Užsiėmimai su logopedu Individualių logopedinių užsiėmimų su vaikais, turinčiais protinį atsilikimą, užrašai; logopedinių užsiėmimų (parengiamoji grupė) planas šia tema

Tema: Leksinių ir gramatinių komponentų praktikavimas (naudojant temą) „Profesijos“.

Tikslas: Supažindinti vaikus su leksikos ir gramatikos tema „Profesijos“.

Užduotys:

Mokymų užduotys:

Mokymasis sudaryti veiksmažodžius iš daiktavardžių
- žodžių darybos įgūdžių formavimas
- išmokti suprasti ir vartoti daiktavardžių formas
- išmokti pasirinkti tinkamus apibrėžimus
- mįslių užminimo pratimas
- išmokti su jais kalbėti daiktavardis. datatyvine kalba (kam reikalingas plaktukas? Statybininkui ir pan.).

Koregavimo ir tobulinimo užduotys:

Žodyno suaktyvinimas tema „profesijos“, „įrankiai“
- žodyno praturtinimas veiksmažodžiais ir daiktavardžiais
- nuoseklios kalbos ugdymas
- bendrosios ir smulkiosios motorikos ugdymas, judesių koordinacija
- vidutinio kalbos greičio išsivystymas
- suvokimo, dėmesio, atminties, mąstymo ugdymas.

Edukacinės užduotys:

Teigiamo atsako ugdymas klasėje
- domėjimosi veikla ugdymas
- teigiamo požiūrio į bendrą veiklą formavimas

Įranga:

  • Demonstracinė medžiaga: paveikslėliai, vaizduojantys įvairias profesijas
  • Berniuko paveikslas, laiškas.
  • Dalomoji medžiaga: paveikslėliai su daiktais vokuose (kiekvienam vaikui)
  • Temos nuotraukos: „Berniukas nori tapti menininku“.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Pasisveikinsiu su vaikais, išdalinsiu vokus ir pakviesiu sėsti prie stalų.

2. Praneškite apie pamokos temą.

Pasakysiu vaikams, kad gavome laiškų nuo berniuko Valeros (įdėjau berniuko nuotrauką), kuris dar eina į mokyklą, bet jau galvoja, kuo turėtų tapti, vaikinai, padėkime Valerai, papasakokime, kokios profesijos yra.
- Berniukas Valera ir man atsiuntė laišką, pažiūrėkime, kas ten yra
- Išsiimu nuotrauką iš voko su profesija - klausiu vaikų, kokia tai profesija - patikslinu - pritvirtinu prie lentos ir taip išimu kitas nuotraukas.
- Dabar jūs, vaikinai, pažiūrėkite, kas yra jūsų vokuose.
– Pradedu vienas po kito klausinėti vaikų, kas pavaizduota paveikslėlyje ir kokiai profesijai šis įrankis priklauso, kokiai profesijai jis bus naudingas.



3. Mįslės

O voke turiu dar kai ką.
- Atspėk apie ką tai?
- atidžiai klausytis:

Kas sėdi prie paciento lovos?
Ir kaip jis tau pasakys, kaip gydytis?
Kas serga, tas lašas
Pasiūlys priimti
Sveikiems bus leista pasivaikščioti.
(Gydytojas)

Keliuosi labai anksti
Juk mano rūpestis yra -
Išleiskite visus ryte
Dirbti.
(Vairuotojas)

Pasakyk man, kas toks skanus
Ruošia kopūstų sriubą,
Skanūs kotletai
Salotos - Venegrets,
Ar visi pusryčiai yra pietūs?
(virti)

Turime kovoti su ugnimi ugnimi
Esame drąsūs darbuotojai
Mes esame vandens partneriai,
Taigi, kas mes tokie...?
(Ugniagesiai)

Tarp debesų aukštai,
Kartu statome naują namą,
Taigi šiluma ir grožis
Tu laimingai jame gyvenai.
(Statybininkai)

Kaip visa tai pavadinome? (Profesijos)

4. Žaidimas "kas ką daro?"

Dabar įvardinsiu profesijas, o jūs man pasakysite, kuo užsiima šios profesijos žmogus.
Pavyzdys: Mokytojas – moko.
– O kas pavadins greičiau, tas gaus žetoną, kas turi daugiau žetonų, laimi.
Statybininkas - stato, vairuotojas - vairuoja, krautuvas - krauna, virėjas - gamina, valytojas - valo, pilotas - skraido, gydytojas - gydo, kirpėjas - pjauna, gaisrininkas - gesina.

5. Kūno kultūros minutė.

Siūbuoju, skrendu – einu vietoje ir sukiu įsivaizduojamą vairą
Visu greičiu.
Pats esu vairuotojas
Ir pats variklis.
Paspaudžiu pedalą - sustokite, uždėkite dešinę koją ant kulno ir judu prie kojos piršto (tarsi spaustume pedalą)
O automobilis veržiasi į tolį – jie pasilenkia į priekį ir ištiesia prieš save rankas.

6. Žaidimas „Išsirink žodį“

Tinkamų apibrėžimų pasirinkimas.
- Dabar aš įvardinsiu žmogaus profesiją, jūsų užduotis yra įvardinti, kas jis yra?

Koks gaisrininkas? - Drąsus, drąsus.
Kokia mokytoja? - Protingas, malonus.
Vairuotojas? Kuris? - Dėmesingas, atsargus.
Koks krautuvas? - Stiprus, gudrus.
Koks statybininkas? - sumanus, darbštus.
Koks gydytojas? - Darbštus, malonus.
Koks virėjas? - Tvarkingas, švarus.

7. Žaidimas „Papasakok apie save“ su kamuoliuku.

Aš įvardinsiu profesiją ir įmesiu kamuolį, tu mesk jį atgal man ir pasakyk, ką darai.
Pavyzdys: mokytojas moko, o aš mokau.

Vairuotojas važiuoja ir aš važiuoju, gydytojas gydo ir gydau, statybininkas stato ir statau, ugniagesys gesina ugnį ir aš gesinau ugnį, virėja gamina ir aš gaminu, kirpėja pjaunu ir aš pjaunu.

8. Istorijos sudarymas remiantis nuorodomis.

Vaikai žiūri į paveikslėlius, tada juos reikiama seka išdėsto lentoje. Kviečiu kelis vaikus po vieną prieiti prie lentos ir pagal paveikslėlius sugalvoti istoriją. Mes pasakojame istoriją kartu.
Vaizdai:
1. Berniukas nusprendė tapti dailininku, piešia ant molberto – namo pamato
2. berniukas nupiešė vieną langą
3. berniukas nupiešė prieangį, 2 langus, stogą
4. Berniukas nupiešė namą ir raudonai nudažė stogą.

Apibendrinant:

Kas atėjo mūsų aplankyti?
-Apie ką mes šiandien kalbėjome?
- Kokius žaidimus žaidėme?
- ar patiko pamoka?

Švietimas:

  • Skiemens skaitymo mokymas;
  • Išmokti atlikti garsinę žodžio analizę pagal garsų diagramą ir lustus;
  • Garso „Ш“ automatizavimas;
  • Taisyklingo švilpimo garsų tarimo įtvirtinimas poetinėje kalboje;
  • Įtvirtinti teisingą garso „L“ tarimą grynomis kalbomis;
  • Taisyklingo garso „L“ tarimo įtvirtinimas sakiniuose;
  • Teisingo garsų „R“ ir „R“ tarimo įtvirtinimas poetinėje kalboje.

Korekcinis ir tobulinamasis:

  • Gebėjimo įminti mįsles ugdymas;
  • foneminės klausos ir foneminio suvokimo ugdymas;
  • Sąnarių raumenų vystymas;
  • Iškvėpimo krypties ugdymas;
  • Pažinimo procesų (atminties, dėmesio) ugdymas;
  • Balso stiprumo, kalbos intonacijos išraiškingumo ugdymas;
  • Ritmo pojūčio ugdymas;
  • Žodyno temomis „Drabužiai“, „Daržovės“, „Vaisiai“ aktyvinimas.

Švietimas:

  • Kognityvinio susidomėjimo skatinimas;
  • Geros valios ugdymas.

Įranga:

  • V.S. Volodinas „Albumas apie kalbos raidą“ – 87, 94 p
  • O.A. Novikovskaja „Logoterapijos ABC“ p. – 59
  • Garso namai;
  • Drožlės yra geltonos, mėlynos, raudonos, žalios.
  • Iliustracijos, kuriose vaizduojami vaisiai, daržovės, drabužiai;
  • Balionų nuotrauka.


Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Pakvieskite vaiką klausytis eilėraščio ir užbaigti žodį:
Triukšminga žąsis
Su ilga nosimi
Kaklas yra kaip klaustukas.
Ateina žąsis
Pasivaikščiokite po pievas
Ir jis kikena: … … … !

2. Kvėpavimo pratimai.

Pakvieskite vaiką pūsti ant snaigių, pirmiausia stipriai, paskui silpnai.

3. Artikuliacinė gimnastika.

Pakvieskite vaiką atsisėsti prieš veidrodį ir atlikti šiuos pratimus:
-Tvora
- Mentele
- Adata
-Žiūrėk
- Išsivalyti dantis
-Arklys
-Grybelis
- Dailininkas

4. Pakvieskite vaiką pažvelgti į paveikslėlį,

ant kurių piešiami balionai; pasiūlyti pripūsti, ištuštinti balionus, tuo pačiu ištariant garsą Š.

5. Foneminio suvokimo ugdymas.

A) Pakvieskite vaiką klausytis garsų ir vieną kartą suploti rankomis, kai išgirsta garsą Ш.
S-K-T-SH-V-F-T-L-SH-K-S-SH

B) Pakvieskite vaiką klausytis skiemenų ir pakelti ranką tik tada, kai išgirsta skiemenį su garsu Ш.
SU-SHO-HI-PU-SHA-LU-KA-SHU-LI-RO-SHO

6. Fonemine analizė.

Klausyk...Sh...A...kas bus? (SHA)
Pakvieskite vaiką paimti mėlynos ir raudonos spalvos traškučius; išdėlioti iš jų gautą skiemenį.

7. Pakvieskite vaiką atspėti mįslę:

Pakyla auštant
Dainavimas kieme
Ant galvos yra šukos.
Kas jis?
(Cockerel)

8. Žaidimas „Surask paveikslėlį“.

Priešais vaiką yra atvirutė su pieštais paveikslėliais (po 4 kiekvienoje kortelėje). Pakvieskite vaiką iš 4 paveikslėlių surasti vieną paveikslėlį su garsu Sh.

9. Žaidimas „Daržovės ir vaisiai“.

Pakvieskite vaiką taip išdėstyti daržoves ir vaisius: daržoves su garsu R ant lovų, o vaisius su garsu L – ant medžio.

10. Žaidimas „Koks garsas“.

Pakvieskite vaiką įsiklausyti į žodžius ir pasakyti, koks garsas girdimas žodžio pradžioje ir pabaigoje.

Pradžia: lapė, lapai, lempa, citrina.
Pabaiga: stalas, kėdė, kreida, injekcija.

11. Pakvieskite vaiką pažvelgti į paveikslėlius ir įvardyti žodžius garsu L.

12. Pakvieskite vaiką padeklamuoti eilėraštį.

Sargininko durys
Aš laikiau dvi dienas -
Medinis namas
Drebulys.
Vėjas trūkčiojo
Šios durys.
Sargybinis pagalvojo
Tai žvėris.

13. Žaidimas „Drabužiai“

Pakvieskite vaiką į lagaminą įsidėti drabužius su garsu R.
Puslapis - 87

14. Pakvieskite vaiką pažvelgti į paveikslėlį ir įvardyti žodžius su garsu S.

15. Garso C vietos žodyje nustatymas.

Pakvieskite vaiką paimti „garsų raštus“; geltonos drožlės.
- „Dabar jūs ir aš išdėstysime žodžius su garsais C skirtinguose kambariuose. Aš įvardinsiu žodžius, o jūs pirmame lange įdėsite geltoną lustą, jei garsas C yra žodžio pradžioje; antroje - jei garsas C yra žodžio viduryje; trečia, jei garsas C yra žodžio gale.

Stalas, ratas, kėdė, obuolys, lapė, kąsti.

16. Skiemeninio skaitymo mokymas.

17. Apibendrinimas.

Klauskite:
- Ką mes šiandien veikėme?
– Kokie garsai mus aplankė šiandien?
Pamoką užbaikite emocingai ir teigiamai įvertindami vaiką.

Individualios logopedinės pamokos santrauka 5-6 metų vaikui, turinčiam protinį atsilikimą, OHP-3 lygiai.

Tema: „Kas gyvena name? “

Tikslas: lavinti leksinę ir gramatinę kalbos struktūrą tema „Baldai ir indai“.

Ugdymo tikslai:įtvirtinti ir plėsti supratimą apie indus ir baldus; detalės ir dalys, medžiagos, iš kurių jis pagamintas; apibendrinančias sąvokas ir sąvokas pavadinti „vienas-daug“; formuoti mažybines daiktavardžių formas; praktikuoti orientaciją erdvėje.

Koregavimo ir tobulinimo užduotys: artikuliacinės motorikos ugdymas; regos ir klausos dėmesio ugdymas; smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimas.

Edukacinės užduotys: ugdyti rūpestingą požiūrį į indus ir baldus; ugdyti bendradarbiavimo, geranoriškumo ir savarankiškumo įgūdžius.

Įranga: paveikslai, kuriuose vaizduojami baldai ir indai; Artikuliacinės gimnastikos paveikslėliai; emocijų kortelės; iškirpti paveikslėlius; maži indai ir baldai maišelyje; namelio paveikslas, žaislinis ežiukas, 6 mediniai pagaliukai, šepetys ir kibiras; plokščios geometrinės formos; masažo kamuolys ir kilimėlis; smėlio dėžė; namų dažymo puslapis.

Pamokos eiga

.Laiko organizavimas.

- Pažiūrėk pro langą, kokia šiandien diena? Šiandien saulėta diena, šiandien turime ne paprastą, o stebuklingą pamoką.

II . Praneškite apie pamokos temą.

Nusišypsokime vieni kitiems, susikibkime už rankų ir eikime į pasaką.

1.Pasivaikščiojimas ant masažo kilimėlio.

Tu ir aš dabar eisime keliu į pasakų namus. Eikime tiesiu keliu, eime; Eikime vingiuotu taku; tu ir aš rasime namą.

Ant lentos yra gražus 2 aukštų namo paveikslas.

2.Darbas su emocijų kortomis.

Koks gražus namas (darbas su emocijų kortomis). Ką darysime pamatę tokį namą? (mokytojas su emocija pristato čiuožyklą). Teisingai – stebimės. Įsivaizduokime, kad ant namo yra užraktas ir jis uždarytas.

Ką darysime? Teisingai – pykskimės. Įsivaizduokime, kad tai jūsų namai.

Ką darysime? Teisingai – šypsokimės. Norite sužinoti, kas yra namuose.

Prie stalo reikia atlikti tinkamą artikuliacinę gimnastiką.

Jūs pavadinate pratimą ir jį atliekate. Koks pirmas pratimas?

3.Artikuliacinė gimnastika.

1. „Išsivalykite dantis“. Viršutinis apatinis; viršutinė - apatinė ir kt.

Antrasis pratimas, kaip jis vadinasi?

2. „Minkykite tešlą“. Uždedame platų liežuvį ant apatinės lūpos ir tyliai sakome „penki-penki; penki-penki“, dabar garsiau „penki-penki; penki-penki“.

3. „Sūpynės“. Burna buvo plačiai atverta, sūpynės kilo aukštyn, žemyn, aukštyn ir tt. Koks kitas pratimas?

4. „Žiūrėti“. Liežuviu darome „tick-tock“ kampelius ir pan. (rodoma ranka).

Pratimai atliekami teisingai, o dabar jūs žinosite, kas yra namuose.

4. Pratimas „Pasakyk vienu žodžiu“.

(rodomos nuotraukos), vaiko vardai - kėdutė, spinta, stalas, komoda, sofa, lova.

Kaip visa tai galima pavadinti vienu žodžiu? Teisingai – baldai.

5. Pratimas „Bute daug baldų“.

Vienas, du, trys, keturi (ploja rankomis)

Marškinius pakabinsime spintoje, (rankos ant diržo, pasisuka)

Ir į bufetą įdėsime puodelį (rankos aukštyn, atsistokite ant kojų pirštų galų)

Pasėdėkime ant kėdės kurį laiką (pritūpkite)

O dabar su kate sėdėjome prie stalo (rankos ant diržo, pasisuka)

Jie kartu gėrė arbatą ir uogienę (pavasarį)

Bute daug baldų (rankos aukštyn per šonus)

Mums laikas dažyti sienas, pasikvietėme dailininką (mokytoja rodo kibirą su teptuku).

Kas yra tapytojas? (dailininkas mėgsta tapyti)

6. Gimnastika akims.

Vaikas paima šepetėlį ir kibirą ir atlieka akių mankštą.

Piešiame teptuką iš viršaus į apačią ir sekame akimis.

7. Pratimas „Sutaisykime baldus“.

Kažkas įėjo į namus ir sulaužė mūsų baldus. Reikia pataisyti (sudaryti visumą iš 4-6 dalių) 2 paveikslus. Kokios spalvos sofa?

8. Žaidimas „Ketvirtasis ratas“.

O dabar žaisime žaidimą „Ketvirtasis ratas“.

Spinta - sofa-kėdė - puodelis. Kas yra papildomas, kodėl? ir tt

9. Žaidimas „Vienas – daug“.

O dabar aš siūlau žaidimą „Vienas – daug“.

Aš tau rodau ir sakau vieną dalyką, o tu man daug.

(rodomos nuotraukos: spinta, stalas, kėdė, lova, sofa, komoda)

10. Žaidimas „Pavadink meiliai“.

Dabar pavadinkime jį meiliai.

Rodomos nuotraukos: spinta, stalas, kėdė, lova, sofa, komoda)

Darbas šalia lentos su namo nuotrauka.

Pažiūrėsim, mūsų namuose baldai kažkur iškeliavo, pastatykime į savo vietą.

11. Erdvinių koncepcijų kūrimo žaidimas „Išdėstykite baldus“(darbas valdyboje).

Padėkite stalą antrame aukšte dešinėje pusėje. Kas tai? Teisingai, lova.

Padėkite lovą antrame aukšte kairėje pusėje. Padėkite sofą pirmame aukšte, kambario centre.

Mūsų namuose vis dar kažkas yra.

12. Žaidimas „Įvardink patiekalus“(darbas prie stalo). Vardinimo reikmenys: arbatinukas, kaušas, šaukštas, puodelis.

13. Pirštų gimnastika „Išplauname indus“. ( 2 kartus)

Vienas, du, trys, keturi (trys delnai aukštyn ir žemyn)

Išplovėme indus

Arbatinukas, puodelis, kaušas, šaukštas (po vieną pirštą ištraukite kumštį)

Ir didelis kaušas (judinkite visus delno pirštus)

Sužinojome, kas yra mūsų namuose, bet ten buvo ir „Nuostabus krepšys“.

14. Žaidimas „Nuostabus krepšys“

Vaikas lytėdamas atpažįsta daiktus ir išima juos iš maišelio.

Kas čia? Spinta. Iš ko jis padarytas? Spintelė pagaminta iš medžio. Taigi kuris? (medinė spintelė) Padėkite ant stalo.

Kas čia? Iš ko jis padarytas? Taigi kuris? (medinė lova)

Kas čia? Iš ko jis padarytas? Taigi kuris? (medinė kėdė)

Kas čia? Iš ko jis padarytas? Taigi kuris? (plastikinis puodelis)

Kas yra kairėje stalo pusėje, o kas dešinėje (indai, baldai).

15. Pratimas „Pastatykime namą“.

Šiandien iš stebuklingų lazdelių pasigaminsime savo namus ir papuošime geometrinėmis figūromis.

Vaikas iš pagaliukų stato namą ir puošia jį geometrinėmis figūromis, įvardindamas jas ir nustatydamas spalvą.

Kažkas gyvena mūsų name, ar norėtumėte sužinoti kas?

Vietoj kailinio yra tik adatos.

Jo nebijo ir vilkai

Smailus kamuoliukas, nesimato kojų

Žinoma, jo vardas... (ežiukas)

16. Žaidimas su masažo kamuoliuku.

Ežiukas pas mus atėjo ne tuščias, o ką mums atnešė? (masažo kamuoliukai)

Papasakosiu tau istoriją apie ežiuką, o kol pasakosiu, žaisime su masažiniais kamuoliukais.

Kartą jo trobelėje gyveno ežiukas (kamuolys buvo paslėptas delnuose)

Iš trobelės pažvelgė ežiukas (atviri delnai). Mačiau saulę. Jis nusišypsojo saulei ir riedėjo per proskyną (sukamaisiais judesiais). Riedėdamas pro proskyną, pamatęs takus, riedamas iš pradžių vienu taku iki mažojo piršto, paskui ir t.t. (tiesioginiai judesiai į kiekvieną pirštą). Ežiukas nubėgo daugybe takų ir grįžo atgal į proskyną.

Jis pradėjo lakstyti po proskyną, šokinėti (spausdamas ir atplėšdamas, lengvai mėtydamas kamuolį).

Ir aš pamačiau įdomią smėlio dėžę ir nusprendžiau nupiešti savo namą (piešimas smėliu ant stiklo)

III. Pamokos santrauka. Atspindys.

Prisiminkite, kas buvo aptarta ir kas jums patiko per pamoką.

Dabar eisi į grupę, o aš tau padovanosiu ežiuką, šitą namelį, nuspalvink spalvotais pieštukais.

Protinis atsilikimas (arba protinis atsilikimas) dažnai kartu su kalbos sutrikimais, ribotu žodynu ir apskritai sulėtėjusia kalbos raida. Daugumai vaikų būdingi nepakankami kalbos motoriniai įgūdžiai, garsų painiava, nepilnas foneminio suvokimo susiformavimas. Vaikams, turintiems protinį atsilikimą, logopedija yra aktualus sunkumų įveikimo šaltinis. Kompetentinga korekcinių ir lavinamųjų užsiėmimų programa vaikams, turintiems protinį atsilikimą, prisideda prie bendros pažangos ir pažinimo procesų tobulinimo.

Korekcinės ir ugdomosios veiklos nauda protinio atsilikimo vaikams

Korekciniai užsiėmimai protinio atsilikimo vaikams galima skirstyti į 2 pagrindiniai etapai:

  • parengiamieji;
  • pagrindinis.

Parengiamajame etape labiau tinka individualūs pataisos užsiėmimai su vaikais, turinčiais protinį atsilikimą. Jie atskleidžia paciento savybes. Rengiama bendra pataisos užsiėmimų programa.

Pagrindiniame etape vaikas išgyvena visumą užsiėmimų komplektas su defektologu ir užsiėmimai su logopedu, ko pasekoje formuojasi rišlios kalbos įgūdžiai, ženkliai koreguojami komunikaciniai bruožai, gerėja artikuliacinė sistema, gerėja atmintis ir dėmesys. Logopediniai užsiėmimai su protinį atsilikimą turinčiu vaiku žymiai praplečia jo kalbos leksines ir gramatines priemones.

Protinio atsilikimo logopedinių užsiėmimų ypatumai

Aiškių pavyzdžių kūrimas

Vaikai dažnai yra pernelyg įtaigūs ir linkę mėgdžioti. Puiki logopedo darbo su protinį atsilikimą turinčiais vaikais priemonė yra suprantamų ir suprantamų kalbos pavyzdžių kūrimas.

Palankus emocinis fonas

Emocinis komfortas pamokų metu padeda geriau įsisavinti medžiagą ir išlaikyti susidomėjimą ja.

Reguliarios dinaminės pertraukos

Protinio atsilikimo diagnozę dažnai lydi dėmesio sutrikimas ir hiperaktyvumas. Išsiblaškymas sistemingais, fiziškai aktyviais, dinamiškais žaidimais padeda išvengti vaiko nuovargio ir negatyvumo.

Aktyvus žaidimų technikų naudojimas

Žaidimai ir amžių atitinkančios pasakojimo situacijos prisideda prie korekcinės veiklos su ikimokyklinio amžiaus protinį atsilikimą turinčiais vaikais efektyvumo.

Bendravimas su tėvais

Bendras mokytojų, specialistų ir tėvų problemos sprendimas sutrumpina laiką norint pasiekti norimą rezultatą ir pašalinti esamas problemas.

Protinis atsilikimas (MDD) yra patologija, kuriai būdingi dėmesio, atminties ir mąstymo sutrikimai. Paprastai ši diagnozė nustatoma 2–3 metų vaikams. Protinį atsilikimą dažnai lydi kalbos patologijos. Todėl korekcijos programa remiasi integruotu požiūriu. Savalaikis kontaktas su specialistu leis vaikui vystytis pagal jo amžių.

Logopedo paslaugų kainos protiniam atsilikimui

Veiklos rūšys 1 pamokos/seanso kaina 1 pamokos/užsiėmimo trukmė Rekomenduojami užsiėmimai/užsiėmimai
Diagnostinė logopedo konsultacija 1000 rub. 30 min. 1 pamoka
Individualus logopedinis užsiėmimas 800/1000 rub. 45 min. 10-15 seansų
Grupinis logopedinis užsiėmimas 600 rub. 45 min. nuo 2 kartų per savaitę
Klasikinis logotipo masažas 800/1000 rub. 45 min. individualiai
Logotipo masažo prisilietimas 800/1000 rub. 15 minučių. nuo 2 kartų per savaitę
Logoritmikos grupinė pamoka 600/800 rub. 45/60 min 1 kartą per savaitę
Individuali defektologijos pamoka 1000 rub. 45 min. nuo 2 kartų per savaitę
Siuntimas pas neurologą nemokamai kartą per mėnesį
Individualūs osteopato užsiėmimai 3000 rub. 40 min. 3 seansai
Bioakustinės korekcijos seansas 1500 rub. 20 minučių. 5 kursai po 10-15 seansų
Individuali protinio aritmetikos pamoka 800 rub. 45 min. nuo 2 kartų per savaitę
Individualus neuropsichologinis užsiėmimas 1000 rub. 45 min. nuo 2 kartų per savaitę
Individualus neurologinės terapijos seansas 1500 rub. 45 min. nuo 2 kartų per savaitę
Grupinis neuropsichologinis užsiėmimas 800 rub. 45 min. nuo 2 kartų per savaitę

Gero žodžio centre vyksta grupiniai ir individualūs logopediniai užsiėmimai vaikams, turintiems protinį atsilikimą. Mūsų specialistai turi didelę patirtį, aukštą kvalifikaciją ir daug dėmesio skiria kiekvienam vaikui. Korekcijos programa kiekvienu atveju kuriama individualiai. Atsižvelgiama į vaiko amžių, savybes ir esamus įgūdžius. Atsižvelgiama ir į tėvų pageidavimus.

Protinio atsilikimo kalbos sutrikimų požymiai

Su protiniu atsilikimu dažniausiai neapsieina be logopedo pagalbos. Paprastai vaikui pasireiškia šie simptomai:

  • uždelstas kalbos vystymasis. Kūdikis pamažu įvaldo kalbą. Tai gali pasireikšti prastu žodynu, sunkumais konstruojant frazes ir pan.;
  • problemų su prisiminimu. Protinio atsilikimo vaikas sunkiai įsimena informaciją iš ausies ir negali jos atkurti. Net paprastas ketureilis gali virsti tikru išbandymu;
  • sunkumai apdorojant kalbos informaciją. Iš to, ką girdi, vaikui sunku padaryti kokias nors išvadas. Ypač jei tėvai ar mokytojas jam nepadeda.

Laiku įsikišusi logopedas padės išvengti kalbos patologijos išsivystymo.

Logopediniai užsiėmimai vaikams, turintiems protinį atsilikimą

Gero žodžio centras visapusiškai ištaiso problemas, susijusias su protiniu atsilikimu. Terapijoje dalyvauja psichologas, neuropsichologas, neurologas, logopedas. Daugeliu atvejų, jei patologija nėra stipriai išreikšta, taikant integruotą požiūrį galite tikėtis gerų rezultatų. Pataisos kursą baigęs vaikas galės normaliai vystytis, mokytis mokykloje, bendrauti.

Su logopedu geriau pradėti dirbti ankstyvame amžiuje – iki 5 metų. Svarbu reguliarumas ir sistemingumas. Pas specialistą reikėtų lankytis 2-3 kartus per savaitę. Logopedas gali paskirti ir logopedinį masažą. Jis stimuliuos burnos aparato raumenis, o tai leis vaikui greitai įsisavinti įvairius garsus.

Logopedinių užsiėmimų metu vaikas:

  • išmokti taisyklingos artikuliacijos;
  • pradės kvėpuoti;
  • padidins žodyną;
  • plėtoti nuoseklią kalbą;
  • pagerinti atmintį ir dėmesingumą;
  • lavins smulkiąją motoriką, foneminę klausą;
  • teisingas garso tarimas ir kt.

Jei susidūrėte su protinio atsilikimo diagnoze, nenusiminkite. Mūsų specialistai suteiks Jūsų vaikui profesionalią pagalbą, o jis galės tobulėti lygiagrečiai su bendraamžiais.


Į viršų