Vyresniosios grupės logopedinės pamokos santrauka, siekiant įtvirtinti gebėjimą klasifikuoti įrankius pagal rūšis: sodo, miuziklo, staliaus. „Kaimo gnomas“

Elena Lupikina
"Įrankiai". GCD santrauka in parengiamoji grupė

GCD santrauka parengiamojoje grupėje tema "Įrankiai"

Naudotos technologijos: Dybina O. „Kas buvo anksčiau...“; Ušakova O. D. „Mįslės, rimai, liežuvio virpėjimai“

Pamokos tikslas:

Plėsti vaikų supratimą apie skirtingi tipai priemones, apie jų pritaikymą įvairių profesijų žmonių darbe.

Užduotys:

edukacinis

Išmokyti vaikus atspėti mįsles, sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių, papildyti žodyną.

besivystantis

lavinti vaikų atmintį, loginį mąstymą, rišlią kalbą.

Švietimo

Ugdykite vaikus pagarbus požiūris suaugusiųjų darbui.

Medžiaga pamokai: Pristatymas tema „Įrankiai“ (aut.,

Taip/ir „Kam ko reikia?

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas:

Vaikinai, šiandien kalbėsime apie įrankius. Kas yra įrankiai? (Įrankiai yra daiktai, padedantys žmonėms jų darbe) - 1 skaidrė;

II. Pirmieji įrankiai atsirado labai seniai. Jie vis dar buvo naudojami primityvūs žmonės. Iš pradžių tai buvo tik akmuo, pririštas prie pagaliuko.

Kaip manote, kuris iš jų modernus instrumentas jis atrodo kaip? (atrodo kaip kirvis). Teisingai. Tokių įrankių pagalba žmonės statėsi būstą, gaudavo maisto, gamino gyvenimui reikalingus daiktus - 2 skaidres;

Tada žmonės išmoko gaminti geležinius įrankius – 3 skaidrė; Kalvio profesija yra paklausi ir šiandien.

IN modernus pasaulis pasirodė elektrinis įrankis, kuris labai palengvino žmonių darbą - skaidrė 4;

III. Žaidimas „Atspėk mįsles“

Ar norite įminti mįsles apie įrankius? (Taip)

(mokytojas skaito mįslę, vaikai spėja, po to paveikslėlis pasirodo skaidrėje, o tada paaiškina savo atsakymą)

1. Daug dantų, bet nieko nevalgo? (Pjūklas) – 5 skaidrė

(kad ką nors nupjauti reikia pjūklo)

2. Storas muša ploną, plonas per ką nors prasimuš. (Plaktukas ir vinis) – 6 skaidrė

(Viniui įkalti reikia plaktuko)

3 Jie turi sunkaus darbo, visą laiką kažkas spaudžia. (Vise) - skaidrė7

(Skirtingos dalys tvirtinamos veržlėmis, kad būtų patogu jas apdoroti)

4. Ji pradėjo šokti su varžtu, o jis įstrigo besisukančioje lentoje! (Varžtas ir atsuktuvas) – 8 skaidrė

(Įsukami varžtai)

5. Ant čiuožyklos veidrodžio

Ant vienos pačiūžos.

Jis važiavo vieną kartą -

Ir visa čiuožykla subyrėjo. (Stiklo pjaustyklė) – 9 skaidrė

(Stiklo pjaustymui reikalingas stiklo pjaustytuvas)

6. Prie kuproto arklio

mediniai šonai

Iš po jo kanopų

Bėga baltos drožlės

medinė upė

medinė valtis

Ir sklando virš valties

Medienos dūmai. (Obliuoklis) – 10 skaidrė

(Obliuoklis nupjauna lentas taip, kad jos būtų lygios)

7. Nagą suspausim naga, P- vieną kartą ir be nagų. (Erkės) – skaidrė11

(Replių reikia norint ištraukti vinis iš lentų)

8. Šis akmens ratas

Geriausias instrumentų draugas

Virš jo kibirkštys sūkurys

Aštrus padaro bukas. (Getstone) – 12 skaidrė

(Galąstuvas reikalingas įrankiams galąsti)

IV. Kūno kultūros minutė

Tyusha pliušinis tostyachok (spyruoklės)

Prikalė kabliuką prie sienos (kumštis trenkia į kumštį)

Belkis, taip, belskis

Belkis, taip, belskis

Senas nagas staiga sulinko (rankos kumščiais lenkia ir atsilenkia)

Nagas sulenktas kaip kirminas

Ir storulis nuo kėdės lūžta! (pritūpti)

Jis linksmai pauostė nosį,

Bloomers patraukė (atsistokite)

Suskaičiavo mano strazdanas

Išlygino garbanas iki vainiko

Tyusha pliušas neriaumoja (šokinėja ant 2 kojų)

Net jei tau nesiseka!

v. Didaktinis žaidimas"Kam reikia ką dirbti?"

Įrankius savo darbe naudoja įvairių profesijų žmonės.

Žaiskime žaidimą „Kam ko reikia?“. Čia yra įvairių profesijų žmonių nuotraukos. Įvardykite paveikslėliuose esančių žmonių profesijas ir priderinkite prie paveikslėlių su jiems reikalingomis darbo priemonėmis.

Paveikslėlio parinktys:

Staliaus (Obliukas, kaltas, pjūklas, plaktukas);

Dailidė (Kirvis, pjūklas, plaktukas);

Santechnikas (veržliaraktis, pjovimo staklės, metalo pjūklas);

Automechanikas (pjūklas, veržliaraktis, spaustukai);

Sodininkas (kirpėjas, kastuvas, grėblys, laistytuvas);

Medkirtis (grandininis pjūklas, kirvis);

Gydytojas (švirkštas, pincetas, termometras);

Kirpykla (Žirklės, plaukų džiovintuvas, šukos, kirpimo mašinėlė);

Stiklininkas (ruletė, stiklo pjaustyklė);

Siuvėja (geležis, adatos, žirklės, segtukai);

Batsiuvys (Plaktukas, peilis, yla).

VI. Žaidimas „Baik sakinį“

Pavyzdžiui:

Statybininkams reikalingi statybiniai įrankiai;

Sodininkui reikia ... (sodo įrankiai);

Gydytojui reikia... (medicinos instrumentai);

Siuvėjai reikia ... (siuvimo įrankiai);

Dailidei reikia ... (dailidės įrankiai);

Reikalingas batsiuvys. (batų įrankiai).

VII. Žaidimas "Kas negerai?"

Kirvis, žnyplės, stiklo pjaustytuvas, grąžtas. 13 skaidrė (gręžtuvas yra elektrinis įrankis, o kirvis, žnyplės ir stiklo pjaustytuvas yra rankiniai)

Antgalis, adata ir siūlas, plaktukas, grąžtas. 14 skaidrė (adata yra siuvimo įrankis, o spaustukai, plaktukas ir obliavimas yra statybiniai įrankiai)

Pincetas, švirkštas, termometras, matavimo juosta. 15 skaidrė (Ruletė yra statybinė priemonė, o pincetas, švirkštas, termometras yra medicininiai)

Ayla, laistytuvas, mentelė, grėblys. 16 skaidrė (Awl yra batų įrankis, o laistytuvas, kastuvas, grėblys yra sodo įrankis)

VIII. Pamokos santrauka.

Vaikinai, apie ką mes kalbėjome pamokoje? (Apie įrankius)

Kokius instrumentus prisimenate? (sodininkystė, dailidė ir kt.)

Nupieškite ir nuspalvinkite įrankius, kuriuos turite namuose, kaime arba kuriuos tėvai naudoja darbe.

Susijusios publikacijos:

Matematinių pramogų santrauka Tic-Tac-Toe grupės vaikams ruošiantis į mokyklą Matematinės pramogos „Tic-tac-toe“ parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka Programos turinys: išlaikyti susidomėjimą.

Bendra auklėtojos ugdymosi situacija su parengiamosios grupės vaikais Tema: „Įrankiai“ Tikslas: Sudaryti sąlygas konsolidacijai.

Sportinio laisvalaikio „Žiemos žaidimai ir linksmybės“ santrauka vyresniųjų ir parengiamųjų grupių vaikams Programinės įrangos turinys. Edukacinė sritis „Fizinis vystymasis“ – tobulinti motoriką atpalaiduojančioje atmosferoje.

Sporto šventės ant vandens santrauka vyresniųjų ir parengiamųjų grupių vaikams. Uždaviniai: 1. Įtvirtinti gebėjimą plaukti šliaužioti ant krūtinės. 2. Ugdykite fizines savybes: greitį, vikrumą. 3. Ugdykite draugiškumą, jausmingumą.

Pamokos santrauka

apie žodyną-gramatiką

integruotame

parengiamoji grupė

MBDOU Nr. 10, Miasas

mokytojas - logopedas: Portnykh A.V.

Ugdymo sritis: „Bendravimas“

Tema: "Įrankiai"

Užduotys:

Tobulinti žodžių darybos ir linksniavimo įgūdžius.

Suaktyvinkite veiksmažodžių žodyną vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Padėkite vaikams organizuoti darbą grupėse.

Kurso eiga.

Org. Momentas

Vaikinai, šiandien atėjau į darbą ir pamačiau šią skrynią. Ir ant jo yra užrašas. Prašau perskaityti. (Parengiamosios grupės vaikams)

Čia taip pat yra diskas, pažiūrėkime, gal sužinosime, kieno tai krūtinė.(Vaizdo laiškas nuo Brownie Kuzi)

Pagrindinė dalis

Kvėpavimo pratimai

Kokia dulkėta skrynia, nuvalykime dulkes.

Artikuliacinė gimnastika

Dabar atidarykime jį ir pažiūrėkime. Vaizdo kortelės artikuliacinė gimnastika (Mentele, adata, valytis dantis, dailininkas)

Mes galime atlikti šiuos pratimus.

Kas dar yra krūtinėje?

Muzikos instrumentai

(smuikas, metalofonas, būgnas, fife, šaukštai, trikampis, balalaika, cimbolai, ksilofonas)

Kiek įvairių dalykų! Vadinkime juos meiliai.

Smuikas, metalofonas, būgnas, vamzdis, šaukštai, trikampis, balalaika, cimbolai, ksilofonas.

Kas naudoja šiuos daiktus?(Muzikantai)

Kiekvienas muzikantas turi savo profesiją, įvardink(pristatymas)

Pianistas groja pianinu.

Būgnininkas groja būgnu.

Gitaristas groja gitara.

Balalaikininkas groja balalaiką.

Armonikininkas groja armonika.

Trimitas groja trimitu.

Vaikinai, ką mes galime padaryti su šiais įrankiais?

Tai va, grojame orkestre.

Orkestras

Sudėkime įrankius į krepšelį. Kaip galime juos pavadinti?

Muzikinis.

Tačiau krūtinėje yra dar kažkas.

Plaktukas, kirvis, žnyplės, pjūklas, atsuktuvas.

Žinome lazdos žaidimą apie šiuos daiktus.

pirštų žaidimasįrankiai

Vaikinai, ką galite padaryti su šiais objektais, pavadinkite žodį veiksmas:

plaktukas - trankyti

su kirviu - kapoti

žnyplės – ištraukite

matė – matė

atsuktuvas - pasukite, atsukite

Kaip pavadinti šiuos daiktus?

Dailidžių darbai

Kas dar yra krūtinėje?

Smulkintuvas, kastuvas, grėblys, genėtuvas, šakutė.

Vaikinai, paruošime Kuzi staigmeną ir sugalvokime mįsles apie šiuos daiktus.

Pasiskirstykime į dvi komandas. Pirmoji komanda užmins mįslę apie kastuvą.

Antrasis – apie plėšikavimą. Su lentelės pagalba.

(vaikai įtaria savo mįslę)

Kaip tuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu. (surinkti į krepšelį, pasirašyti)

Sodas.

Dabar sudėsiu visus krepšelius į skrynią...

Oi, panašu, kad sugedo...

Žaidimas lauke: surinkite įrankius.

Patikrinkim ar viskas teisingai.

Sodas – Miša patikrins.

Muzikinis - patikrinkite Ksyusha.

Dailidžių darbai – Sasha patikrins.

Sudėkime viską į krūtinę. Kaip visus šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu?(Įrankiai)

Pasirašykime ant skrynios ir dabar Kuzya tiksliai žinos, kas joje yra!

Švietimas: įtvirtinti bendrą „įrankių“ koncepciją,

įtvirtinti gebėjimą klasifikuoti įrankius pagal rūšis: sodo, miuziklo, dailidės;

Taisymas – lavinamasis: išmokyti formuoti naujus žodžius mažybinių glostymo ir didinimo priesagų pagalba, ugdyti rišlią kalbą, gebėjimą atsakyti į klausimus pilnais sakiniais;

Aktyvinkite vaikų žodyną žodžiais tema „Įrankiai“, tobulėkite smulkiosios motorikos įgūdžius, lytėjimo pojūčiai.

Ugdomasis: ugdyti reagavimą, norą padėti kitiems, gebėjimą žaisti kartu, derėtis tarpusavyje, žaisti pagal taisykles.

Integracija edukacines sritis: žinios ir meninis darbas.

Parengiamasis darbas: kūno kultūros minutės „Prieš gnomą ...“ teksto mokymasis

Įranga ir medžiagos: smėlio konteineris, žaisliniai įrankiai, lėlės Gnome ir Giant, smulkūs žaisliniai smėlio įrankiai, plastilinas, lentos, drėgnos servetėlės.

1. Organizacinis momentas.

Žaidimas „Meilūs vardai“.

Tikslas: draugiško vaikų požiūrio vienas į kitą formavimas, monologinės kalbos aktyvinimas.

Vaikai ir mokytoja sustoja ratu. Mokytoja, sveikindamasi, meiliai vadina šalia stovintį vaiką vardu. Tada jis pakviečia visus ratu paeiliui meiliai pasisveikinti.

2. Išmoktos medžiagos studijavimas vaikams.

Pristatymas tema: "Įrankiai".

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie priemones, jų paskirtį, rūšis.

Priėmimai: pokalbis, konkursinis priėmimas.

Kas yra įrankiai (tai daiktai, kurių žmogui reikia darbui);

Kokie yra instrumentai (muzikiniai, sodo, staliaus darbai);

Kiekvienoje rūšių grupėje nurodykite kuo daugiau instrumentų;

Kas atsitiktų, jei nebūtų įrankių?

Žaidimas „Ketvirtasis papildymas“.

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą klasifikuoti įrankius pagal tipą.

Medžiaga: žaisliniai įrankiai.

Vaikas kviečiamas iš daugelio priemonių išskirti įrankį, kuris netinka prie likusių, t.y. nereikalingas tarp kitų įrankių. Pavyzdžiui: kastuvas, smuikas, smulkintuvas, grėblys. Vaikai ateina prie stalo, kur turi pasirinkti papildomą instrumentą, paaiškinti, kodėl taip pasirinko.

3. Naujų žinių atradimas.

Pasakų žaidimas „Gnomai ir milžinai“.

Tikslas: formuoti gebėjimą sudaryti naujus žodžius mažybinių ir meilių bei didinamųjų priesagų pagalba. Žodžių suaktyvinimas kalboje temomis: „Įrankiai“, „Žmogus“.

Medžiaga: milžiniškos ir nykštukinės lėlės, žaisliniai įrankiai.

Mokytojas pasakoja pasaką: Toli, toli vienoje šalyje gyveno milžinai. Jie turėjo ne rankas, o rankas, ne kojas, o peilius, ne akis, o... (vaikai sutinka), ne nosis, o..., ne burnas, o... Ir kiekvienas iš jų neturėjo namo, bet didžiulis, didžiulis... O kaimynystėje kitoje šalyje gyveno nykštukai. Jie turėjo ne rankas, o rankas, ne kojas, o... (vaikai sutinka), ne nosis, o..., ne burnas, o... Ir ne namus, o... milžinai naudojo įrankius darbui: mokytojo parodymus ir vaikų iškvietimą (kirvį, pjūklą, plaktuką, atsuktuvą). Kas jie tokie buvo? (Dailidės.) O jų įrankiai vadinasi... O nykštukai turėjo... darbui (mokytoja rodo, vaikai išvardija): ne kastuvą, o..., ne grėblį, o..., ne. kapotuvas, bet ... Kas buvo šie nykštukai? Kokie yra instrumentų pavadinimai? Kiti nykštukai savo darbe naudojo ne vamzdį, o ..., ne pianiną, o ..., ne smuiką, o ..., ne būgną, o ..., ne gitarą, o ... Šie nykštukai buvo ... Ir jų instrumentai vadinami ...

Žaidimas „Atspėk instrumentą liesdamas“.

Tikslas: įtvirtinti instrumentų pavadinimus, lavinti lytėjimo pojūčius, jutiminę atmintį.

Medžiaga: maišelis, žaisliniai įrankiai.

Vaikas kviečiamas susirasti ir atspėti krepšyje esantį žaislinį instrumentą.

Mažo mobilumo žaidimas „Prieš gnomą ...“.

Tikslas: lavinti bendrąją ir smulkiąją motoriką, judesių koordinaciją, gebėjimą koordinuoti judesius ir kalbą.

Gnome mums, broliai,

Taip sunku pasiekti! - rankas prie skruostų, papurtykite galvą.

Važiuosime automobiliu - „sukame vairą“ priešais save.

Ir mes skubėsime į traukinį, - sulenktomis rankomis per alkūnes, judame pirmyn ir atgal.

Skriskime lėktuvu – rankos į šonus, kaip sparnai.

Pažiūrėkime į žemę iš viršaus.- pirštai su „žiūronais“ į akis.

Laive vandenyne – banguoti rankų judesiai.

Plaukiame su drąsiu kapitonu. – „Sveikiname“.

Čia žemė matoma priekyje - delnas iki kaktos, žvelgiant į priekį.

Išplaukė į Gnome, draugai! - suplojame rankomis.

Žaidimas-kelionė „Kaimo gnomas“.

Tikslas: įtvirtinti instrumentų pavadinimus, jų rūšis, gebėjimą formuoti naujus žodžius mažybinių priesagų pagalba, lavinti rankų smulkiąją motoriką, lytėjimo pojūčius, ugdyti norą padėti kitiems.

Medžiaga: smėlio konteineris, smulkūs žaisliniai įrankiai, plastilinas.

Mokytoja kviečia vaikus atsigauti Gnomų šalyje. Ten vaikai įrankiais (kastuvu, grėbliu, smulkintuvu; fortepijonu, smuiku, būgnu) nustato, ką veikia nykštukai, kas jie yra (sodininkai, muzikantai).

Tada mokytojas, jei vaikai nepastebėjo, atkreipia jų dėmesį, kad pianinui kažko trūksta; kviečia vaikus taisyti, o taip pat kviečia į pagalbą nykštukams sode - iškasti ir purenti lysves. Vaikai prikabina kojytes prie pianino, dirba sode, o paskui „grįžta“ į darželį.

4. Modeliavimo įrankiai pagal planą.

Tikslas: lavinti smulkiąją rankų motoriką, techninio modeliavimo įgūdžius, produktyvią vaizduotę.

Mokytojas pakviečia vaikus madingi įrankius, kurių nėra nykštukų šalyje, ir „atsiųsti“ juos pakuotėje kaip pavyzdžius gamybai.

Pavadinimas: Santrauka logopedinis užsiėmimas V vyresnioji grupėįtvirtinti gebėjimą klasifikuoti įrankius pagal rūšis: sodo, miuziklo, dailidės. „Gnomo šalis“.
Nominacija: Paskaitų konspektas, GCD / logopedo užsiėmimai


Pareigos: mokytojas logopedas
Darbo vieta: MBDOU "Vaikų darželis Nr. 140" auksinė žuvelė»
Vieta: Barnaulas, Rusija

Nizamova Leysan Madekhatovna,

auklėtojas

MBDOU DS KV "kranas"

Naujasis Urengojus

Švietimo sričių integracija:

"žinios"

"bendravimas"

"skaičiau grožinę literatūrą"

"sveikata"

"socializacija"

Veikla:

Komunikabilus

Variklis

Grožinės literatūros suvokimas

Medžiaga ir įranga: Temos ir siužetinės nuotraukos, vokai su išskaidytais paveikslėliais, kuriuose vaizduojami žmonės su skirtingų profesijų, magnetinė lenta, pristatymas „Profesijos“, kortelės su skirtingų profesijų žmonių atvaizdais, kortelės su įvairių įrankių atvaizdais.

Programos užduotys:

Švietimo

Patikslinkite, išplėskite ir aktyvinkite temos žodyną.

Treniruokitės rašydami aprašomąsias istorijas

Įtvirtinti vaikų žinias, kad žmonėms jų darbe padeda įvairūs dalykai – įrankiai.

Švietimo

Toliau orientuokite vaikus į sritis žmogaus veikla(mokslas, menas, gamyba ir paslaugos, Žemdirbystė), jų reikšmę vaiko, jo šeimos gyvenimui, darželis ir visa visuomenė

Ugdykite gebėjimą klausytis ir išgirsti klausimą; gebėjimas apibendrinti; loginis mąstymas; vaikų susidomėjimas procesu bendra veikla; vizualinis dėmesys ir suvokimas.

Švietimo

Ugdyti susidomėjimą užsiėmimais, bendradarbiavimo įgūdžių formavimą, tarpusavio supratimą.

Ugdykite vaikų susidomėjimą ir pagarbą darželyje dirbantiems žmonėms

Veiklos eiga:

IN. : Sveiki bičiuliai! Man labai malonu tave matyti. Ir šiandien turime svečią. Atspėk mįslę ir sužinok, kas tai.

Jis, žinoma, yra pats svarbiausias
Išdykęs neklaužada yra juokinga.
Jis dėvi didelę mėlyną skrybėlę
Nerangus ir netvarkingas. (Nežinau)

Vaikai: Nežinau

IN.: Teisingai.

Įeina į muziką Dunno, rankose vidutinio dydžio krūtinė.

Nežinau: Laba diena! ( Rankove nusibraukia kaktą ) Pavargęs, radau šią skrynią mėnulyje. Atidarė ir pažiūrėjo turinį. Ir ten, kažkokie vokai, nieko nesuprato ?! Maniau, kad radau lobius. Nusprendė atnešti jums. Ar gali padėti?

IN.: Na, ar galite padėti?

Vaikai: taip, taip!!!

Dunno išima pirmąjį voką ir įteikia mokytojui.

IN.:„Atspėk mįsles“

IN.: vaikinai, tam turime eiti į ekraną. Perskaitysiu tau mįslę, jei atsakysi teisingai, ekrane atsiras paveikslėlis.

Interaktyvus pristatymas. parsisiųsti professions.pptx (275,26 KB)

Rodomas pristatymas „Profesijos mįslėse“

Nežinau: Puiku vaikinai!

IN.: Ir pažaiskime.

Vaikai ir Dunno: Mes sutinkame.

Mobilusis žaidimas "Kam reikalingas šis daiktas?"
(ant kilimo yra rodyklė, lazdelė, knyga, kaušas, vairas, smuikas, šepetys, kibiras, šluota, stetoskopas)
Vaikai juda ratu pagal muziką. Muzika nutrūksta – vaikai paima daiktus ir sako, kam reikalingas šis daiktas.

Nežinau: Turiu dar vieną voką. (duoda mokytojui)

IN.:Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“

Šiam žaidimui reikia stovėti poromis. Mes išdalinsime kiekvienai porai Dunno suskaidytos nuotraukos ir pabandykite juos surinkti.

GCD parengiamojoje grupėje

„Kelionė į pasaulį muzikos instrumentai»

(naudojant skaidrių pristatymą)

Tikslas: Praturtinkite vaikų suvokimą muzikos grožiu.

Užduotys:

1. Švietimo

  1. Gilinti vaikų supratimą apie orkestro ir muzikos instrumentų kilmę, muzikos santykį su gamta;
  2. Sudaryti sąlygas emociniam ir psichologiniam vaikų išsilaisvinimui pamokos metu;
  3. Muzikos instrumentų pavadinimų taisymas.

2. Švietimo

  1. Plėtra muzikinis sugebėjimas vaikai klausosi muzikos, dainuoja, groja muzikos instrumentais;
  2. Ugdykite vaizdinį ir asociatyvų mąstymą, kūrybinę vaizduotę;
  3. Tembrinės klausos, ritmo pojūčio subtilumo ir jautrumo ugdymas.

3. Švietimo

  1. Ugdykite vaikams džiaugsmo ir pasitenkinimo procesu, kalbėdami apie muzikos instrumentus,
  2. Emocinio ir vertingo požiūrio į muziką, vaikų klausymosi ir atlikimo kultūros ugdymas.

Įranga: kompiuteris, ekranas, multimedijos projektorius, vaikiški muzikos instrumentai, magnetofonas su garso įrašais, mygtukas akordeonas.

Pamokos eiga:

Skambant valsui, vaikai įbėga į salę ir su dainele sveikina muzikos vadovą.

Muzikinės rankos Laba diena Labai džiaugiuosi matydamas jus šiandien, esate čia gera nuotaika, nuotaikingas ir linksmas. Prieš pradėdamas pamoką, perskaitysiu nuostabius puikaus muzikanto ir kompozitoriaus D.B. Kabalevskis.

„Muzika mums teikia ne tik malonumą.

Ji daug moko. Ji, kaip knyga, daro mus geresnius, protingesnius, malonesnius“.

1 Pamokos skaidrės tema

Mūsų pamokos tema „Kelionė į muzikos instrumentų pasaulį“.

Ar žinojote, kad žodis „orkestras“ turi ilgą istoriją? Senovėje taip buvo vadinama teritorija priešais sceną senovės graikų teatras. Orkestras sugeba atskleisti beveik viską, ką gali perteikti spalvinga žmogaus kalba. Jis gali verkti ir juoktis, imituoti griaustinį ir tyliai čiulbėti kaip paukštis. Ir viskas dėl to, kad orkestre skamba įvairių instrumentų balsai. (klausantis kūrinio)

2 Orkestro muzikos instrumentų skaidrių schema.

Štai kaip scenoje atrodo simfoninis orkestras.

Kokių įrankių čia nėra!

muzikos instrumentai,

Pasakysiu – unikalus.

Jų didžiulis skaičius

Aistringas pameistrystės reikalas.

Pažiūrėkite atidžiau ir pamatysite, kad instrumentai orkestre skirstomi griežta tvarka. Priekyje altai, smuikai, violončelės, kontrabosai stovi kiek toliau. Iškart už violončelių stovi Woodwind šeima – fleitos, klarnetai, obojai, fagotai. Dešinėje jų giminaičiai Žalvaris – trimitai, ragai, trombonai ir tūbos. Už jų – būgnai ir daugybė kitų instrumentų. Orkestras yra organizuota valstybė, turi savo įstatymus ir netgi turi prezidentą, kuris vadovauja orkestrui. Vaikinai, pasakyk man, koks jo vardas? (Atsakymai)

Dirigentas moka priversti instrumentus groti taip, kaip jis nori, nors neištaria nei vieno žodžio. Jis naudoja tik lazdelę. Jis paima jį, švelniai bakstelėja į muzikos stovą – muzikos stovą – ir orkestre įsiviešpatauja mirtina tyla. Jis juo mojuoja, ir visi instrumentai gros darniai, darniai ir draugiškai. Išgirskime, kaip skamba simfoninis orkestras. .

Vaikinai, kaip jūs manote, ar daug instrumentų yra simfoniniame orkestre? ( Vaikų atsakymai)

Taip, šiame orkestre yra daug instrumentų. Visi jie suskirstyti į kelias grupes.
3 skaidrė.

Styginių stygos(žaidė su lanku)
Vėjų grupė (
Žaisk su oru)
smogikų grupė (
Garsai išgaunami smūgiais)

Ir pirmoji grupė, kurią sutiksime, yra styginių lankų grupė

skaidrė 4

Vaikinai, kodėl tai taip vadinama? ( Vaikų atsakymai)

Gracingiausia iš stygų – gražuolis smuikas. Išlenktos kaklo garbanos puošia iškaltą galvos apdangalą. Jos juosmuo toks, kad net balerina negali su ja konkuruoti. Smuikas pagamintas iš medžio ir grojamas lanku. Smuiko skambesys labai gražus, aukštas, melodingas. Muzikantas, grojantis smuiku, vadinamas smuikininku. Dėl melodingo ir gražaus balso smuikas vadinamas „muzikos karaliene“. Senovėje žmogus pastebėjo, kad ištempta medžioklinio lanko styga gali skambėti maloniai. Pamažu žmonės pradėjo gaminti muzikos instrumentus su viena, dviem ar daugiau stygų. Jie buvo mūsų smuiko protėviai. Sunkiai dirbo smuikų kūrėjai kol smuikas tapo pirmuoju orkestro dainininku; jie rinko specialias medienos rūšis, bandė tampyti įvairias stygas. Dabar smuikas atrodo taip: jis turi keturias stygas, ištemptas ant medinio korpuso. Garsai atsiranda stygai kontaktuojant su lanku. Tačiau norint, kad smuikas dainuotų, reikia būti geras muzikantas. Klausykimės jos balso ir raskime žodžius, atitinkančius jos tembrą.

Smuiko klausymas

Vaikinai šeimoje styginiai instrumentai gyvena ne tik smuikas, ji turi daug giminaičių. Prieš mus – altas. Jis labai panašus į smuiką, bet didesnis. Jo garsas yra gilesnis. Todėl jis vadinamas smuiko „pusbroliu“.

Vaikinai, pažiūrėkite į skaidrę. Tikriausiai tai galvojote anksčiau dideli smuikai. Taip, tu teisus, tai irgi „Muzikos karalienės“ giminės, bet į ją panašūs tik išvaizda, forma. Tačiau kuo skiriasi jų tembrai. Čia yra violončelė. Ji turi labai ypatingą garso tembrą ir savo charakterį. Kai reikia muzika išreikšti sielvartą, liūdesį, liūdesį, neviltį, violončelei nėra lygių, ji taip giliai perteikia šiuos jausmus.

Smuikų šeimą užbaigia dar vienas atstovas – kontrabosas. Jis turi labai storą ir tankų balsą. Pasiklausykime jo gražaus balso.

Klausytis kontraboso.

Taip sutikome keturis giminaičius iš smuikininkų šeimos. Ir kaip jie vadinasi?
Vaikai: smuikas, altas, violončelė ir kontrabosas.

skaidrė 4

Vaikinai, dabar laukiame susitikimo su pučiamųjų grupe. Jis skirstomas į medinį ir varinį pučiamųjų instrumentų.

Taigi, prieš mus yra mediniai pučiamieji instrumentai. Pirmasis instrumentas vadinamas fleita. Fleita turi aukštą ir šiek tiek švilpiantį balsą, ją galima atpažinti iš karto. Tolimas fleitos protėvis buvo nendrinis vamzdis. Fleita daugiausia gaminama iš medžio. Iš čia ir sklinda garsas. Tas oras pučiamas į šone esančias skylutes. Todėl medinį pučiamąjį instrumentą jie vadina, o fleita grojantį muzikantą – fleitininku. Dabar klausysime, kaip skamba fleita.

Klausa

Pučiamųjų šeimoje taip pat daug giminaičių. Obojus, fagotas, klarnetas. Žaidimo ant jų principas tas pats: įpučiamo oro pagalba. Visi jie pagaminti iš medžio. Bet jie turi skirtingus balsus.

Klausantis klarneto

Na, vaikinai, mes susipažinome su kai kuriais įrankiais simfoninis orkestras. Dabar patikrinsiu, ar atpažįstate juos.

Fizkultminutka.

1. Sklandūs lanko judesiai
Stygos dreba.
Motyvas skamba iš toli,
Dainuoja apie mėnulio apšviestą vakarą.
Koks aiškus garsų perteklius,
Jie turi džiaugsmą ir šypseną,
Skamba svajingai.
Mane vadina smuiku.

2. Kuris instrumentas turi ir stygas, ir pedalą?
Kas čia? Be jokios abejonės, tai mūsų skambus .... ( fortepijonas.)

3. Garsiau nei fleitos, garsiau nei smuikai,
Garsesnis už trimitus yra mūsų milžinas.
Tai ritmiška, tai puiku, mūsų linksma ....( būgnas.)

4. Pridedu vamzdelį prie lūpų -
Per mišką liejosi trilė,
Instrumentas labai trapus.
Tai vadinama ....( fleita.)

5. Man buvo duota labai mažai stygų,
Bet kol kas man jau gana!
Tu esi mano užnugaryje
Ir išgirsi: ilgai, ilgai, ilgai!
Na, kas aš toks? Atspėk!
Išdykęs ... .. (balalaika.)

Na, vaikinai, atsakykite, ar visi instrumentai buvo iš simfoninio orkestro? ( vaikų atsakymai.)

O dabar tęsime pažintį su pučiamaisiais instrumentais. Kodėl jie vadinami variu? ( Vaikų atsakymai)

Voltorna – atrodo kaip sraigė ir turi labai gražų garsą.

Klausa

Trimitas yra ryškus, aštrus garsas. Trimitas skamba kviečiančiai kaip herojiškas šauksmas. Anksčiau pypkės buvo naudojamos medžioklei.

Klausa

Dabar mes susipažinsime smogikų grupė. Prieš dešimtis tūkstančių metų vyras paėmė akmenį į abi rankas ir pradėjo jas daužyti vienas į kitą. Taip atsirado pirmasis mušamasis instrumentas. Tai paprastas prietaisas, kuris dar negali duoti muzikos, bet jau gali duoti ritmą. Perkusiniai instrumentai yra daug senesni nei pučiamieji. Dabar būgnai yra labai didelė instrumentų grupė. Su visais nesugebėsiu supažindinti, bet pasistengsiu išsirinkti ryškiausias. Taigi, timpanai, jie turi metalinį korpusą, nuo vos girdimo iki griausmingo. Pasiklausykime šio unikalaus instrumento.

Klausa
Kai kas mano, kad groti būgnu lengviau – paprasčiau. Paimk lazdas ir tranki. Bet juk muzikantas turi išlaikyti ritmą visą laiką muzikos kūrinys. O tai labai sunku. Išgirskime, kaip skamba būgnas.

Klausa.

Taip susipažinome su kai kuriais simfoninio orkestro instrumentais. Į kokias grupes skirstomi visi simfoninio orkestro instrumentai?

Šauniai padirbėta! Jūs atlikote šią užduotį. O dabar duosiu tau sunkesnę užduotį. Mes nustatysime, kuris instrumentas skamba.

"Atspėk, koks instrumentas skamba?"

Muzikinės rankos Apibendrinkime savo pamoką. Atidžiau pažvelgėme į pagrindines muzikos instrumentų grupes. Sužinojome apie jų įvairovę, klausėmės instrumentų skambesio, atpažinome juos iš klausos. Kas tau labiausiai patiko pamokoje?(Atsakymai ) Vaikinai, prašome namuose nupiešti vieną iš jums labiausiai patikusių muzikos instrumentų. Ir tada į muzikos sale iš jūsų piešinių sukursime savo simfoninį orkestrą.

Iki pasimatymo!

Vaikai pagal „Valsą“ išeina iš salės.



Į viršų