Pokalbio priemonės parengiamojoje grupėje. GCD santrauka parengiamojoje grupėje

Nizamova Leysan Madekhatovna,

auklėtojas

MBDOU DS KV "kranas"

Naujasis Urengojus

Švietimo sričių integracija:

"žinios"

"bendravimas"

"skaičiau grožinę literatūrą"

"sveikata"

"socializacija"

Veikla:

Komunikabilus

Variklis

Grožinės literatūros suvokimas

Medžiaga ir įranga: Temos ir siužetinės nuotraukos, vokai su išskaidytais paveikslėliais, kuriuose vaizduojami žmonės su skirtingų profesijų, magnetinė lenta, pristatymas "Profesijos", kortelės su skirtingų profesijų žmonių atvaizdais, kortelės su atvaizdu skirtingi instrumentai.

Programos užduotys:

Švietimo

Patikslinkite, išplėskite ir aktyvinkite temos žodyną.

Treniruokitės rašydami aprašomąsias istorijas

Įtvirtinti vaikų žinias, kad žmonėms jų darbe padeda įvairūs dalykai – įrankiai.

Švietimo

Toliau orientuokite vaikus į sritis žmogaus veikla(mokslas, menas, gamyba ir paslaugos, Žemdirbystė), jų reikšmę vaiko, jo šeimos, darželio ir visos visuomenės gyvenimui

Ugdykite gebėjimą klausytis ir išgirsti klausimą; gebėjimas apibendrinti; loginis mąstymas; vaikų susidomėjimas procesu bendra veikla; vizualinis dėmesys ir suvokimas.

Švietimo

Ugdyti susidomėjimą užsiėmimais, bendradarbiavimo įgūdžių formavimą, tarpusavio supratimą.

Ugdyti vaikų susidomėjimą ir pagarbą dirbantiems žmonėms darželis

Veiklos eiga:

IN. : Sveiki bičiuliai! Man labai malonu tave matyti. Ir šiandien turime svečią. Atspėk mįslę ir sužinok, kas tai.

Jis, žinoma, yra pats svarbiausias
Išdykęs neklaužada yra juokinga.
Jis dėvi didelę mėlyną skrybėlę
Nerangus ir netvarkingas. (Nežinau)

Vaikai: Nežinau

IN.: Teisingai.

Įeina į muziką Dunno, rankose vidutinio dydžio krūtinė.

Nežinau: Laba diena! ( Rankove nusibraukia kaktą ) Pavargęs, radau šią skrynią mėnulyje. Atidarė ir pažiūrėjo turinį. Ir ten, kažkokie vokai, nieko nesuprato ?! Maniau, kad radau lobius. Nusprendė atnešti jums. Ar gali padėti?

IN.: Na, ar galite padėti?

Vaikai: taip, taip!!!

Dunno išima pirmąjį voką ir įteikia mokytojui.

IN.:„Atspėk mįsles“

IN.: vaikinai, tam turime eiti į ekraną. Perskaitysiu tau mįslę, jei atsakysi teisingai, ekrane atsiras paveikslėlis.

Interaktyvus pristatymas. parsisiųsti professions.pptx (275,26 KB)

Rodomas pristatymas „Profesijos mįslėse“

Nežinau: Puiku vaikinai!

IN.: Ir pažaiskime.

Vaikai ir Dunno: Mes sutinkame.

Mobilusis žaidimas "Kam reikalingas šis daiktas?"
(ant kilimo yra rodyklė, lazdelė, knyga, kaušas, vairas, smuikas, šepetys, kibiras, šluota, stetoskopas)
Vaikai juda ratu pagal muziką. Muzika nutrūksta – vaikai paima daiktus ir sako, kam reikalingas šis daiktas.

Nežinau: Turiu dar vieną voką. (duoda mokytojui)

IN.:Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“

Šiam žaidimui reikia stovėti poromis. Mes išdalinsime kiekvienai porai Dunno suskaidytos nuotraukos ir pabandykite juos surinkti.

GYVENIMO SAUGOS PAGRINDAI. Kaip nepakliūti į bėdą

Tikslas : Suteikti vaikams žinių apie auskarų vėrimo, pjaustymo daiktų naudojimo taisykles. Suteikti žinių apie daiktus, kuriuos naudoti griežtai draudžiama (įskaitant degtukus, dujinę viryklę, viryklę, elektros lizdus, ​​elektros prietaisus); apie daiktus, kuriuos suaugusieji turėtų laikyti nepasiekiamose vietose (buitinė chemija, vaistai, pjovimo ir durimo įrankiai). Ugdyti vaikus tikslumo dirbant su pavojingais daiktais (adata, žirklėmis, peiliu). Supažindinkite juos su didelės rizikos situacijomis ir sukurkite taktiką teisingas elgesys juose.

Įranga:

Iliustracinė medžiaga tema „Pavojingi namų apyvokos daiktai“, „SDA taisyklės“, knyga „kaip nepakliūti į bėdą“.

Pavojingi daiktai: įrankiai – pjūklas, kirvis, plaktukas, vinis, peilis, žnyplės, degtukai ir kt.

Siuvimo reikmenys - siūlų ritė, adata, žirklės;

Vaistai – tabletės, jodas, vaistai, termometras, švirkštas;

Žaislai – kamuoliukas, kubas, maži guminiai žaisliukai, lėlė.

Pamokos eiga

Temos pranešimas:

Vaikinai, šiandien aptarsime kai kurias gyvybės saugos taisykles. Su kai kuriais, kuriuos jau pažįstate, patikrinkime, ar taip yra.

Organizacinis momentas. Žaidimas „Pasiimk žaislą Tanya“

(Vaikai iš dėžutės renkasi daiktų paveikslėlius: įrankius, žaislus, degtukus, siuvimo reikmenis ir vaistus, tuos daiktus, su kuriais, jų nuomone, vaikai gali žaisti).

Atlikę užduotį, pakvieskite vaikus pagrįsti savo pasirinkimą sudėtingais sakiniais: „Aš nesirinkčiau degtukų, nes jų negali uždegti vaikai“

Darbas su iliustracine medžiaga. Logopedas rodo iliustracijas, vaizduojančias pavojingas situacijas (netinkamas adatų, peilio, lizdo, vaistų, plaktuko, degtukų, dujinės viryklės, žirklių naudojimas) ir komentuoja kiekvieną iliustraciją.

1. Nežaisk su degtukais – tai pavojinga!

Radau degtukų dėžutę

Ir jis išpylė jį ne ant stalo,

Norėjosi pasigaminti fejerverkų

Viskas liepsnojo, šviesa užgeso!

Daugiau nieko neprisimenu!

Tik liepsna mane sudegina...

Girdžiu riksmus, vandens garsą...

Kiek vargo nuo ugnies!!

Pramogui, žaidimui

Neimkite degtukų į rankas.

Ne, pokštas, mano drauge, su ugnimi,

Kad vėliau nesigailėtų.

Nekurkite savo ugnies

Ir neleiskite kitiems.

Net maža kibirkštis

Netoli ugnies.

Dujos virtuvėje, ar tai dulkių siurblys,

Ar yra televizorius, lygintuvas,

Tegul tai apima tik suaugusįjį,

Mūsų patikimas senas draugas.

2. Nejunkite dujinės viryklės.

Kaip mama, aš noriu sugebėti

Pasukite visas viryklės rankenėles

Ir degtukai puikiai apšviesti,

Ir įjunkite ir išjunkite dujas.

Bet mama man griežtai pasakė:

Prie viryklės, kad neprikiši rankų!

Tai pavojinga, žinai!

Mane stebint.

Ir nelieskite dujų

Pirmiausia paaugink truputį!

3. Būkite atsargūs dirbdami su maitinimo šaltiniu.

Tu, mažute, privalai atsiminti;

Būkite atsargūs su lizdu!

Jūs negalite žaisti su ja

Įkiškite į jį nagus.

Priklijuokite gvazdiką netyčia -

Ir jus nutrenks elektra

Taigi, atsiprašau, pataikyk

Jie gali būti net neišgelbėti!

4. Nemėtykite aštrių daiktų.

Jei mygtukai yra iš dėžutės

Išsklaidyta - rinkti,

Jei kelyje yra vinių

Pamatei – atimk!

Tai aštrūs daiktai.

Nenuleiskite ant grindų.

Tu pats ateisi nepastebimai -

Su žaizda jie nuves jį pas gydytoją.

5. Nelieskite nepažįstamų objektų.

Bute daug butelių.

Kremai, pastos ir tabletės

Jums nereikia jo tempti į burną, vaikai -

Apsinuodijimas garantuotas

Ir sveikata sugadinta!

6. Nevalgykite nepažįstamų tablečių.

Visi maži vaikai

Būtina žinoti:

Tabletės ir tabletės

Jūs negalite slapta nuryti!!

Kai susirgai

Tada iškviečiamas gydytojas

Ir suaugusieji lovoje

Planšetės atneš!

7. Atsargiai su verdančiu vandeniu!

Dega ne tik ugnis, bet ir garai,

Kai jis išleidžiamas iš keptuvės.

Taigi būkite atsargūs su verdančiu vandeniu

Ir įsitikinkite, kad suprantate šias taisykles.

Be to, vaikams reikėtų užduoti šiuos klausimus:

  • Kokį vandenį naudojame virimui? (iš karšto arba šalto vandens maišytuvo)
  • Kas sukelia neatsargumą tvarkant vandenį? (pavyzdžiui, jei pamiršote, kad maudotės vonioje) O jei prie vandens yra elektra?
  • Kodėl negalite patys naudotis elektros prietaisais? Kas gali nutikti, jei paliksite juos be priežiūros?
  • Kokie galimo gaisro požymiai? (dūmų kvapas, karštis, suodžiai, garsūs kaimynų riksmai) Jūsų veiksmai (skambinkite 01, nurodykite adresą, pavardę, vardą, tada atidarykite langus, bet kad jų nepraeitų, kvėpuokite per šlapią skudurą, gulėkite). ant grindų saugioje vietoje, liepsną uždenkite antklodėmis, bet ne vandeniu)
  • Kas, be žaidimo su degtukais, gali sukelti gaisrą (Neišsuktas lygintuvas, žaidimas su krekeriais, bengališkos lemputės, degiosios medžiagos, lepinimas nepažįstamais daiktais, rastais gatvėje)
  • Kas yra dujų nuotėkis, kodėl tai vyksta, kodėl tai pavojinga, ką daryti pajutus dujų kvapą? (skambinkite 04, suteikdami informaciją apie save, atidarykite visus langus, nejunkite ir neišjunkite šviesų ir kitų elektros prietaisų)
  • Ką daryti, jei vis tiek įsipjovėte pavojingu įrankiu, susižeidėte? (tvarstis su tvarsčiu, bet koks audinys, skambinti 03)
  • Kodėl negalima žaisti balkone, sėdėti ant langų, lipti ant lentynų ir kitų baldų? (Galite nukristi, nuversti spintą)
  • Ką turėtumėte pasakyti nepažįstamam žmogui, kuris paskambino į jūsų butą, jei esate vienas namuose? (tas tėtis vonioje persirengia, užsiėmęs ir atsidarys kai bus laisvas, o vaikui atidaryti draudžiama). O jei kas nors bandys atidaryti duris? (garsiai, šalia durų skambinkite policijai 02)
  • Ką daryti, jei gatvėje tave seka nepažįstamas žmogus, pasakys, kad tavo mama paprašė tave pasitikti, parvežti namo arba tavo tėvai guli ligoninėje? (prašykite su tėvais sugalvoto slaptažodžio). O jei jis tave pagriebtų? (garsiai šaukti: „Padėk, aš nepažįstu šito dėdės!“)
  • Ar galima įeiti į įėjimą ar kitą apleistą vietą kartu su tuo, kuris jus sekė? (Ne, reikia būti arčiau žmonių gatvėje, šaukti tėvams, kaimynams šalia namo, kad tave pasitiktų)
  • Ką daryti pasiklydus, pasiklydus? Nueikite į artimiausią parduotuvę ar mokyklą, paprašykite iškviesti tėvus, policiją, paprašykite palaukti tėvų.
  • Ar galima valgyti jūsų kieme augančius grybus, uogas ir tiesiog neplautus vaisius? Nežinomi produktai iš bufeto? Bandyti pauostyti skardinių, butelių turinį? O jei jis suvalgė? (Nebijokite pasakyti tėvams, skambinkite 03)
  • Ar šalia trasos galima žaisti kamuoliu, rogutėmis? (Ne, mašina gali atsitrenkti) Ar verta bėgti paskui kamuolį ar kitą daiktą, jei jis nukrenta ant kelio?
  • Kokias kelių eismo taisykles žinai? Jei ketinate kirsti kelią zebru, ar reikia apsidairyti? (Taip, turite įsitikinti, kad vairuotojas tikrai sulėtins greitį)
  • Ar galima vaikščioti už kiemo? (Tik jei tėvai žino, kur aš esu). Ar galima prie rezervuaro be priežiūros? (Ne)
  • Kodėl negalima maudytis nepažįstamoje vietoje? (Galite trenkti galva į dugną, pagauti ant rąsto, patekti į sūkurį, nesusitvarkyti su gyliu ar srove)
  • Kodėl negalite vaikščioti ežero ar upės ledu? (ledas gali pasirodyti nepakankamai tvirtas, pakliūsite po vandeniu). O jei po kojomis įtrūko ledas, ką daryti? (Atsigulkite ir šliaužkite į krantą ant kieto ledo)

3. Mokymai „Padėkite daiktus į savo vietas“.

Suformuoti žinojimą, kad dėl saugumo visi daiktai turi būti sustatyti į savo vietas.

Pakvieskite vaikus susidėlioti daiktus savo saugojimo vietose:

Įrankiai – įrankių dėžėje;

Vaistai – pirmosios pagalbos vaistinėlėje;

Siuvimo reikmenys – specialioje dėžutėje.

Logopedas vadina objektą (mįslės forma), vaikai atspėja ir prideda.

Aš mažas,

Plonas ir aštrus

Aš ieškau kelio su nosimi,

Už savęs nešiojuosi adatą. (adata).

Mano Antoshka turi

Tik kepurė ir geležinė koja. (Vinis).

Nenoriu tylėti

Pasibelskime!

Ir beldžiasi visą dieną

Jis turi geležinę galvą. (Plaktukas).

Jie mėgsta kirpti

Iškirpti ir įpjauti. (Žirklės). Mediniame name

Gnomai gyvena.

Toks geraširdis

Išleiskite šviesas visiems. (Degtukai)

Atsisėsiu po ranka ir pasakysiu, ką daryti:

Arba paguldysiu tave į lovą, arba leisiu vaikščioti. (termometras)

Į tolimus kaimus, miestus

Kas yra ant laido?

Šviesioji Didenybė!

Tai... (Elektra)

Aš eisiu šiek tiek karšta,

Ir lapas bus lygus.

Galiu ištaisyti klaidas

Ir padėkite strėles ant kelnių. (Geležis).

Ji ėmėsi verslo

Ji rėkė ir dainavo.

Valgė, valgė ąžuolą, ąžuolą,

Sulaužytas dantis, dantis. (Pjūklas)

Nuostabus draugas:

medinė ranka,

Taip, geležinis užpakalis

Taip, šukuota šukutė.

Jį labai gerbia dailidė,

Kiekvieną dieną su juo darbe. (Kirvis)

Kur ilsisi uodega,

Vėliau bus skylė. (Awl)

Amatininkės rankose.

Visą dieną nėrėme į kilpas...

Ir štai – skarelė Petenkai. (Stipinai)

Rezultatas : Vaikinai, šiandien susipažinome su pavojingų daiktų tvarkymo taisyklėmis ir situacijomis, kurios gali kilti kiekvieno iš jūsų gyvenime.

Elektros prietaisai ir įrankiai

Užduotys: plėsti vaikų supratimą apie juos supantį pasaulį, ugdyti atsargus požiūrisĮ Buitinė technika, kalbos ir judesių sutrikimų korekcija.

Įranga: nešiojamas kompiuteris, skirtas demonstruoti animacinio filmo „Fiksai“ ištrauką ir paveikslus šia tema.

GCD progresas

Vaikai žygiuoja į salę skambant muzikai iš animacinio filmo „Fixies“

Organizacinis momentas.

  • Pratimas „Žirklės“, muzika E. Makarovo (rinkinys „Muzika rytinei mankštai darželyje“, N. Metlovas).
  • Pratimas „Kirviai“.

Pamokos temos žinutė.Žaidimas „4-asis papildomas“.Vaikai kviečiami pasirinkti papildomą daiktą ir paaiškinti savo pasirinkimą: Rodomos 4 nuotraukos: Rankinis pjūklas , atsuktuvas, trintuvas, dėlionė;adata, žirklės, yla, kirvis;

televizorius, priedėlis, DVD, dulkių siurblys .

Suteikite bendrus šių objektų pavadinimus. (Elektros prietaisai, įrankiai, pagalbininkai buityje)

Galvosūkiai.

Pasigrožėk, žiūrėk -
Šiaurės ašigalis viduje!
Ten spindi sniegas ir ledas,
Ten gyvena žiema.
Amžinai mums šią žiemą
Atvežtas iš parduotuvės. (Šaldytuvas.)

Mūsų bute yra robotas.
Jis turi didžiulę bagažinę.
Robotas mėgsta švarą
Ir dūzgia kaip TU laineris.
Jis noriai praryja dulkes,
Neserga, nečiaudi. (Dulkių siurblys.)

Nesigirdamas pasakysiu:
Atgaivinsiu visus savo draugus!
Jie ateina pas mane liūdni -
Su raukšlėmis, su raukšlėmis,
Jie palieka labai mieli -
Linksmas ir sklandus!
Taigi aš esu patikimas draugas
Elektrinis ... (geležis).

Dainuoja "Pjūklininkai"(rinkinys „Kalbos ir judesio korekcija“, Boromykova O.S., p. 5).

TV žaidimas(dirbkite su žodžio skiemenine struktūra)

Žaidimas skirtas lavinti regimąją atmintį, gebėjimą atkurti tam tikrą ritminį modelį.

Žaidimo medžiaga:

"TV", ritmo blokai, teminiai paveikslėliai,

muzikos instrumentai ar jų pakaitalai.

Muzikinė medžiaga:įvairaus dydžio muzikiniai fragmentai (maršas, polka, rusų liaudies šokis, valsas, čarlstonas, tarantella).

Mokytojas prašo vaikų įsiminti, ką jiems rodys per televizorių. Ekrane atsiranda tam tikras ritminis raštas, vaikai jį įsimena, o paskui paeiliui atkuria naudodami muzikos instrumentus ar jų pakaitalus.

Mokytojas atidaro keletą paveikslėlių, o vaikai pasirenka tą, kurio žodžio-pavadinimo skiemeninė struktūra atitinka duotą ritminį modelį.

Fizminutka "Buitinė technika".

Dulkių siurblys, dulkių siurblys,

Kur tu kiši nosį? (Pakreipkite, palieskite nosį kaip Pinokis)
zyziu, zyziu(Sūkurys ir zvimbimas)

Aš tvarkau reikalus. (nusilenk, ištiesk rankas į šonus)

Artikuliacijos-kvėpavimo ir veido pratimai

Išreikškite emocinę būseną, susijusią su nutikusiais įvykiais, parodykite: esate patenkintas įsigijęs kompiuterį ar priedėlį, nusiminęs dėl televizoriaus gedimo.

Maišytuvas: sukamaisiais judesiais apatiniu žandikauliu. Kai burna atidaryta arba uždaryta, smakru nupieškite raidę „o“.
- Sukame mėsmalės rankenėlę: kuo dažniau atidarykite burną tardami skiemenį su kirčiavimo kaita: „By-would-would, but-be-would, butu-būtų“.
- Fotografas žiūri į objektyvą: paeiliui pakelkite kairįjį ir dešinįjį skruostus.
- Lyginame drabužius: plačiu priekiniu liežuvio kraštu laižykite viršutinę lūpą iš viršaus į apačią, o tada traukite liežuvį į burną iki gomurio vidurio. Atlikite judesius liežuvio galiuku palei kietąjį gomurį, bandydami paliesti minkštąjį gomurį.

Veikiančių elektrinių mašinų garsai (vaizdo demonstravimas iš interneto arba garso įrašas): dulkių siurblys, šaldytuvas, Skalbimo mašina. Vaikai mėgdžioja: „J-zh-zh-zh-zh“ ir kt.

Rankų mankšta.

Dailininkai dažo namus(Kumščiai nuleisti žemyn. Tuo pačiu metu pakelkite rankas aukštyn, išskleiskite pirštus.)
Mylimiems vaikams.
Jei tik galiu
Aš jiems taip pat padėsiu.

Žaidimas, skirtas lavinti orientaciją erdvėje „Vaikinai turi griežtą tvarką“.

Vaikai žygiuoja po salę ir sako žodžius:

Vaikinai turi griežtą tvarką,
Žinokite visas jų vietas
Nagi, greitai pakartok taip,
Kaip aš galiu tau parodyti!

Po paskutinės eilutės mokytojas parodo, kaip išsirikiuoti:

  • rankos priešais jus suapvalintos - ratu,
  • rankos į šonus pečių lygyje - vienoje linijoje,
  • dvi rankos ištiestos priešais save – kolonoje.

Žaidimas-pratimas „Dulkių siurblys ir dulkių dalelės“(rinkinys „Pataisos ritmas“, M.A. Kositsynas, p. 121).

Vaikinai, įsivaizduokite, kad esate dulkių dalelės, linksmai šokančios saulės spinduliuose. „Dulkių dulkės“ sukasi aplink save ir, besisukdamos vis lėčiau, nusėda ant grindų. Staiga pradėjo veikti dulkių siurblys. (Mokytojas skleidžia dulkių siurblio garsą.) Jis surenka dulkių daleles. Kas paliečia, tas atsistoja ir išeina.

Mokytojas paaiškina, kad „dulkių dalelėms“ nusėdus ant grindų, reikia atpalaiduoti nugarą, pečius ir, pasilenkus į priekį – žemyn, nuleisti rankas ir pakreipti galvą.

Rezultatas: Vaikinai, dabar mes daugiau žinome apie savo išmaniuosius namų asistentus, galime jais naudotis, padėti tėvams namuose (jų prižiūrimi)


GCD parengiamojoje grupėje

„Kelionė į muzikos instrumentų pasaulį“

(naudojant skaidrių pristatymą)

Tikslas: Praturtinkite vaikų suvokimą muzikos grožiu.

Užduotys:

1. Švietimo

  1. Gilinti vaikų supratimą apie orkestro ir muzikos instrumentų kilmę, muzikos santykį su gamta;
  2. Sudaryti sąlygas emociniam ir psichologiniam vaikų išsilaisvinimui pamokos metu;
  3. Muzikos instrumentų pavadinimų taisymas.

2. Švietimo

  1. Plėtra muzikinis sugebėjimas vaikai klausosi muzikos, dainuoja, groja muzikos instrumentais;
  2. Ugdykite vaizdinį ir asociatyvų mąstymą, kūrybinę vaizduotę;
  3. Tembrinės klausos, ritmo pojūčio subtilumo ir jautrumo ugdymas.

3. Švietimo

  1. Ugdykite vaikams džiaugsmo ir pasitenkinimo procesu, kalbėdami apie muzikos instrumentus,
  2. Emocinio ir vertingo požiūrio į muziką, vaikų klausymosi ir atlikimo kultūros ugdymas.

Įranga: kompiuteris, ekranas, multimedijos projektorius, vaikiški muzikos instrumentai, magnetofonas su garso įrašais, mygtukas akordeonas.

Pamokos eiga:

Skambant valsui, vaikai įbėga į salę ir su dainele sveikina muzikos vadovą.

Muzikinės rankos Laba diena Labai džiaugiuosi matydamas jus šiandien, esate čia gera nuotaika, nuotaikingas ir linksmas. Prieš pradėdamas pamoką, perskaitysiu nuostabius puikaus muzikanto ir kompozitoriaus D.B. Kabalevskis.

„Muzika mums teikia ne tik malonumą.

Ji daug moko. Ji, kaip knyga, daro mus geresnius, protingesnius, malonesnius“.

1 Pamokos skaidrės tema

Mūsų pamokos tema „Kelionė į muzikos instrumentų pasaulį“.

Ar žinojote, kad žodis „orkestras“ turi ilgą istoriją? Senovėje taip buvo vadinama teritorija priešais sceną senovės graikų teatras. Orkestras sugeba atskleisti beveik viską, ką gali perteikti spalvinga žmogaus kalba. Jis gali verkti ir juoktis, imituoti griaustinį ir tyliai čiulbėti kaip paukštis. Ir viskas dėl to, kad orkestre skamba įvairių instrumentų balsai. (klausantis kūrinio)

2 Orkestro muzikos instrumentų skaidrių schema.

Štai kaip scenoje atrodo simfoninis orkestras.

Kokių įrankių čia nėra!

muzikos instrumentai,

Pasakysiu – unikalus.

Jų didžiulis skaičius

Aistringas pameistrystės reikalas.

Pažiūrėkite atidžiau ir pamatysite, kad instrumentai orkestre skirstomi griežta tvarka. Priekyje altai, smuikai, violončelės, kontrabosai stovi kiek toliau. Iškart už violončelių stovi Woodwind šeima – fleitos, klarnetai, obojai, fagotai. Dešinėje jų giminaičiai Žalvaris – trimitai, ragai, trombonai ir tūbos. Už jų – būgnai ir daugybė kitų instrumentų. Orkestras yra organizuota valstybė, turi savo įstatymus ir netgi turi prezidentą, kuris vadovauja orkestrui. Vaikinai, pasakyk man, koks jo vardas? (Atsakymai)

Dirigentas moka priversti instrumentus groti taip, kaip jis nori, nors neištaria nei vieno žodžio. Jis naudoja tik lazdelę. Jis paima jį, švelniai bakstelėja į muzikos stovą – muzikos stovą – ir orkestre įsiviešpatauja mirtina tyla. Jis juo mojuoja, ir visi instrumentai gros darniai, darniai ir draugiškai. Išgirskime, kaip skamba simfoninis orkestras. .

Vaikinai, kaip jūs manote, ar daug instrumentų yra simfoniniame orkestre? ( Vaikų atsakymai)

Taip, šiame orkestre yra daug instrumentų. Visi jie suskirstyti į kelias grupes.
3 skaidrė.

Styginių stygos(žaidė su lanku)
Vėjų grupė (
Žaisk su oru)
smogikų grupė (
Garsai išgaunami smūgiais)

Ir pirmoji grupė, kurią sutiksime, yra styginių lankų grupė

skaidrė 4

Vaikinai, kodėl tai taip vadinama? ( Vaikų atsakymai)

Gracingiausia iš stygų – gražuolis smuikas. Išlenktos kaklo garbanos puošia iškaltą galvos apdangalą. Jos juosmuo toks, kad net balerina negali su ja konkuruoti. Smuikas pagamintas iš medžio ir grojamas lanku. Smuiko skambesys labai gražus, aukštas, melodingas. Muzikantas, grojantis smuiku, vadinamas smuikininku. Dėl melodingo ir gražaus balso smuikas vadinamas „muzikos karaliene“. Senovėje žmogus pastebėjo, kad ištempta medžioklinio lanko styga gali skambėti maloniai. Pamažu žmonės pradėjo gaminti muzikos instrumentus su viena, dviem ar daugiau stygų. Jie buvo mūsų smuiko protėviai. Sunkiai dirbo smuikų kūrėjai kol smuikas tapo pirmuoju orkestro dainininku; jie rinko specialias medienos rūšis, bandė tampyti įvairias stygas. Dabar smuikas atrodo taip: jis turi keturias stygas, ištemptas ant medinio korpuso. Garsai atsiranda stygai kontaktuojant su lanku. Tačiau norint, kad smuikas dainuotų, reikia būti geras muzikantas. Klausykimės jos balso ir raskime žodžius, atitinkančius jos tembrą.

Smuiko klausymas

Vaikinai šeimoje styginiai instrumentai gyvena ne tik smuikas, ji turi daug giminaičių. Prieš mus – altas. Jis labai panašus į smuiką, bet didesnis. Jo garsas yra gilesnis. Todėl jis vadinamas smuiko „pusbroliu“.

Vaikinai, pažiūrėkite į skaidrę. Tikriausiai tai galvojote anksčiau dideli smuikai. Taip, tu teisus, tai irgi „Muzikos karalienės“ giminės, bet į ją panašūs tik išvaizda, forma. Tačiau kuo skiriasi jų tembrai. Čia yra violončelė. Ji turi labai ypatingą garso tembrą ir savo charakterį. Kai reikia muzika išreikšti sielvartą, liūdesį, liūdesį, neviltį, violončelei nėra lygių, ji taip giliai perteikia šiuos jausmus.

Smuikų šeimą užbaigia dar vienas atstovas – kontrabosas. Jis turi labai storą ir tankų balsą. Pasiklausykime jo gražaus balso.

Klausytis kontraboso.

Taip sutikome keturis giminaičius iš smuikininkų šeimos. Ir kaip jie vadinasi?
Vaikai: smuikas, altas, violončelė ir kontrabosas.

skaidrė 4

Vaikinai, dabar laukiame susitikimo su pučiamųjų grupe. Jis skirstomas į medinį ir varinį pučiamųjų instrumentų.

Taigi, prieš mus yra mediniai pučiamieji instrumentai. Pirmasis instrumentas vadinamas fleita. Fleita turi aukštą ir šiek tiek švilpiantį balsą, ją galima atpažinti iš karto. Tolimas fleitos protėvis buvo nendrinis vamzdis. Fleita daugiausia gaminama iš medžio. Iš čia ir sklinda garsas. Tas oras pučiamas į šone esančias skylutes. Todėl medinį pučiamąjį instrumentą jie vadina, o fleita grojantį muzikantą – fleitininku. Dabar klausysime, kaip skamba fleita.

Klausa

Pučiamųjų šeimoje taip pat daug giminaičių. Obojus, fagotas, klarnetas. Žaidimo ant jų principas tas pats: įpučiamo oro pagalba. Visi jie pagaminti iš medžio. Bet jie turi skirtingus balsus.

Klausantis klarneto

Na, vaikinai, mes susipažinome su kai kuriais įrankiais simfoninis orkestras. Dabar patikrinsiu, ar atpažįstate juos.

Fizkultminutka.

1. Sklandūs lanko judesiai
Stygos dreba.
Motyvas skamba iš toli,
Dainuoja apie mėnulio apšviestą vakarą.
Koks aiškus garsų perteklius,
Jie turi džiaugsmą ir šypseną,
Skamba svajingai.
Mane vadina smuiku.

2. Kuris instrumentas turi ir stygas, ir pedalą?
Kas čia? Be jokios abejonės, tai mūsų skambus .... ( fortepijonas.)

3. Garsiau nei fleitos, garsiau nei smuikai,
Garsesnis už trimitus yra mūsų milžinas.
Tai ritmiška, tai puiku, mūsų linksma ....( būgnas.)

4. Pridedu vamzdelį prie lūpų -
Per mišką liejosi trilis,
Instrumentas labai trapus.
Tai vadinama ....( fleita.)

5. Man buvo duota labai mažai stygų,
Bet kol kas man jau gana!
Tu esi mano užnugaryje
Ir išgirsi: ilgai, ilgai, ilgai!
Na, kas aš toks? Atspėk!
Išdykęs ... .. (balalaika.)

Na, vaikinai, atsakykite, ar visi instrumentai buvo iš simfoninio orkestro? ( vaikų atsakymai.)

O dabar tęsime pažintį su pučiamaisiais instrumentais. Kodėl jie vadinami variu? ( Vaikų atsakymai)

Voltorna – atrodo kaip sraigė ir turi labai gražų garsą.

Klausa

Trimitas yra ryškus, aštrus garsas. Trimitas skamba kviečiančiai kaip herojiškas šauksmas. Anksčiau pypkės buvo naudojamos medžioklei.

Klausa

O dabar susipažinsime su šoko grupe. Prieš dešimtis tūkstančių metų vyras paėmė akmenį į abi rankas ir pradėjo jas daužyti vienas į kitą. Taip atsirado pirmasis mušamasis instrumentas. Tai paprastas prietaisas, kuris dar negali duoti muzikos, bet jau gali duoti ritmą. Perkusiniai instrumentai daug senesni už pučiamuosius instrumentus. Dabar būgnai yra labai didelė instrumentų grupė. Su visais nesugebėsiu supažindinti, bet pasistengsiu išsirinkti ryškiausias. Taigi, timpanai, jie turi metalinį korpusą, nuo vos girdimo iki griausmingo. Pasiklausykime šio unikalaus instrumento.

Klausa
Kai kas mano, kad groti būgnu lengviau – paprasčiau. Pasiimti pagaliukus ir belsti. Bet juk muzikantas turi išlaikyti ritmą visą laiką muzikos kūrinys. O tai labai sunku. Išgirskime, kaip skamba būgnas.

Klausa.

Taip susipažinome su kai kuriais simfoninio orkestro instrumentais. Į kokias grupes skirstomi visi simfoninio orkestro instrumentai?

Šauniai padirbėta! Jūs atlikote šią užduotį. O dabar duosiu tau sunkesnę užduotį. Mes nustatysime, kuris instrumentas skamba.

"Atspėk, koks instrumentas skamba?"

Muzikinės rankos Apibendrinkime savo pamoką. Atidžiau pažvelgėme į pagrindines muzikos instrumentų grupes. Sužinojome apie jų įvairovę, klausėmės instrumentų skambesio, atpažinome juos iš klausos. Kas tau labiausiai patiko pamokoje?(Atsakymai ) Vaikinai, prašome namuose nupiešti vieną iš jums labiausiai patikusių muzikos instrumentų. Ir tada į muzikos sale iš jūsų piešinių sukursime savo simfoninį orkestrą.

Iki pasimatymo!

Vaikai pagal „Valsą“ išeina iš salės.


Pamokos santrauka

apie žodyną-gramatiką

integruotame

parengiamoji grupė

MBDOU Nr. 10, Miasas

mokytojas - logopedas: Portnykh A.V.

Edukacinė sritis: "Bendravimas"

Tema: "Įrankiai"

Užduotys:

Tobulinti žodžių darybos ir linksniavimo įgūdžius.

Suaktyvinkite veiksmažodžių žodyną vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Padėkite vaikams organizuoti darbą grupėse.

Kurso eiga.

Org. Momentas

Vaikinai, šiandien atėjau į darbą ir pamačiau šią skrynią. Ir ant jo yra užrašas. Prašau perskaityti. (Parengiamosios grupės vaikams)

Čia taip pat yra diskas, pažiūrėkime, gal sužinosime, kieno tai krūtinė.(Vaizdo laiškas nuo Brownie Kuzi)

Pagrindinė dalis

Kvėpavimo pratimai

Kokia dulkėta skrynia, nuvalykime dulkes.

Artikuliacinė gimnastika

Dabar atidarykime jį ir pažiūrėkime. Vaizdo kortelės artikuliacinė gimnastika (Mentele, adata, valytis dantis, dailininkas)

Mes galime atlikti šiuos pratimus.

Kas dar yra krūtinėje?

Muzikos instrumentai

(smuikas, metalofonas, būgnas, fife, šaukštai, trikampis, balalaika, cimbolai, ksilofonas)

Kiek įvairių dalykų! Vadinkime juos meiliai.

Smuikas, metalofonas, būgnas, vamzdis, šaukštai, trikampis, balalaika, cimbolai, ksilofonas.

Kas naudoja šiuos daiktus?(Muzikantai)

Kiekvienas muzikantas turi savo profesiją, įvardink(pristatymas)

Pianistas groja pianinu.

Būgnininkas groja būgnu.

Gitaristas groja gitara.

Balalaikininkas groja balalaiką.

Armonikininkas groja armonika.

Trimitas groja trimitu.

Vaikinai, ką mes galime padaryti su šiais įrankiais?

Tai va, grojame orkestre.

Orkestras

Sudėkime įrankius į krepšelį. Kaip galime juos pavadinti?

Muzikinis.

Tačiau krūtinėje yra dar kažkas.

Plaktukas, kirvis, žnyplės, pjūklas, atsuktuvas.

Žinome lazdos žaidimą apie šiuos daiktus.

pirštų žaidimasįrankiai

Vaikinai, ką galite padaryti su šiais objektais, pavadinkite žodį veiksmas:

plaktukas - trankyti

su kirviu - kapoti

žnyplės – ištraukite

matė - matė

atsuktuvas - pasukite, atsukite

Kaip pavadinti šiuos daiktus?

Dailidžių darbai

Kas dar yra krūtinėje?

Smulkintuvas, kastuvas, grėblys, genėtuvas, šakutė.

Vaikinai, paruošime Kuzi staigmeną ir sugalvokime mįsles apie šiuos daiktus.

Pasiskirstykime į dvi komandas. Pirmoji komanda užmins mįslę apie kastuvą.

Antrasis – apie plėšikavimą. Su lentelės pagalba.

(vaikai įtaria savo mįslę)

Kaip tuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu. (surinkti į krepšelį, pasirašyti)

Sodas.

Dabar sudėsiu visus krepšelius į skrynią...

Oi, panašu, kad sugedo...

Žaidimas lauke: surinkite įrankius.

Patikrinkim ar viskas teisingai.

Sodas – Miša patikrins.

Muzikinis - patikrinkite Ksyusha.

Dailidžių darbai – Sasha patikrins.

Sudėkime viską į krūtinę. Kaip visus šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu?(Įrankiai)

Pasirašykime ant skrynios ir dabar Kuzya tiksliai žinos, kas joje yra!

GCD santrauka parengiamojoje grupėje. Tema: Medienos savybės Mokytojas: Ustinova I.A. Programos turinys: - Supažindinti vaikus su medienos savybėmis (neskęsta, dega, galima apdirbti, dažyti). Plėsti vaikų žinias apie mūsų krašte augančius medžius. Pataisykite Komijos Respublikos simbolius (herbą, vėliavą). Ugdyti laboratorinių eksperimentų atlikimo įgūdžius, įtvirtinti gebėjimą dirbti su įranga, kartu užtikrinant reikiamas saugos priemones. Ugdykite socialinius įgūdžius: gebėjimą dirbti grupėje, derėtis, atsižvelgti į partnerio nuomonę, taip pat įsisavinti savo nuomonę, įrodyti savo argumentus, diegti pagarbą medžiui. - Vaikų žodyno aktyvinimas ir praturtinimas daiktavardžiais, būdvardžiais ir veiksmažodžiais pamokos tema: eksponatai, oblius, metalinis pjūklas, planas, apdirbimas, beržo košė. Demonstracinė medžiaga: kortelės su medienos savybėmis, medžio ir beržo žievės gaminiai, multimedijos projektorius, oblius, spaustukas, metalo pjūklas, medinė kaladėlė, kompaktinis diskas su daina apie beržą. Dalomoji medžiaga: indeliai su vandeniu, sąvaržėlės, magnetukai, medinės kaladėlės, pjuvenos, klijai, teptukai, dažai, servetėlės. Parengiamieji darbai: Ekskursija į šermukšnių aikštę, lankymasis miške su tėveliais, filmo „Gamta gimtoji žemė“, žiūrint fotografijas su Usinsko gamtos vaizdais, lankantis parodoje Vorte, mokantis eilėraščio „Baltas beržas“. Pamokos eiga: - Sveiki vaikinai! Šiandien noriu pakviesti jus į Medienos dirbinių muziejų. Prisiminkime elgesio muziejuje taisykles. (nekalbėkite garsiai ir nelieskite eksponatų rankomis). Ar žinote, kas yra eksponatai? Eksponatai yra tie daiktai, kurie yra muziejuje. -Užeik, prašau, ir atsistok puslankiu prie šių (eksponatų). Kaip manote, iš kokios medžiagos šie daiktai pagaminti? Visi šie daiktai pagaminti žmogaus rankomis. kitokiu būdu. Šie šaukštai gaminami kaltu, zuikiai – pjaunant. O kas, jūsų nuomone, taip gražiai papuošė šiuos gaminius? Tai va, gaminius puošia menininkai. Pasakyk man, prašau, ką dar galima padaryti iš medžio? (namai, baldai, žaislai) Žaislai, pagaminti iš natūralių medžiagų, be jokios abejonės, yra patys naudingiausi - Užeikite į šiuos eksponatus. Kaip manote, iš ko jie pagaminti? (iš beržo). Beržo žievė yra viršutinis sluoksnis beržo žievė. Tai nuostabiai plastikinė ir šilta medžiaga, pajuskite tai. (vaikai perduoda vienas kitam po beržo tošies gabalėlį) Pabandyk jį sulenkti, pasirodo sunkiai. Beržo žievė turi kelis sluoksnius. Dabar parodysiu, kaip galima padalinti beržo žievę (parodyti). O dabar palieskite beržo žievę, kuo ji tapo? (minkštas, plastikinis). Taip, iš tokios beržo tošies galima pasigaminti įvairiausių amatų. Gaminiai iš beržo žievės išties unikalūs savaip, jų grožis ir ekologiškumas nusipelno susižavėjimo. Pavyzdžiui, duonos dėžutė iš beržo tošies nuo neatmenamų laikų leido išsaugoti bet kurią duonos gaminiaišviežias tikrai ilgai. Be to, antradienis arba krepšelis iš beržo tošies - tikrai nuostabi baktericidinė medžiaga, leidžianti gana ilgą laiką laikyti bet kokius valgomus reikmenis: per karštį juose esantys produktai nesugesdavo, o šaltyje - nesušalo. Paprastai beržo žievės antradieniai buvo plačiai naudojami įvairioms skystoms medžiagoms - sviestui, grietinėlei, pienui ir kt. laikyti, o gaminių siūles nuolat puikiai sandarindavo įgudę meistrai, dėl ko nepraleisdavo vandens. išvis per. Dabar iš beržo tošies gaminamos duonos dėžės, karstai, paveikslai, papuošalai ir daug kitų įdomių bei naudingų dalykų. Meistrai, gamindami gaminius iš beržo tošies, taiko įvairias apdirbimo technologijas: audžia, siuva, klijuoja. -Dabar eik prie kėdžių. Pasakyk man, prašau, kokioje šalyje mes gyvename? Kokį Komijos Respublikos simbolį matote ekrane? Kuo turtinga mūsų respublika? (miškai, upės, nafta, dujos, anglis) Ką galime pamatyti miške? (medžiai, uogos, grybai, gėlės) Dabar klausykite mįslės: Balta kamienas, žalias kepurė, stovi baltais drabužiais, kabo. auskarai. Kas čia? (Beržas) (1 skaidrė) Beržas yra Rusijos gamtos grožio simbolis. Apie ją parašyta daug eilėraščių, dainų, pasakų. Ja galima grožėtis bet kuriuo metų laiku. Vaikinai, kur galima susitikti, pamatyti beržą (miške, proskynoje, prie namų ir pan.). Kaip vadinasi miškas, kuriame auga tik beržai? Beržynas) 2 skaidrė Šis medis mūsų žmones pamilo dėl savo grožio. O žmonės dar ir aplink beržą šoko, dainas dainavo. 3 skaidrė. Kokias dainas apie beržą žinai? – Jokioje kitoje pasaulio valstybėje nėra tiek beržų, kiek pas mus.. Mūsiškiai žalią gražuolę mėgsta dėl jos grožio. Jis auga visuose mūsų didžiulės šalies kampeliuose. (Mokytojas demonstruoja medį skirtingi sezonai). Žiemą - ant šakų guli baltas sniegas. 4 skaidrė Pavasarį – lipnūs, švelnūs lapai ant šakų. skaidrė Nr. 4 Vasarą – medis padengtas tankia žalia lapija. skaidrė Nr. 4 Rudenį - beržas pasidengia auksine lapija, lapai sukasi ore, krenta ant žemės. Vaikai, kaip vadinasi šis reiškinys? (Lapų kritimas). skaidrė Nr. 4 Pažiūrėkite, vaikinai, menininko paveikslas, su kokia meile jie pavaizdavo savo gamtos kampelius. Paveiksle pavaizduota gražuolė – beržas. Dėl savo grožio beržas tapo mūsų šalies simboliu. Beržas ne tik gražus medis Net senovėje žmonės pažymėjo daug naudingų savybių. Pavasarį skinami inkstai, iš jų gaminami vaistai. (5 skaidrė) Beržiniai auskarai yra paukščių maistas. (Skaidra Nr. 6) Vasarą ruošiamos beržinės vantos, jos garinamos voniose, nes beržo lapuose yra daug naudingų medžiagų. (skaidr. 7) - Vaikinai, šiandien žiūrėjome įdomias skaidres, trumpai pasikalbėjome. Kaip manote, kokia yra mūsų pamokos tema? Tiesa, mūsų pamokos tema „Beržo savybės“. Žaidimas „Augink medį“ (Pridėkite medžio dygimo sekos paveikslėlius (medis auga ir auga visos jo dalys. Vaikai iš eilės įvardija ir dėlioja paveikslėlius beržo sėklą, ūglį, kamieną, šakeles su pumpurais, lapus, auskarus) -Ir dabar noriu pakviesiu tave i savo dirbtuves.Bet kad ten patektum reikia parodyti leidima.O pasa bus vadinasi koks medis ar krūmas auga mūsų respublikoje.Aš būsiu vyriausiasis meistras,o tu būkite mano padėjėjais. Apsirenkite prijuostes, parodykite leidimą, imkitės darbo. „Taigi, pirmas tiriamas turtas reikalauja, kad atliktume rimtą eksperimentą. Ant stalų turite stiklines vandens, uždėkite sąvaržėlę, sagą, ten magnetas.Kas jiems nutiko?(paskendo).Dabar paimk medinę plytą ir leisk į vandenį.Kas nutiko plytai?(plyta plūduriuoja).Nustatėme pirmąją medžio savybę.Jis neskęsta.Kokią schemą jai parinksime?- Rankose turiu fakelą iš medžio.Pabandykime padegti. Kas atsitiks su deglu? (ji dega). Išsiaiškinome antrą savybę – medis dega. O dabar parinksime šio turto schemą. (žaidimas „Geras-blogas“). - Patrauk dubenis link savęs. Paimkite putų gumą ir pabandykite ją sulenkti, suglamžyti. Įvyko? Dabar paimkite medinę plytą ir pabandykite ją sulenkti, sulaužyti. Įvyko? (ne, kodėl? (mediena yra tanki medžiaga). Ką galima pagaminti iš medžio? (namai, žaislai, indai, baldai). Pasirinkite šios nuosavybės kortelę. Pažvelkime į šį medžio gabalą. Kaip manote, ar galite jį nuspalvinti? Kokia spalva norėtumėte jį nudažyti? (nuspalviname ir pasirenkame atitinkamą kortelę su nuosavybe) Turime atlikti dar vieną eksperimentą. Gaukite galąstuvą ir pabandykite pagaląsti pieštuką. Įvyko? (pasirinkite kortelę su atitinkama savybe). Pažiūrėkite į šį medžio luitą (leidau vaikams jį liesti). Ar jis lygus? Ką reikia padaryti, kad jis būtų lygus? (Iškirpti). Tam paimu obliuką ir planuosiu. Dabar pabandykite, palieskite juostą. Medis tapo lygus. Išrenkame atitinkamą kortelę su medžio savybe. Man reikia dviejų medinių kaladėlių, bet turiu vieną, ką daryti? (kirpti). O kokiu įrankiu pjaustysime? (su metaliniu pjūklu, pats mačiau). Pažiūrėkite, kas liko po pjovimo? (pjuvenos). O dabar siūlau pasidaryti beržą žiemą, kuris apšąla. Su šalčiu turėsime spalvotų pjuvenų, kamienas bus iš beržo tošies, kurią paruošiau iš anksto. Ant jūsų stalų yra nupiešti kartono lakštai su beržo viršūne. Pirmiausia suklijuojame beržo žievės kamieną, po to viršutinę beržo dalį ištepame klijais ir pabarstome pjuvenomis, lengvai paspausdami servetėle (padedu vaikams, kuriems sunku). Man labai patiko tavo darbai. Jiems išdžiūvus surengsime parodą. Dabar ateik pas mane ir prisiminsime medžio savybes. Apmąstymas: Vaikinai, ar išmokote ko nors naujo sau? Kas buvo sunkiausia? Kas labiausiai įsiminė? Dabar užmerkite akis, paruoškite delnus ir tie vaikai, kurie man patiko, gaus mažų dovanėlių iš manęs.


Į viršų