Музичне - інтегроване заняття "Весела подорож" для середньої групи. Інтегроване музичне заняття у середній групі «У зимовий ліс на санчатах Музично тематичне заняття у середній групі зима

Марина Лозова
Конспект комплексного музичного заняття для дітей середньої групи «Зима»

МЕТА:

Формувати стійку слухову та зорову увагу;

Вчити уважно слухати музику, висловлювати свої враження;

Вчити рухатися ритмічно, розвивати координацію рук та ніг;

Навчати співати хором, індивідуально, передавати веселий, радісний настрій пісні;

Розвивати сприйняття, мислення, уяву, фантазію, мовлення;

Виховувати любов та інтерес до природи, доброзичливість, активність.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Діти вільно входять у зал і стають у коло.

М. Р.: Діти, сьогодні до нас прийшли гості, вітайтеся з ними.

ДІТИ СПІВАЮТЬ "ВІТАЄМО" (сі-соль-мі) 2 рази.

М. Р: Хлопці, послухайте уривок з вірша А. С. Пушкіна і дайте відповідь, про яку пору року в ньому йдеться –

Під блакитними небесами, чудовими килимами,

Блискаючи на сонці, сніг лежить….

Правильно, про зиму!

(У залі стоїть маленька ялинка, біля неї – іграшки діда Мороза та Лисички)

Подивіться, хто це до нас у гості прийшов (Відповідь)

А як ви думаєте, хлопці, чому в нашій залі виросла маленька ялинка і прийшли дід Мороз та Лисичка? (скоро настане Новий рік) .

Так, хлопці, Новий рік- веселийсвято, яке люблять і дорослі та діти. Весь цей час ялинка зростатиме і виросте велика.

Діти, а чи у всіх у вас сьогодні гарний настрій? Я пропоную вам його пошукати!

ЕТЮД «ПОШУКИ ХОРОШОГО НАСТРОЮ»

(Масаж крил носа, брів, щік, вух, губ)

Виявляється, що гарний настрій усередині нас, тож усі один одному посміхаються і, взявшись за руки, передають його один одному.

ВПРАВА «ХОРОВОДНИЙ КРОК»нар. н. м.

М. Р: Хто, хлопці, зі звірят вміє швидко бігати, добре стрибати (зайчик)

Правильно, кролик.

ВПРАВА «ПОЛІЧКА»Д. Кабалевського

(різноманітні стрибки на 2-х ногах, показувати лапки, вушка)

М. Р: Молодці, хлопці, пропоную вам пройти і сісти на свої стільці

Хлопці, а я знаю пісеньку про діда Мороза та пропоную вам її послухати.

СЛУХАННЯ ПІСНІ "ДІД МОРОЗ"В. Герчик

Відповідають на запитання:

Який твір за характером?

Який за настроєм?

Про що співається у пісні?

Визначте за жанром.

М. Р: Правильно, хлопці Подивіться, хто до нас прилетів (слайд 1)

Мабуть, сорока. А ми з вами знаємо про неї поспівку, давайте заспіваємо?

СПІВ СПІВАННЯ «СОРОКА – СОРОКА»

М. Р: Я пропоную вам проплескати ритм - у долоні, по колінах, по животику, по щічках; викласти на фланелеграфі ритмічний малюнок кружальцями; програти її на музичних молоточках, ложки.

М. Р: Послухайте, хлопці, вступ до якоїсь пісні я зіграю?

ЗВУЧИТЬ ВСТУП ДО ПІСНИ (Діти визначають).

М. Р: Давайте заспіваємо її хором, все разом

М. Р: Сьогодні ми закріпимо пісню, яку вже добре знаємо і співати її будемо індивідуально, тобто хтось сам, за бажанням Хто з вас, хлопці, хоче її виконати?

Індивідуальний спів.

ВИХОВНИК:

Діти, подивіться на ці картини і скажіть, чим вони схожі (слайд 2 із зображенням 2-х картин про зиму).

ДІТИ: На них зображена зима.

ВИХОВНИК: Правильно А що вони відрізняються? Хто хоче розповісти нам про одну з них?

РОЗКАЗ ДИТИНИ.

Діти, а давайте згадаємо вірші, які б підходили до цих картин.

ЧИТАННЯ Віршів

М. Р: А тепер, хлопці, давайте пограємо і потанцюємо

«ТАНЧИК З СУЛТАНЧИКАМИ»хор. н. м.

ГРА «ЗАЙЦІ ТА ЛИСИЦЯ»нар. н. м.

ВИХОВНИК: Зима…Яка вона, Діти? Якими фарбами природа малює зиму (відповіді дітей) Зараз .... пройдуть в студію і, під слухання музикиМи полетимо над засніженим сонним лісом, почуємо скрип снігу під ногами діда Мороза, що обходить свої володіння. Слухайте та малюйте.

КОЛЕКТИВНА РОБОТА ДІТЕЙ І ВИХОВАТЕЛЯ

(малювання фарбами – всіма способами)

ВИХОВНИК (Показуючи картину):

Ось вона яка – красуня, російська зима!

М. Р: Наше заняття добігло кінця. Ви, хлопці, сьогодні були уважні, добре співали, читали вірші, грали, танцювали, чудово розповідали про зиму. До побачення.

Публікації на тему:

Сценарій комплексного заняття для дітей «Зимушка-зима»Сценарій комплексного заняття для дітей 2-3 років. "Зимушка-Ззима" Програмний зміст: 1. Знайомство дітей з характерними ознакамизими.

Конспект інтегрованого музичного заняття в підготовчій групі«Кришталева зима» Інтеграція освітніх областей: «Художнє.

Конспект комплексного заняття для дітей підготовчої групиМета: Створення соціальної ситуації розвитку дітей у процесі формування елементарних математичних уявлень, підготовки до навчання.

Мета: Узагальнити та систематизувати уявлення дітей про зиму як про пору року. Завдання: Згадати ознаки зими; продовжувати знайомити.

Конспект музичної розваги для дітей середньої групи «Зимушка-зима»Програмний зміст: розвиток у дітей музичного сприйняття, творчої уяви; розвивати інтерес та любов до музики, активізація.

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа

дитячий садок № 200 «Попелюшка»

Конспект музичного заняття в середній групі«Зимушка - Зима»

26.01.2017р.

Ціль: Залучення дітей до мистецтва через художній підхід.

Завдання:

1. Викликати емоційний відгук на сприйняття творів живопису, музики та віршів про зиму;

2. Розвивати дитяча творчість;

3. Виховувати любов до рідної природи.

Музичні твори: А. Вівальді «Зима» (уривок), П.І. Чайковський "Вальс снігових пластівців", С. Прокоф'єв "Казочка", Д.Б. Кабалевський «На зразок вальсу»,

Картина: (картину, І.Шишкіна «Зима»).

Обладнання: мішечки з крохмалем, «сніжок», дзвіночки, дерев'яні ложки, бубни, мольберти для ілюстрацій, великий листсиньо-блакитного кольору, вирізані білі сніжинки, клей, пензлики.

Хід заняття.

Вихователь: Дорогі хлопці! Сьогодні наше заняття присвячене Зимові – Зимі. Про неї поети складали вірші, композитори складали музику, художники малювали картини.

Наразі ми з Вами послухаємо фрагмент музичного твору «Зима», музику до якого написав композитор Антоніо Вівальді.

( Слухання фрагмента з музичного твору "Зима").

Скажіть хлопці, яка за характером музика? (Добра, чарівна, витончена, повітряна, казкова).

Скажіть звуки, який інструмент ви почули саме у цьому музичному творі? (Скрипка).

Абсолютно вірно. Це чудові, чарівні звуки скрипки.

(Виховник: звертає увагу на картину, І.Шишкіна «Зима».)

Вихователь: Діти, а тепер зверніть увагу на екран. Яка пора року на цій картині.

Діти називають: Зима.

Так, дійсно, знаменитий художниктакож як композитор Вівальді звернувся до цієї пори року «Зима»

Хлопці, а що вам подобається в цій порі року?

    Гарно, коли летить сніг

    Можна кататися на ковзанах, лижах, санках

    Ліпіти сніжки

    Будувати сніжну бабу

А, що навиває, на Вас сум взимку?

    Взимку птахам і холодно та голодно.

    У сильний морозі хуртовина не підеш гуляти.

Дійсно-взимку не можна довго перебувати на вулиці. І треба грати у рухливі ігри.

(Гра – пісня «Зимушка-зима»)

Вихователь: А який сніг? (Діти відповідають). А коли ми йдемо морозного дня, сніжок під ногами у нас, що робить? (хрумтить). Молодці. Зараз я вам роздам мішечки із крохмалем. Я вам читатиму вірш, а на слово «сніг» вам доведеться зобразити хрускіт снігу.

Як гіркою сніг, сніг,

І під гіркою сніг, сніг,

І на ялинці сніг, сніг,

І під ялинкою сніг, сніг.

Діти озвучують віршик за допомогою мішечків із крохмалем.

Вихователь : А зараз зберемо мішечки в коробочку і трохи пограємося Кому я кину сніжок, той називає будь-яке слово, пов'язане із зимою.

(Гра зі сніжком).

Вихователь : Про зиму, російський народ придумав безліч прислів'їв

А ви знаєте прислів'я про зиму?

Діти: «Снігу немає і сліду немає. Рік закінчується, а зима починається»

«Бережи ніс у великий мороз».

"Зима без снігу - літо без хліба".

«Дякую, мороз, що снігу приніс».

«Сутор та завірюха – два друга».

Фіз. хвилинка

Вихователь : як говорили на Русі за старих часів « Зима за морози, а ми за свята» Хлопці, а ви знаєте, на зимовий часроку випадає багато свят. (Новий рік, Святки, Різдво, Масляна…).

І не один веселий, зимове святоне обходиться без музики. ми зараз з Вами виконаємо музичний твірна шумових інструментах

Молодці! Ви справжні музиканти.

(Інструменти зібрати).

Хлопці, заплющити очі і уявіть, що йде сніг. З'явилися великі кучугури.

Вихователь: .- Подивіться, які високі кучугури у нас на шляху! Щоб нам у них не потонути, давайте підемо високо піднімаючи ноги. Вправа-ходьба з високим підніманням колін через уявні кучугури.(звучить музика)

Вихователь: А зараз запрошую вас послухати зимову казку. Сідайте зручніше…

Казка: Жила - була бабуся завірюха, у неї була велика гарна шаль, прикрашена сніжинками. Вночі сніжинки відпочивали у бабусі-завірюхи на шалі.

Коли бабуся-завірюха прокидалася, вона струшувала свою шаль і тоді сніжинки розліталися по зимовій галявині в танці.

А одного разу всі сніжинки розлетілися, і шаль бабусі завірюхи залишилася без візерунків. Давайте допоможемо зібрати сніжинки і прикрасити ними шаль бабусі-завірюхи.

Діти збирають сніжинки та прикрашають ними шаль (можна розстелити на підлозі або заздалегідь прикріпити на мольберт синьо-блакитний лист і приклеїти сніжинки). Під час роботи звучить будь-яка музика про зиму (А.Вівальді «Зима», П.І. Чайковський «Вальс снігових пластівців»).

Вихователь: хвалить дітей.

Юлія Воробйова
Конспект музичного заняття у середній групі «Зимушка-зима»

Заняття у середній групі« Зимівка-зима»

Програмний зміст. Ознайомити дітей із видом живопису – пейзаж.

Закріплення муз. -Дід. ігри «Дізнайся пісеньку по ритмічному малюнку».

Вчити дітей розрізняти настрій муз. творів. Чисто інтонувати мелодію пісні. Закріпити рухи танцю за допомогою графічного малюнка

Попередня робота.

Знаходити зимові пейзажі із запропонованих картин російських художників

Згадати (вивчити)вірші російських поетів про зиму

Хід заняття

Вед. Хлопці, до нас сьогодні у групуприлетіла з лісу сніжинка

Вона запрошує вас до свого зимовий ліс.

Діти йдуть до зали

Вед. Діти, подивіться, скільки тут картин, а що на них зображено

Діти. Ліс, дерева, поле

Вед. Діти, якщо ми бачимо на картині зображення природи. Таку

картину ми називаємо пейзажем

Вед. А яка пора року зображена на цих картинах

Діти Зима

Вед. Діти, виберіть картини із зображенням зими

Діти обирають і на вибрані картини вед прикріплює сніжинку

Вед. Адже ми з вами вчили вірші про зиму. Давайте згадаємо які.

Згадати вірш. С. Єсеніна «Співає зима – аукає»

Співає зима – аукає,

волохатий ліс заколисує

Стозвоном сосняку

Навколо з тугою глибокою

Пливуть у далеку країну

Сіві хмари А по двору хуртовина

Килимом шовковим стелиться,

Але дуже холодна

Горобчики грайливі

Як дітки сирітливі

Притулилися біля вікна

М. Р. Хлопці Адже не тільки поети та художники розповідають нам про зиму. Про зиму нам може розповісти і музика

Слухання П. І. Чайковського. "Зимовий ранок"

М. Р. Який настрій передано в музиці?

Діти: тривожне, сумне, зимове.

М. Р. Яка музика за характером?

Діти: Музика швидка, в'южна, колюча.

Вихователь: У таку завірюху птиці тиснуться до будинків, жалібно цвірінькають А завірюха все сильніша

Вед. Багато, напевно, снігу намело

Дзвін бурульок

Вед. Ой хлопці, ви чуєте ... здається наші бурульки висять на берізках і пісеньку заспівали (Показати картину з березами)

Вед. А на що схожий цей малюнок?

Діти. Наша пісенька «Небо синє»

Вед. Абсолютно вірно. Це наша маленька розспівка

М. Р. Давайте заспіваємо її.

Вед. А зараз я пропоную вам викласти ритмічний рисунок цієї пісні. Дістаємо з нашої чарівної кишеньки підставку та наші «чарівні»смужки

Діти дістають

Вед. А зараз спробуємо за допомогою наших смужок викласти ритмічний малюнок цієї пісеньки

Діти викладають на підставках пісню «Небо синє»

Вед. викладає її на мольберті

Вед. перевіряє виконання у дітей

Спів «Небо синє»(-Змінити висоту звучання)спробувати грати на металофон?

Пісня « Зимушка весела» музика та сл. н. Муричової: закріплювати в дітей віком вміння співати наспівно в помірному темпі, напевно, добиватися чіткої та ясної вимови слів. Запропонувати співати із рухом.

А зараз сніжинка запрошує всіх хлопців танцювати. Перш ніж ми почнемо танцювати – пропонуємо згадати послідовність рухів цього танцю. Викласти схему рухів на мольберті разом із вихователем

Танець «Добрий жук»

Схема: 1. Біг. 2. Бавовна 3. Хлопчик стоїть на коліні, дівчинка оббігає його 4. «Попливли»

Вед. Ой, хлопці, здається, до нас сюди хтось іде

Появл. Снігова баба

Вед. Ой хлопці, подивіться, до нас прийшла сніжна баба

Хоровод – гра «Снігова баба»

Публікації на тему:

Конспект фронтального заняття у підготовчій групі компенсуючої спрямованості «Зимушка-зима»Форма роботи з дітьми: гра – подорож. Тема: «Зимушка – зима». Освітні області: Мовленнєвий розвиток; Пізнавальний розвиток;

Конспект музичного заняття для другого молодшого гурту «Ах ти, зимушка-зима»Ціль: Наповнювати життя дітей позитивними емоціями, пов'язаними зі сприйняттям музичних, поетичних та художніх образівзими. Ціль:.

Конспект НОД з ФЦКМ у середній групі «Зимушка-зима»Конспект НОД «Зимушка-зима» Мета: Закріпити знання дітей про зиму, зимових явищах, забави, зимовий одяг. Завдання: Освітні: -Вчити.

Конспект освітньої діяльності у середній групі «Зимушка-зима»Під музичний супровід (вій завірюхи) до групи входить вихователь у костюмі Зими. Вихователь: - Здрастуйте, хлопці! Ви знаєте хто.

Конспект відкритої безпосередньої освітньої діяльності у середній групі «Ах, ти Зимушка-Зима!»КОНСПЕКТ ВІДКРИТОГО НЕПОСЕРЕДНЬОЇ ОСВІТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СЕРЕДНІЙ ГРУПІ «Ах, ти Зимушка-Зима!» Мета: вчити дітей малювати зимові.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з розвитку мовлення у середній групі «Зимушка-зима».Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду № 98» Муніципальної освітиміста.

Програмний зміст:

Ціль:виховувати у дітей емоційну чуйність на музику різного характерув різних видахмузичної діяльності

Завдання:

Освітні:

Формувати в дітей віком вміння імпровізувати під музику різного характеру.

Вправляти дітей в умінні погоджувати рухи зі словом, виконувати рухи ритмічно, вільно, виразно.

Формувати в дітей віком бажання висловлюватися про музику, про її характері і виразні засоби.

Розвиваючі:

Розвивати звуковисотний, інтонаційний слух, почуття ритму.

Розвивати мовлення дітей за допомогою музично-ритмічних вправ, пісень.

Виховні:

Продовжувати виховувати у дітей любов до музики. Вміння слухати, повагу до дорослих та однолітків, співпереживати.

Методи та прийоми:

Наочні: показ педагога у співі, русі, грі на музичні інструменти. Розгляд іграшкових персонажів Словесні: бесіда, питання дітей. Практичні: вправи, моделювання ситуації, дидактична гра, музичні ігри, хороводна гра, спів сприйняття музики.

Обладнання:

Бубни, дзвіночки, музичні трикутники.

Іграшки: зайчик, білочка, ведмедик, ялинка, сніжинки, будиночок, Попередня робота:

Розмови про зиму, зимові ігри, про те, як тварини готуються до зими. Попереднє прослуховування музики П.І. Чайковського з балету "Лускунчик" "Вальс снігових пластівців". Розучування пісень: "Ялинка", "Сніг, сніжок", хоровода "Заінька". Розучування танцю «Ведмедики». Розучування музично-ритмічної гри "Передай", "Музичний дзвіночок".

Хід заняття:

Звучить музика. П.І. Чайковський "Вальс снігових пластівців". Діти входять до зали та вітаються з гостями.

М.Р. Хлопці, привіт! Послухайте, яка Чарівна музикавас зустрічає! Це «Вальс снігових пластівців»,а написав цю музику композитор П. І. Чайковський.

Музика нам розповіла, що снігові пластівці падають і вкривають землю сніжинками. Пограємо зі сніжинками?

Музична гра «Сніг-сніжок» муз. та сл. Є.Макшанцевої

М.Р. Хлопці, а яка пора року зараз?

М.Р. правильно, настала зима (логоритмічна гра)

Крутяться пушинки,

На кущі, на будинки

Падають сніжинки.

Землю забілили,

Заміли стежки

Падають, кружляють білі сніжинки.

Також цікаве зимове заняттядля старшої групи:

Вихователь:

Ой, подивіться, і я спіймала сніжинку, але вона не тане, мабуть, вона чарівна.

(бере сніжинку)

Діти, послухайте.

Ласун-ведмежа жвавим був завжди з пелюшок.

Маму, тата він не слухав, багато меду ведмедика їв.

Не хотів лягати спати, він хотів узимку гуляти.

Ви, хлопці, в ліс ідіть - ведмежа нам знайдіть!

Допоможемо повернути ведмедика в барліг? Тільки шлях має бути важким, далеким. Ідемо?

Відповіді дітей.

Дівайте все візьміться за руки, щоб не загубитися.

Йдуть змійкою під музику. Підійшли до фортепіано.

М.Р. А ось і перша перешкода – це хлопці висока гора. Давайте разом піднімемося на неї.

(розспівування «Ось іду я вгору, ось іду я вниз»)

Звучить фонограма завірюхи.

Замітає пурга білий шлях.

Хоче у м'яких снігах потонути.

Вітер жвавий заснув на дорозі.

Чи не проїхати в лісі, ні пройти.

Хлопці, як кружляє хуртовина?

(рухова імпровізація дітей під музику П.І. Чайковського)

Музика затихає.

Хлопці, ось ми й потрапили з вами в ліс… скільки снігу намело, які кучугури великі, треба нам через них пробратися. Ідіть, тільки високо ноги піднімайте, щоб не загрузнути в снігу. давайте встанемо один за одним, руки на поясі.

(ходьба з високим підняттям ноги)

Хлопці, ніхто не заблукав? Я зараз перевірю.

(гра «Луна» Є. Тиличеєва)

Все тут, нікого не втратили, покличемо ми Мишутку - ніхто не відповідає. Хлопці, дивіться, сліди мішки, а ведуть вони до ялинки.

(Діти підходять до ялинки)

Тяжко, ялинці, її гілочки снігом засипало. Пошкодуємо ялинку, погладимо її.

(Діти виконують пружинку і м'які, що погладжують рухи кистями рук, співаючи: «Ялинка гарна, ялинка гарна»).

Чи не чує! Потрібно ялинку зігріти, треба пісеньку їй заспівати.

Пісня «Ялинка стояла» музика та слова Н. Караваєвої, аранжування Л. Оліферової.

А хто під ялинкою сидить і від холоду тремтить?

Зайчик маленький, заінь біленький.

Погладьте, пошкодуйте його. Який він?

Відповіді: м'яка, пухнаста!

М.Р. Правильно! Зайчик замерз, не може співати, просить вас, хлопці, заспівати за нього жалібну пісеньку, про те, як у нього замерз хвостик.

Діти співають сумно: Холодно зайчику, холодно білому

Заінька у ялинки пострибує,

Лапочкою об лапку б'є.

Якісь морозці жорстокі

Давайте, зігріємо зайчика? Потанцюй, зайчик з нами!

Хоровод «Заінька» р.н.пісня.

Зігрівся зайчик, радісний.

Дякую, що зігріли, а тепер хочу погратись з вами.

Слухайте музику уважно та передавайте бубон.

Гра-естафета з бубном.

Дякую тобі, зайчику. А чи не бачив ти Мишка?

Бачив, прибігав до нас на галявину, пограв, а коли вдосталь награвся, то далі побіг.

Дякую, тобі, зайчику. До побачення!

Ходьба з високим підняттям ноги.

Дивіться, хто до нас скаче:

Відгадайте загадку:

Насушила сироїжки,

Нарвала вона горішків.

Всі запаси в коморі

Стануть в нагоді їй самій.

Діти: Білочка!

Білочка співає:

Здрастуйте, хлопці!

Діти співають у відповідь.

Вітаю!

Білочка, чи не бачила ти ведмедика в лісі?

Звісно, ​​бачила. Він тут на санчатах катався. Сів і покотився вниз, ось і сліди.

Як же його знайти?

Є в мене веселий дзвіночок. Я вам подарую його. Ви пограйте з ним, а ведмедик почує і прибіжить…

Дякую тобі, білочка! До зустрічі!

Гра «Дзвіночок» сл. Муз. М. Картушіної

Ой хлопці, чуєте:

Хтось гілками тріщить

Хтось до нас сюди поспішає.

Вихователь виносить ведмедя.

Шапка, та шубка, от і весь мішутка.

Лапками махає – весело танцює!

Хлопці, потанцюємо?

Танець «Плюшеве ведмежа»

Так, красиво взимку та весело, але немає в лісі ні малини, ні чорниці, ні грибів, ні солодкого меду. Сніг і лід навколо. Добре, що ведмеді взимку сплять.

А ось і будиночок ведмедика. Який гарний! Які гарні бурульки на ньому! Як вони звучать?

(грає на трикутнику)

Відповіді дітей.

Дякую, що ви знайшли мене та привели додому. На вдячність за це хочу пригостити вас.

М. Р. Дякую, Мишко!

Хлопці, давайте покладемо ведмедика спати. А щоб йому снилися солодкі сни, зіграємо для нього колискову.

Моцарт . Моцарт «Колискова». (Шумовий оркестр)

Мишко заснув. Звучить фонограма завірюхи.

Завірюха знову завиває

І доріжки замітає

Тікайте все назад,

У наш улюблений дитячий садок!

Діти йдуть із зали.

Номінація: Дитячий садок, заняття взимку, середня група, конспекти занять, НОД, музичні заняття
Назва: Заняття взимку. Конспект у середній групі музичної розваги«У пошуках ведмежа».


Посада: музичний керівник
Місце роботи: ГБОУ Школа №1353 ДО №4
Місце розташування: м. Зеленоград, Росія

Музичне - інтегроване заняття "Весела подорож"

для середньої групи

Музичний керівник: Золіна Світлана Миколаївна

Ціль:формувати виконавські навички, виховувати художньо-естетичний смак, викликати яскравий емоційний відгук при музиці різного характеру. Вдосконалити навички гри в оркестрі. Вчити співати виразно, правильно передавати характер пісні, колективно з фортепіанним супроводом та під фонограму. Вчити виразно та ритмічно рухатися, передавати у танці емоційно-образнезміст.

Попередня робота:

вивчити з дітьми прислів'я, танець «Сніжинок», танець з дощем та мішурою,

вивчити пісні «Зимушка – зима», «Зима», підготувати фізкультхвилинки,

вивчити текст слів з героями - заєць, лисиця, ведмідь, сніговик, листоноша.

Обладнання та матеріали:ілюстрація зими; конверт із листом; інструменти для оркестру; сніжинки; палички – дощ; сніжний килим; Сніжинки (наклейки) для подарунка.

Білінгвальні компоненти: санки - шана, зима - кис.

Хід заняття:

Муз.керівник:

Здрастуйте хлопці! Здрастуйте гості!
Доброго ранкусонцю та птахам! Доброго ранку усміхненим особам!
Придумано кимось, просто і мудро,

При зустрічі вітатись: «Доброго ранку!»

(Діти сідають на свої місця, на стільчики)

Виконується розспівування «Доброго ранку!»

(співають дівчатка, співають хлопчики, потім усі).

Муз.керівник: Хлопці, наше сьогоднішнє заняття я хочу почати із загадки:
"Сніг на полях, лід на річках, завірюха гуляє, коли це буває?"

Діти:Взимку!

Муз.керівник:

Сьогодні ми з вами говоритимемо про зиму.
Наше музичне заняттяназивається «Весела подорож!»
Зима це чудова пора року! Взимку природа така гарна!
Як звучить слово зима на казахською мовою. (діти відповідають)
Скажімо разом тихо. Скажімо разом голосно.
Давайте подивимося трохи про зиму. слайди зимових пейзажів)
І про неї, про зиму, російський народ вигадав безліч прислів'їв.
А ви знаєте прислів'я про зиму?

Діти: «Снігу немає, і сліду немає Рік закінчується, а зима починається»
«Бережи ніс у великий мороз». "Зима без снігу - літо без хліба".
«Дякую, мороз, що снігу приніс». «Сутор та завірюха – два друга».

(забігає листоноша)

Листоноша: Лист! Лист, вам лист!

Муз. рукводій:Хлопці, нам надійшов лист! Спасибі листоноша.

(листоноша тікає)

Муз. керівник:Діти, подивіться цікавий лист, зараз я прочитаю його вам.

Бажаєте дізнатися, що в ньому написано?

Діти: Так!

Муз. керівник(читає): Доброго дня, дорогі мої дітлахи!
Почув я у вас на святі дуже цікаву пісеньку про Зиму-зиму!
Дуже прошу вас, приїжджайте до мене в гості та навчіть її співати!
З повагою Сніговик!

Муз. керівник: Хлопці ви згодні відправитися в гості! – Так!
Сніговик живе далеко в лісі, не боїтеся замерзнути? – Ні!
Давайте перевіримо.

Виконання фізхвилинки «Мороз та вітер»(з музичним супроводом)

Муз. керівник:Бачу хлопці, що холоду ви не боїтеся!
Я думаю нам саме час вирушити у веселу подорож!
Тільки на чому ми з вами поїдемо? Вигадала!
Я вам загадку загадаю! Відгадайте! На цьому й поїдемо!
«До чого ж неприємно в гору їх тягнути назад.
А з гори вони їдуть самі, їдуть самі, разом із нами!
Чи здогадалися ви друзі? Чекаю на відповідь швидше я?»

Діти: Сані!

Муз.керівник: Правильно, а казахською мовою?

Діти:Сані! Шано!

Муз.керівник: Вирушаємо в ліс ми з вами на санях Стаємо в коло парами!

(інсценування саней під музичний супровід)

(діти сідають; відкрити ширму із зображенням зими)

Муз.керівник: Ось ми і приїхали! Діти подивіться, як тут красиво!
Небо яскраве синє! Їли, сосни в інеї!
Сніг сяє під ногами! Тільки так узимку буває!

Фізкультхвилинка «Зима» (без музичного супроводу )

Муз.керівник: Хлопці, ви всі любите пору року – зиму?

Давайте заспіваємо про неї пісеньку!

Виконання пісні «Зимушка, зима»

Муз.керівник: Ой, хлопці, всі дороги замело | Усі стежки занесло!
Як ми тепер знайдемо дорогу до Сніговика?
Може нам у лісових звірів спитати?

(заходить Ведмедик)

Муз.керівник: А ось і Ведмідь йде! Привіт, Мишенько - Ведмідь!
Підкажи нам дорогу до Сніговика! Ми у гості йдемо!

Ведмідь: Хлопці, ви з дитячого садка? – Так!

Вас якраз до вас мені треба!
Слухати музику люблю! У лісовій школі її навчаю!
Мені, хлопці, допоможіть, музику визначте!

(звучать уривки творів та пісень, діти називають назви та композиторів).

1. "Марш"; 2. "Ранок";

3. "Аксак кулан" Курмангази;

4. "Клоуни" Д. Кабалевського.
5. "Вальс квітів" П.І.Чайковського)

Ведмідь:Ось дякую, допомогли! Ви великі молодці! Але вам допомогти я не зможу! Друга зайця покличу!

(Ведмідь тікає, забігає Заінька)

Муз.керівник:Зайчику, підкажи нам, як знайти Сніговика?

Заєць: На інструментах весело зіграєте, що робити далі ви дізнаєтесь!

(звучить оркестр музично – шумових інструментів)

Заєць: За гру дякую, до вас лисичку покличу! Вона вже точно знає.

Цілий день у лісі гуляє.

(Зайчик тікає, забігає Лисиця)

Муз.керівник: Лисичка, допоможи нам дістатися Сніговика!

Лисичка: Допоможу, але спочатку потанцюйте для мене!

Танець «Сніжинок»(танцюють дівчатка)

Муз.керівник: Хлопці давайте розповімо про характер твору, який звучав коли танцювали Сніжинки Будьте уважні, оберіть правильні визначення.
« Казкова, сумна, швидка, рішуча, урочиста, чарівна, повітряна, сувора, сильна, польотна, витончена, сердита, маршова, зла, строга, хвилююча»

Муз.керівник:Молодці, хлопці! Правильно обирали визначення!

Лисичка: Ви мене розвеселили, Дуже - дуже здивували і відповідь ви заслужили!
Заплющуйте очі, відправляю вас туди!

(Лиска тікає, заходить Сніговик)

Сніговик:Привіт діти! Дівчата та хлопчики! Я радий, що ви прийшли до мене!
Дуже мені хочеться ще раз почути вашу пісеньку про Зимушку. Я так люблю зиму!

Виконується пісенька «Зима»(з інсценуванням, Сніговик теж зображує)

Муз.керівник:Мти тобі заспівали пісеньку. Хочемо ще й станцювати!

Виконання танцю(З дощем і мішурою)

Сніговик: Дуже радий, здивували ви мене Спасибі вам!
Я хочу вам подарувати чарівні сніжинки!
Вони принесуть вам радість та добрі почуття!

(наклеїти сніжинки на руки дітям)

Сніговик: А щоб ви швидше потрапили до дитячого садка

Я подарую вам подарунок – сніговий білий килим! ( розстилає килим)

Сніговик: Лягайте на нього закривайте очі!
Килим швидко вас донесе до дитячого садка!
Я знаю короткий шлях – це чарівний сон!

(звучить спокійна музика, Сніговик потихеньку йде)

Муз.керівник:Вії опускаються, очі закриваються,
Ми спокійно відпочиваємо, сном чарівним засинаємо.
Дихається легко, вільно.
Добре нам відпочивати, але настав час уже вставати!
Ось ми з вами вже в дитячому садку.

Ви відчули що ми з вами стали добрішими
І нехай буде довкола нас більше Доброти.

(діти відповідають на запитання музичного керівника)

Муз.керівник:Хлопці наше заняття добігло кінця.

Згадаймо, про яку пору року ми сьогодні говорили?

Ми мандрували зимовим лісом. Кого ми там зустріли? У кого ми були у гостях? Які пісні ми виконували? Які танці танцювали?
Ви молодці? Давайте собі поплескаємо! Заняття закінчено!


Top