Atviros pamokos tema: „Nuotykiai Ford-Boyard pilyje“ santrauka. Parengiamosios grupės „kamuolys“ femp mazgų santrauka

Išsamios pastabos

GCD integruotos pamokos 6-7 metų vaikams santrauka
(matematika + kūno kultūra) „Kelionė į Afriką“

Alekseeva N.N., MBDOU mokytoja
CRR D/S Nr. 53 “Yolochka” Tambov

Tikslas: Išsiaiškinkite erdvinius santykius: priekyje, gale, kairėje, dešinėje, sutelkiant dėmesį į planą. Stiprinti kiekybinį ir atgalinį skaičiavimą per 10, gebėjimą pasakyti laiką naudojant laikrodį, įtvirtinti žinias apie geometrinius kūnus (kubas, rutulys, cilindras, kūgis, piramidė). Pristatykite gretasienį. Praktikuokite skaičiavimo įgūdžius. Ugdykite dėmesį, atmintį, mąstymą.

Pagerinti sieninius strypus lipant į orientyrą taip pat, stiprinant šoninį šuolį per suolą, dešinę ir kairę pusę, šokinėjimą su tarp kelių laikomu kamuoliu judant į priekį, mokantis riedėti į priekį timptelėjus, mokytis lipti virve. kryžminiu būdu.

Įranga: 3 suolai, 2 lankai, 8 rutuliai, orientyrai: kūgis, kubas, cilindras, piramidė, gretasienis, lagaminai su skaičiais (lentelės), planas - žemėlapis, tunelis, 2 lentelės, 2 kortelės su pavyzdžiais, laikrodžių išdėstymai su besisukančia rodykle.

1. Įvadas į žaidimo situaciją.

Vaikinai, kokios jus nuotaikos? O kad būtų dar geriau, nusišypsokime vieni kitiems ir pradėkime mokytis su tokia gera nuotaika ir aš tikiu, kad mums pavyks. Neseniai lankėmės kitame žemyne ​​– Afrikoje. Man ten taip patiko, kad norėjau dar kartą ten nuvykti. Bet kažkaip nenoriu būti viena, gal palaikysi man kompaniją? Tačiau kelias ten nebus lengvas. Privalai būti dėmesingas, stiprus, gudrus, mokėti pritaikyti savo žinias ir įgūdžius, taip pat būti draugiškas, išauklėtas, geras draugas.

Ar persigalvojote?

Kokių pagalbininkų reikia keliaujant? (vaikų atsakymai, vedu prie to, kad žemėlapis).

Taip, svarbiausias pagalbininkas yra žemėlapis. Mes jo neturime, bet žinau, kur jį rasti.

2. Motyvacinis žaidimas.

Ji viename iš lagaminų, išsiaiškinsime, kuriame, jei

Jūsų grupė įdės teisingus skaičius į kišenes ir

Jūsų grupė teisingai sudarys skaičių 6 iš 2 skaičių.

Baigę užsiregistruokite grupėse.

Puikūs vaikinai teisingai atliko užduotį.

3. Sunkumas žaidimo situacijoje

Lagaminai atsidarė, bet žiūrėk, aš turiu žemėlapį rankose, o kita grupė – žemėlapį. Kuriuo keliu turėtume eiti? Ar galėsime patekti į Afriką naudodami atskirus žemėlapius? Ką reikia daryti? (sujungti dalis). Tada eikime, laukia kelias.

Kaip manote, ar mums visiems patogu vaikščioti kartu, ar reikėtų stovėti kitaip? (stovėkite vienas už kito).

4. Išeities iš sunkumo radimas

Tegul Dima stovi pirmas, Seryozha stovi už Dimos, Alina stovi taip, kad Dima būtų priekyje, o Seryozha - už ir. ir tt Visi pasiruošę, pažiūrėkime į žemėlapį:

Kur pradėsime maršrutą? (iš kubo)

Tačiau prieš eidami prisiminkime tai:

1 – Nustatyti judėjimo kryptį, 2 – judėjimo būdą, 3 – orientyrą, kur eiti.

I kelionės etapas:

Kuria kryptimi turėtume pradėti judėti? (Persiųsti)

Kaip mes apsieisime? (šokinėja per suolą, tada į dešinę, tada į kairę)

Iki kokio orientyro? (iki cilindro)

II kelionės etapas:

(dešinėje)

Kaip mes apsieisime? (šokimas į priekį suspaudus kamuolį tarp kojų)

Iki kokio orientyro? (į kūgį)

III kelionės etapas:

Kuria kryptimi turėtume eiti? (į dešinę ir vėl į dešinę)

Kaip mes apsieisime? (guli nugara ant suoliuko ir juda į priekį rankomis)

Iki kokio orientyro? (į piramidę)

Puiku, dar šiek tiek ir mes jau prie tikslo. Mes išsirikiavome.

IY kelionės etapas:

Kuria kryptimi turėtume eiti? (kairėje)

Kaip mes apsieisime? (sukite į priekį)

Iki kokio orientyro? Kaip tai atrodo? Vaikinai, šis naujas geometrinis kūnas vadinamas gretasieniu. Pasakykime kartu

Ar manai, kad patekai į Afriką?

5. Savarankiškas žinių taikymas, pagrįstas vystymo užduotimis.

Pažiūrėkite į palmes, vynmedžius, bananus.

Koks gyvūnas tikrai myli bananus? Padėkime beždžionėms gauti bananų (lipimas ant sienų strypų tuo pačiu būdu iki orientyro)

Puiku, padėjai beždžionėms gauti bananų.

Kiek bananų surinkai? Sudėkime juos į vežimėlį.

Vaikinai, pažiūrėkite į nuostabias gėles, augančias pievoje, bet ne visos gėlės pražydo. Padėkime gėlėms atsiskleisti, sudėliodami žiedlapius pagal vaizdą (viena grupė)

O kitas su kūno kultūros vadovu ruošis susitikimui su Afrikos vietiniais gyventojais, kad parodytų jėgą, judrumą ir įgūdžius. Tada pogrupiai susikeis vietomis.

Ar norite sužinoti, kas dar gyvena Afrikoje? Tada reikia greitai ir teisingai išspręsti pavyzdžius. Pasiskirstykime į 2 komandas. Priešais jus lankuose yra lentelės su skaičiais, šalia jų yra kortelės su pavyzdžiais. Kiekvienas turi bėgti, paimti kortelę, išspręsti pavyzdį ir uždėti ant jūsų pavyzdžio sprendimą atitinkančio skaičiaus, bet spalvota puse į viršų. Tas, kurio komanda greitai ir teisingai išspręs pavyzdį, pirmasis sužinos, kuris gyvūnas mus stebi.

6. Relė

Puiku, teisingai atlikote užduotį ir atpažinote gyvūnus. Būti svečiu yra gerai, bet geriau būti namuose. Tačiau kelias namo taip pat nelengvas. Mes. Jums reikia eiti tuneliu, bet jis atsivers tam, kuris teisingai nustato laiką laikrodyje (vienas pogrupis). Kitas skaičiuos nuo 9 iki 3 ir. ir tt

Štai mes namie

7. Refleksija

Ar jums patiko kelionė?

Ka tu atsimeni?

Kas buvo sunku?

Kas labiausiai padėjo?

Ir man patiko keliauti su visais. Tu buvai draugiškas, drąsus, gudrus, protingas, išradingas. Ir keliausime vėl ir vėl.

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Tikslai:

  • Stiprinti gebėjimą naršyti erdvėje,
  • Stiprinti gebėjimą naudotis planu,
  • Sustiprinti savaitės dienų seką,
  • Įtvirtinti žinias apie trimates figūras: cilindrą, kūgį, gretasienį, kubą, rutulį,
  • Pakartokite skaičių sudėtį per 10,
  • Toliau mokytis spręsti pavyzdžius, skaityti aritmetines žymes,
  • Toliau kurti ir spręsti problemas,
  • Ugdykite savikontrolės ir savigarbos įgūdžius

Medžiaga:

  • Grupės planas; trimatės figūros: gretasienis, kubas, rutulys, cilindras, kūgis;
  • Siužetiniai paveikslėliai užduočių sudarymui; kubas, liniuotė su geometrinėmis figūromis, pieštukas, popieriaus lapai;
  • Kortos – skaičių kompozicija, užduočių kortelės, rutulys.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka keliauti? Šiandien mes leisimės į kelionę ir keliausime su jumis mūsų grupėje. Pažiūrėk ką aš turiu. Kaip manote, kas tai yra? (grupės planas). Taip, tai planas, jame tos vietos nurodytos (Meno, vandens ir smėlio centras, kalbos raidos centras, biblioteka, matematikos centras, gamtos kampelis), kur yra kortelės su užduotimis, kurias jūs ir aš turime atlikti šiandien.

Ir matematinis magiškas kubas padės tai padaryti; kad ir kuris skaičius atsirastų, ten ir ieškosime užduoties.

I užduotis.

„Nuostabus krepšys“.

Pedagogas: Siūlau liesti nustatyti, kokia tūrinė figūra yra maišelyje (kubas, cilindras, rutulys, gretasienis, kūgis – skirtingų spalvų).

Kate: Aš paėmiau kubą. Jis turi 6 šonus, 8 kampus, raudonos spalvos, nevyniojamas, pagamintas iš medžio.

(vaikų atsakymai)

II užduotis.

„Ruošimasis ir problemų sprendimas“

Pedagogas: Pasiskirstykite į poras. Vienas kuria užduotį, kitas atsako. (kortelės su gyvūnų, gėlių atvaizdais..)

Maša: Jura, proskyne vaikščiojo 6 žąsys, pas jas atėjo dar 4 žąsys. Kiek žąsų vaikšto proskyne?

Jura: Plyne pradėjo vaikščioti 10 žąsų.

(kitų vaikų atsakymai)

III užduotis.

Žaidimas „Įvardink kaimynus“.

Pedagogas: Aš įvardinu datą arba savaitės dieną, jūs turite įvardyti jų kaimynus.

Pedagogas: pirmadienis - sekmadienis - antradienis, penki - keturi ir šeši.

IV užduotis.

„Skaičių sudėtis“.

Pedagogas: Turite korteles su skaičiais. Turite parašyti, iš kurių dviejų mažiausių skaičių sudaro jūsų skaičius.

V užduotis.

"Klausimo atsakymas".

Pedagogas: Kiekvienas iš jūsų turi kortelę su užduotimi, skaitote užduotį ir atsakote.

  1. Tęsti 10.9,... (8, 7, 6, 5. 4, 3, 2, 1)
  2. Kiek dienų yra savaitėje? Pavadink.
  3. Skaičiuokite eilės tvarka (pirma antra, trečia ketvirta..)
  4. Tęsti 2.4… (6, 8, 10, 12..)
  5. Kiek mėnesių būna per metus? Pavadink.
  6. Kas yra papildoma: apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis (ratas)
  7. Perskaitykite ir išspręskite pavyzdį: 2+3=5
  8. Kurie du skaičiai yra panašūs vienas į kitą? (6 ir 9)
  9. Perskaitykite ir išspręskite pavyzdį: 10-5=5
  10. Kiek valandų yra per dieną? (24)
  11. Iš kokios geometrinės figūros galima sudaryti apskritimą? (kvadratas)
  12. Koks yra blogiausias pažymys mokykloje ir koks geriausias? (2 ir 5)

VI užduotis.

„Atspėk matematikos mįsles“.

Pedagogas:

Vadimas rado šešis grybus
Ir tada dar vienas.
Jūs atsakote į klausimą:
Kiek grybų jis atnešė?

Viena gėlė
Keturi žiedlapiai.
O kiek žiedlapių
Dvi tokios gėlės?

Dvi juokingos beždžionės
Jie nuėjo pirkti knygų.
Ir mes nusipirkome penkias knygas,
Kad būtų ką paskaityti.
Tik kvailos beždžionės
Knygų negalima suskaičiuoti.
Padėkite beždžionėms
Kiek knygų jie turi, pasakyk man?

Pilkajam garniui į pamoką
Atvyko septyni keturiasdešimt
Ir tik du iš jų yra šarkos
Mes paruošėme savo pamokas.
Kiek pasitraukusiųjų – keturiasdešimt,
Atvyko į klasę?

Ežiukas davė ančiukus
Aštuoni odiniai batai.
Kuris iš vaikinų atsakys?
Kiek buvo ančiukų?

VII užduotis.

„Modeliavimas iš geometrinių formų“.

Reikia modeliuoti objektus iš geometrinių formų, stengtis, kad jie būtų kitokie.

Mūsų kelionė per grupę baigėsi, jūsų laukia mokyklinis gyvenimas.

GBOU darželis Nr.2573

Atvira pamokos santrauka

Tema:

„Nuotykiai Faure pilyje“d-Boyardas"(matematinis žaidimas - kelionės)

Koroleva L.I.

Tikslas:

1. Lavinti skaičiavimo įgūdžius, gebėjimą komponuoti vaizdą iš geometrinių figūrų.

2. Toliau mokyti, kaip sudaryti ir spręsti sudėjimo ir atimties uždavinius naudojant siūlomas schemas.

3. Išmokite nustatyti objektų vietą lapo plokštumos atžvilgiu.

4. Išmokite atkurti rinkinį, kuriame vienas daiktas turi daugiau ar mažiau nei kitas.

5. Ugdykite vaikų vizualinį suvokimą ir dėmesį.

6. Pagerinti interhemisferinę sąveiką.

7. Ugdykite susidomėjimą įdomių, matematinę reikšmę turinčių problemų sprendimu.

8. Aktyvinkite vaikų žodyną.

Planas:

1. Emocinis ir psichologinis požiūris į žaidimą – veiklą.

2. Pratimai: „Lobių žemėlapis“

3. „Fotografija“ – geometrinės figūros.

4. Pratimas: „Atidarykite spyną“ (kortelės su skaičiais)

5. D/I „Stebuklingas ratas“

6. Pratimas „Dviženkliai skaičiai“ (Vorai)

7. Grafinis diktantas „Eisk maršrutu“ (Užduotis planšetiniuose kompiuteriuose, išmatuoti kelius)

8. Problemų sprendimas (ąžuolas)

9. Sukurkite raktinį žodį, atidarykite langelį.

Įranga: Magnetinė lenta, molbertas, ąžuolas, kekės - iškirpti iš popieriaus, statybinė medžiaga, dėžutės su natūraliomis medžiagomis, įrašas į juostą (Seniūno balsas).

Dalomoji medžiaga: skaičių lentelės, vietnamietiškas žaidimas „Apskritimas“, geometrinės figūros, lentelės, žymekliai.

Pamokos eiga:

Auklėtojas. Šiandien mūsų laukia neįprasta, įdomi veikla. aš siūlau

tu žaidimas Ford-Boyard. Parodydami savo žinias, išradingumą ir

intelektą, susitvarkysite su Seniūno užduotimis, kurios

Vyresnysis. Norite tapti šio sunkaus, bet įdomaus žaidimo dalyviais.

Turite atlikti 7 užduotis. Už kiekvieną teisingai užpildytą

užduotį gausite raktinį žodį ir raidę. Su raktais galite

atidaryk lobių skrynią. mano

įkalčiais, kurie slypi trijų dėžučių apačioje.

Geros kelionės! Sėkmės!

Pedagogas: Na, vaikai, tai yra 3 dėžutės, apie kurias kalbėjo seniūnas.

Ką daryti, kad greičiau rastumėte įkalčių? (vaikai, išsiskyrė

į 3 grupes).

Eikite į 1, 2, 3 langelius. Ką radote savo dėžutėje? (raktai ir raidės)

Kokią užuominą vyresnysis įdėjo į jūsų dėžutę? (vokas).

Na, kas yra tavo stalčiuje? (žemėlapis)

Mokytojas išskleidžia žemėlapį ir parodo jį vaikams. Auklėtojas. Tai tas pats žemėlapis, kuris mums padės mūsų kelyje. Čia yra pasakiškas Ąžuolas, po kuriuo yra karstas su lobiu, tačiau norint patekti į Ąžuolą reikia įveikti daugybę kliūčių. Kelionę pradėsime nuo Seniūno pilies.

Kur jis yra? (Vaikai: viršutiniame kairiajame kampe) Pakabinu žemėlapį ant lentos ir atidarau „užraktą“, kuri stovi ant mano stalo, pastatyto iš trimačių, geometrinių formų. Čia yra pilis. Pažvelkite į jį ir pasakykite mums: iš kokių trimačių figūrų yra pastatyta pilis?

Vaikų atsakymai: kūgis, kubas, gretasienis, rutulys, cilindras. Auklėtojas. Kaip mūsų kelionės suvenyrą, nufotografuokite jį plokščiomis geometrinėmis formomis ant savo stalo.

Mokytojas tikrina vaikų darbą. -Kodėl tavo stogas trikampis?

(Vaikai: atkreipiu dėmesį, kad ant pilies stogo yra kūgis, o kūgis yra trikampis). - Kokią plokščią geometrinę formą rodo cilindras?

(Vaikai: stačiakampis).

Pavadinkite plokščią rutulio formą? (Vaikai: apskritimas), kokią plokščią figūrą vaizduoja kubas?

Šauniai padirbėta! Pilies nuotraukos pasirodė gerai. Gaukite 1 raktą ir raidę. Kokį laišką? (M).

Pažiūrėkime į žemėlapį. Ant pilies vartų kabo didžiulė spyna, kurią norėdami atidaryti ir patekti į pilį, turime atlikti tokią Seniūno užduotį. Mokytojas išima užduotį iš voko ir perskaito

"Prieš jus yra kortelės su skaičiais, uždenkite lustu skaičių, kuris yra atsakymas į klausimus."

Seniūnas klausia:

I. Iš kokio skaičiaus reikia atimti 1, kad gautum 7?

2. Kiek kojų turi voras?

3. Kiek porų kojų turi voras? Kodėl 4?

(Vaikai: nes pata yra 2, o 2+2+2+2 bus 8).

4. Svečiai į Senolių pilį ateina kartą per metus. Kiek mėnesių seniūnas turėtų laukti, kol atvyks svečiai?

5. Ar kitas skaičius yra 10?

6. Ar ankstesnis skaičius yra 12?

Auklėtojas. Teisingai atsakėte į klausimus. Čia yra raktas ir raidė (O).

Jis pakabina laišką ant lentos. Tęsiame kelionę.

Žiūrime į žemėlapį: koks kelias mus nuves prie kitos užduoties? (išilgai banguotos linijos) Kokį gražų ugnies ratą priėjome!

Mokytojas skaito užduotį.

„Stebuklingasis ratas supjaustomas į 7 skirtingas dalis. Surinkite dalis į vieną ratą."

Mokytojas vaikšto, tikrina, padeda. Auklėtojas. Vaikai, kokią išvadą galime padaryti?

(Iš kelių dalių galima surinkti 1 visumą, o vieną visumą galima padalinti į kelias dalis).

Kas yra didesnis, dalis ar visuma? Kas mažesnis? Už savo išradingumą gausite raktą ir laišką. Kuris? (L). Eikime toliau. Kuris kelias? (laužyta linija) Oi! Žiūrėk! Akinių voratinklis! ar tu nebijai? Tada leidome toliau į kelionę.

Atsikėlėme. Žingsnis į vietą. Kairė. Teisingai. Kairė. Visur aplinkui. Kairė. Ženk į priekį, sek paskui mane. Prieš akis yra kliūtis: proto vartai. Jei perlipsite, tapsite protingesni ir išspręsite visas kitas užduotis.

(Vaikai ropoja per lanką) Atsidūrėme šaltame, nepatogiame kambaryje, o kiek ten vorų.

(ant molberto stovi piešti vorai, nugarėlėse nupiešti skaičiai) Ir štai Seniūno užduotis. Skaito.

„Vorai neįpainios jūsų į savo tinklus, jei duosite jiems teisę

dviženklių skaičių charakteristikos: 11, 10 ir 14

Pavyzdžiui. Skaičius 11 yra dviženklis skaičius, sudarytas iš dešimties ir vieno vieneto. Tai keista. Šio skaičiaus kaimynai yra 10 ir 12.

Vaikai apibūdina skaičius.

Auklėtojas. Puiku, jūs atlikote šią užduotį. Jūs gaunate raktą ir

raidė (O).

Greitai palikime šį kambarį. Atsisėskite, pailsėkite.

Dar kartą pažiūrėkite į užduoties voką.

(Mokytojas perskaito kitą užduotį)

„Privalai pereiti labirintą ir eiti tam tikros spalvos (raudonos, mėlynos) taku, tik pasirinkęs teisingą taką pateksite į Dubą. Nepakeliant rankos nuo šio taško

3 langeliai į dešinę

4 langeliai žemyn

Liko 5 langeliai

6 langeliai aukštyn 8 langeliai dešinėn

8 langeliai žemyn"

Auklėtojas. Ar visi baigė labirintą? Eikite į kelią, kurį pasirinkote planšetiniame kompiuteryje. Abu keliai mus nuves į Ąžuolą.

Bet kadangi turime mažai laiko, turime pasirinkti trumpiausią. Kaip žinoti, kuris takelis trumpesnis, raudonas ar mėlynas? (turi būti teisingai išmatuotas)

Kaip išmatuojame ilgį? (matuoti)

Kokiu mastu? (virvė, žingsnis, centimetras, matavimo juosta, liniuotė) Mūsų matas bus virvė (mokytojas duoda vaikui virvę sąlyginiam matavimui)

Sasha uždės matą ant takelio, o Tanya – ant lusto. Kartu skaičiuojame, kiek kartų matas nukris ant tako. Kuris kelias trumpesnis? (Raudona).

Kodėl? Nes jis lygus 4 matams, o mėlynas – 6. Ir mes žinome, kad 4 yra mažiau nei 6.

Šauniai padirbėta! Mes nustatėme trumpą kelią, gauname raktą ir raidę (D). Eikime raudonu kilimu. Tai ąžuolas, kuris nurodytas žemėlapyje. Ąžuolo lapai – ne paprasti, o stebuklingi. Kiekvienas lapas su konkrečia užduotimi. (Mokytojas nuplėšia lapus ir skaito užduotis)

1. Kokių geometrinių figūrų yra daugiau? Suskaičiuokite ir padėkite teisingą ženklą.

2. Įsikėlėme gyventojus į namą.

3. Sudarykite ir išspręskite problemą.

Jūs taip pat atlikote šią užduotį. Jūs gaunate raktą ir laišką.

Taigi, kas tai yra, vaikinai? Keistas lapas su klaustuku. Kas jis toks

klausia?

Mokytojas apverčia lapą ir skaito.

Kokios paskutinės raidės trūksta raktiniame žodyje? Atspėjęs šį laišką tu

sukurkite žodį ir gaukite paskutinį (-ius) raktą (-us).

Eikime tyliai ir žiūrėkime į savo laiškus. Kurias uždirbome, o kurių ne

Ar to pakanka? (C)

Kartu perskaitykime pagrindinį žodį. Šauniai padirbėta. Gauname paskutinį raktą.

Ar skaičiuojame, kiek jų turime?

Mokytojas duoda vaikams ir visi kartu garsiai suskaičiuoja: 12 3 4 5 6 7

Gerai padaryta, vaikai. Jūs atlikote visas užduotis. Gavote 7 raktus ir

atspėjo raktinį žodį. Bet aš turiu jums paskutinį dalyką

bandymas: kiekvienas raktas turi tilpti į karsto angą. Tik

tada jis atsidarys ir gausite lobį.

Vaikai prideda raktus ir atidaro karstą. Yra šokoladas ir knyga.

Auklėtojas.

Pasitelkęs savo žinias sugebėjai pasiekti savo tikslą ir atidaryti skrynią su tikrais lobiais, nes ne veltui sakoma, kad knyga tyli, o moko išminties.

GBOU darželis Nr.2573

Abstraktusklasesnir tema:

„Žaidžiame, skaičiuojame“

Parengė: parengiamosios grupės mokytoja

Koroleva L.I.

Pramogose dalyvauja dvi komandos. Vaikai iš anksto sugalvoja savo komandos pavadinimą, sukuria emblemą, pasirenka kapitoną ir išmoksta sveikinimo dainelę. Grojamas žygio garso įrašas. Dalyviai patenka į muzikos kambarį (matematiniai ženklai ir skaičiai pakabinti ant sienų).

Vairuoti laivus

Kad skristi į dangų,

Reikia daug ką žinoti

Jūs turite žinoti daug!

Šiandien vyksime į nuostabią matematikos šalį. Tu esi pasiruošęs? Kad nenuobodžiautų kelyje, pasiimkime linksmą dainą kelyje.

Jie atlieka dainą „Linksmieji keliautojai“ (muzika M. Starokadomsky, žodžiai S. Mikhalkovo).

Herald (vaidmenį atlieka suaugęs žmogus). Dėmesio! Dėmesio! Šiandien matematikos šalies sostinėje - Tsifrograde - vyksta žaidimai ir konkursai! Kviečiame dalyvauti tuos, kurie mėgsta žaisti ir moka skaičiuoti.

Žiuri stebės konkurso eigą ir vertins rezultatus. (Pristato žiuri narius.)

Komandos, pasveikinkite vieni kitus. (Jie atlieka išmoktas dainas.)

Pirmaujantis. Pradėkime savo varžybas.

Protui įkrovimas yra sudėtinga mįslė.

Ant stalo prieš komandas išdėliojamos kortelės su skaičiais. Vaikai turi atspėti vedėjo pasiūlytą mįslę ir rasti kortelę su skaičiumi, kurio vardas buvo paminėtas mįslėje. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį komandos apdovanojamos vėliavėlėmis, kurių skaičius pramogos pabaigoje lemia nugalėtoją.

Sukasi ant vienos kojos

Nerūpestingas, linksmas,

Šokėja spalvingu sijonu,

Muzikinis…

Kad nesušaltų, penki vaikinai susėda į megztą krosnį. (Kurštinė.)

Yra nikelio, bet nieko nenusipirksi. (Kiaulė)

Ir stringa ir skamba, Visus linksmina grodamas, Bet jai tik trys stygos

reikia. Kas tai yra, atspėk ką? Tai mūsų... (Balalaika.)

Ant penkių laidų

Paukščių pulkas ilsisi.

Pirmaujantis. Vaikai, atsiminkite, kiek natų žinote? (Septyni.) Visi užrašai turi pavadinimus. Pavadinkite juos. (Vaikų atsakymai.)

Vaikai groja metalofonais ir dainuoja dainelę „Do, re, mi, fa, sol...“ (muzika A. Ostrovskio, 3. Petrovos daina). Prie dainos „Pusiau išsilavinęs burtininkas“ garso įrašo (muzika A. Zatsepino, žodžiai L. Derbenevo) į salę įeina Gnomas (vaidina suaugęs) su skėčiu, ant kurio pritvirtintos kortelės su užduotimis.

Nykštukas. Nesu burtininkas, tik mokausi, ir man ne visada pavyksta. Aš negalėjau išspręsti šių problemų. Padėkite man, vaikinai!

Komandos paeiliui sprendžia problemas.

Ant tvoros užskrido gaidys,

Ten sutiko dar du.

Kiek yra gaidžių?

Kas turi atsakymą? (Trys.)

Ežiukas iš sodo atnešė tris obuolius, o rožinį obuolį padovanojo voveraitei. Su malonumu dovana

gavau voveraitę, Suskaičiuok obuolius ežio lėkštėje. (Du.)

Ežiukas davė ančiukus

Aštuoni odiniai batai.

Kuris iš vaikinų atsakys?

Kiek ančiukų jis nešiojo? (Keturi.)

Katė išsiuvinėjo kilimą -

Nuostabus modelis:

Dvi didelės ląstelės

Kiekvienas turi tris šakas.

Katė atsisėdo ant lovos,

Kiek šakų yra ant kilimo?

Ačiū jums, vaikai, kad padėjote man išspręsti šias sudėtingas problemas. Dabar pažaiskime.

Žaidžiamas žaidimas „Vienas, du, trys, keturi, penki“. Vaikai pagal muziką atlieka įvairius judesius (žygiavimas, šokinėjimas, šokinėjimas). Kiekvieno muzikinio fragmento pabaigoje vedėjas muša tamburiną. Smūgių skaičius rodo, kaip vaikai turi stovėti (po vieną, poromis, trise, keturiese ir pan.).

Nykštukas. Man labai patiko žaisti su tavimi. Bet aš turiu grįžti į burtininkų mokyklą. Iki pasimatymo vaikai! (Lapai.)

Pirmaujantis. Ir mes tęsiame konkursą.

Atsistokime dviejose eilėse ir pradėkime žaisti. Kas yra vikriausias? Ar galim

Žaidžiamas žaidimas „Skaičiavimas“ (meksikiečių liaudies daina, M. Milmano aranžuotė, J. Chazanovo rusiškas tekstas (Rinkinys „Vaikai šoka ratu.“ Sudarė M. Medvedevas ir V. Ryžkovas / M.: Leidyba) namas „Muzika“, 1988).

Aštuonios medinės lėlės. Ant mūsų stalo gyvena apkūnūs ir rausvi, visi vadinami lizdinėmis lėlėmis. Mes žaidėme, linksminomės ir susidarėme vienas į vieną.

Žaidimas „Išrūšiuokite lizdines lėles pagal jų ūgį“. Vaikai išrikiuoja lėles matrioškas ant flanelgrafo pagal jų dydžius: pirmoji komanda – mažėjančia, antroji – didėjančia tvarka.

Pirmaujantis. Greitai atlikote užduotį, o dabar susitinkate su svečiais - lizdinėmis lėlėmis.

Merginos atlieka šokį „Linksmosios matrioškos“ (muzika J. Slonovas, žodžiai L. Nekrasova).

Pirmaujantis. Skelbiamas kapitono konkursas. Jie turi sujungti vaizdo dalis, kad susidarytų visas vaizdas.

Kapitonai atlieka misiją. Žaidžiamas žaidimas „Kojų nesušlapk“. Prieš kiekvieną komandą išdėliojami „guzeliai“ (sunumeruotos lentos). Komandos nariai turi eiti per „pelkę“ pakaitomis, užlipdami ant „guzelių“, atitinkančių skaičiavimo eilę pirmyn ir atgal (nuo I iki 9).

Pirmaujantis. O dabar ilsimės ir visiems skaitysime poeziją. Ne paprasti, matematiniai. Vaikai.

Sutikau šimtalapę skruzdėlę kelyje: - Labas rytas! Kaip laikaisi?

Ji pateikė keturiasdešimt letenų.

Tuo tarpu jis spaudė letenas – Tada atėjo vakaras. (E. Goldman.)

Anksti ryte turguje

Nusipirkau avieną.

ėriukams ir ėriukams -

Dešimt aguonų žiedų.

Devynios džiovyklos, aštuonios bandelės,

Septyni papločiai, šeši sūrio pyragai,

Penki pyragai, keturios spurgos,

Trys kepalai, du meduoliai,

Ir aš nusipirkau vieną ritinį -

Aš nepamiršau savęs.

Ritminis žaidimas „Du du yra keturi“ (muzika V. Šainskio, žodžiai M. Plyatskovskio).

Tikslas: sudaryti sąlygas tobulinti kiekybinio ir eilinio skaičiavimo įgūdžius per 10.

Organizuokite veiklą, kad sustiprintumėte gebėjimą grupuoti objektus pagal spalvą, formą, dydį. Pratimas įvardyti pažįstamas geometrines figūras: rutulys, kubas, cilindras;

- organizuoti reflektyvius užsiėmimus.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

TECHNOLOGINIS ŠVIETIMO SITUACIJOS ŽEMĖLAPIS

(sisteminės veiklos metodo technologijos, autorius L. G. Petersonas)

Veiklos rūšis: Kognityvinis ir tyrimasParengiamoji grupė.

Tema: „Tūrinės geometrinės formos: rutulys, kubas, cilindras.

Tikslas: sudaryti sąlygas tobulinti kiekybinio ir eilinio skaičiavimo įgūdžius per 10.

Užduotys:

Organizuokite veiklą, kad sustiprintumėte gebėjimą grupuoti objektus pagal spalvą, formą, dydį.Išmokite įvardyti pažįstamas geometrines figūras: rutulys, kubas, cilindras;
- organizuoti veiklą matematinėms sąvokoms formuoti ir pažintinei veiklai ugdyti.
- organizuoti reflektyvius užsiėmimus

Metodai ir technikos: Verbalinis, vizualinis, pažintinis.

Medžiagos ir įranga:paprasti pieštukai, geometrinės figūros ir korpusai, krepšys, įvairūs aiškios geometrinės formos daiktai (kubas, lėkštė, veidrodis ir kt.), Dienesh kaladėlės;

Sveikatos tausojimo technologijos: fiziniai pratimai „Fidget figures“.

Čia yra neramios figūros, kurios mėgsta žaisti slėpynių. Taigi, vaikinai, ieškokime jų akimis. Pažiūrėkime visi kartu į kairę. Kas ten? Tai... kvadratas. Jūs, pokštininkas, negalite pabėgti nuo smalsių vaikinų akių. Keturiuose kampuose kvadratas žingsniuoja kaip kareivis. (Vaikai vaikšto vietoje) Dabar pažiūrėkite į dešinę, ar atpažįstate? Tai... ratas. Ir mes tave radome. Susipažinkite su mumis, mylimas drauge. Patys apsisuksime ir akimirksniu grįšime į savo vietą. (Vaikai sukasi vietoje) Kas taip aukštai užlipo, beveik pasiekė stogą?

Ši keista figūra vadinama... ovalo formos. Šokinėkite, pakelkite rankas, pasiekite ovalą! (Vaikai šokinėja iškėlę rankas aukštyn) Pažiūrėkime žemyn ir suraskime ten trikampį. Ir pritūkime.

Mes gerai žinome figūras! (Vaikai tupi).

Etapai

OS

Mokytojo veikla

Tekstas rašomas (tiesiogine mokytojo kalba) pagal OS scenarijų + mokytojo veiksmai.

Vaikų užsiėmimai

Tekstas parašytas

(su galima tiesiogine vaikų kalba) pagal OS scenarijų + vaikų veiksmai.

Tikėtini Rezultatai

Registruotas per centrinę instituciją (švietimo, ugdymo, švietimo)

1. Įvadas į situaciją (motyvacija, problemos išdėstymas)

Motyvacinė technologija.

Vaikinai, norėdami sužinoti mūsų pamokos temą, šiek tiek pažaisime.Kas nori žaisti?

Vaikai klauso mokytojo ir sutinka.

Sukurti teigiamą emocinį foną.

2. Žinių ir įgūdžių atnaujinimas (kartojimas, įtvirtinimas).

Ryšio technologija.

Žaidimas „Stebuklingas krepšys“(vaikai stovi puslankiu).
Kviečiu vaikus lytėjimu nustatyti maišelyje esančio daikto formą ir pavadinti (maišelyje esantys daiktai yra rutulio, kubo, piramidės, apskritimo, kvadrato, trikampio formos). Rodau vaikams figūras ir figūras, kurias jie atpažino liesdami. Vaikai juos vadina.
- Paimkite kvadratą ir kubą.
- Kas čia? (formos)
- Ką jie turi bendro?

Vaikų žinių įtvirtinimas žaidžiant.

Vaikų atsakymai.

Vaikų turimų žinių ir idėjų atnaujinimas.

Artikuliacinės kalbos raida.

3. Situacijos sunkumas (problemos išdėstymas)

Problema yra paieškos technologijos.

Ar manote, kad jie yra vienodi?
Kuo jie skiriasi vienas nuo kito?

Vaikų atsakymai.

Loginio mąstymo ugdymas.

4. Naujų žinių „atradimas“ (veiksmo būdas)

Mokslinė veikla.Norėdami sužinoti, ar šie skaičiai yra vienodi,Padėkite šias figūras ant popieriaus lapo. Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, ar visos figūros telpa lapo plokštumoje?
Prieštaravimas. (Jei visi vaikai atsako: „Ne“).
– Ką įdomaus pastebėjote?
(kvadratas visiškai telpa ant lapo, bet kubas ne).
- Koks klausimas kyla?
(kodėl kubas netilpo ant popieriaus).
SU nuomonių susidūrimas.
- Ar visi sutinka? (Vieni vaikai sako: „Taip“, kiti – „Ne“).
– Kiek nuomonių yra grupėje? (2).
- Koks klausimas kyla? (kas teisus?)
- Išsiaiškinkime.
Kvadratas yra ant lapo plokštumos, dabar nubrėžkite jį pieštuku. Koks lieka pėdsakas - kvadratas, dabar apveskite kubą ir pažiūrėkite, koks pėdsakas liko? - irgi aikštė.
- Ar kubas visiškai guli ant lapo plokštumos? (Ne).
- Taip, tik viena pusė guli ant popieriaus, o likusi dalis yra virš popieriaus lapo. Todėl kvadratas yra plokštumos figūra, o kubas yra tūrinė figūra.
Taip pat palyginkite apskritimą ir rutulį, trikampį ir piramidę.
Dabar šiek tiek pailsėkime.

Jie stebi mokytojo veiksmus, atsako į klausimus, žaidžia.

Atlikite fizinius pratimus.

Lyginant suaktyvinkite vaikų pažintinę veiklą. Artikuliacinės kalbos ir mąstymo ugdymas.

5. Naujų žinių įtraukimas į žinių ir įgūdžių sistemą

Žaidimų technologija.

Žaidimas „Surask ir pasakyk“(vaikščiokite per grupę ir suraskite reikiamus daiktus).
Vaikai aplinkoje randa sferinių, kubo, piramidės formos daiktų.

Didaktinis pratimas „Surink grandinę“.

Vaikai yra suskirstyti į 2 komandas dirbti su Dienesh kaladėlėmis. Mokytojo signalu komandos sudaro blokų grandinę pagal schemą.

Jie atsako į klausimus ir parodo išradingumą.

Jie žaidžia ir surenka grandinę pagal schemą.

Idėjų apie geometrines figūras plėtojimas.

6. Refleksija

(rezultatas, atspindys)

Refleksinė technologija.Vaikinai, kokią koncepciją šiandien sustiprinome? Ką naujo išmokote?Ar patiko pamoka?

Individualūs vaikų pareiškimai.

Mokėti bendrauti žodžiu ir reikšti savo mintis.



Į viršų