Конспект відкритого заняття з розвитку мови «Весняний краєвид. Малювання м'ятим папером на тему «Весняний пейзаж Весняний пейзаж урок

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ

Тема: «Пейзаж – жанр образотворчого мистецтва»

Навчальний предмет: Образотворче мистецтво

П.І.Б. вчителі: Ісаєва Анжеліка Володимирівна

Клас: 2

Автор програми навчального курсу: Б.М. Неменський "Образотворче мистецтво 2 клас". М., 2010.

УМК «Школа Росії»

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Цілі:

    Ознайомлення з поняттям «Пейзаж». Навчити малювання нетрадиційної техніки- Набризк; розкривати та розвивати потенційні художні здібності, закладені у дитині.

    Розвиток дбайливого, відповідального, поважних відносиндо природи (уміння бачити красу природи через живопис, розвиток творчої уяви, фантазії, художнього смаку дітей)

    Вчити дітей відображати враження, отримані під час спостереження зимової природи, ґрунтуючись на змісті знайомих творів

    Поглиблювати навички роботи фарбами та іншими матеріалами. Прищеплювати любов до природи, образотворчого мистецтва.

Методи: пояснювально-ілюстративний (виклад матеріалу); практичний (відпрацювання навички).

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна

Обладнання: Музичні фрагменти: П.І. Чайковський «Пори року. Грудень», відео кліп « Зимова казка» - авторБілозерова Тетяна Володимирівна. Для учнів – аркуші паперу, гуаш, пензлі, палички. Екран, проектор, комп'ютер.

Етап

- Краса природи, зміна пори року, завжди були джерелом натхнення для поетів, музикантів, художників. Полотна відомих майстрівживопису написані напрочуд яскраво, зворушливо, правдиво. Вони у нас викликають почуття, які володіли їх творцями: захоплення щедрою красою, любов і прихильність до рідних місць, таким для нас звичним, знайомим та близьким. (СЛАЙДИ 3,4,5)

Погодьтеся, коли дивишся на ці картини зими, відразу згадуєш чудові вірші про зиму, про казкове вбрання зимової природи. (СЛАЙД 6)

Є художники, які всю свою творчість присвятили зображенню природи.Їх називають пейзажистами. Це А. Саврасов, (СЛАЙД 7) І. Шишкін, (СЛАЙД 8) І. Левітан, (СЛАЙД 9).

Справжній художник, малюючи пейзажі, передає стан та настрій природи, всю її красу та різноманітність.

Яке враження залишається після перегляду картини?

Що таке пейзаж? (СЛАЙД 10)

Типи краєвидів. (СЛАЙД 11)

Серед митців, поетів, музикантів завжди були співаки рідної природи.

Поети оспівували природу у віршах, художники у картинах, а композитори – у музичних творах.

Найбільшим майстромЗвукове зображення картин російської природи є відомим російським композитором П. І. Чайковським. (СЛАЙД 12) У багатьох його творах яскраво чується і спів птахів, і завивання завірюхи, і вальсовий танець сніжинок, широта і простір наших полів, і задумливість зимового лісу. Чайковський любив усі пори року і про кожний з них він написав чудову музику – цикл п'єс для фортепіано «Пори року».

Зараз прозвучить п'єса «Грудень», перший місяць зими. Слухаючи музику, ми намагатимемося відчути: про що ж хотів нам розповісти цією музикою Чайковський?

Музика допомагає нам краще відчути красу російської природи?

- Чому навчалися на цьому уроці?- Що викликало труднощі у ході виконання роботи?- Що сподобалось?- З яким настроєм ви йдете з уроку?- Придумайте назву своїх малюнків.- Люди мистецтва, художники завжди навчаються у природи. Вона приносить нам багато щастя, радості, ми повинні оберігати її, захищати, піклуватися про неї. Дивлячись на художні творипро природу, ми можемо почути музику, а слухаючи музику про картини природи, ми зорово уявляємо її чарівні образи.- Дивлячись на ваші роботи, мені відразу згадався вірш, який дуже точно відбиває те, що ви намалювали.

Ф. Тютчев

Чарівницею-Зимою

Зачарований, ліс стоїть-

І під сніговою бахромою,

Нерухомою, німою,

Чудовим життям він блищить.

І стоїть він, зачарований,

Чи не мертвий і не живий,

Сном чарівним зачарований,

Весь обплутаний, весь окований

Легким ланцюгом пуховий...

Фізкультхвилинка « Зимовий ліс»:

Ми прийшли до зимового лісу.

Скільки тут довкола чудес!

Праворуч берізка в шубці стоїть,

Зліва ялинка на нас дивиться.

Сніжинки в небі кружляють,

На землю гарно лягають.

Ось і зайчик проскакав,

Від лисиці він утік.

Це сірий Вовкнишпорить,

Він собі здобич шукає!

Не знайде він тоді нас!

Лише ведмідь у барлозі спить,

Так усю зиму він проспить.

Пролітають сніговики,

Які гарні вони!

У лісі краса та спокій,

А нам час уже додому.

Камнєва Олена Володимирівна
Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку старшій групі. Малювання « Весняний пейзаж»

Вид діяльності: Образова.

Форма організації діяльності: Майстерня.

Тема НОД: « Весняний пейзаж»

Ціль: Формування уявлення у дітей про жанр живопису - пейзажі.

Завдання:

1. Вчити створювати пейзажну композиціюЗображення природи навесні.

2. Закріплювати знання дітей про пори року, про зміни у природі навесні.

3. Розвиватинаочно – образне мислення, увага, мова, творчі здібності.

4. Виховувати бережливе ставленнядо природи.

Устаткування: магнітна дошка, заготовки. (сонце, дерево, квіти, струмок, птахи)для моделювання пейзажу, слайди із зображенням пейзажів, натюрморт, книга К. Ушинського, кольорові олівці, аркуші білого паперу.

Хід заняття.

1. Мотивація.

Хлопці, попрошу вас стати в коло і привітатись один з одним

Створення робочого настрою "Вітаю"

У: Вранці сонечко прокинулося,

Потягнулось, потягнулося.

Свої промінчики розкрило

Усім усмішку подарувало.

Оглянуло все довкола:

Зліва друг і справа друг.

День з посмішки починайте,

Усім, здоров'я побажайте,

Вітаю!

У:Сонце не тільки довше залишається на небі, але й гріє з кожним днем ​​помітно сильніше. На полях з'являються спочатку проталіниНезабаром земля, мокра, просочена водою, скрізь показується з-під снігу. Пройде ще тиждень, інший - і сніг залишиться хібадесь у глибокому яру, куди не заглядає сонце. Дерева також прокидаються від зимового сну і, розігріті сонечком, наповнюються соками. Небо стає все синішим, а повітря все теплішим.

А зараз у всіх країнах весна?

Але вона не скрізь така, як у нас. Хто знає яка весна, наприклад, в Африці (круглий рік спекотно і не буває снігу, і навесні він не тане, немає у них і перших кольорів).

А як зробити, щоб діти, які там живуть, дізналися про те, яка у нас весна (можна розповісти цей уривок, який написав автор, а можна намалюватикартину та надіслати листом).

2. Цілепокладання.

У: ми зараз перетворимося на маленьких художниківі опинимося в майстерні, де художники пишуть свої картини. Там ми з вами і будемо малюватикольорові олівці красивий весняний краєвид. А потім покладемо в конверт і відправимо хлопцям з Африки та Антарктиди.

У:закрийте очі і промовте чарівні слова

«Раз, два, три-в художників нас перетвори»

Діти проходять за столи

3. Спільна діяльність вихователя та дітей.

Якщо бачиш на картині

Намальована річка,

Або ялина і білий іній,

Або сад та хмари,

Або снігова рівнина,

Або поле та курінь, -

Обов'язково картина

Називається …. (пейзаж) .

Давайте проговоримо разом це слово (промовляємо).

Тепер уважно подивіться на слайди. Подумайте, яка зайва картинка (слайд № 1 : пейзажі: зима, весна, літо, осінь та портрет).

Чому саме ця картинка (це не пейзаж) .

Скажіть, яка пора року намальовано на кожній картині(Слайд № 2 : пейзажі: зима весна літо Осінь).

Як можна сказати по-іншому, знаючи, що картина про природу – це пейзаж(зимовий пейзаж, весняний, літній, осінній).

Скажіть, будь ласка, гарно зобразили художникиприроду цих картинах?

А що потрібно робити, щоб вона завжди залишалася такою ж красивою (дбайливо ставитися до ній: не вирубувати дерева, не палити вогнища в лісах, не ламати гілки тощо)

Звичайно, природу треба любити та берегти її!

Покажіть картину з весняним пейзажем. (слайд № 3 : весняний краєвид) .

Чому вирішили, що зображено весну (Відповіді дітей).

Що ще відбувається в природі навесні (сонце сильніше гріє, проталинки з'являються, день стає довшим, нирки набухають, з'являється перша трава та квіти).

А тепер я пропоную скласти (змоделювати)свій весняний краєвид.

Що обов'язково буде на картині, якщо це весна і з кожним днем ​​стає дедалі тепліше (діти обирають сонце із трьох запропонованих) заготівель: без променів, з короткими променями, з довгими променями).

Що ще можна намалювати, якщо пейзаж- це картина про природу (діти обирають дерево із трьох запропонованих: осіннє, весняна та новорічна ялина).

Що ще? Коли сніг тільки місцями розтанув, як це називається (проталинки)

Сніг тане і перетворюється на що (У струмки)

А квіточки можна намалювати на нашій картині? Виберіть які. (діти вибирають потрібний з трьох: тюльпан, пролісок, ромашка).

Пальчикова гімнастика «Проліски»

Проліски квіти (переплести пальці)

Розпускають пелюстки (плавно розтиснути пальці)

Вітерець ледве дихає (легко подути)

Пелюстки колише (поворухнути пальчиками)

До квітки носик наближаємо

Аромат квітів вдихаємо (втягнути носом повітря)

Що можна ще намалювати? Хто прилітає до нас навесні (дітям запропоновані грак та снігир).

Ось який пейзаж у нас вийшов.

Ну, а тепер давайте розімнемося.

Фізкультхвилинка:

Сонце почало пригрівати (Руки вгору, потягнулися)

Почали крапельки стукати. (кулачки стукають)

Крапля – раз, крапля – два (руки по черзі вперед, долонею догори)

Краплі повільно спершу (ляпають у долоні)

А потім, а потім (стрибки)

Все бігом, бігом, бігом (повільний біг на місці)

Все швидше, швидше, швидше (швидкий біг на місці)

Біжить маленький струмок (Присідання)

А тепер я пропоную вам зайнятися творчістю та намалювати свій пейзаж.

4. Самостійна діяльність дітей.

(Хлопці виконують роботу з музики, вихователь надає допомогу при утрудненнях).

Візьміть, будь ласка, свої малюнки і станьте в коло.

4. Рефлексія.

Що ми сьогодні малювали(природу або пейзаж)

Як називається картина, на якій зображено природу? або Що таке пейзаж?

А навіщо ми малювали краєвид?

Якщо діти з Африки подивляться наші картини, вони зрозуміють, що ми намалювали весну? За якими ознаками можна визначити, що ми малювали з вами весняний краєвид?

Ми впоралися?

Скажіть, а всі закінчили свої малюнки чи хтось із вас хотів ще щось домалювати? Ми відпочинемо та обов'язково закінчимо ваші роботи.

Молодці! Дякую вам за роботу!

Публікації на тему:

Конспект НОД з художньо-естетичного розвитку (малювання) у підготовчій групі «Казка у живописі»Конспект безпосередній освітньої діяльностіГО «Художньо-естетичний розвиток» (малювання) у підготовчій групі.

Мета: уточнити уявлення дітей про космос та космічні об'єкти, познайомити з новою технікою«Граттаж», її застосуванням при малюванні,.

Конспект НУД з художньо-естетичного розвитку у другій молодшій групі «Подорож у весняний ліс»Програмний зміст: Цілі: Закріпити вміння виділяти однорідні предмети за формою та кольором. Диференціювати домашніх та диких тварин.

Конспект освітньої діяльності з художньо-естетичного розвитку у першій молодшій групі «Весняний дощ»Тема: «Весняний дощ» молодшій групіЗавдання: Освітні: Вчити дітей зображати дощ олівцями чи фломастерами. Розвиваючі:.

Конспект ООД з художньо-естетичного розвитку «Пейзаж» - малювання по мокрому аркушу паперуКонспект ООД з художньо-естетичного розвитку на тему «Пейзаж». (по мокрому аркушу паперу) Склала: вихователь МБДОУ «Дитячий.

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА НАВЧАЛЬНОГО ЗАНЯТТЯ

Назва УМК: Мультимедійні презентації: «І.І. Шишкін», «Весна – червона!», «Послідовність малювання пейзажу», кліп «Весна», картини художників із зображенням весняного пейзажу, методична розробкауроку. Предмет:Образотворче мистецтво

Клас: 2

Тема урока: «Весняний пейзаж»

Місце і роль уроку в темі, що вивчається: Живопис. Весняний краєвид. 2 години. Перший урок.

Тип уроку:Урок засвоєння нових знань.

Мета уроку:створення умов розвитку у дітей художньої освіти, розширення уявлення про весняний пейзаж.

Завдання уроку:формувати емоційно-чуттєві зв'язки між проявом кольору в природі та колірним строєм зображення; формувати художньо-графічні вміння; застосовувати у своєму малюнку прийом лінійної перспективи, поєднувати в композиції головні та додаткові елементиу пейзажі; розвивати осмислення навколишнього світу, а також сприйняття природи та мистецтва; у роботі з натури та по пам'яті розвивати у дітей асоціативне відчуття кольору; виховувати у дітей дбайливе ставлення до рідній природі, дружні відносинидруг до друга.

Етап уроку

Час, хв

Методи та прийоми роботи

форми організації навчальної діяльності

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

ФУУД (формування

універсальних навчальних дій)

I. Організаційний

Привіт, друзі!

Рада зустрічі з вами я!

Давайте за руки візьмемося,

У коло скоріше зберемося.

Сонце світить нам у віконце:

Я скучила трошки,

Чекаю у колі своїх друзів!

Збирайтеся швидше!

Привітати один одного та побажати гарного настроюна уроці.

Колективна

Налаштувати роботу.

Перевіряє готовність робочого місця.

Привітання,

перевірка підготовленості учнів до навчального заняття;

організація уваги школяра.

II. Підготовка учнів працювати на основному етапі.

Загадка Якщо бачиш на картині намальована річка, або ялина та білий іній, або сад та хмари. Або снігова рівнина, або поле та курінь. Обов'язково картина називається (пейзаж). Хто здогадався, про що йтиметься на уроці? Молодці! Правильно! Йтиметься про пейзаж.

Мозковий штурм. Розмова.

Фронтальна

Розмова із активними дітьми.

Розмова з учителем. Відповідати на запитання.

Забезпечити мотивацію вчення школярів, прийняття ними цілей уроку;

Актуалізація суб'єктного досвіду учнів (особистісних смислів, опорних знаньта способів дій, ціннісних відносин).

III. Засвоєння нових знань та способів дій.

Хто може мені допомогти дати поняття краєвид? Підготовлені учні роблять повідомлення.

Краєвид є зображення природи. Вперше він з'явився у Китаї, Японії та інших країнах сходу у 7-10 століттях.

Пейзаж-рід живопису, що займається зображенням видів природи з передачею настрою, що їх навіює споглядання.

Щоб уточнити про який пейзаж йтиметься, вчитель читає вірш А. Плещеєва.

Вже тане сніг, біжать струмки,

У вікно повіяло весною,

Засвищуть скоро солов'ї,

І ліс одягнеться листям!

Для бесіди про весну та її прикмети переглянути презентацію «Весна-красна!» Рідна земляпостає в новому образі: пробудження та різноманіття фарб. Провести гру: «Що асоціюється із квітами веселки?» Зарядка для очей. Давайте дамо нашим вічкам відпочити і зробимо зарядку для очей. Встаньте, будь ласка, і просто поморгайте. Подивимося по 10 разів вгору - вниз, праворуч - ліворуч, по колу вліво, по колу вправо. І просто поморгали.

Під час розгляду репродукцій картин І. І. Шишкіна та відеоматеріалів звернути увагу на емоційний стан.

Презентація «Послідовність малювання пейзажу» допоможе вибрати правильні прийоми та техніку малювання, точно визначити кольори та їх відтінки.

Словесна Наочна Інтерактивна. Асоціативний ряд.

У парах. Колективна.

Пояснення. Показ прийомів малювання. Організація відпочинку дітей.

Перегляд нового матеріалу. Заряджання для очей. Динамічна розминка.

Забезпечити сприйняття, осмислення та первинне запам'ятовування учнями матеріалу «Весняний пейзаж», що вивчається.

Сприяти засвоєнню учнями нового матеріалу, який призведе до

певного висновку (узагальнення).

Створити змістовні та організаційні умови засвоєння учнями методики відтворення матеріалу, що вивчається.

Забезпечити осмислення та первинне запам'ятовування учнями матеріалу «Весняний пейзаж», що вивчається.

Сприяти засвоєнню учнями нового матеріалу, який призведе до певного висновку (узагальнення).

IV. Закріплення нових знань та способів дій.

Динамічна пауза.

Колективна

Закріплення нових знань.

Забезпечити закріплення в пам'яті учнів знань та способів дій, які їм необхідні для самостійної роботи з нового матеріалу.

Забезпечити під час закріплення підвищення рівня осмислення вивченого матеріалу, глибини його розуміння.

V. Застосування знань та способів дій.

Запропонувати дітям замалювати свої враження. індивідуальної роботиз дітьми можна надати такі рекомендації:

При малюванні не треба захоплюватися дрібними деталями, це роздробить роботу і порушить її загальний настрій,

Використовувати у своїй роботі яскраві кольори, що не кричать, адже ми малюємо природу, а в ній все гармонійно.

Кліп "Весна". Музика підніме настрій і надихне створення яскравих робіт.

Практичний, творчий

Інтегрований (використання музики)

Індивідуальна

Контролювати правильність виконання роботи, дотримання техніки безпеки.

Створити свій пейзаж, використовуючи різні техніки та засоби.

Виконання роботи у повному обсязі. Розвивати прийоми роботи фарбами. Допомогти у оволодінні технікою малювання ватною паличкою. Забезпечити засвоєння учнями знань та способів дій на рівні їх застосування.

Забезпечити формування в учнів умінь самостійно застосовувати знання.

VI. Рефлексія. Демонстрація робіт.

Діти, скажіть, будь ласка, що нового впізнали на уроці?

Що для вас було найцікавішим? Що запам'яталося найбільше?

Творчий. Словесний.

Створити галерею робіт. Допомогти закріпити роботи.

Постаратися закінчити роботу з усім класом. Закріпити свою роботу на дошці.

Ініціювати та інтенсифікувати рефлексію учнів щодо свого психо-емоційного стану, мотивації, своєї діяльності та взаємодії з учителем та однокласниками.

VII. Підсумок уроку.

Діти, подивіться, будь ласка, на дошку, там уже готова виставка. Давайте оцінимо ваші роботи. Чия робота найбільш правильна щодо виконання весняного пейзажу, використання колірної гамита правильної техніки малювання.

Мені сподобалися всі ваші роботи, ви молодці, ви впоралися із завданням. У нас вийшов чудовий виставковий зал.

Запитання. Підбити підсумок уроку. Подякувати за активну участь на уроці.

Відповіді на запитання.

Виділення та усвідомлення учнями того, що вже засвоєно і що ще підлягає засвоєнню, свідомість якості та рівня засвоєння. Дати якісну оцінку роботи класу та окремих учнів.

План – конспект відкритого заняття на тему

Весняний пейзаж

педагога додаткової освітиМБУ ДО ЦДТ О.В. Бельтюкової

Дата проведення: 30.11.2017р.

Тема: Весняний краєвид.

Вік дітей: від 10 до 13 років. Другий рік навчання.

Ціль: створення умов розвитку у дітей художньої освіти, розширення ставлення до весняному пейзажі.

Завдання

Освітня:

У роботі з натури та пам'яті розвивати у дітей асоціативне відчуття кольору; формувати художньо-графічні вміння; застосовувати у своєму малюнку прийом лінійної перспективи, поєднувати у композиції головні та додаткові елементи у пейзажі;

Корекційно-розвиваюча:

формувати емоційно-чуттєві зв'язки між проявом кольору в природі та колірним строєм зображення розвивати осмислення навколишнього світу, а також сприйняття природи та мистецтва;

Виховна:

виховувати у дітей дбайливе ставлення до рідної природи, дружні стосунки друг.

План:

1. Організаційна частина.

2. Ознайомлення з темою.

3. Вивчення теоретичного матеріалу.

4. Фізмінутка.

5. Практична робота.

6. Виставка творчих робітта короткий аналіз.

Обладнання уроку:

Для педагога:

Ілюстрації із зображенням весняного пейзажу.

Для учнів:

  • гуаш
  • пензля
  • палітра
  • баночка для води.

Хід уроку:

1. Організаційна частина.

Довгоочікуваний дан дзвінок, Починається урок!

Тож час не втрачаємо і працювати починаємо.

Сьогодні малюватимемо, Впізнаватимемо і розмірковуватимемо.

2. Ознайомлення з темою.

Якщо бачиш на картині, намальована річка,

Або ялина та білий іній, або сад та хмари.

Або снігова рівнина, або поле та курінь.

Обов'язково картина називається…?

(Пейзаж).

Хто здогадався, про що йтиметься на уроці?

Молодці! Правильно! Йтиметься про пейзаж.

Хто мені допоможе дати поняття краєвид?

Краєвид є зображення природи. Вперше він з'явився у Китаї, Японії та інших країнах сходу у 7-10 століттях.

Пейзаж – жанр образотворчого мистецтва, що займається зображенням видів природи з передачею настрою, що їх навіює споглядання.

Щоб уточнити про який пейзаж йтиметься, я зараз прочитаю вам вірш А. Плещеєва.

Вже тане сніг, біжать струмки,

У вікно повіяло весною,

Засвищуть скоро солов'ї,

І ліс одягнеться листям!

3. Вивчення теоретичного матеріалу.

А зараз я дам вам послідовність виконання роботи, скажу, коли можна приступати і буду послідовно разом з вами виконувати роботу!

При малюванні не треба захоплюватися дрібними деталями, це роздробить роботу і порушить її загальний настрій,

Використовувати у своїй роботі яскраві кольори, що не кричать, адже ми малюємо природу, а в ній все гармонійно.

4. Фізмінка

Глянув пташеня з гнізда -Голова вниз.

Ух яка висота!Похитування головою.

Нехай висота - Помах правою рукою.

Вилітай із гніздаМахи обома руками.

На світ подивися –

Один два три… Повороти голови вправо,

Ліворуч, уперед.

5. Практична частина.

Зверніть увагу, які кольори та відтінки переважають на репродукціях із зображенням весни. Отже, ваше завдання зобразити весняний краєвид!

Приступаємо до виконання роботи разом зі мною! Створити свій пейзаж, використовуючи різні техніки та засоби.

6. Виставка творчих робіт та короткий аналіз.Підбиття підсумків.

Діти, скажіть, будь ласка, що нового впізнали на уроці? Що для вас було найцікавішим? Що запам'яталося найбільше?

Діти, подивіться, будь ласка, на дошку, там уже готова виставка. Давайте оцінимо ваші роботи. Чия робота найбільш правильна щодо виконання весняного пейзажу, використання кольорової гами і правильної техніки малювання.

Мені сподобалися всі ваші роботи, ви молодці, ви впоралися із завданням. У нас вийшов чудовий виставковий зал.


Top