Vaikų supažindinimo su grafikos menu pamoka, pamokos planas (jaunesnė grupė) šia tema. Dailės pamokos vyresniųjų grupėje „Įvadas į meną“ santrauka

Tikslas: sužadinti aktyvų vaikų susidomėjimą, emocinę reakciją į meno kūriniai, noras atidžiai apžiūrėti paveikslus. Įtvirtinti vaikų žinias apie tokius vaizduojamojo meno žanrus kaip natiurmortas, peizažas ir portretas. Išmokyti vaikus piešti autoportretą, ugdyti gebėjimą pastebėti panašumus su savimi, rodomus veido išraiškose, akių išraiškoje ir spalvoje, apsirengimo manieroje; ugdyti tikslumą dirbant su dažais.

Medžiaga: peizažus vaizduojantys paveikslai, natiurmortai, portretai, autoportretų pavyzdžiai, akvareliniai dažai, šepečiai, vanduo, servetėlės, albumai, veidrodis kiekvienam vaikui.

Parengiamieji darbai: reprodukcijų, fotografijų, portretų ekspertizė

tov, piešia žmones.

Pamokos eiga.

I. Pasiruoškite pamokai.

II. Kalbos raidos, piešimo, aplikacijos, modeliavimo užsiėmimuose pradėjome susipažinti su skirtingi žanrai vaizdiniai menai.

Kaip vadinasi paveikslus piešiančio žmogaus profesija? (menininkas) .

Kokius tapybos žanrus žinote? (peizažas, natiurmortas, portretas).

Parodyk man peizažo nuotrauką? Kaip sužinojai? (miškai, laukai, miestai, kaimai, jūra, kalnai).

Kaip nupiešti kraštovaizdį? (iš gamtos, arba galite sugalvoti patys).

Ko nereikėtų pamiršti tapant peizažą? (arti (priekis) ir toli (fonas).

Kas geriau nei piešti? (guašas arba akvarelė).

Jei matote, nuotraukoje

Ištraukiama upė

Arba eglė ir baltas šerkšnas,

Arba sodas ir debesys,

Arba snieguota lyguma

Arba laukas ir trobelė, -

Reikalingas paveikslas

Tai vadinama kraštovaizdžiu.

Parodykite natiurmorto nuotrauką. Kodėl manote, kad tai natiurmortas? (gėlės, vaisiai, daržovės, uogos, namų apyvokos reikmenys).

Kaip kuriamas natiurmortas? (menininkas pirmiausia gražiai išdėsto objektus

stengiatės išdėstyti pagrindinius objektus taip, kad likusieji juos papildytų ir papuoštų. Menininkas tarsi kalba ne tik apie daiktus, bet ir apie juos kūrusius bei auginusius žmones).

Kam skirti natiurmorto paveikslai? (skintos gėlės nuvys, žmonės valgys vaisius ir uogas, o dailininko nupieštos gyvens amžinai)

Jei matote nuotraukoje

Kavos puodelis ant stalo

Arba vaisių gėrimas dideliame dekanteryje,

Arba rožė kristale,

Arba bronzinė vaza,

Ar kriaušė, ar pyragas,

Arba visus elementus iš karto -

Žinokite, kad tai natiurmortas.

Kur mūsų portretas?

Taigi, kas yra portretas? (žmonių nuotrauka).

Kaip galima piešti portretą (iš gyvenimo, tai yra žiūrint į žmogų ar iš nuotraukos).

Jei matote, kas nuotraukoje

Ar kas nors į mus žiūri?

Arba princas senu apsiaustu,

Arba stačiakampis chalatas,

Pilotas arba balerina

Arba Kolka yra tavo kaimynas, -

Reikalingas paveikslas

Tai vadinama portretu.

Sh. Kūno kultūros minutė:

Vienas du trys keturi-

Trikomės kojomis.

Vienas du trys keturi-

Plojame rankomis.

Ištieskite rankas plačiau

Vienas du trys keturi.

Pasilenk - trys, keturi,

Ir šokti vietoje.

Ant kojos piršto, tada ant kulno,

Mes visi darome pratimus

Mes visi vaikštome ant kojų pirštų,

Mes vaikštome ant kulnų.

Štai laikysenos patikrinimas

Ir jie sutraukė pečių ašmenis.

Prisiminkime, ką reikia žinoti piešdami portretą (švelniais potėpiais pažymime pagrindines formas - galvą ir pečius; nustatome, kur yra žmogaus akys, kokio jų dydžio, jas paskiriame, nupiešime antakius ir nosį , burną ir papildomos informacijos: akiniai, auskarai, piešti plaukus ir drabužius. Tik po to viską kruopščiai dažome dažais.) .

IV. Įvadas į autoportretą.

Kviečiu vaikus paimti veidrodį ir atidžiai apžiūrėti veidą, akis, antakius, nosį ir pan., o žiūrint į veidrodį nupiešti save. Būtent taip menininkai piešė savo autoportretus.

Darbas albumuose.

Dirbdama primenu vaikams, kad jie nepamirštų smulkios dalys: antakiai, blakstienos, kirpčiukai ir pan., nes visos smulkmenos svarbios piešinyje. Jie atspindi unikalų žmogaus charakterį.

V. Baigiamoji dalis.

Ką šiandien piešėme? (autoportretas)

Kai darbai išdžius, žiūrėsime į juos ir bandysime atspėti, kas juose pavaizduotas.

Valentina Khurtova
Pamokos apie vaikų supažindinimą santrauka vaizduojamieji menai„Paveikslų lankymas“. vyresnioji grupė

PAMOKŲ SANTRAUKA APIE VAIKAS SUPAŽINTI SU

DAILĖS DAILĖS

V vyresnioji grupė"IN lankantis paveiksluose»

Auklėtojas:

Khurtova Valentina Borisovna

MBDOU Nr. 18 "Alyonushka"

Kasimovas

Užduotis: mokytis vaikai atskirti tapybos žanrus (peizažas, portretas, natiurmortas, jiems būdingi bruožai, komponuoti aprašomoji istorija, apibūdinantis pasirinktą paveikslėlį.

Preliminarus darbas: mintinai mokantis poeto A. Kushnerio eilėraštį "Apie Tapyba» ; įvairių žanrų reprodukcijų tyrimas Tapyba; rašyti istorijas remiantis Tapyba.

Medžiaga: molbertai, reprodukcijos (peizažai, portretai, natiurmortai); gido atributika (rodyklė, drugelis, karoliukai, akiniai, ženklai – žanrų pavadinimai.

Žaidimo situacija: vaikams siūloma ekskursija po salę meno galerija .

Pamokos eiga.

Vaikai, šiandien eisime į muziejų ir apžiūrėsime salę meno galerija. Pažiūrėkite, kiek čia skirtingų puikių menininkų paveikslai. Ar žinote, kas yra menininkai? Jiems reikia talento, sugebėjimų ir sunkaus darbo. Ir jei neturite kantrybės ir įgūdžių, tai gali pasirodyti kaip eilėraštyje "Menininkas".

Mūsų Seryozhka kaip menininkas

Klysta ir klaida - jis visada skuba.

Nutapytas lietus lange,

Paaiškėjo, kad tai barzda.

Saulė tiršta kaip muilas

Vištiena turi 3 kojas

Bakas atrodo kaip krokodilas

Ir namuose lygintuvams.

Ant ąsočio be rankenos yra katė,

Dramblys ant lovos dėžės,

Ir pats Seryozhka negali,

Kas ir kas čia yra, išsiaiškink.

Įdomu kur

Uodega ant kupranugario kaklo

O liūto raguota galva yra kažkur šone?

Na, nesistebime,

Į viską yra paprastas atsakymas:

Nėra kantrybės - nėra įgūdžių,

Jokių įgūdžių – jokios naudos!

Bet palaukite, man atrodo, kad kažkas jau lankėsi mūsų muziejuje. Tiksliai prisimenu, kad ruošiausi jūsų atvykimui ir paskelbiau Tapyba menininkai pagal žanrą. Manau, atspėjau, kas tai galėtų būti. Pinokis! Jam labai patinka žiūrėti Tapyba, pats planuoja tapti menininku, tačiau vis dar menkai išmano tapybos žanrus. O, šis Pinokis! Norėdami tęsti kelionę, turite atkurti tvarką tarp Tapyba. Ar tu man padėsi? Tada atsisėskite ir kibkite į darbą.

Kiek iš jūsų žino tapybos žanrus? Kaip galite apibrėžti žanrą? Tapyba? Jei įjungtas paveikslėlį nupieštas žmogus - tai portretas, gamta-peizažas, daiktai, vaisiai, gėlės – natiurmortas. Mūsų Pinokį taip pat reikia išmokyti atskirti žanrus

Koks geriausias būdas tai padaryti? Pavyzdžiui, pasitelkus A. Kushnerio eilėraštį "Apie Tapyba» . Ir su jo pagalba pastatysime ženklus.

Jei matote paveikslėlyje pavaizduota upė,

Arba eglė ir baltas šerkšnas, arba sodas ir debesys,

Arba snieguota lyguma, arba laukas ir trobelė.

Būtinai paveikslas vadinamas peizažu.

Jei matote kavos puodelio paveikslas ant stalo,

Ar jūra dideliame dekanteryje, arba rožė krištolyje,

Arba bronzinė vaza, arba kriaušė, ar pyragas,

Arba visus objektus iš karto, vadinasi, tai natiurmortas.

Jei matote paveikslėlį kažkas žiūri į tave

Arba princas su pelerina senovės, arba kaip šlaitas,

Pilotas ar balerina, arba Kolka yra tavo kaimynas,

Būtinai paveikslas vadinamas portretu.

Na, dabar viskas tvarkoje ir galite pradėti ekskursiją. Bet bėda ta, kad Pinokis pats norėjo jums apie tai papasakoti Tapyba- tapti kelionių vadovu. Taip, matyt, jis kažkur vėlavo.

Ar kas nors iš jūsų sutiktų būti kelionių vadovu? Vaikas apsirengia kaip kelionių vadovas (akiniai, peteliškė, karoliukai, rodyklė) ir pasakoja apie vieną iš žanro pažįstamų Tapyba; pradedant mano istorija:

Pažiūrėk į tai paveikslėlį: arba

Pastaba…

Istorijos vaikai apie menininkus ir jų darbus. (1-3 istorijos).

Pabaigoje mokytojas dėkoja ir pagiria vaikai už nugaros įdomios istorijos O Tapyba.

Mūsų muziejus užsidaro.

Publikacijos šia tema:

Pamokos apie susipažinimą su grožine literatūra vyresniųjų grupėje „Apsilankymas pasakoje“ santrauka Supažindinimo pamokos santrauka su grožinė literatūra vyresnėje grupėje. Tema „Apsilankymas pasakoje“ Tikslas: supažindinti su didžiausiais.

Pamokos apie vaikų supažindinimą su vandens savybėmis I jaunimo grupėje „Vanduo lanko vaikus“ santrauka Programos turinys: 1. Supažindinti vaikus su vandens savybėmis (vanduo gali būti karštas, šaltas, šiltas, švarus, nešvarus) 2. Lavinti.

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos „Vodyanoy lankantys vaikai“ santrauka Pamokų užrašai. Vidurinė grupė. Tema: „Vodyanoy lanko vaikus“ (Pažintis su išoriniu pasauliu) Programos turinys: Pristatykite.

Būrelis, skirtas vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams supažindinti su liaudies menais ir amatais Kružkovaja darbo metodinis tobulinimas. „Darbo organizavimas dekoratyvinėje ir taikomojoje dailėje“ METODINĖ PLĖTRA – būrelis.

Nešiojamoji knygelė, skirta supažindinti vaikus su liaudies dekoratyviniais menais - taikomosios dailės„Rusijos liaudies amatai“ Amžiaus tikslas: vyresniojo ikimokyklinio amžiaus.

Moralinis ir patriotinis ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas supažindinant su vaizduojamaisiais menais Tėvynė. Tėvynė. Tėvynė. Tėvo žemė. Taip žmonės vadina žemę, kurioje gimė, ir nėra žmogui nieko brangesnio už Tėvynę ir grožį.

Radionova Marina Borisovna – mokytoja vaizdiniai menai MADO CRR d/s "Zvezdochka" Lensk, Sachos Respublika (Jakutija)
Darbų pateikimo konkursui data: 2017-04-23.

Pamokos vyresniojoje grupėje apie supažindinimą su menu santrauka

Tikslas:Sudaryti sąlygas ikimokyklinukams susipažinti su meno žanrais.

Užduotys:

Švietimo. Įtvirtinti tapybos, kaip vaizduojamojo meno formos, idėją, apie kiekvieno žanro ypatybes (portretas, peizažas, natiurmortas) Supažindinti su kai kuriomis skirtingų žanrų paveikslų reprodukcijomis.

Vystantis. Išplėskite savo akiratį ir lavinkite savo vaikų kalbą.

Žodyno aktyvinimas (peizažas, natiurmortas, portretas, tapytojas, ekskursija, gidas)

Švietimo. Supažindinti vaikus su menu, ugdyti susidomėjimą juo, atsargus požiūris prie meno kūrinių, meninio skonio formavimo.

Preliminarus darbas: Projekto „Mini muziejaus sukūrimas“ parengiamoji grupė, nemokamas bilietas.

Progresas:

Mokytojas:

Vaikinai, šiandien turime staigmeną! - Rodo spalvingo dizaino kvietimą ir rašo: „Vyresnės grupės vaikus kviečiame į ekskursiją į mūsų mini muziejų. Parengiamoji grupė“.

Kaip manote, ką galima pamatyti muziejuje?

Vaikai:Paveikslai, moliniai žaislai, įvairūs antikvariniai daiktai, skulptūros.

Mokytojas:Tiesa, bet prieš išvykdami į ekskursiją prisiminkime elgesio taisykles. Kaip reikėtų elgtis muziejuje?

Vaikai:Nusiramink, nešauk, netrukdyk kitiems į viską žiūrėti.

Mokytojas:Muziejuje dirba specialūs tarnai – gidai.

Jei eini į muziejų,

Tau bus sunku suprasti

Be išmokusios griežtos tetos,

Kur turėtų prasidėti jūsų patikrinimas?

Teta lėtai seka iš paskos

Vadovauja visai grupei.

Jie stropiai jos klausosi,

Juk ji – kelionių vadovė.

Gidai šiandien bus parengiamosios grupės vaikinai. Jie supažindins mus su savo muziejaus eksponatais. Atidžiai išklausykime juos ir atsakykime į klausimus. Eikime į parengiamąją grupę.

IN parengiamoji grupė pakabinti paveikslai.

Mokytojas:Mus pasitinka pirmasis vadovas.

Vadovas:Sveiki, mano vardas Sonya, mūsų muziejuje pamatysite paveikslų reprodukcijas žinomų menininkų. Esame dažymo salėje. Šis pavadinimas reiškia „piešti gyvai“, tai yra, kad viskas paveikslėlyje atrodytų kaip gyva. Jie sako apie menininkus, kad jie piešia paveikslus. Ar žinote, ant ko galite piešti?

Vaikai:Ant popieriaus, audinio.

Vadovas:Taip, ir ant medžio, ant baltos sienos, tokia tapyba vadinama monumentaliu. Savo paveiksluose menininkai perteikia pasaulio grožį. Jei menininkas piešia gamtą, miestą ar kaimą, kaip vadinasi toks paveikslas?

Vaikai: Peizažas

Vadovas:Teisingai, klausykite eilėraščio, kad geriau prisimintumėte šį tapybos žanrą.

Jei matote nuotraukoje

Ištraukiama upė

Arba eglė ir baltas šerkšnas,

Arba sodas ir debesys,

Arba snieguota lyguma

Arba laukas ir trobelė, -

Reikalingas paveikslas

Tai vadinama kraštovaizdžiu.

Vadovas:Pažiūrėkime į Ivano Šiškino paveikslo „Rytas in pušynas“ Kas pavaizduota paveikslėlyje?

Vaikai:Meškų šeima miške.

Vadovas:Pažvelgus į nuotrauką atrodo, kad ji gyva. Ryto miške linksminasi lokių jaunikliai. Taigi jie užlipo ant nuvirtusio medžio, o lokys juos saugo. Vienas meškiukas pasitraukė į šoną, kažką pamatė.

Vadovas:Tačiau ši nuotrauka jums bus pažįstama. kaip tai vadinasi?

Vaikai: « Auksinis ruduo»

Vadovas:Taip, tai dailininko Izaoko Levitano paveikslas. Ant jo matome ankstyvo rudens vaizdą, kai medžiai auksiniai. Ant drobės rusiškas peizažas – laukai, giraitės, upė. Saulė blankiai šviečia, dangus mėlynas nuo debesų.

Mokytojas:Sakykime ačiū Sonyai už istoriją, dabar mūsų laukia dar vienas vadovas.

Vaikai: Ačiū, Sonya!

Mokytojas:Pereikime prie kitų paveikslų.

Vadovas:Sveiki, mano vardas Pasha. Spėkite, apie kuriuos paveikslus kalbėsiu:

Jei matote, kas nuotraukoje

Ar vienas iš mūsų ieško?

Arba princas senu apsiaustu,

Arba stačiakampis chalatas,

Pilotas ar balerina,

Arba Kolka, tavo kaimynas, -

Reikalingas paveikslas

Tai vadinama...

Vaikai: Portretas!

Vadovas:Portretas – tai žanras, skirtas asmeniui ar žmonių grupei vaizduoti. Pažiūrėkime į Iljos Kramskojaus paveikslą. Ką mes ten matome?

Vaikai:Matome merginą senoviniais drabužiais.

Vadovas:O kitame paveikslėlyje pavaizduota grupė žmonių. Kas čia?

Vaikai: Tai yra herojai!

Vadovas:Kaip tu atspėjai?

Vaikai:Jie yra ant arklių, šarvuoti ir ginkluoti.

Vadovas:Ar kas nors žino herojų vardus?

Vaikai:Ilja Muromets, Dobrynya Nikitich, Alioša Popovič.

Vadovas:Didvyriai saugojo mūsų žemę. Jie sėdi ant galingų žirgų, turi stiprius šarvus, karo lazdas ir lankus. Herojai patruliuoja; jie neleis priešui praeiti.

Mokytojas:Dėkojame Pašai už istoriją, judėkime toliau.

Vaikai: Ačiū, Pasha!

Vadovas:Sveiki, mano vardas Ira. Pabandykite atspėti, apie kuriuos paveikslus jums papasakosiu:

Jei matote nuotraukoje

Kavos puodelis ant stalo

Arba vaisių gėrimas dideliame dekanteryje,

Arba rožė kristale,

Arba bronzinė vaza,

Arba kriaušė ar pyragas,

Arba visus elementus iš karto -

Žinokite, kad šis...

Vaikai: Natiurmortas!

Vadovas:Natiurmortas – tai negyvų daiktų, pavyzdžiui, indų, maisto, gėlių puokštės, vaizdas. Anksčiau turtingi miestiečiai mėgdavo puošti namus atvaizdais prabangus gyvenimas: padengti stalai, brangūs indai, brangios dekoracijos. Pažvelkime į Iljos Maškovo natiurmortą „Dvi tamsios rožės ir lėkštė su braškėmis“. Paveikslo centre yra skaidri vaza su raudonos rožės, o šalia – raudonos prinokusios uogos. Kiekviena uoga turi žalią uodegą. Natiurmortas yra šviesus ir elegantiškas. O štai dar vienas dailininko G. Konchalovskio natiurmortas „Alyvos krepšelyje“. Alyvinė nuotraukoje skirtingos spalvos: rožinė, balta, mėlyna. Dailininkas mėgo piešti alyvas, turi daug natiurmortų su alyvinėmis spalvomis. Dažytos gėlės gyvens amžinai ir džiugins žmones bet kuriuo metų laiku.

Vadovas:Mes paruošėme jums dovaną. Tai natiurmorto spalvinimo puslapiai. Kitą kartą atvykę pas mus galėsite atsinešti spalvotų paveikslėlių.

Mokytojas:Mes pagaminsime iš šių nuotraukų įdomus albumas ir mes atvešime į jūsų muziejų.

Vadovas:Laukiame jūsų vėl! Iki pasimatymo, ačiū už dėmesį!

Mokytojas: Ačiū už istoriją, atsisveikink, eime į grupę.

Grupėje vaikai dalijasi įspūdžiais iš ekskursijos – „kuris paveikslas įsiminė labiau nei kiti ir patiko“, kartu su mokytoja piešia natiurmortus, kuria albumą.

Abstraktus

hužsiėmimai supažindinti vaikus

su vaizduojamojo meno kūriniais

ir vizualieji menai

vyresni vaikai

Tema:Jūra taip pat turi savo charakterį

PPedagogas: Prokofieva G.E.

Tikslai: per vaizduojamojo meno kūrinius, muziką ir meninis žodisžadinti vaikų meilę gamtai, juos supančio pasaulio grožiui ir domėjimąsi įvairiomis jos formomis bei reiškiniais. Paaiškinkite vaikams, kad tik žengę pažinimo keliu, jie išmoks įminti gamtos paslaptis, o tai mums padeda paveikslai, dailininkai, muzika ir poezija.

Pristatykite koncepciją: jūros peizažas. Apsvarstykite jūros peizažai I. Aivazovskis „Leandro bokšto vaizdas“, „Laivai Feodosijos reide“, „ Mėnulio naktis"; I. Levitanas „Po lietaus“, „Gyvas vėjas“; Van Gogho „Valtys ant kranto prie Sainte-Marie“. Šiais darbais padėkite vaikams suvokti, kad kiekvienas elementas turi savo charakterį ir nuotaiką.

Stiprinti tapybos teptuku įgūdžius mišria technika: guašas + akvarelė; plačių ir trumpų potėpių piešimo technika.

Ugdyti vaikų gebėjimą kurti savo „paveikslą“ su meile, perteikti jame nuotaiką, naudojant pažįstamą. išraiškos priemones: spalva, šviesa, kompozicija; gebėjimas paveikslą priderinti prie klausomo muzikos kūrinio.

Tikslas: mokyti vaikus vaizduoti jūrą skirtingomis būsenomis: ramią, švelnią, šėlstančią, kunkuliuojančią, nuožmią ir kt.

Stiprinti įgūdžius piešti plačiais ir trumpais, lengvais, greitais potėpiais; galimybė pasirinkti spalvų schemą, atitinkančią sukurtą vaizdą.

Medžiagos: iliustracijos su jūros peizažais žinomų menininkų(pažiūrėkite aukščiau); popieriaus lapas, guašas, akvarelė, teptukas Nr.6

Pamokos eiga: vaikai įeina, mokytojas pakviečia į parodą (prie lentos).

Mokytojas:Šiandien atidaroma žymių jūrininkų paroda. Pažiūrėkite į šias nuotraukas. Kiek iš jūsų atspėjote, kas yra jūrų tapytojai?

Tiesa, marinistas – menininkas, vaizduojantis jūrą. Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienas jūrų menininkas jūrą mato ir jaučia savaip, todėl jų darbai nėra panašūs vienas į kitą.

Atsisėskite ir gerai apžiūrėkite kiekvieną iš jų... Dabar klausykite muzikinių mįslių ir pabandykite jas įminti: kiekvienam paveikslėliui pasirinkite atitinkamą muzikinį fragmentą.

(Skamba R-Korsakovo „Trijų stebuklų“ fragmentas. Vaikai klauso ir nustato, kad čia šėlstanti jūra, susiranda atitinkamus peizažus. Tada klausosi „Mažųjų bangelių grojimo“ - kasetės, „Gamtos magija“, nustato. jūros gamta ir parodykite peizažus su ramia jūra).

Puiku, esate labai dėmesingas. Tai reiškia, kad mes jau nustatėme, kad jūra, kaip ir žmogus, gali turėti savo nuotaiką, savo charakterį. Kokia gali būti nuotaika? (Blogas, geras, džiaugsmingas, liūdnas, liūdnas ir pan.) O koks gali būti personažas? (Geras, meilus, nuolankus, nuožmus, bjaurus, baisus ir pan.) Ką manote, vaikinai, kai prie jūros gera nuotaika? (Kai šviečia saulė, pučia lengvas vėjelis). O kada sugenda prie jūros? (Kai pučia stiprus vėjas, prasideda audra – audra, lyja, perkūnija ir pan.). Siūlau pažaisti žaidimą „Kartą jūra sujaudinta...“ (žaidimas pažįstamas vaikams).

Pabandykite pavaizduoti jūrą skirtingomis būsenomis, ir aš atspėsiu, kokios nuotaikos jūra.

Dabar atsisėskite ir klausykite Davido Samoilovo poemos „Jūros sapnas“. Jame pasakojama apie carą Ivaną, kuris niekada nematė jūros.

Bet jis niekada nebuvo matęs jūros...

Naktį jis sapnavo mėlyną vandenį,

Virš jos užvirė baltos putos,

Ir tarsi stepė kvėpuotų savo platybe

Ir jūra dainavo, dainavo, dainavo,

Kaip naktimis dainuoja tankus miškas.

Ir paukščiai, apie kuriuos svajojau, nebuvo stepiniai, -

Ne miškas -

Nematytas, naujas, kitoks -

Ne geltonakė pelėda,

Ne pilkas auksinis erelis,

Ir mėlynakiai jūros paukščiai,

Baltasparnės žąsys yra baltos.

Ir snapais kreivai kaip ereliai.

Taip apie jūrą svajojo caras Ivanas, matė tokius nuostabius sapnus apie jūrą. Ar matėte jūrą? (Prisiminimais dalijasi prie jūros buvę vaikai). Jums lengviau: matėte ir galite tai pavaizduoti. O jei nematei, nenusimink: aš dabar įjungsiu muziką su jūros ošimu, o tu užsimerksi ir įsivaizduoji savo jūrą, švelnią ar šėlstančią. (Vaikai užsimerkia, klausosi jūros ošimo ir įsivaizduoja tai mintyse).

Na, ką tu sugalvojai savo jūrą? Koks tai jausmas? (apibūdina keli vaikai). Dabar atidžiai stebėkite, aš jums parodysiu, kokias technikas galite naudoti piešdami jūrą. Tai platus potėpis, jiems geriau pavaizduoti jūros atstumą; Tai trumpas, lengvas potėpis, jiems geriau vaizduoti vidurinę jūros dalį, maišant mėlynus ir žalius dažus, o tai yra spalvos įliejimas į spalvą ir mėlynai žalios spalvos suliejimas ir geltona spalva. smėlio ant kranto. Ir taip vaizduojami ėriukai – tai jie vadina bangų keteromis ir jūros putomis. (mokytojo demonstracija).

Ar jūs viską suprantate, vaikinai? Na, o dabar sėkmės, mano brangūs jūrininkai, jūsų sukurtam jūros pasauliui. Nepamirškite į piešinį įdėti dalį savo sielos ir meilės bei ryškiau parodyti savo jūros nuotaiką ir charakterį.

(Vaikai piešia, sunkiai patiriantiems vaikams mokytojas teikia individualią pagalbą – patarimus. Kol vaikai piešia, mokytojas nuima iliustracijas ir palieka vietos naujai parodai – vaikų darbeliams).

Visi jūros peizažai yra pakabinti ir žiūrimi vaikų. Analizė atliekama žaidimo „Parodos turas“ forma. Vaikai apsimeta kelionių vadovais ir aprašo darbą.

Mokytojas siūlo prisiminti darbus, kuriuose aprašoma jūrinės rūšys(A.S. Puškinas „Pasaka apie žveją ir žuvį“, „Pasaka apie carą Saltaną...“, „Sadko“, P. Eršovo pasaka „Arkliukas kuprotas“ ir kt.).

Prisiminkite, kaip Piotras Eršovas pasakė pasakoje „Mažas kuprotas arklys“:

Stebuklas banginis pradėjo maišytis;

Lyg kalva apsivertė

Jūra pradėjo trikdyti

Ir mesti iš nasrų

Laivai po laivo

Su burėmis ir irkluotojais.

Pasirodo valtis su jūreiviais. Buriuotojai berniukai „išlipa“ iš valties ir šoka „Yablochko“ - jūreivio šokį.

Integruotos pamokos, skirtos supažindinti vaikus su vaizduojamuoju menu, gamta ir muzika, santrauka.

Tema:

„Pokalbis apie Levitano paveikslą „Auksinis ruduo“, supažindinantis vaikus su tapybos žanrais.

Tikslas : vystosi vaikams meninis suvokimas vaizduojamojo meno kūrinius, išmokyti juos suprasti paveikslo turinį. Stiprinti gebėjimą savarankiškai reikšti estetinį požiūrį į gamtą vaizdinės priemonės. Ugdykite meilę gimtoji žemė, plėtoti Kūrybiniai įgūdžiai vaikus, supažindinkite juos su tapybos žanrais.Žodynas : peizažas, peizažistas, natiurmortas, portretas, mėlyna upė, spalvinga lapija.

Preliminarus darbas:menininkų Levitano I.I., Šiškino, Savrasovo peizažų egzaminas su vaikais. Klausydamasis Čaikovskio P.I. „Metų laikai“, Vivaldi „Metų laikai“, eilėraščių apie gamtą skaitymas, posakių, patarlių, rudens ženklų pažinimas.Įranga : reprodukcija iš Levitano paveikslo „Auksinis ruduo“ / „A.S. Puškino portretas“, dailininko Kiprenskio, „Natiurmortas“, Van Gogo, klijai, žirklės, spalvotas popierius, teptukai, skudurai, bendras lapas – ruošinys natiurmorto paveikslui „Rudens dovanos“. Šiandien, vaikai, kalbėsime su jumis apie tapybos žanrus, apie Levitano paveikslą „Auksinis ruduo“.

Koks rudens laikas pavaizduotas paveikslėlyje (rudens pradžia, vidurys ar pabaiga)?

Originaliame rudenyje trumpas, bet nuostabus metas - Visa diena tarsi krištolas, O vakarai švytintys...

Vis dar šilta, saulėta, o medžiai pradeda auksuoti,

Jau atėjo spalis – giraitė jau krato paskutinius lapus nuo plikų šakų. Užklupo rudens vėsa – kelias šąla Žurča, už malūno tebebėga upelis. Bet tvenkinys jau užšalęs.

Miškas kaip nudažytas bokštas, alyvinis, auksinis, tamsiai raudonas, su linksma, marga siena

Stovi virš šviesios proskynos.

Mokytojas kviečia atidžiai pažvelgti į paveikslėlį ir pasakyti, kas ant jo pavaizduota.

Beržo lapai geltoni ir auksiniai, o drebulės raudonos ir violetinės spalvos.

Upė tyli, šviesiai mėlyna, susimąsčiusi.

Pažiūrėkite į jos krantus, kuo jie padengti? Kokia žolė?

Tiesa, žalia, bet jau pradeda nykti, Sausa žolė nusvyra

į žemę. Ką gali pamatyti tolumoje? ( Žalia žolė). Tai žiema.

Pievose nuvysta ir gelsta žolė, tolygiai pakyla žiemkenčių derlius,

žalias aksominis kilimas.

Pažiūrėkite ir pasakykite, kokį orą menininkas pavaizdavo paveikslėlyje? Iš kur sužinojai, kad oras saulėtas? Tai va, dangus mėlynas, tik šen bei ten plaukia balti debesys, lyg gulbės. Oras šiltas ir skaidrus. Vėjas silpnai ošia auksinius lapus.

Kokias spalvas dailininkas panaudojo šiame paveiksle? Teisingai, geltona. Tai saulės dažai o dailininkas pasirinko jį dienai vaizduoti.Drebulės lapijai pavaizduoti dailininkas panaudojo raudonus dažus. Dangui ir upei naudojau mėlyną spalvą. Dailininkas tapyboje naudojo džiugias, linksmas spalvas, kad paveikslas būtų ryškus ir gražus. Kokia nuotaika apima pažvelgus į šią nuotrauką? (laimingas, šiek tiek liūdnas). Kokiu dar žodžiu galite pavadinti šį paveikslą? (peizažas). Ką vadiname menininku, kuris piešia peizažus? (kraštovaizdžio dailininkas). Bet yra vaikų, kitų menininkų. Kai kurie iš jų piešia žmonių portretus. Pažiūrėkite į A. S. portretą. Menininko Kiprenskio Puškinas. Kiti menininkai vaizduoja vaisius, daržoves, gėles. Tai natiurmortas. Išvertus į rusų kalbą - „negyva gamta“. Šiandien, vaikinai, būsime menininkai, bet ne su teptukais ir dažais, o su spalvotu popieriumi ir žirklėmis. Kursime natiurmorto paveikslą „Rudens dovanos“. Ką mums atneša ruduo? (obuoliai, slyvos, kriaušės, vynuogės, daržovės). Iškirpsime vaisius ir įklijuosime juos ant paveikslėlio. Gera nuotrauka mums pavyko. Kaip vadinasi šis tapybos žanras? (Natiurmortas).


Į viršų