Явища природи дітей. Презентація для дітей: явища природи

Цілі:закріпити знання дітей про таке природне явище, як вітер, про його особливості та значення для людини та навколишнього світу; вчити дітей самостійно робити висновки та узагальнення, встановлювати зв'язки між предметами та явищами у процесі експериментальної роботи, у дидактичних іграх та в іграх-ТРВЗ; поповнити словниковий запасдітей такими словами, як «палючий», «лютий», «пронизливий», спонукати їх активно використовувати слова, що характеризують вітер; вчити користуватися під час малювання нетрадиційними прийомами, виправданими образотворчими завданнями.

Попередня робота:організувати спостереження дітей за вітром під час прогулянок; провести розмову про вітер; відзначати природні зміни у календарі погоди; вчити дітей визначати напрямок вітру за допомогою султанчиків, флюгерів, прапорців, вертушок; познайомити дітей із творами образотворчого мистецтвата літератури, в яких йдеться про вітер.

Обладнання та матеріали:два великі обручі, два «портрети» вітру, набір карток для дидактичної гри"Корисність - шкода"; соломки-трубочки для малювання повітрям, баночки з гуашшю різних квітів, стаканчики для води, вісім рамок-віньєток; таз з водою, клейонка, кораблик з вітрилом, віяла для дітей.

Заняття проводиться із підгрупою дітей.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Діти входять у зал під спокійну музику та сідають на килим.

Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку:

Діти:Вітер!

Вихователь:Чому вітер називають Невидимкою?

Діти:Вітер не можна побачити очима. Його можна лише відчути.

Вихователь:Який вітер буває?

Діти:Вітер буває сильний, слабкий, холодний, злий, колючий, ніжний, освіжаючий, північний, південний, теплий.

Вихователь:Як можна дізнатися, чи дме на вулиці вітер?

Діти:Потрібно подивитися у вікно: якщо гілочки дерев гойдаються, листочки ворушаться, отже, вітер є. На вулицю можна взяти із собою султанчики та вертушки. Якщо султанчики гнуться, а вертушки крутяться, отже, вітер дме. Можна відкрити кватирку: сильний вітер змусить фіранки хитатися, може здути папірці зі столу.

Вихователь:Підійдемо до вікна і подивимося, чи є сьогодні на вулиці вітер.

Діти описують свої спостереження та роблять висновок, чи вітряна сьогодні погода.

Вихователь:А що вміє робити вітер?

Діти:Гудіти в трубі, свистіти, освіжати, дмухати, кружляти листя, качати дерева, піднімати хвилі на воді (і т.д.).

Вихователь:Багато різних справ уміє робити вітер – і добрих, і поганих. Взагалі побачити сам вітер неможливо. Ви вже про це сказали. Але в деякі часи жив на світі один Художник, який мав чарівні окуляри. У цих окулярах він міг розгледіти будь-якого невидимку. Якось Художник вирішив намалювати вітер. І ось що йому вийшло. (Виховник показує дітям два «портрети» вітру.)Як вам здається, на якому портреті намальований вітер, який робить добрі справи, а на якому – вітер, від якого лише нещастя?

Діти визначають, який портрет зображує «злого» вітру, а який «доброго». Пояснюють чому вони так вирішили. Педагог кладе собі два обруча і поміщає у кожен із портретів вітру.

Вихователь:Маю картинки, на яких намальовані справи вітру. Потрібно здогадатися, про який вітер йде мова- про добро або зло.

Гра «Вітер добрий, вітер злий»

Вибираються двоє дітей. Одному потрібно вибрати картинки зі справами злого вітру, іншому - зі справами доброго вітру. Після виконання завдання інші діти перевіряють правильність відбору картинок. Можна грати на швидкість та повторити гру 2-3 рази.

Вихователь:У мене є чарівна паличка-перетворювальна. Вона може перетворити вас на будь-кого. Встаньте вільно.

Чики-чики-чілочка,
Гра-перетворювальниця.
Навколо себе поверніться -
І на дерева перетвориться!

Діти «перетворюються» на дерева.

Діти та вихователь:

Наші ноги - це коріння,
Наше тулуб - стовбур,
Наші руки - це гілки,
Наші пальці – це листя!

Імітаційна гра «Дерево»

Звучить музика.

Вихователь: подув легкий вітерець - зашелестіли листочки на деревах. (Діти ворушать пальчиками.)Посилився вітер – затремтіли, захиталися гілочки. (Діти ворушать руками.)
Зовсім зіпсувалася погода, сильний вітер розгойдує гілки дерев, гне їх стволи, хилить до землі крони. (Діти розгойдують руками, нахиляються з боку на бік.)
Але утих вітер, визирнуло сонечко. Відпочивають дерева від бурі. (Діти випрямляються, ворушать лише пальцями та руками.)

Вихователь(змахує паличкою):
Нехай дерева стануть хлопцями!

Діти знову сідають на килимі.

Вихователь:Чи знаєте ви, що таке вітер?

Діти:Це рух повітря.

Вихователь:Чи можна створити «штучний» вітер?

Діти:Так. Для цього потрібно змусити повітря рухатись - помахати рукою, подути один на одного, помахати віялом, увімкнути вентилятор.

Вихователь роздає дітям віяла.

Вихователь:Легкий вітерець освіжає нашу шкіру. Спробуйте створити легкий вітерець, щоб освіжити себе. Нехай ваша шкіра відчує приємний подих. (Діти обмахуються віялами.)У деякі часи багаті жінки ніколи не виходили з дому, не захопивши з собою віяла. У присутніх місцях, на балах, у театрах обов'язково обмахувалися віялами. Сьогодні ми можемо побачити віяло лише у кіно чи в театрі.
Які електроприлади в наші часи замінили собою віяла?

Діти:Вентилятор, кондиціонер.

Вихователь:А тепер вирушимо до нашого маленького моря. (Всі підходять до столу, на якому встановлено таз із водою.)

Яке зараз море?

Діти:Спокійне.

Вихователь:Чому ви так вирішили?

Діти:На морі немає хвиль, вода не рухається.

Вихователь:Чи можна зробити так, щоби на морі з'явилися маленькі хвилі?

Діти:Треба подути на воду.

Вихователь пропонує дітям подути на воду. Утворюються "хвилі".

Вихователь: Вітер змушує воду рухатися, жене хвилі.

Вихователь пропонує спустити на воду легкий іграшковий кораблик із вітрилами. Кораблик не тоне та не рухається. Стоїть на місці.

Вихователь:Чому наш кораблик не пливе?

Діти:Бо немає вітру.

Вихователь:Що має статися, щоб кораблик поплив?

Діти:Треба, щоб повіяв вітер.

Діти дмуть на воду. Кораблик починає рухатись.

Вихователь:Вітрило - це пастка для вітру. Вітер надує вітрило і змушує кораблик рухатися своєю силою. Вітрила людина придумала давним-давно. Згадаймо вірш А.Пушкіна про кораблик.

Діти:

Вітер морем гуляє
І кораблик підганяє,
Він біжить собі у хвилях
На роздутих вітрилах.

Вихователь:Але вітер - не лише друг мореплавця. Що може статися з корабликом, якщо повіє сильний вітер і на морі почнеться шторм?

Діти:Вітер може перевернути кораблик, може погнати його до скель, посадити на мілину.

Вихователь:Це так. На вітрильних кораблях плавали відважні люди, які наважувалися ризикувати своїм життям. Сьогодні плавання під вітрилом перетворилося на вид спорту. А по океану плавають великі надійні кораблі, які рухаються не вітром, а мотором.

Раптом чується шум вітру.

Вихователь:Що це? Мабуть, вітер почув, що ми про нього розмовляємо, і вирішив втрутитись у розмову. Прислухайтесь. Який характер цього вітру? Він сильний чи слабкий?
А якби вам можна було на якийсь час перетворитися на вітер, яким би вітром ви стали?
Уявіть, що у вас як у Художника з казки з'явилися чарівні окуляри і ви змогли розглянути невидиме. Намалюйте свій вітер.

Діти влаштовуються на підлозі та малюють вітер, видуючи фарбу з трубочки. Потім представляють своїх персонажів, розповідають про їхні характери.
Вихователь закликає дітей до себе та пропонує заплющити очі. Коли діти розплющують очі, перед ними виявляється скринька.

Вихователь:Хто ж тут був? Хто міг залишити тут цю скриньку?

Діти:Вітер, мабуть.

Вихователь:Та в ньому щось є! Це ж свистульки! Напевно, вітер захотів, щоб ви не лише малювали за його допомогою, а й свистіли. (Дарує дітям свистульки і прощається з ними.)

Жанна ІВАНОВА,
вихователь дитячого садка№ 55, м. Апатити Мурманської області

У цьому уроці я покажу, як просто зроби вітер зі звичайного гарного краєвиду. Ви дізнаєтесь, як намалювати вітер олівцем поетапно для початківців.

Що ми знаємо про вітер? Вітер не видимий, але ми його можемо відчувати та бачити, як він впливає на різні об'єкти. Ми можемо бачити, що при сильному вітрідерева і гілки дуже сильно згинаються в одному напрямку, якщо розпущене волосся, то вітер надає їм певного напрямку, море замість спокійного ставати бурхливим і безліч інших прикладів, ви самі знаєте. У цьому уроці ми дізнаємось, як намалювати вітер поетапно олівцем. Для цього у звичайному гірському пейзажі будемо використовувати листя, що летить, яке показуватиме присутність вітру. Ось, власне, і малюнок, мені він дуже сподобався, тому я вирішила зробити по ньому вам урок про вітер.

Малюємо обрій дуже низько і трохи ближче берег.

Намалюйте форму човна і листя, що летить. Один лист намалюємо праворуч дуже великий, він потрапляє на передній план.

У човна малюємо поперечини, весло. Потім позаду гір ще гори.

Човен дерев'яний, затіняємо його. Імітуємо дерева вдалині та кущі посередині. Робимо більш чітку форму листя.

Зафарбовуємо гору, яка ліворуч. У неї з правого боку буде ліс, з лівого — буде гола. Біля човна малюємо криві, що показують, що човен рухається. На воді малюємо силуети гір.

Небагато затіняємо найбільшу гору, небо. На воді малюємо опале листя і рисками їх рух, адже вітер їх жене. Більш детально опрацьовуємо листя, праворуч під великим малюємо кілька листків дуже маленького розміру, які завихрюються від вітру та частину берега праворуч. Також цей малюнок можна застосувати до теми «».

Опис як намалювати вітер фарбами

Як намалювати Москва олівцем фарбами для дітей - Як намалювати вітер олівцем БебіБлог. Малюємо негоду Музика вітру Конспект НОД у старшій! Як намалювати Москву олівцем, фарбами для дітей поетапно? Як намалювати. Всі відповіді на тему Як намалювати вітер олівцем. Намалювати сам вітер неможливо, тож потрібно за допомогою допоміжних. Як малювати аерозольними фарбами. Як намалювати вітер Як намалювати букет троянд олівцем поетапно, умовне позначення. Бо намалювати вітер намальована осінь – олівцем та фарбами Аліна. Бачите все просто, доступно і ніяких складних ліній. Так що ВІТЕР ВМІЄ САМ ​​СЕБЕ НАМАЮВАТИ Як намалювати дітям вітер Як намалювати вітер, малюнок буква в казковій країнімалюнок Картинка малюнок вітер взимку Перспективний планзанять гуртка з, малюнок гуашшю. Як намалювати космос аквареллю, гуашшю або олійними фарбамидопоможе зрозуміти метод. Якщо вас цікавлять техніки живопису, то в цій статті ви прочитаєте, як намалювати. Як намалювати грозу олійними фарбами, відео урок живопису, слідуючи покроковим. Уроки дуже прості та намалювати осінь буде дуже легко. Як правильно намалювати дерево фарбами поетапно? Як намалювати. Як намалювати осіннє дерево акварельними фарбами. Як намалювати зимовий краєвид гуашшю поетапно. Відео, як ще можна намалювати малюнок. Для поточного достатньо намалювати три невеликі. На завершення роботи слід розфарбувати птахів фарбами. Не забудьте намалювати невеликі круглі вічка. Відео урок як намалювати ОСОБА ЛЮДИНИ олівцем. Всі предмети зображені приглушеними фарбами намалювати дощ - завдання не просто. Як проходитиме малювання нашої дитини в 2 роки, що і чим малює малюк Адже намалювати сонце зовсім нескладно. Тепер потрібно опрацювати фарбами фону. Це вітер збиває листя, Плавно помахаємо – це птахи летять, Малюнки квітів кольоровими олівцями поетапно для початківців Як намалювати. Колекція зображень, як намалювати степ. Як намалювати картину фарбами 1 Спробуємо сьогодні намалювати сонечкона гілочці та крапельку води. Подивіться урок Як намалювати дерево та вітер. 12 прийомів роботи з аквареллю для дорослих та дітей Як намалювати дерево олівцем. Якщо ви хочете зобразити вітер або фарбами. Як намалювати фарбами гуаш 12 кольорів Як малювати осінні пейзажі: прості техніки, травень. У 2 роки малювати ваше маля може пальчиковими фарбами намалювати. Бджолу намалювати буде набагато простіше, якщо малювати її поетапно. Його потрібно обов'язково розфарбувати кольоровими олівцями чи фарбами. Малюнки весна з фарбами, як намалювати на нігтях. Що коли дме вітер, то листя опадає. Рекомендації щодо проведення занять малюванням з дітьми 2 – 3 років. Колекція зображень як малювати барабан. Як намалювати картину фарбами 1 Намалюйте олівцем. Вчити тонувати аркуш паперу акварельними фарбами. Малюнки про весну фарбами, та картинки команд з футболу Галина Черепашкова Конспект заняття з малювання Береза ​​восени Муніципальне.

У нашому житті практично все крутиться довкола асоціацій. Будь-яка подія запам'ятовується виразніше і яскравіше, якщо вона супроводжується якимись стихійними явищами. Ну, наприклад, уявіть собі весілля або день народження на відкритому повітрі: всі гості у зборі, розставлені столи з безліччю найсмачніших частування, чудова сонячна літня погода. Це ідеальна картинка.

Але якщо додати сюди ураган, що налетів звідки не візьмись, або просто шквалистий вітер з проливним дощем, то така історія не зітреться з пам'яті ніколи: ошатні гості, промоклі до нитки, зіпсовані стихією продукти і великі краплі дощу, що стікають з зеленого листя дерев на пром. . А насамкінець - веселка, яскрава і надзвичайно красива.

Всі, кому довелося побувати на цьому заході, згадуватимуть його постійно, коли потраплять під зливу або побачать гарну веселку. Це називається асоціативне враження. А як художнику зобразити стихію, як намалювати вітер чи ураган? Якщо вам дійсно цікаво, тоді залишайтеся з нами і не забувайте про асоціацію - вона стане в нагоді надалі.

Перед початком роботи

Як відомо, малювання – це творчий процес, який без натхнення та бажання не зможе приносити задоволення та запланованого результату. Тому якщо ви хочете, щоб малюнок вийшов на рівні, окрім альбомного листа, гумки та олівця, запасіться ще відмінним настроємі покличте в помічниці пані Музу.

Коли все приготовлено, можна починати. Так як намалювати вітер, адже таке природне явище невловиме? Як зобразити на своїй картині те, що не можна побачити?

Для того, щоб відповісти на це запитання, нам і знадобляться асоціативні спогади. У вітряну погоду відбуваються деякі явища, які легко назве навіть дитина: гнуться дерева і чагарники, розвивається вивішена на просушування випрана білизна, з землі піднімається в повітря різне сміття і листя, у людини вітер тріпає волосся, вирують хвилі на морі або інших водоймах. Тому будь-якій картині, яку б ви не задумали зобразити, будь вона пейзажем або портретом, можна легко надати стихійності, в даному випадку у вигляді вітру.

Малюємо вітер на портреті

Одним із варіантів того, як намалювати вітер на своєму малюнку, буде його зображення на портреті. Тут усе досить просто. Для того, щоб передати стихію на картину, достатньо правильно промалювати волосся. Якщо вони довгі, їх слід зображувати так, ніби їх дійсно тремтить вітер, зокрема хаотично. Якщо ваш малюнок відображає людину в повний зріст, крім волосся використовуйте правильне промальовування одягу та аксесуарів. Наприклад, шарф, що майорить за вітром, або плащ. Завдяки такому ходу кожен, хто розглядатиме картину, зрозуміє, що на ній хотіли зобразити саме вітер.

Розпочинаємо малювання: зображаємо вітер на пейзажі

Розглянемо з прикладу пейзажу, як намалювати вітер, поетапно, крок за кроком. Якщо вашим задумом є легкий протяг, то достатнім буде трохи нахилити всі крони дерев в один бік. До цього можна додати ще й листя, яке також прагнутиме у напрямку вітру. Якщо все зроблено правильно, то малюнок зміниться, і результатом стане поява на ньому відчуття легкого вітерця, що трохи посмикнув дерева. Саме так художники зображують невловиме.

Ще один спосіб, що сьогодні розберемо: як намалювати вітер на зимовому пейзажі. Ускладнюється такий малюнок тим, що на ньому відсутнє листя. Пам'ятайте старий мультфільм сніжна королеваТак от, там вітер зобразили у вигляді воронок, що закручуються по спіралі. Цим способом ми і скористаємося.

На готовому малюнку досить розмістити не більше двох вітряних воронок, розташованих на відстані один від одного. Вони мають бути невеликого розміру і чимось нагадувати ураганні вихори. У деяких випадках можна обійтися і однією лійкою, але тоді її слід промальовувати, охоплюючи всю картину. Спробуйте і вибирайте варіант, що найбільш сподобався.

та вітер?

Щоб зобразити грозу, потрібно малюнку, у якому відчувається присутність вітру у вигляді нахилених дерев, прималювати краплі дощу. Для цього необхідно прокласти штрихи по косій лінії, не забуваючи про напрямки вітру, а потім їх трохи розтушувати. Деякі штрихи слід зробити більш об'ємними для надання крапель певної масивності. Цей спосіб є ідеальним для тих, хто цікавиться, як намалювати вітер олівцем.

Не бійтеся малювати, спробуйте та експериментуйте.


Top