Abstraktus piešimas žiemos pramogos. Piešimo pamoka parengiamojoje grupėje „Mūsų žiemos pramogos“ piešimo mokymo medžiaga (parengiamoji grupė) šia tema

Gribanova N.G.

Piešimas tema "Žiemos linksmybės"

Tikslas : sudaryti sąlygas judėjimui perteikti brėžinyje. Ugdykite gebėjimą apgalvoti savo piešinio turinį ir įgyvendinti idėją iki galo. Toliau pieškite naudodami visus žinomus piešimo būdus

Įranga: Baltas popierius, akvarelė, teptukai; muzikinė kompozicija V.A. Mocarto „Rogutės“.

Mokytojas kartu su vaikais prisimena žiemos pramogos(važinėjimas rogutėmis, čiuožimas, slidinėjimas; sniego gniūžtės; sniego senio gaminimas ir kt.). Trumpų eilėraščių skaitymas

siūlo mįsles.

Sniegas, sniegas sukasi

Balta visa gatvė!

Susirinkome į ratą

Suvyniotas kaip sniegas.

Visas veidas ir rankos

Privertė mane snigti...

Aš sniego gniūžte - sielvartas,

O vaikinai – juokas!

I. Surikovas

Galvosūkiai

Bėgikai pėsčiomis

tokio pat ilgio

Per pievą iki beržo

Traukiant dvi juosteles...

Bel, bet ne cukrus, be kojų, o vaikščiojimas.

Koks juokingas žmogus

Išlindo dvidešimties

pirmas amžius?

Morka - nosis, rankoje -

Bijo saulės ir karščio.

(Sniego senis.)

Mane trenkė kastuvu

Jie padarė mane kuprotą

Buvau sumuštas, sumuštas.

Užpilamas lediniu vandeniu

Ir tada jie visi nuriedėjo

Iš mano kupros bandoje.

(Sniego kalnas.)

Auklėtojas.

Šiandien piešite ant suspausto popieriaus. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite suglamžyti ir suspausti popierių, tada ištiesinti lapą ir ant jo pritaikyti piešinį.

Vaikai atlieka užduotį.

Pamokos viduryje vyksta pirštų gimnastika.

Pirštų gimnastika

„Išėjome pasivaikščioti į kiemą“

Vienas, du, trys, keturi, penki, Išėjome pasivaikščioti į kiemą.

Sulenkite pirštus po vieną. „Pasivaikščiokite“ ant stalo rodomuoju ir viduriniu pirštais.

Jie nupiešė sniego moterį,

Dviem delnais „papieškite“ gumulą.

Paukščiai buvo lesinami trupiniais,

„Sutrupinkite duoną“ visais pirštais.

Tada važiavome nuo kalno,

Vadovauti rodomasis pirštas dešinė ranka ant kairės delno.

Ir jie voliojosi sniege.

Jie deda delnus ant stalo viena ar kita puse.

Visi grįžo namo per sniegą, suvalgė sriubą ir nuėjo miegoti.

Nukratykite delnus. Judėjimas įsivaizduojamu šaukštu, tada rankos po skruostu.

GCD pabaigoje vaikai šiek tiek papurškia, kad užbaigtų piešinį.

Tada brėžiniai analizuojami. Kiekvienas paveikslas yra aptariamas: kas ant jo rodoma, kas pasirodė, kad buvo rodoma, ką reikia patobulinti. Pabaigoje vaikinai pasakoja eilėraščius apie žiemą ir žiemos pramogas.

Medžiagos tvirtinimas:

Surengti tapybos darbų parodą. "Mano mėgstamiausias sportas » .

Pamokoje vaikinai susipažįsta su V. Surikovo paveikslo „Sniego miestelio užfiksavimas“ reprodukcija; I. Surikovo eilėraštį „Vaikystė“, patikslinti žodžio „linksma“ reikšmę; prisiminti žiemos sportą; padaryti savo darbų koliažą.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Vaizduojamojo meno pamoka parengiamoji grupė

tema: "MŪSŲ ŽIEMOS LINKSMĖS"

Tikslai:

  1. Ugdykite gebėjimą pasirinkti iš Asmeninė patirtisįdomus paveikslėlio turinys.
  2. Pataisykite vaizdo kontūro kūrimo techniką paprastu pieštuku ir jį nuspalvinti.
  3. Įtvirtinti gebėjimą piešinyje perteikti savo požiūrį į žiemos žaidimus.
  4. Ugdykite vaizduotę, jautrumą tam, kas vyksta.
  5. Ugdykite atvirumo, kolektyvizmo, bendradarbiavimo jausmą.

Įranga: V. Surikovo paveikslo „Sniego miestelio užfiksavimas“ reprodukcija, iliustracijos, vaizduojančios žiemos vaizdai sportas; A4 formato popierius; guašas.

Pamokos eiga:

  1. Įvadas į pamokos temą

Vaikai kviečiami pamąstyti apie V. Surikovo paveikslo „Sniego miestelio užfiksavimas“ reprodukciją, iliustracijas, vaizduojančias žiemos žaidimus, pasiklausyti I. Surikovo eilėraščio „Vaikystė“

Kas nutinka gamtai žiemą?

Kokios spalvos dominuoja?

Ar tau patinka ziema? Kam?

Su kuo mėgsti žaisti ar tiesiog vaikščioti žiemą?

Kokius žaidimus galite žaisti žiemą gryname šaltame ore?

Kokia nuotaika užplūsta žaisdamas?

Nuostabus dailininkas V. Surikovas nutapė paveikslą „Sniego miestelio užfiksavimas“, pažiūrėkime į jo reprodukciją.

Paprastai žiemos pabaigoje Maslenicoje buvo statomos sniego tvirtovės, kurios buvo padalintos į dvi komandas ir kovojo „mūšyje“. Viena komanda miestelį gynė, o kita bandė paimti, t.y. atstumti gynėjus.

Kokios kovotojų nuotaikos?

Kaip manote, ar jiems patinka šis žaidimas?

Pasiklausykite I. Surikovo parašyto eilėraščio „Vaikystė“.

Čia mano kaimas;
Čia mano namai;
Štai aš ant rogių
Įkalnė status;

Čia pasisuko rogės
Ir aš plojau į šoną!
galva per kulnus
Nuokalnėn į sniego gniūžtę.

Ir vaikinų draugai
Stovi virš manęs
linksmai juokiasi
Per mano bėdas.

Visas veidas ir rankos
Privertė mane snigti...
Aš esu sniego gniūžtės sielvarte,
O vaikinai - juokas! ..

Apsvarstykite iliustracijos, vaizduojančios žiemos sportą.

  1. Piešimas yra mano mėgstamiausia pramoga žiemą.

Piešinys turi perteikti nuotaiką.

Priminkite, kaip schematiškai piešiame judantį žmogų, o tada jį „aprengiame“.

  1. Kolektyvinės panelės sudarymas iš vaikų darbų.

Piešiniai sujungti į tokio pat turinio mozaikinę panelę: slidinėja, čiuožia, važinėja rogutėmis, žaidžia sniego gniūžtėmis ir kt.

  1. Apibendrinant pamoką

Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Išsamios integruotos kalbos ugdymo pamokos parengiamojoje grupėje „Žiemos linksmybės“ santrauka

Parengiamasis darbas: Pokalbis „Kaip atpažinti žiemą?“ Paveikslėlių apie žiemą, žiemos reiškinių nagrinėjimas Pokalbis apie gyvūnų gyvenimą m. žiemos miškas ir jų pritaikymas žiemos periodui „Kaip žiemoja miško gyvūnai?“, ...

Piešimo pamokos parengiamojoje grupėje „Mūsų žiemos linksmybės“ santrauka

Programos turinys: įtvirtinti gebėjimą piešinyje perteikti savo požiūrį į žiemos žaidimus; lavinti vaizduotę, jautrumą tam, kas vyksta; ugdyti atvirumo, kolektyvizmo jausmą,

Tikslas: vaizduoti žiemos pasivaikščiojimą – vaikai skirtingos pozos, žiemos gamta, sniegas; sudaryti paveikslo siužetą ir kompoziciją.

Užduotys:

  • įtvirtinti darbo su vaškinėmis kreidelėmis ir dažais ant piešinio įgūdžius;
  • apgalvoti siužetą ir savarankiškai sudaryti paveikslo kompoziciją;
  • vaizduoti rogutėmis važinėjančių, čiuožiančių, slidinėjančių, sniego gniūžtėmis gaminančių ir žaidžiančių, žieminiais drabužiais vaikų figūras;
  • perteikti kompozicijos priekinį planą ir foną (toliau-arčiau), keičiant objekto ir subjekto dydį;
  • Rodyti vaizdinės priemonės žiemos gamta- sniegas, sniego pusnys, plikos medžių šakos, krūmai;
  • atgaivinti piešinį pridedant atskirų detalių, pavyzdžiui, suoliuką, namą, gyvūnus (šuo, katė, paukštis) ir kt.;
  • piešinyje perteikti muzikoje atsispindinčią nuotaiką, žiemos linksmybių džiaugsmą ir malonumą.

Priemonės ir medžiagos: didelio formato popierius, stori šepečiai, vaško kreidelės, akvarelė, muzikos įrašas P.I. Čaikovskio „Trepakas“ iš baleto „Spragtukas“ ir „Užgavėnės“ nuo fortepijono ciklas„Metų laikai“; žaislai ant rogučių, pačiūžų, slidžių, kepurėse ir šalikuose.

Piešimo pamokos eiga vyresniųjų grupėje:

Vaikinai, pažiūrėkite pro langą, žiema įsibėgėjo – daug sniego, šalta, saulėta. Ar manote, kad žiema yra linksmas ar liūdnas sezonas? Pasiklausykime P.I muzikos. Čaikovskis, garsus rusų kompozitorius, ir sužinoti, kaip jis mato žiemą? (Skamba „Maslenitsa“ iš ciklo „Metų laikai“);

Ką tu girdi? Muzika linksma, linksma, džiugi, žaisminga, žvali ir šventiška. Girdi, kaip jie juokiasi, žaidžia, visi džiaugiasi žiema. Apie ką dar muzika? Puiku voliotis ir salto sniege, nebijant išsipurvinti, šokti į sniego pusnis, lipdyti sniego senį, mėtyti sniego gniūžtes, čiuožti nuo ledo kalno, statyti sniego tvirtoves. Ką dar galima nuveikti žiemą su tokia muzika? Įmink mįsles ir sužinok:

„Automobilyje be variklio, be vairo ir be ratų

Drąsiai skubu snieguotu kalnu, tiesiai žemyn iš viršaus “(rogės).

(Žaislas su žieminiais drabužiais uždedamas ant rogučių).

„Skubu kaip kulka, aš pirmyn, tik ledas girgžda,

Tegul lemputės mirksi. Kas mane neša? (Pačiūžos).

(Kitą žaislą aprengiame pačiūžomis).

„Iš džiaugsmo nejaučiu kojų, lekiu nuo sniego kalno.

Sportas man tapo brangesnis ir artimesnis, jie man padėjo šiame ... (slidinėjimas).

(Žaisliuką uždėjome ant slidžių).

Šiandien tu ir aš privalome visiems papasakoti, kaip mokame linksmintis žiemą, tik papasakosime ne žodžiais, o piešiniais.

Pradedame piešti kreidelėmis, todėl bus patogiau vaizduoti save ir savo draugus sniego fone. Tačiau pirmiausia pasiklausykite dar vienos ištraukos iš P.I.Čaikovskio muzikos (Trepakas skamba iš baleto „Spragtukas“). Kuo jie panašūs? Energija ir entuziazmas, tai, kad abiejose ištraukose muzika atspindi tuos pačius jausmus ir emocijas. Tiesiog muzikoje, kaip ir piešinyje, tai galima išreikšti įvairiomis priemonėmis – natomis ar spalvomis.

Kad būtų lengviau įsivaizduoti ir pavaizduoti žmones ant rogučių, pačiūžų, slidžių, pažiūrėkite į mūsų žaislus. Pagalvokite, ką vilkėsite, kaip judėsite, kur esate. Jei tolumoje, fone, tai figūra ir objektas turėtų būti piešiami mažiau, o kas arčiau – ant priekinio plano, piešti didesnį, didesnį, aiškiau piešti detales.

Kokia gamta aplink mus žiemą? Galite piešti snaiges, sniego pusnis, juodus plikus medžius, krūmus ar dar ką nors.

Po pagrindinio piešinio pridėkite detales. Galbūt šuo laksto paskui roges ir loja, ar varna sėdi ant medžio, o gal katė artinasi prie paukščio, parke stovi vienišas suoliukas ar tolumoje apsnigtas namas. Pagalvokite patys, ką galite pamatyti aplinkui eidami žiemą, ir nupieškite.

Dabar pieškite sniegą aplinkui, mėlyną dangų, ryškiai geltoną saulę – jei žaidžiate dieną, o vakare dangus nusidažo purpurine spalva, saulė nusileidžia raudonai. Nepamirškite, kad dažai nedažo kreidelių, todėl galite piešti visą lapą.

Apibendrinant piešimo pamoką:

Pažiūrėkite į savo piešinį – kas jums jame labiausiai patinka, kas, jūsų nuomone, pasirodė geriausiai. Ateik pas jį apsakymas. O norintys tegul išeina ir pristato savo paveikslą su istorija prieš grupę.

GCD santrauka apie piešimą vaikams iš parengiamosios grupės „Mūsų žiemos linksmybės“.

Tema: „Mūsų žiemos pramogos“.

Tikslai:

  1. Įtvirtinti gebėjimą piešinyje perteikti savo požiūrį į žiemos žaidimus
  2. Ugdykite vaizduotę, jautrumą tam, kas vyksta;
  3. Ugdykite atvirumo, kolektyvizmo, bendradarbiavimo jausmą.

Medžiaga: V. Surikovo paveikslo „Sniego miestelio užfiksavimas“ reprodukcija, žiemos sportą vaizduojančios iliustracijos; A3 formato popierius; guašas.

GCD progresas.

Vaikinai, siūlau apsvarstyti paveikslo reprodukciją, iliustracijas, vaizduojančias žiemos žaidimus, pasiklausyti A.S. eilėraščio ištraukos. Puškino „Žiemos rytas“.

O dabar prašau atsakyti į klausimus.

1. Kas nutinka gamtai žiemą?

2. Kokios spalvos vyrauja?

3. Ar tau patinka žiema? Kam?

4. Kokius žaidimus galima žaisti gryname šaltame ore žiemą?

5.Su kuo mėgsti žaisti ar tiesiog vaikščioti žiemą?

Žiemą žaidžiame sniego gniūžtes, žaidžiame, žaidžiame.

Vaikštome sniego pusnymis, vaikštome, vaikštome.

O ant slidžių bėgame, bėgiojame, bėgiojame.

Čiuoždami ant ledo čiuožiame, čiuožiame, šliuožiame.

Ir lipdome sniego mergelę, lipdome, lipdome.

Mes mėgstame žiemą kaip svečius, mylime, mylime.

Dabar, vaikinai, siūlau piešti savo mėgstamą pramogą žiemą. Piešinys turi perteikti nuotaiką. Tuomet Jūsų piešinius sujungsime į mozaikinę panelę pagal turinį: slidinėti, čiuožti, čiuožti rogutėmis, žaisti sniego gniūžtes ir t.t.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GCD santrauka apie piešimą parengiamosios grupės vaikams.

Tema: „Mūsų žiemos pramogos“.

Integracija edukacines sritis: « Meninė kūryba“, „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“.

Tikslai:

  1. Įtvirtinti gebėjimą piešinyje perteikti savo požiūrį į žiemos žaidimus
  2. Ugdykite vaizduotę, jautrumą tam, kas vyksta;
  3. Ugdykite atvirumo, kolektyvizmo, bendradarbiavimo jausmą.

Medžiaga: V. Surikovo paveikslo „Sniego miestelio užfiksavimas“ reprodukcija, žiemos sportą vaizduojančios iliustracijos; A3 formato popierius; guašas.

GCD progresas.

Vaikinai, siūlau apsvarstyti paveikslo reprodukciją, iliustracijas, vaizduojančias žiemos žaidimus, pasiklausyti A.S. eilėraščio ištraukos. Puškino „Žiemos rytas“.

O dabar prašau atsakyti į klausimus.

1. Kas nutinka gamtai žiemą?

2. Kokios spalvos vyrauja?

3. Ar tau patinka žiema? Kam?

4. Kokius žaidimus galima žaisti gryname šaltame ore žiemą?

5.Su kuo mėgsti žaisti ar tiesiog vaikščioti žiemą?

Kūno kultūra „Žiemos linksmybės“.

Žiemą žaidžiame sniego gniūžtes, žaidžiame, žaidžiame.

Vaikštome sniego pusnymis, vaikštome, vaikštome.

O ant slidžių bėgame, bėgiojame, bėgiojame.

Čiuoždami ant ledo čiuožiame, čiuožiame, šliuožiame.

Ir lipdome sniego mergelę, lipdome, lipdome.

Mes mėgstame žiemą kaip svečius, mylime, mylime.

Dabar, vaikinai, siūlau piešti savo mėgstamą pramogą žiemą. Piešinys turi perteikti nuotaiką. Tuomet Jūsų piešinius sujungsime į mozaikinę panelę pagal turinį: slidinėti, čiuožti, čiuožti rogutėmis, žaisti sniego gniūžtes ir t.t.


Piešimo pamokos santrauka vyresnioji grupė

"Žiemos pramogos"

Švetsova E.A.

Tikslas: Išmokite naudotis technologijomis netradicinis piešimas kai pavaizduota žiemos modeliai: piešimas ant putplasčio (monotipija).

Užduotys:

- Įtvirtinti vaikų gebėjimą klasifikuoti daiktus;

Įtvirtinti vaikų žinias apie sezoniniai pokyčiai gamtoje;

Ugdyti vaikus emociniu reagavimu, gebėjimu matyti ir

suprasti gamtos grožį, formuoti estetinius jausmus.

Pataisyti piešimo teptuku technikas.

Švietimo sričių integracija:žinios, bendravimas, meninė kūryba.

medžiagų: lazda, skėtis, guminiai batai, kumštinės pirštinės, pirštinės, badmintonas, vaikiškos plastikinės slidės, smėlio žaislai, akiniai nuo saulės, grėblys. Nuotraukos su vaizdu Įvairios rūšys sporto.

Kurso eiga.

Visi šie daiktai iš anksto išdėstomi grupėje įvairiose vietose. Vaikai yra grupėje.

Klausimas: Neseniai grupėje turėjome svečių. Jie skubėjo, o palikę grupę pamiršo kai kuriuos savo daiktus. Jie man paskambino ir paprašė juos surinkti ir pristatyti. Suraskime juos.

Vaikai vaikšto po grupę ir atsineša joje niekada nebuvusių daiktų ir padeda juos ant stalo.

Klausimas: Pažiūrėkime, ką radote.

Vaikai išvardija daiktų pavadinimus, kodėl ir kada jų reikia. (Žiemą žaisk ledo ritulį, badmintoną vasarą ir pan.)

V .: Pastebėjote, kad ant stalo yra daiktų, priklausančių tam tikram metų laikui.

D.: Taip. Slidės……žiemai, grėbliai……pavasariui, skėtis……rudeniui, akiniai…vasarai.

V .: Vaikinai, ar atspėjote, kokie svečiai atėjo pas mus?

D: žiema, pavasaris, vasara, ruduo (sezonai).

V: Gerai padaryta. O kaip dabar grąžinsime šiuos daiktus savininkams?

D. Atsakymo variantai.

V .: Daiktus galima grąžinti laukiant paeiliui kiekvieno sezono. Rudenį atiduosime grėblį, vasarą ..., pavasarį ...., vasarą ....

V .: O kokius dalykus, kokiu metų laiku galime grįžti dabar?

K: Kam tie dalykai vienu žodžiu?

D: Žaidimams.

K: Kokius dar žaidimus žaidžiame žiemą.

D.: atsakymų variantai

Rinkitės iš siūlomų paveikslėlių, vaizduojančių įvairias sporto šakas, paveikslėlius, susijusius su žiema.

V .: Ne tik vaikai mėgsta žaisti, bet ir gamta su jumis. Taip taip. Kaip manote, ar gamta gali žaisti, smagiai praleisti laiką su mumis? (skruostus pakutenkite sniegu, nosį sugnybkite nuo šalčio, važiuokite su stipriu vėjeliu).

Tačiau mėgstamiausia pramoga – piešti piešinius ant langų. Kokie jų vardai? Kaip manote, kas juos piešia?

D .: šalti raštai (žiema). Atkreipia šerkšną.

Dalyvaujant šalti raštai ant grupės langų, juos galima apžiūrėti kartu su vaikais. Jei ne, tuomet galite naudoti nešiojamąjį kompiuterį – parodykite jį elektronine forma (muškite kaip laišką nuo šalčio).


Į viršų