Muzikinė – integruota pamoka „Linksma kelionė“ vidurinei grupei. Vidurinėje grupėje integruota muzikinė pamoka „Žiemos miške rogutėmis“ Muzikinė teminė pamoka vidurinėje grupėje žiema

Marina Lozovaya
Išsamios muzikos pamokos vidurinės grupės vaikams „Žiema“ santrauka

TIKSLAS:

Formuoti stabilų klausos ir regos dėmesį;

Išmokite atidžiai klausytis muzika, išreikšti savo įspūdžius;

Išmokti ritmingai judėti, lavinti rankų ir kojų koordinaciją;

Išmokti dainuoti chore, individualiai, perteikti linksmą, džiugią dainos nuotaiką;

Lavinti suvokimą, mąstymą, vaizduotę, fantaziją, kalbą;

Ugdyti meilę ir domėjimąsi gamta, geranoriškumą, aktyvumą.

Pamokos eiga:

Vaikai laisvai įeina į salę ir sustoja ratu.

M. R .: Vaikai, šiandien pas mus atėjo svečiai, pasisveikinkite su jais.

VAIKAI DAINUOJA "SVEIKI" (si-sol-mi) 2 kartus.

PONAS: Vaikinai, klausykite ištraukos iš A. S. Puškino eilėraščio ir atsakykite, apie kokį sezoną kalbama -

Po mėlynu dangumi, nuostabiais kilimais,

Šviečiant saulėje guli sniegas....

Teisingai, žiema!

(Salėje yra maža eglutė, šalia jos – Kalėdų Senelio ir Voveraičių žaisliukai)

Pažiūrėk, kas mus aplanko (atsakymas)

O ką jūs manote, kodėl mūsų salėje išaugo maža eglutė ir atėjo Kalėdų Senelis ir Voveraitė? (netrukus Naujieji metai) .

Taip vaikinai nauji metai linksmiŠventė, kurią mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Visą šį laiką Kalėdų eglutė augs ir augs.

Vaikai, ar jūs visi turite šiandien gera nuotaika? Siūlau paieškoti!

ETIUDAS „Ieškome geros nuotaikos“

(nosies sparnų, antakių, skruostų, ausų, lūpų masažas)

Pasirodo, gera nuotaika tvyro mūsų viduje, todėl visi šypsosi vienas kitam ir, susikibę už rankų, perduoda tai vienas kitam.

PRATIMAS "APLAUSIS ŽINGSNIS" R. n. m.

PONAS: Kas, vaikinai, iš gyvūnų gali greitai bėgti, gerai šokinėti (zuikis)

Teisingai, zuikiai.

PRATIMAS "POLECHKA" D. Kabalevskis

(įvairūs šuoliai ant 2 kojų, parodyti letenas, ausis)

PONAS: Puiku, vaikinai, siūlau eiti ir atsisėsti ant savo kėdžių.

Vaikinai, aš žinau dainą apie Kalėdų Senelį ir kviečiu paklausyti.

DAINOS KLAUSYMAS "TĖVAS ŠALLIS" V. Gerčikas

Atsakyk klausimą:

Kokia kūrinio prigimtis?

Kokia nuotaika?

apie ka daina?

Apibrėžkite pagal žanrą.

PONAS A: Teisingai, vaikinai. Pažiūrėkite, kas atėjo pas mus (1 skaidrė)

Teisingai, keturiasdešimt. O tu ir aš žinome apie jos dainavimą, dainuosim?

GIEDANTYS GIESMES "PAMIRŠTAS - KETURIASdešimt"

PONAS: Siūlau plakti ritmą - rankose, ant kelių, ant pilvo, ant skruostų; ant flanelografo išdėliokite ritminį raštą apskritimais; žaisti muzikiniai plaktukai, šaukštai.

PONAS: Klausykite, vaikinai, kokios dainos įžangą aš grosiu?

DAINOS ĮVADAS GARSAI (vaikai nustato).

PONAS: Dainuosime chore, visi kartu.

PONAS: Šiandien sutvirtinsime jau gerai žinomą dainą ir dainuosime individualiai, tai yra kas nors patys, pagal valią. Kuris iš jūsų nori tai padaryti?

INDIVIDUALUS DAINAVIMAS.

Auklėtojas:

Vaikai, pažiūrėkite į šias nuotraukas ir pasakykite, kuo jos panašios. (2 skaidrė, kurioje pavaizduotos 2 nuotraukos apie žiemą).

VAIKAI: Jie rodo žiema.

MOKYTOJAS: Teisingai. Ir kuo jie skiriasi? Kas nori mums papasakoti apie vieną iš jų?

VAIKO ISTORIJA.

Vaikai, prisiminkime eilėraščius, kurie tiktų prie šių paveikslėlių.

POEZIJOS SKAITYMAS

PONAS: O dabar, vaikinai, pažaiskime ir šokime.

„ŠOKIS SU SULTANAIS“ choras. n. m.

ŽAIDIMAS "KIŠKIAI IR LAPĖ" R. n. m.

Auklėtojas: Žiema... kas tai, vaikai? Kokiomis spalvomis gamta dažo žiemą (atsakymai vaikai) Dabar .... jie eis į dailės studiją ir pagal posėdį muzika, skrisime virš apsnigto snaudžiančio miško, išgirsime sniego girgždėjimą po Kalėdų Senelio kojomis, aplenkiant savo valdas. Klausyti ir piešti.

KOLEKTYVINIS DARBAS VAIKAI IR MOKYTOJAS

(piešimas dažais – visais būdais)

Auklėtojas (rodo nuotrauką):

Štai ji – gražuolė, rusė žiema!

PONAS: Yra mūsų pamoka baigėsi. Jūs, vaikinai, šiandien buvote dėmesingi, puikiai dainavote, skaitėte poeziją, žaidėte, šokote, nuostabiai kalbėjote apie žiemą. Viso gero.

Susijusios publikacijos:

Išsamios pamokos vaikams „Zimushka-winter“ scenarijus Kompleksinės pamokos 2-3 metų vaikams scenarijus. „Zimushka-Zzima“ Programos turinys: 1. Vaikų pažintis su būdingi bruožaižiemos.

Integruotos muzikos pamokos santrauka parengiamoji grupė„Krištolinė žiema“ Edukacinių sričių integracija: „Meninė.

Išsamios pamokos parengiamosios grupės vaikams santrauka Tikslas: Socialinės situacijos sukūrimas vaikų vystymuisi formuojant elementarius matematinius vaizdus, ​​ruošiantis mokymuisi.

Tikslas: Apibendrinti ir susisteminti vaikų mintis apie žiemą kaip sezoną. Užduotys: Prisiminti žiemos požymius; toliau pristatyti.

Muzikinės pramogos vaikams vidurinės grupės „Zimushka-winter“ santrauka Programos turinys: vaikų muzikinio suvokimo ugdymas, kūrybinė vaizduotė; ugdyti susidomėjimą ir meilę muzikai, atgaivinti.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga

Darželis Nr.200 "Pelenė"

Muzikos pamokos santrauka vidurinė grupė"Zimushka - žiema"

2017 01 26

Tikslas: supažindinti vaikus su menu meniniu požiūriu.

Užduotys:

1. Sukelti emocinę reakciją į paveikslų, muzikos ir eilėraščių apie žiemą suvokimą;

2. Tobulėti vaikų kūrybiškumas;

3. Ugdykite meilę gimtajai gamtai.

Muzikiniai kūriniai: A. Vivaldi „Žiema“ (ištrauka), P.I. Čaikovskio „Sniego dribsnių valsas“, S. Prokofjevo „Pasaka“, D.B. Kabalevskis „Kaip valsas“

Nuotrauka: (nuotrauka, I. Šiškinas „Žiema“.).

Įranga: krakmolo maišeliai, sniego gniūžtės, varpeliai, mediniai šaukštai, tamburinai, molbertai iliustracijai, didelis lapas mėlyna-mėlyna spalva, išraižytos baltos snaigės, klijai, teptukai.

Kurso eiga.

Pedagogas: Mieli vaikinai! Šiandien mūsų pamoka skirta Zimushka - žiemai. Poetai apie ją kūrė eilėraščius, kompozitoriai – muziką, dailininkai piešė paveikslus.

Dabar klausysimės muzikinio kūrinio „Žiema“, kuriam muziką parašė kompozitorius Antonio Vivaldi, fragmento.

( Klausausi fragmento iš muzikinio kūrinio „Žiema“).

Pasakyk man, vaikinai, kokia muzika yra charakterio? (malonus, stebuklingas, grakštus, erdvus, pasakiškas).

Pasakykite, kokio instrumento garsus girdėjote šiame muzikos kūrinyje? (smuikas).

Gana teisus. Tai nuostabūs, stebuklingi smuiko garsai.

(Auklėtoja: atkreipia dėmesį į paveikslą, I. Šiškinas „Žiema“.)

Pedagogas: Vaikinai, dabar atkreipkite dėmesį į ekraną. Koks sezonas yra šioje nuotraukoje.

Vaikai skambina: Žiema.

Taip išties, garsus menininkas taip pat kaip kompozitorius, Vivaldi pasuko į šį metų laiką „Žiema“

Vaikinai, kas jums patinka šiuo metų laiku?

    Gražu, kai sninga

    Galima čiuožti, slidinėti, rogutėmis

    Smulkinkite sniego gniūžtes

    Sukurkite sniego senį

O kas tau liūdesį perša žiemą?

    Žiemą paukščiai ir šalti, ir alkani.

    IN kietas šalnas ir pūga neis pasivaikščioti.

Iš tiesų, žiemą negalite ilgai būti lauke. O lauko žaidimus reikia žaisti.

(Žaidimas - daina "Zimushka-winter")

Pedagogas: O koks sniegas? (atsako vaikai). O kai vaikštome šaltą dieną, sniegas yra po kojomis, ką tai daro? (traška). Šauniai padirbėta. Dabar aš tau duosiu maišelius krakmolo. Aš tau perskaitysiu eilėraštį, o ant žodžio „sniegas“ turite pavaizduoti sniego traškėjimą.

Kaip sniego kalnas, sniegas,

Ir po kalnu sniegas, sniegas,

Ir ant medžio sniegas, sniegas,

O po medžiu sniegas, sniegas.

Vaikai įgarsina eilėraštį krakmolo maišelių pagalba.

globėjas : O dabar rinksime maišelius į dėžę ir šiek tiek pažaisime. Kam mesti sniego gniūžtę, jis vadina bet kokį žodį, susijusį su žiema.

(Sniego gniūžtės žaidimas).

globėjas : Apie žiemą rusų žmonės sugalvojo daug patarlių.

Ar žinai patarlių apie žiemą?

Vaikai: „Nėra sniego ir nėra pėdsakų. Baigiasi metai ir prasideda žiema

– Pasirūpink savo nosimi esant dideliam šalčiui.

„Žiema be sniego – vasara be duonos“.

"Ačiū, šerkšnas, kad atnešė sniegą".

Sniego pusnys ir pūga – du draugai.

Fizik. minutė

globėjas : kaip senais laikais sakydavo Rusijoje: „Žiema skirta šalnoms, o mes – atostogoms“. Vaikinai, ar žinote žiemos laikas Ištisus metus būna daug švenčių. (Naujieji metai, Kalėdų laikas, Kalėdos, Maslenitsa ...).

Ir ne vienas linksmas žiemos šventė ne be muzikos. mes išpildysime su jumis dabar muzikinė kompozicija ant triukšmo instrumentų

Šauniai padirbėta! Jūs esate tikri muzikantai.

(Įrankiai surinkimui).

Vaikinai, užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad sninga. Atsirado didelės sniego pusnys.

Pedagogas: .- Pažvelkite į aukštas sniego pusnis mūsų kelyje! Kad jose nepaskęstume, eikime aukštai iškėlę kojas. Ėjimo pratimas aukštais keliais per įsivaizduojamas sniego pusnis.(groja muzika)

Pedagogas: O dabar kviečiu pasiklausyti žiemos pasaka. Patogiai įsitaisykite…

Pasaka: Kažkada buvo pūga močiutė, ji turėjo didelę gražią skarą, papuoštą snaigėmis. Naktį prie močiutės pūgos ant skaros ilsėjosi snaigės.

Kai pabudo pūgos močiutė, ji papurtė skarą, o tada snaigės šokdamos praskriejo žiemos laukyme.

O kartą visos snaigės išsibarstė, o pūgos močiutės skara liko be raštų. Padėkime rinkti snaiges ir jomis papuošti močiutės Pūgos skarą.

Vaikai renka snaiges ir puošia jomis skarą (galite ištiesti ant grindų arba iš anksto pritvirtinti mėlynai mėlyną paklodę prie molberto ir klijuoti snaiges). Darbo metu skamba bet kokia muzika apie žiemą (A. Vivaldi „Žiema“, P. I. Čaikovskis „Sniego dribsnių valsas“).

Pedagogas: Pagirkite vaikus.

Julija Vorobjova
Muzikinės pamokos vidurinėje grupėje „Zimushka-winter“ santrauka

Pamoka vidurinėje grupėje« Zimushka-žiema»

Programinės įrangos turinys. Supažindinkite vaikus su tapybos rūšimi – peizažu.

Muzikos taisymas. - padarė. žaidimai "Atpažinkite dainą pagal ritminį modelį".

Išmokykite vaikus atskirti mūzų nuotaiką. darbai. Grynai intonuokite dainos melodiją. Fiksuokite šokio judesius grafiniu piešiniu

Preliminarus darbas.

Raskite žiemos peizažus iš siūlomų rusų menininkų paveikslų

Prisiminkite (mokytis) rusų poetų eilėraščiai apie žiemą

Pamokos eiga

Vedos. Vaikinai, prisijunkite prie mūsų šiandien grupė iš miško atkeliavo snaigė

Ji kviečia tave pas save žiemos miškas.

Vaikai eina į salę

Vedos. Vaikinai, pažiūrėkite, kiek čia paveikslų ir kas ant jų pavaizduota

Vaikai. Miškas, medžiai, laukas

Vedos. Vaikinai, jei nuotraukoje matome gamtos vaizdą. Toks

paveikslas, kurį vadiname kraštovaizdžiu

Vedos. Koks metų laikas pavaizduotas šiose nuotraukose?

Vaikai Žiema

Vedos. Vaikinai, rinkitės nuotraukas su žiemos įvaizdžiu

Vaikai pasirenka ir pritvirtina snaigę prie pasirinktų Vedų paveikslėlių

Vedos. Vaikinai, jūs ir aš mokėme eilėraščius apie žiemą. Prisiminkime kokius.

Prisiminkite eilėraštį. S. Jesenina „Žiema dainuoja – šaukia“

Žiema dainuoja - šaukia,

Apšiurę miško lopšiai

Pušyno žiedavimas

Aplink su giliu ilgesiu

Plaukimas į tolimą kraštą

Pilki debesys Ir kieme pūga

Pasiskirsto kaip šilko kilimas,

Bet skaudžiai šalta

Žvirbliai žaismingi

Kaip našlaičiai vaikai

Susiglaudęs prie lango

MR vaikinai Tačiau apie žiemą mums pasakoja ne tik poetai ir menininkai. Galiu papasakoti apie žiemą muzika

Klausantis P. I. Čaikovskio. "Žiemos rytas"

M. R. Kokia nuotaika perteikiama muzika?

Vaikai: trikdo, liūdna, žiema.

M. R. Ką muzika iš prigimties?

Vaikai: Muzika greita, pūga, dygliuotas.

globėjas: Per tokią pūgą paukščiai limpa prie namų, skundžiamai čiulba. Ir pūga vis stiprėja

Vedos. Sniego turėjo būti daug

Varveklių garsas

Vedos. O vaikinai, girdi... atrodo, kad mūsų varvekliai kabo ant beržų ir dainuoja dainą (parodyti nuotrauką su beržais)

Vedos. Kaip atrodo šis piešinys?

Vaikai. Mūsų daina "Dangus yra mėlynas"

Vedos. Gana teisus. Tai mūsų mažoji giesmė

M. R. Dainuokim tai.

Vedos. O dabar siūlau išdėstyti šios dainos ritminį modelį. Ištraukiame stovą iš savo stebuklingos kišenės ir mūsų "magija" juosteles

Vaikai gauna

Vedos. O dabar pabandykime savo juostelėmis išdėlioti šios dainos ritminį modelį

Vaikai ant padėkliukų išdėsto dainą "Dangus yra mėlynas"

Vedos. išdėlioja jį ant molberto

Vedos. tikrina vaikų veiklą

Dainavimas "Dangus yra mėlynas"(-pakeisti aukštį) bandyk groti metalofonu?

Daina « Zimushka linksmas» muzika ir sl. N. Muryčeva: įtvirtinti vaikų gebėjimą melodingai dainuoti vidutinio tempo, pavieniui, kad būtų pasiektas aiškus ir aiškus žodžių tarimas. Pasiūlykite dainuoti judesiu.

O dabar snaigė kviečia visus vaikinus šokti. Prieš pradedant šokti, siūlome prisiminti šio šokio judesių seką. Su mokytoju ant molberto išdėstykite judesių schemą

Šokis "Geras vabalas"

Schema: 1. Bėgimas. 2. Plojasi 3. Berniukas klūpo, mergina laksto aplink jį 4. "Išplaukė"

Vedos. O, vaikinai, atrodo, kad čia kažkas ateina pas mus.

Pasirodė sniego moteris

Vedos. O vaikinai, žiūrėk, pas mus atėjo sniego senelis

Apvalus šokis – žaidimas "Sniego moteris"

Susijusios publikacijos:

Priekinės pamokos santrauka parengiamojoje kompensacinės orientacijos grupėje „Zimushka-winter“ Darbo su vaikais forma: žaidimas – kelionės. Tema: "Zimushka - žiema". Ugdymo sritys: Kalbos raida; Kognityvinė raida;

Muzikinės pamokos antrajai jaunimo grupei „O tu, žiema-žiema“ santrauka Tikslas: užpildykite vaikų gyvenimus teigiamų emocijų siejamas su suvokimu muzikinių, poetinių ir meniniai vaizdaižiemos. Tikslas:.

FTsKM vidurinės grupės „Zimushka-winter“ GCD santrauka„Zimushka-winter GCD“ santrauka Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie žiemą, žiemos renginiai, linksmi, žieminiai rūbai. Užduotys: Edukacinės: -Mokyti.

Vidurinės grupės „Zimushka-winter“ edukacinės veiklos santrauka Skambant muzikiniam akompanimentui (pūgos kaukimas), į grupę įeina mokytojas žieminiais kostiumais. Mokytojas: Sveiki vaikinai! Tu žinai kas.

Atviros tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje santrauka "O tu esi Zimushka-Winter!" ATVIRTOS TIESIOGINĖS UGDYMO VEIKLOS VIDURINĖJE GRUPĖJE SANTRAUKA "O tu esi Zimushka-Winter!" Tikslas: išmokyti vaikus piešti žiemą.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos, skirtos kalbai lavinti vidurinėje grupėje „Zimushka-winter“, santrauka. Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendrasis lopšelis-darželis Nr. 98“ savivaldybė miestai.

Programos turinys:

Tikslas: ugdyti vaikų emocinį reagavimą į muziką skirtinga prigimtis V skirtingi tipai muzikinė veikla

Užduotys:

Švietimas:

Ugdyti vaikų gebėjimą improvizuoti pagal muziką skirtinga prigimtis.

Lavinti vaikus gebėjimą derinti judesius su žodžiu, atlikti judesius ritmingai, laisvai, išraiškingai.

Suformuoti vaikams norą kalbėti apie muziką, apie jos charakterį ir išraiškingas priemones.

Kuriama:

Ugdykite toną, intonacinę klausą, ritmo pojūtį.

Ugdyti vaikų kalbą muzikinių ir ritminių pratimų, dainelių pagalba.

Švietimas:

Toliau ugdykite vaikų meilę muzikai. Gebėjimas išklausyti, pagarba suaugusiems ir bendraamžiams, užjausti.

Metodai ir metodai:

Vaizdinis: mokytojo parodymas dainuojant, judant, grojant muzikos instrumentai. Žaislinių personažų egzaminas Žodinis: pokalbis, klausimai vaikams. Praktinis: pratimai, situacijų modeliavimas, didaktinis žaidimas, muzikiniai žaidimai, apvalių šokių žaidimas, dainuojantis muzikos suvokimas.

Įranga:

Tamburinai, varpai, muzikiniai trikampiai.

Žaislai: zuikis, voverė, lokys, eglutė, snaigės, namas, Preliminarus darbas:

Pokalbiai apie žiemą, žiemos žaidimus, kaip gyvūnai ruošiasi žiemai. Preliminarus muzikos klausymasis P.I. Čaikovskis iš baleto „Spragtukas“ „Sniego dribsnių valsas“. Mokymasis dainų: „Kalėdų eglutė“, „Sniegas, sniego gniūžtė“, apvalus šokis „Kiškis“. Šokio „Meškiukai“ mokymasis. Mokymasis muzikinio-ritminio žaidimo „Pas“, „Muzikinis varpas“.

Pamokos eiga:

Muzikos garsai. P.I. Čaikovskio „Sniego dribsnių valsas“. Vaikai įeina į salę ir pasitinka svečius.

Ponas. Vaikinai, sveiki! Klausyk ką magiška muzika susitinka! Tai "Snaigės valsas" o kompozitorius P. I. Čaikovskis parašė šią muziką.

Muzika pasakojo, kad krenta snaigės ir žemę dengia snaigės. Ar pažaisime su snaigėmis?

Muzikinis žaidimas „Sniego gniūžtė“ mus. ir sl. E. Makšantseva

Ponas. Vaikinai, koks dabar metų laikas?

Ponas. tiesa, atėjo žiema (logotipo ritminis žaidimas)

pūkai sukasi,

Į krūmus, į namus

Snaigės krenta.

Žemė buvo nubalinta

Takai buvo užpelkėti

Krentančios, besisukančios baltos snaigės....

Taip pat įdomu žiemos veikla vyresniajai grupei:

Pedagogas:

O, žiūrėk, ir aš pagavau snaigę, bet ji netirpsta, turi būti stebuklinga.

(paima snaigę)

Vaikinai, klausykite.

Smalsus meškiukas nuo pat lopšio visada svirduliavo.

Jis neklausė mamos, tėčio, meška valgė daug medaus.

Jis nenorėjo eiti miegoti, norėjo vaikščioti žiemą.

Jūs, vaikinai, eikite į mišką – suraskite mums meškos jauniklį!

Ar galime padėti sugrąžinti lokį į savo duobę? Tik kelias į priekį sunkus, tolimas. ar einam?

Vaikų atsakymai.

Susikibkime visi rankomis, kad nepasiklystume.

Jie skamba pagal muziką. Nuėjome prie pianino.

PONAS. Ir štai pirmoji kliūtis – tai vaikinai aukštas kalnas. Lipkime juo kartu.

(dainuoja "Here I go up, here I go down")

Skamba pūgos garso takelis.

Pūga šluoja baltą kelią.

Nori paskęsti minkštame sniege.

Vėjas pakeliui užmigo.

Nevažiuokite per mišką, nevažiuokite.

Vaikinai, kaip sukasi pūga?

(motorinė vaikų improvizacija pagal P.I. Čaikovskio muziką)

Muzika sustoja.

Vaikinai, mes su jumis miške... kiek sniego susikaupė, kokios didelės sniego pusnys, reikia per jas prasibrauti. Eik, tik pakelk kojas aukštai, kad neįklimptum į sniegą.. atsistokime vienas už kito, rankos ant diržo.

(vaikščiojimas aukštu kojos pakėlimu)

Vaikinai, niekas nepasiklydo? dabar patikrinsiu.

(E. Tilicheeva žaidimas „Aidas“)

Visi čia, niekas nepasiklydo, skambinkime Mišutkai – niekas neatsiliepia. Vaikinai, žiūrėk, nešk pėdsakų, ir jie veda prie eglutės.

(vaikai eina prie eglutės)

Sunku, eglutė, jos šakos buvo padengtos sniegu. Pasigailėkime eglutės, paglostykime.

(Vaikai atlieka pavasariškus ir švelnius, glostančius judesius rankomis, dainuoja: „Eglutė gera, eglutė graži“).

Negirdi! Reikia sušildyti eglutę, reikia padainuoti jai dainą.

Dainos „Eglutė stovėjo“ muzika ir žodžiai N. Karavajevos, aranžuotė – L. Oliferova.

O kas sėdi po eglute ir dreba nuo šalčio?

Kiškis mažas, kiškis baltas.

Insultas, pasigailėk jo. kas jis toks?

Atsakymai: minkštas, purus!

Ponas. Tai tiesa!Zuikis sustingęs, jis nemoka dainuoti, jis prašo jūsų, vaikinai, padainuoti jam skundžiamą dainą apie tai, kaip jam užšalo uodega.

Vaikai liūdnai dainuoja: „Zuikiui šalta, baltam šalta“

Kiškis šokinėja prie eglutės,

Jis muša leteną į leteną.

Kokie smarkūs šalčiai

Sušildykime zuikį, ar ne? Šok, zuik su mumis!

Apvalus šokis „Kiškis“ r.n. daina.

Zuikis sušilęs, džiaugsmingas.

Ačiū, kad sušildėte mane, o dabar noriu žaisti su jumis.

Atidžiai klausykite muzikos ir perduokite tamburiną.

Estafetės žaidimas su tamburinu.

Ačiū, zuikiai. Ar matėte Mishka?

Mačiau, kad atbėgo pas mus į proskyną, pažaidė, o kai jau pakankamai pažaidė, nubėgo toliau.

Ačiū, zuikiai. Viso gero!

Vaikščiojimas aukštomis kojomis.

Pažiūrėkite, kas šokinėja pas mus:

Atspėk mįslę:

Džiovinta russula,

Ji rinko riešutus.

Visos atsargos sandėliuke

Jai tinka.

Vaikai: Voverė!

Voverė dainuoja:

Sveiki bičiuliai!

Vaikai dainuoja atgal.

Sveiki!

Vovere, ar matei mešką miške?

Žinoma, kad mačiau. Jis čia važinėjo rogutėmis. Jis atsisėdo ir nusirito, štai pėdsakai ..

Kaip mes galime tai rasti?

Turiu juokingą varpelį. Aš tau duosiu. Tu žaidi su juo, o lokys išgirs ir bėgs ...

Ačiū, voverė! Iki!

Žaidimas "Varpas" Mūzos. M. Kartušina

O vaikinai, klausykite

Kažkas laužo šakas

Kažkas skuba pas mus.

Mokytojas išima meškiuką.

Skrybėlė, kailiniai, tai visas lokys.

Mojuoja letenomis – linksmai šoka!

Vaikinai, šoksim?

Šokis "Meškiukas"

Taip, žiemą gražu ir smagu, bet miške nėra nei aviečių, nei mėlynių, nei grybų, nei saldaus medaus. Aplinkui sniegas ir ledas. Gerai, kad meškos žiemą miega.

O štai meškos namai. Koks gražus! Kokie gražūs varvekliai ant jo! Kaip jie skamba?

(žaidžia trikampį)

Vaikų atsakymai.

Ačiū, kad mane suradote ir parvežėte namo. Dėkodamas už tai, noriu su jumis pasielgti.

M. R. Ačiū, Miša!

Vaikinai, užmigdykime lokį. O kad jis sapnuotų saldžius sapnus, pagrokime jam lopšinę.

Mocartas . Mocarto „Lopšinė“ (triukšmo orkestras)

Pelė užmigo. Skamba pūgos garso takelis.

Vėl staugia pūga

Ir šluoja takus

Bėk viską atgal

Į mūsų mėgstamą darželį!

Vaikai palieka kambarį.

Nominacija: Vaikų darželis, žiemos klasės, vidurinė grupė, klasės užrašai, GCD, muzikos pamokos
Pavadinimas: Žiemos veikla. Santrauka vidurinėje grupėje muzikinės pramogos„Ieškau lokio“.


Pareigos: muzikos vadovas
Darbo vieta: GBOU mokykla Nr.1353 IKI Nr.4
Vieta: Zelenogradas, Rusija

Muzikinė – integruota pamoka „Linksma kelionė“

vidurinei grupei

Muzikos vadovė: Zolina Svetlana Nikolaevna

Tikslas: formuoti atlikimo įgūdžius, lavinti meninį ir estetinį skonį, sukelti ryškų emocinį atsaką suvokiant kitokio pobūdžio muziką. Tobulinkite savo orkestro grojimo įgūdžius. Išmokti dainuoti išraiškingai, taisyklingai perteikti dainos prigimtį, kolektyviai pritariant fortepijonui ir į fonogramą. Išmok išraiškingai ir ritmingai judėti, pereiti šokyje emocinis-vaizdinis turinys.

Preliminarus darbas:

mokytis patarlių su vaikais, šokti „Snaigės“, šokti su lietumi ir blizgučiais,

išmokite dainas "Zimushka - žiema", "Žiema", paruoškite kūno kultūros minutes,

išmokti žodžių tekstą su simboliais – kiškis, lapė, meška, sniego senis, paštininkas.

Įranga ir medžiagos:žiemos iliustracija; vokas su laišku; orkestro instrumentai; snaigės; lazdos - lietus; sniego kilimas; snaigės (lipdukai) dovanai.

Dvikalbis komponentas: rogutes - shana, ziema - kys.

Pamokos eiga:

Muzikos vadovas:

Sveiki bičiuliai! Sveiki svečiai!
Labas rytas saulė ir paukščiai! Labas rytas besišypsantys veidai!
Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai,

Susitikę pasisveikinkite: "Labas rytas!"

(vaikai sėdi savo vietose, ant kėdžių)

Dainuoja "Labas rytas!"

(dainuoja merginos, dainuoja berniukai, tada visi).

Muzikos vadovas: Vaikinai, šiandien noriu pradėti mūsų pamoką mįsle:
"Sniegas ant laukų, ledas ant upių, vaikšto pūga, kada tai atsitiks?"

Vaikai:Žiemą!

Muzikos vadovas:

Šiandien kalbėsime apie žiemą.
Yra mūsų muzikinė pamoka Tai vadinasi "Laiminga kelionė!"
Žiema yra nuostabus metų laikas! Gamta tokia graži žiemą!
Kaip skamba žodis žiema? kazachų kalba. (atsako vaikai)
Pasakykime tai tyliai kartu. Ištarkime tai kartu garsiai.
Pažiūrėkime šiek tiek apie žiemą. skaidres žiemos peizažas)
Ir apie ją, apie žiemą, rusų žmonės sugalvojo daug patarlių.
Ar žinai patarlių apie žiemą?

Vaikai: „Sniego nėra ir pėdsakų nėra. Baigiasi metai ir prasideda žiema
– Pasirūpink savo nosimi esant dideliam šalčiui. „Žiema be sniego – vasara be duonos“.
"Ačiū, šerkšnas, kad atnešė sniegą". Sniego pusnys ir pūga – du draugai.

(paštininkas bėga)

Paštininkas: Laiškas! Laiškas, laiškas tau!

Mūzos. rankastėvas: Vaikinai, gavome laišką! Ačiū paštininkui.

(paštininkas pabėga)

Mūzos. prižiūrėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite į įdomų laišką, dabar aš jums jį perskaitysiu.

Ar norite sužinoti, kas jame yra?

Vaikai: Taip!

Mūzos. prižiūrėtojas(skaito): Sveiki, mano brangūs vaikai!
Jūsų šventėje išgirdau labai įdomią dainą apie Zimushka-winter!
Maldauju, ateik pas mane ir išmokyk ją dainuoti!
Pagarbiai, Snieguolė!

Mūzos. prižiūrėtojas: Vaikinai, sutinkate eiti aplankyti! - Taip!
Sniego senelis gyvena toli miške, ar bijai sušalti? - Ne!
Patikrinkime.

Fizinės minutės „Šaltis ir vėjas“ vykdymas(su muzikiniu akompanimentu)

Mūzos. prižiūrėtojas: Aš matau, vaikinai, kad jūs nebijote šalčio!
Manau, laikas mums leistis į smagią kelionę!
Bet ką mes su tavimi einame? Išrado!
Užduosiu tau mįslę! Atspėk! Eikime su tuo!
„Kaip nemalonu juos tempti atgal į kalną.
O nuo kalno jau eina patys, eina patys, kartu su mumis!
Ar atspėjote draugus? Laukiu atsakymo greičiau?

Vaikai: Rogutės!

Muzikos vadovas: Teisingai, bet kazachų kalba?

Vaikai: Rogutės! Shana!

Muzikos vadovas: Važiuojam su tavimi į mišką rogėmis! Mes tampame ratu poromis!

(rogių pastatymas su muzikiniu akompanimentu)

(vaikai atsisėda; atidarykite ekraną su žiemos vaizdu)

Muzikos vadovas: Štai ir mes! Vaikai žiūri, kaip tai gražu!
Dangus ryškiai mėlynas! Valgė, pušys šerkšne!
Sniegas spindi po kojomis! Tai vyksta tik žiemą!

Kūno kultūra "Žiema" (be muzikinis akompanimentas )

Muzikos vadovas: Vaikinai, ar jums visiems patinka sezonas – žiema?

Dainuokim dainą apie ją!

Dainos „Zimushka, winter“ atlikimas

Muzikos vadovas: O, vaikinai, visi keliai padengti sniegu! Visi keliai uždengti!
Kaip dabar rasime kelią į Sniego senį?
Ar galime paklausti miško gyvūnų?

(Įeina Miška)

Muzikos vadovas: Ir štai ateina Meškiukas! Sveiki, Mishenka - meškiukas!
Parodyk mums kelią į Sniego senį! Mes lankomės!

Turėti: Vaikinai, jūs iš darželio? - Taip!

Man reikia tavęs tik dėl tavęs!
Man patinka klausytis muzikos! Aš to mokau miško mokykloje!
Padėkite man, vaikinai, apibrėžti muziką!

(skamba kūrinių ir dainų ištraukos, vaikai vardija vardus ir kompozitorius).

1. „Kovas“; 2. „Rytas“;

3. "Aksak kulan" Kurmangazy;

4. D. Kabalevskio „Klounai“.
5. P.I. Čaikovskio „Gėlių valsas“)

Turėti: Ačiū, kad padedate! Jūs esate puikūs bičiuliai! Bet aš negaliu tau padėti! Pašauksiu kitą kiškį!

(Meška pabėga, Įbėga Zainka)

Muzikos vadovas: Zainka, pasakyk mums, kaip rasti Sniego senį?

Kiškis: Jums bus smagu groti instrumentais, ką daryti toliau – išmoksite!

(orkestras skamba muzikaliai - triukšmo instrumentai)

Kiškis: Ačiū už žaidimą, aš tau pakviesiu lapę! Ji tikrai žino.

Jis visą dieną vaikšto po mišką.

(zuikis pabėga, lapė įbėga)

Muzikos vadovas: Voveraitė, padėk mums patekti į Sniego senį!

Voveraitė: Aš padėsiu, bet pirmiausia šoki man!

Šokis "Snaigės"(merginos šoka)

Muzikos vadovas: Vaikinai, pakalbėkime apie kūrinio, kuris skambėjo šokant Snaigėms, pobūdį. Būkite atsargūs pasirinkdami teisingus apibrėžimus.
« Pasakiškas, liūdnas, greitas, ryžtingas, iškilmingas, magiškas, erdvus, atšiaurus, stiprus, skraidantis, grakštus, piktas, žygiuojantis, piktas, griežtas, jaudinantis “

Muzikos vadovas: Puiku vaikinai! Pasirinkite tinkamas sąlygas!

Voveraitė: Nudžiuginote mane, Labai - labai nustebote ir nusipelnėte atsakymo!
Užmerkite akis, aš siunčiu tave ten!

(Lapė pabėga, sniego senis įeina)

Sniego senis: Sveiki vaikai! Merginos ir berniukai! Džiaugiuosi, kad atėjai pas mane!
Labai noriu dar kartą išgirsti tavo dainą apie Zimušką. Aš taip myliu žiemą!

Atliekama daina „Žiema“.(pastatytas, Sniego senis taip pat vaizduoja)

Muzikos vadovas:M dainavome tau dainą. Mes irgi norime šokti!

Šokio spektaklis(su lietumi ir blizgučiais)

Sniego senis: Labai malonu, nustebinai mane! Ačiū!
Noriu padovanoti jums stebuklingų snaigių!
Jie suteiks jums džiaugsmo ir geri jausmai!

(priklijuokite snaiges ant vaikų rankų)

Sniego senis: Ir kad greičiau patektum į darželį.

Padovanosiu tau dovaną - baltą sniego kilimą! ( ištiesia kilimą)

Sniego senis: Atsigulkite ant jo ir užmerkite akis!
Kilimas greitai nuneš į darželį!
Žinau nuorodą – tai stebuklingas sapnas!

(skamba rami muzika, sniego senelis lėtai išeina)

Muzikos vadovas: Blakstienos krenta, akys užsimerkia,
Ramiai ilsimės, užmiegame su stebuklingu sapnu.
Kvėpuokite lengvai, laisvai.
Mums gera pailsėti, bet laikas keltis!
Štai mes su jumis darželis.

Ar jautėte, kad tapome malonesni
Ir tegul aplink mus būna daugiau gerumo.

(vaikai atsako į klausimus muzikos vadovas)

Muzikos vadovas: Vaikinai, mūsų pamoka baigėsi.

Prisiminkime, apie kokį sezoną šiandien kalbėjome?

Keliavome žiemos mišku. Su kuo mes ten susitikome? Pas ką mes lankėmės? Kokias dainas grojome? Kokius šokius jie šoko?
Ar mes puikūs? Plojome sau! Pamoka baigta!


Į viršų