Pastabos apie raštingumo mokymą parengiamojoje grupėje „Kelionės į kosmosą. Raštingumo pamoka „Kelionės į kosmosą“ raštingumas „Kelionės į kosmosą“

Tikslas: visus metus apibendrinti ir įtvirtinti raštingumo pamokose įgytas vaikų žinias.

Užduotys.

Švietimo.

    Sutvirtinti idėjas apie terminus „garsas“, „žodis“, „sakinys“, „raidės“.

    Sustiprinkite savo žinias apie rusų abėcėlės raides. Išmokite koreliuoti garsus ir raides, juos atskirti.

    Sustiprinkite streso sampratą.

    Praktikuokite žodžių skirstymą į skiemenis.

    Stiprinti gebėjimus atlikti analitinę ir sintetinę sakinio analizę, parinkti atitinkamą schemą duotam sakiniui.

    Toliau mokykitės spręsti galvosūkius.

Vystantis.

    Ugdykite foneminę klausą, regimąjį ir klausos suvokimą.

    Ugdyti psichines operacijas, intelektą, reakcijos greitį, rišlią kalbą

    Ugdykite lytėjimo pojūčius ir smulkiąją motoriką.

    Ugdykite susidomėjimą probleminių problemų sprendimu.

Švietimo.

    Ugdykite gebėjimą klausytis mokytojo ir bendražygių.

    Ugdykite norą padėti tiems, kuriems reikia pagalbos.

Bendrųjų ugdymosi įgūdžių formavimas.

    Gebėjimas suprasti duotą užduotį ir ją išspręsti pagal pateiktas taisykles.

    Gebėjimas dirbti savarankiškai, rasti ir taisyti klaidas.

Įranga ir medžiagos.

    Kosmoso, planetų, erdvėlaivio, ateivio, juokingų žmonių, ateivių augalų, roboto, spintos su aliejaus skardine vaizdai.

    Galvosūkiai.

    Magnetinės raidės, „nuostabus krepšys“.

    Kortelės su pasiūlymais ir jų diagramomis.

    Magnetai yra raudoni, mėlyni, žali.

    Sąsiuviniai su eilute, pieštukai ir spalvoti pieštukai, trintukai.

    Kortelė su patarle, parašyta pusiau raidėmis.

    Kortelė su užrašu aliejaus skardinė.

    Grotuvas, garso įrašai.

Įžanginė dalis.

(Stalai išdėstyti raketos pavidalu. Vaikai stovi puslankiu prie lentos.)

Vaikinai, pažiūrėkite į čia nusileidusį erdvėlaivį (rodomos erdvėlaivio ir ateivio nuotraukos).

Kas atėjo pas mus? (Svetimas). Kodėl jis taip vadinamas? (Jis pas mus atskrido iš kitos planetos). Ant jo laivo užrašytas ateivio vardas. Perskaitykite mūsų svečio vardą. (Lolik).

Lolikas kviečia jus į kelionę į kosmosą. Tačiau prieš lipdami į erdvėlaivį turite atsakyti į jo klausimus.

    Jį sudaro žodžiai ir išreiškiama visa mintis. (Pasiūlymas).

    Jis susideda iš garsų (Word).

    Jie tariami ir girdimi (Garsai).

    Kokie garsai yra (balsiai ir priebalsiai).

    Kokie garsai vadinami balsėmis?

    Kokie garsai vadinami priebalsiais?

    Kokie yra priebalsių garsai?

Pagrindinė dalis.

Jūs atsakėte į visus Loliko klausimus, eikite į erdvėlaivį, atsisėskite į kėdes, prisisegkite saugos diržus, užsidėkite šalmus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Pradėkite! (Skamba muzika. Rodomos erdvės nuotraukos).

Erdvė nudažyta juodai,

Nes nėra atmosferos

Nėra nei nakties, nei dienos.

Čia nėra žemės mėlynumo,

Vaizdai čia yra keisti ir nuostabūs:

Ir visos žvaigždės matomos vienu metu,

Ir Saulė ir Mėnulis.

(Eksponuojamos Violetinės planetos ir jos gyventojų nuotraukos.)

Vaikinai, žiūrėk, mes atvykome į Purpurinę planetą. Mus pasitinka šios planetos gyventojai – maži, linksmi žmonės. Jie kviečia spręsti galvosūkius ir sužinoti jų vardus. Kas yra rebusai? (Mįslės nuotraukose). (Išdalinkite vaikams galvosūkius). Jūsų kortelėse pavaizduoti objektai. Po kiekvienu objektu esančiame langelyje reikia užrašyti garsą, kuriuo prasideda objekto pavadinimas, tada perskaityti asmens vardą. (Vaikai skaito vardus: Ushastik, Fantik, Dobryak, Sweetheart, Button, Mila, Rosochka, Fashionista).

Vaikinai, maži žmonės mokosi mokykloje. Mokytojas davė jiems nelengvą užduotį: parinkti sakiniams tinkamas diagramas. Mažieji žmogeliukai pasimetę, padėkime atlikti namų darbus. (Vaikams išduodamos kortelės su sakiniais.) Prisiminkime, kaip diagramoje nubrėžiame pirmąjį sakinio žodį? (Kampas). Likę žodžiai? (Brūkšnelis). Maži pagalbos žodžiai? (Trikampis). Kokie skyrybos ženklai gali būti sakinio pabaigoje? (Rodyti kortelę su.?!). Eikite į lentelę, čia yra pateiktos diagramos. Perskaitykite savo pasiūlymą ir suraskite jam tinkančią diagramą. (Vaikai užima savo vietas. Užduotis tikrinama.)

Vaikinai, Lolika sako, kad padėjote mažiesiems žmonėms atlikti namų darbus, o mums laikas skristi toliau. Pritvirtinkite savo saugos diržus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Pradėkite! (Skamba muzika. Rodomas Žaliosios planetos paveikslas. Skamba paslaptinga muzika).

Vaikinai, mes esame Žaliojoje planetoje. Jo gyventojai yra augalai. Ką jose pastebėjote neįprasto? (Jie turi akis, ant jų auga raidės). Žaliosios planetos gyventojai kviečia žaisti žaidimą „Išmanios rankos“. Krepšyje turiu laiškų. Reikės įkišti ranką į maišelį, paimti laišką, apčiuopti ir atspėti neišimant. Tada išimkite raidę ir pavadinkite bet kurį žodį, kuris prasideda šia raide.

Vaikinai, Lolikas sako, kad laikas mums leistis į kelią. Pritvirtinkite savo saugos diržus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Pradėkite!

(Skamba muzika. Rodomas Mėlynosios planetos vaizdas.)

Mėlynoji planeta yra priekyje! Leidžiamės nusileisti!

(Muzika skamba kartu su vandenyno garsu).

Vaikinai, ar girdite bangų taškymą? Visa mėlyna planeta yra padengta vandenynu. Šis vandenynas yra protinga būtybė, kaip ir tu ir aš. Planeta – vandenynas kviečia žaisti žaidimą „Bangos“. Išeiname, susikimbame už rankų, sustojame ratu. Dabar pasakysiu žodį. Jūs suskirstote jį į skiemenis. Kiekvienas iš jūsų eilės tvarka ištaria vieną skiemenį ir pritūpia. Sulauksime bangų. (Duoti žodžiai: planetos, erdvė, kilimas, kometos, dangus, raketa, startas, žvaigždės, astronautas, mėnulio marsaeigis, paleidimas.)

(Muzika skamba trumpais pyptelėjimais).

Vaikinai, ar girdite signalą? Lolikas sako, kad tai signalasSOS, nelaimės skambutis. Jis kilęs iš oranžinės planetos. Ten kažkas atsitiko. Mums reikia skubiai ten nuvykti. Įlipame į erdvėlaivį ir prisisegame saugos diržus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Pradėkite!

(Rodomas oranžinės planetos paveikslėlis).

Priekyje yra oranžinė planeta! Eikime nusileisti!

(Rodomas paveikslėlis, kuriame vaizduojami robotai).

Vaikinai, pažiūrėkite, kas mus pasitinka? (Robotai). Taip, tai buvo robotai, siunčiantys nelaimės signalą. Pasirodo, virš raudonosios planetos lijo, robotai sušlapo ir surūdijo. Kaip galime pataisyti robotus? (Sutepkite aliejumi).

(Rodomas aliejaus skardinės ir spintelės paveikslėlis).

Robotai sako, kad alyvos balionėlis yra šioje spintelėje, bet jūs galite ją atidaryti išskirdami garsus ir pabrėždami žodį „alyvos skardinė“. Atidarome sąsiuvinius, randame paskutinį įrašą - žodį „alyvos skardinė“, savarankiškai surūšiuojame jį pagal garsus, akcentuojame. (Pakviesti vaiką prie lentos paanalizuoti žodį. Patikrinkite užduotį, ištaisykite klaidas).

Žiūrėk, spintelė atsidarė, o štai aliejaus skardinė su aliejumi. Tepame robotus. Žiūrėk, jie vėl sveiki ir linksmi. Dabar jie prašo tavęs šokti. Pažvelk į mane ir kartok judesius.

(Skamba energinga muzika).

Robotų šokis.

Atsisėdame ant kėdžių ir tikriname sėdėjimo padėtį. Na, vaikinai, mes padėjome robotams ir mums laikas grįžti į savo gimtąją planetą. kaip tai vadinasi? (Žemė). Lolikas nori priminti mums gerai žinomą patarlę. Paskaitykime: „Gera išvykoje, bet geriau namuose“. (Skaitymas iš pusės raidės).

Prisisekite saugos diržus ir pradėkite atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6,5,4,3,2,1. Pradėkite!

Baigiamoji dalis.

(Skamba muzika. Rodomas Žemės paveikslas).

Žemė yra priekyje! Eikime nusileisti. Čia mes, vaikinai, namie. Lolikas nori sužinoti, ar jums patiko mūsų kelionė į kosmosą? Prisiminkime, kokias planetas aplankėme, ką ten veikėme? Kokios užduotys jums pasirodė įdomiausios? Kas buvo sunku?

(Rodomas erdvėlaivio paveikslėlis).

Vaikinai, laikas mums atsisveikinti su Loliku. Jam reikia grįžti į savo planetą. Jis sako, kad šiandien buvote drąsūs kosmonautai, nepasidavėte iškilus sunkumams ir padėjote visiems, kam reikėjo pagalbos. Atsisveikindamas Lolikas padovanoja konteinerį su staigmena. Atidarysime šiek tiek vėliau, bet dabar atsisveikinkime su Loliku ir palinkėkime jam „Bon Voyage“!

(Skamba Jaroslavo Safonovo daina „Cosmic Romance“.)

Atėjo laikas atidaryti konteinerį ir pažiūrėti, ką Lolikas mums davė. (Dovanų dalijimas vaikams). Tuo mūsų pamoka baigta.

„Kelionės į kosmosą“ – raštingumo mokymas su logikos elementais

(Vyresnioji grupė)

Tikslai:

Toliau ugdyti gebėjimą atlikti garsinę žodžių analizę, atskirti balses,

Kieti ir minkšti priebalsiai, skirstyti žodžius į skiemenis; pasirinkti gimines

Žodžiai (žodžiams „žvaigždė“, „žemė“);

Pratimas konstruojant grafinį garsų modelį Eulerio apskritimų pavidalu;

Išplėskite savo supratimą apie Saulės sistemos planetas ir žvaigždynus;

Ugdyti gebėjimą bendradarbiauti užsiėmimuose, adekvačiai vertinti savo veiksmus ir

Draugų veiksmai.

Žodyno darbas: žodyno patikslinimas ir papildymas: garsas - balsis, priebalsis; kietas,

minkštas; skiemuo, modelis, saulės sistema, planeta. Žvaigždynai: Neptūnas, Venera, Marsas, Žemė, Plutonas, Uranas, Saturnas, Vėžys, Cygnus, Ursa.

Medžiaga:

Demonstracija: Saulės sistemos modelis; plokštės su žvaigždynų vaizdais; du

Dideli lankai, du vidutiniai, du maži; raudonos, mėlynos, žalios, ilgos virvės kvadratai. Žemėlapis – „Marso“ schema; rodyklė, raudona, mėlyna žetonai,

Žalios gėlės; garso įrašas „Spey-s“; kamuolys;

Dozavimas; paveikslėliai – schemos „Marsas“; rodyklės, pieštukų dėklai su tų pačių spalvų drožlėmis.

Pamokos eiga

Vaikai stovi aplink Saulės sistemos maketą, mokytojas skaito eilėraštį „Žemė“;

Yra viena planeta – sodas

Šioje šaltoje erdvėje.

Tik čia miškai triukšmingi,

Migruojantys paukščiai.

Tai vienintelis, ant kurio jie žydi

Slėnio lelijos žalioje žolėje,

O laumžirgiai tik čia

Jie nustebę žiūri į upę...

Rūpinkitės savo planeta -

Juk kito tokio nėra!

Pedagogas:

Spėkite, apie kurią planetą čia kalbama?

Kaip galite vadinti mus, gyvenančius Žemės planetoje? (Žemiečiai.)

Kokius žodžius galite sugalvoti iš žodžio „žemė“? (Kraštiečiai, braškės, žemės drebėjimas, žemė, duobkasys, žemė...)

Pedagogas: Vaikinai, keliaukime į kosmosą. Užimkite savo vietas mūsų erdvėlaivyje. Prisisekite saugos diržus. Pasiruoškite pradėti! 3…2…1… Pradėkite! Skamba muzika „Space“.

Pažvelk į dangų pro langą – ką tu ten matai? (Žvaigždės, žvaigždynai.)

Kokius žodžius galite sugalvoti iš žodžio „žvaigždė“? (Stargazer, stargazer, stargazer, stargazer...)

Dabar pavadinkime žvaigždynus mūsų žvaigždėtame danguje ir nustatykime skiemenų skaičių kiekviename žodyje. (Le-bed, O-rel, Dragon, Lion, Pe-gas, Ger-kules, Honey-ve-di-tsa.)

Pedagogas: Vaikinai, mūsų laivas skrenda pro planetas. Pavadinimas prasideda: garsu su „s“; cm"; su "y". Pavadinkite juos. (Venera, Neptūnas, Saturnas, Marsas, Uranas.)

Kokias dar planetas žinai?

Nustatykite pirmąjį garsą pavadinimuose.

Yra daug neištirtų planetų, daug neatrastų žvaigždžių ir daug daugiau paslapčių gyvenime, kurią turite išspręsti. Bet tam reikia... ko? Studijuok! Todėl siūlau grįžti į Žemę ir toliau ruoštis mokyklai.

Kūno kultūros pertrauka:

Puikiai dirbome

Neprieštaraukite dabar padaryti pertrauką.

Ir mūsų jūreivių būrys

Džiaugiuosi galėdamas sportuoti!

Kojos sukryžiuotos – nusileisk

Ir laukti komandos.

Ir kai sakau: „Kelkis! -

Nedėkite jiems ranka.

Kojos kartu, kojos atskirai.

Kojos tiesios, kojos kreivos.

Kojos čia ir kojos ten.

Kas tai per triukšmas ir koks šurmulys?

Po to vaikai susėda ratu ant kilimo.

Auklėtojas : Prisiminkime viską, ką žinome apie garsus. (Modelio kūrimas naudojant Eulerio apskritimus.) Didysis apskritimas yra visi garsai. Visus garsus galima suskirstyti į dvi grupes. Kuris?

Mes žinome balsių garsus

Mes galime juos lengvai atskirti.

Jiems niekur nėra kliūčių -

Džiaugiamės galėdami dainuoti šiuos garsus.

(Vaikai balsių garsus žymi viduriniu apskritimu, kurio viduje yra raudonas kvadratas.)

Pedagogas: Be balsių, yra ir kitų

Nežinai kurios? (Priebalsiai.)

Daug sunkumų kelyje

Jie visi turi praeiti!

Jų lūpos stato barjerus,

Skruostai, liežuvis ir dantys.

(Vaikai priebalsių garsus žymi viduriniu apskritimu, kurio viduje yra pilkas kvadratas.)

Auklėtojas : Į kokias dvi grupes skirstomi priebalsiai? (Minkštas ir kietas.) Kvadrato su priebalsiais viduje yra du mažesni apskritimai su mėlynu ir žaliu kvadratu.

Artikuliacinė gimnastika:

Mūsų burna mėgsta šypsotis (šypsosi)

Ir kilnojamasis liežuvis, darbui atlikti

Mūsų liežuvis padarė kastuvą, vieną ir du (kastuvas)

Ir tada jis pastatė tvorą - grožis! (tvora)

Šalia visiškai naujos tvoros yra latakas, (latakas)

Per jį veržiasi oro srovė, (pūsti)

Mėsmalė turi būti daroma lėtai (mėsmalė)

Kūno kultūra pasirodė puikiai!

"Buki - Buki - Zakoryuki"

Nubrėžkite raides „G“, „L“, „F“, „K“, „H“, „I“, „R“, „X“, naudodami rankas, kojas ir liemenį.

„Gyvas modelis“

a) Visi garsai yra apvalus vaikų šokis. Ant grindų yra iš virvės pagamintas apskritimas. Merginos – balsių garsai – virvės apskritimo viduje sudaro mažesnį apskritimą; Berniukai – priebalsių garsai – kitas ratas. Tada berniukai suformuoja dar du mažesnius apskritimus – kietus ir minkštus priebalsius.

B) Darbas prie stalų: žodžio parinkimas analizei (sprendimui);

Astrologui aš esu paslaptis,

Ir aš pradedu raide "M"

Bet aš ne šokoladas

Nors aš irgi visiems patinku.

(Marsas)

Garsinė žodžio „Marsas“ analizė. Vienas vaikas dirba prie lentos, likusieji – prie stalų.

Žodžio modelio sudarymas; apžiūra.

„Gyvi garsai“

Vaikai - „garsai“ sudaromi į žodį „Marsas“, tada likę vaikai vaikams pateikia „garsų“ užduotis, tokias kaip: „Antram ratui šokinėti ant vienos kojos 7 kartus“ ir kt.

„Išvardink porą“

Mokytojas meta kamuolį vaikui ir vadina kietą garsą, vaikas – dvigubą švelnų garsą ir grąžina kamuolį. Ir atvirkščiai.

„Kas kas (kas kas) gali būti?

Mokytojas įvardija daiktą (miltus) arba gyvą būtybę (mergaitę) ir meta kamuoliuką vaikui. Vaikas atsako sakydamas, kuo šis daiktas gali tapti (pyragas, tešla, blynas, krekeris ir pan.). Arba kokia gali tapti mergina (mama, sesuo, balerina ir pan.).

Apibendrinant pamoką: kokius žaidimus žaidėme? Kuris žaidimas tau patiko labiausiai? Kuris jums pasirodė sunkus? Ko išmokome iš žaidimų? Šiandien jums visiems puikiai sekėsi, pagirkite vieni kitus. Siūlau susikibti už rankų ir kartu pasakyti: „Mes visi puikūs! Mokytojas giria vaikus už aktyvumą klasėje ir dalija „pagyras“

Įvairių paveikslėlių pavidalu.


Valstybinė vidurinė mokykla Nr.35

Raštingumo pamokos užrašai

ikimokyklinėje klasėje
„KELIONĖ Į Kosmosą“

Pedagogas: Rybalchenko L.N.

AKTOBE 2016 m

Tema: Kelionės į kosmosą.
Tikslas:
išplėsti savo supratimą apie erdvę

Užduotys:

*toliau mokyti garsinės žodžių analizės, mokyti vaikus skaityti žodžius pirmomis raidėmis.
* įtvirtinti vaikų gebėjimą skirstyti žodžius į skiemenis, atsakyti į mokytojo klausimą išsamiu atsakymu, lavinti gebėjimą sudaryti žodžius iš skiemenų, parinkti susijusius žodžius; lavinti skiemenų ir žodžių skaitymo įgūdžius, mąstymą, dėmesį, atmintį;

*ugdyti tikslumą, reagavimą, gebėjimą išklausyti mokytoją ir bendražygius, norą ir gebėjimą dirbti komandoje.

Medžiagos ir įranga : raudonos, mėlynos ir žalios spalvos raketos; žvaigždės su raidėmis K, O, S, M, O, S; žvaigždutės su skiemenimis; kortelės su spalvotomis raidėmis.
Pamokos eiga:

Klausimas: Vaikinai, kokia jūsų nuotaika šiandien?

D: – Geras, džiaugsmingas, linksmas.

Klausimas: Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atėjo daug svečių.
Pasisveikinkime su svečiais ir saulute.
Sveika, auksine saule!
Sveiki, mėlynas dangus!
Sveiki mano draugai!
Man labai malonu tave matyti!
"Protų audra"
Iš ko susideda kalba?
Iš ko susideda pasiūlymas?
Iš ko sudaryti žodžiai?
Kuo garsai skiriasi nuo raidžių?
Kokie garsai yra?
Priebalsiai skirstomi į...
Klausimas: Vaikinai, koks dabar metų laikas?

D: – Atėjo pavasaris.

Klausimas: – Koks pavasaris?

D : – Šilta, graži, kvepianti (kai žydi medžiai), ilgai laukta, saulėta.

K: – Kokius pavasario mėnesius žinai?

D: – Kovas, balandis, gegužė.

Klausimas: koks dabar mėnuo?

D: – Dabar balandžio mėnuo
Klausimas: Kokia šventė švenčiama balandžio mėnesį?
D: – Kosmonautikos diena

Klausimas: – Šiandien mūsų lauks neįprastas užsiėmimas: leisimės į kelionę, o kur mįsles sužinosime.
Nėra pradžios, nėra pabaigos
Nėra pakaušio, nėra veido.
Visi žino: ir jauni, ir seni,
Kad ji yra didžiulis kamuolys.

Atsakymas:Žemė
Tu sušildysi visą pasaulį.
Ir tu nežinai nuovargio
Šypsosi prie lango
Ir visi tau skambina.
Atsakymas: Saulė
Žmogus sėdi raketoje.
Jis drąsiai skrenda į dangų,
Ir pas mus jo skafandre
Jis žiūri iš kosmoso.
Atsakymas: astronautas
Sparnų nėra, bet šis paukštis
Jis skris ir nusileis mėnulyje.
Atsakymas: Lunochodas
Stebuklas paukštis - raudona uodega
Atvyko žvaigždžių pulke.
Atsakymas: raketa

Juodame danguje iki paryčių
Žibintai blankiai šviečia.
Žibintai – Žibintuvėliai
Mažesnis už uodus.
Atsakymas:žvaigždės
(Už kiekvieną atsakymą į mįslę vaikai gauna žvaigždutę.)
- Kokį žodį gavai?
D: ERDVĖ.
Kuo skrisime? Atspėk mįslę:
Paukštis negali pasiekti mėnulio
Skristi ir nusileisti ant mėnulio.
Bet jis gali tai padaryti
Padaryk tai greitai...

D (vienbalsiai): - Raketa.
Klausimas: – Taip, vaikinai, mes skrisime raketa.
Suskirstymas į grupes
(pagal raidžių ir raketų spalvą).
Ant stalo yra trijų spalvų raketų paveikslėlis:
(mėlyna raketa – kieti priebalsiai; žalia raketa – minkštieji priebalsiai; raudona raketa – balsės Vaikai turi korteles su spalvotomis raidėmis).
-Vaikinai, norėdami pateikti aiškius atsakymus, turime lavinti liežuvius.
Artikuliacinė gimnastika (atlieka choras).

Chu-chu-chu, aš noriu skristi į kosmosą.

Pas juos – pas juos – pas juos mes skrisime raketa.

Dy-duh-duh, mes skrisime į žvaigždę.
Užduotis Nr.1
„Perskaitykite pirmomis raidėmis“.
(už kiekvieną komandą duodamas vienas žodis)
Nuotraukos ant lentos : 1 žodis: skėtis, ežiukas, automobilis, citrina, obuolys (ŽEMĖ)
2 žodis: vynuogės, eglė, žirklės, eglė, žuvis, ananasas (VENUS)
3 žodis: rutulys, arbūzas, raketa, šuo (MARS).
Perskaitykite gautus žodžius, užsirašykite juos ir atlikite garso analizę.
2 užduotis Atkeliavo paslaptinga raidė. Reikia suskirstyti žodžius į skiemenis.
KAMULAS, KOMETA, RAKETA, PLANETA, LUNOKHOD, MARSAS.
Užduotis Nr.3
Žaidimas „Pasakyk žodį“

Tegul visi miega, ji neturi laiko miegoti,
Mums danguje šviesa... (Mėnulis)

Mėlyna planeta,
Mylimasis, brangusis,
Ji tavo, ji mano,
Ir vadinasi... (Žemė)

Norėdami aprūpinti akį
Ir būk draugai su žvaigždėmis,
Pamatyti Paukščių Taką
Reikia galingo (teleskopo)
Fiziniai pratimai.
Giedrame danguje šviečia saulė, (vaikai sudaro ratą rankomis)

Astronautas skrenda raketa. (pasilenkia į šonus)

O apačioje yra miškai ir laukai - (lenkiasi į priekį)

Žemė plinta. (vaikai ištiesia rankas į šonus)

4 užduotis

Žaidimas „Surinkite žodžių šeimą“ už žodį "žvaigždė"
1. Asmuo, kuris skaičiuoja žvaigždes (Žvaigždžių žvilgsnis)
2. Erdvėlaivis, skrendantis į žvaigždes (Starship)
3.Akimirka, kai krinta žvaigždės? (žvaigždžių kritimas)
4.Dangus su daugybe žvaigždžių (žvaigždėtas)
5. Yra didelė žvaigždė ir maža (žvaigždutė)
Užduotis Nr.5
Raskite dvi identiškas žvaigždes ir perskaitykite žodį.
Ant žvaigždžių skiemenys: NE, BO, VO, YES, LU, NA,
6 užduotis
„Sulenk paveikslėlį“
Sudėkite dalis į paveikslėlį ir perskaitykite sakinį.
RAKETA, SKrendanti į Mėnulį.

IN: Puiku, mes atlikome visas užduotis, o dabar laikas mums grįžti namo. Užmerkite akis ir pasakykite stebuklingus žodžius:

Vaikai chore: Grįžo iš skrydžio

Ir jie nusileido Žemėje.

(raketos paleidimo garsai)

Apibendrinant.

IN: Taigi grįžome namo. Ką mes šiandien veikėme klasėje?

D: Iš raidžių kūrė žodžius, atliko garsinę žodžių analizę, atrinko giminingus žodžius, nustatė skiemenų skaičių žodyje, minė mįsles.

Pedagogas: Mūsų pamoka baigėsi, ant jūsų stalo yra nedažytos žvaigždės, jei jums patiko, nuspalvinkite žvaigždę, jei nepatiko, nuspalvinkite ją raudonai. Atsisveikinkite su savo svečiais.





Senjorų logopedinės grupės raštingumo pamokos su vaikais santrauka. Pamokos metu vaikai smagiai tobulins garsinės žodžių analizės įgūdžius, susipažins su abėcėlės samprata, mokysis pradinių rašomosios kalbos įsisavinimo įgūdžių.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Nuo

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos Nr.59 metodinis kabinetas „Skaistina gėlė“

Raštingumo pamokos užrašai

« Kosminės kelionės ieškant abėcėlės su Razvivayka

kaip svečio keitimosi mokytojų patirtimi dalis

Parengta

Auklėtojas

vyresnioji logopedinė grupė

E.V. Krasnokutskaja

Programos turinys:

Švietimas:

Garso analizės įgūdžių tobulinimas, foneminės klausos ir foneminio suvokimo ugdymas; loginio mąstymo ugdymas, vaikų individualių gebėjimų ugdymas kūrybinėje kalbinėje veikloje. Smulkiosios motorikos, regėjimo suvokimo, loginio mąstymo tobulinimas.

Švietimo:

Supažindinkite su abėcėlės sąvoka. Išmokite atpažinti raides ir suformuoti jas iš elementų. Išmokyti pradinių rašytinės kalbos įsisavinimo įgūdžių.

Švietimas:

Teigiamo požiūrio į dalyvavimą pamokoje formavimas; gebėjimas klausytis bendraamžių ir mokytojo; ugdyti bendradarbiavimo jausmą, gebėjimą dirbti komandoje, ugdyti gerus jausmus, norą padėti.

Įranga : pagalvės raketai konstruoti; elektroninis pristatymas „Kelyje su tobulėjimu“; pristatymas „Spindinti saulė“ (kinezioterapija); paveikslėlis „Supainiotos raidės“, iškirpti raidžių elementų paveikslėliai; žodžiai, suskirstyti į skiemenis ir atitinkamus vaizdus; garsiniai pieštukų dėklai; paveikslėliai, skirti mįslei komponuoti; žurnalas „Plėtra Soledare“; žibintuvėliai su raudona ir žalia šviesa

Pamokos eiga:

Sveikinimai:

Magiškas kamuolys

Vaikai sėdi ant kilimo ratu. Mokytojas perduoda siūlų kamuoliuką vaikui, kuris apvynioja siūlą aplink pirštą ir tuo pat metu pasako gerą žodį ar gerą palinkėjimą, arba meiliai pašaukia šalia sėdintį vaiką vardu, arba pasako „stebuklingą“. mandagus žodis“ ir kt.

Tada jis perduoda kamuolį kitam vaikui, kol ateis mokytojo eilė.

Skamba muzika, pagal kurią vaikai spėja, kad jų link skuba Vystymosi mergaitė.

Ekrane pasirodo Razvivayka, bendraujanti su vaikais per SKYPE.

Vystymas: Sveiki bičiuliai! Šiandien gavau žinutę iš draugų planetoje Veneros, ten atsitiko nelaimė. Kosmoso piratai pavogė abėcėlę, jei nepadėsime, įvyks nelaimė. Bet be jūsų pagalbos aš negalėsiu jiems padėti. Juk žinau, kad jau daug ko išmokai. Aš tikrai prašau jūsų pagalbos!

Vystymas: Ar žinote, kas yra abėcėlė?

Numanomas vaikų atsakymas: abėcėlė yra raidžių rinkinys.

Pedagogas: Vystymosi darbuotoja, mes jus suprantame. Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, mums reikia išsaugoti abėcėlę? Kokia žala atsitiks, jei abėcėlė nebus grąžinta?

Numanomas vaikų atsakymas: Jūs negalite skaityti be abėcėlės. Pasaulyje nebeliks mokyklų, vaikai ir visi suaugusieji nustos skaityti ir mokytis.

Pedagogas: Vaikinai, ar galime jį rasti kitoje planetoje, kaip?

Pedagogas: Kaip manai, ar saugu skristi į kitą mums nežinomą planetą? Ką svarbu padaryti ir sužinoti prieš skrydį?

Numanomas vaikų atsakymas: sužinokite apie šią planetą.

Pedagogas: Vystymosi darbuotoja, padėk mums, papasakok apie šią planetą.

Razvivayka kviečia vaikus žiūrėti pristatymą apie Veneros planetą

Pedagogas: Ką sužinojote apie šią planetą ir kaip turėtume apsirengti, kad apsisaugotume?

Pedagogas: Kelias nelengvas, gal neskrisim?

Vaikai: Skriskime.

Vystymas: Koks tu puikus žmogus, tu tikri draugai!

Vaikai deklamuoja giesmę

Tik drąsūs ir atkaklūs

Linksmai pasieks tikslą

O kelyje taip pat reikia

Žinokite ilgalaikės draugystės paslaptis.

Deklamavimo metu vaikai stovi ratu ir uždeda rankas ant bendražygių pečių. Tada vaikai sujungia dešines rankas apskritimo centre, vieną ranką uždeda ant kitos ir sako šūkį „Vienas už visus ir visi už vieną“.

Pedagogas: Na, gerai. Mūsų raketa paruošta. Įsėdame į raketą ir ramiai užimame savo vietas. (Raketa pagaminta iš pagalvių)

Aš skiriu raketos vadą... Komanda.

Vaikai: Pasiruošę.

Skamba kosminė muzika. Ekrane mirksi saulės sistema. Kūrėjas komentuoja žvaigždynus, kuriais skrendame.

Vystymas: Na, štai mes.

Kapitonas: Įgula pasiruošusi išlipti.

Vaikai: Pasiruošę

Pedagogas: Na, tada ramiai eik su manimi į Veneros planetą.

Staiga pasigirsta įspėjamasis signalas „STOP“.

Įrašas į juostą: Dėmesio, dėmesio! Kas tu esi! Iš kur atėjai ir kodėl?

Numanomas vaikų atsakymas: Mes esame Soledaro miesto darželio vaikai. Kūrėjas paprašė mūsų padėti jūsų planetos gyventojams grąžinti abėcėlę.

Įrašas į juostą: O gal esate gudrūs piratai ir norite dar ką nors pavogti. Turime jus patikrinti. Mūsų enciklopedijoje yra informacijos apie jūsų miestą. Jei viską pasakysi teisingai, mes tavimi patikėsime ir įleisime į mūsų planetą Venerą.

Vaikai pasakoja apie savo miestą žurnale „Plėtra Soledare“

Vaikai įleidžiami į planetą ir jiems įteikiamas vokas su nupiešta kaukole ir sukryžiuotais kaulais – žinutė.

Pedagogas: Kaip manote, kam ši žinutė? Kodėl taip manai? Ką mes su juo darysime?

Priveda prie būtinybės atplėšti voką, jie aptaria, kaip tai padaryti saugiai.

Mokytoja skaito laišką: Sveiki žemiečiai! Jei skaitote šį laišką, vadinasi, pagaliau pasiekėte mūsų planetą. Žinokite, kad abėcėlės taip lengvai neatsisakysime, vadovaukitės rodyklėmis ir atlikite visas užduotis, o leidimo indikatorius jus perleis, nukreips į sidabrinę lemputę ir jei teisingai atliksite užduotį, užsidegs žalia lemputė aukštyn ir netinkama raudona šviesa. Linkime sėkmės!

Pedagogas: Vaikinai, ko mums palinkėjo piratai? Ar gera linkėti nesėkmės? Bet mes nesitrauksime, nes esame tokie drąsūs, draugiški, malonūs, o tokiems žmonėms visada pasiseka.

Pedagogas: Atidžiai pažiūrėkite į šias rodykles, kur jos mus veda (kartu su vaikais nustato maršrutą, sekite jį ir susiraskite voką su užduotimi).

Pirmoji užduotis: „Išnarpliokite raides“. Prieš atlikdami šią užduotį, prisiminkime, kas yra raidė.

Numanomas vaikų atsakymas: Laiškas yra tai, ką matome ir rašome.

Vystymas: Šauniai padirbėta. Na, šiame plakate raidės supainiotos. Padėkite juos išnarplioti.

Vaikai pakaitomis skambina ir rodo laiškus.

Pedagogas: Vaikinai, kokias balsių raides atspėjome? Kokie priebalsiai? (Vaikų atsakymai). Šauniai padirbėta. Pažiūrėkime, kur rodo rodyklė? (Vaikai rodo) Teisingai. Rodyklė nukreipia mus į lenteles. Vaikinai ant stalų turi raidžių elementus. Prašome surinkti kuo daugiau laiškų.

Vaikai renka laiškus.

Vystymas: Vaikinai, kokius laiškus surinkote?

Vaikai paeiliui sako, kokias raides gavo, ir taiso klaidas.

Rodikliu patikriname atsakymo teisingumą.

Vaikai eina į grupės centrą. Ant kilimo yra paveikslėliai, o po jais žodžiai, suskirstyti į skiemenis.

Pedagogas: Vaikinai, ką galite surinkti iš skiemenų? (Vaikų atsakymai) Žodis teisingas. Surinkite žodį iš priešais esančių skiemenų. (Dirbti porose)

Naudodamiesi perpjautais paveikslėliais, vaikai poruojasi, suranda paveikslo žodžio pavadinimą atitinkančius skiemenis, renka ir skaito jų žodžius.

Rodikliu patikriname atsakymo teisingumą.

Plėtra : Na, gerai padaryta. Atlikome šią užduotį. Rodyklės veda prie molberto, ant kurio stovi didelis popieriaus lapas su įklijuotais paveikslėliais. Žodžius reikia atspėti pagal pirmuosius paveikslėlių pavadinimų garsus. Kartu pasakykime, kas pavaizduota nuotraukose. Jei atspėjote žodį, prisiminkite jį.

Darbas pogrupiuose. (p. „Pasakotojai“ – pirmi du žodžiai, p. „Keliautojai“ – kiti trys žodžiai)

Vilkas, švilpukas, meškėnas, šaldytuvas. (Visi)

Sraigė, Čeburaška, sraigė (mokymasis)

Arbūzas (-ai)

Lėktuvas, arbūzas, matrioška, ​​arbūzas (pati)

Pelė, akiniai, kopėčios, lagaminas, sraigė (aš tyliu).

Vystymasis: Vaikinai, tai paslaptis. Mokau visus, bet pati tyliu. Kas čia? (Vaikai atsako) Abėcėlė teisinga.

Po popieriaus lapu užrašomas žodis abėcėlė. Atlikta patikima žodžio analizė.

Pedagogas: Vaikinai, prisiminkime, kokie garsai yra.

Vaikų laukiamas atsakymas: Priebalsiai ir balsės. Priebalsiai kieti ir minkšti.

Pedagogas: Vaikinai piratai išanalizavo žodį ABC. Atidžiai pažiūrėk. Ar yra klaidų?

Vaikai taiso klaidas.

Vystymas: Puikus. Jūs atlikote labai sunkią užduotį.

Rodikliu patikriname atsakymo teisingumą.

Ekrane pasirodo paveikslėlis, ant kurio nupieštas linksmas vyras.

Pedagogas: Ką, jūsų nuomone, reiškia šis mažas žmogelis? Teisingai, mums reikia pailsėti. Žaisti.

Fizik. minutė naudojant kineziterapiją „Spinduliuojanti saulė“

Vystymo darbuotojas: Vaikinai, mes atlikome visas užduotis, kur yra abėcėlė? Šaukime. Abėcėlė.

Vystymo darbuotojas: Vaikinai, jūs tikrai bandėte ir ne veltui visus metus sėmėtės žinių. Esu tikras, kad dabar galite įveikti visas kliūtis ir esate pasiruošę mokyklai. Iki pasimatymo.

Pedagogas: Na, laikas grįžti į darželį. Vadas, komanda.

Vaikas: Ar ekipažas pasiruošęs startui?

Vaikai: Pasiruošę.

Vaikas: Užveskite variklius. Raketa kyla. Atgalinis skaičiavimas 54321 eime.

Pedagogas: Raketa pakilo aukštyje ir pakilo aukštyn. Na, štai mes.

Grįžę vaikai atranda voką, kuriame randa asmeninius kvietimus į mokyklą.

Pamokos santrauka. Atspindys

Nuotraukose su Žvaigždės atvaizdu pavaizduota akis (ką jie matė), ausis (ką girdėjo), smegenys (ką sužinojo).

Vaikai pasirenka paveikslėlį iš dėžutės (ausis, akis, smegenys). Pagal atitinkamą ženklą vaikai suskirstomi į tris pogrupius. Kiekvienas pogrupis atlieka savo užduotį.

Šiandien gerai padirbėjai. Šauniai padirbėta.

Atsisveikinimas „Ačiū už malonią patirtį“.

Mokytojas sako vaikams: „Prašome stovėti ratu. Norėčiau pakviesti jus dalyvauti ceremonijoje, kuri padės išreikšti draugiškus jausmus. Kaip tai atsitiktų? Vienas iš jūsų atsistoja apskritimo centre, kitas prieina prie jo, paspaudžia ranką ir sako: „Ačiū už malonią veiklą! Abu lieka ratu susikibę rankomis. Tada prieina trečiasis dalyvis ir paspaudžia laisvą ranką pirmam ar antram vaikui ir sako: „Ačiū už malonią veiklą! Pamažu grupė apskritimo centre didėja ir visi laikosi vienas kito už rankų.


Tikslas: paruošti vaikus mokyklai.

Korekcinės užduotys:

  • patikslinti garso tarimą [Kam]
  • ugdyti foneminį suvokimą
  • ugdyti foneminį suvokimą (nustatykite garso vietą).

Vystymo užduotys:

  • ugdyti foneminės analizės ir žodžių sintezės KAP įgūdžius
  • įtvirtinti gebėjimą atskirti garsus: balsius, kietuosius priebalsius, bebalsius
  • ugdyti klausos dėmesį
  • praktikuoti giminės daugiskaitos daiktavardžių darybą
  • lavinti atmintį, regimąjį suvokimą, loginį mąstymą, bendrąją motoriką, aktyvinti žodyną.
  • lavinti greitį ir miklumą orientuotis žaidimo situacijose.
  • ugdyti motorinės reakcijos greitį.

Edukacinės užduotys:

  • ugdyti norą aktyviai dirbti klasėje
  • ugdyti empatijos jausmą.
  • Skatinkite vaikus dirbti kartu poromis.

Preliminarus darbas:

  • Žiūri animacinį filmuką "Trečiosios planetos paslaptis"
  • knygų iliustracijų, vaizduojančių kosmosą, astronautus ir kosmoso technologijas, nagrinėjimas.
  • mini muziejaus sukūrimas šia tema "erdvė" .
  • paveikslėlių spalvinimas kosmoso temomis.
  • išmokti lauko žaidimo "kosmonautai"

Įranga:

Demonstracinė įranga: Multimedijos įranga, ekranas, stalai, lankai, žvaigždės salei papuošti,

Dalomoji medžiaga savarankiškam darbui: žodžio KAP garsinės analizės schemos, lėkštės, skalbinių segtukai (1 raudona ir 2 mėlyna), iškirpti paveikslėliai (raketa, teleskopas, astronautas, palydovas), žvaigždės (raudona ir mėlyna), paveiksliukai – spalvinimo knygelės, skirtos vaizdiniam suvokimui lavinti.

I. Organizacinis momentas.

Logopedas kviečia vaikus sustoti ratu:

Labas mano drauge, (pateikite ranką vaikui dešinėje)
Labas mano drauge! (pateikite ranką vaikui kairėje)
Paskubėk ir prisijunk prie manęs ratu!
Nusišypsokime ir pasakykime: "Labas!"

Saulei: "Labas!"

Visiems svečiams: "Sveiki!"

Motyvacijos kūrimas.

Skamba SOS signalas. (2 skaidrė)

Tai mūsų draugės Alisa ir jos tėtis, prašantys pagalbos, jie išvyko į kosminę ekspediciją į Trečiąją planetą. (Alisa vaizdo žinutėje). (3 skaidrė)

Trečiosios planetos gyventojus užpuolė kosminiai piratai, jie užgrobė savo planetą, mes vieni nesusitvarkysime. Padėk jiems.

Padėkime savo draugams?

Norėdami tai padaryti, turime skristi į kosmosą.

II. Probleminės situacijos kūrimas.

Norėdami sužinoti, ką pasiimsime į kelionę, įminkime mįslę.

Oro įstaigoje,
Kosminis, paklusnus,
Mes, aplenkę vėją,
Skubėkime... (raketa)

Kaip kitaip galime pavadinti raketą – erdvėlaivį?

Pavadinkite pirmąjį žodžio laivas garsą. (Į)

Kaip manote, su kokiu garsu mes šiandien susipažinsime?

III. Praneškite apie pamokos temą.

Dirbsime su garsu K, mokysimės klausytis ir rasti šį garsą žodžiuose.

Mūsų erdvėlaivis pakils iš kosmodromo. Ar galime skristi į kosmosą vilkėdami kostiumus? Ne, mums reikia specialaus kostiumo – skafandro. Dabar mes pasiruošę.

Dėmesio, pasiruoškite skristi. 5,4, 3, 2, 1. Pradėkite! (4 skaidrė) Savo laivu skrendame dideliu greičiu. - Taigi mes atsidūrėme Trečiojoje planetoje, kas tai? (5 skaidrė)

Piratas: Aš esu pagrindinis piratas. Ką, ar atėjai padėti?

Piratas: Pirma, atlikite mano užduotis, jos yra labai sunkios.

Logopedas: Vaikai, pabandykime atlikti pagrindinio pirato užduotis.

IV. Vizualinio suvokimo ugdymas. (triukšmingas vaizdas – palydovas, kometa, astronautas, erdvėlaivis, teleskopas.)

1 užduotis: Nustatykite, kokius daiktus paėmė piratai? (6 skaidrė)

Pažvelkite į nuotrauką ir įvardykite, ką piratai užfiksavo.

Viską vadinkite vienu žodžiu, į kurį viską ir nurodysime. (erdvė).

Jei teisingai atliksime užduotį, piratas dings. Patikrinkime, ar tai padarėme teisingai.

2 užduotis: Nustatykite, kuris garsas yra kiekviename žodyje. (Į) (7 skaidrė)

V. Garso charakteristikos pagal grandinę.

3 užduotis: Pagal diagramą apibūdinkite garsą K. (8 skaidrė)

  • Pažiūrėkite vienas į kitą ir pasakykite garsą K-K-K.
  • Kai tariame garsą K, ar mūsų lūpos užmerktos ar atviros? (atviras);
  • Liežuvis juda žemyn arba aukštyn (nuleidžia) o užpakalinė liežuvio dalis juda atgal ir užsidaro su gomuriu;
  • ar oro srautas teka tolygiai ar kas nors trukdo? (liežuvis kliudo, nes pasislinko link kaklo ir užblokavo oro praėjimą)
  • oro srautas pramuša šį barjerą, jei oras susitinka su kliūtimi, koks garsas? (Priebalsis)
  • Pabandykime tai padainuoti. Ar dainuojama? (Ne)
  • Ar tempiasi? (Ne)
  • Uždėkite plaštakos nugarą ant kaklo ir nustatykite, ar kaklas miega, ar dirba. (miega) Jei kaklas miega, garsas yra stiprus arba nuobodus. (kurčias)

Išvada: garsas K yra priebalsis, bebalsis.

Puiku, jūs atlikote šią užduotį.

VI. Foneminės klausos raida.

O dabar užduotis jiems sunki.

4 užduotis: žaidimas "Signalistai" . Pakelkite ranką išgirdę garsą K. (9 skaidrė)

A) Garso grandinės.

B) Skiemeninės grandinės.

5 užduotis: nustatykite, kuris elementas yra papildomas. Atkreipkite dėmesį į tai, kuris žodis neturi K garso. (10 skaidrė)

Astronautas, kometa, teleskopas, saulė.

Palydovas, erdvėlaivis, skafandras, ateivis.

VII. Fiziniai pratimai. (11 skaidrė)

Eisime į kosmodromą, (Ėjimas)
Kartu einame žingsniu,
Mūsų laukia greita raketa (Rankos virš galvos, toliau eikite)
Skristi į planetą.

Eikime į Marsą (Rankos į šoną)
Dangaus žvaigždės, laukite mūsų.
Kad taptum stiprus ir judrus
Pradėkime treniruotę: (sustoti ir atlikti judesius pagal tekstą)

Rankas aukštyn, rankas žemyn,
Pasilenk į dešinę ir į kairę,
Pasukite galvą
Ir išskleiskite pečių ašmenis.

Žingsnis į dešinę ir į kairę,
O dabar pašok taip.

VIII. Foneminio suvokimo ugdymas.

6 užduotis: nustatykite garso M vietą žodžiuose. (12 skaidrė)

Paruoškime kairę ranką, plaštakos pradžia – žodžio pradžia, rankos vidurys – žodžio vidurys, pirštų galai – žodžio pabaiga. Judiname dešinės rankos rodomąjį pirštą, kol išgirstame garsą K. (kometa, palydovas, teleskopas)

7 užduotis: Sudarykite garsią žodžio KAP analizę. (13 skaidrė)

Žiūrėk, lyja, lašai beldžiasi - lašina. Ateikite prie stalo, ant kiekvieno lėkštutės yra diagrama ir mėlynos bei raudonos skalbinių segtukai, su jų pagalba atliksime garsinę žodžio KAP analizę.

IX. Kalbos gramatinės struktūros raida.

Žiūrėk, liko paskutinis piratas, jis siūlo tau žaidimą „Nustatykite, kas yra daug“ .

8 užduotis: pavadinsiu vieną objektą, o jūs įvardinsite daug dalykų. (14–15 skaidrės)

Erdvėlaivis – erdvėlaiviai

Kometa – kometa
Skafandras – skafandrai
Teleskopas – teleskopai
Palydovas – palydovai

Žiūrėkite, mes atlikome visas piratų užduotis. Su kokiu garsu dirbai? Žiūrėk, Alisa artėja prie mūsų. (16 skaidrė)

(Alisa išeina) FC instruktorius

X. Motorinės reakcijos raida.

Jūs esate puikūs, padėjote išgelbėti trečiąją planetą nuo piratų. Esate tikri astronautai, bet norite skristi raketomis.

Vaikų atsakymas: taip.

Pažaiskime žaidimą.

P/Žaidimas "kosmonautai" .

Išilgai aikštelės kraštų išdėstyti raketų lankai. Žmonių žaidžia keli daugiau nei raketų. Vaikai stovi ratu ir laikosi už rankų. Jie vaikšto ratu sakydami tekstą:

Mūsų laukia greitos raketos.
Skrydžiui į planetas.
Ko tik norime
Skriskime į šį!

Tačiau žaidime yra viena paslaptis:
Vėluojantiems nėra vietos!

Po paskutinių žodžių vaikai pabėga ir dviese užima raketas.

Poroje pasukite nugarą vienas į kitą, stipriai spausdami nugaras ir galvas, užimkite gražią pozą taisyklinga laikysena.

O kas pavėluoja į raketą, tas užduotį atlieka, poromis renka iškarpytas nuotraukas.

XI. Atsipalaidavimas. "grįžimas namo" (Atliekama ant minkštų kilimėlių), naudojame muzikinį akompanimentą.

XII. Atspindys.

Kas tu buvai šiandien?
-Kam šiandien padėjai?
-Kokį garsą studijavote?

O dabar su žvaigždžių pagalba nustatysime, kam patiko užsiėmimas. Jei pamoka patiko, imame raudoną žvaigždę, jei nepatiko – mėlyną. Puiku, man patiko šios dienos kelionė, matau, kad esate tikri astronautai.

Kad nepamirštumėte mūsų kelionės šiandien, duodu jums nuotrauką, kad galėtumėte ją nuspalvinti.

Ačiū už pamoką.


Į viršų