Коли було написано картину богатирський скок. Опис картини Васнєцова «Богатирський скок

Цілі:збагатити знання дітей про билини; вчити ділити текст на частини, розуміти історичний текст, знаходити аналогії з реальними історичними подіями, Складати розповідь про билинного героя по картині; розвивати пам'ять, мовлення, мислення, уяву.

Заплановані результати: предметні: використання різних видів читання (вивчаюче (смислове), вибіркове, пошукове), уміння усвідомлено сприймати та оцінювати зміст та специфіку прозового тексту, брати участь у його обговоренні, розвиток художньо-творчих здібностей, уміння створювати власний текст на основі художнього твору, репродукцій картин художників, за ілюстраціями, на основі особистого досвіду; метапредметні:

- Формулювання навчальної задачі уроку виходячи з аналізу матеріалу підручника в спільної діяльності, планування разом із учителем діяльності з вивчення теми уроку, оцінювання своєї роботи на уроці,

- Використання різних способівпошуку навчальної інформації у довідниках, словниках, енциклопедіях та інтерпретація інформації відповідно до комунікативних та пізнавальних завдань, оволодіння логічними діями порівняння, аналізу, синтезу, узагальнення, класифікації за родовидовими ознаками, встановлення причинно-наслідкових зв'язків, побудови міркувань,

- відповіді на запитання підручника на основі художнього твору; особистісні: виховання почуття гордості за свою Батьківщину, її історію, народ, формування засобами літературних творів цілісного погляду на світ у єдності та різноманітності природи, народів, культур та релігій.

Устаткування: виставка книг на тему уроку, репродукція картини В. Васнєцова « Богатирський скок».

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

- Прочитайте самостійно.

А й сильні, могутні богатирі на славної Русі!

Не скакати ворогам нашою землею,

Не топтати їх коням землю Руську,

Не затьмарити їм сонце наше червоне.

Вік стоїть Русь — не хитається!

І століття простоїть, не ворухнеться!

— Прочитайте скоромовкою.

- Прочитайте виразно.

— Які почуття виникли під час читання?

— Визначте завдання уроку, прочитавши назву теми.

ІІІ. Актуалізація знань

Перевірка домашнього завдання

— Ви мали поділити текст на частини. Скільки частин у вас вийшло? (Відповіді дітей.)

— Ну що ж, під час перевірки дізнаємося, хто з вас мав рацію, з ким ми погодимося.

(Діти відповідають, користуючись своїми записами.)

— Обговоріть із другом значення трьох поїздок Іллі Муромця для Російської держави.

— Прочитайте останні рядки билини. Як допомагають зрозуміти характер героя?

— Чому Ілля Муромець повертався до каменю та робив на ньому новий запис?

— Як ставився Ілля Муромець до пророцтв?

- Наведіть приклади триразового повтору.

— Розкажіть про Іллю Муромця. Виберіть опорні слова. Сміливий, мужній, боягузливий, мудрий, розумний, дурний, справедливий, хитрий, сильний, жорстокий, добрий, безкорисливий, жадібний, здатний на співчуття.

(Діти складають розповідь про Іллю Муромця.)

IV. Фізкультхвилинка

V. Робота на тему уроку

Робота з репродукції картини В. Васнєцова «Богатирський скок»

— Розгляньте репродукцію картини В. Васнєцова «Богатирський скок». Розкажіть, що ви бачите.

— Послухайте, як вона створювалася.

(Оповідання вчителя або тих, хто заздалегідь підготував повідомлення учнів.)

Своє ставлення до народу та його творчості Віктор Михайлович Васнєцов передавав через свої картини. Всю міць російського Духа він розкривав через звернення до билинних образів богатирів. Однією з картин такого напрямку стало полотно «Богатирський скок», написане 1914 року.

У центрі картини розташована фігура богатиря, що сидить верхи на вороному могутньому коні. Автор зобразив той момент, коли кінь тільки відірвав копита від землі, а вже темний ліс, широкі поля та пологі пагорби опинилися далеко під його ногами, а хмари — біля самої голови.

Васнєцов за допомогою композиції передає почуття руху. Фігури розташовані по діагоналі, у тварини ноги підібгані для стрибка, м'язи рельєфно напружені, голова нахилена. Поза богатиря виражає мужність та рішучість. Нахмурені брови, пронизливий погляд показують, що він приготувався бороти ворогів Русі наповал. Його зброя та зброя блищать під променями сонця, що сходить. Вершник так довіряє своєму коневі, що навіть не дивиться у напрямку руху. Напруженість моменту підкреслює задній план картини. Автор використав темні, глибокі тони для його написання. Зображено момент часу перед сходом сонця, обриси лісу та полів ледве простежуються.

Щоб постаті персонажів не зливались із землею, Васнєцов написав їх на тлі світле неба, що грає ніжними відтінками червоного, блакитного та фіолетового кольорів.

Картина була написана в рік початку Першої світової війни, через неї автор намагався нагадати людям про колишню славу, міць і єдність російського народу.

— Складіть свою розповідь з цієї картини, висловивши у ньому своє ставлення до її героя. (Зразкова відповідь. Я дуже люблю читати билини, уявляючи себе могутнім богатирем. Побачивши картину В.М. Васнєцова «Богатирський скок», я відразу зрозумів, що цей художник теж нескінченно любить і цінує невичерпну скарбницю російської народної літератури.

Величезний чорний богатирський кінь тільки-но відштовхнувся копитами від землі, а вже дрімучий лісздається низькою травою, а хмари все ближче та ближче. Такий кінь за лічені секунди зможе подолати будь-які відстані, щоб доставити грізного сідока до бажаної мети.

Красивий і суворий богатир, що міцно стискає сильними ногами боки спритного скакуна. Це справжній російський воїн, такому не страшні навіть полчища ворогів — хай вони самі тремтять і тремтять! Сріблястий шолом, надійна кольчуга, щит зможуть захистити героя від мечів і стріл ворога, а довгий міцний спис вселяє страх у загарбників російської землі. Гордо й уважно оглядає воїн нескінченні простори батьківщини, за першої ж небезпеки він готовий постояти за свій народ.

Ось що я відчув, розглядаючи картину В.М. Васнєцова «Богатирський скок». А ще я зрозумів, що теж не здригнуся у вирішальну хвилину, зумію захистити слабкого і постояти за правду, коли це буде необхідно.)

VI. Рефлексія

— Виберіть будь-який початок пропозиції та продовжіть її.

Сьогодні на уроці я дізнався...

На цьому уроці я б похвалив себе за...

Після уроку мені захотілося...

Сьогодні я зумів...

VII. Підбиття підсумків уроку

— Чому Ілля Муромець захотів випробувати всі три дороги?

- Чим закінчилася поїздка богатиря?

- Чим сподобалася вам картина В. Васнєцова?

Домашнє завдання

Методична розробка уроку розвитку мови.

Твір по картині В.М.Васнєцова «Богатирський скок»

Я хотів показати, у чому суть мого народу…

В. Васнєцов.

Цілі:

Навчити збирати матеріал до твору та використовувати його при описі зображеного на картині;

Користуватися синонімами та образно-виразними засобами мови у своїй промові;

Розвивати та тренувати спостережливість, художньо-естетичний смак;

Залучати учнів до історичного минулого батьківщини.

Обладнання уроку:

Інтерактивна дошка;

Репродукції картини В.М.Васнецова «Богатирський скок» (1914г) «Витязь на роздоріжжі» (1882), «Богатирі» (1898).

Хід уроку:

    Організаційні моменти. Повідомлення теми уроку.

Заздалегідь підготовлений учень читає:

А й сильні, могутні

Богатирі на славній Русі!

Не скакати ворогам нашою землею,

Не топтати їх конем землю Руську,

Не затьмарити їм сонце наше червоне.

Вік стоїть Русь-не хитається!

І століття простоїть, не ворухнеться!

(уривок з билини)

Сьогодні ми знайомимося з картиною В.М.Васнєцова «Богатирський скок» 1914р.

    Розповідь про творчість художника.

"Я завжди тільки і жив Руссю", - говорив про себе Віктор Михайлович Васнєцов (1848-1926гг). Він прославився такими картинами, як «Богатирі», «Витязь на роздоріжжі», «Богатирський скок».

(Репродукції картин демонструються на інтерактивної дошки)

Вони навіяні росіянами народними казками, билинами. Їх можна назвати мальовничими поетичними оповідями про рідному народі, про славну національну старовину та її безсмертних героїв.

У своїй творчості Васнєцов прагнув розкрити естетичні національні ідеали як ідеали народу, знайти та встановити зв'язок між минулим та сьогоденням рідної країни.

У дитинстві та ранній юності художника оточував сільський побут, майже не зворушений міським впливом. Багато означали для майбутнього художника старовинні оповіді, пісні, перекази, що передавались з уст у вуста.

Після закінчення в'ятської духовної семінарії він вступив до Академії мистецтв, де курсу не закінчив, а отримав лише дві срібні медаліза малюнок у натурному класі та за етюд. В.Васнецов на власні кошти їде до Парижа, де незабаром його твори з'являються на пересувних виставках. Найчастіше вони були написані на теми з російських казок і билин. Картини були пройняті російським народним духом та глибоким, щирим настроєм.

    Розмова по картині . (з використанням інтерактивної дошки)

На картині зображено Іллю Муромця.

Вчитель:Як ви його впізнали?

Учні:Ми знаємо картину Васнєцова «Богатирі», на якій зображені Добриня Микитович, Ілля Муромець та Альоша Попович. (Демонстрація картини).

Вчитель:В. Васнєцов особливо підкреслив у своїх улюблених героях спокійну величність, народжену свідомістю покладеного він священного обов'язку. Картина створює «як враження сили… але ще враження доброти, великодушності і добродушності – ними сповнений найбільше сам Ілля Муромець».(В. У. Стасов)

Вчитель:Що ми знаємо про цього богатиря?

Матеріал підготовлений учнями як індивідуальне домашнє завдання.

Перший оповідач:

Знаменитого богатиря Іллю Муромця народне передання ототожнювало з преподобним Ілією Муромцем, Печерським, знання про яке В.М.Васнєцов отримав ще у духовній семінарії.

Народився Ілля Муромець близько 1143р. у селі Карачарове, що під Муромом Володимирській області, у сім'ї селянина Івана, Тимофєєва сина, та його дружини Єфросинії, дочки Якова.

З дитинства до тридцяти трьох років Ілля був паралізований, а потім отримав зцілення від трьох старих віщ, які передбачили, що «смерть йому в бою не писана».

Взявши батьківське благословення,

«Ой ти, гой єси, рідний, любий батюшку!

Дай ти мені своє благословення,

Я поїду до славного столового Київ-град-

Помолитися чудотворцям київським

Закластися за князя Володимира,

Послужити йому вірою-правдою,

Постояти за християнську віру»,

Ілля багато років перебував у дружині Київського князяВолодимира Мономаха – був «перший герой у Києві».

Другий оповідач:

Ілля Муромець, який не знав поразок, прославився численними військовими подвигами і небаченою силою, яку використовував тільки для боротьби з ворогами Вітчизни, захисту російських людей і відновлення справедливості.

Всі оповіді свідчать про статечний характер Іллі Муромця, який ніколи не звеличував себе, залишаючись простим селянським сином: «Я простий російський богатир, селянський син. Я рятував людей не з користі, і мені не треба ні срібла, ні золота. Я рятував росіян, червоних дівчат, малих діточок, старих матерів. Не піду я до вас воєводою в багатстві жити. Моє багатство – сила богатирська, моя справа – Русі служити, від ворогів її обороняти»

Вчитель:До лику святих Ілля Муромець був зарахований у 1643р. Українська православна церкваМосковського Патріархату заснувала орден Преподобного Іллі Муромця, яким нагороджуються військовослужбовці, які відзначилися служінням Батьківщині, зокрема й у гарячих точках.

    Опис картини. Навчання за зразком.

Величезний чорний богатирський кінь тільки-но відштовхнувся копитами від землі, а вже дрімучий ліс здається низькою травою, а хмари – дедалі ближче. Такий кінь за лічені секунди зможе подолати будь-які відстані, щоб доставити грізного сідока до бажаної мети.

Красивий і суворий богатир, що міцно стискає сильними ногами боки спритного скакуна. Це справжній російський воїн, такому не страшні навіть полчища ворогів – нехай вони самі тремтять і тремтять! Сріблястий шолом, надійна кольчуга, щит зможуть захистити героя від мечів і стріл ворога, а довгий міцний спис вселяє страх у загарбників російської землі. Гордо й уважно оглядає воїн нескінченні простори батьківщини, за першої ж небезпеки він готовий постояти за свій народ.

    Словниково-стилістична робота.

Кольчуга- обладунок, сплетений із залізних кілець, металева мережа для захисту від ураження холодною зброєю. Носила в залежності від різновиду різні назви: кольчуга, панцир, байдан, яцерин. Використовувалися різні видикольчуг - від кольчужної сорочки, що прикривала лише тулуб і плечі до повних хауберків (hauberk), що покривали тіло повністю, з голови до ніг.

Барміця- елемент шолома у вигляді сітки, що обрамляє шолом по нижньому краю. Закривала шию, плечі, потилицю та бічні сторони голови; у деяких випадках груди та нижню частину обличчя

Наручі- частина обладунків, що захищає руки від ліктя до кисті. Найпростіші наручі виготовлялися за шинним типом і були металеві пластини, закріплені на шкіряній основі. Однак вони поступалися суцільнометалевим наручам, що з'явилися, ймовірно, у Західній Азії. Найбільш досконалими є наручі трубчастого типу. Такий наруч складається з двох сильно вигнутих пластин - верхньої ( локітник) та нижньої ( черевець). Ці пластини могли з'єднуватися шарнірно, а закриватися за допомогою ремінців та пряжок.

Кістень- гнучко-суглобова холодна зброя ударно-розробної дії. Являє собою ударний вантаж (кістяну, металеву або кам'яну гирю - било), з'єднаний підвісом (ланцюгом, ременем або міцним мотузком) з дерев'яною рукояттю - китищем.

Спис- колюча, метальна або колюче-рубаюча древкова холодна зброя. Довжина списа складала від 3 до 4 метрів. Списи були метальні та важкі для ближнього бою.

Ретивий -швидкий, швидкий.

Вороний- Чорний, колір воронього крила.

Збруя- кінська упряж, предмети та приладдя для запряжки, сідлання та керування кіньми

    Порівняльний аналіздвох картин В.М.Васнєцова.

Демонстрація картини «Витязь на роздоріжжі».

Вчитель:Відомо, що картина «Богатирський скок» була однією з останніх робітхудожника. Давайте звернемося до першої роботи В.Васнєцова «Вітязь на роздоріжжі» для порівняння настрою богатирів картини.

Що ми бачимо на першій роботі художника В. Васнєцова?

Відповіді учнів:

Художник передав атмосферу билинних оповідей;

Жах навіває дикий, безкрайній степ, чорні птахи, замшелі валуни, черепи людські та кінські;

Вчитель:Опишіть спорядження витязя:

Відповіді учнів:

Воїн у бойових обладунках: пластинчаста кольчуга закриває тіло вершника;

Шолом з барміцею

Густа бармиця вкриває плечі

Наручи до ліктів.

Витязь добре озброєний:

Колчан зі стрілами

Тяжкий кисть для близького бою

Спис для далекого бою

Тяжкий мигдалеподібний щит багато разів рятував свого господаря

Кінь під стать вершнику - сильний, витривалий, що звикли до бою. Швидше за все, це улюблений кінь витязя. Про це говорить багата збруя коня.

Вчитель:Яку мить зобразив художник?

Відповіді учнів:

Вершник припинився біля каменю лише на кілька хвилин, щоб прочитати напис. Він продовжить свій шлях уперед.

Вчитель:Що каже про це?

Відповіді учнів:

Світле небо, блиск світла на спорядження витязя і грива коня.

Вчитель:Художник створює враження, що витязю відомо все, що буде, він вибрав пряму дорогу і недовго зволікає на роздоріжжі.

Ось слова самого художника про «Вітяз», сказані вже в глибокій старості: «Я хотів показати, в чому сутність мого народу, які відмінні риси серед інших народів. Ми поети, а без поезії, без мрії не можна нічого робити в житті. Ми, не шкодуючи себе, боролися і боротимемося за незалежність своєї землі. Російські люди-витязі на роздоріжжі ніколи не боятися того, що обіцяє нам майбутнє ».

Вчитель:Що символізують картини В. Васнєцова?

Картини Васнєцова малюють національні образи, сповнені глибоких людських почуттів та переживань. Вони символізують велич, хоробрість, красу та силу російського народу в особі Іллі Муромця.

Читає учень:

Сила духу російського розкрила
Художник у цьому полотні,
Богатиря зобразив
Верхом на вороному коні.

Кінь відірвався від землі,
Підтиснуті ноги для стрибка.
Темніє ліс унизу вдалині,
Клубляться поряд хмари.

Вниз голова нахилена
У богатирського коня,
Фігура напружена.
Сідок, поводи оброня,

Довірившись коневі, назад
Дивиться уважно, готовий
(Про це говорить нам погляд)
Він наповал вразити ворогів.

Внизу рідна земля –
Ліси, пологі пагорби,
Луги, широкі поля.
Він захистить їх – ми знаємо!

    Складання плану твору з однієї з картин.

Запис на дошці плану твору:

    Російські богатирі.

    Опис картини:

а) образ героя картини.

б) опис вершника та коня

Опис одягу

Опис збруї

3. Композиція картини

Кольорова гама

4. Чому вчить картина.

    Домашнє завдання

Написання чернетки твору

Використовувана література:

    О.П.Баландіна « Навчання твору по картині» 5-9 класи Видавництво «Вчитель», Волгоград 2012, стор 7-15.

    Ольга Глаголєва «Святі воїни російського православ'я» ЕКСМО, Москва, 2009, стор 148-155.

    Енциклопедія світового мистецтва «Шедеври російського живопису», видавництво « Біле місто», Москва, 2006р., Стор. 260-261,267

    Є.П.Борзова, А.В.Ніконів «Історія світової культури в художніх пам'ятниках» Стор. 200-201.

    Інтернет ресурси.

Дана методична розробкауроку з розвитку промови (твір на картині У. М. Васнецова «Богатирський скок» (1914г), допоможе вчителю продовжити тему «Російські богатирі» у творчості художника, розширити уявлення учнів 5-6 класів про історичному епосі Росії, закарбованої у полотнах У. М. Васнецова. М. Васнецова, збагатити знання учнів матеріалами православної культури країни, запровадити у пласт усній і письмовій мові учнів застарілу лексику, виховувати почуття причетності до героїчному минулому нашої країни.

В. М. Васнєцов «Богатирський скок (твір по картині)

Я дуже люблю читати казки та билини, уявляючи себе то хоробрим і рішучим Іваном, то могутнім широкоплечим богатирем. Побачивши картину В. М. Васнєцова "Богатирський скок", я одразу зрозумів, що Той самийДивовижний теж нескінченно любить і цінує невичерпну скарбницю російської народної літератури.

Величезний чорний богатирський кінь лише відштовхнувся копитами ось землі, а вже дрімучий ліс здається низькою травою, а хмари – дедалі ближче. Такий кінь за лічені секунди зможе подолати будь-які відстані, щоб доставити грізного сідока до бажаної мети.

Фарбував і суворий богатир, що міцно стискає сильними ногами боки спритного скакуна. Це справжній російський воїн, такому не страшні навіть полчища ворогів – нехай вони самі тремтять і тремтять! Сріблястий шолом, надійна кольчуга, щит зможуть захистити героя ось мечів і стріл ворога, а довгий міцний спис вселяє страх у загарбників російської землі. Гордо і уважно оглядає воїн нескінченні простори батьківщини, за першої ж небезпеки геть готуй постоять за свій народ

Ось що відчув я, розглядаючи картину В. М. Васнєцова "Богатирський скок". А ще я зрозумів, що теж не здригнуся у вирішальну хвилину, зумію захистити слабкого і відстояти справедливість, коли це буде Потрібно.

15 травня 1848 року на світ з'явився дуже відомий на сьогодні художник Віктор Михайлович Васнєцов. Захоплюватись живописом він став ще в юності. Брав уроки малювання. Сьогодні ж його перу належить безліч відомих картин, А їм не перестають захоплюватися. Його казковий стилі та персонажі, яких він малював, просто приворожують. Однією із таких захоплюючих картин є його робота «Богатирський скок».

На картині представлений богатир у всій своїй красі на могутньому коні. Тримається він дуже впевнено та грізно. Одягнений у бойові обладунки. Тому можна судити, що він готується до бою. На правій руці одягнений щит і тримає богатир у ній кіль із залізним наконечником. У лівій руці знаходиться до нут для керування конем. Спереду за поясом знаходиться меч. Богатир повністю екіпірований та готовий до бою. Навіть його кінь у повній готовності. Всім своїм гордовитим виглядом вона показує, наскільки прислуговує своєму господареві. Грандіозний, високий та неповторний стрибок, здійснений нею за наказом свого господаря, доводить її відданість. Небо на задньому фоні хоч і світле, але трохи затягнуте хмарами. Земля та дерева темного кольору. Вся природа змінилася перед настанням бою. Але завдяки нашому богатирю та його непереможному вигляду нам нема чого турбуватися.

Мені здається, що картина повністю відповідає своїй назві. І кінь зі своїм грандіозним стрибком, і богатир із непереможним виглядом дуже гармонійно вписуються в одне ціле – богатирський скок. Я думаю, що кожен побачить на картині те, що й хотів передати Віктор Михайлович Васнєцов. Непохитність російського духу та його любов до природи. Його казкові персонажіна картинах завжди оживають і змушують нас вірити у чудеса.

В своєму художній творчостіросійський живописець Васнєцов Віктор Михайлович, часто звертався до народної творчостіта міфам. Досить часто героями його шедеврів ставали могутні захисники давньої російської землі - богатирі. Автор уміло і з колоритом умів передавати їхній бойовий настрій та дух, їхній настрій та переживання з приводу майбутньої битви.

Не оминула моя увага картина Васнєцова «Богатирський скок», на якій у самому центрі подій автор зобразив палкий і швидкий скок російського богатиря на своєму вірному помічнику – сміливому і швидкому коні. Картина настільки здається «живою», ніби я чую удари копит про тверду землю і пориви свіжого вітру, що летить назустріч вершникові, створюючи перешкоду його намірам.

Автор показує міць і силу російського духу, зображуючи вершника так, ніби він настільки великий і могутній, що займає простори від землі до небес. Здається, що богатир своєю головою торкається хмар. Його погляд дуже суворий, таким чином, він навіює страх у своїх ворогів, що є одним із бойових підходів. Так він показує свою перевагу і натякає на противника, що бій буде нерівним.

Одягнена на вершнику кольчуга, доповнює його образ і є засобом захисту від ворога. Довгий спис, який далеко видається вперед за межі голови коня, нагадує мені політ стріли по безкрайньому просторі, ніби вона розриває на своєму шляху потоки вітру.

Васнєцов детально зображує кожен рух коня, його стрибок, напружені і підібгані ноги, все це говорить про хорошу тренованість тварини, про її прагнення догодити своєму «господарю». А богатир повністю довірився тварині чуття, і погляд його прикутий у бік глядача. Таким чином, автор показує зв'язок між душевними поривами людини та почуттями тваринного інстинкту.

Для створення войовничої атмосфери автор зобразив задній фон, де вдалині видніються ліс та безкраї поля, у темних тонах. Що дозволяє зосередити свій погляд тільки на вершнику і його коні, як центральному елементі картини. Так само художник вміло зображує світанок, час, коли природа прокидається від нічного сну, а воїни вже готові до нападу на ворога.

Опис картини Васнєцова Богатирський скок

Васнєцов - людина, яка через свої художні творизвертався до давніх літературним творамросійського народу. Найчастіше головними особами з його картинах були головні захисники землі російської - богатирі. Васнецову вдавалося дуже точно зображати емоції своїх персонажів, загальний настрій та бойовий дух, їх переживання щодо майбутньої битви.

Однією з таких картин є його художня робота"Богатирський скок". На ній зображено давньоруський богатир, який дуже стрімко мчить на своєму сильному та вірному коні. Картина виконана так, що чудово передає ту атмосферу. Виникає відчуття, ніби можна почути звук копит та відчути на собі пориви вітру, що дме в обличчя вершника, намагаючись стати йому перешкодою.

Васнєцов показує свого персонажа дуже сильним та великим, показуючи всю міць міцного богатирського духу. Він здається настільки величезним і могутнім за рахунок того, що його величезне тіло підноситься до небес, здається, ніби голова дістає до хмар. Сам богатир має такий суворий і грізний погляд, що навіяти страх на будь-якого ворога. Він ніби показує поглядом усім ворогам, що розклад сил спочатку нерівний.

Вершник одягнений у кольчугу, яка є гарним доповненням його образу і захищає його від ворожих атак. Його довгий і могутній спис, що видніється з-за голови коня, схожий на стрілу, готову обрушитися на голову будь-якого недруга.

Картина виконана так, що вершник та його кінь привертають до себе всю увагу глядача, будучи центром зображення. Ззаду видніється густа лісова хаща і величезне безкрає поле, яке зображено в похмурих тонах. Час зображено як світанок, коли вся природа і люди тільки починають прокидатися, що є чудовим часом для удару. Все це максимально точно передає атмосферу обстановки та почуття головного персонажа.

Декілька цікавих творів

    Здрастуйте, Діду Морозе! Вчусь добре. Захоплююсь історією, малюванням та математикою. Живу разом із мамою та татом. У мене дві сестри. Ми всі живемо дружно. Багато мандруємо. Я люблю читати.

    Твір І. С. Тургенєва «Перше кохання» перейнято власними любовними переживаннями, які пережив колись автор. Для нього кохання є шаленою силою в будь-якому зі своїх проявів


Top