші.

Правила ці залізничні

Суворі дуже, але зовсім не складні,

Ти їх запам'ятай, слухай уважно,

У житті вони допоможуть обов'язково.

Дитина:

Гей! Не лякайся, швидше за мною:

Через рейки – по прямій!

Тут набагато шлях коротший!

Поїзд близько? Перескочимо!

Ні, друзі, - відповів Дрозд, -

Безпечно – через міст!

Переходити через шляхи потрібно мостом.

Дитина:

Я в обхід, - сказав Зайчишка, -

Ти ризикуєш життям, Мишко.

Цієї миті

Раптом оголосять відправлення,

Потяг рушить, тоді -

Неминуча біда.

Не підлазіть під вагони!

Дитина:

На платформі два двірнята

Розігралися у наздоганяння:

Забувши про електричку,

Наздоганяє брат сестричку!

Розсердився дуже тато

І дітей відплескав лапою!

Чи не влаштовуйте рухливих ігор на платформі!

Дитина:

Спекотно у вагоні, провітрюсь трошки, -

Висунув голову Ослик у віконце.

Що ж ти робиш? Ось бешкетник!

Сядь на місце, - сказав провідник, -

Надалі так не роби, Оселе, ніколи,

Щоб з тобою не сталося лихо.

Не висовуйтесь із вікна на ходу поїзда!

Дитина:

Стій! Куди ж ти, друже?

Подивися на покажчик:

"Перехід через шляхи" -

Це означає: за настилом

І їжу, і крокодилу

Дозволяється пройти.

Тільки спершу потрібно нам

Подивитися на всі боки!

Переходьте дорогу лише у встановлених місцях!

Дитина:

На залізниці два братики

Захотіли один з одним побитися:

Забідаю! - мукає Білолобий.

Чорно-білий мукає: - Ну, спробуй.

Дракуни! Забирайте ноги

Швидше із залізниці!

Добре, що втрутилася Сорока:

Все могло б закінчитись погано!

Не ходіть та не грайте на залізничних коліях!

Дитина:

На пероні тіснотища,

Жеребка Кінь шукає:

Де ти, сіра Лоша,

Неслухняна моя дитина?

Він за маму не тримався,

Тому й загубився.

На вокзалі та інших багатолюдних місцях тримайтеся за руку дорослого!

Вихователь:

Правила запам'ятав -

У таємниці не тримай:

Всім друзям, знайомим

Знаєш – розкажи!

Пальчикова гімнастика Хто приїхав?

  • Переходити залізницю потрібно лише у спеціально відведеному місці – там, де є спеціальний настил.
  • Стояти на краю платформи дуже небезпечно - може затягнути під поїзд, що проходить.
  • Якщо ти переходиш дорогу там, де немає шлагбауму, слід звернути увагу на семафор. Семафор дуже схожий на світлофор, тільки у нього не три колірні сигнали, а два.

Коли приїде поїзд, наш Кузя вже багато знав про те, як правильно поводитися на залізниці.

Вихователь:

А ви, діти, запам'ятали, як треба поводитися на залізниці?

Пропоную зробити і для Кузі подарунки – семафори. Він покаже їх звірам у лісі і розповість їм, як треба правильно поводитися на залізниці.

Вихователь пропонує дітям наклеїти кольорові сигнали на готові силуети, вирізані з паперу.

Розмір: px

Починати показ зі сторінки:

Транскрипт

1 Конспект гри-заняття з ранньої профорієнтації на залізничні професії та ознайомлення дітей із соціограмами професій магістралі «Хто працює на залізниці?» Ускова Юлія Миколаївна, вихователь логопедичної групи дитячого садка 47 ВАТ «РЗ» м. Олександрів. Володимирська область Використані вірші автора. Цілі: - уточнити та розширити уявлення дітей про залізничні професії (машиніст, провідник, диспетчер, монтер колії, обхідник, оглядач вагонів, квитковий касир); - Сформувати розуміння того, що робота на залізниці потрібна та відповідальна; - розвивати інтерес до залізничних професій; - знайомити дітей із соціограмами професій залізничної магістралі; - вправляти у розмові скоромовок; - розвивати логічне мислення, творчі здібності, дрібну моторику, пам'ять, виразність інтонацій, міміку рухів; - виховувати у дітей повагу до людей, які працюють на залізниці; - Сприяти вдосконаленню рухових навичок. Попередня робота: - бесіди про залізничні професії, їх значення;

2 – читання книги С.Я. Маршака "Багаж"; - знайомство із віршем В. Степанова «Білий терем, зимовий ліс»; - Розгляд кольорових ілюстрацій на тему «Хто працює на залізниці»; - Створення «Словника майбутнього залізничника». Обладнання: - фрагмент локомотива та 3-х вагонів; - молоток, гайковий ключ, сумка для машиніста; - Портфель, книга; - «Словник майбутнього залізничника»; - різнокольорові шнурки (по 4 на кожну дитину); - аркуші формату А3 із зображенням людей залізничних професій; - картки 12х12 з намальованими предметами, що належать до залізниці (рейки, вокзал, багаж, квиток тощо); - залізнична форма для дітей (фуражки, сорочки, жилети), виготовлені руками батьків. Всі діти одягнені у форму залізничників. - Хлопці, послухайте вірш і скажіть, про кого ми сьогодні будемо з вами говорити на занятті: Швидко поїзд намалюємо, Синьою фарбою обведемо, Світлофор біля рейок поставимо Мокнути під дощем. Намалюємо ми монтера І обхідника шляхів.

3 Поруч рудого песика З нею їм буде веселіше. Намалюємо рейки, шпали, І, звичайно, вагон. Провідниця у синій формі Скромно вийде на перон. Відповіді дітей. (Про залізничники). - Правильно, ми сьогодні говоритимемо про тих, хто працює на залізниці. Щоб вантажі приходили на станції, а пасажири прибували у потрібні їм міста, працюють на залізниці люди різних професій. Розкажіть про які професії ви мрієте? 1 дитина: Коли виросту великим, Буду я обхідником, Дошкільнят поясню Дуже все дохідливо. Ось сюди ходити не можна Близько мчать поїзди, До стрілки ти не підходь "Швидкий" на твоєму шляху. Рейки, шпали, поїзди Ходити сюди без мам не можна! - Від роботи обхідника залежить стан рейок, шпал, переїздів. Як прикордонник на заставі, обхідник має щодня обходити довірену йому ділянку дороги. 2 дитина: Я вагони огляну, Всі «хворі» підлечу,

4 По коліщаткам вагонним Молоточком постукаю. Якщо треба, то й гайки Інструментом закручу. Мчіться далі, поїзди Ви у великі міста. - Хлопці, вагони, як і люди, можуть захворіти. Оглядає, «ставить діагноз» та «лікує» вагони оглядач вагонів. Щойно поїзд прибуде на станцію, оглядачі з обох боків починають оглядати вагони. Молотком на довгій ручці вони простукують букси та колісні пари. А раптом колесо від тертя про рейку стало плоским, і колісну пару потрібно міняти? А ще оглядач на слух може визначити витік повітря їхньої гальмівної системи. Оглядачі сильні, витривалі, загартовані люди. Вони працюють у будь-яку пору року, у спеку та холоднечу. Без сигналу оглядача, що все гаразд, поїзд далі не поїде. 3-4 дитина: Ми монтери шляху. З інструментом у руках, У жовтих жилетах Завжди на коліях. Не поїдуть без нас Ніколи поїзди, Ремонтуємо рейки Ми завжди сумлінно. - А ця професія вимагає сили, витримки, різноманітних знань та вмінь. Допомагають їм у роботі колійні машини. Монтери ремонтують шлях. А хто кладе рейки? Відповіді дітей (шляховики).

5 – Правильно, хлопці. Робота шляховика теж потребує сили, витривалості, уміння працювати з різними інструментами. 4 дитина: Подивіться на мене Я вже велика, На залізниці, на дорозі Працювати я мрію Буду я касиром - Квитки видавати. Будете недовго У касу ви стоятимете. – Робота касира відповідальна. Вона потребує уваги, зосередженості, гарного знання комп'ютера та чуйного ставлення до пасажирів. А зараз і вам знадобляться увага та кмітливість. Продовжуємо складати «Словник майбутнього залізничника». Повторюємо домашнє завдання. Відгадайте що це? - кілька вагонів, причеплених до локомотива (поїзд); - потужні сталеві смуги (рейки); - місце зупинки поїзда (залізнична станція); - місце, звідки для пасажира розпочинається залізниця (вокзал); - Основний документ пасажира (квиток); - господар пасажирського вагона (провідник); - закон для відправлення та прибуття поїздів (розклад); - все те, що належить пасажиру (багаж); - пасажирська платформа (перон);

6 – смугастий загороджувальний брус, встановлений на залізничному переїзді (шлагбаум); - постійні сигнали, що стоять вздовж залізниці, наказуючи чи зупинити поїзд чи продовжувати рух (семафор); - місце перетину залізниці з автомобільною (переїзд); - споруда для прокладання залізниці під землею, в горах (тунель); - дорожні машини для вивезення снігу зі станції (снігоприбиральні машини); - вагон, у якому перевозять нафтопродукти, харчові та сипучі вантажі (цистерна); - дерев'яні та залізобетонні бруси, на яких лежать рейки (шпали). Діти супроводжують відповідь показом картинок. - Молодці, хлопці! Ви добре попрацювали вдома. «Словник майбутнього залізничника» буде вірним помічником на заняттях залізницею. Дайте відповідь ще на одне запитання: чи заважають птахи роботі залізничного транспорту? Відповіді дітей. Тоді наш поїзд сміливо вирушає у дорогу! Фізкультхвилинка «Потяг». На коліях сидить синиця Ідуть по колу, імітуючи рух поїзда, руки зігнуті у ліктях. У колі дитина у масці «синиці». А потім умить полетіла «Літає» у колі. На вагончик тихо сіла. Діти йдуть по колу, А вагончик кач-кач, Ідуть, погойдуючись. Пролітає повз грак. Дитина імітує політ грака. Поїзд раптом зупинився, діти зупиняються. А граченя здивувалося: Діти зображують слова «грака» «Що ж мені самому літати, жестами.

7 Свої крильця ламати? Швидкі поїзди Продовжують рух по колу. У них поїдеш хоч куди! Швидко-швидко поїзд мчить, На вагончику синиця, Грак, зозуля, горобець, Поїзд мчить дедалі швидше. А ось і зупинка! Зупиняються. - Прокотилися із задоволенням! З птахами було навіть веселіше. Продовжимо наше знайомство із залізничними професіями. 5 дитина: Форму синю надягну, Пилоточку дістану І гарною провідницею У вагона встану. Буду чай із лимоном У купе до вас приносити. Думаю, Ви не зможете мене забути. - Робоче місце провідника - весь вагон. У ньому він підтримує лад, стежить за роботою опалення, радіо, справністю освітлення. Провідник розуміє сигнали світлофора та може надати пасажирам першу медичну допомогу. 6 дитина: Я вже давно Машиністом стати хочу. Мамочку свою рідну Я у вагоні прокачаю.

8 Вставати буду рано, Бо наша турбота Всіх пасажирів відвозити З ранку на роботу. - Робота машиніста, хлопці, складна та відповідальна. Він керує поїздом за допомогою приладу, що знаходиться ліворуч від машиніста. На приладі кілька ручок. Праворуч від машиніста, біля бокового вікна, другий прилад - пневматичний кран. Він слугує для гальмування поїзда. У кабіні у машиніста є телефон, мікрофон, холодильник, електроплита, шафка для одягу. Машиністу в роботі допомагає його помічник, який сидить ліворуч від машиніста. Машиніст бачить попереду сигнальні вогні світлофора і визначає, чи вільний шлях. А ось для іншої професії сила та витривалість не потрібна. А треба вміти чітко промовляти усі слова. Адже його командам підпорядковуються усі залізничники, пов'язані із рухом поїздів. Як ви вважаєте, хто це? Відповіді дітей. (Диспетчер). - Правильно. Це диспетчер. А тепер пограємось. Хто голосно, чітко промовить скоромовку, той зможе у майбутньому працювати диспетчером. Скороговорка: Мчить поїзд, скреготи, Же-че-ща, ж-че-ща! Діти промовляють скоромовку, обирають "диспетчера". 7 дитина: Стати диспетчером хочу: Мені це справа під силу, Я читати вже вмію, І вважаю, і пишу.

9 Буду сидіти біля пульта Кнопкам різним немає числа, Шлях заздрять хлопці: Я відправляю поїзди. – Диспетчер не водить потяги. Він веде графік руху поїздів, організує рух, спрямовує його. Він є регулювальником руху поїздів. 8 дитина: Буду я великий начальник На залізниці на дорозі. Всі мене боятимуться, Бо буду суворим. Вихователів та няню Буду пам'ятати я завжди, І запізнюватися не будуть Вантажні поїзди. - Я думаю, що з таким строгим начальником станції поїзди ходитимуть точно за розкладом. Хлопці, я з повагою належу до вибору вами майбутніх професій. Ви їх назвали чимало. Всі вони важливі та необхідні, щоб пасажиру на залізниці в дорозі було зручно, затишно та комфортно. Перед наступним завданням давайте розімніть пальчики. Уявимо, що ви казкові локомотивники, які вміють дружити. Проводиться пальчикова гімнастика "Локомотивники". Два локомотивчики бігли по рейках, Бігли, бігли. Один одного зустріли. Так один одного обіймали (2 рази), Що ми ледве їх розняли.

10 - Хлопці, пропоную побудувати картинку про залізницю «Потяг рухається крізь тунель». А викладати картинку ми зі шнурочків. Проводиться гра «Склади зі шнурочків». - Потяг вийшов як справжній! Молодці! Ми сьогодні говорили про багато залізничних професій. Усі вони потрібні, важливі та почесні. Керівництво залізниці дбає про своїх робітників. Будуються дитячі садки, школи, у лікарнях залізничники можуть поправити своє здоров'я, у санаторіях відпочити. Я підтримую ваше рішення вирости та стати залізничників. – Знаємо, на залізній роботі працювати так складно. - Але ж можна. – Знаємо: на дорозі йде скорочення. – Але це тимчасове явище. – Знаємо: на машиніста так важко вчитися. - З бажанням можна всього досягти. - Знаємо: у господині вагона роботи не порахувати. - Натомість зарплата висока у неї є. - Знаємо: обхідник доглядач рейок та шпал.

11 – Нещодавно профком йому грамоту дав. - Знаємо: монтеру шляху витримка, сила та знання потрібні. - Подорожні машини йому на допомогу дано. - Знаємо: диспетчер регулювальник руху. - Має високе становище. - Знаємо: черговий станцією змінний командир, працює в тісному контакті з начальником станції. Дитина: - З начальником станції я теж дружив би. - Різних професій у світі так багато. А бути залізничником добре чи погано? - Добре. 9 дитина: Підростемо і працювати підемо На залізницю, До дідів та батьків Вийдемо на допомогу. 10 дитина: Збудуємо нові дороги. Швидкісні поїзди Побіжать у чудові далекі краї!

12 11 дитина: - Пишатиметься нами країна! 12 дитина: - І в Кремлі нам вручать усім ордени? 11 дитина: - Не знаю. 13 дитина: А мій тато працює не за медалі, А щоб високу зарплату дали. 14 дитина: Неправильно це: зарплата, медалі, Потрібно, щоб вас усі поважали! - Правильно. Підростайте та приходьте працювати на залізницю. І за свою сумлінну працю буде вам і шана та повага. А медалі ви сьогодні таки отримаєте! Солодкі! За бажання працювати, приносити користь своєю працею нашій улюбленій Росії. Вручаються шоколадні медали.


Обласна державна автономна професійна освітня установа «Губкінський гірничо-політехнічний коледж» Методична розробка відкритого заходу «Моя мрія залізниця» Розробила:

Вікторина «Залізниця дітям не іграшка» старша група Мета: закріпити знання дітей про залізничний транспорт як один із засобів пересування. Розширити уявлення дітей про професії залізничників,

Конспект безперервної безпосередньо організованої освітньої діяльності для середньої групи з ознайомлення з працею дорослих (старший дошкільний вік) «Знайомство з працею дорослих»

Про залізницю Відгадай професії Залізнична абетка Нам відкривається країна З вокзального порогу. Відчиниш двері, І ось вона – залізниця. Зелене, червоне світло горить І кожну мить сигналом Вокзал

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа «Дитячий садок «Джерельце» с. Биков Конспект розваги з правил дорожнього руху для старшої групи «Подорож до країни «Світлофорія» Виконала: Вихователь Саутченко

Муніципальне Казенне Дошкільна Освітня Установа дитячий садок «Ялинка» с. Покісне Конспект Безпосередньо Освітньої діяльності з дітьми молодшого дошкільного віку Вихователь: Михайлова

Інтегроване заняття за правилами дорожнього руху «Азбуку дорожню дітям знати належить» Вихователь старшої дошкільної групи Нестерова Л.П. Ціль: Сформувати у дітей навички безпечної поведінки

МАДОУ "Дитячий садок 286" м. Іжевськ Вихователь Алмазова О.В. Конспект заняття з правил безпеки дорожнього руху «Ведмедик загубився» 2-а молодша група Мета: Ознайомити дітей з елементарними правилами

«Сюжетно-рольова гра «Потяг». Виконав(ла): Позолотіна О.А. Вихователь НРМДОБУ «ЦРР-д/с «Посмішка» Салим, ХМАО-ЮГРА 2016р. Сюжетно-рольова гра Основні розробники педагогічної ідеї Номінація Мета

Організація безпосередньо освітньої діяльності дітей у середній групі на тему «Подорож веселого поїзда» (електропоїзд чи електричка) Автор конспекту безперервної безпосередньо освітньої

Розвага у комбінованій групі. Тема: "Місто дорожніх знаків" (основи безпеки життєдіяльності). Мета: Уточнити та закріпити знання дітей про правила дорожнього руху, про різні види транспорту,

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок комбінованого виду 61 міського округу Самари Конспект інтегрованого заняття «Золота осінь». Вікова група: старша

Вихователь: Єрофєєва О.В Дитячий садок 246 ВАТ «РЗ» Конспект НОД у старшій групі Вікторина «Залізниця – дорога дітям не іграшка» Уссурійськ 2016 р. Мета: закріпити знання дітей про залізничний транспорт,

Конспект гри-ситуації у 1 молодшій групі за участю батьків. Тема: «Професія моєї мами водій маршрутного таксі». м. Юр'єв-Польський, Володимирська область, МБДОУ Дитячий садок 4 «Усмішка» комбінованого

ЗАНЯТТЯ У ПІДГОТОВЧІЙ ГРУПІ НА ТЕМУ «Моє місто». Мета: продовжувати знайомити дітей з малою батьківщиною, її пам'ятками, вулицями, житловими будинками, громадськими будинками, їх призначенням, професіями

Гончаренко Ольга Володимирівна Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад «Бершетський дитячий садок «Умка» Пермський край, Пермський р-н, с. Бершеть КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МАТЕМАТИЧНИХ

Бесіда з дітьми старшого дошкільного віку на тему: «Для чого потрібні дорожні знаки» Мета: уточнювати поняття про дорожні знаки та їх значення у житті людини; розширювати знання дітей про призначення попереджуючих,

КОНСПЕКТ СЮЖЕТНО – РОЛЬОВОЇ ГРИ «ЗАЛІЗНИЦЯ» Тема: Сюжетно-рольова гра «Залізниця». Мета: розширити знання дітей про залізницю та залізничні професії. Завдання: - вивчати дітей самостійно

МАДОУ Дитячий садок 4 Проект «Сім чудес Єкатеринбурга» Конспект НОД «Сторінки історії Залізничного транспорту» Виконала вихователь Русанова О.О. вища категорія Конспект НОД «Сторінки історії Залізничного

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок 1 Розвага з ПДР «Наш друг - Світлофор!» Вихователі старшої групи 1 Скулькіна О.В. Шалапанова А.В. 2013 рік Програмний зміст:

ПРИВАТНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТАЛЬНА УСТАНОВА «ДИТЯЧИЙ САД 115 ВІДКРИТОГО АКІОНЕРНОГО СУСПІЛЬСТВА «РОСІЙСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» 432035 р. Ульяновськ, проспект Гая, 3 Гая, 8 Га 3 , факс: 8

МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД ДИТЯЧИЙ САД 8 «Правила безпечної поведінки на залізниці» Конспект заняття з пізнавального розвитку в підготовчій групі Вихователь

Правила поведінки на залізниці Перевір себе сам набери максимальну кількість балів та навчи друга чи подружку!!! Загальні питання: У цьому розділі на тебе чекають найпростіші, але не менш важливі питання.

Державно бюджетна освітня установа ДНЗ 34 ЮАО ДО Г.Москвы КОНСПЕКТ Безпосередньо-освітня діяльність По Ознайомлення з оточуючим Тема: «метро» (для дітей старшої групи)

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 131» міста Чебоксари Конспект заняття з ПДР у середній групі «Школа Дорожніх наук» Підготувала вихователь: Лянгузова Л.В. 2018

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 14 «Умка» Конспект бесіди для старшого дошкільного віку «Що таке права та обов'язки» Мегіон Підготував: соціальний педагог

Конспект безпосередньо освітньої діяльності у старшій групі за участю батьків МАДОУ «Дитячий садок комбінованого виду 1 м. Шебекіно Білгородської області» Тема. "Правила дорожнього руху"

Муніципальний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 1» м. Торопця «Залізничні» професії. Робота на залізниці відповідальна та почесна справа. Російські залізниці ціла імперія

Муніципальний автономний дошкільний загальноосвітній заклад Центр розвитку дитини дитячий садок 14 «Шатлик» міського округу місто Жовтневий Республіки Башкортостан Конспект організованої освітньої

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 48 комбінованого виду» Конспект сюжетно-рольової гри у старшій групі «Автобус» вихователь: Гагаріна Є.Ю. м. Петропавлівськ

Розмова з дітьми про правила дорожнього руху (група ДКП) Програмний зміст: Знайомити дітей із правилами дорожньої поведінки пішохода та водія в умовах вулиці. Закріпити уявлення дітей про

Розвага для дітей середнього віку "Подорож до країни дорожніх правил". (за участю батьків). Артем'єва Наталія Олександрівна Вихователь дитячого садка першої категорії Школа 64 структурний підрозділ

Переведенцева Марина Миколаївна вихователь Меркур'єва Олена Володимирівна вихователь ГБДОУ Д/С 69 КВ Красносільського району м. Санкт-Петербург МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ТЕМАТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ «МАША ЇДЕ

КВН «Ми майбутні залізничники» Мета: Рання профорієнтація дошкільнят. Формування в дітей віком позитивного ставлення до праці дорослих і почуття гордості своїх батьків. Завдання:. Узагальнити наявні

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок загальнорозвиваючого виду 306» міського округу Самара Гра подорож «Тихіше їдеш далі будеш!!!» Список літератури 1. Т.Ф.Сауліна

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 8» Організована освітня діяльність Тема: «Транспорт» Підготувала: вихователь Журавльова Л.М., група 8, середній вік.

Конспект підсумкового заняття з ознайомлення з навколишнім світом у середній групі «Види транспорту» Склала: вихователь Сичова Катерина Олександрівна Програмний зміст: 1. Закріпити знання дітей

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня Установа дитячий садок «Оленка» Нікіфорівський район Тамбовська область Конспект НОД з ПДР з елементом гри «Сто до одного» для дітей групи загальнорозвиваючої

МУНІЦИПАЛЬНА БЮДЖЕТНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТАЛЬНА УСТАНОВА «ДИТЯЧИЙ САД «КАЗКА» м. ДОЛИНСЬК САХАЛІНСЬКОЇ ОБЛАСТІ (МБДОУ «Казка») 694051 Сахалинська область, м. Сахалінська область, м. Сахалінська область, м. 7 факс

Залізниця-зона підвищеної небезпеки Значення залізниці ЗАЛІЗНИЦЯ - транспортне підприємство призначене для перевезення пасажирів та вантажів. Серед переваг залізничного транспорту

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Центр розвитку дитини дитячий садок 6 м. Нового Осколу Білгородської області» Конспект безпосередньої корекційно-освітньої діяльності

Муніципальний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 40» КОНСПЕКТ НІД ПО ПДР Тема: «Вулиця нашого міста» Розробила вихователь І категорії Рибкіна М. А. м. Саранськ Тема: «Вулиця нашого міста»

Художник Е.Глейзер ТОВ «Піар-прес», 2009 Поняття залізниця включає дуже багато. Це не лише рейковий шлях. Це світлофори та інші сигнальні знаки, різні споруди, що захищають

Іванова Лариса Василівна, вихователь, МБДОУ «Дитячий садок 108 «Казка», м. Чебоксари Формування навичок безпечної участі у дорожньому русі дітей дошкільного віку Анотація. Найбільш незахищена

МУНІЦИПАЛЬНА БЮДЖЕТНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТАЛЬНА УСТАНОВА ДИТЯЧИЙ САД ОБЩЕРАЗУЮЧОГО ВИДУ 3 СТАНИЦІ ЛЕНІНГРАДСЬКОЇ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ОСВІТИ ЛЕНІНГРАДСЬК

Підготувала вихователь середньої «А» групи МБДОУ «Рівненський дитячий садок 1 комбінованого виду Білгородської області» Ендовицька О.М. Пізнання предметного світу: комплексне заняття у середній групі. Тема:

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ПРО ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЗАЛІЗНИЦІ Шановні дорослі! Не залишайте дітей одних поблизу залізничних колій. Пам'ятайте, це небезпечно для їхнього життя! Кожен громадянин повинен пам'ятати,

Державна бюджетна загальноосвітня установа Самарської області Середня загальноосвітня школа 10 міста Кінеля міського округу Кінель Самарської області Твір на тему: «Професія моєї

Спортивно-пізнавальна розвага «Абетка дорожнього руху». Мета: формувати усвідомлене ставлення до свого здоров'я через дотримання правил дорожнього руху. Завдання: - закріпити правила дорожнього

МБДОУ «Олександрівський дитячий садок «Ягідка» Конспект відкритого заняття з дітьми середнього віку «День народження Алдуні». Підготувала: Вихователь МБДОУ «Олександрівський дитячий садок «Ягідка» - Панкова

Презентацію підготувала: вихователь Федорова І.П. для дітей молодшого дошкільного віку 1. Вірші "Чарівні вогники світлофора" Мета: формування уявлень про значення сигналів світлофора; розвивати

Муніципальний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 5 «Лелека» комбінованого виду» м. Волхов Конспект безпосередньо освітньої діяльності в першій групі раннього віку на тему:

Муніципальний дошкільний навчальний заклад дитячий садок 28 «Снігурок» загальнорозвиваючого виду Істринського муніципального району Конспект сценарію Фізкультурного оздоровчого дозвілля з вивчення

Конспект заняття з розвитку орієнтування у просторі. Старша дошкільна група для дітей із порушенням зору Ціль: розвивати навички орієнтування на аркуші паперу. Завдання: 1. Продовжувати вчити орієнтуватися

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа середня загальноосвітня школа 3 імені Тазі Гізата м.агриз Республіки Татарстан «ПРОФЕСІЯ МОГО ТАПИ» Роботу виконала: Федотова Вікторія Учениця

Малювання в середній групі «Самолети летять» Мета: Формувати сімейні цінності, виховувати любов до близьких. Уточнити та розширити уявлення дітей про захисників країни у роки війни. Зацікавити

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду 277 «Берізка». Сценарій ігрової програми «УВАГА, ДОРОГА!» для середньої, старшої групи Муз. керівник:

Звіт про проведення гри подорожі на тему: "Моя майбутня професія". Середня група 2. Вихователь: Прикащенкова Марія Юріївна. 1 вересня, в середній групі 2 «Бджілка» була проведена граподорож на

ПРО ПОЇЗДИ Чому залізниця називається залізницею? Рейки залізниці мають бути дуже міцними, адже вони витримують велику вагу поїзда з вантажем. Тому їх виготовляють із твердого та довговічного

НОД з ПДР у середній групі Тема: «Будьте обережні на дорозі». Вихователь: Швецова Т.С. (Квітень 2016р.) Мета: формування знань дітей про безпечну поведінку на вулицях та проїжджій частині; вдосконалення

Муніципальний дошкільний навчальний заклад ДНЗ 2 Конспект інтегрованого заняття у старшій групі з ознайомлення з навколишнім світом. На тему: «Види транспорту» Виконав вихователь

Конспект НОД з дошкільнятами у підготовчій до школи групі Тема: «Правила та безпека дорожнього руху» Вихователь: ГБОУ ЗОШ 1 с/п «дитячий садок Берізка» Вдовина Ніна Олександрівна смт Безенчук

«У країні дорожніх знаків» Мета: Формування знань, умінь та практичних навичок безпечної поведінки на дорозі та вулиці. Узагальнити знання дітей про Правила дорожнього руху. Освітні завдання:

МДОУ ДНЗ 18 «Казка» Конспект Освітньої діяльності з освітньої галузі «Соціальнокомунікативний розвиток» на тему: «Що таке проїжджа частина дороги» для дітей молодшої групи (3-4

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок 29 Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом у середній групі Тема: «Професії мого міста» (лікар, кухар, водій)

Конспект сюжетно-рольової гри з ПДР для дітей середнього дошкільного віку «Подорож автобусом» Тема: сюжетно-рольова гра з ПДР у середній групі «Подорож автобусом». Ціль: формування навичок

МДОУ ДИТЯЧИЙ САД «ЗІРКА» Конспект безпосередньо освітньої діяльності у другій молодшій групі Вихователь Селіверстова Г.І. КАЛЯЗИН, 2013 р. Цілі та завдання: 1. Закріпити знання дітей про дорогу

Сценарій розваги за правилами дорожнього руху «Подорож до школи дорожніх знаків». Ціль: Закріплювати уявлення про правила поведінки на вулиці; знайомити із дорожніми знаками; формувати навички

Муніципальна дошкільна освітня автономна установа «Дитячий садок комбінованого виду 145» м. Оренбурга Конспект освітньої діяльності з розвитку мовлення Тема «Завчання вірша


Top