Заняття із ознайомлення дітей з мистецтвом графіка план-конспект заняття (молодша група) на тему. Конспект заняття з ІЗ у старшій групі "Ознайомлення з мистецтвом

Мета: викликати в дітей віком активний інтерес, емоційний відгук на художні твори, бажання уважно розглядати картини. Закріпити знання дітей про такі жанри образотворчого мистецтва як натюрморт, пейзаж та портрет. Вчити дітей малювати автопортрет, розвивати вміння помічати схожість із собою, виявлене в міміці обличчя, у виразі та кольорі очей, у манері одягатися; виховувати акуратність у роботі з фарбами.

Матеріал: картини із зображенням пейзажу, натюрморту, портрета, зразки автопортретів, акварельні фарби, пензлі, вода, серветки, альбоми, дзеркало на кожну дитину.

Попередня робота: розгляд репродукцій, фотографій, портре-

тов, малювання людей.

Хід заняття.

I. Налаштування заняття.

ІІ. Ми з вами на заняттях з розвитку мови, малювання, аплікації, ліплення почали знайомитися з різними жанрами образотворчого мистецтва.

Як називається професія людини, яка пише картини? (художник).

Які жанри живопису ви знаєте? (Пейзаж, натюрморт, портрет).

Покажіть картину, де зображено пейзаж? Як ви дізналися? (ліси, поля, міста, села, море, гори).

Як можна малювати краєвид? (З натури, а можна придумати самому).

Про що не треба забувати, коли малюєш краєвид? (ближній (передній) та дальній (задній план)).

Малювати краще ніж? (гуашшю або аквареллю).

Якщо бачиш - на картині

Намальована річка,

Або ялина і білий іній,

Або сад та хмари,

Або снігова рівнина,

Або поле та курінь, -

Обов'язково картина

Називається краєвид.

Покажіть картину, де зображено натюрморт. Чому ви вважаєте, що це натюрморт? (Квіти, фрукти, овочі, ягоди, предмети побуту) .

Як створюється натюрморт? (художник спочатку красиво розставляє предмети.

ти, намагається поставити головні предмети те щоб інші їх доповнювали, прикрашали. Художник як би розповідає не лише про предмети, а й про людей, які їх створювали, вирощували).

Навіщо потрібні картини з натюрмортом? (Зірвані квіти зав'януть, фрукти та ягоди з'їдять люди, а намальовані художником житимуть вічно)

Якщо бачиш на картині

Чашка кави на столі,

Або морс у великому графині,

Або троянду в кришталі,

Або бронзову вазу,

Або грушу, або торт,

Або всі предмети відразу-

Знай, що це натюрморт.

А де в нас портрет?

Виходить, що таке портрет? (Картина, де зображені люди) .

Як можна писати портрет (з натури, тобто дивлячись на людину або за фотографією).

Якщо бачиш, що з картини

Дивиться хтось на нас:

Або принц у стародавньому плащі,

Або в робі верхолаз,

Льотчик чи балерина

Або Колька - твій сусід, -

Обов'язково картина

Називається портрет.

Ш. Фізкультхвилинка:

Один два три чотири-

Топаємо ногами.

Один два три чотири-

Плескаємо руками.

Руки витягнути ширше.

Один два три чотири.

Нахилитися-три, чотири,

І на місці поскакати.

На шкарпетку, потім на п'яту,

Всі ми робимо зарядку,

Всі схожі на шкарпетках,

Ми йдемо на п'ятах.

Ось перевірили поставу

І звели лопатки.

Давайте пригадаємо, що потрібно знати при малюванні портрета (легкими штрихами позначаємо основні форми - голову і плечі; визначаємо, де у людини розташовуються очі, якої вони величини, позначаємо їх, малюємо брови та ніс, рот та додаткові деталі: окуляри, сережки, малюємо волосся і одяг.Тільки після цього акуратно розфарбовуємо все фарбами.) .

IV. Ознайомлення із автопортретом.

Пропоную дітям взяти дзеркальце та уважно розглянути своє обличчя, очі, брови, ніс тощо і намалювати самого себе, дивлячись у дзеркало. Саме так митці малювали свій автопортрет.

Робота у альбомах.

Під час роботи нагадую дітям, щоб вони не забули дрібні деталі: брови, вії, чубчик і т. д., тому що всі дрібниці важливі у малюнку. Саме вони відбивають неповторний характер людини.

V. Завершальна частина.

Що ми сьогодні намалювали? (Автопортрет)

Коли роботи висохнуть, ми їх розглянемо і намагатимемося вгадати, хто на них зображений.

Валентина Хуртова
Конспект заняття з ознайомлення дітей з образотворчим мистецтвом «У гостях у картин» у старшій групі

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ОЗНАКОМЛЕННЯ ДІТЕЙ З

ОБРАЗУВАЛЬНИМ МИСТЕЦТВОМ

в старшій групі«В гостях у картин»

Вихователь:

Хуртова Валентина Борисівна

МБДОУ №18 «Оленка»

м. Касимів

Завдання: вчити дітейрозрізняти жанри живопису (пейзаж, портрет, натюрморт, їх характерні особливості, складати описову розповідь, що характеризує обрану картину.

Попередня робота: заучування вірш поета А. Кушнера «Про картинах» ; розгляд репродукцій різних жанрових картин; складання оповідань з картинам.

Матеріал: мольберти, репродукції (Пейзажі, портрети, натюрморти); атрибути екскурсовода (указка, метелик, намисто, окуляри, таблички – назва жанрів).

Ігрова ситуація: дітям пропонують здійснити екскурсію до зали картинної галереї.

Хід заняття.

Діти, сьогодні ми з вами вирушимо до музею та здійснимо екскурсію до зали картинної галереї. Подивіться скільки тут різних картин великих художників. А ви, знаєте, хто такі художники? Їм потрібний талант, здібності, а також працьовитість. І якщо немає терпіння та вміння, то може вийти як у вірші «Художник».

Наш Сергій як художник

Тяп та ляп – поспішає завжди.

Малював у віконці дощ,

Вийшла борода.

Сонце товсте, як мило,

У курчати 3 ноги

Танк схожий на крокодила,

А будинки на праски.

На глечик без ручки кішка,

Слон на ящик ліжко,

І не може сам Сергійко,

Хто та що тут, розібрати.

Дивується-звідки

Хвіст на шиї у верблюда

І рогата у лева десь збоку голова?

Ну а нам не на подив,

Тут проста на всі відповідь:

Немає терпіння - немає вміння,

Немає вміння – толку немає!

Але заждіть, мені здається в нашому музеї вже хтось побував. Я точно пам'ятаю, що готувалася до вашого приходу і розмістила картинихудожників з жанрів. Я, здається, здогадалася, хто це міг бути. Буратіно! Він дуже любить розглядати картини, збирається сам стати художником, але ще погано розуміється на жанрах живопису. Ох, цей Буратіно! Для того щоб продовжити подорож потрібно навести лад серед картин. Чи допоможете мені? Тоді розсідайте зручніше і за роботу.

А хто знає жанри живопису? Як можна визначити жанр картини? Якщо на картинінамальована людина – це портрет, природа- пейзаж, предмети, плоди, квіти- натюрморт. Нашого Буратіно теж треба навчити розрізняти жанри

Як це краще зробити? Наприклад, за допомогою вірша А. Кушнера «Про картинах» . А ми за його допомогою вивісимо таблички.

Якщо бачиш на картині намальована річка,

Або ялина та білий іній, або сад та хмари,

Або снігова рівнина, або поле та курінь.

Обов'язково картина називається пейзаж.

Якщо бачиш на картини чашку кави на столі,

Або море у великому графині, або троянду в кришталі,

Або бронзову вазу, або грушу, або торт,

Або всі предмети відразу, це натюрморт.

Якщо бачиш на картинідивиться хтось на вас,

Або принц у плащі старовинному, або як верхолаз,

Льотчик, або балерина, або Колька твій сусід,

Обов'язково картина називається портрет.

Ну а тепер все гаразд і можна розпочинати екскурсію. Та ось біда Буратіно сам захотів розповісти вам про ці картинах- Стати екскурсоводом. Так, видно, він десь затримався.

А чи не погодиться хтось із вас побути екскурсоводом. Дитина одягається в екскурсовода (окуляри, метелика, намисто, указку)і веде розповідь про одну з жанрових знайомих картин; починаючи свій оповідання:

Подивіться на цю картину: або

Зверніть увагу …

Оповідання дітейпро художників та їх роботи. (1-3 оповідання).

Наприкінці вихователь дякує та хвалить дітейза цікаві розповіді про картинах.

Наш музей закривається.

Публікації на тему:

Конспект заняття з ознайомлення з художньою літературою у старшій групі «В гостях у казки»Конспект заняття з ознайомлення з художньою літературою у старшій групі. Тема "В гостях у казки" Мета: познайомити із найбільшим.

Конспект заняття з ознайомлення дітей із властивостями води у першій молодшій групі «Водичка в гостях у хлопців»Програмний зміст: 1. Знайомити дітей із властивостями води (вода може бути гаряча, холодна, тепла, чиста, брудна) 2. Розвивати.

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом «Водяний у гостях у дітей»Конспект заняття. Середня група. Тема: «Водяна в гостях у дітей» (Ознайомлення з навколишнім світом) Програмний зміст: Ознайомити.

Гурток із ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з народним декоративно-ужитковим мистецтвомГурткова робота-методична розробка. «Організація роботи з декоративно-ужиткового мистецтва» МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА – гурткова.

Лепбук з ознайомлення дітей із народним декоративно – прикладним мистецтвом «Народні промисли Росії» Вікова адресність: старший дошкільний.

Морально-патріотичне виховання дітей дошкільного віку через ознайомлення з образотворчим мистецтвомБатьківщина. Вітчизна. Батьківщина. Батьківщина. Так називають люди ту землю, на якій народилися, і немає нічого дорожчого у людини, ніж Батьківщина, краса.

Радіонова Марина Борисівна – Викладач з образотворчої діяльності МАДОУ ЦРР д/с «Зірочка» м. Ленськ, Республіка Саха (Якутія)
Дата надходження роботи на конкурс: 23.04.2017р.

Конспект заняття у старшій групі з ознайомлення з мистецтвом

Ціль:Створити умови для ознайомлення дошкільнят із жанрами мистецтва.

Завдання:

Освітні. Закріпити уявлення про живопис, як про образ образотворчого мистецтва, про особливості кожного жанру (портрет, пейзаж, натюрморт) Познайомити з деякими репродукціями картин різних жанрів.

Розвиваючі. Розширювати кругозір, розвивати мову дітей.

Активізація словника (пейзаж, натюрморт, портрет, художник-живописець, екскурсія, екскурсовод)

Виховні. Залучення дітей до мистецтва, розвиток інтересу до нього, дбайливе ставлення до творів мистецтва, формування художнього смаку.

Попередня робота: Проект «Створення міні – музею» – підготовча група, запрошення.

Хід:

Педагог:

Діти, сьогодні нам приготували сюрприз! - Показує барвисто оформлений запрошення, і читає: «Запрошуємо хлопців старшої групи на екскурсію до нашого міні-музею. Підготовча група».

Як ви вважаєте, що можна побачити в музеї?

Діти:Картини, глиняні іграшки, різні старі речі, скульптури.

Педагог:Правильно, але перш, ніж йти на екскурсію, давайте згадаємо правила поведінки. Як потрібно поводитись у музеї?

Діти:Спокійно, не кричати, не заважати іншим все розглядати.

Педагог:У музеї працюють спеціальні служителі – екскурсоводи.

Якщо ви в музей підете,

Важко вам буде зрозуміти

Без вченої суворої тітки,

Де ваш огляд починати.

Тітка за собою повільно

Групу цілу веде.

Слухають її старанно,

Адже вона – екскурсовод.

Екскурсоводами сьогодні будуть хлопці із підготовчої групи. Вони знайомитимуть нас із експонатами свого музею. Давайте слухати їх уважно та відповідати на запитання. Ідемо до підготовчої групи.

У підготовчій групі розвішано картини.

Педагог:Нас зустрічає перший екскурсовод.

Екскурсовод:Здрастуйте, мене звуть Соня, у нашому музеї ви побачите репродукції картин знаменитих художників. Ми у залі живопису. Ця назва означає «писати живо», тобто щоб на картині все було як живе. Про художників кажуть, що вони пишуть картини. А ви знаєте на чому можна малювати фарбами?

Діти:На папері тканини.

Екскурсовод:Так, а ще на дереві, побіленій стіні, такий живопис називається монументальним. У своїх картинах митці передають красу світу. Якщо художник малює природу чи місто, чи село, як називається така картина?

Діти:Краєвид

Екскурсовод:Правильно послухайте вірш, щоб краще запам'ятати цей жанр живопису.

Якщо бачиш, на картині

Намальована річка,

Або ялина і білий іній,

Або сад та хмари,

Або снігова рівнина,

Або поле та курінь, -

Обов'язково картина

Називається краєвид.

Екскурсовод:Давайте розглянемо репродукцію картини Івана Шишкіна «Ранок у сосновому борі». Що зображено на картині?

Діти:Ведмежа сім'я в лісі.

Екскурсовод:Коли дивишся на картину, здається, що вона жива. У ранковому лісі граються ведмежата. Ось вони залізли на дерево, що впало, а ведмедиця їх охороняє. Одне ведмежа відійшло вбік, воно щось побачило.

Екскурсовод:А ось ця картина вам буде знайома. Як вона називається?

Діти:"Золота осінь"

Екскурсовод:Так, ця картина художника Ісака Левітана. На ній бачимо зображення ранньої осені, коли дерева стоять золоті. На полотні російський пейзаж – поля, гаї, річка. Світить неяскраве сонце, синє небо з хмарами.

Педагог:Давайте скажемо спасибі Соні за розповідь, тепер на нас чекає інший екскурсовод.

Діти:Дякую, Соня!

Педагог:Переходимо до інших картин.

Екскурсовод:Здрастуйте, мене звуть Паша. Здогадайтеся, про які картини я розповідатиму:

Якщо бачиш, що з картини

Дивиться хтось із нас, -

Або принц у стародавньому плащі,

Або в робі верхолаз,

Льотчик або балерина,

Або Колька, твій сусід, -

Обов'язково картина

Називається…

Діти:Портрет!

Екскурсовод:Портрет - це жанр, присвячений зображенню людини чи групи людей. Давайте розглянемо картину Іллі Крамського. Кого ми там бачимо?

Діти:Ми бачимо дівчину у старовинному одязі.

Екскурсовод:Наступна картина зображує групу людей. Хто це?

Діти:Це богатирі!

Екскурсовод:Як ви здогадались?

Діти:Вони на конях, у обладунках та озброєні.

Екскурсовод:А хто знає, як звати богатирів?

Діти:Ілля Муромець, Добриня Микитович, Альоша Попович.

Екскурсовод:Багатирі охороняли нашу землю. Вони сидять на могутніх конях, у них міцні обладунки, бойові палиці, луки. Багатирі стоять у дозорі, вони не пропустять ворога.

Педагог:Дякуємо Паші за розповідь, проходимо далі.

Діти:Дякую, Пашо!

Екскурсовод:Здрастуйте, мене звуть Іра. Спробуйте вгадати, про які картини я вам розповідатиму:

Якщо бачиш на картині

Чашка кави на столі,

Або морс у великому графині,

Або троянду в кришталі,

Або бронзову вазу,

Або грушу або торт,

Або всі предмети відразу, -

Знай, що це…

Діти:Натюрморт!

Екскурсовод:Натюрморт - це зображення неживих предметів, наприклад посуду, продуктів, букетів квітів. Раніше багаті городяни любили прикрашати свої будинки зображення розкішного життя: накриті столи, дорогий посуд, дорогі прикраси. Подивимося натюрморт Іллі Машкова «Дві темні троянди та тарілка з полуницею». У центрі картини – прозора ваза з червоними трояндами, а поряд червоні стиглі ягоди. Кожна ягідка має зелений хвостик. Натюрморт яскравий, ошатний. А ось ще один натюрморт художника Г. Кончаловського «Бузок у кошику». Бузок на картині різних кольорів: рожевий, білий, блакитний. Художник любив малювати бузок, у нього дуже багато натюрмортів із бузком. Намальовані квіти житимуть вічно, і доставлятимуть радість людям будь-якої пори року.

Екскурсовод:Ми приготували подарунок. Це розмальовки натюрмортів. Наступного разу, коли ви прийдете до нас, ви можете принести розмальовані картинки.

Педагог:Ми зробимо з цих картинок цікавий альбом та принесемо його до вас у музей.

Екскурсовод:Ми чекаємо на вас знову! До зустрічі, дякую за увагу!

Педагог: Дякуємо за оповідання, до побачення йдіть до групи

У групі діти діляться своїми враженнями про екскурсію - «яка картина запам'яталася більше за інших і сподобалася», розфарбовують натюрморти та роблять альбом спільно з педагогом.

Конспект

занімація по ознайомленню дітей

з творами образотворчого мистецтва

та з образотворчої діяльності

дітей старшого віку

тема:Море теж має свій характер

педагог: Прокоф'єва Г.Є.

Завдання: Через твори образотворчого мистецтва, музику та художнє слово пробуджувати в дітей віком любов до природи, красі навколишнього світу та інтерес до його різноманітних форм і явищ. Пояснити дітям, що тільки вставши на шлях пізнання, вони навчаться розгадувати таємниці природи, а допомагають нам у цьому картини, художників, музика та вірші.

Ознайомитись з поняттям: морський пейзаж. Розглянути морські пейзажі І. Айвазовського «Вигляд Леандрової вежі», «Кораблі на рейді Феодосії», «Місячна ніч»; І. Левітана «Після дощу», «Свіжий вітер»; Ван Гога «Човни на березі в Сент-Марі». Через ці твори допомогти дітям усвідомити, що кожна стихія має свій характер, настрій.

Закріпити навички малювання пензлем у змішаній техніці: гуаш + акварель; техніку малювання широкого та короткого мазка.

Виховувати в дітей віком вміння створювати свою «картину» з любов'ю, передавати у ній настрій, використовуючи знайомі виразні засоби: колір, світло, композицію; вміння підбирати картину до прослуханого музичного фрагмента.

Ціль:навчити дітей зображати море в різному стані: спокійне, лагідне, бурхливе, бурхливе, люте і т.п.

Закріпити навичку малювання широким та коротким, легким, швидким мазками; вміння підбирати відповідну створеному образу кольорову гаму.

Матеріали:ілюстрації з морськими краєвидами відомих художників (див. вище); аркуш паперу, гуаш, акварель, кисть №6

Хід заняття:діти входять, педагог запрошує їх у виставку (до дошці).

Педагог:Сьогодні розпочинає роботу виставка відомих мариністів. Подивіться ці картини. Хто з вас здогадався, хто такі мариністи?

Правильно, мариніст – це художник, який зображує море. Зверніть увагу, що кожен художник – мариніст бачить і відчуває море по своєму, тому й роботи у них не схожі одна на одну.

Сідайте, будь ласка, і добре розгляньте кожну з них… А тепер послухайте музичні загадки та спробуйте їх розгадати: підібрати до кожної картини відповідний музичний фрагмент.

(Звучить фрагмент із «Три дива» Р-Корсакова. Діти слухають і визначають, що це бурхливе море, знаходять відповідні пейзажі. Потім прослуховують «Грають маленькі хвилі» – касета, «Чарівність природи», визначають характер моря та показують пейзажі зі спокійним морем ).

Молодці, ви дуже уважні. Отже, ми вже визначили, що у моря, як і в людини, може бути свій настрій, характер. А яким може бути настрій? (Поганим, добрим, радісним, сумним, тужливим тощо.) А яким може бути характер? (Добрим, ласкавим, лагідним, лютим, поганим, жахливим і т.д.) А як ви думаєте, хлопці, коли біля моря гарний настрій? (Коли світить сонце, дме легкий вітерець). А коли ж воно біля моря псується? (Коли дме сильний вітер, починається буря – шторм, дощ, гроза і т.д.). Я пропоную вам пограти у гру «Море хвилюється раз…» (гра дітям знайома).

Спробуйте зобразити море у різному стані, а я вгадаю, який настрій біля моря.

А тепер, сідайте, будь ласка, та послухайте вірш Давида Самойлова «Мрія про море». У ньому розповідається про царя Івана, який ніколи не бачив моря.

А моря він ніколи не бачив.

Йому ночами снилася синя вода,

Над нею піна біла кипіла,

І ніби степ дихав її простір

І море співало, співало, співало,

Як ночами співає дрімучий бір.

І птахи снилися не степові, –

Чи не лісові –

Небачені, нові, інші –

Не жовтоокий сич,

Чи не сірий беркут,

А птахи синьоокі морські,

Як гуси білокрилі білі.

І з дзьобами кривими, як орли.

Отак мріяв про море цар Іван, такі чудові сни бачив він про море. А ви бачили море? (Діти, які бували на морі, діляться своїми спогадами). Вам легше: ви його бачили та можете зобразити. А хто не бачив, не засмучуйтесь: я зараз увімкну музику з шумом моря, а ви заплющте очі і уявіть своє море, ласкаве або бурхливе. (Діти заплющують очі, слухають шум моря і репрезентують його подумки).

Ну, що вигадали своє море? Яке воно? (кілька дітей описують). А тепер дивіться уважно, я покажу вам які прийоми можна використовувати під час малювання моря. Це широкий мазок, їм краще зображати морську далечінь; це – короткий, легкий мазок, їм краще зображати середню частину моря, змішуючи синю та зелену фарби, а це вливання кольору в колір та розмив синьо-зеленого кольору та жовтого – кольору піску на березі. А ось так зображуються баранці - так називають гребені хвиль, морську піну. (Показ педагога).

Усі зрозуміли, хлопці? Ну, а тепер, у добрий шлях, мої дорогі мариністи, у світ вами вигаданого моря. Не забудьте вкласти в малюнок частину своєї душі та любові та яскравіше відобразити настрій та характер свого моря.

(Діти малюють, педагог надає індивідуальну допомогу у вигляді порад дітям, які важко, поки діти малюють, педагог прибирає ілюстрації, звільняє місце для нової виставки – дитячих робіт).

Усі морські пейзажі вивішуються та розглядаються дітьми. Аналіз проводиться у вигляді гри «Екскурсія виставкою». Діти зображують екскурсовода та описують роботи.

Педагог пропонує згадати твори, в яких описуються морські види (А.С. Пушкін «Казка про рибалку і рибку», «Казка про царя Салтана…», казка «Садко», казка П. Єршова «Коник-горбунок» тощо) .).

Пам'ятаєте як у Петра Єршова у казці «Коник-горбунок»:

Чудо-кит заворушився;

Немов пагорб повернувся,

Почав море хвилювати

І зі щелеп кидати

Кораблі за кораблями

З вітрилами та веслярами.

З'являється тура з матросами. Хлопчики-матроси «виходять» з туру танцюють «Яблучко» – матроський танець.

Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення дітей із образотворчим мистецтвом, природою, музикою.

Тема:

«Розмова по картинці Левітана "Золота осінь", знайомство дітей з жанрами живопису».

Ціль : розвивати в дітей віком художнє сприйняття творів образотворчого мистецтва, вчити їх розуміти зміст картини. Закріплювати вміння самостійно виражати естетичне ставлення до природи образотворчими засобами. Виховувати любов до рідного краю, розвивати творчі здібності дітей, знайомити їх із жанрами живопису.Словник : краєвид, художник - пейзажист, натюрморт, портрет, річка, що синіє, різнокольорове листя.

Попередня робота: Розглядання з дітьми пейзажів художників Левітана І.І., Шишкіна, Саврасова. Слухання творів Чайковського П.І. "Пори року", Вівальді "Пори року", читання віршів про природу, знайомство з приказками, прислів'ями, прикметами осені.Устаткування : репродукція з картини Левітана "Золота осінь" / "Портрет А.С. Пушкіна" художника Кіпренського, "Натюрморт" Ван Гога, клей, ножиці, кольоровий папір, пензлики, ганчірочки, загальний лист - заготівля під картину натюрморт "Дари осені". Сьогодні діти, ми поговоримо з вами про жанри живопису, про картинку Левітана "Золота осінь".

Який час осені зображено на картинці (початок, середина чи кінець осені)?

Є в осені первісної коротка, але дивна пора - Весь день стоїть як би кришталевий, І променисті вечори...

Ще тепло, сонячно, і дерева починають фарбуватись у золотий колір,

Жовтень уже настав - вже гай обтрушує Останні листи з голих своїх гілок. Дихнув осінній холод — дорога промерзає Журча, ще біжить за млин струмок. Але став уже застиг.

Ліс - точно терем розписний, фіолетовий, золотий, багряний, веселий, строкатою стіною

Стоїть над світлою галявиною.

Вихователь пропонує уважно подивитися картину та сказати, що зображено на ній.

Листя на березі жовте, золоте, а осинка червона багряна.

Річка тиха, світло-синя, задумлива.

Подивіться на її береги, чим вони вкриті? Яка трава?

Правильно, зелена, але вже починає в'янути, Суха трава хилиться

до землі. А що видніється вдалині? (Зелена трава). Це озимина.

Трава в'яне і жовтіє на луках, озимина піднімається рівним,

зелений оксамитовий килим.

Подивіться та скажіть, яку погоду зобразив художник на картині? Як довідалися, що погода сонячна? Правильно, небо блакитне, тільки де-не-де пропливають білі, наче лебеді, хмари. Повітря тепле, прозоре. Вітер слабо шелестить золотим листям.

Які фарби використовував митець у цій картині? Мабуть, жовту. Це сонячна фарба і художник вибрав її для передачі дня. Червону фарбу художник використовував для передачі листя осики. Для неба та річки використовував блакитний колір. Художник у своїй картині використав радісні, веселі фарби, щоб картина вийшла яскравою, красивою. Який настрій у вас виникає, коли ви дивитеся на цю картину? (Радісне, трохи сумне). Як іншим словом можна назвати картину? (Пейзаж). А як ми називаємо художника, який пише краєвиди? (художник – пейзажист). Але є діти, інші художники. Одні їх малюють портрети людей. Подивіться портрет О.С. Пушкіна художника Кіпренського. Інші художники зображують фрукти, овочі, квіти. Це натюрморт. У перекладі російською мовою - "мертва натура". Сьогодні, хлопці ми з вами будемо художники, але не з пензликами та фарбами, а з кольоровим папером та ножицями. Будемо створювати картину-натюрморт "Дари осені". А що нам приносить осінь? (Яблука, сливи, груші, виноград, овочі). Вирізатимемо фрукти і наклеюватимемо на нашу картину. Хороша картина в нас вийшла. А як називається цей жанр живопису? (Натюрморт).


Top