Mazgas parengiamojoje grupėje įrankių tema. Logopedinės pamokos santrauka vyresniųjų grupėje, siekiant įtvirtinti gebėjimą klasifikuoti įrankius pagal rūšis: sodo, miuziklo, dailidės.

Abstraktus logopedinis užsiėmimas V vyresnioji grupė tema: "Žiemojantys paukščiai"

TIKSLAI:

Pataisykite daiktavardžių vartojimą formoje daugiskaita genityvo atvejis;

Skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais;

Daiktavardžių ir būdvardžių su mažybinėmis priesagomis daryba;

Daugiskaitos daiktavardžių daryba.

Korekcinis vystymasis:

Įtvirtinti vaikų žinias ir idėjas apie migruojančius ir žiemojančius paukščius;

Pratimas atpažinti paukščius pagal jų aprašymą;

Ugdykite dėmesį, mąstymą.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Didinti susidomėjimą gamtos gyventojais, norą juos saugoti ir saugoti.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Karpova Reseda Gulusovna

Logopedė MADOU „Darželis Nr. 288

kombinuotas tipas „Kazanės Kirovskio rajonas

Logopedinės pamokos vyresniųjų grupėje santrauka tema:

"Žiemojantys paukščiai"

TIKSLAI:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Patikslinti daiktavardžių vartoseną kilmininko giminės daugiskaitos formoje;

Skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais;

Daiktavardžių ir būdvardžių su mažybinėmis priesagomis daryba;

Daugiskaitos daiktavardžių daryba.

Korekcinis vystymasis:

Įtvirtinti vaikų žinias ir idėjas apie migruojančius ir žiemojančius paukščius;

Pratimas atpažinti paukščius pagal jų aprašymą;

Ugdykite dėmesį, mąstymą.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Didinti susidomėjimą gamtos gyventojais, norą juos saugoti ir saugoti.

Įranga:

Paveikslėliai su paukščių atvaizdu, buliaus figūra, paveikslėliai, skirti susekimui ir spalvinimui su paukščių atvaizdu, spalvoti ir pieštukai

Kurso eiga.

  1. Laiko organizavimas

1. M. Požarovos eilėraščio „Paukščių namai“ skaitymas.

Turime tokį įprotį:

Kaip krenta sniegas

Paukščių namelis prie lentinio tako

Pakabinkime ant mazgo.

Jokių grūdų, jokių žolės ašmenų -

Alkanas laikas!

Ledo adatos blizga,

Uodas dingo.

Bet čia, sode už mokyklos

Tarp pilkų šakų

Vakarienė paruošta

Paukščiams ir gyvūnams.

L.: Vaikinai, apie ką, jūsų manymu, šis eilėraštis? (Vaikų atsakymai). Tiesa, apie tiektuvą. Kam skirta lesyklėlė? (VAIKŲ ATSAKYMAI). Kokiu metų laiku jums reikia lesyklėlės? (Vaikų atsakymai).

Dabar susės tie vaikai, kurie pavadins paveikslėliuose pavaizduotus paukščius.

(Šarka, varna, žvirblis, bukas, zylė, balandis, vėgėlė, genys, pelėda, gervė, kregždė, lakštingala, starkis).

2. Bendrosios motorikos ugdymas

Štai ant šakų, žiūrėk

Bulvikai raudonais marškinėliais

4 šoniniai apkabos ir 4 galvos pakreipimai

pūkuotos plunksnos,

Maudymasis saulėje.

Dažnas rankų drebėjimas žemyn

Jie pasuka galvas

Jie nori skristi.

2 galvos apsisukimai vienoje eilutėje

Ššš! Ššš! Ššš! Skrisk šalin!

Už pūgą, už pūgą!

Jie laksto po kambarį, mojuodami rankomis kaip sparnais

3. Vystymasis smulkiosios motorikos įgūdžius

  1. Pagrindinė dalis

L.: Vaikinai, šiandien pas mus atskrido bukas. Jis daug ką atsinešė įdomių mįslių ir užduotys. Jis nori sužinoti, kiek tu žinai apie jo draugus paukščius.

4. Mįslės (spėliodami įdėkite paveikslėlius - spėliokite).

L.: Dabar, vaikinai, užduosiu jums mįsles.

Šis plėšrūnas yra kalbus

Vagiškas, įkyrus,

Čiupimas, baltas,

Ir jos vardas yra ... (Šarka).

neklaužada berniukas

Pilku paltu,

Driftingas po kiemą

Surenka trupinius. (Žvirblis).

Obuoliai ant šakų žiemą!

Greitai juos surinkite

Bet staiga obuoliai suplazdėjo

Juk tai yra ... (Bullfinches).

Ji taip vadinama dėl mėlynų sparnų.

Ir šaltyje, ir karštyje ji taip garsiai dainuoja!

Geltonais marškiniais, ir tikrai maža.

Tai kaip tu ją pavadinsi? ... (Zylė).

Kar-kar-kar! - šaukia apgavikas.

Na, protingas vagis!

Visi blizgantys dalykai

Šis paukštis tai myli!

Ir ji tau pažįstama.

Koks jos vardas? ... (Varna).

L.: Šauniai padirbėta! Greitai įminei bulių mįsles.

Vaikinai, kas tai per paukščiai? Migruoja ar žiemoja? (Vaikų atsakymai).

(eksponuojamos likusios nuotraukos su paukščių atvaizdu).

O kokius dar žiemojančius paukščius matai, išvardink. (Vaikų atsakymai, palaikymas – nuotraukos).

5. Leksikos-gramatinių kategorijų kūrimas

Žaidimas „Ketvirtasis papildymas“

L.: Pažvelkite į nuotraukas, jūs turite atspėti, kas iš jų yra keistesnis? Ir kodėl?

Šarka, varna, starkis, žvirblis. (Varnėnas yra migruojantis paukštis).

Gervė, lakštingala, kregždė, tauras. (Buliuskas yra žiemojantis paukštis).

Žaidimas „Išbandyk, suskaičiuok“

L.: Dabar suskaičiuokime savo paukščius.

Vienas bulius, ..., penki buliai.

Viena varna, ..., penkios varnos. ir kt.

6. Kūno kultūra

Krūmai paraudo

Ne nuo aušros.

Suspauskite skruostus

Tai raudoni žibintai.

"Žibintai"

Sniego seneliai užsidegė.

Mojuokite rankomis kaip sparnais

Jie valo tamsiai raudonas plunksnas,

"Punksnų valymas"

Jie geria vandenį iš šaltinio.

"Gerti"

Varpelis persipildo

Girdžiu iš toli.

Plaukite rankomis

Didelis-mažas žaidimas

L.: Jei paukštis didelis, sakysime, kad jis turi aštrų snapą, o jei paukštis mažas, tada sakysime, kad jis turi aštrų snapą.

Plonos letenėlės – plonos letenėlės.

Ilgas kaklas – ilgas kaklas.

Balta krūtinė – balta krūtinė.

Juodas sparnas – juodas sparnas.

Trumpa uodega – trumpa uodega.

Šviesios plunksnos – šviesios plunksnos.

Vienas-daug-daug žaidimas

bukas - bukas - bukas

Varna – varna – varnas

Šarka – Šarka – keturiasdešimt

žvirblis - žvirbliai - žvirbliai

Dnygė – snapučiai – genys

Pelėda – pelėdos – pelėdos

Zylė – zylė – zylė

Žaidimas „Apibūdink paukštį“

L.: Dabar paslėpsiu nuotraukas, o jūs atspėkite, apie kokį paukštį aš kalbu.

Raudona krūtinė, tinginė, neaktyvi. (Bulkis).

Geltona krūtinė, plona, ​​vikri, linksma. (Zylė).

Raudonplaukė, didelė, protinga. (Medenė).

Didžiaakis, mieguistas, naktinis. (Pelėda).

L.: Šaunu, vaikinai, šiandien puikiai atlikote mūsų svečio užduotis!

Ir galiausiai jis tau įteikia dovanų – paveikslėlių, kuriuos turėsi nuspalvinti.

  1. Rezultatas.

L.: Pasakyk man, apie ką mes šiandien kalbėjome klasėje? Pavadinkite žiemos paukščius. O dabar skrydžiai. Kaip reikėtų elgtis su paukščiais, kurie lieka per žiemą?


Abstraktus švietėjiška veikla 6-7 metų vaikams tema: „Įrankiai ir įrankiai“

Medžiaga bus įdomi logopedams, mokytojams ikimokyklinis ugdymas.
Siūlomos užduotys lavina vyresnių ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos įgūdžius.

Tema: "Įrankiai ir įrankiai"

Tikslas: Išradinėjame mini pasakas apie įvairius „stebuklingus“ įrankius.

Užduotys:
Pataisomoji ir auklėjamoji:
patikslinti, plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną tema „Įrankiai ir įrankiai;
ugdyti gebėjimą statyti skirtingi tipai teiginius, stebint jų struktūrą;
tobulinti kalbos tarimo pusę: įtvirtinti taisyklingos ir aiškus tarimas garsus, gebėti rasti garso vietą duotame žodyje, lavinti ryškų žodžių ir frazių tarimą;
praturtinti mokinių kalbą gramatinėmis formomis ir konstrukcijomis, paaiškinant sudėtingų žodžių prasmės supratimą;
suaktyvinti vaikų protinę veiklą.

Korekcinis vystymasis:
- plėtoti foneminius procesus;
- lavinti artikuliaciją, bendrąją motoriką, kvėpavimą, balsą;
- vystytis psichiniai procesai: dėmesys, atmintis, mąstymas;
- ugdyti komunikacinę kompetenciją;

Pataisomoji ir auklėjamoji:
- ugdyti geros valios, atsakomybės ir bendradarbiavimo jausmą;
- formuoti ikimokyklinukų komunikacinę, veiklumą, informacinę, sveikatą tausojančią kompetenciją;
- formuoti teigiamą vaikų požiūrį į mokytoją ir vienas į kitą.

Klasės tipas: priekinis darbas.
Darbas prie žodyno: atsuktuvas, metalinis pjūklas, replės, žnyplės.

Vaikų veiklos rūšys OD:
Žaidimas.
Komunikabilus.
Darbo.
Kognityvinis tyrimas.
Produktyvus.
Muzikinis ir meninis.

Planuojami rezultatai:
Asmeninis
intelektualus
Fizinis
Vaikų veiklos OA vertinimo kriterijai
1. Veikla
2. Nepriklausomybė.
3. Bendravimas su bendraamžiais ir suaugusiais.
4. Empatija.
5. Emocionalumas
6. Valingų pastangų pasireiškimas
7. Savigarba 1. Įžanginė dalis:

Probleminės situacijos kūrimas.
Motyvo vaikų veiklai kūrimas.
Tikslo apibrėžimas.

2. Pagrindinė dalis:
Rodo, komentuoja, diskutuoja.
Nustatyti, kaip vykdyti
Planavimas.
Spektaklis
žaisti
Kūno kultūros pauzė

3. Paskutinė dalis:
Vaikų veiklos ir savigarbos vertinimas.
Apibendrinant OD.

Įranga:Žaisliniai įrankiai: metalinis pjūklas, plaktukas, grėblys, atsuktuvas, žnyplės, antpirštis, įrankių dėklas, temų paveikslėliai, molbertas su raidėmis, atributika scenai, laiškas.
Preliminarus darbas: Kūrinių skaitymas: S. Marshak „Meistras – laužytojas“, „Kaip oblius padarė oblius“; žiūrėjimo įrankiai; rengimas aprašomoji istorija; konstrukcija su projektuotomis dalimis (su atsuktuvu, veržliarakčiu); dirbant rankomis - darbas su adata; ekskursija į siuvimo dirbtuves; eilėraščių įsiminimas.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas.
Garsų muzika vaikai susirenka į ratą
– Logopedė: Vaikinai, pasakykite, kaip jus meiliai vadina jūsų mamos?
Vaikai paeiliui meiliai sako savo vardus)
Meistras įeina darželis.
Meistras: Vaikinai, šiandien anksti atėjau į darželį ir radau, kad vietoj mano įrankių yra šis laiškas. Laiške rašoma „Fidget grupės vaikams“. Kur galėjo dingti mano įrankiai?
Logopedas: Paskaitykime laišką, gal ką nors sužinosime. (Laiško tekstas: aš, meistras Lomaster, paslėpiau jūsų darželio įrankius, o juos rasite tik atlikę mano užduotis, už kiekvieną užduotį gausite laišką, visas raides sudėjus į žodį, kurį sužinosite kur yra jūsų įrankiai.)
Ar galime padėti savo šeimininkui?
Meistras: O kol einu, dar turiu ką veikti. (lapai)
Logopedas: Stengsimės. Įrankiai yra mūsų ištikimi pagalbininkai, tačiau jie neveikia patys. Jie išgyvena tik pajėgiose rankose.
1 užduotis: Prisiminkite pagrindines taisykles:
Vaikai: Neimkite be suaugusiojo leidimo;
Nežaiskite aštriais instrumentais;
Nepriartinkite prie to, kas su jais dirba.

Pirštų gimnastika:
Turiu, kaip ir dirbtuvėse,
Viskas, ko jums reikia, yra po ranka (pakaitomis plojimais rankomis, kumščiais)
Grąžtas, atsuktuvas ir pjūklas,
Ir antpirštis ir adata
Ir kirvis ir du grąžtai,
Plaktukas ir žnyplės.
(pakaitomis lenkdami pirštus)
Meistre, neliūdėk
Darbo vietoje (pakaitomis ploti rankomis, kumščiais).

Kvėpavimo pratimai:
-Giliai įkvėpiame – lėtas iškvėpimas.(kartokite 3 kartus).
Atidarykite voką, kuriame yra raidės H

2 užduotis:"Duok man žodį":
Miškininkai pjauna borą – visi turi... (kirvis)
Medinis padėjo tėčiui įkalti vinį... (plaktukas)
Dulkės ant grindų – patiekite .... (šluota)
Netoli mokyklos visi vaikinai šalina sniegą ... (su kastuvu)
Logopedas: kokius kitus instrumentus žinote?
(vaikų sąrašas).
Logopedas: Už šią užduotį gavome laišką E.
3 užduotis:"Iš ko - ko?"
Pasirinkite žodį įrankiui.
Ketaus - ketaus
guma - metalas -
Pagaminta iš plieno - pagaminta iš plastiko -
Iš akmens - iš ąžuolo -
Už šią užduotį gauname M raidę
4 užduotis:„Pavadink veiksmą“
Kastuvas - kasti
adata-
pamačiau -
su kirviu
grėblys-
šepečiai -
žirklės -
Šiai užduočiai mes gauname raidę O.
(Vaikai sėdi prie stalų)
5 užduotis: Atspėk mįsles:
Kasiau žemę – beveik nebuvau pavargęs. O kas kartu su manimi kasė, pavargo. (Kastuvas)
Storas muš ploną, lieknas ką nors. (Plaktukas ir vinys).
Sode krenta lapai, greitai juos nušluoju. (grėblys)
Valgė, valgė ąžuolą, ąžuolą. Sulaužytas dantis, dantis. (Pjūklas).
Iš pagaliukų išdėliokite instrumentą, kurio pavadinime yra garsas ПЬ (Pjūklas).
Taip pat turime darbo lapus. Pažiūrėkite, kiek instrumentų nupiešta, ir reikia nudažyti tik tuos, kurių pavadinime yra garsas R.
Šiai užduočiai mes gauname D raidę.
Logopedas: Vaikinai, kokių dar įrankių yra?
Vaikai: Muzikinis.
Logopedė: Žinau, kad visi mokate groti muzikos instrumentais, ar parodysime svečiams? (Vaikai orkestre groja muzikos instrumentais.)
6 užduotis: Sugalvokite pasaką apie stebuklingus įrankius. Vaikai sodinami ant kilimo priešais juos - pasakos sudarymo schema.
Vaikų pasakojimai.
Šiai užduočiai mes gauname A raidę.
Logopedas: O kokią tu žinai pasaką, kur rašoma apie įrankius.
Vaikai: „Košė iš kirvio“.
Ar norėtumėte pamatyti? Vaikai jums paruošė pasaką.
Pasakos „Košė iš kirvio“ dramatizacija. Tokiam įdomi pasaka gauname N raidę.
Taigi mes surinkome visas raides, ar galime perskaityti žodį? lagaminas.
Štai kur yra įrankiai. Ar pastebėjote, kad grupėje neturime lagamino? Vaikai randa lagaminą ir įrankius.
Kokie geri kolegos padarėme tokį gerą darbą, ar susidomėjote? Kas tiksliai yra įdomu? Dabar nuneškime įrankius savo Mokytojui. Įrankius vaikai nešiojasi visi kartu.

GCD santrauka parengiamojoje grupėje. Tema: Medienos savybės Mokytojas: Ustinova I.A. Programos turinys: - Supažindinti vaikus su medienos savybėmis (neskęsta, dega, galima apdirbti, dažyti). Plėsti vaikų žinias apie mūsų krašte augančius medžius. Pataisykite Komijos Respublikos simbolius (herbą, vėliavą). Ugdyti laboratorinių eksperimentų atlikimo įgūdžius, įtvirtinti gebėjimą dirbti su įranga, kartu užtikrinant reikiamas saugos priemones. Ugdykite socialinius įgūdžius: gebėjimą dirbti grupėje, derėtis, atsižvelgti į partnerio nuomonę, taip pat įsisavinti savo nuomonę, įrodyti savo nekaltumą, skiepyti atsargus požiūris prie medžio. - Vaikų žodyno aktyvinimas ir turtinimas daiktavardžiais, būdvardžiais ir veiksmažodžiais pamokos tema: eksponatai, oblius, metalinis pjūklas, planas, apdirbimas, beržo košė. Demonstracinė medžiaga: kortelės su medienos savybėmis, medžio ir beržo žievės gaminiai, multimedijos projektorius, oblius, spaustukas, metalo pjūklas, medinė kaladėlė, kompaktinis diskas su daina apie beržą. Dalomoji medžiaga: indeliai su vandeniu, sąvaržėlės, magnetukai, medinės kaladėlės, pjuvenos, klijai, teptukai, dažai, servetėlės. Parengiamieji darbai: Ekskursija į šermukšnių aikštę, lankymasis miške su tėveliais, filmo „Gamta gimtoji žemė“, žiūrint fotografijas su Usinsko gamtos vaizdais, lankantis parodoje Vorte, mokantis eilėraščio „Baltas beržas“. Pamokos eiga: - Sveiki vaikinai! Šiandien noriu pakviesti jus į Medienos dirbinių muziejų. Prisiminkime elgesio muziejuje taisykles. (nekalbėkite garsiai ir nelieskite eksponatų rankomis). Ar žinote, kas yra eksponatai? Eksponatai yra tie daiktai, kurie yra muziejuje. -Užeik, prašau, ir atsistok puslankiu prie šių (eksponatų). Kaip manote, iš kokios medžiagos šie daiktai pagaminti? Visi šie daiktai pagaminti žmogaus rankomis. kitokiu būdu. Šie šaukštai gaminami kaltu, zuikiai – pjaunant. O kas, jūsų nuomone, taip gražiai papuošė šiuos gaminius? Tai va, gaminius puošia menininkai. Pasakyk man, prašau, ką dar galima padaryti iš medžio? (namai, baldai, žaislai) Žaislai, pagaminti iš natūralių medžiagų, be jokios abejonės, yra patys naudingiausi - Užeikite į šiuos eksponatus. Kaip manote, iš ko jie pagaminti? (iš beržo). Beržo žievė yra viršutinis sluoksnis beržo žievė. Tai nuostabiai plastikinė ir šilta medžiaga, pajuskite tai. (vaikai perduoda vienas kitam po beržo tošies gabalėlį) Pabandyk jį sulenkti, pasirodo sunkiai. Beržo žievė turi kelis sluoksnius. Dabar parodysiu, kaip galima padalinti beržo žievę (parodyti). O dabar palieskite beržo žievę, kuo ji tapo? (minkštas, plastikinis). Taip, iš tokios beržo tošies galima pasigaminti įvairiausių amatų. Gaminiai iš beržo žievės išties unikalūs savaip, jų grožis ir ekologiškumas nusipelno susižavėjimo. Pavyzdžiui, duonos dėžutė iš beržo tošies nuo neatmenamų laikų leido išsaugoti bet kurią duonos gaminiaišviežias tikrai ilgai. Be to, antradienis arba krepšelis iš beržo tošies - tikrai nuostabi baktericidinė medžiaga, leidžianti gana ilgą laiką laikyti bet kokius valgomus reikmenis: per karštį juose esantys produktai nesugesdavo, o šaltyje - nesušalo. Paprastai beržo žievės antradieniai buvo plačiai naudojami įvairioms skystoms medžiagoms - sviestui, grietinėlei, pienui ir kt. laikyti, o gaminių siūles nuolat puikiai sandarindavo įgudę meistrai, dėl ko nepraleisdavo vandens. išvis per. Dabar iš beržo tošies gaminamos duonos dėžės, karstai, paveikslai, papuošalai ir daug kitų įdomių bei naudingų dalykų. Meistrai, gamindami gaminius iš beržo tošies, taiko įvairias apdirbimo technologijas: audžia, siuva, klijuoja. -Dabar eik prie kėdžių. Pasakyk man, prašau, kokioje šalyje mes gyvename? Kokį Komijos Respublikos simbolį matote ekrane? Kuo turtinga mūsų respublika? (miškai, upės, nafta, dujos, anglis) Ką galime pamatyti miške? (medžiai, uogos, grybai, gėlės) Dabar klausykite mįslės: Balta kamienas, žalias kepurė, stovi baltais drabužiais, kabo. auskarai. Kas čia? (Beržas) (1 skaidrė) Beržas yra Rusijos gamtos grožio simbolis. Apie ją parašyta daug eilėraščių, dainų, pasakų. Ja galima grožėtis bet kuriuo metų laiku. Vaikinai, kur galima susitikti, pamatyti beržą (miške, proskynoje, prie namų ir pan.). Kaip vadinasi miškas, kuriame auga tik beržai? Beržynas) 2 skaidrė Šis medis mūsų žmones pamilo dėl savo grožio. O žmonės dar ir aplink beržą šoko, dainas dainavo. 3 skaidrė. Kokias dainas apie beržą žinai? – Jokioje kitoje pasaulio valstybėje nėra tiek beržų, kiek pas mus.. Mūsiškiai žalią gražuolę mėgsta dėl jos grožio. Jis auga visuose mūsų didžiulės šalies kampeliuose. (Mokytojas demonstruoja medį skirtingi sezonai). Žiemą - ant šakų guli baltas sniegas. 4 skaidrė Pavasarį – lipnūs, švelnūs lapai ant šakų. skaidrė Nr. 4 Vasarą – medis padengtas tankia žalia lapija. skaidrė Nr. 4 Rudenį - beržas pasidengia auksine lapija, lapai sukasi ore, krenta ant žemės. Vaikai, kaip vadinasi šis reiškinys? (Lapų kritimas). skaidrė Nr. 4 Pažiūrėkite, vaikinai, menininko paveikslas, su kokia meile jie pavaizdavo savo gamtos kampelius. Paveiksle pavaizduota gražuolė – beržas. Dėl savo grožio beržas tapo mūsų šalies simboliu. Beržas ne tik gražus medis Net senovėje žmonės pažymėjo daug naudingų savybių. Pavasarį skinami inkstai, iš jų gaminami vaistai. (5 skaidrė) Beržiniai auskarai yra paukščių maistas. (Skaidra Nr. 6) Vasarą ruošiamos beržinės vantos, jos garinamos voniose, nes beržo lapuose yra daug naudingų medžiagų. (skaidr. 7) - Vaikinai, šiandien žiūrėjome įdomias skaidres, trumpai pasikalbėjome. Kaip manote, kokia yra mūsų pamokos tema? Tiesa, mūsų pamokos tema „Beržo savybės“. Žaidimas „Augink medį“ (Pridėkite medžio dygimo sekos paveikslėlius (medis auga ir auga visos jo dalys. Vaikai iš eilės įvardija ir dėlioja paveikslėlius beržo sėklą, ūglį, kamieną, šakeles su pumpurais, lapus, auskarus) -Ir dabar noriu pakviesiu tave i savo dirbtuves.Bet kad ten patektum reikia parodyti leidima.O pasa bus vadinasi koks medis ar krūmas auga mūsų respublikoje.Aš būsiu vyriausiasis meistras,o tu būkite mano padėjėjais. Apsirenkite prijuostes, parodykite leidimą, imkitės darbo. „Taigi, pirmas tiriamas turtas reikalauja, kad atliktume rimtą eksperimentą. Ant stalų turite stiklines vandens, uždėkite sąvaržėlę, sagą, ten magnetas.Kas jiems nutiko?(paskendo).Dabar paimk medinę plytą ir leisk į vandenį.Kas nutiko plytai?(plyta plūduriuoja).Nustatėme pirmąją medžio savybę.Jis neskęsta.Kokią schemą jai parinksime?- Rankose turiu fakelą iš medžio.Pabandykime padegti. Kas atsitiks su deglu? (ji dega). Išsiaiškinome antrą savybę – medis dega. O dabar parinksime šio turto schemą. (žaidimas „Geras-blogas“). - Patrauk dubenis link savęs. Paimkite putų gumą ir pabandykite ją sulenkti, suglamžyti. Įvyko? Dabar paimkite medinę plytą ir pabandykite ją sulenkti, sulaužyti. Įvyko? (ne, kodėl? (mediena yra tanki medžiaga). Ką galima pagaminti iš medžio? (namai, žaislai, indai, baldai). Pasirinkite šios nuosavybės kortelę. Pažvelkime į šį medžio gabalą. Kaip manote, ar galite jį nuspalvinti? Kokia spalva norėtumėte jį nudažyti? (nuspalviname ir pasirenkame atitinkamą kortelę su nuosavybe) Turime atlikti dar vieną eksperimentą. Gaukite galąstuvą ir pabandykite pagaląsti pieštuką. Įvyko? (pasirinkite kortelę su atitinkama savybe). Pažiūrėkite į šį medžio luitą (leidau vaikams jį liesti). Ar jis lygus? Ką reikia padaryti, kad jis būtų lygus? (Iškirpti). Tam paimu obliuką ir planuosiu. Dabar pabandykite, palieskite juostą. Medis tapo lygus. Išrenkame atitinkamą kortelę su medžio savybe. Man reikia dviejų medinių kaladėlių, bet turiu vieną, ką daryti? (kirpti). O kokiu įrankiu pjaustysime? (su metaliniu pjūklu, pats mačiau). Pažiūrėkite, kas liko po pjovimo? (pjuvenos). O dabar siūlau pasidaryti beržą žiemą, kuris apšąla. Su šalčiu turėsime spalvotų pjuvenų, kamienas bus iš beržo tošies, kurią paruošiau iš anksto. Ant jūsų stalų yra nupiešti kartono lakštai su beržo viršūne. Pirmiausia suklijuojame beržo žievės kamieną, po to viršutinę beržo dalį ištepame klijais ir pabarstome pjuvenomis, lengvai paspausdami servetėle (padedu vaikams, kuriems sunku). Man labai patiko tavo darbai. Jiems išdžiūvus surengsime parodą. Dabar ateik pas mane ir prisiminsime medžio savybes. Apmąstymas: Vaikinai, ar išmokote ko nors naujo sau? Kas buvo sunkiausia? Kas labiausiai įsiminė? Dabar užmerkite akis, paruoškite delnus ir tie vaikai, kurie man patiko, gaus mažų dovanėlių iš manęs.

GCD parengiamojoje grupėje

„Kelionė į muzikos instrumentų pasaulį“

(naudojant skaidrių pristatymą)

Tikslas: Praturtinkite vaikų suvokimą muzikos grožiu.

Užduotys:

1. Švietimo

  1. Gilinti vaikų supratimą apie orkestro ir muzikos instrumentų kilmę, muzikos santykį su gamta;
  2. Sudaryti sąlygas emociniam ir psichologiniam vaikų išsilaisvinimui pamokos metu;
  3. Muzikos instrumentų pavadinimų taisymas.

2. Švietimo

  1. Plėtra muzikinis sugebėjimas vaikai klausosi muzikos, dainuoja, groja muzikos instrumentais;
  2. Ugdykite vaizdinį ir asociatyvų mąstymą, kūrybinę vaizduotę;
  3. Tembrinės klausos, ritmo pojūčio subtilumo ir jautrumo ugdymas.

3. Švietimo

  1. Ugdykite vaikams džiaugsmo ir pasitenkinimo procesu, kalbėdami apie muzikos instrumentus,
  2. Emocinio ir vertingo požiūrio į muziką, vaikų klausymosi ir atlikimo kultūros ugdymas.

Įranga: kompiuteris, ekranas, multimedijos projektorius, vaikiški muzikos instrumentai, magnetofonas su garso įrašais, mygtukas akordeonas.

Pamokos eiga:

Skambant valsui, vaikai įbėga į salę ir su dainele sveikina muzikos vadovą.

Muzikinės rankos Laba diena Labai džiaugiuosi matydamas jus šiandien, esate čia gera nuotaika, nuotaikingas ir linksmas. Prieš pradėdamas pamoką, perskaitysiu nuostabius puikaus muzikanto ir kompozitoriaus D.B. Kabalevskis.

„Muzika mums teikia ne tik malonumą.

Ji daug moko. Ji, kaip knyga, daro mus geresnius, protingesnius, malonesnius“.

1 Pamokos skaidrės tema

Mūsų pamokos tema „Kelionė į muzikos instrumentų pasaulį“.

Ar žinojote, kad žodis „orkestras“ turi ilgą istoriją? Senovėje taip buvo vadinama teritorija priešais sceną senovės graikų teatras. Orkestras sugeba atskleisti beveik viską, ką gali perteikti spalvinga žmogaus kalba. Jis gali verkti ir juoktis, imituoti griaustinį ir tyliai čiulbėti kaip paukštis. Ir viskas dėl to, kad orkestre yra daugiausiai balsų skirtingi instrumentai. (klausantis kūrinio)

2 Orkestro muzikos instrumentų skaidrių schema.

Štai kaip scenoje atrodo simfoninis orkestras.

Kokių įrankių čia nėra!

muzikos instrumentai,

Pasakysiu – unikalus.

Jų didžiulis skaičius

Aistringas pameistrystės reikalas.

Pažiūrėkite atidžiau ir pamatysite, kad instrumentai orkestre skirstomi griežta tvarka. Priekyje altai, smuikai, violončelės, kontrabosai stovi kiek toliau. Iškart už violončelių stovi Woodwind šeima – fleitos, klarnetai, obojai, fagotai. Dešinėje jų giminaičiai Žalvaris – trimitai, ragai, trombonai ir tūbos. Už jų – būgnai ir daugybė kitų instrumentų. Orkestras yra organizuota valstybė, turi savo įstatymus ir netgi turi prezidentą, kuris vadovauja orkestrui. Vaikinai, pasakyk man, koks jo vardas? (Atsakymai)

Dirigentas moka priversti instrumentus groti taip, kaip jis nori, nors neištaria nei vieno žodžio. Jis naudoja tik lazdelę. Jis paima jį, švelniai bakstelėja į muzikos stovą – muzikos stovą – ir orkestre įsiviešpatauja mirtina tyla. Jis juo mojuoja, ir visi instrumentai gros darniai, darniai ir draugiškai. Išgirskime, kaip skamba simfoninis orkestras. .

Vaikinai, kaip jūs manote, ar daug instrumentų yra simfoniniame orkestre? ( Vaikų atsakymai)

Taip, šiame orkestre yra daug instrumentų. Visi jie suskirstyti į kelias grupes.
3 skaidrė.

Styginių stygos(žaidė su lanku)
Vėjų grupė (
Žaisk su oru)
smogikų grupė (
Garsai išgaunami smūgiais)

Ir pirmoji grupė, kurią sutiksime, yra styginių lankų grupė

skaidrė 4

Vaikinai, kodėl tai taip vadinama? ( Vaikų atsakymai)

Gracingiausia iš stygų – gražuolis smuikas. Išlenktos kaklo garbanos puošia iškaltą galvos apdangalą. Jos juosmuo toks, kad net balerina negali su ja konkuruoti. Smuikas pagamintas iš medžio ir grojamas lanku. Smuiko skambesys labai gražus, aukštas, melodingas. Muzikantas, grojantis smuiku, vadinamas smuikininku. Dėl melodingo ir gražaus balso smuikas vadinamas „muzikos karaliene“. Senovėje žmogus pastebėjo, kad ištempta medžioklinio lanko styga gali skambėti maloniai. Pamažu žmonės pradėjo gaminti muzikos instrumentus su viena, dviem ar daugiau stygų. Jie buvo mūsų smuiko protėviai. Sunkiai dirbo smuikų kūrėjai kol smuikas tapo pirmuoju orkestro dainininku; jie rinko specialias medienos rūšis, bandė tampyti įvairias stygas. Dabar smuikas atrodo taip: jis turi keturias stygas, ištemptas ant medinio korpuso. Garsai atsiranda stygai kontaktuojant su lanku. Tačiau norint, kad smuikas dainuotų, reikia būti geras muzikantas. Klausykimės jos balso ir raskime žodžius, atitinkančius jos tembrą.

Smuiko klausymas

Vaikinai šeimoje styginiai instrumentai gyvena ne tik smuikas, ji turi daug giminaičių. Prieš mus – altas. Jis labai panašus į smuiką, bet didesnis. Jo garsas yra gilesnis. Todėl jis vadinamas smuiko „pusbroliu“.

Vaikinai, pažiūrėkite į skaidrę. Tikriausiai tai galvojote anksčiau dideli smuikai. Taip, tu teisus, tai irgi „Muzikos karalienės“ giminės, bet į ją panašūs tik išvaizda, forma. Tačiau kuo skiriasi jų tembrai. Čia yra violončelė. Ji turi labai ypatingą garso tembrą ir savo charakterį. Kai reikia muzika išreikšti sielvartą, liūdesį, liūdesį, neviltį, violončelei nėra lygių, ji taip giliai perteikia šiuos jausmus.

Smuikų šeimą užbaigia dar vienas atstovas – kontrabosas. Jis turi labai storą ir tankų balsą. Pasiklausykime jo gražaus balso.

Klausytis kontraboso.

Taip sutikome keturis giminaičius iš smuikininkų šeimos. Ir kaip jie vadinasi?
Vaikai: smuikas, altas, violončelė ir kontrabosas.

skaidrė 4

Vaikinai, dabar laukiame susitikimo su pučiamųjų grupe. Jis skirstomas į medinį ir varinį pučiamųjų instrumentų.

Taigi, prieš mus yra mediniai pučiamieji instrumentai. Pirmasis instrumentas vadinamas fleita. Fleita turi aukštą ir šiek tiek švilpiantį balsą, ją galima atpažinti iš karto. Tolimas fleitos protėvis buvo nendrinis vamzdis. Fleita daugiausia gaminama iš medžio. Iš čia ir sklinda garsas. Tas oras pučiamas į šone esančias skylutes. Todėl medinį pučiamąjį instrumentą jie vadina, o fleita grojantį muzikantą – fleitininku. Dabar klausysime, kaip skamba fleita.

Klausa

Pučiamųjų šeimoje taip pat daug giminaičių. Obojus, fagotas, klarnetas. Žaidimo ant jų principas tas pats: įpučiamo oro pagalba. Visi jie pagaminti iš medžio. Bet jie turi skirtingus balsus.

Klausantis klarneto

Na, vaikinai, mes susipažinome su kai kuriais įrankiais simfoninis orkestras. Dabar patikrinsiu, ar atpažįstate juos.

Fizkultminutka.

1. Sklandūs lanko judesiai
Stygos dreba.
Motyvas skamba iš toli,
Dainuoja apie mėnulio apšviestą vakarą.
Koks aiškus garsų perteklius,
Jie turi džiaugsmą ir šypseną,
Skamba svajingai.
Mane vadina smuiku.

2. Kuris instrumentas turi ir stygas, ir pedalą?
Kas čia? Be jokios abejonės, tai mūsų skambus .... ( fortepijonas.)

3. Garsiau nei fleitos, garsiau nei smuikai,
Garsesnis už trimitus yra mūsų milžinas.
Tai ritmiška, tai puiku, mūsų linksma ....( būgnas.)

4. Pridedu vamzdelį prie lūpų -
Per mišką liejosi trilė,
Instrumentas labai trapus.
Tai vadinama ....( fleita.)

5. Man buvo duota labai mažai stygų,
Bet kol kas man jau gana!
Tu esi mano užnugaryje
Ir išgirsi: ilgai, ilgai, ilgai!
Na, kas aš toks? Atspėk!
Išdykęs ... .. (balalaika.)

Na, vaikinai, atsakykite, ar visi instrumentai buvo iš simfoninio orkestro? ( vaikų atsakymai.)

O dabar tęsime pažintį su pučiamaisiais instrumentais. Kodėl jie vadinami variu? ( Vaikų atsakymai)

Voltorna – atrodo kaip sraigė ir turi labai gražų garsą.

Klausa

Trimitas yra ryškus, aštrus garsas. Trimitas skamba kviečiančiai kaip herojiškas šauksmas. Anksčiau pypkės buvo naudojamos medžioklei.

Klausa

O dabar susipažinsime su šoko grupe. Prieš dešimtis tūkstančių metų vyras paėmė akmenį į abi rankas ir pradėjo jas daužyti vienas į kitą. Taip atsirado pirmasis mušamasis instrumentas. Tai paprastas prietaisas, kuris dar negali duoti muzikos, bet jau gali duoti ritmą. Perkusiniai instrumentai daug senesni už pučiamuosius instrumentus. Dabar būgnai yra labai didelė instrumentų grupė. Su visais nesugebėsiu supažindinti, bet pasistengsiu išsirinkti ryškiausias. Taigi, timpanai, jie turi metalinį korpusą, nuo vos girdimo iki griausmingo. Pasiklausykime šio unikalaus instrumento.

Klausa
Kai kas mano, kad groti būgnu lengviau – paprasčiau. Paimk lazdas ir tranki. Bet juk muzikantas turi išlaikyti ritmą visą laiką muzikos kūrinys. O tai labai sunku. Išgirskime, kaip skamba būgnas.

Klausa.

Taip susipažinome su kai kuriais simfoninio orkestro instrumentais. Į kokias grupes skirstomi visi simfoninio orkestro instrumentai?

Šauniai padirbėta! Jūs atlikote šią užduotį. O dabar duosiu tau sunkesnę užduotį. Mes nustatysime, kuris instrumentas skamba.

"Atspėk, koks instrumentas skamba?"

Muzikinės rankos Apibendrinkime savo pamoką. Atidžiau pažvelgėme į pagrindines muzikos instrumentų grupes. Sužinojome apie jų įvairovę, klausėmės instrumentų skambesio, atpažinome juos iš klausos. Kas tau labiausiai patiko pamokoje?(Atsakymai ) Vaikinai, prašome namuose nupiešti vieną iš jums labiausiai patikusių muzikos instrumentų. Ir tada į muzikos sale iš jūsų piešinių sukursime savo simfoninį orkestrą.

Iki pasimatymo!

Vaikai pagal „Valsą“ išeina iš salės.


Pamokos santrauka

apie žodyną-gramatiką

integruotame

parengiamoji grupė

MBDOU Nr. 10, Miasas

mokytojas - logopedas: Portnykh A.V.

Edukacinė sritis: "Bendravimas"

Tema: "Įrankiai"

Užduotys:

Tobulinti žodžių darybos ir linksniavimo įgūdžius.

Suaktyvinkite veiksmažodžių žodyną vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Padėkite vaikams organizuoti darbą grupėse.

Kurso eiga.

Org. Momentas

Vaikinai, šiandien atėjau į darbą ir pamačiau šią skrynią. Ir ant jo yra užrašas. Prašau perskaityti. (Parengiamosios grupės vaikams)

Čia taip pat yra diskas, pažiūrėkime, gal sužinosime, kieno tai krūtinė.(Vaizdo laiškas nuo Brownie Kuzi)

Pagrindinė dalis

Kvėpavimo pratimai

Kokia dulkėta skrynia, nuvalykime dulkes.

Artikuliacinė gimnastika

Dabar atidarykime jį ir pažiūrėkime. Vaizdo kortelės artikuliacinė gimnastika (Mentele, adata, valytis dantis, dailininkas)

Mes galime atlikti šiuos pratimus.

Kas dar yra krūtinėje?

Muzikos instrumentai

(smuikas, metalofonas, būgnas, fife, šaukštai, trikampis, balalaika, cimbolai, ksilofonas)

Kiek įvairių dalykų! Vadinkime juos meiliai.

Smuikas, metalofonas, būgnas, vamzdis, šaukštai, trikampis, balalaika, cimbolai, ksilofonas.

Kas naudoja šiuos daiktus?(Muzikantai)

Kiekvienas muzikantas turi savo profesiją, įvardink(pristatymas)

Pianistas groja pianinu.

Būgnininkas groja būgnu.

Gitaristas groja gitara.

Balalaikininkas groja balalaiką.

Armonikininkas groja armonika.

Trimitas groja trimitu.

Vaikinai, ką mes galime padaryti su šiais įrankiais?

Tai va, grojame orkestre.

Orkestras

Sudėkime įrankius į krepšelį. Kaip galime juos pavadinti?

Muzikinis.

Tačiau krūtinėje yra dar kažkas.

Plaktukas, kirvis, žnyplės, pjūklas, atsuktuvas.

Žinome lazdos žaidimą apie šiuos daiktus.

pirštų žaidimasįrankiai

Vaikinai, ką galite padaryti su šiais objektais, pavadinkite žodį veiksmas:

plaktukas - trankyti

su kirviu - kapoti

žnyplės – ištraukite

matė - matė

atsuktuvas - pasukite, atsukite

Kaip pavadinti šiuos daiktus?

Dailidžių darbai

Kas dar yra krūtinėje?

Smulkintuvas, kastuvas, grėblys, genėtuvas, šakutė.

Vaikinai, paruošime Kuzi staigmeną ir sugalvokime mįsles apie šiuos daiktus.

Pasiskirstykime į dvi komandas. Pirmoji komanda užmins mįslę apie kastuvą.

Antrasis – apie plėšikavimą. Su lentelės pagalba.

(vaikai įtaria savo mįslę)

Kaip tuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu. (surinkti į krepšelį, pasirašyti)

Sodas.

Dabar sudėsiu visus krepšelius į skrynią...

Oi, panašu, kad sugedo...

Žaidimas lauke: surinkite įrankius.

Patikrinkim ar viskas teisingai.

Sodas – Miša patikrins.

Muzikinis - patikrinkite Ksyusha.

Dailidžių darbai – Sasha patikrins.

Sudėkime viską į krūtinę. Kaip visus šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu?(Įrankiai)

Pasirašykime ant skrynios ir dabar Kuzya tiksliai žinos, kas joje yra!


Į viršų