Scenarij "otvaranje tjedna osnovne škole". Scenarij priredbe posvećene otvaranju tjedna osnovne škole "Putovanje u zemlju znanja"

Pjesma "Ne okreći šareni globus ..."

Slajdovi
1 učenik:
Školski planet se vrti kao Zemlja,
Lekcije idu žurno jedna za drugom.
U osnovnoj školi svi učimo, prijatelji,
Svi jedva čekamo naš tjedan.
2 student:
Tjedan osnovna škola
Sretni smo svake godine.
Za to se unaprijed pripremamo,
Imamo puno posla
3 učenik:
Učiteljica nas vodi za ruku
Mudrošću znanosti.
Sve dobro što imamo
Uzimamo iz njegovih ruku.
4 učenik:
veliki program mi moramo
Ovdje ćemo pjevati, plesati, zabavljati se,
Pišite, crtajte, razvijajte, radite,
Broji, natječi se, naravno, uči,
I stvarno će nam se dogoditi.
Vodeći:
drago mi je vidjeti te
I danas u ovo doba
povest ću te sa sobom.
Preko mora, preko planina
Postoji čarobna zemlja.
Ima mnogo različitih testova.
I puna je čuda.
Putovat ćemo kroz njega
Puno dana.
Koja je ovo država?
Moramo saznati.
Sve što trebate učiniti je pročitati ovo pismo.
Otvorimo omotnicu i pročitajmo pismo.

Dragi momci!

Znamo da puno znate i volite učiti. A rekli su nam i da imate pametne glave, dobra i poštena srca, oštre oči, vješte ruke, brze noge. Pozivamo Vas da nas posjetite. Kako se putem ne biste izgubili, šaljemo kartu naše države.

Stanovnici Zemlje znanja
Karta (šuma, sedmobojni cvijet, planine zdravlja, Eruditov labirint, dvorac majstora)

Cijeli tjedan putovat ćemo po zemlji znanja.

1. dan: Moramo proći kroz vilinsku šumu. Pun je tajni i čuda.
Vede. pokazuje cvijet - sedmocvjetni, uz koje su priložena pisma i prelazi učeniku 1. razreda.

5 učenik:
Zapamti ova slova -
Ima ih više od tri desetine
Ali za vas su oni ključevi
Za sve divne knjige.
Čitaš knjige o morima,
O snježnim vrhovima
O zvijezdama, pticama i zvijerima,
Biljke i automobili.
Ne zaboravite ga ponijeti na put
Pouzdan svežanj ključeva.
U svakoj priči naći ćete put
Ući ćeš u bilo koju bajku.

2. dan: Na putu planine zdravlja. U susret nam dolazi Zabavnik.

Zabavljač:
sunce, zrak i voda
Naši prvi prijatelji!
Ljudi, ja sam zabavljač
Zovu me sportaš.
A ako je dosadno -
U trenutku ću rastjerati tugu.

Pozivam vas u srijedu sportski praznik.

3. dan: Pred nama je labirint Erudite

6 učenik:
Ja imam ključ svih nauka,
Upoznat sam sa cijelim svemirom.
To je zato što posjedujem
Inkluzivni ruski jezik.

7 učenik:
Za vožnju brodova
Da poletim u nebo
Ima puno toga za znati
Moraš puno znati.
I u svemu što vam treba
Primjećuješ,
Vrlo važna znanost
Matematika.

4. dan: Posjetit ćemo dvorac majstora

Pjesma "Od čega ..."
1. Od čega (3 puta)
Vaše lekcije su gotove
Iz izvora i slika.
Od stakla i upijača

2. Od čega (3 puta)
Vaše lekcije su gotove
La-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la
Od maramica i loptica,
Od vladara i zanata
Naše lekcije su gotove. (2 puta)

3. Od čega (3 puta)
Vaše lekcije su gotove
La-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la
Od papira i kartona
Od plastelina i netkanog materijala
Naše lekcije su gotove. (2 puta)

4. Od čega (3 puta)
Vaše lekcije su gotove
La-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la
Od cvijeća i lišća
Od igala i muljenog platna
Naše lekcije su gotove. (2 puta)

5. dan: Dan iznenađenja.
Završna linija: nagrađivanje najaktivnijih, najdruželjubivijih, najspretnijih.

Tijekom cijelog tjedna održavat će se izložbe crteža, rukotvorina, najboljih bilježnica, eseja i pjesama.

Da bi bilo lakše na putu, ponijet ćemo svoje znanje na put i veselu pjesmu.

Pjesma "Pjesma prijateljstva"

8 učenik:
Ako želite sagraditi most
Gledajte kako se zvijezde kreću
Vozite stroj u polje
Ili dovezi auto gore -
biti dobar u školi
Uči dobro!

9 učenik:
Praznik počinje, gosti se smiješe,
Djeca će pokušati pokazati za tjedan dana
Sve što smo naučili, sve čemu smo težili
Jer ima puno toga za znati na svijetu.

Voditelj: Ugodan tjedan svima! Hvala na pozornosti!

Scenarij

praznična linija

Tjedan otvaranja OŠ "Osvajači vrhova"

Ciljevi: stvaranje blagdanskog ozračja, povećanje interesa za učenje osnovnoškolskih predmeta; poticati razvoj znatiželje kod djece.

Vodeći: Malo po malo padao je snijeg s neba. Čuvar je očistio put do škole. Studeno jutro, ponedjeljak, zora...

Djeca turisti izlaze uz pjesmu "Mi idemo, mi idemo ..."

1- Već smo prevladali veliki put, ispred arhipelaga "Osnovne škole" s planinama i neosvojivim vrhovima.

2- Ništa, iza nas je dobra prtljaga! S njim će nam se pokoriti svi vrhovi.

Vodeći Ljudi, tko ste vi, turisti?

3. Mi nismo samo turisti, mi smo osvajači vrhova.

Spretan, atletski građen. Hrabar, aktivan...

Pametan, radoznao…

4. Općenito, privlačno.

Svi su pametni, lijepi,

Ljubazan, aktivan.

Kako kažu, poslušan.

Zajedno:

ELITA! OPĆENITO - NAJBOLJI!

Vodeći: Kako zanimljivo? Što imate u svojoj prtljazi?

1. Tamo imamo svašta. (vadi igračke, udžbenike)

Vodeći: Svaki naš učenik ima ove artikle!

2. Dakle iz iste smo ekipe - ekipe “Osnovne škole”. Stvarno dečki? I zajedno će nam biti zanimljivije prevladati visine naše školske znanosti.

3. Ljudi, pogledajte! Škola je nestala!

4. Umjesto ogromne školske zgrade - trošna kuća u lošem stanju.

5 Umjesto škole, kuća je čudna ... Dvije noge, sama drvena.

1. Pokucajmo na prozor - kuc-kuc. Izađi, jer si nam prijatelj!

2 Zajedno ćemo odlučiti kako nam vratiti školu!

Baba Jaga. Ne čujem kucanje na prozoru! Ja sam gluh i...

Ti kucaj jače, ne kucaj na prozor, kucaj na vrata.

S Dobro jutro, dečki!

3. Pa, ovo je baka Yaga ...

Baba Jaga. Da Yaga! Pa što?

4. Odgovori, Yaga, gdje je škola?!

Baba Jaga(sarkastično). Škola je tu, nedaleko, sedam kilometara ukupno.

Iza rijeke stoji u šumi. Odmaram se... na odmoru!

5. (odlučno). Škole ne idu na odmor! Učitelji odlaze na godišnji odmor

Ljeti idu, a ne po snježnoj mećavi. Vratite nam školu!

(Djevojke počinju plakati.)

Baba Jaga. Ne plačite, djeco! Dosađujem se u divljini

I iz ovoga užasna dosada Sakrio sam hram znanosti. Ne idem u kazalište, ne gledam TV

Razveseliš me, podigneš mi raspoloženje. Evo mog zadatka za tebe Bajko - za mene.

Ti - zgrada škole. Slažeš li se?

Svi: Jednoglasno!

Bajka

1 .Stoji u selu Teremok. Bistar je i visok.

Nije ni usko ni široko. On nije blizu, ni daleko.

Ne vidi se s ceste. A fasada se ne primjećuje.

Ali čim se u zoru začuje zov u njemu,

Djeca dodaju brzinu i jure punom brzinom.

B.Ya. Tko živi u teremochki? Tko živi na tako svijetlom mjestu?

2. Mnogo različite djece: I djevojčica i dječaka,

Nismo previše lijeni za rad, možemo učiti cijeli dan

U dnevnicima su samo petice, četvorke ih rijetko posjećuju.

3 .Kula je puna talenata: Rukarica i sportaša,

Djeca u školi su vrlo ljubazna.

Mi smo drugačiji,

Svi u školi su jako važni. Trebamo sve.

DVO.. Tko je ovdje glavni? Odgovori bez uljepšavanja!

4 .A moja je riječ: Potražite glavnu stvar u blagovaonici.

Sve koji žive u kuli, vode samo nosom,

Kako osjetiti miris peciva. Svi trče u blagovaonicu.

5 .I s tehničkom ljepotom: Svjetlost, toplina i čistoća,

I, lepršajući poput ptice, tehničar stvara udobnost.

B.Ya. . Tko je odgovoran za sve vas. I donosi odluke?

1. Da, ovo je ravnatelj naše škole.

Ima sto tisuća briga, ali svakog poznaje iz viđenja.

Svima trebaju reference i izvješća, ne znaju kad bi radili!

2. U našoj školi učitelji su: Dobri, pametni i strogi

Djeci se daje znanje, za domovinu se kuju okviri.

Naša škola je najbolja na svijetu

Da je učitelj zvijezda.

I u cijeloj Rusiji boljeg nećete naći.

Baba Jaga. Sad si sve rekao, O sebi, o sebi.

Sada se bez uljepšavanja zna da je vaša škola vrhunska!

Znate li pjesme o školi i možete li reći?

djeca: Da

B.Ya.: Pa onda, napravimo natjecanje u čitanju! Izađi hrabro!

Natjecanje čitatelja.

    Već sam velika
    Znam sve brojeve i slova.
    Mogu ti računati
    Čitaj ti knjigu naglas.

Dugo vremena kruže glasine,

Kakva divna zemlja.

Bar zaobići cijelu Bijelo svjetlo,

Ali nema bolje škole od naše!

3 .Volimo pisati ispravno,

Primjere je teško riješiti

Naučite lijepe pjesme

I drugačije za pločom.

4. Učenje lekcija je težak posao.
Učenici će me razumjeti.
Sve čitaj i piši
Zapamtite, učinite nešto.

Prepričaj i objasni.
Sve treba biti uspješno. Kako biti?
Ipak treba prošetati
Treba pucati na "strijelca".

I gledati TV.
Dakle, kako sve to učiniti u jednoj večeri?
Obrazovanje je najvažnije od svega.
I sve o čemu trebate misliti je ona.


5. I iako nam se ponekad čini da je teško
Naučite i učinite nešto.
I da jedno drugom uvijek bude planina.
Idite naprijed i ne odstupite od cilja.

Ali škola nas sve uči,
Što može biti korisno u životu odrasle osobe.
A vjerojatno bi trebalo jer
Bez lijenosti i malodušnosti za učenje.

B.Ya.: Izvršili smo zadatak, vraćam zgradu škole.

djeca

svi: Kod nas je dobro, drago nam je!

Baba Jaga(u očaju).

Neću ići nigdje!

Ja ću biti u školi besplatno

Očistite podove krpom.

Svi se slažu?

djeca

Jednoglasno!

Vodeći: Imamo veliki program

Pjevat ćemo, plesati, veseliti se,

Pišite, crtajte, razvijajte, radite,

I stvarno će nam se dogoditi.

Pjesma "Da nije bilo škole"

Vodeći: Djeca će pokušati pokazati za tjedan dana

Sve što smo naučili, sve čemu smo težili

Jer ima puno toga za znati na svijetu.

Pokušavaš shvatiti sve na svijetu,

Studij se pretvara u avanturu.

Sa znanjem dolazi i vještina

Da dosegnem visine znanja.

Scenarij linije posvećen otvaranju tjedna osnovna škola

Izvedba pjesme "Uči u školi"

Školski planet se vrti kao Zemlja,

Lekcije idu žurno jedna za drugom.

U osnovnoj školi svi učimo, prijatelji,

Svi jedva čekamo naš tjedan.

Tjedan osnovne škole

Sretni smo svake godine.

Za to se unaprijed pripremamo,

Imamo puno posla.

Učiteljica nas vodi za ruku

Mudrošću znanosti.

Sve dobro što imamo

Uzimamo iz njegovih ruku.

Imamo veliki program

I stvarno će nam se dogoditi.

drago mi je vidjeti te

I danas u ovo doba

povest ću te sa sobom.

Preko mora, preko planina

Postoji čarobna zemlja.

Ima mnogo različitih testova.

I puna je čuda.

Putovat ćemo kroz njega

Puno dana.

Koja je ovo država?

Moramo saznati.

Sada ću vam postaviti pitanja, a vi ćete odgovoriti: "za mene."

Netko je negdje napravio radni stol. Za koga?

Ova parna lokomotiva je ovdje. Za koga?

Olovka u pernici. Za koga?

Pozvani na promjene. Za koga?

Stiglo je pismo poštom. Za koga? (voditeljica vadi kovertu s pismom)

Otvorimo omotnicu i pročitajmo pismo.

"Dragi momci!

Znamo da puno znate i volite učiti. A rekli su nam i da imate pametne glave, dobra i poštena srca, oštre oči, vješte ruke, brze noge. Pozivamo Vas da nas posjetite. Kako se putem ne biste izgubili, šaljemo kartu naše države.

Stanovnici zemlje znanja.

Ljudi, mislim da vam ne smeta otići u zemlju znanja. Ali pogledajmo dobro kartu. Pogledaj kolika je. Kakve planine, šume, rijeke i livade.

Cijeli tjedan putovat ćemo ovom zemljom znanja.

Preći ćemo rijeku Pismu i popeti se na vrh ruskog jezika. Ruski jezik se zove gramatika. Volite li magiju i transformacije? Pozivamo kraljicu Grammar da nas posjeti.

Gramatika, gramatika -

Znanost je vrlo stroga!

Udžbenik gramatike

Uvijek to uzimam sa zabrinutošću.

Neka bude teško, ali bez toga

Život bi bio loš.

Volim te gramatiko

Vi ste pametni i strogi.

Ti si moja gramatika

snaći ću se malo.

Moramo biti prijatelji s gramatikom,

Nauči pravila, i ako nisi lijen,

Možete naučiti sve i svašta.

Kraljica gramatike. Dečki, savladati svoj materinji jezik je težak zadatak. Nadam se da se ne bojite poteškoća na putu do znanja.

Ja imam ključ svih nauka,

Upoznat sam sa cijelim svemirom.

To je zato što posjedujem

Inkluzivni ruski jezik.

Pozivamo vas na ………………………………………………………………………….

A sada riječ ima gospodin Storyteller s otoka Reading.

Pripovjedač:

Došla sam ti iz bajki

Našao sam svoj put!

reći ću malo kasnije.

Znam samo svaki sat

puna nevjerojatna čuda.

U učionicama, u vašoj školi

Bit će još čuda!

Moramo proći kroz vilinsku šumu.

Pun je tajni i čuda.

A knjiga će nam u tome pomoći.

1 učenik (sa knjigom u ruci)

U svakoj kući, u svakoj kolibi -

U gradovima i na selu -

Čitatelj početnik

Drži knjigu na stolu.

Prijatelji smo prema tiskanoj riječi:

Da nije bilo njega,

Ni staro ni novo

Nismo ništa znali!

Čitaš knjige o morima,

O snježnim vrhovima

O zvijezdama, pticama i zvijerima,

Biljke i automobili.

Pozivamo vas na ………………………………………………………………………………..

Riječ je dana kraljici matematici - gospodarici dvorca.

Matematika, prijatelji

Nemoguće je ne voljeti.

Vrlo stroga znanost

Vrlo egzaktna znanost

Ovo je matematika.

I ponosim se time!

Dobar sam za dodatak!

Ja sam dobar znak povezanosti, i to je moja svrha.

Također dobar znak!

Uostalom, nije od zla što oduzimam,

A ja samo igram svoju ulogu.

Želimo vam uspjeh.

Misli, misli, ne zijevaj,

Pozivamo vas na ………………………………………………………………………………

Na rubu šume smjestio se Starac-šumar. On je čuvar šume i životinja koje žive u njoj.

Student:

Dobro u zelenoj šumi!

Travnati tepih,

I rezbareno javorovo lišće

Pokrij nas šatorom.

Hodamo šumskom stazom

Gledamo oko sebe -

Miriše na bilje i borovinu

Odsjaj luta po deblima.

Starac-Lesovichok:

Apchi! Napokon sam došao do vas za odmor, djeco, cijela godina Nisam te vidio, ali čini mi se kao jučer.

Zdravo! Ja sam Starac-šumski čovjek U bradi ima travu, sa štapom hodam, Čuvam i šumu i livadu, I drveće i cvijeće, I bobice, gljive.

Nije mi trebalo dugo. Igre, šale - sve se zbrojilo! I stavite ih u dragi ruksak za darove.

Pozivamo vas na …………………………………………………………………………….

Plan održavanja priredbi za tjedan osnovne škole možete saznati iz vlaka koji će nas voziti do vilinska zemlja Znanje.

Tamo ćete pronaći zadatke za svaki razred.

Pa, dobro, prijatelji moji,

Vrijeme je da završimo našu liniju. Hvala vam na pažnji.

Započnimo tjedan

Ministarstvo obrazovanja Republike Mari El
MBOU "Prosjek sveobuhvatna škola№24 Yoshkar-Ola»

TJEDAN OTVARANJA OSNOVNE ŠKOLE

Dirigira: Tokareva Faina Petrovna
učitelj najviše kvalifikacijske kategorije
listopada 2012

Cilj:

  • pripremiti punopravnog i promišljenog učenika, sposobnog ne samo razumjeti i analizirati ono što je pročitao, već i emocionalno ispravno percipirati, primajući radost stečenog znanja;
  • tijekom odmora, kako bi održali emocionalni interes djece, prebacite učenike na različite vrste aktivnosti;
  • educirati na konkretni primjeri djeca imaju osjećaj ljubaznosti, druželjubivosti, osjetilnu percepciju svijeta oko sebe;

Oprema: plakati, scenski kostimi, CD-i, ICT.

I. Glazba svira u dvorani, sva su se djeca okupila na otvaranju tjedna osnovne škole.

  • U dvoranu ulazi 5 čitača. (Pjesme o Mari El posvećena danu rođenje Republike);
  • Pjesma "Moja domovina"

Vodeći:

Učimo i radimo
Mora biti uspješan u svemu
I spreman za prijem gostiju
Ako praznik uđe u kuću.

Pjesma "Ja sam zvijezda" (Ulyana Timofeeva)

II. Riječ je dana da se otvori svetkovina glavice. obrazovni dio Smirnove Valentine Vasiljevne.

III. Plan otvaranja tjedna (Prilog 1)

Sretan tjedan naše škole
Čestitamo vam svima!
Neka ti je danas sretno
Svatko u prostoriji je osoba.
Učenik ili učitelj
Jeste li izvrsni ili niste?
Čestitke svima,
Nema onih koji nam ovdje ne trebaju.
I bez obzira što radiš
Čudo ili sportaš
Uključite se u posao
I bit ćeš uspješan ovdje.

Pjesma "Dobar put"

Čitač 1 (čita pjesmu A. Yashina "Ruski jezik"):

Volim svoj materinji jezik!
Jasno je svima
On je melodičan
On je, kao i ruski narod, mnogostran,
Kao naša moć, moćna.
On je jezik mjeseca i planeta,
Naši sateliti i rakete.
Za okruglim stolom
Izgovori:
nedvosmislen i izravan,
To je poput same istine.

Čitanca 2 (čita pjesmu G. Zumakulove, kabardino-balkarske pjesnikinje):

Maternji jezik!
Poznaje me od djetinjstva.
Na njemu sam prvi put rekao "mama",
Na njemu sam se zakleo na tvrdoglavu vjernost,
I na njoj mi je svaki dah jasan.
Maternji jezik!
On mi je drag, on je moj,
Na njemu zvižde vjetrovi u našem podnožju,
To je bilo prvi put da sam čuo
Ptice mi ponekad žubore zeleno.
Ali kao domaći.
Volim ruski jezik
Trebam ga kao u raju
Svaki trenutak.
Na njemu živi, ​​titrajući osjećaji
Otvorili su mi se.
I svijet se u njima otvorio.
Razumio sam rusku riječ "sreća",
Velika je sreća živjeti u velikoj zemlji,
S njim se ne bojim tuge i lošeg vremena,
S njim neću gorjeti ni u kakvoj vatri.
Dvije rijeke teku u srcu, ne plićajući,
Postanite jedna rijeka...
Zaboravivši svoj materinji jezik, otupjet ću.
Izgubivši ruski, ostat ću gluh.

Vodeći

Poznati majstori ruske riječi M.V. Lomonosov, I.S. Turgenjev, M. Gorki visoko je cijenio ruski jezik kao jezik velikog, talentiranog naroda.
U svojoj prekrasnoj pjesmi u prozi "Ruski jezik" I.S. Turgenjev naziva naš jezik "velikim, snažnim, istinitim i slobodnim".
U pismima mladim čitateljima oporučuje brigu o materinji jezik: “Posljednji savjet mladim piscima i posljednja molba. A moj zahtjev je sljedeći, rekao je:
Čuvajte naš jezik, naš lijepi ruski jezik, ovo blago, ovu imovinu koju su nam prenijeli naši preci. Ponašajte se s poštovanjem prema ovom moćnom oružju. U rukama vještih, sposoban je činiti čuda!..».

Vodeći

Komplicirani naslovi. Ali te je dijelove još teže naučiti. Ali pred nama je još mnogo godina! I nemojte biti lijeni da ih sve proučite. Ali postoje trenuci kada su djeca previše lijena da bi naučila nova znanja. A evo i priče.
- Poslušajte što je dječak mislio iz Graubinove pjesme koja se zvala "Ljeni slučaj".

1 račun Ležebokina su upitali:

- Hajde reci mi
Zašto toliko mrziš
Ne volite slučajeve?
Davno, svi školarci
Znaju se napamet.
Zbog dvije godine učenja
Samo ti nisi mogao.
2 račun On ljutito odgovori:
- To nije moja krivnja.
Neka, prvo, znanstvenici
Imena će se promijeniti.
Uostalom, ja sam kreativna
Ne učim namjerno:
Raditi,
I još više
stvoriti
ne želim.
Takav padež kao dativ,
Nisam bio strpljiv od djetinjstva.
dati, podijeliti nešto
Ne volim s prijateljima.
Prijedlozi koje mrzim:
Ne da nauči lekciju
Treba izmisliti
Svaki prijedlog.
I to u akuzativu
I potpuno sam ljuta.
Otac u svakoj šali
Uvijek me krivi.
1 račun - Da, promjena, čini se,
Ozbiljna potreba.
A mogao bi imati nešto novo
Smisliti imena?
2 račun - Dugo sam razmišljao o tome.
uzimanje,
prljavo,
ležati,
Nepristojan,
lijen
I na kraju, Oprostivo!

Vodeći.

- Tako je Lezhebokin bio lijen.
- Ljudi, zašto ovaj dječak nosi nadimak Lezhebokin?
- Pa ipak, momci, vjerujem da je malo takvih Lezhebokina u našoj zemlji.
- Još u ranim tridesetima, divno sovjetski pisac A. N. Tolstoj, diveći se bogatstvu ruskog jezika, tvrdio je: „Ruski jezik treba postati svjetski jezik. Doći će vrijeme (i nije daleko) - ruski jezik će se proučavati na svim meridijanima zemaljske kugle.
Danas se piščevo predviđanje obistinilo: ruski jezik postao je jedan od nadaleko poznatih svjetskih jezika.

Istočni ples.

Kad ne bi bilo fizičkih
Svakodnevno u školi
Jesmo li bili veseli?
Izbjeći bolest?
Kad ne bi bilo fizičkih
I zimi i ljeti
Tako bismo se ugojili
Da dijeta ne bi spasila.

Minute tjelesnog odgoja.

Cijela dvorana pleše ples "Vesele žabe"

"Put u čarobna zemlja»

S: Bio jednom Kolka Berendey.
Uzurpator i zlikovac
Život u evon smrtnom tijelu
Nastavio bez problema
Ujutro je jeo mannu kašu
Pio sam kvas i kiselo mlijeko
U školi je igrao u cipelama
Uglavnom pobijediti sranje
Tukao se s učiteljima
Dajte loš primjer svima
malo po malo
Kolka je postao gubitnik
K: Ne, dobro, što je gubitnik odmah? Ovdje postoji važan razlog! U! Pričajte o njoj!
(čarobna glazba, ulazi pripovjedač)
S: Prestani parati grkljan
Vrijeme je da svima kažemo
Kakav važan razlog
Škola Dakle, ne poštuju
S: (obraća se publici)
Vobchem Kolka entot ovdje
prava lutalica
Nije volio lekcije.
"Dosadni su!" rekao je
K: Ne, pa što? nije li tako? Na nastavi ne bi bilo dosadno. Otići ćeš na ruski - pravila, pravila, izuzeci, tisuću, milijuni komada, doći ćeš u povijest s brojevima, datumima, kraljevi su tu, ne znam ni sada. A o inozemstvu - uglavnom šutim ...
S: Da, da, težak slučaj. Dosadno je, Kolenka, ne zato što su predmeti takvi, nego zato što ti sama za njih ne pokazuješ nikakav interes.
K: A što to pokazati? Što je zanimljivo u znanosti?
S: To si ti, Kolečka, uzalud tako pričaš... znaš li koliko uzbudljivih stvari možeš pronaći u bilo kojoj temi?!
K: Izravno u bilo kojem???
S: Pa da! Međutim, predugo je za objašnjavanje. Ajde, poslat ću te u čarobnu zemlju FIRLIJU, gdje ćeš sve razumjeti?!
S: Ne gdje, nego FIRLIA!
K: Ne idem nigdje, nemam što raditi tamo! Bolje ću… igrat ću Lineage na svom računalu!
S: Općenito, opremi se, brate, idi
Ostani neko vrijeme u FIRLIE
Naučiš puno novoga
I isho nešto.
(izbija)
Ne možete - koga kriviti?
Moram te (vadeći sjekiru) pogubiti.
Ovdje je ozbiljna stvar.
Hvataš li nit?
K: Ne razumijem
Svojom pameću?..
Čaj, ne pijuckam juhu od kupusa,
Shvaćam što je što.
S: Pogledaj kako smo pričali u stihovima
(razmišlja) Moram češće ići na lekcije sa vizualna pomagala hodati!
S: Dakle, to je to, pjesnik,
Slušaj moju bit
S kim god vidiš
Budi pristojniji
K: Ne, što sam ja? Što je sa mnom?
S: Jeste li se vratili svojoj melodiji?
Ići ću u zatvor, pazite!
Nisam samo šaljivdžija
Ozbiljan govor!
K: (uzdahne, udalji se)

(glazba iz bajke)

S: I naš dječak je otišao svojim putem
U FIRLIJI pogledati
A u susret mu kralj
Strane tog suverena.

MOJA DOMOVINA
(Kralj u kućnom ogrtaču farba ogradu)

K: Opački, kakvi ljudi? Jeste li vi kralj?
K: A što je tako obučeno ... glamurozno ??? Što nosite u Park Houseu? U stvarnom životu"?
Ts: O vremenima, o običajima!

Zaboravio sam što je pripovjedač rekao
(I.N. dolazi iza pozornice sa sjekirom uz prijeteću glazbu)

K: Da, dobro sam, šalio sam se...
Dakle, ti si kralj?
C: Pogodi. Živio sam u ___ stoljeću. Flota je izgrađena u našoj zemlji. Uvezeni krompir iz Holandije. Obrijao je brade svim bojarima i izrezao prozor u Europu! (ustaje u pozu Petra, upitno gleda K.) Pa?
K: Mmmm... može li publika pomoći?
C: Ne! Ja sam brončani konjanik!
C: Ne! Ja sam osnovao Sankt Peterburg!
C: I dalje sam nosio trorog! Dobro?
K: A-ah-ah ... kralj ... Treugolkin! Da?
C: (bolno) mmm ... grijao bih te ... valjkom
K: Ne, što sam ja? Što je sa mnom?
Ts: Znaš li, Kolja, da: ________________________________________________
K: Dobro, reci mi još nešto! A?!
P: U koju školu ideš? U Yoshkar-Oli? Dakle, ovo je početak tvog tjedna osnovne škole. Sudjelujte u svim događanjima i saznat ćete više!
K: Vau...koji tjedan?
C: Idi, da te moje oči ne vide!
K: (odlazi razmišljajući)

(zvuči čarobna glazba)

Na melodiju "Đačkih pjesama" (...na francuskoj strani...)
1.

Ova pjesma mnogo puta
U izvedbi ljudi
E, sad ćemo pjevati
Da, i budi što će biti!
Dodat ćemo nekoliko riječi
O matičnoj školi
A o činjenici da su ljudi ovdje -
Pametan i zabavan
Ah, što smo mi ovdje
Super profesorice!
Obratite pažnju na njih svaki put -
To su samo bogovi!
Ali došlo je vrijeme, nažalost,
Reci sada zbogom svima
Za predmetni tjedan
Okupimo se!
Nizak vam naklon od nas
A red je jak za sve!
Pokušaj s cijelim razredom
I onda sigurno pobijediti!
Ako nešto nije u redu
Onda probaj
I uvijek je ovako
Ostani duže
Budite aktivni, požurite
Ne budi lijen za učenje
Dakle, ne zadugo kod nas
Da mi bude oprošteno!
Pjesma je došla kraju
Pljesni rukama
Joj, kakvih mi ljudi imamo
Još uvijek dobro!

(djeca izlaze s engleskim priborom i drže mali pozdravni govor)

U. Poštovani veleposlaniče
E.V.: Uzrokuje antires
Vaš tehnički napredak:
Kako tamo predajete?
Sa kompjuterom ili bez njega?..
E.V.: Uzrokuje antires
Vaš prehrambeni proces:
Kako piti kakao u blagovaonici
Sa ili bez saharina?
E.V.: Uzrokuje antires
I takav isho rez:
Kako ideš u školu
U školskoj uniformi ili bez nje?
E.V.: Da! Da da!
Ne mogu ga dobiti
Čemu vas uče?
K: Uče nas stranim
Samo ja ne razumijem
Buduće vrijeme, sadašnjost
Što mi je sve ovo?

Odmor je došao kraju.
Pljesni rukama.
Oh, kako dobre studente imamo!

Pjesma "Dođite nam u goste..."

V. Dostava paketa sa zadacima.
VI. Sažetak odmora.

Praznik "Otvaranje DUGINOG tjedna osnovnih škola"

Glazba zvuči. Čitatelji izlaze na pozornicu:

1. Školski planet se vrti poput Zemlje,

Lekcije idu žurno jedna za drugom.

U osnovnoj školi svi učimo, prijatelji,

Svi jedva čekamo naš tjedan.

2. Tjedan osnovne škole svake godine nas veseli.

Za to se unaprijed pripremamo,

Imamo puno posla.

3. Pred nama je veliki program

Pjevat ćemo, plesati, veseliti se,

Pišite, crtajte, razvijajte, radite,

I stvarno će nam se dogoditi.

4. Odmor počinje, gosti se smiješe,

Djeca će pokušati pokazati za tjedan dana

Sve što smo naučili, sve čemu smo težili

Jer ima puno toga za znati na svijetu.

Vodeći. Draga djeco! Kako je divno što smo svi danas ovdje. I nismo se sreli slučajno. Danas je otvoren TJEDAN OSNOVNE ŠKOLE. I ove godine bit će DUGA.

Kucanje na vratima ... Neznalica ulazi

Ne znam.

Vodeći.

Ne znam.

voditeljica

Kraljica boja.

Kraljica boja

Kraljica boja.

Gnomi ulaze uz glazbu

Gnome u crvenoj kapici.

Vodeći.

Vodeći. Koja je sljedeća boja?

Kraljica boja. Ali pogodi.

Gnome u narančastoj kapici

Svaka naranča ih je puna

Čak je i klaun zabavniji s njim

Po cijelom je licu

I na vjevericu u kolu.

djeca. Naranča.

Ne znam

    Pogledajte, čudesno povrće:

Tako narančasto i dugo!

Gle, tako vješto krcka

Hare zrela ... mrkva!

    Najviše novogodišnjeg voća

Pojesti ga je pitanje sekundi

Mama ih donosi s tržnice -

Male ... mandarine!

    Zvijer je pahuljasta, mala,

Sad je sijed, pa crvenokos,

Orahe sitno gricka:

Pogledajte, to je ... vjeverica!

    slatka životinja,

Od nogu crvenih do krune,

Kakve lukave oči

Živi u šumi - ... lisica!

    Tako fantastično povrće

Ali nije odveo Pepeljugu kući.

Bila je kočija - postala je ... bundeva!

Vodeći.

Kraljica boja.

Vodeći. Nastavljamo s odmorom. Upoznajte sljedeću boju.

Gnome u žutoj kapici.

Ima ga i u jajetu i u kokoši,

U svakom zrelom klasiću,
Na suncu, u siru i u pijesku.
pogodio?

Vodeći.

Kraljica boja

Gnome u zelenoj kapici.

Ljeti u močvari ćete ga naći

Žaba.)

Može kreketati žabom,
Plači s krokodilom
Rasti iz zemlje s travom
Ali on ne može cvjetati.
Kraljica boja

Vodeći. U redu, crtaj.

Pričvršćuje zelenu traku

Gnom u plavom.

On je na nebu na lijep dan
I zaboravke također
I na krilima moljca,
Može li poletjeti s cvijeta.

Kraljica boja

Ne znam.

Pričvršćuje plavu traku

Vodeći.

Vodeći. Jesu li rajčice plave?

djeca. Ne!

Ne znam. Što je sa zelenim mrkvama?

djeca. Ne!

Kraljica Boje. Jesu li krastavci crveni?

djeca. Ne!

Vodeći. Koje su boje krastavci?

djeca. zelena!

Ne znam.Što je s rajčicama?

djeca. Crvena!

Kraljica boja. Što se događa u plavom?

djeca. MRAZ.

Gnome u plavoj kapici.

Trećinu zastave zauzima on,
On je u ime kita,
I u plavom buketu različka,
I na poštanski sandučić

Kraljica boja. Koje je boje momci? (plava)

Vodeći.

Teški ljubičasti oblaci

Kiša je pljuštala po livadama i poljima

Kao zemlja s osmjesima.

Vodeći. Dodajmo ljubičastu prugu našoj dugi. Pogledajte kakvu lijepu dugu imamo.

Prezentacija "Duga"

Kraljica boja.

Sretan tjedan naše škole
Čestitamo vam svima!
Neka ti je danas sretno
Svatko u prostoriji je osoba.
Učenik ili učitelj
Jeste li izvrsni ili niste?
Čestitke svima,
Nema onih koji nam ovdje ne trebaju.

Upoznavanje s planom TJEDNA.

Vodeći.

To je sve što imamo

Pokazati vam danas.

Ali pred nama je tjedan dana.

I želimo vam poželjeti:

Sretno, uspjeh i raspoloženje,

Dobra otkrića

I više sreće!

Uvijek se smiješi,

Čini dobro -

Postati slavan

Ti si suđen!

Ne znam.

I bez obzira što radiš
Čudo ili sportaš
Uključite se u posao
I bit ćeš uspješan ovdje.

ZVUČI GLAZBA "Duga želja".

Kucanje na vratima ... Neznalica ulazi

Ne znam. Bok dečki! Čuo sam da danas imate praznik.

Vodeći. Da, ne znam, dečki su se okupili na otvaranju Rainbow praznika.

Ne znam.Što je Rainbow Festival? Nikada nisam bio na takvom odmoru. I što rade na njemu? Igranje bojama? Ili možda crtanje?

voditeljica. Ne, ne znam, danas nećemo crtati, a svi dečki će vrlo detaljno proučavati dugine boje i danas će saznati što će raditi cijeli tjedan.

Ali na balu mora biti Kraljica, a danas smo pozvali Kraljicu boja da nas posjeti. Ljudi, upoznajte je, već je došla kod nas.

Kraljica boja ulazi uz svečanu glazbu………………………………………………………

djeca. Naranča.

Ne znam. I želim dečkima postaviti narančaste zagonetke. Slušajte pažljivo.

Pogledajte, čudesno povrće:

Tako narančasto i dugo!

Gle, tako vješto krcka

Hare zrela ... mrkva!

Najviše novogodišnjeg voća

Pojesti ga je pitanje sekundi

Mama ih donosi s tržnice -

Male ... mandarine!

Zvijer je pahuljasta, mala,

Sad je sijed, pa crvenokos,

Orahe sitno gricka:

Pogledajte, to je ... vjeverica!

slatka životinja,

Od nogu crvenih do krune,

Kakve lukave oči

Živi u šumi - ... lisica!

Tako fantastično povrće

Ali nije odveo Pepeljugu kući.

U ponoć je iznenada uvenula:

Bila je kočija - postala je ... bundeva!

Kraljica boja. Koje je boje momci? ((Plavo)

Ne znam. I imam šešir plava boja- pa bih trebao nacrtati plavu prugu u dugi.

Pričvršćuje plavu traku

Vodeći. Igra se igra "Boje se miješaju" (na slici).

Vodeći. Jesu li rajčice plave?

djeca. Ne!

Ne znam. Što je sa zelenim mrkvama?

djeca. Ne!

Kraljica Boje. Jesu li krastavci crveni?

djeca. Ne!

Vodeći. Koje su boje krastavci?

djeca. zelena!

Ne znam.Što je s rajčicama?

djeca. Crvena!

Kraljica boja. Što se događa u plavom?

djeca. MRAZ.

Ne znam.

I bez obzira što radiš
Čudo ili sportaš
Uključite se u posao
I bit ćeš uspješan ovdje.

Kraljica boja ulazi uz svečanu glazbu.

Kraljica boja.

Kad bi sve na svijetu bilo iste boje,

Bili bismo ljuti i ne bismo bili sretni zbog toga.

Ljudi su navikli vidjeti svijet u bijelom, žutom, plavom, crvenom...

Neka sve oko nas bude prekrasno i drugačije!

Kraljica boja. Pozdrav dečki i cure!

Naravno, svi ste me prepoznali, ja sam Kraljica boja.

A na dar sam ti donio sliku, neobičnu sliku - dugu koju treba naslikati.

Kraljica boja.

Duga je složena kao slojevita torta:

Crveni sloj, narančasta, žuta i zelena,

Plava i plava pored ljubičaste...

Sedam duginih boja - morate znati o tome!

A moji patuljasti pomoćnici će vam pomoći da ukrasite ovu sliku.

Gnomi ulaze uz glazbu

Gnome u crvenoj kapici.

Vodeći. Sada možemo slikati preko crvene pruge na dugi.

Gnomu pričvršćuje crvenu prugu

Vodeći. Koja je sljedeća boja?

Kraljica boja. Ali pogodi.

………………………………………………

Vodeći. Da, našoj dugi stvarno treba narančasta, jesam li u pravu, Kraljice boja?

Kraljica boja. Da, sljedeća boja u dugi je NARANČASTA! Dodajmo narančastu prugu našoj dugi.

Pričvršćuje narančastu prugu na patuljka

…………………………………………

Vodeći. Sada možete dodati žutu dugi.

Kraljica boja. Da, žuta boja je topla, nježna, donosi svjetlost i radost. Bez toga nema duge!

Pričvršćuje žutu traku na patuljka

Gnome u zelenoj kapici. ………………………

Kraljica boja. Koje je boje momci? (zeleno)

Da, volim zeleno. I ograda na kojoj možete nešto napisati, i krokodil Gena Zelena boja. I dopustite mi da nacrtam zelenu prugu u dugi.

Vodeći. U redu, crtaj. Pričvršćuje zelenu traku

Gnom u plavom…………………….

Kraljica boja. Koje je boje momci? ((Plavo)

Ne znam.…………………………..Pričvršćuje plavu traku

Vodeći. Igra se igra "Boje se miješaju" (na slici).

Vodeći. Jesu li rajčice plave?

djeca. Ne!

Ne znam. Što je sa zelenim mrkvama?

djeca. Ne!

Kraljica Boje. Jesu li krastavci crveni?

djeca. Ne!

Vodeći. Koje su boje krastavci?

djeca. zelena!

Ne znam.Što je s rajčicama?

djeca. Crvena!

Kraljica boja . Što se događa u plavom?

djeca. MRAZ.

Gnom u plavoj kapi……………….

Kraljica boja. Koje je boje momci? (plava)

Vodeći. Dodajmo plavu prugu našoj dugi.

Pričvršćuje plavu traku na gnoma

Gnom u ljubičastoj kapi……………………..

Vodeći.…………. Prezentacija "Duga"

Kraljica boja.

Sretan tjedan naše škole
Čestitamo vam svima!
Neka ti je danas sretno
Svatko u prostoriji je osoba.
Učenik ili učitelj
Jeste li izvrsni ili niste?
Svima od srca čestitamo, Nema ljudi koji nam ovdje nisu potrebni.

Gnome u crvenoj kapici.

U vrtu, poput vatre, rasplamsao se crveni paradajz.

Slijedeći ga, uzimajući primjer, zora se rumenila.

I karanfil i božur dali su svoju boju dugi.

Crvena boja - on je na početku: on je vrlo, vrlo prvi.

Gnome u narančastoj kapici

Svaka naranča ih je puna

Čak je i klaun zabavniji s njim

Po cijelom je licu

I na vjevericu u kolu.

Gnome u žutoj kapici.

Ima ga i u jajetu i u kokoši,
U ulju koje leži u posudi za maslac,
U svakom zrelom klasiću,
Na suncu, u siru i u pijesku.
pogodio?

Gnome u zelenoj kapici.

Sada poslušajte moju zagonetku.

Ljeti u močvari ćete ga naći

Zelena žaba. Tko je to? …( Žaba.)

Može kreketati žabom,
Plači s krokodilom
Rasti iz zemlje s travom
Ali on ne može cvjetati.

Gnom u plavom.

On je na nebu na lijep dan
I zaboravke također
I na krilima moljca,
Može li poletjeti s cvijeta.

Gnome u plavoj kapici.

Trećinu zastave zauzima on,
On je u ime kita,
I u plavom buketu različka,
I na poštanski sandučić

Gnome u ljubičastoj kapici.

Teški ljubičasti oblaci

Kiša je pljuštala po livadama i poljima

Prosao je. I odjednom su zasvijetlile vesele ljubičice,

Kao zemlja s osmjesima.

Ova duga nam je poslala pozdrave -

Vaš sedmi, ljubičasti buket.


Vrh