Pamokos vyresniųjų grupėje santrauka „Visos profesijos yra svarbios, visos profesijos reikalingos. Piešimo pamokos vyresniųjų grupėje santrauka tema Kuo aš noriu būti

Pamokos santrauka parengiamoji grupė„Visi darbai puikūs“

Programinės įrangos turinys. Apibendrinti ir sisteminti vaikų mintis apie profesijas; kelti susidomėjimą įvairiomis profesijomis, parodyti bet kurios profesijos atstovų darbo svarbą žmonių gyvenimui, ugdyti supratimą, kad reikia rimtai pasiruošti bet kurios profesijos įvaldymui, ugdyti pagarbą žmonėms – profesionalams, pasididžiavimo dirbančiais žmonėmis jausmą. .

Medžiaga. Dunno laiškas, nuotraukos, kuriose vaizduojami įvairių profesijų atstovai.

Preliminarus darbas. Pažintiniai pokalbiai „Duona – visa galva“, „Kaip gera mūsų sode“, „Kas pastatė naujas namas?“, „Kuo norėtum būti?“, „Mano tėvų profesijos“, „Ateities profesija“. Eilėraščių, mįslių apie profesijas mokymasis. Mįslių apie profesijas sugalvojimas. Skaitant V. Majakovskio eilėraštį „Kuo būti?“. Remdamiesi tema „Mano ateities profesija».

Pamokos eiga

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien gavau laišką iš Dunno. (Rodo laišką.) Jame Dunno prašo jūsų jam padėti: „Brangūs vaikinai! Negaliu apsispręsti, kuo noriu būti užaugusi. Papasakok man geriausią profesiją. Tavo nežinia“.

Auklėtojas. Na, padėkime Dunno pasirinkti geriausią profesiją? Kviečiu į nuotraukų parodą „Profesijos“. Prisiminkime, kokios yra profesijos. (Vaikai profesijų pavadinimus nustato iš nuotraukų.)

Auklėtojas. Kokias dar žinai profesijas? (Vaikų atsakymai.) Įvardijote labai daug profesijų. Ar yra profesijų, apie kurias galbūt net negirdėjote? Pagalvokite ir sakykite, ką veikia šiaurės elnių ganytoju dirbantis žmogus? Zmeelovo? Bitininkas? Konstruktorius? Rašytojas? Krano operatorius? Apsaugos darbuotojas? ir tt (Vaikų atsakymai.) Teisingai! Atspėti nesunku, nes pats žodis jau turi užuominą ir nesunku atspėti, ką žmogus daro. Bet yra profesijų, kurias reikia išmanyti, bet pagal vardą neįmanoma atspėti, kuo žmogus užsiima. Pabandykite įvardyti tokias profesijas. (Vaikų atsakymai.) Kaip manote, kokį darbą dirba dizaineris? Teisininkas? Vadovas? Meistras? (Vaikų atsakymai.)

Žaidimas „Kieno namas didesnis“

Tikslas. Išmokyti vaikus atskirti ūkį nuo namų ūkio; įtvirtinti žinias apie ūkininko profesiją.

Medžiaga. Du paveikslai 20x30 cm, vaizduojantys ūkį ir ūkį. Objektų nuotraukos su ūkio ir buities atributika.

Žaidimo progresas

Vaikai yra suskirstyti į dvi komandas: ūkio ir namų šeimininkus, priešais juos yra didelės nuotraukos.

Ant lentelių išdėlioti temų paveikslai, skirti ūkininkavimui ir namų ūkiui. Ūkių savininkai renka nuotraukas, tiesiogiai susijusias su ūkininkavimas, o namų savininkai – nuotraukos, tiesiogiai susijusios su namų ūkiu. Vaikai pagrindžia savo pasirinkimą.

Akcentuojamas ekonomikos dydis, pagaminamos produkcijos skaičius, darbo įrankių specifika ir galiausiai – kam tas ar kitas produktas gaminamas.

Elena Bulgakova

Tikslas: Išplėskite vaikų idėjas apie vizualines dažų galimybes. Stiprinti gebėjimą įvardyti pagrindines spalvas, išmokti atsirinkti norima spalva kuriant tam tikrą vaizdą. Ugdykite užuojautą ir gerumą.

Medžiaga. Iš popieriaus nupieštas ir iškirptas nedažytas gaidys. Albumo lapas su pieštu gaidžio siluetu, raudonas, geltonas, mėlynas ir žalias guašas, šepečiai, indeliai vandens, skudurai (kiekvienam vaikui).

Preliminarus darbas: Supažindinti vaikus su V. Sutejevo pasaka „Gaidys ir dažai“.

Pamokos eiga

Pedagogas:

Vaikai, šiandien į mūsų sodą atvyko neįprastas svečias. Nori su juo susipažinti.

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Rodo nedažytą gaidį ir kalba jo vardu:

"Iš manęs visi juokiasi, sako, kad aš nedažytas, netikras. Liepė eiti pas menininkus. Turi dažų, kuriais gali mane nupiešti."

Pedagogas: Vaikai, kas yra ant mano stalo?

Vaikų atsakymai. Dažai.

Pedagogas: Ir kaip jie vadinasi? Kokios spalvos jie?

Vaikų atsakymai: Guašo dažai. Raudona, mėlyna, geltona ir žalia. - Ir

Pedagogas:Šauniai padirbėta! O, tu gali juos piešti.

Vaikų atsakymai: Saulė, žolė, obuolys, pomidoras, dangus.

Pedagogas: Teisingai. Jų pagalba galite nudažyti bet kokį daiktą, o jis iš nedažyto pavirs tikru, gražiu.

Mokytoja gaidžio vardu klausia vaikų: „Ar galite mane nuspalvinti?

Vaikų atsakymai: Taip.

Pedagogas:"Žinoma, kad galime, šiandien esame menininkai ir turime dažų. Pažiūrėkite, kaip mes iš tavęs padarysime tikrą gaidį: šukes ir barzdą nudažykite raudonais dažais (aiškinimo eigoje nupieškite raižytą gaidį, mėlynas – plunksnas). uodega, žali dažai - sparnai, o geltoni - krūtinė... Koks gražus pasirodė gaidys.

Gaidžio vardu kalba mokytoja: - "Ačiū, - sako gaidys. - Dar turiu draugų, gaidžiai irgi nedažyti. Vaikinai, padėk jiems tapti tikrais."

Mokytoja išdalina vaikams albumo lapus su gaidžių siluetais ir pasiūlo padėti gaidžiams – nuspalvinti – darbe panaudodama visas keturias spalvas.

Tai gaidžiai, kuriuos gavome aš ir mano vaikai

Susijusios publikacijos:

Vidurinėje grupėje integruoto GCD santrauka „Visos profesijos svarbios, visos profesijos reikalingos“. GCD tema: „Visos profesijos yra svarbios, visos profesijos reikalingos“. Ugdymo ir tobulėjimo kryptis (ugdymo sritis): pažinimo raida (.

Tiesiogiai ugdomosios veiklos piešimo vidurinėje grupėje santrauka. Tema: "Autai šimtakojui" Programos turinys: mokyti vaikus brėžti tiesias linijas iš kairės į dešinę, apskritimus, susidedančius iš dviejų puslankių, taškelių (piešti vatos tamponais);

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla Autorius netradicinis piešinys V vidurinė grupė„Mašos nuotykiai“. Tikslas – pažinti vienas kitą.

Pamokos vidurinei grupei apie supažindinimą su suaugusiųjų darbu santrauka. Tema: „Svarbios profesijos“. Tikslas: Išmokyti ir apibendrinti vaikų žinias apie gydytojo darbą ir kai kuriuos jo darbo veiksmus. Išskleisti leksika medicinos terminija.

Pamokos santrauka skirta dviem klasėms: pirmoji skirta pažintiniam vystymuisi, antroji – meninei - estetinis vystymasis.

Edukacinė sritis: "Meninis ir estetinis vystymasis", " Kognityvinė raida“. Užduotys: 1. Stiprinti piešimo įgūdžius.

Piešimo pamokos vidurinėje grupėje santrauka Tema: „Batas baloje“ Tikslas: Išmokyti vaikus iškirpti dvigubus suporuotų objektų siluetus, tiksliai perteikti formą ir suteikti jai papildomų išraiškingumo bruožų.

Programos turinys:

Plėtoti vaikų žinias apie dirbančių žmonių profesijas darželis; aktyvinti savarankiškoje vaikų kalboje tam tikrų profesijų žmonėms reikalingų priemonių pavadinimus.

Pratinkite vaikus praktiškai įsisavinti kai kurių gramatinių formų sutapimą. Lavinti psichines operacijas, gebėjimą apibendrinti ir lyginti, vaikų vaizduotę.

Medžiaga: baltas chalatas, termometras, puodas, kaušas, keptuvė; vaikų muzikos instrumentai; šluostė, skuduras ir kibiras; žaislai, knygos, pieštukai, rašikliai; plaktukas, vinys, pjūklas, atsuktuvas.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, šiandien kalbėsime apie visus, kurie buvo šalia mūsų,

Tu buvai užaugintas, užaugintas,

Parodė susirūpinimą tavimi

Dirbo įvairius darbus.

Taigi, kas čia buvo šalia jūsų visus šiuos metus?

Kaip žmonės tampa auklėtojais, auklėmis, virėjais, gydytojais? Ar jie tokie gimę? (Ne.) O ko reikia norint tapti, pavyzdžiui, gydytoju? (Vaikų atsakymai.)

Taip, profesiją gali įgyti tik besimokantys.

Pažiūrėk į nuotrauką. Kieno tai portretas? (Daktaras.) Iš kur jie tai žinojo? (Vaikų atsakymai.)

Kiekvienam darbui reikalingi savi įrankiai, sava įranga. Pažiūrėkite: Aš surinkau įvairių daiktų iš viso mūsų darželio. Padėkite man nustatyti, kas galėjo juos palikti pas mus.

Mokytojas parodo daiktą, pavyzdžiui, baltą chalatą. Vaikai n apie vardą ir nustato, kam jis priklauso, iš darželio darbuotojų.

Tada vaikai patys išsirenka vienai profesijai reikalingus daiktus. Pavyzdžiui, Sasha eis ir išsirinks viską, ko reikia mūsų slaugytojai. Kai visi daiktai yra surūšiuoti (vaikai gali dirbti pogrupiuose, poromis ir individualiai), mokytojas klausia:

Kodėl jums reikia visų šių daiktų, pavyzdžiui, slaugytojos?

Ką virėjas daro su keptuve, puodu ir samčiu?

O dabar, vaikinai, atidžiai apžiūrėkite visus šiuos daiktus ir pabandykite juos atsiminti. Žaisime žaidimą „Kas pasikeitė? Kas dingo?"

Visus anksčiau svarstytus objektus mokytojas uždaro ekranu (ekranu). Vienas iš objektų yra paslėptas (pavyzdžiui, po stalu). Tada atsidaro ekranas. Vaikai turi atspėti, kuris objektas paslėptas. Žaidimo metu galite paslėpti 2-4 elementus.

Visi atspėjote teisingai, gerai padaryta! Dabar pažaiskime žaidimą „Pavadink veiksmą“ su kamuoliuku. Perduodami kamuolį vienas kitam įvardinsite veiksmus, kuriuos gali atlikti mano įvardytos profesijos žmogus. Pavyzdžiui, ką slaugytoja gali veikti mūsų darželyje? Ji gali vaikams paskirstyti vitaminus, matuoti temperatūrą, tikrinti rankų, plaukų, lovų švarą. Slaugytoja mums padės, jei kas nors staiga suskaudys, trenks. Ji gali patikrinti, kaip vaikai valgo, ar grupės švarios, ar žaislai, drabužiai tvarkingi spintelėse. Slaugytoja gali atvykti į mūsų svetainę pasivaikščiojimo metu. Ji gali patikrinti, kaip virėjai paruošė vakarienę, ir padaryti daug kitų mums naudingų dalykų.

Mokytojas meta po kamuoliuką kiekvienam vaikui ir įvardija profesiją. Grąžindamas kamuolį, vaikas turi įvardyti veiksmą. Mokytojas gali pakeisti kiekvieno kito žaidimo dalyvio profesijų pavadinimus. O gal kartoti tą pačią profesiją keliems vaikams, kol jų vaizduotė išsenka.

Vieną dieną eidamas pamačiau tokią situaciją. Mūsų darbuotojai sėdėjo teisiamųjų suole. Juos pasitinka vaikai iš pat pradžių jaunesnioji grupė mūsų sodas. Vaikai pradėjo klausinėti, kas ką daro? Štai vienas iš vaikų sako: „Virėjas gamina, siuva, kepa, sūdo, pjausto ...“ Ar jis viską pasakė teisingai? (Ne, žinoma, virėja nesiuva!) O kas siuva? (Spintos ponia siuva.) Ką dar veikia spintos mergina? (gamina švarūs skalbiniai, aprengia vaikus šventėms ir pan.).

Gydytojas gydo, leidžia injekcijas, plauna grindis, matuoja temperatūrą...

Auklė valo, plauna indus, groja pianinu, nuvalo dulkes...

Mokytojas moko vaikus, piešia, šoka, dainuoja su vaikais, daro injekcijas sergantiems vaikams ir vairuoja lėktuvą... (Po kurio laiko vaikai patys gali sugalvoti vienas kitam tokias mįsles.)

Mokytojas paslepia objektą už ekrano ir trumpai apie tai pasakoja. Žaidime "Atspėk!" vaikai turėtų įvardyti šį dalyką ir nurodyti jo poreikį tam tikros profesijos žmogui darželyje.

Po 2-3 pavyzdžių vienas iš vaikų gali atlikti lyderio vaidmenį.

Vaikinai, jūs gerai išmanote darželio darbuotojų profesijas. Kai užaugsi, kuo nori būti, kur studijuoti? (3-4 vaikai kalba apie savo norą, motyvuodami pasirinkti tam tikrą profesiją.)

Taip, jūsų yra daug! O mūsų darželyje dirbs daug gerų specialistų. Suskaičiuokime chore, kiek bus virėjų?

Darželyje daug darbuotojų. Dabar šiek tiek pasitreniruosime ir suskaičiuosime juos visus. Žaidimas vadinasi „Suskaičiuoti iki...“.

Vaikai iškelia kumščius virš galvų, garsiai skaičiuoja, atlenkdami po vieną pirštą: „Vienas virėjas, du virėjai, trys virėjai, keturi virėjai, penki virėjai!

Norint būti geru specialistu, būtina turėti ne tik tam tikras žinias ir įgūdžius. Taip pat reikia ugdyti charakterį tam tikrai specialybei. Sakykite, kokias charakterio savybes turi turėti budėtojas? Slaugytoja? Auklėtojas?

Vaikai pasirenka būdvardžius (apibrėžimus) prie mokytojo pateikto daiktavardžio. Pavyzdžiui, budėtojas yra drąsus, drąsus, drąsus, stiprus ... Slaugytoja yra maloni, meili, švelni, ryžtinga, rami, linksma ir t.t.

Mobilusis žaidimas „Kur buvome, nesakysime, bet ką padarėme, tą parodysime!“.

Vienas iš žaidėjų rodo veiksmus, būdingus konkrečios profesijos atstovui. Likę vaikai turi atspėti, kam jis rodomas.

Visi darbuotojai turi žinoti savo pareigas. Siūlau užbaigti sakinį:

Darbas darželyje...

Jei kūdikiui skauda pilvą, tada ....

Virėjas dirba... Jis … .

Norint virti sriubą, jam reikia...

Ryte mokytojas praleidžia ....

Auklėtojos padėjėja grupėje daro....

Įsivaizduokite, kad ryte niekas iš suaugusiųjų neatėjo į darbą darželyje. Kas gali nutikti vaikams?

(Mokytojas kiekvienam vaikui pateikia simbolinį paveikslėlį, nurodantį kokią nors darželio darbuotojų profesiją. Vaikai paeiliui daro prielaidas dėl užduoto klausimo.)

Pasakyk man, kodėl mūsų auklės gali atsisakyti dirbti? Kas juos nervina? Taip, vaikai dažnai šiukšlina, neša purvą iš gatvės ir nesišluosto kojų... O kas gali nuliūdinti virėją? Kas auklėtoją nervina? Muzikos direktorius?

Kaip turėtume elgtis, kad mūsų sode visada būtų ramybė ir tvarka? Kokia yra svarbiausia profesija darželyje? (.)

L. Ladutko, S. Škliaras

Galina Rudenko
Abstraktus atvira klasė už įsitraukimą vyresnioji grupė„Reikia visų profesijų“

Tikslas

b: mokyti vaikus pasakoti piešimas, piešiant žmogų.

Užduotys:

toliau mokytis pritraukti žmones judant.

Sužinokite, kaip kurti.

Toliau stiprinkite vaikų žinias apie tipus profesijos.

Ugdykite kompozicinius įgūdžius dažyti per visą popieriaus lapą perteikti proporcingus ir erdvinius santykius tarp objektų).

medžiagų:

Guašo dažai;

Šepečiai 2-3 dydžių;

Popieriaus lapai;

Stiklainiai su vandeniu;

Servetėlės, popierius ir audinys;

Paletės;

Iliustracijos, vaizduojančios skirtingus žmones profesijos(iliustracijų, skirtų rodyti naudojant multimedijos projektorių, pasirinkimas).

judėti klases

Mokytojas skaito vaikams eilėraštį « Profesijos» :

Galbūt nepakanka žinių

Bet svajoti galima!

Tikriausiai būsiu gydytoja

Aš išgydysiu žmones!

keliausiu visur

Ir gelbėk sergančius vaikus!

Greitai būsiu karys

Arba tiesiog pilotas – asas!

Kaip paprastas herojus

Aš tave apsaugosiu!

balerina ir dainininkė

Visada svajojau tapti!

Kad gražiai apsirengtų

Dainuokite ir šokite už jus!

Esu garsus menininkas

tikrai padarysiu.

Mane domina piešimas,

Labai jaudina!

Aš esu mokyklos mokytoja

Suteiksiu vaikams žinių!

Vaikai bus laimingi su manimi

Aš tau sakau tikrai!

Na, aš grįšiu čia!

Meilus, dėmesingas

Ir visada reaguoja

Aš tapsiu auklėtoja!

Vaikinai, pažaiskime su jumis!

Prisiminkime, ką dar žinomos profesijos, išskyrus tuos, kurie skambėjo eilėraštyje, pasakykite, kam dirba jūsų mamos ir tėčiai.

Žaidimas: "Vardas profesija» .

(Mokytojas savo ruožtu meta kamuolį. Vaikas, pagavęs kamuolį, skambina vienu iš profesijos. Jei vaikui sunku atsakyti, mokytojas užmeta mįslę, padeda atsakyti).

Pavyzdžiui: „Eilėraščiai yra mįslės profesijos» .

Man mirksi šviesoforas, klastinga ugnis laimės

Jis žino, kad aš esu. Tas, kuris vadinamas...

(Vairuotojas.) (Ugniagesys)

Prieš darbą jis yra medžiotojas, baldai, duona ir agurkai

Kasdien su obliusu. Jie mums parduoda...

(Dailidė.) (Pardavėjai)

Ligos problemų neišspręs, Žino tikrai vaikai:

Visi pacientai bus gydomi. Maistas yra gardus…

(Gydytojas.) (Virėjai)

Ištempta drobė, dažai, trikojis – įdėjau vakar

Jis piešia paveikslą iš gyvenimo... Penkios injekcijos.

(Menininkas) (Slaugytoja.)

Su sunkiu krepšiu aplenkia teritoriją, Kiekvienas namo gyventojas žino -

Jis deda mums laiškus į dėžutę... Jis pastatė šį namą.

(paštininkas) (Statybininkas.)

Šauniai padirbėta! tu tiek daug vardijai profesijos. Dabar nupieškime šiuos žmones profesijos.

- Dažysime dažais(guašas). Bet pirmiausia pažiūrėkime, ką galime piešti paveikslėlius, kokia atributika reikalinga šio ar kito žmonėms profesijos.

(Mokytojas multimedijos projektoriuje rodo iliustracijas. Atkreipdamas vaikų dėmesį į išvaizda, kūno padėtis, rankų padėtis - į šonus, sulenkta, pakelta į viršų, kokie drabužiai ant žmonių, priklausomai nuo jų profesijos).

Nepamirškite apie paletę, kokias spalvas reikia maišyti, kad išgautumėte rausvą ar kūno spalvą žmogaus kūno dažymui.

Vaikai kimba į darbą. Pagal poreikį mokytojas padeda tiems vaikams, kuriems reikia pagalbos.

Rezultatas klases.

Kokie nuostabūs piešiniai nudažytas.

Surinkime juos į vieną didelę knygą, kurią vadiname „Visi reikia profesijų, Visi profesijos yra svarbios».

(Mokytojas sukuria knygą, papildydamas ją eilėraščiais).

Susijusios publikacijos:

Kūno kultūra lauke parengiamosios mokyklos grupėje „Visos profesijos svarbios, visų profesijų reikia“ Kūno kultūra lauke parengiamosios mokyklos grupėje Tema: „Visos profesijos svarbios, visos profesijos reikalingos“. Tikslas. Smeigtukas žaidime.

Tikslas: 1. Plėsti vaikų supratimą apie profesijų įvairovę, specifinę darbinę veiklą. 2. Suformuoti apibendrintą profesijos sampratą.

Vidurinės grupės baigiamosios edukacinės veiklos santrauka „Visos profesijos svarbios, visos profesijos reikalingos“ Vidurinėje grupėje organizuotų edukacinių veiklų suvestinė Tema „Visos profesijos reikalingos, visos profesijos svarbios“ Ugdymo integracija.

Išsamios pamokos apie susipažinimą su išoriniu pasauliu vidurinėje grupėje „Visos profesijos reikalingos, visos profesijos svarbios“ santrauka Ugdymo sričių integracija: pažinimas, bendravimas, darbas, meninė kūryba. Programos turinys: Edukacinis:.

GCD konspektas parengiamosios mokyklos grupėje „Visos profesijos reikalingos, visos profesijos svarbios“ Tema: „Reikia visų profesijų – visos profesijos svarbios“ Amžiaus grupė: parengiamasis į mokyklą Ugdymo sritis: pažintinis ugdymas.

GCD santrauka vidurinėje grupėje „Visos profesijos yra reikalingos, visos profesijos yra svarbios“ GCD santrauka vidurinėje grupėje tema: „Visos profesijos yra reikalingos, visos profesijos yra svarbios“. Uždaviniai: plėsti ikimokyklinukų mintis apie rūšis.

Julija Khamrokulova

globėjas: Julija Khamrokulova

Piešimo pamokos vyresniojoje grupėje ta tema santrauka: "Kas aš esu Aš noriu būti»

Vaikų veiklos rūšys: žaismingas, produktyvus, komunikabilus, pažintinis – tyrinėjimai, grožinės literatūros suvokimas.

Tikslas: mokyti vaikus pasakoti piešimas, piešiant žmogų.

Užduotys:

toliau mokytis pritraukti žmones judant.

Sužinokite, kaip kurti.

Toliau stiprinkite vaikų žinias apie profesijų rūšis.

Ugdykite kompozicinius įgūdžius dažyti per visą popieriaus lapą perteikti proporcingus ir erdvinius santykius tarp objektų).

medžiagų:

akvareliniai dažai;

Šepečiai 2-3 dydžių;

Popieriaus lapai;

Stiklainiai su vandeniu;

skudurai;

Iliustracijos, kuriose vaizduojami įvairių profesijų žmonės. judėti klases:

Mokytojas skaito vaikams eilėraštį "Profesijos":

Galbūt nepakanka žinių

Bet svajoti galima!

Tikriausiai būsiu gydytoja

Aš išgydysiu žmones!

keliausiu visur

Ir gelbėk sergančius vaikus!

Greitai būsiu karys

Arba tiesiog pilotas – asas!

Kaip paprastas herojus

Aš tave apsaugosiu!

balerina ir dainininkė

Visada svajojau tapti!

Kad gražiai apsirengtų

Dainuokite ir šokite už jus!

Esu garsus menininkas

tikrai padarysiu.

Mane domina piešimas,

Labai jaudina!

Aš esu mokyklos mokytoja

Suteiksiu vaikams žinių!

Vaikai bus laimingi su manimi

Aš tau sakau tikrai!

Na, aš grįšiu čia!

Meilus, dėmesingas

Ir visada reaguoja

Aš tapsiu auklėtoja!

Vaikinai, pažaiskime su jumis!

Prisiminkime, kokių dar profesijų yra, išskyrus tas, kurios skambėjo eilėraštyje.

Žaidimas: „Įvardink savo profesiją“.

(Mokytojas savo ruožtu meta kamuoliuką vaikams. Kas pagauna kamuolį, atspėja mįslę, iliustracijos multimedijos projektoriuje).

„Paslaptys apie profesijas“.

Augink gėles ir gaudyk drugelius, Juk mūsų rūpestis yra

Pažvelk į viską ir atsimink, ryte visus varyk į darbą

Ir viskas brangu, mylėk tėvynę (mokytojas) (vairuotojas)

3. Kas ligos dienomis naudingesnis už visus 4. Atneša stiklinę akį

Ir išgydo mus nuo visų ligų (gydytojas) Spustelėkite vieną kartą ir prisiminkite jus (Fotografas)

5. Pasakyk man, kas toks skanus 6. Čia ant krašto

Jis verda kopūstų sriubą, dažais dažo geležį,

Kvepia kotletai, Jis turi kibirą rankoje,

Salotos, vinaigretės, Jis pats spalvingai nudažytas (dailininkas)

Visi pusryčiai, pietūs (virėjas)

Ir paukščiams bei gyvūnams. Jis turi didelę sėkmę.

Jis ypatinga dovana, Belieka tik prisiminti

Tai gydytojas... (veterinaras) Linksmasis, kaip jį vadina. (klounas)

9. Jis saugo gamtą, 10. Jis drąsiai vaikšto stogais -

Jis vejasi brakonierius, turi tokį dalyką,

O žiemą prie šėryklų neria į kaminą su rūku

Miško žvėrys laukia svečiuose (miškininkas) Ir gelbsti mus nuo suodžių (kaminkrėtys)

Šauniai padirbėta! Jūs atspėjote tiek daug profesijų, o dabar piešime šių profesijų žmones.

(Mokytojas rodo iliustracijas multimedijos projektoriuje. Vaikų dėmesys išvaizdai, kūno padėtis, rankų padėtis - į šonus, sulenkta, pakelta į viršų.)

Nepamirškite apie paletę, kokias spalvas reikia maišyti, kad išgautumėte rausvą ar kūno spalvą žmogaus kūno dažymui.

Vaikai kimba į darbą. Pagal poreikį mokytojas padeda tiems vaikams, kuriems reikia pagalbos.

Pamokos santrauka.

Kokie nuostabūs piešiniai nudažytas.

Surinkime juos į vieną didelį albumą, kurį vadinsime m: "Kas aš esu Aš noriu būti»


Susijusios publikacijos:

GCD santrauka tema "Kas būti? Tikslai: 1. Padėti sukurti žaidimo aplinką, užmegzti sąveiką tarp tų, kurie pasirinko tam tikrus.

Projektas vyresniųjų grupėje „Noriu būti sveikas“ vyresniosios grupės Nr.10 „Pinokis“ auklėtoja: Iščenko O. A. Projekto aktualumas Ugdomasis.

Vyresniųjų ikimokyklinio amžiaus vaikų ir tėvų bendros veiklos konspektas „Kas būti? Kuo būti? Vyresnių vaikų bendros veiklos santrauka ikimokyklinio amžiaus ir tėvams apie ankstyvą profesinį orientavimą. Tikslas: skatinti aktyvumą.

GCD santrauka apie piešinį „Kuo aš tapsiu, kai užaugsiu“ GCD apie piešimą santrauka „Kuo aš tapsiu užaugęs“ Pagrindiniai tikslai ir uždaviniai: - toliau mokytis piešti portretą, bandant perteikti.

Pramogų senjorų grupėje konspektas „Kuo būti? pagal V. Majakovskio eilėraštį Pramogų tema: "Kas būti?" (remiantis V. Majakovskio darbu) Tikslas: Vaikų idėjų apie profesijas išplėtimas ir sisteminimas.

Pamokos „Kas būti“ santrauka. Pamokos numeris 6.22. Tema: "Kas būti" Tikslas: Prisidėti prie mokinių idėjų apie profesijos pasirinkimo pagrindus plitimo, paremti.


Į viršų