Конспект у підготовчій групі різних інструментів. «Інструменти»

Цілі:
Корекційно – освітні:
-Систематизація уявлень про інструменти
-Активізація та актуалізація словника на тему “Інструменти”.
- Вправляти дітей в освіті зменшувально-пестливих іменників.
Корекційно - розвиваючі:
- розвиток зв'язного мовлення,
- зорового сприйняття та уваги,
- пам'яті, мислення, артикуляційної та загальної методики,
- координації промови з рухом.
Виховні:
- виховання навичок співробітництва доброзичливе ставлення одне до одного,

Матеріали: Презентація на тему «Інструменти», кам'яні інструменти, розрізні картинки, забарвлення – зображення гномів.
Хід заняття:
I.Організаційний момент:
Логопед: Хлопці, сьогодні я пропоную вам незвичайну гру, що розвиває. Ви готові погратись?
Діти: Так.
ІІ.
Логопед: І тема нашої гри, що розвиває … (1 слайд)
Діти: Інструменти.
Логопед: Правильно, а допоможуть нам веселі друзі. (2 Слайд)
Діти, дивіться, що гноми викопали.
Діти: Камені.
Логопед: А це не просте каміння. Перші інструменти з'явилися давно. Ними користувалися первісні люди. А що вони робили з камінням? (3 слайд)
Діти: Прив'язували до ціпків.
Логопед: Як ви думаєте на який сучасний інструментвін схожий?
Діти: Сокира.
Логопед: А що роблять сокирою?
Діти: Рублять, колять.
Логопед: Людям якої професії потрібна сокира? (4 слайд)
Діти: Лісорубу, дроворубу.
Які ще інструменти потрібні лісорубу, дроворубу?
Діти: Пила, бензопила.
Логопед: давайте згадаємо скоромовку.
Запилила пила, запилила пила.
Раз, два, раз, два.
Будуть на зиму дрова. (Промовляння з імітацією розпилу)
Діти, дивіться, на екрані з'явився жук. Чому?
Діти: Ми знаємо пісеньку про жука
(Ритмічна вправа «Жук- дроворуб»)
Логопед: Молодці. Повернімося до інструментів. Що таке інструменти?
Діти Інструменти – це предмети, які допомагають людям у роботі.
ІІІ.
Логопед: Правильно інструменти потрібні людям різних професій. (5слайд)
Столяру і теслі потрібні ... (6 слайд)
Діти: столярні інструменти: стамеска, рубанок, молоток, …
Логопед: Садівнику. (7 слайд)
Діти: Садові інструменти: Лопата, граблі, лійка.
Логопед: Хто пам'ятає скоромовку про садовий інструмент:
Діти: Лопата копала, лопата копала
Лопата копала і дуже втомилася.
Усю землю лопата перекопала.
Логопед: Молодці. Наступна професія, лікарю. Лікарю ... (8 слайд)
Діти Медичні інструменти: шприц, стетоскоп.
Логопед: Є такі лікарі, які перевіряють зір, як вони називаються.
Діти Окулісти.
Логопед: Правильно окулісти допомагають лікувати зір. А щоб у нас із вами було хороший зірзробимо гімнастику для очей.
Раз – ліворуч, два – праворуч,
Три – нагору, чотири – вниз.
А тепер по колу дивимося,
Щоб краще бачити світ.
Погляд направимо ближче, далі,
Тренуючи м'яз очей.
Бачити скоро будемо краще,
Переконайтеся зараз!
А тепер натиснемо трохи
Крапки біля своїх очей.
Сил дамо їм багато – багато,
Щоб посилити в тисячу разів!

Подивитися вліво. Переглянути справді

ОБЖ. Як не потрапити в біду

Ціль : Дати дітям знання про правила користування колючими, ріжучими предметами Дати знання про предмети, якими категорично забороняється користуватися (сірники, газова плита, грубка, електричні розетки, включені електроприлади); про предмети, які дорослі повинні зберігати в недоступних місцях (побутова хімія, ліки, різально-колючі інструменти). Виховувати у дітей акуратність у роботі з небезпечними предметами (голка, ножиці, ніж). Ознайомити їх із ситуаціями підвищеної небезпеки та виробити тактику правильної поведінкиу них.

Устаткування:

Ілюстративний матеріал на тему «Небезпечні предмети побуту», «Правила правил дорожнього руху», книга «як не потрапити в біду».

Небезпечні предмети: інструменти – пила, сокира, молоток, цвях, ніж, кліщі, сірники та ін.

Швейне приладдя – котушка ниток, голка, ножиці;

Лікарські препарати – пігулки, йод, мікстура, градусник, шприц;

Іграшки – м'яч, кубик, дрібні гумові іграшки, лялька.

Хід заняття

Повідомлення теми:

Діти, сьогодні ми з вами обговоримо деякі правила безпеки життя. З якимись ви вже знайомі, давайте перевіримо, чи це так.

Оргмомент. Гра «Підбери іграшку Танюшці»

(Діти вибирають із коробки картинки із зображенням предметів: інструменти, іграшки, сірники, швейне приладдя та ліки, ті предмети, якими, на їхню думку, можуть грати діти).

Коли завдання буде виконане, запропонувати дітям обґрунтувати свій вибір, використовуючи складнопідрядні пропозиції: «Я б не вибрав сірника, тому що їх не можна запалювати дітям»

Робота з ілюстративним матеріалом. Логопед показує ілюстрації із зображенням небезпечних ситуацій (неправильне користування голками, ножем, розеткою, ліками, молотком, сірниками, газовою плитою, ножицями) та коментує кожну ілюстрацію.

1. Не грай із сірниками – це небезпечно!

Я сірників коробок знайшов

І висипав його не стіл,

Хотів влаштувати феєрверк –

Все спалахнуло, світло померкло!

Не пам'ятаю більше!

Лише полум'я палить мене всього…

Я чую крики, шум води.

Як багато від вогню лиха!!

Для гри, для гри

Сірників у руки не бери.

Не, жартуй, друже, з вогнем,

Щоб не шкодувати потім.

Сам вогню не розпалюй

І іншим не дозволяй.

Навіть крихта-вогник

Від пожежі не далека.

Газ на кухні, чи пилосос,

Чи телевізор, праска,

Нехай включає лише дорослий,

Наш надійний старий друг.

2. Не вмикати газову плиту.

Як мама, я хочу вміти

Всі ручки на плиті крутити,

І сірники спритно запалювати,

І газ вмикати та вимикати.

Але мама суворо сказала:

До плити, щоб руки не совала!

Небезпечно це так і знай!

Поки за мною поспостерігай.

І до газу ти не підходь

Спочатку трохи підрости!

3. Будьте обережні при поводженні з джерелом струму.

Ти, малюк, запам'ятати маєш;

Будь з розеткою обережний!

З нею ніяк не можна грати,

Цвяхи в неї пхати.

Сунеш гвоздик ненароком -

І тебе вдарить струмом,

Так ударить, що, вибач,

Можуть навіть не врятувати!

4. Не розкидай навколо гострі предмети.

Якщо кнопки з коробки

Розлетілися - збери,

Якщо цвяхи на дорозі

Ти побачив – прибери!

Це гострі предмети

Не кидайте на підлозі.

Сам наступиш непомітно -

З раною поведуть до лікаря.

5. Не чіпай незнайомі предмети.

Є у квартирі багато скляночок.

Креми, пасти та таблеточки

До рота тягнути не треба, діточки –

Отруєння забезпечене

І здоров'я понівечено!

6. Не їж незнайомі таблетки.

Усі маленькі дітки

Повинні дізнатися:

Пігулки та таблетки

Потай не можна ковтати!!

Коли ви захворіли,

Тоді лікаря звуть,

І дорослі в ліжко

Таблетки принесуть!

7. Будь обережний з киплячою водою!

Не тільки вогонь, а й пара обпалює,

Коли із каструлі його випускають.

Так будь обережний з киплячою водою

І правила ці надійно зрозумій.

Крім цього необхідно поставити дітям такі питання:

  • Яку воду ми використовуємо для приготування їжі? (З крана з гарячою водою або холодною)
  • До чого призводить неуважність при поводженні з водою? (Наприклад, якщо забути, що набирається ванна) Що робити, якщо поблизу води електрика?
  • Чому не можна самим користуватися електроприладами? Що може статися, якщо залишити їх увімкненими без нагляду?
  • Які ознаки говорять про можливу пожежу? (запах диму, жар, кіптяву, гучні вигуки сусідів) накрити ковдрами, але не водою вогнища полум'я)
  • Що, крім ігор із сірниками, може призвести до пожежі (Невимкнена праска, ігри з хлопавками, бенгальськими вогнями, горючими речовинами, пустощі з незнайомими предметами, знайденими на вулиці)
  • Що таке витік газу, чому він трапляється, чим він небезпечний, що робити при запаху газу? (дзвонити 04, називаючи відомості про себе, відкрити всі вікна, не включати та не вимикати світло та інші електроприлади)
  • Що робити якщо ти все ж таки порізався небезпечним інструментом, отримав травму? (перев'язати бинтом, будь-якою тканиною, викликати 03)
  • Чому не можна грати на балконі, сидіти на вікнах, забиратися на полиці та інші меблі? (Можна впасти, звалити на себе шафу)
  • Що треба говорити незнайомцю, який зателефонував вам у квартиру, якщо ви вдома самі? (Що тато у ванній, переодягається, зайнятий і відкриє, як звільниться, а дитині відкривати заборонено). А якщо хтось намагається відчинити двері? (гучно, біля дверей викликати поліцію 02)
  • А якщо незнайомець переслідує вас на вулиці, каже вам, що це мама попросила зустріти, підвезти додому чи батьки в лікарні? (Запитати пароль, придуманий з батьками). А якщо він вас схопив? (гучно кричати: «Допоможіть, я не знаю цього дядька!»)
  • Чи можна заходити до під'їзду чи іншого безлюдного місця з тим, хто за вами йшов? (Ні, треба бути ближчим до людей на вулиці, крикнути батькам, сусідам біля будинку, щоб зустріли вас)
  • Що робити, якщо ти заблукав, загубився? Зайти до найближчого магазину чи школи, попросити зателефонувати батькам, до поліції, попросити почекати батьків.
  • Чи можна їсти гриби, ягоди, та й просто немите фрукти, що ростуть у вашому дворі? Невідомі продукти із буфету? Пробувати нюхати вміст банок, пляшок? А якщо таки з'їв? (Не боятися сказати батькам, викликати 03)
  • Чи можна грати у м'яч, кататися на санчатах біля траси? (Ні, може збити машина) Чи варто бігти за м'ячем чи іншою річчю, якщо вона впала на дорозі?
  • Які ПДР ви знаєте? Якщо ви зібралися переходити дорогу по «зебрі», чи треба дивитися на всі боки? (Так, треба переконатися, що водій справді збирається гальмувати)
  • Чи можна гуляти поза двором? (Тільки якщо батьки знають, де я). А чи можна біля водойми без нагляду? (ні)
  • Чому не можна купатися у незнайомому місці? (Можна вдаритися головою об дно, зачепитися за колоду, потрапити у вир, не впоратися з глибиною або течією)
  • Чому не можна ходити льодом озера чи річки? (лід може здаватися недостатньо міцним, провалишся під воду). А якщо крига затріщала під ногами, що робити? (Лігти і повзти до берега по цільному льоду)

3. Тренінг «Розклади предмети на місця».

Формувати знання про те, що для безпеки всі предмети треба забирати на свої місця.

Запропонувати дітям розкласти предмети на місця їх зберігання:

Інструменти – у ящик для інструментів;

Лікарські препарати – до аптечки;

Швейне приладдя – у спеціальну коробочку.

Логопед називає предмет (як загадки), діти відгадують і складають.

Маленького зросту я,

Тонка та гостра,

Носом шлях собі шукаю,

За собою голку тягну. (Голка).

Є у мого Антошка

Тільки капелюшок та залізна ніжка. (Цвях).

Не хочу я мовчати

Дайте досхочу постукати!

І стукає день-денний

Він залізною головою. (Молоток).

Дуже люблять обрізати,

Розрізати та надрізати. (ножиці). У дерев'яному будиночку

Проживають гноміки.

Такі вже добряки –

Роздають усім вогники. (Сірники)

Я під пахвою сиджу і що робити вкажу:

Або покладу в ліжко, або дозволю гуляти. (Градусник)

До далеких сіл, міст

Хто йде по дротах?

Світла величність!

Це … (Електрика)

Пройдусь трохи гарячим я,

І гладким стане простирадло.

Можу виправити недоробки

І навести на штанах стрілки. (Праска).

Взялася вона за справу,

Заверещала і заспівала.

Їла, їла дуб, дуб,

Поламала зуб, зуб. (Пила)

Чудовий друже:

Дерев'яна ручища,

Так залізний обушок,

Та розжарений гребінець.

Він у теслі в пошані,

Щодня з ним на роботі. (Сокира)

Де впорається хвостом,

Чи стане дірка потім. (Шило)

У руках у майстрині.

Весь день пірнали в петельки.

І ось він – шарф для Петеньки. (Спіці)

Підсумок : Хлопці, сьогодні ми з вами познайомилися з правилами поводження з небезпечними предметами та ситуаціями, які можуть виникнути у житті кожного з вас.

Електроприлади та інструменти

Завдання: розширювати уявлення дітей про навколишній світ, виховувати бережливе ставленнядо побутової техніки, корекція мовних та рухових порушень.

Обладнання: ноутбук для демонстрації уривок з мультфільму «Фіксиски» та картин на тему.

Хід НІД

Діти, маршируючи входять до зали під музику з мультфільму «Фіксики»

Оргмомент.

  • Вправа "Ножиці", музика Є. Макарова (збірка "Музика для ранкової гімнастики в дитячому садку", Н. Метлов).
  • Вправа «Токорики».

Повідомлення теми заняття.Гра «4-й зайвий».Дітям пропонується виділити зайвий предмет і пояснити свій вибір: показуються 4 картинки:ручна пилка , шуруповерт, блендер, електролобзик;голка, ножиці, шило,сокира;

Телевізор, приставка, DVD,порохотяг .

Назвати узагальнюючими словами ці предмети. (Електроприлади, інструменти, помічники у побуті)

Загадки.

Полюбуйся, подивися
Полюс північний всередині!
Там виблискують сніг та лід,
Там сама зима мешкає.
Назавжди нам цю зиму
Привезли із магазину. (Холодильник.)

Є у нас у квартирі робот.
Має величезний хобот.
Любить робот чистоту
І гуде як лайнер "ТУ".
Він охоче пил ковтає,
Не хворіє, не чхає. (Порохотяг.)

Я не хваста скажу:
Всіх друзів омолоджу!
Ідуть до мене похмурі –
Зі зморшками, зі складками,
Ідуть дуже милі –
Веселі та гладкі!
Отже, я надійний друг,
Електричний … (праска).

Спів «Пильщики»(Збірник «Корекція мови та руху», Боромикова О.С., стор 5).

Гра «Телевізор»(Робота над складовою структурою слова)

Гра спрямовано розвиток зорової пам'яті, вміння відтворювати заданий ритмічний малюнок.

Ігровий матеріал:

«телевізор», ритмічні блоки, тематичні картинки,

музичні інструменти чи їх заступники.

Музичний матеріал:музичні фрагменти різних розмірів (марш, полька, російська народна танцювальна, вальс, чарльстон, тарантелла).

Педагог просить дітей запам'ятовувати, що їм покажуть телевізором. На екрані з'являється певний ритмічний малюнок, діти його запам'ятовують, потім по черзі відтворюють, використовуючи музичні інструменти або їх заступники.

Педагог відкриває кілька картинок, а діти обирають ту, складову структуру слова-назви якої відповідає заданий ритмічний малюнок.

Фізхвилинка «Побутові прилади».

Пилосос, пилосос,

Ти куди суєш свій ніс? (Нахили, чіпати ніс, як Буратіно)
Я дзижчу, я дзижчу,(Кружитися і дзижчати)

Я порядок наводжу. (Уклін, розвести руки в сторони)

Артикуляційно-дихальні та мімічні вправи

Виразити емоційний стан, пов'язаний з подіями, що сталися, показати: ви радієте покупці комп'ютера або приставки, засмутилися через несправність телевізора.

Включений міксер: кругові рухи нижньою щелепою. Підборіддям малюємо букву «о», коли рота відкрито або закрито.
- Крутимо ручку м'ясорубки: максимально часто відкривати рот при проголошенні мови б із зміною наголосу: «Б-би-би, б-би-би, б-би-би».
- Фотограф дивиться в об'єктив: піднімати ліву та праву щоки по черзі.
- Прасуємо білизну: широким переднім краєм язика облизати верхню губу зверху вниз, а потім втягнути язик у рот до середини піднебіння. Виробляти рухи кінчиком язика по твердому піднебінні, намагаючись доторкнутися до м'якого піднебіння.

Звуки працюючих електромашин (демонстрація відео з інтернету або аудіозапису): пилососа, холодильника, пральної машини. Діти імітують: «Дж-ж-ж-ж-ж» та ін.

Вправа для рук.

Фарбують будиночок маляри(Кулаки опущені вниз. Одночасно підняти кисті рук вгору, розсуваючи в сторони пальці.)
Для улюбленої дітлахів.
Якщо тільки я зможу,
То їм теж поможу.

Гра на розвиток орієнтування у просторі «У хлопців порядок суворий».

Діти марширують залом і вимовляють слова:

У хлопців порядок суворий,
Знають усі свої місця,
Ну-ка, швидко повторіть так,
Як я вам покажу!

Після останнього рядка педагог показує, як треба побудувати:

  • руки перед собою округлі - у коло,
  • руки в сторони на рівні плечей - у шеренгу,
  • дві витягнуті собі руки - в колону.

Гра-вправа «Пилосос та порошинки»(Збірник «Корекційна ритміка» М.А. Косіцина, с. 121).

Хлопці, уявіть, що ви порошинки, які весело танцюють у промені сонця. «Пилочки» кружляють навколо себе і, кружляючи все повільніше і повільніше, осідають на підлогу. Раптом запрацював пилосос. (Педагог зображує звук пилососа.) Він збирає порошинки. Кого він торкнеться, той підводиться і йде.

Педагог пояснює, що коли «пилинки» сідають на підлогу, спини та плечі слід розслабити і, згинаючись уперед – униз, опустити руки та нахилити голову.

Підсумок: Діти, ми тепер знаємо більше про наших розумних помічників у побуті, зможемо користуватися ними, допомагати вдома батькам (під їх наглядом)


Закріплення, формування та розвиток музичних здібностейдітей, які дозволяють застосовувати отримані знання у грі на різних дитячих музичних інструментах та у творчих починаннях .

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект безпосередньо освітньої діяльностіз музики для дітей підготовчої групи «У світі музичних інструментів»

Ціль:

Закріплення, формування та розвиток музичних здібностей дітей, що дозволяють застосовувати отримані знання у грі на різних дитячих музичних інструментах та у творчих починаннях(необхідних для навчання грі на музичних інструментах).

Завдання:

Освітня:

  • Закріпити та систематизувати знання щодо класифікації музичних інструментів.
  • Збагатити словниковий запасмузичними термінами
  • Формувати вміння визначати музичні інструменти звучання; співати узгоджено та виразно, передаючи у співі характер пісні.

Розвиваюча:

Виховна:

  • Виховувати комунікативні навички, інтерес до музичних інструментів та бажання грати на них.

Інтеграція:

  • Фізична культура.
  • соціалізація.
  • Читання художньої літератури.
  • Комунікація.

Попередня робота:

  • Прочитати дітям російську народну казку"Ріпка", а потім разом з дітьми вибирати музичні інструменти для "озвучування" кроків Дідуся, Бабусі, Внучки, Жучки, Кішки, Мишки.

Обладнання:

  • Мультимедійне встановлення для перегляду слайдів.
  • Музичні інструменти: барабан, тріскачка, ложки, бубон, маракаси, дзвіночок; саморобні інструменти (чоботи – скороходи).
  • Наочний посібник: таблиці – будиночки для розміщення картинок із зображенням музичних інструментів.

Хід

Діти заходять до музичної зали.

Звучить Е.Григ «Ранок» із сюїти «Пер Гюнт»,

Музичний керівник (вітання)Здрастуйте, хлопці!

Діти відповідають на вітання.

Музикальний керівник. Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо до незвичайної країни. Такої країни немає на жодній із географічних картале вона є там, де люблять музику. Це країна Музичні інструменти. І вирушимо до цієї країни ми з вами в чоботях – скороходах. Взувайте їх швидше.

Діти взують на ноги «чоботи – скороходи», зроблені з кіндер – сюрпризу.

Музикальний керівник. Ну що, готові в дорогу? Вирушаємо!

Пішли дружно в ногу,

Бадьорий марш допоможе нам!

Звучить "Марш" муз. Ф. Надененко. (I год. марш)

Тут біжимо ми на шкарпетках.

Звучить "Марш" муз. Ф. Надененко. (II год. біг)

Музикальний керівник. Хлопці, ми з вами й прийшли. Подивіться, наскільки гарна наша країна Музичних інструментів. Скільки в ній різних музичних інструментів(перераховуємо). Вони всі такі різні, але все ж їх можна об'єднати в чотири основні групи. Як називаються ці групи?

Діти класифікують музичні інструменти за групами:ударні, духові, струнні, кнопкові.

Музикальний керівник:Молодці, хлопці! Музичні інструменти готувалися до зустрічі з вами, але так сильно хвилювалися і метушилися, що всі переплуталися. Тепер ми з вами повинні допомогти їм знайти свої будиночки. Допоможемо?

Діти. Так!

Педагог демонструє дітям будиночки.

На землі кожен має рідний будинок.

Добре і весело та затишно в ньому.

У собаки будка, у лисички – нора,

У сови – дупло, у малиновки – гніздо.

Ну, а в цих будиночках мешкають музичні інструменти.

Першим, кому ми допоможемо, це будуть ударні музичні інструменти, адже вони першими з'явилися на Землі, і є найпростішими та найпростішими. Розставити їх по місцях нам допоможе гра« Музична відгадай-но».

Гра «Музична відгадай-но»

Педагог загадує дітям загадки про музичні інструменти.

  1. Хто в оркестрі вам допоможе,

Складний ритм стукати він зможе.

Ритм будь-який, із різних країн.

Ну звичайно,…………….(Барабан)

Дитина, яка відгадала загадку, прикріплює картинку із зображенням барабана в комірку таблиці-будиночка.

Музикальний керівник:Барабан у давнину робили зі шкур тварин, здобутих на полюванні, і він мав важливе значення у житті людей. Вони використовували його, наприклад, як телефон, щоб передати інформацію на далекі відстані, або попередити про небезпеку своїх сусідів, які жили дуже далеко.

  1. Дерев'яні крихти,

Постукай-но трошки.

Можна щи ними сьорбати,

А можна «Пані» зіграти.(Дерев'яні ложки)

Картку із зображенням дерев'яних ложок діти розміщують у комірці таблиці.

  1. Долонька по ньому стукає,

Потрушує вільно.

А він дзвенить, гримить.

Йому зовсім не боляче.(Бубен)

Картку із зображенням бубна діти розміщують у комірці таблиці.

  1. Ти візьми мене в долоні.

Потряс мене рукою.

Дерев'яний, бешкетний.(Трискання)

Картку із зображенням тріскачки розміщують у комірці таблиці.

Музикальний керівник:Тріскачка не тільки підспівувала бубну та ложкам на народних святах, та ще й охороняла город від шкідників. Вона голосно тріщала на вітрі і відлякувала ворон і граків.

  1. Ти візьми його в долоню,

Чути буде передзвін.

Дінь-дінь-дінь, дон-дон-дон,

Чий же це дзвін? (Дзвіночок)

Картку із зображенням дзвіночка розміщують у таблиці.

  1. Він схожий на брязкальце,

Тільки це не іграшка!Маракас)

Картка із зображенням маракаса розміщується в комірці таблиці.

Музикальний керівник:Хлопці, наші ударні інструменти не лише веселі музиканти, а й умілі оповідачі. Давайте разом із ними розповімо нашим гостям російську народну казку «Ріпка».

Діти за допомогою ударних інструментівозвучують казку «Ріпка».

Казка "Ріпка".

Казочник (педагог чи дитина) розповідає казку, а діти інсценують.

Дідусь (іде важко, накульгує) – барабан, повільний темпритмічний малюнок з паузами.

Бабуся (іде швидко і семеніт) – тріскачка, ритмічний малюнок спокійніший, помірніший темп.

Внучка (біжиться підстрибом) - бубон, ритмічний малюнок складається з восьмих і четвертних, швидкий темп.

Жучка (біжить і голосно гавкає) – ложки.

Кішка (не поспішає і муркоче) – маракаси, ритмічний малюнок з восьмими тривалостями, швидкий темп.

Мишка (поспішає і озирається навколо) – дзвіночок, ритмічний малюнок із восьмими тривалостями.

Музикальний керівник:Ось таку цікаву казкуми з вами розповіли разом із інструментами. Хлопці, духові музичні інструменти також для вас приготували гру. Гра називається "Відгадай, хто співає?" А для початку, пригадаймо, з якими духовими інструментами ми з вами познайомилися на попередніх заняттях?

Діти перераховують духові інструменти, з якими познайомилися напопередніх заняттях: флейта, труба, саксофон, жалейка.

Музикальний керівник: Духові інструментибудуть вам по черзі співати, а ви повинні дізнатися, який інструмент для вас співав?

Гра «Відгадай, хто співає?»

Педагог пропонує дітям прослухати фонограми звучання різних духових інструментів. Діти, дізнавшись про цей інструмент, знаходять картку з його зображенням і закріплюють його в осередку таблиці – будиночка.

Музикальний керівник: Хлопці, подивіться на наші чудові будиночки Двоє вже заселені. Інструменти затишно розмістилися у своїх віконцях. Це говорить про те, що ви дуже уважно слухали на попередніх заняттях і багато друзів – музичних інструментів.

Звучить уривок скрипкового концерту Вівальді.

Музикальний керівник:

Рухи плавні смичка

Наводять у трепет струни.

Мотив звучить здалеку,

Співає про вечір місячний.

Як ясний звук перелив.

Вони радість і посмішка.

Звучить мрійливий мотив,

Його назва – скрипка!

Настав час, хлопці, поговорити про струнні інструменти. Струнні інструментипідготували для нас барвисті слайди, які розповідають про своє різноманіття.

Слайд 1

Кожна скрипка має смичок.

Він вірний, відданий дружок.

Коли скрипаль смичок веде

І плаче скрипка, і співає.

Слайд 2

"Арфа - чарівний інструмент" -

Сказав задумливий поет.

Як тільки струн торкнуться руки -

І ніжні ллються звуки.

Слайд 3

Гітари звуки біля багаття.

У них стільки світла та добра.

Як найпотаємніший друг,

Її співочий, ніжний звук.

Слайд 4

Під гуслями дзвінкі наспіви

Закохувалися юнаки та діви.

На весіллях гуслі співали,

І молодих благословляли

Слайд 5

Дзвінко балалайки

Загалом у світі немає.

Вона споконвічно російська

Народний інструмент.

Співали під неї, танцювали

І сумували, і зітхали.

У свята під ахи, охи

Потішалися скоморохи.

(Додаток 2)

Музикальний керівник:Хлопці лише один будиночок залишився вільним. Яку групу інструментів ми поселимо до нього?

Діти відповідають: Клавішні інструменти.

Музикальний керівник:Перше почесне місцемає зайняти наше добре піаніно, яке виконує для нас багато музичних творів, і є головним помічником на наших святах та заняттях.

Картка із зображенням піаніно розміщується в осередку таблиці – будиночка.

Музикальний керівник:Інакше цей інструмент називається фортепіано. Якщо його назву перекласти російською мовою, то вона звучатиме як «голосно – тихо». Усередині клавішних інструментів живуть молоточки, які б'ють по туго натягнутим струнам, і народжують красиві звуки музики, яка може розповісти і про прекрасний ранок, і про холодну зиму, про добру бабусину казку і злу Бабу Ягу, про прекрасні метелики та чудові квіти.

Музикальний керівник:Хлопці, а які клавішні інструментиви ще знаєте?

Відповіді дітей: Рояль, акордеон, синтезатор.

Картки із зображенням цих інструментів займають свої місця у таблиці.

Музикальний керівник:Хлопці, ось ми допомогли музичним інструментам знайти свої будиночки. Я впевнена, що ви ніколи не забудете таку чудову країну Музичних інструментів. Ми обов'язково ще повернемося сюди, а поки, перед тим як нам вирушить до дитячого садка, зробимо подарунок нашим друзям – інструментам. Заспіваємо для них пісеньку, а допоможе нам наше піаніно.

Виконується пісня «Світ музики» слова та музика О. В. Машечкової.

Музикальний керівник:Скажімо нашим друзям – інструментам – до побачення. Закриваємо очі та рахуємо до 5

1, 2, 3, 4, 5

У дитячому садку знову.

Музикальний керівник: Хлопці, вам сподобалася наша подорож?

Діти розповідають, що робили на занятті, що сподобалося.

Музичний керівник прощається з дітьми, діти виходять із зали.


Олена Лупікіна
"Інструменти". Конспект НОД у підготовчій групі

Конспект НОД у підготовчій групі на тему «Інструменти»

Використовувані технології: Дибіна О. У Що було до ...; Ушакова О. Д «Загадки, лічилки, скоромовки»

Мета заняття:

Розширити уявлення дітей про різних видахінструментів про застосування їх у роботі людьми різних професій.

Завдання:

Освітня

Вчити дітей відгадувати загадки, утворювати прикметники від іменників, поповнювати словниковий запас.

розвиваюча

розвивати в дітей віком пам'ять, логічне мислення, зв'язне мовлення.

Виховна

Виховувати у дітей поважне відношеннядо праці дорослих.

Матеріали до заняття:Презентація на тему «Інструменти» (авторська,

Д/і "Кому що потрібно?"

Хід заняття:

I. Організаційний момент:

Хлопці, сьогодні ми говоритимемо про інструменти. Що таке інструменти? (Інструменти – це предмети, які допомагають людям у роботі) - слайд 1;

ІІ. Перші інструменти з'явилися давно. Ними користувалися ще первісні люди. Спочатку це був просто камінь прив'язаний до ціпка.

Як ви думайте, на який сучасний інструмент він схожий? (Він схожий на сокиру). Правильно. За допомогою таких інструментів люди будували житло, добували їжу, виготовляли предмети, необхідні для життя – слайд 2;

Потім люди навчилися робити інструменти із заліза – слайд 3; Професія коваля і в наш час користується попитом.

У сучасному світіз'явився електроінструмент, що полегшило роботу людям – слайд 4;

ІІІ. Гра «Відгадай загадки»

Бажаєте відгадати загадки про інструменти? (Так)

(вихователь читає загадку, діти відгадують, після чого з'являється картинка на слайді, а потім пояснюють свою відповідь)

1. Зубів багато, а нічого не їсть? (Пила) - Слайд 5

(пила потрібна, щоб відпиляти щось)

2. Товстий тонкого б'є, тонкий щось проб'є. (Молоток і цвях) - слайд 6

(Молоток потрібен, щоб забити цвях)

3 У них важка праця, весь час щось тиснуть. (Тиски) – слайд7

(У лещатах закріплюють різні деталі, щоб їх було зручно обробляти)

4. Вона з гвинтом пустилася в танець, а він кружляючи в дошці ув'яз! (Шуруп та викрутка) – слайд 8

(Викруткою загвинчують шурупи)

5. На дзеркальному на ковзанці

На єдиному конику.

Він проїхався разок -

І розпалася вся ковзанка. (Склоріз) – слайд 9

(Склоріз потрібен, щоб різати скло)

6. У ковзана у Горбунка

Дерев'яні боки

У нього з-під копит

Стружка біла біжить

Дерев'яна річка

Дерев'яний катер

А над катером в'ється

Дерев'яний дим. (Рубанок) – слайд 10

(Рубанком рубають дошки, щоб вони були гладкими)

7. Стиснемо ми цвях клешнів своєї, Р- раз і ніяких цвяхів. (Кліщі) – слайд11

(Кліщі потрібні для витягування цвяхів з дощок)

8. Це кам'яне коло

Інструментам найкращий друг

Взвихрить іскри над собою

Гострим робить тупу. (Точило) – слайд 12

(Точило потрібно для заточування інструментів)

IV. Фізкультхвилинка

Тюша Плюша тостячок (пружинки)

Прибивав до стіни гачок (кулачок стукає об кулачок)

Стук, та стукіт

Стук, та стукіт

Старий цвях зігнувся раптом (руки в кулачках згинаються і розгинаються)

Цвях зігнувся, як черв'як

А товстун зі стільця бряк! (Присісти навпочіпки)

Носом весело шмигнув,

Шаровари підтяг, (встають на ноги)

Порахував свої ластовиння

Пригладив кучері до маківки

Тюша Плюша не реве (стрибки на двох ногах)

Навіть якщо не щастить!

V. Дидактична гра"Кому що потрібно для роботи?"

Люди різних професій використовують у роботі інструменти.

Давайте пограємось у гру «Кому що потрібно?». Перед вами картинки людей різних професій. Назвіть професії людей на картинках і підберіть картинки з потрібними їм у роботі інструментами.

Варіанти картинок:

Столяр (Рубанок, стамеска, пилка, молоток);

Тесляр (Сокира, пила, молоток);

Сантехнік (Гайковий ключ, відрізна машина, ножівка);

Автомеханік (Ножовка, гайковий ключ, лещата);

Садівник (Тример, лопатка, граблі, лійка);

Лісоруб (Бензопила, сокира);

Лікар (Шприц, пінцет, градусник);

Перукар (Ножиці, фен, гребінець, машинка для стрижки);

Скляр (Рулетка, склоріз);

Швачка (Праска, голки, ножиці, шпильки);

Шавець (Молоток, ніж, шило).

VI. Гра «Закінчи пропозицію»

Наприклад:

Будівельникам потрібні будівельні інструменти;

Садівнику потрібні… (садові інструменти);

Лікарю потрібні... (медичні інструменти);

Швачки потрібні ... (швейні інструменти);

Столяру потрібні… (столярні інструменти);

Шевцю потрібні. (шевські інструменти).

VII. Гра «Що зайве?»

Сокира, кліщі, склоріз, дриль. Слайд 13 (Дрель – електроінструмент, а сокира, кліщі, склоріз – ручний)

Тиски, голка з ниткою, молоток, дриль. Слайд 14 (Голка – швейний інструмент, а лещата, молоток та рубанок – будівельний)

Пінцет, шприц, градусник, рулетка. Слайд15 (Рулетка – будівельний інструмент, а пінцет, шприц, градусник – медичний)

Шило, лійка, лопатка, граблі. Слайд 16 (Шило - шевський інструмент, а лійка, лопата, граблі - садовий)

VIII. Підсумок заняття.

Діти, про що ми з вами говорили на нашому занятті? (Про інструменти)

Які види інструментів ви запам'ятали? (садові, столярні, тощо)

Намалюйте та розфарбуйте інструменти, які є у вас вдома, на дачі або якими користуються ваші батьки на роботі.

Публікації на тему:

Конспект математичної розваги для дітей підготовчої до школи груп «Хрестики-нуліки»Конспект математичної розваги «Хрестики-нуліки» у підготовчій до школи групі Програмний зміст: підтримувати інтерес.

Спільна освітня ситуація вихователя з дітьми підготовчої групи Тема: «Інструменти» Мета: Створити умови закріплення.

Конспект спортивного дозвілля «Зимові ігри та забави» для дітей старшої та підготовчої групПрограмний зміст. Освітня область«Фізичний розвиток» - удосконалювати рухові вміння у невимушеній обстановці.

Конспект спортивного свята на воді для дітей старшої та підготовчої до школи груп.Завдання: 1. Закріплювати вміння плавати кролем на грудях. 2. Розвивати фізичні якості: швидкість, спритність. 3. Виховувати дружелюбність, почуття.

Низамова Лейсан Мадехатівна,

вихователь

МБДОУ ДС КВ "Журавля"

м. Новий Уренгой

Інтеграція освітніх галузей:

«пізнання»

«комунікація»

читання художньої літератури

«здоров'я»

«соціалізація»

Види діяльності:

Комунікативна

Двигуна

Сприйняття художньої літератури

Матеріал та обладнання:Предметні та сюжетні картинки, конверти з розрізними картинками із зображенням людей з різними професіями, магнітна дошка, презентація «Професії», картки із зображеннями людей із різними професіями, картки із зображенням різних інструментів.

Програмні завдання:

Освітні

Уточнити, розширити та активізувати словник на тему.

Вправляти у складанні описових оповідань

Закріпити знання дітей про те, що людям допомагають у роботі різні речі – знаряддя праці.

Розвиваючі

Продовжувати орієнтувати дітей у сферах людської діяльності(наука, мистецтво, виробництво та сфера послуг, сільське господарство), їх значимості для життя дитини, її сім'ї, дитячого садката суспільства в цілому

Розвивати вміння слухати та чути питання; вміння узагальнювати; логічне мислення; інтерес дітей у процесі спільної діяльності; зорова увага та сприйняття.

Виховні

Виховувати інтерес до занять, формування навичок співробітництва, порозуміння.

Виховувати у дітей інтерес та повагу до людей, які працюють у дитячому садку

Хід діяльності:

В.:Здрастуйте, хлопці! Дуже рада вас бачити. А до нас сьогодні прийшов гість. Вгадайте загадку, і дізнаєтесь хто це.

Він, звичайно, найголовніший
Бешкетник-шалун забавний.
Він у величезному синім капелюсі
Невміха і розтяпа. (Незнайка)

Діти:Незнайка

В.:Правильно.

Входить під музику Незнайка, в руках скриня середніх розмірів.

Незнайка: Добридень! (Витирає рукавом лоб) Втомився, знайшов на місяці цю скриню. Відкрив, подивився вміст. А там, якісь конверти, нічого не зрозумів?! Я думав, що знайшов скарби. Вирішив принести вам. Може, допоможете?

В.:ну що ж, допоможемо, хлопці?

Діти: так, так!

Незнайка дістає перший конверт і простягає вихователю.

В.:"Відгадайте загадки".

В.:хлопці для цього потрібно пройти до екрану. Я прочитаю вам загадку, якщо ви відповісте правильно, на екрані з'явиться картинка.

Інтерактивна презентаціяскачати профессии.pptx (275.26 КБ)

Показ презентації «Професії у загадках»

Незнайка:молодці, хлопці!

В.:А давайте пограємось.

Діти та Незнайко: Ми згодні.

Рухлива гра «Кому потрібний цей предмет?»
(на килимі лежать указка, жезло, книга, ополоник, кермо, скрипка, пензлик, відро, мітла, стетоскоп)
Діти під музику рухаються коло. Музика зупиняється – діти беруть предмети та кажуть, кому потрібен цей предмет.

Незнайка:У мене ще є конверт. (віддає вихователю)

В.:Гра «Збери картинку»

Для цієї гри вам потрібно стати парами. Кожній парі ми з Незнайком роздамо розрізні картинки, а ви спробуйте їх зібрати.


Top