Чому кустодіїв назвав свою картину бузок. Презентація підготовки до написання-опису за картиною Б

Урок з російської мови у 7 класі на тему "Розвиток промови. Підготовка до написання-опису за картиною Б.М.Кустодієва "Бэз" вчить збирати і фіксувати матеріал спостережень. Учитель у процесі розмови звертає увагу учнів на ознаки предметів, важливі для розкриття ідейно -художнього задуму картини

Художник Кустодієв Б.М. дуже любив прості сонячні дні. Він намагався зображати на своїх полотнах реальне життя. Показував, як люди працюють, відпочивають, святкують. Нерідко серед його творів та моменти з його життя.

Полотно "Бузок" - один з таких найпростіших і найулюбленіших творів.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Морозова І.Є.,

Заступник директора з виховної роботи

Вчитель російської мови та літератури

МБОУ «Середня загальноосвітня школа№ 22»

Муніципальної освіти

Міський округ Сімферополь Республіки Крим

Урок з російської мови у 7 класі

(У рамках тижня «Тобі, молодий учитель»)

Тема: «Розвиток мови. Підготовка до твору – опис по картині Б. М. Кустодієва «Бэзель»

Мета: 1) познайомити учнів із художником Б.М. Кустодієвим;

2) підготувати до твору за картиною, використовуючи робочий матеріал підручника;

Обладнання: презентація, матеріал, підручники російської мови.

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2. Орфографічна розминка:

Відкрийте зошити, запишіть число, « Класна робота», Запишемо слова, графічно позначимо орфограми.

Букет бузку, переливи квітів, рожево-лілова палітра квітів, квіткова хмара, пишність бузкової піни, випромінюють ніжний аромат. (Слайд 3)

Графічно позначте орфограми.

Вам знайомі ці словосполучення?

У якому творі ми їх використали?

Висновок: «Ці слова ми використовували при написанні твору за картиною П.П.Кончаловського «Бэз у кошику» в 6 класі».

3. Повідомлення теми та мети уроку

Ось і сьогодні ми готуватимемося до написання твору по картині «Бэз», але тільки іншого художника, Б.М.Кустодієва (слайд 1).

Навчимося описувати цю картину (слайд 2).

4.Словникова роботаза підручником (усно).

Як ви вважаєте, чому художники звертаютьсядо теми «бузки»?

Прочитайте матеріал рубрики «Це цікаво» у підручнику російської мови на сторінці 93.

Висновок: "Це слово означає "квітка", квіти прикрашають наше життя, а ми прикрашаємо нашу мову".

5. Ознайомлення з художником (слайд 5).

Насамперед, познайомимося з художником.

5.1. Б.М.Кустодієв - видатний російський художник-жанрист, пейзажист, портретист,

театральний декоратор, графік, художник-імпресіоніст

5.2. Словникова робота (писемно).

Художник-імпресіоніст - це художник, для якого важливі враження, відчуття, особисте.

6. Ознайомлення з творчістю (слайд 7)

Ми бачимо світлу пляму, відчуваємо радість.

7.Рабта з підручником (упр.181, стор.92-93) (слайд 8)

Відкрийте підручник на стор. 93, прочитайте два абзаци.

Подивіться на слайд, картину.

Ми побачили, що для художника важлива особиста.

8.Робота з підручником. Історія написання картини (слайд 9).

Отже, ми бачимо жінку з дитиною, - важливеу житті художника.

9.Робота з репродукцією по картині Б.М.Кустодієва «Блакит» (слайд 10)

1)Хто зображений на репродукції по картині Б. М. Кустодієва «Блакит»?

2)Коли відбувається дія, зображене на картині?

3) Що ми бачимо на передньому планірепродукції?

4) Який задній план репродукції з картини?

5) Які фарби використовує Б. М. Кустодієв до створення весняного настрою?

6) Що ви відчуваєте, дивлячись на цю картину?

Висновок. Нам добре, ясно.

10. Робота над планом (слайд 11)

Складаємо план твору. .

1.Вступна частина.

Можна додати інформацію художника, висловити загальне враження від картини;

згадати, які фарби переважають.

ІІ. Опис картини.

Потрібно відповісти на запитання:

1.Что зображено на передньому плані картини?

2.Що бачимо на задньому плані?

4. Яке ставлення до світу показав митець своєю картиною?

III.Висновок. Настрій, почуття глядачів.

Які емоції та бажання картина викликає у вас?

Висновок: "Ми згадали, як потрібно складати план".

11.Підбір робочого матеріалу (слайд 12).

А тепер готуємо робочий матеріал до пунктів плану.

Висновок: «Матеріал до твору зібрали. Тепер попрацюємо над мовою твору».

12. Робота над мовою твору (слайд 13)

1. Які мовні конструкції ви зустрілися?

2. Яке смислове навантаження вони мають?

Надають динаміку,

Прикрашають мову, дозволяючи детальніше і точно описати предмети.

Висновок: «Наш твір має бути багатим на різноманітність словника і граматичного ладу мови, що використовуються в ході оформлення висловлювання».

13. Орфографічно-пунктуаційний практикум (слайд 14)

Попрацюємо над граматичними конструкціями. Пояснимо орфограми та пунктограми.

1 )На задньому плані - зроблений з колод, фарбований жовтою фарбою будинок, темно-зелене листя чагарника, що росте біля паркану.

2) Полотно нагадує гроно з яскравих насичених колірних плям, точно щільна, пишна кисть бузкової квітки.

14. Усний твір за картиною.

Тепер послухаємо кілька висловлювань.

15. Рефлексія (слайд 15)

15.1.Слово вчителя:

Перед вами незакінчені пропозиції. Будь ласка, закінчіть їх.

15.2.Висловлювання з використанням прийому «Продовжи пропозицію»:

Я навчився…

Найбільше сподобалося.

Не вдалося…

Залишилися питання.

16. Висновок.

Чого ви навчилися на уроці?

17. Оцінювання з коментарями.

Активні були…

18.Домашнє завдання

Напишіть невеликий твір про своє враження від картини, використовуючи необхідні матеріализ прочитаного тексту, з матеріалу уроку, а також інформацію про художника та його твори, розміщену в Інтернеті (http/artru.info) (слайд 14)


Художник Кустодієв Борис Михайлович дуже любив прості сонячні дні. Він намагався зображати на своїх полотнах реальне життя. Показував, як люди працюють, відпочивають, святкують. Нерідко серед його творів трапляються й моменти його життя. Полотно Бузок один з таких простих і найулюбленіших творів.

Ми бачимо чудовий сонячний день. Промені сонця висвітлюють дерев'яний будинок на задньому плані. Він дуже великий та красивий. Світлі колоди видають недавній вік будівлі. Біля самого вікна будинку розташувався великий кущ бузку.

Вона дуже висока та густа. Цілі бутони квітів розташувалися в самому верху, ближче до сонечка. З вікна відкривається неймовірний вигляд на всю цю красу, плюс до всього ще й дивовижний запах заповнює будинок.

Але більше, ніж бузок, погляд приковує молода жінка з дитиною на руках. Очевидно, це дружина художника з дочкою. Вони пройшли у відчинену хвіртку і прямують кудись на прогулянку. День дуже погожий, та й уся сім'я у зборі, чому б і не прогулятися серед краси природи. Одягнені панночки в красиві світлі сукні. На дружині довге біле платтяіз закритою шиєю та повним рукавом. А на дівчинці пишна сукня

У синю смужку. Вона ще дуже маленька, тож сукня закриває її ніжки.

Для автора найбільшою радістю у житті була його родина. Це видно тому, з яким трепетом та любов'ю він зображував їх і все, що з ними пов'язане. Все полотно світиться любов'ю, турботою та щастям. Прекрасний художник і чудова картина.

(4 оцінок, середнє: 4.75 із 5)



Твори на теми:

  1. Про знаменитому художникуП. П. Кончаловському відомо, що він був ще й чудовим садівником, вміло та любовно вирощував різні квіти....
  2. Майя Кузьмівна Копитцева – талановита російська художниця, відомий майстерживопису та натюрморту. Її картини тонко передають красу та велич рідної...
  3. Майстер зображує на картині один із літніх вечорів. На полотні можна спостерігати, як дівчата повертаються додому, після косовиці. Літо...
  4. Перед нами картина відомого російського художника Н. Н. Ге «А. С. Пушкін у Михайлівському». На ній зображено зустріч Пушкіна з...

Тема. Розвиток промови № 9. Твір-опис картини Б. Кустодієва «Блакит».

Цілі: розвивати навички усного та писемного мовлення, удосконалювати навички опису творів живопису; розвивати уяву учнів, збагачувати активний словник учнів описовою лексикою, удосконалювати орфографічні навички, виховувати позитивно-спрямовані моральні якостіособистості – завзятість, працьовитість, ідентичність із російською культурою.

Методичні прийоми, основні види діяльності : пошук, аналіз, перетворення інформації, витягнутої з різних джерел, бесіда з питань, робота з текстом, усний опис картини, аналіз мовного матеріалу, твір по картині.

Випереджувальне завдання: підготувати інформацію та презентацію про Б. Кустодієва.

Запланований результат : вміння відбирати та систематизувати матеріал на певну тему; представляти та передавати матеріал з урахуванням заданих умов спілкування.

Вид контролю : текст твору-опису картини.

Устаткування : Портрет Б.Кустодієва, репродукції картин, Пісня Єрьомки «Широка масляна» у виконанні Шаляпіна, роздатковий матеріал: репродукція картини «Бэзель», тексти для роботи, презентація, проектор.

Хід уроку

    Організаційний момент: інтрига (1 слайд)

Літери ми складаємо у слова, слова – у речення, із речень ми створюємо тексти. Хто з вас припустить, чим ми свами займатимемося на уроці? (розвитком мови)

1. Прийом "Чекання".

Вчитель: Продовжіть мою думку«СЬОГОДНІЙ УРОК НАВЧИТЬ МЕНЕ…»

(Аргументувати, висловлювати власні судження на тему уроку; розповідати про зміст картини ...)

2. Запис у зошитах: Десяте грудня. Класна робота. Урок розвитку мови(2 слайд)

- Я запрошую вас увійти до зали, піднятися блискучими сходами і відвідати картинну галерею (3 слайд)

(Репродукції – на дошці: «Купчиха», «Купчиха за чаєм», «Масляна» (1919), «Зима. Водохреща Водохреща», «Масляна» (1916), «Ф.Шаляпін» «школа в московській Русі», загальне знайомство з ними)

ІІ. Підготовка до твору з картини

Слово вчителя. Перед нами світ кустодіївської Русі.

Живопис Кустодієва має багато спільного з народним мистецтвом - з розписом Городецьких візерунків, на які така багата була провінція. Так само, як у народному мистецтві, у роботах художника весело та дзвінко поєднуються зелений, жовтий, червоний тони, в умовно-площинній манері зображуються обличчя та фігури, дерева, бані церков та дзвонів. Але головне, що ріднить манеру Кустодієва з російським народним мистецтвом, - це піднятий, святковий настрій, та веселість, яка неминуче супроводжує кожне народне гуляння, кожне свято.

Ситі купчихи, чаювання з самоваром, масляні гуляння, звичні, застиглі форми провінційного життя - цей світ уходив у минуле, руйнувався, і Кустодієв не міг цього не бачити і не розуміти. Не форми цього життя були йому милі, а те, що стояло за ними, - стихія народна, розудала, буйна, широта душі російської людини, відчуття їм повнокровності буття. Ось чому про картини його говорили, що є в них велика правда про Росію.

В 1019 Кустодієв пише «Масляну» (зберігається в музеї-квартирі І. І. Бродського в Ленінграді). Цей сюжет - один із найулюбленіших. Першу «Масляну» художник написав у 1916 році, потім неодноразово створював варіанти. Чому так приваблював його цей сюжет? Чи тому, що подобалася йому російська зима чи саме свято прощання з нею давало змогу зібрати разом і показати всіх персонажів улюбленої ним фантастичної країни, показати й це місто, в якому кожен із глядачів впізнавав свою батьківщину? Про це розповідав син Борис Михайлович. Приходили до майстерні люди і, подивившись на полотно, вгадували: хто – Кострому, хто – Москву, хто – Ярославль. Навіть вулиці часом називали, сперечалися. А художник лише посміхався, йому до душі були ці суперечки. Він до того ж і прагнув, щоб кожен дізнавався про своє, рідне.

На тлі народного гуляння на масницю написав Кустодієв один із найкращих своїх портретів - портрет Ф.Шаляпіна. Написав так, що розумієш глибинні основи майстерності великого артиста, ніби чуєш його голос. Згадуючи сеанси в майстерні Кустодієва, Шаляпін писав: «Багато я знав у житті цікавих, талановитих та добрих людей. Але якщо я коли-небудь бачив у людині справді високий дух, то це в Кустодієві...» І ще: «Тільки неймовірна любов до Росії могла обдарувати художника такою веселою влучністю малюнка і такою апетитною соковитістю фарби».

(Можливо прослуховування пісні Єремки «Широка масниця у виконанні Шаляпіна).

Розповідь учня про художника. Художник Кустодієв Борис Михайлович родом з Астрахані, народився 1878 року 23 лютого. Дитинство його проходило на берегах великої Волги, де він провів свої дитячі та підліткові роки. Батько помер від сухот, коли хлопчик ще тільки робив свої перші кроки. Його мати у 25 років залишилася вдовою із чотирма малюками.

Хлопчик уперше починає малювати у п'ять років і тоді ж відчуває перше потрясіння, прослухавши оперу "Іван Сусанін". У 9 років Боря вже сповнений мрій стати справжнім художником. Він навчається у церковно-парафіяльній школі, а потім вступає до гімназії.(6 слайд)

Захоплюючись малюванням, підліток починає вивчати мистецтво живопису рідному містіу єдиного художника-професіонала Павла Олексійовича Власова. Освоївши початкові уроки майстерності, Кустодієв у 18 років їде з Астрахані до Петербурга, де вступає на навчання до Академії Мистецтв. Перший курс проходить у В. Савінського, з ІІ курсу навчається у І. Рєпіна. Старанність та талант молодої людини помічені, і Ілля Рєпін бере його помічником, для виконання великого та дуже відповідального замовлення, написати велике полотно "Засідання Державної ради".(7 слайд)

Він багато і наполегливо працює, самовіддано, по 12 годин і більше на добу, по 5 годин вистоює у картини та нескінченно щасливий. Картина для нього була жива істота, з-під його пензля виходить полотно за полотном. Він дуже поспішає, ніби не встигне написати все, що задумав. Він дуже щасливий, бо любить і кохає. У його житті особливе місце посідає Юлія Прошинська – вихованка у небагатій поміщицькій родині. Як і Кустодієв, поклоняється театру, малює, любить живопис. Два художники малюють її портрет ... "Позувати досить втомливо, але я терпляча ..." Згадує вона. Їй більше подобається малюнок Кустодієва - значить художник вгадав Юлію, зрозумів її. І вона, відчувши, що мила йому, почала уважно придивлятися до молодій людині… «Моя Юлик», Милий Юлик» - так ніжно він звертається до неї. А потім пише портрет молодої дружини: видовжене благородне обличчя, очі віддані, довіряючі, ніжні. У саду своїх друзів Поленових Кустодіїв намалював ще одну картину «Блакит». Давайте розглянемо її.

Висловлювання учнів

Розмова за картиною. Деталізація сприйняття

Робота над мовними засобами. Наповнення таблиці. Робота з текстом

Наведіть аргументи.

Він любить свою дружину та доньку. Фарби яскраві, світлі, випромінюють сонячне світло

На тлі високого куща пишно розквітлої пахучої бузки

Що символізує бузок?

Опишіть її

Бузок – символ зародження життя Вона дивовижна, чудова, чудова, розкішна.

Праворуч зроблений з колод фарбований жовтою фарбою будинок зі світлими вікнами

Що він символізує?

Достаток, затишок, райський куточок, де родина живе щасливо.

Радість, захоплення, захоплення, щемливу ніжність

Молода мати гарна, кохана, щаслива

Захоплюватися, милуватися.


Завдання:

Фізкультхвилинка.

Складання усного оповіданняза допомогою плану та опорних слів. (2-3 учні 1 рівня навчання).

План роботи над твором

1. Вступ. Що за картина переді мною? Хто автор? Чому автор звернувся до цієї теми?

2. Головна частина. Опис картини. Якою є композиція (побудова) картини. Що зображено на передньому плані, що на задньому плані. На чому і як автор акцентує увагу глядача, чому його увагу привертають саме ці деталі. Які фарби переважають.

3. Висновок. Що хотів сказати автор своїм твором (що закликав, чим захоплювався...). Своє враження від картини.

Зображено Юлію Євстафіївну Кустодієву, дружину художника, з дочкою Іриною (1905-1981). Картина написана в 1906 р. Полотно, олія. Розміри: 183 x 136 см. Місце зберігання – Державний Російський музей. Весняна картина написана щасливим художником. Він зобразив на тлі квітучого білого бузку свою дружину в білій сукні, створивши у картині рівновагу та відповідність жінки та квітів. На руках дружини - маленька дочка в довгій сукні, що приховує ніжки, в бузкову смужку. Картина сонячна, тепла, наповнена душевною рівновагою та радістю. На задньому плані - зроблений з колод, фарбований жовтою фарбою будинок, темно-зелене листя чагарника, що росте біля паркану, світла зелень листя бузку - роблять картину ще більш душевною.

Домашнє завдання: дописати твір

У що вони одягнені?

Які почуття відчуває митець?

Наведіть аргументи.

На тлі чого зобразив їхній художник?

Що символізує бузок?

Опишіть її

Що ще зображено на задньому плані?

Що він символізує?

Що ми відчуваємо, дивлячись на полотно?

Які почуття та думки у нас при цьому виникають?

Що хочеться робити, дивлячись на картину?

У п..лісаднику біля будинку на тлі.. яскравої літньої зелені і пишно розквітлої бузку – струнка фігурам..лодою ж..ни художника з крихітною донькою на руках.
Сонячне світло стає таким же повноправним «героєм» к..ртини, як пейзаж і м..лода мати з р..бенком на руках.

Завдання: вставити пропущені літери, знайти причастя, зробити морфологічний розбір

У що вони одягнені?

Які почуття відчуває митець?

Наведіть аргументи.

На тлі чого зобразив їхній художник?

Що символізує бузок?

Опишіть її

Що ще зображено на задньому плані?

Що він символізує?

Що ми відчуваємо, дивлячись на полотно?

Які почуття та думки у нас при цьому виникають?

Що хочеться робити, дивлячись на картину?

У п..лісаднику біля будинку на тлі.. яскравої літньої..ї зелені і пишно розквітл..й бузку – струнка фігура м..лодої ж..ни художника з крихітною..ною донькою на руках.
Сонячне світло стає таким же повноправним «героєм» к..ртини, як пейзаж і м..лода мати з р..бенком на руках.

Завдання: вставити пропущені літери, знайти причастя, зробити морфологічний розбір

План роботи над твором

1.

План роботи над твором

1. Вступ. Час написання картини. Чому автор звернувся до цієї теми?

2. Головна частина. Тема картини (що вона). Якою є композиція (побудова) картини. Що зображено на передньому плані, що на задньому плані. На чому і як автор акцентує увагу глядача, чому його увагу привертають саме ці деталі. Які фарби переважають.

3. Висновок. Що хотів сказати автор своїм твором (що закликав, чим захоплювався...). І свою думку

План роботи над твором

1. Вступ. Час написання картини. Чому автор звернувся до цієї теми?

2. Головна частина. Тема картини (що вона). Якою є композиція (побудова) картини. Що зображено на передньому плані, що на задньому плані. На чому і як автор акцентує увагу глядача, чому його увагу привертають саме ці деталі. Які фарби переважають.

3. Висновок. Що хотів сказати автор своїм твором (що закликав, чим захоплювався...). І свою думку

План роботи над твором

1. Вступ. Час написання картини. Чому автор звернувся до цієї теми?

2. Головна частина. Тема картини (що вона). Якою є композиція (побудова) картини. Що зображено на передньому плані, що на задньому плані. На чому і як автор акцентує увагу глядача, чому його увагу привертають саме ці деталі. Які фарби переважають.

3. Висновок. Що хотів сказати автор своїм твором (що закликав, чим захоплювався...). І свою думку

План роботи над твором

1. Вступ. Час написання картини. Чому автор звернувся до цієї теми?

2. Головна частина. Тема картини (що вона). Якою є композиція (побудова) картини. Що зображено на передньому плані, що на задньому плані. На чому і як автор акцентує увагу глядача, чому його увагу привертають саме ці деталі. Які фарби переважають.

3. Висновок. Що хотів сказати автор своїм твором (що закликав, чим захоплювався...). І свою думку

Навіть ті, хто не дуже близько знайомий з історією російського живопису, хоч раз чув про Бориса Кустодієва. Великий художниквідомий не тільки на батьківщині, а й у всьому світі, його полотна продаються з аукціонів та представлені в кращих музеяхпланети. Яким було його життя, і які роботи заслуговують на першу чергу?

Біографія майстра

З'явився 7 березня 1878 року в Астрахані, в сім'ї викладача духовної семінарії. Через рік після появи сина батько помер і мати Катерина Прохорівна виховувала дітей одна. З дитинства хлопчик захоплювався малюванням, а в 1887 році відвідав виставку художників-передвижників, де так вразився побаченим, що це визначило його всю. подальше життя. Борис брав уроки у місцевого художника Власова, а 1896 вступив до Петербурга до Академії мистецтв. Там він опинився у майстерні Рєпіна і звернувся до портретного жанру. Одна з найперших робіт - картина Кустодієва "Портрет Я. Білібіна" - була визнана на виставці в Мюнхені (1901 року) однією з кращих робіту цьому напрямку. Так жанр став визначальним у творчості художника. Академія була закінчена із золотою медаллю, далі мала бути подорож Європою і знайомство з великими художниками, до яких незабаром увійде і сам Кустодієв. яких найчастіше пов'язано з міщанським та купецьким побутом, стануть справжнім скарбом у тому, хто цікавиться російської культурою тих часів. У 1909 році Борис захворів на туберкульоз хребта і провів останні п'ятнадцять років життя в інвалідному кріслі. Попри це він зберігав життєрадісність і продовжував роботу до 1927 року. У травні 1927 року художник помер у Ленінграді.

Опис картини «Масляна»

Найкращі відомі полотнахудожника пов'язані із сюжетами з російського життя та побуту. Саме до таких відноситься і знаменита картина«Масляна». Кустодієв зобразив на ній головну площу невеликого містечка під час народних гулянь. Передній план зображує розписні санки, на яких катаються люди, з боків зображені рум'яні городяни, що прогулюються, і діти, що грають у сніжки, йде ярмаркова торгівля. Художнику вдалося чудово передати для його створення використану приголомшливу палітру з блакитними, червоними та золотими тонами, доповненими бірюзовим та смарагдовим. Зображено на картині і церкву, оточену деревами. Використані кольори підкреслюють добрі емоції та чистоту думок, пов'язаних з вірою, якими просякнута яскрава, святкова картина «Масляна». Кустодієв створив можливість для кожного, хто дивиться на полотно, відчути себе частиною гулянь. Це неймовірно оптимістична робота, яка дозволяє близько познайомитися із способом життя людей кінця ХІХ століття.

Опис картини «Бузок»

Весняне та світле полотно художник створив у 1906 році. Картина Кустодієва «Блакитка» наповнена радістю та наснагою, на ній художник зобразив свою улюблену родину. Молода дружина та маленька донька намальовані на тлі пишних бузкових кущів, що росли в Юлія Кустодієва, одягнена за модою тих часів – у пишну білу сукню, яка підкреслює стрункий силует. Вона тримає на руках дочка в білій сукні з синіми смугами. Картина Кустодієва не тільки чудово передає його прихильність до сім'ї, але й втілює саму погоду цього дня - цвітіння бузку в сонячному проміні зображено з приголомшливою точністю та гармонією.

Опис картини «Купчиха за чаєм»

Полотно, що зображує російську жінку з огрядною фігурою та доброю посмішкою, можна назвати ключовим у житті майстра. Ця картина Кустодієва знайома навіть тим, хто не чув про його творчість. На полотні зображено чаювання, на столі стоїть великий самовар та виставлені страви з фруктами, пиріжками, варенням, білим хлібом. Ззаду видно сцени Москви: торгові ряди, монастирі, білокам'яна церква. У картині можна відзначити і легку іронію - пишна і добродушна купчиха зі своїм гулянням викликає у глядача посмішку. Крім того, є в роботі і глибокий символізм - вона написана в 1918 році, в переломний момент, коли багатьом здавалося, що Росія ніколи не буде колишньою, і її національні рисизникли. Купчиха в такому контексті стає способом традиційного побуту, який ніколи не зникне.

Опис полотна «Купець, який рахує гроші»

Як і інші, ця картина Кустодієва присвячена російським людям та сценам із життя. На полотні зображено купця, виразність обличчя якого вражає. У нього твердий і впевнений погляд, він вміє працювати і вельми притискний, якщо не сказати жадібний. Жест його руки, що тримає гроші, підкреслює враження. Але у портреті немає жодного негативу. Саме купецьке стан розвивало економіку Росії тих часів. Країна опинилася на першому місці у світі в 1913 році, і без таких людей, як старий, зображений на портреті, таке було б просто неможливим. Жанрова сценка з рисами портретного жанрувдається Кустодієву чудово - як і «Купчиха за чаєм», ця робота яскраво відбиває творчість живописця.

Центральне місце в цій картині займає розкішний кущ квітучого бузку, через який видно дерев'яний будинок, і молода жінка з дитиною на руках.

День, змальований художником, - теплий і ясний. Відблиски сонячного світла помітні на суцвіттях бузку, особливо на верхніх - вони просто осяяні ним. І через це вони виглядають особливо красиво. Сам кущ розкидистий і високий. Сонце осяє і будинок, що проглядає через бузок. Невеликий шматочок чистого блакитного неба, зображеного на другорядному плані, ще раз говорить про чудову погоду.

Пора року, зображена на картині – пізня весна. Той час, коли літо практично повністю увійшло свої права. І, пишно цвітуть уже дерева та чагарники, трава вже насичена сонячним світлом. Колір її на картині соковито-зелений. Видно і кілька рожевих квітів, розташованих вже за парканом, яким огороджено бузок.

Паркан – дерев'яний, різьблений. Хвіртка його відкрита. Мабуть, з неї і вийшла жінка, зображена на тлі всієї цієї весняної пишноти. Фігура її витончена та граціозна. Все це підкреслює її вбрання. Вона одягнена в красиву білу сукню, яка під враженням, яке створює вся картина, здається, набуває ніжного небесно-білого відтінку. Волосся її зібране в акуратний і строгий пучок. Жінка, так само, осяяна сонячним промінням. Вони надають її сукні неповторного сяйва, яким прикрасити можуть тільки вони.

На руках молода жінка тримає дівчинку. Складається враження, що прослизає у всьому характері зображення, нескінченної ніжності та турботи, з якою дивиться мати на дівчинку. На малюку теж одягнене пишне біле плаття. Тільки доповнюють його ще сині хвилі, що йдуть по його верхній частині та спідниці. Голову дівчинки прикриває чепчик. Мабуть, погода стоїть спекотна. А дівчинці, мабуть, від народження не більше року.

На найдальшому плані картини, через бузковий кущ і вдома, видніється золоте від сонячних променів поле, яке зливається з блакитним небесним простором. Все залито світлом. У кожній деталі картини дихає тепло цього сонячного дня, так майстерно відбитого художником. Є відблиски світила і в пишних кольорах, які, здається, пахнуть, і в силуеті молодої матері. Вся картина осяяна ним, цим світлом, і дихає весняним теплом та пишнотою.

Твір по картині Бузок Кустодієва

Який же гарний чагарник - бузок! Подивившись на неї в сонячний весняний день, можна побачити сотні, якщо не тисячі відтінків фіолетового! А як же ці маленькі квіточки гарно гармонує із зеленим листям! У дитинстві, бувало, підійдеш до куща бузку, і будеш цілу годину шукати п'ятилистник, щоб згодом з'їсти його і загадати саме заповітне бажання! Нещодавно в мене прокинулося таке бажання, коли я вперше подивився на картину Кустодієва "Бэз".

На передньому плані насамперед кидається жінка, яка тримає на руках маленьку дитину. Багато джерел написано, що це не просто звичайна жінка, а дружина художника, а вона тримає його дочку. Обидві представниці жіночої статі одягнені у білі шати. На жінці сукня в підлогу, яка закриває горло. Однак, придивившись, можна помітити, що вбрання незвичайне: виконане воно з численними складками. Красивими виглядають і рукави, які виготовлені з трохи прозорої білої тканини. Волосся у дами прибрано в пучок, який при цьому закріплений якоюсь чорною шпилькою з бантом. Обличчя ніжне та дбайливе, і якщо подивитися уважніше, її колір шкіри відрізняється від шкіри дитини. У жінка вона жовта, на обличчі видно зморшки, у дитини навпаки, обличчя ніжне і гладке, і колір не жовтий, а ніжно-рожевий.

Сама дівчинка теж у сукні, яка їй явно не підходить по довжині. Натомість прикраси на сукні дуже гарні: сині хвилі. Особисто мені воно нагадує морську тематику, і було б набагато краще, якби жінка була з дитиною на тлі якоїсь набережної, де ззаду видно море. Хоча, тут вони теж виглядають досить непогано.

на задньому фоніможна побачити насамперед паркан. Хочу зауважити, що він досить звичайний, хоча, з одягу дружини Кустодієва, можна зрозуміти, що живуть вони непогано. Позаду паркану знаходиться наша героїня картини - бузок. Можна помітити, як багато художник використовував відтінки у кроні чагарника! Тут є і темно-зелений, і світло-зелений, і салатовий, а також багато інших кольорів. Незважаючи на те, що квіти бузку погано промальовані, відтінків тут також достатньо: блакитний, синій, білий, фіолетовий, рожевий.

У кутку картини можна помітити жовтий пофарбований зроблений з колод будинок. Видно віконце, а також зливна труба. Вікно виглядає досить гарно. Хочу також вказати на рами: вони не звичайні, а також виконані хвилею.

Картина дуже гарна, світла та яскрава. У ній відчувається сімейна теплота і любов, вона незаймана і сповнена світлих і позитивних емоцій.

Декілька цікавих творів

  • Образи селян у поемі Кому на Русі жити добре

    Письменник створює груповий портретсімох селян, які подорожують по Русі та шукають щасливих людей, серед яких, вони впевнені, немає селян, солдатів та інших нижчих класів

    Повість «Білі ночі» була написана Ф. М. Достоєвським у 1848 році. Твір належить до ранній творчостіписьменника. Цікаво, що Достоєвський відніс «Білі ночі» до жанру «сентиментальний роман»


Top