Piešimas parengiamojoje grupėje Gruodžio žiemos linksmybės. Parengiamosios grupės GCD tema „Žiemos linksmybės“ santrauka

Tikslas: toliau mokyti vaikus praleisti judantį žmogų.

Ugdykite gebėjimą suvokti savo piešinio turinį ir įgyvendinti idėją. Toliau mokytis piešti naudojant įvairias piešimo technikas.

Ugdykite norą džiaugtis gražūs piešiniai jo draugai.

Medžiagos: žiemos linksmybės skaidrės, akvareliniai dažai, tamsintas popierius (peizažas, baltas guašas).

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, koks dabar metų laikas?

Vaikai: -Žiema.

Pedagogas: - Pasakyk man, kodėl tau patinka žiema?

Vaikai: – Žiemą daug sniego, galima žaisti sniego gniūžtėmis, važinėtis rogutėmis. slidinėjimas Nupieškite sniego moterį, pastatykite tvirtovę iš sniego. Smagu žaisti žiemą.

Pedagogas: Vaikinai, įsivaizduokime, kad dabar einame žiemą. Žaiskite mėgstamus žaidimus: sniego gniūžtes, slidinėjimą, čiuožimą ant ledo (vaikai imituoja judesius).

Pedagogas: – Pažiūrėkite, kaip smagiai žaidėme, o dabar pažiūrėkite, kokia žiema

linksmi dalykai, kuriuos mėgsta žaisti kiti vaikinai (žiemos pramogų skaidrių demonstracija).

O dabar siūlau nupiešti, kokias žiemos pramogas mėgstate žaisti.

Tu. (Vaikai sėdi prie stalų ir pradeda piešti)

Pamokos pabaigoje peržiūrime visus darbus ir vaikai išrenka geriausius.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

MDOU "Vaikų darželis Nr. 4" Saratovas

GCD santrauka

apie piešimą tema

« Žiemos pramogos»

mokytojas: Kadashinskaya E.E.

2015 m

Tikslas: toliau mokyti vaikus praleisti judantį žmogų.

Ugdykite gebėjimą suvokti savo piešinio turinį ir įgyvendinti idėją. Toliau mokytis piešti naudojant įvairias piešimo technikas.

Ugdykite norą džiaugtis gražiais draugų piešiniais.

Medžiagos: žiemos linksmybės skaidrės, akvareliniai dažai, tamsintas popierius (peizažas, baltas guašas).

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, koks dabar metų laikas?

Vaikai: -Žiema.

Pedagogas: - Pasakyk man, kodėl tau patinka žiema?

Vaikai: – Žiemą daug sniego, galima žaisti sniego gniūžtėmis, važinėtis rogutėmis. slidinėjimas Nupieškite sniego moterį, pastatykite tvirtovę iš sniego. Smagu žaisti žiemą.

Pedagogas: Vaikinai, įsivaizduokime, kad dabar einame žiemą. Žaiskite mėgstamus žaidimus: sniego gniūžtes, slidinėjimą, čiuožimą ant ledo (vaikai imituoja judesius).

Pedagogas: – Pažiūrėkite, kaip smagiai žaidėme, o dabar pažiūrėkite, kokia žiema

linksmi dalykai, kuriuos mėgsta žaisti kiti vaikinai (žiemos pramogų skaidrių demonstracija).

O dabar siūlau nupiešti, kokias žiemos pramogas mėgstate žaisti.

Tu. (Vaikai sėdi prie stalų ir pradeda piešti)

Pamokos pabaigoje peržiūrime visus darbus ir vaikai išrenka geriausius.


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Naudojimas skirtingos technikos Piešimas leidžia vaikams jaustis drąsesniems, lavinti vaizduotę, suteikia visišką saviraiškos laisvę....

Išmokykite vaikus piešti sniego senį. Toliau mokykitės naudoti piešimo metu skirtingos medžiagos: grafito pieštukas, spalvotas vaško kreidelės, akvarelė. Stiprinti techninio piešimo įgūdžius su medžiagomis. Kartą...

Programos turinys:
-išmokti piešti žmogaus (vaiko) figūrą žieminiais drabužiais (kombinezonu, perteikiančiu kūno dalių formą, jų vietą, proporcijas, išmokti perteikti paprasti judesiai rankas ir kojas, veskite vaikus perteikti vaizdą netradiciniu būdu(naudojant ranką);
-toliau mokytis, kaip piešti naudoti įvairias medžiagas: grafito pieštuką, spalvotas vaško kreideles, akvarelę.
- stiprinti techninius piešimo įgūdžius su medžiagomis.
-ugdyti gebėjimą piešinyje perteikti savo požiūrį į žiemos žaidimus;
- įskiepyti meilę sveikas vaizdas gyvenimas ir sportas.
Medžiaga: V. Surikovo paveikslo „Sniego miestelio užfiksavimas“ reprodukcija, iliustracijos, vaizduojančios žiemos rūšys sportas; A4 formato popierius; paprastas pieštukas, aliejinė pastelė, akvarelė.
Pamokos eiga:
Pamokos pradžioje vaikai kviečiami pažiūrėti paveikslo reprodukciją, iliustraciją, vaizduojančią žiemos žaidimus, pasiklausyti ištraukos iš A. S. Puškino poemos „Žiemos rytas“.
„Kas nutinka gamtai žiemą? Kokios spalvos vyrauja? Ar tau patinka žiema? Kam? Kokius žaidimus galima žaisti gaiviame šaltame ore žiemą? Ar jums patinka leistis į žygius žiemą? Kaip geriausia rengtis lauke žiemą, kad nesušaltumėte? Kokia nuotaika užplūsta žaisdamas žiemą?
Vaikams atsakius į klausimus, pasiūlykite palyginti du piešinius. Ką jie vaizduoja? Ką dėvi vaikai? Kuo jie skiriasi vienas nuo kito? Sužinokite, ar jie patys galėtų piešti tokius pat linksmus vaikus žiemos pasivaikščiojimui?
Kūno kultūros pamoka „Pastatysime sniego namą“
Išėjome į lauką
(žygiuoja)
Ten sniegas!
(rankos aukštyn, į šonus)
Čia mes paimsime kastuvus,
(darbas su kastuvais)
O mes visą sniegą kastuvu nuversime.
Įveikkime kelią
Iki pat slenksčio.
(trypti kojomis)
Padarykime apvalius sniego gniūžtes
(gaminti sniego gniūžtes)
Ir didžiuliai gumuliukai.
(parodyti didelį gumulą)
Pastatysime sniego namelį
(žygiuoja)
Jame gyvensime kartu.
(ploti)
Pasiūlykite atidžiai žiūrėti ir klausytis pasakojimo apie du delnus, padedančius vaikams piešti!
1. Padėkite kairįjį delną popieriaus lapo centre. Perkelkite nykštį į šoną. Suspauskite žiedinius ir mažuosius pirštus, tvirčiau suspauskite rodomąjį ir vidurinįjį pirštus ir šiek tiek pastumkite į šoną.
2. Tarp bevardžio ir vidurinių pirštų turi susidaryti erkė. Tvirtai prispauskite delną prie popieriaus lapo, kad jis nejudėtų.
3. Apsukite dešine ranka paprastu pieštuku delnu, nespauskite pieštuko per stipriai prie pirštų.
4. Nuimkite kairįjį delną nuo lapo ir uždarykite dvi linijas.
5. Apverskite lapą 180. Paklauskite vaikų „Kaip tai atrodo? “
6. Viršuje nubrėžkite du lankus (gobtuvą).
7. Dešinėje pusėje reikia nupiešti antrąją ranką. Vaikai patys nusprendžia, kur jis bus nukreiptas: aukštyn, žemyn, į šoną ar į kairę ant kombinezono.
8. Piešėme: ovalus - batus; ovalus plius pirštas - kumštinės pirštinės; skara; akys; nosis; Burna.
9. Baigtą piešinį reikia atsekti vaškinėmis kreidelėmis, jų nebijokite akvareliniai dažai. Turi būti naudojamas skirtingos spalvos kad kombinezonas pasirodytų ryškus, pastebimas, su daugybe smulkios dalys(užtrauktukas, kišenės, apykaklė, rankogaliai, atšvaitai ir kt.
10. Tada pridėkite prie sklypo: snaiges, kastuvą, sniego senį ir tt vaikų pageidavimu.
11. Baigiamoji darbo dalis – tapyba akvarele.
Mokytojas kviečia vaikus nupiešti mėgstamą žiemos užsiėmimą. Piešinys turi perteikti nuotaiką.
Tada piešiniai sujungiami į mozaikinį skydelį su turiniu: slidinėti, čiuožti, važinėtis rogutėmis, žaisti sniego gniūžtes ir kt.


Piešimo pamokos santrauka parengiamoji grupė
Tema: „Pavasario motyvai“
Tikslas: panaudoti vaikų emocinę patirtį dailės užsiėmimuose. Netradicinių technikų piešimo technikos.
Tikslai: formuoti vaikams šiltą, pagarbų požiūrį į negyvus gamtos vaizdus, ​​gebėjimą jausti jos grožį ir tobulumą. Piešinyje perteikite džiugią nuotaiką, susijusią su pavasario atėjimu. Išmokite derinti spalvas.
Medžiagos: albumo lakštai, vatos tamponai, akvarelės, teptukai Nr.3, Nr.1.
Parengiamasis darbas: vaikų reiškinių stebėjimas pavasario gamta pasivaikščiojimų metu. Skaityti eilėraščius apie pavasarį, žiūrėti į iliustracijas, paveikslus, atvirukus.
Pamokos eiga
1. – Vaikai, ar pastebėjote, kas pasikeitė mūsų biure?
– Ryte šviečia saulė. Tai šilta ir meili. Kokia tavo nuotaika? (linksmas, linksmas)
- Ir kodėl? (atėjo pavasaris) Vaikai prieina prie lango ir stebi, kokios spalvos dangus, koks pasidarė horizontas, o sniegas tolumoje vis tamsėja.
– Nes atsirado atitirpusių pleistrų.
– Kas yra atšildyti pleistrai?
– Sniegas vietomis tirpsta, atsiranda juodų dėmių.
- Prisiminkime, kaip tu ėjai į darželis, kokius ypatingus dalykus jie matė, o gal girdėjo.
– Šviečia saulė, šildo, saulėtoje pusėje atsiranda balos.
– Ant medžių atsiranda pumpurai.
- Paukščiai čiulba (kokie) - Ar pastebėjote, kaip oras tapo? Tai ypatinga, pavasariška, gaivi.
– Po žiemos šalčių gamta atgyja.
I. Tokmakovos eilėraščio „Pavasaris“ skaitymas.
Greitais žingsniais pas mus ateina pavasaris,
Ir sniego pusnys tirpsta po kojomis.
Laukuose matomos juodos atšilusios dėmės.
Teisingai, pavasaris turi labai šiltas kojas.
2. Pakvieskite vaikus nupiešti piešinį apie pavasarį.
– Kaip galima įdomiai pavaizduoti pavasarį?
Pažangos šou:
Sudrėkinkite paklodę vatos tamponu, tada viršutinę dalį užpilkite mėlynais dažais (spalva turi pasklisti dėmėmis). Apatinę dalį dažome raudonais dažais (saulė teka). Ant drėgno fono iš karto nupieškite krūmo šakas. Rezultatas yra neryškus vaizdas piešinyje.
-Rytas ankstyvas, miglotas, oras tarsi siūbuoja sušilęs saulės spindulių.
Mes piešiame inkstus ( Balti dažai) taikyti rodomasis pirštas(tepinėlis) .3. Vaikai atlieka darbus ant savo lapų. Įsitikinkite, kad vaikai piešia sklandų spalvų perėjimą.
4. Analizė: vaikai žiūri į savo piešinius ir pasakoja apie patirtus įspūdžius. Jie renkasi daugiausia sėkmingas darbas kas jiems patiko.


Prikabinti failai

Tikslas: vaizduoti žiemos pasivaikščiojimą – vaikai skirtingos pozos, žiemos gamta, sniegas; sukurti savo siužetą ir piešinio kompoziciją.

Užduotys:

  • įtvirtinti įgūdžius dirbant su vaškinėmis kreidelėmis ir dažais ant piešinio;
  • apgalvoti siužetą ir savarankiškai sudaryti piešinio kompoziciją;
  • vaizduoti rogutėmis važinėjančius, čiuožiančius, slidinėjančius, sniego gniūžtes gaminančius ir žaidžiančius žieminiais drabužiais vaikų figūras;
  • perteikti kompozicijos priekinį planą ir foną (toliau, arčiau), keičiant objekto ir subjekto dydį;
  • Rodyti vaizdinės priemonės žiemos gamta- sniegas, sniego pusnys, plikos medžių šakos, krūmai;
  • atgaivinti piešinį pridedant atskirų detalių, pavyzdžiui, suoliuką, namą, gyvūnus (šuo, katė, paukštis) ir kt.;
  • piešinyje perteikti muzikoje atsispindinčią nuotaiką, žiemos linksmybių džiaugsmą ir malonumą.

Medžiagos ir įrankiai: didelio formato popierius, stori teptukai, vaško kreidelės, akvarelės, P.I. muzikos įrašas. Čaikovskio „Trepakas“ iš baleto „Spragtukas“ ir „Maslenica“ nuo fortepijono ciklas„Metų laikai“; žaislai ant rogučių, pačiūžų, slidžių, kepurėse ir šalikuose.

Piešimo pamokos eiga vyresniųjų grupėje:

Vaikinai, pažiūrėkite pro langą, žiema įsibėgėjo – daug sniego, šalta, saulėta. Ar manote, kad žiema yra linksmas ar liūdnas metų laikas? Pasiklausykime P.I muzikos. Čaikovskis, garsus rusų kompozitorius, ir sužinoti, kaip jis mato žiemą? (Skamba „Maslenitsa“ iš ciklo „Metų laikai“);

Ką tu girdi? Muzika linksma, nuotaikinga, džiaugsminga, žaisminga, gyva ir šventiška. Galite girdėti, kaip žmonės juokiasi, žaidžia ir visi džiaugiasi žiema. Ką dar pasakoja muzika? Kaip puiku voliotis ir griūti sniege, nebijant išsipurvinti, šokti į sniego pusnis, statyti sniego senį, mėtyti sniego gniūžtes, čiuožti ledo čiuožykla, statyti sniego fortus. Ką dar galima nuveikti žiemą su tokia muzika? Atspėk mįsles ir sužinok:

„Automobilyje be variklio, be vairo ir be ratų

Drąsiai lekiu nuo snieguoto kalno, tiesiai šlaitu iš viršaus“ (rogės).

(Žaislas su žieminiais drabužiais dedamas ant rogučių.)

„Skubu į priekį kaip kulka, tik ledas girgžda,

Tegul lemputės mirksi. Kas mane neša? (Pačiūžos).

(Ant kito žaislo uždėjome pačiūžas).

„Iš džiaugsmo nejaučiu kojų, lekiu nuo sniego kalno.

Sportas man tapo brangesnis ir artimesnis, jie man padėjo tai... (slidinėjimas).“

(Padėkite žaislą ant slidžių).

Šiandien jūs ir aš turime visiems pasakyti, kaip galime linksmintis žiemą, bet mes tai papasakosime ne žodžiais, o piešiniais.

Pradėkime piešti kreidelėmis, taip bus patogiau vaizduoti save ir draugus sniego fone. Bet pirmiausia pasiklausykite dar vienos ištraukos iš P.I. Čaikovskio muzikos („Trepako“ garsas iš baleto „Spragtukas“). Kuo jie panašūs? Energija ir entuziazmas, tai, kad abiejose ištraukose muzika atspindi tuos pačius jausmus ir emocijas. Tiesiog muzikoje, kaip ir piešime, tai galima išreikšti įvairiais būdais - natomis ar dažais.

Kad būtų lengviau įsivaizduoti ir pavaizduoti žmones ant rogučių, pačiūžų ir slidžių, pažiūrėkite į mūsų žaislus. Pagalvokite, ką vilkėsite, kaip judėsite, kur būsite. Jei tolumoje, fone, tai figūrą ir objektą reikėtų nupiešti mažesnius, o kas arčiau – mažesnius. priekinio plano, piešiame didesnius, daugiau, aiškiau nupiešiame detales.

Kokia gamta aplink mus žiemą? Galite piešti snaiges, sniego pusnis, juodus plikus medžius, krūmus ar dar ką nors.

Po pagrindinio piešinio pridedame detales. Galbūt šuo bėga paskui roges ir loja, ar varna sėdi ant medžio, o gal katė artinasi prie paukščio, parke stovi vienišas suoliukas ar tolumoje apsnigtas namas. Pagalvokite patys, ką galite pamatyti aplinkui eidami žiemą, ir nupieškite.

Dabar nudažykime sniegą aplinkui, mėlyną dangų, ryškiai geltoną saulę – jei žaidi dieną, o vakare dangus nusidažo purpurine spalva, saulė nusileidžia raudonai. Atminkite, kad dažai nedengia kreidelių, todėl galite piešti visą lapą.

Apibendrinant piešimo pamoką:

Pažiūrėkite į savo piešinį – kas jums jame labiausiai patinka, kas, jūsų nuomone, pasirodė geriausiai. Sugalvok apsakymas. O norintys tegul išeina ir pristato savo paveikslą su istorija prieš grupę.

Piešimo pamokos santrauka vyresnioji grupė

"Žiemos linksmybės"

Švetsova E.A.

Tikslas: Išmokite naudotis technologijomis netradicinis piešinys kai vaizduojamas žiemos modeliai: piešimas ant putplasčio (monotipija).

Užduotys:

- Stiprinti vaikų gebėjimą klasifikuoti daiktus;

Stiprinti vaikų žinias apie sezoniniai pokyčiai gamtoje;

Ugdyti vaikų emocinį reagavimą, gebėjimą matyti ir

suprasti gamtos grožį, formuoti estetinius jausmus.

Sustiprinti tapybos teptuku būdus.

Integracija edukacinės sritys: pažinimas, bendravimas, meninė kūryba.

Medžiagos: lazda, skėtis, guminiai batai, kumštinės pirštinės, pirštinės, badmintonas, vaikiškos plastikinės slidės, smėlio žaislai, akiniai nuo saulės, grėblys. Nuotraukos su vaizdu įvairių tipų sporto

Pamokos eiga.

Visus šiuos daiktus iš anksto sudėkite į grupę skirtingose ​​vietose. Vaikai įtraukiami į grupę.

Klausimas: Neseniai mūsų grupėje buvo svečių. Jie skubėjo, o išvykdami kai kuriuos daiktus pamiršo grupėje. Jie man paskambino ir paprašė juos surinkti ir pristatyti. Suraskime juos.

Vaikai vaikšto po grupę ir atsineša ten niekada nebuvusių daiktų ir padeda juos ant stalo.

Klausimas: Pažiūrėkime, ką radote.

Vaikai išvardija daiktų pavadinimus, kodėl ir kada jų reikia. (Žiemą žaisk ledo ritulį, badmintoną vasarą ir pan.)

Klausimas: Pastebėjote, kad ant stalo yra daiktai, priklausantys tam tikram metų laikui.

D.: Taip. Slidės......žiemai,grėbliai......pavasariui,skėčiai......rudeniui,akiniai.....vasarai.

V.: Vaikinai, ar atspėjote, kokie svečiai pas mus atėjo?

D.: Žiema, pavasaris, vasara, ruduo (sezonai).

V.: Gerai padaryta. Dabar kaip grąžinti šiuos daiktus savininkams?

D.: atsakymų variantai.

V.: Prekes galima grąžinti laukiant kiekvieno sezono paeiliui. Rudenį atiduosime grėblį, vasarą..., pavasarį...., vasarą....

K: Kokiu metų laiku dabar galime grįžti į kokius dalykus?

K: Kam tie dalykai vienu žodžiu?

D.: Žaidimams.

K: Kokius dar žaidimus žaidžiame žiemą?

D.: atsakymų variantai

Pasirinkite iš siūlomų paveikslėlių, vaizduojančių įvairias sporto šakas, nuotraukas, susijusias su žiema.

V.: Žaisti mėgsta ne tik vaikai, bet ir gamta su tavimi. Taip taip. Kaip manote, ar gamta gali žaisti ir linksmintis su mumis? (skruostus pakutenti sniegu, nosį užspausti šerkšnu, pučiant stipriam vėjui).

Bet mano mėgstamiausia pramoga – piešti paveikslus ant langų stiklo. Kokie jų vardai? Kaip manote, kas tiksliai juos piešia?

D.: šalti raštai (žiema). Atkreipia šerkšną.

Dalyvaujant šalti raštai Grupės languose galite matyti juos kartu su vaikais. Jei ne, tada galite naudoti nešiojamąjį kompiuterį ir parodyti jį elektronine forma (paleisti kaip laišką nuo šalčio).


Į viršų