Iso gali būti pavaizduota linija. Technologinis pamokos žemėlapis „gali būti pavaizduotas linija“

Pamokos tikslas yra išmokyti mažesnius vaikus mokyklinio amžiaus vaizduoti kraštovaizdį įvairiomis linijomis. ugdyti fantaziją, kūrybinė vaizduotė Ir emocinis suvokimas studentai. Stiprinti darbo įgūdžius grafinės medžiagos: pieštukas, flomasteriai, gelinis rašiklis.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GBOU mokykla Nr. 996 Maskva

Dailės pamokos santrauka 1 klasė

Pamokos tema: galite pavaizduoti liniją.

„Linija yra pasakotojas“

Pamokos tikslai:

  1. Pamokos:
  1. išmokti vaizduoti kraštovaizdį linija;
  2. išmokti išnaudoti įvairias linijos galimybes pavaizduoti atskirus kraštovaizdžio elementus;
  3. pateikti „kraštovaizdžio“ sąvoką;
  4. stiprinti tarpdisciplininius ryšius.
  1. Kuriama:
  1. ugdyti fantaziją, kūrybinę mokinių vaizduotę, emocinį meno kūrinių suvokimą;
  2. aktyvuoti pažintinis susidomėjimas mokiniai per literatūros kūrinius;
  3. ugdyti praktinius įgūdžius ir įgūdžius dirbant su grafinėmis medžiagomis (pieštuku, flomasteriu, geliniu rašikliu)
  4. praturtinti žodyną vaizduojamojo meno terminais ir sąvokomis.
  1. Švietimas:
  1. ugdyti meilę gražiam, estetiškam ir moralinis požiūrisį tikrovę;
  2. ugdyti iniciatyvą ir savarankiškumą darbe.

Universalumo formavimas mokymosi veikla(UUD)

Asmeninis UUD

  • Mokiniai užmezga ryšį tarp tikslo mokymosi veikla ir jo motyvas (motyvas – darbų paroda, tikslas – piešinio atlikimas)

Reguliavimo UUD

  • Ugdymo užduoties pareiškimas;
  • Tarpinių tikslų eilės nustatymas, atsižvelgiant į galutinį rezultatą;
  • Izoliacija ir suvokimas to, kas jau išmokta ir kas dar turi būti įvaldyta, įsisavinimo kokybės ir lygio suvokimas;
  • Valingos savireguliacijos ugdymas.

Kognityvinis UUD

  • Ugdykite semantinio vaizdo suvokimo gebėjimą;
  • Analizuoti objektus, nustatyti analogijas.

Komunikacinis UUD

  • Tinkamai naudoti komunikacines (kalbėjimo) priemones įvairioms komunikacinėms užduotims spręsti, įsisavinti dialoginę bendravimo formą;
  • Užduokite svarbius klausimus, suformuluokite savo nuomonę.

Tikėtini Rezultatai:

Asmeninis: pasirengimas saviugdai, aukšta mokymosi ir žinių motyvacija.

Meta tema: UUD vystymas.

Tema: naujų žinių gavimas, jų transformavimas ir pritaikymas.

Pamokos įranga:

  • Kompiuteris, projektorius.
  • Pamokos pristatymas.
  • Vizualinis diapazonas: I. Šiškino, T. Mavrinos, N. Ponomarevo kūrinių reprodukcijos.
  • Muzikinis serialas: Nino Rotos muzika filmui „Romeo ir Džuljeta“
  • Medžiagos pamokai: lapas A-3, paprasti pieštukai 4B-6B, flomasteriai, juodas gelinis rašiklis.

Bibliografija:

1. Nemenskaya L.A. str: Jūs vaizduojate, puošiate, statote, vadovėlis 1 klasei. M.: Švietimas, 2011 m.

2. Vaizduojamojo meno pamokų raida.

3. Goryaeva N.A. Mažasis menininkas, pašalpa už darbą su vaikais. M.: Švietimas, 2011 m.

Elektroniniai švietimo ištekliai

1. Elektroninė Vikipedija: http://www/wikipedia.org.

2. Dailės mokymo metodai

3. Meno katalogas http://www.art-catalog.ru

Per užsiėmimus.

  1. Laiko organizavimas.

Sveikinimai.

Šiandien pamokoje vyksime į kelionę. Atsidursime Fantazijos ir prisiminimų šalyje. Mūsų kelionei nereikia kuprinių ir palapinių, mums reikės: Tuščias lapas, paprasti pieštukai arba flomasteriai ir juodas gelinis rašiklis. Jei viskas paruošta - laikas eiti!

  1. Pranešimas apie pamokos temą ir tikslą.

Labai labai seniai, kai žmonės gyveno ne namuose, o urvuose, maistą gamino ne ant viryklės, o ant laužo, nemokėjo raidžių, nemokėjo rašyti, visas istorijas piešė anglimi. ant savo būstų sienų. Žiūrėdami į šiuos piešinius galime įsivaizduoti jų gyvenimą. Dauguma šių vaizdų yra padaryti su linija. Taigi linija gali pasakyti.

Taigi pamokoje mokysimės pasakoti savo istoriją ne žodžiais, o LINIJA. (2, 3 skaidrės)

  1. Įvadas į pamokos temą.

Prieš pradėdami kelionę, atliksime nedidelį pasiruošimą. Apverskime lapą išvirkščia pusė, paimkite į ranką pieštuką (flomasteriu) arba gelinį rašiklį ir padėkite tašką. Tai pirmas mūsų žingsnis. Tada dedame daug taškų-žingsnių. (skaidrės numeris 4)


Tegul būna daug taškų
Aš važiuoju per juos.
Jungiamasis taškas prie taško
Nubrėžiau liniją.
Kelias, vingiai, vėjai,
Trasa vadinasi LINE.

Ir kokios yra linijos? (storas ir plonas, tiesus ir lenktas, aštrus ir suapvalintas, ilgas ir trumpas)

Pabandykime surasti šias linijas menininkų darbuose ir pažiūrėkime, apie ką šios linijos mums bylojo (ilgos lenktos linijos vaizduoja kelią, trumpos – žolę ir lietaus lašus, aštrios dygliuotos – eglutę, suapvalintos – beržą).

Darbas su menininkų reprodukcijomis.

- Pirmiausia pažvelkime į garsaus Rusijos peizažisto Ivano Šiškino eskizus.

(5 skaidrės numeris)

Ką menininkas pavaizdavo savo kūryboje? (kelias vedantis į kaimą, pakeliui trys dideli medžiai, iš tolo matosi kaimo namų stogai)

- O menininkė Tatjana Mavrina peizažą pavaizdavo visai kitaip. (6 skaidrės numeris)

(Vaikai žiūri į menininkų reprodukcijas ir nustato, ką ir kokiomis linijomis menininkai pavaizdavo)

Kokį kraštovaizdį menininkas vaizdavo: miesto ar kaimo? (kaimiškas)

Kaip tu atspėjai? (aukštų namų nėra, bet yra vaizdas įvairių medžių, žolės, takelio, einančio į tolį)

Pažvelkime į šį darbą atidžiau ir pažiūrėkime, ar galime atskirti skirtingų veislių ant jo pavaizduoti medžiai? Kokia linija juos pavaizdavo menininkas? (fone esantys medžiai nupiešti aštriais dantimis, lapuočių medžių- suapvalintos linijos ir beržas priekinio plano galima atpažinti iš juodų juostelių ant bagažinės)

O dabar pažvelkime į kito menininko – dailininko Ponomarevo – kūrybą. (skaidrės numeris 7)Kokį medį nupiešė dailininkas? (pušis)

Ir kaip tu atspėjai? (pušis turi storą kamieną, šakos didelės ir nukreiptos į viršų, baigiasi ilgais spygliais)

IV. Fizkultminutka.(6 skaidrės numeris)

Ore pirštu „apsukite“ patinkantį vaizdą, o tada pamėginkite pats nupiešti ant popieriaus lapo.

Kaip menininkas maišo dažus ant paletės, rašytojas savo mintis užrašo ant juodraščio, todėl tu bandai nubrėžti skirtingas linijas ant lapo ir galvoji, ką galėtum jomis nupiešti.

V. Praktinis darbas.

- Dabar pasukite lapą į priekį ir pradėkite kelionę. Prisiminkite ir nupieškite, kur buvote vasarą. Galite nupiešti, kaip ilsėjotės su draugais kaime ar kaime, žvejojote ar išėjote į mišką grybauti. Negalintiems prisiminti nieko įdomaus iš savo vasaros atostogų, siūlau pasvajoti. Ir tam mums padės skirtingos LINIJAS, kurias galima nubrėžti paprastu pieštuku, žymeklis arba gelio rašiklis. Linija yra pasakotoja, ji bėga iš po pieštuko ir pasakoja apie viską, ko nori. Tiesiog nepamirškite, kad jūsų istorija bus įdomesnė ir išraiškingesnė, jei keliausite skirtingomis linijomis (tiesiomis ir lenktomis, trumpomis ir ilgomis, aštriomis ir lygiomis)

Mokytojas ant lentos pakabina menininkų reprodukcijas, įjungia Nino Rotos muziką.

Vaikai piešia. Mokytojas su vaikais dirba individualiai.

VI. Estetinis darbų įvertinimas

Vaikų darbelių paroda.

Kokios įdomios kelionės jums pasirodė, nepanašios viena į kitą. Ir eilutė - pasakotojas jums padėjo.

Ankstesnių metų vaikų atliktų darbų demonstravimas. (8, 9 skaidrės)

Peržiūra:

Norėdami naudoti pristatymų peržiūrą, susikurkite „Google“ paskyrą (paskyrą) ir prisijunkite: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Pamokos tema: „Galite pavaizduoti linija. Eilutės pasakotojas „Vaizduojamųjų menų pamoka 1 klasėje

akmens amžiaus menininkai

Senovės dailininkų piešiniai

Taškai ir linijos

Menininkas Ivanas Šiškinas

Menininkė Tatjana Mavrina

Menininkas Nikolajus Ponomarevas

Jaunųjų menininkų darbai

Jaunųjų menininkų darbai

Ačiū už dėmesį!


Norėdami naudoti pristatymų peržiūrą, susikurkite „Google“ paskyrą (paskyrą) ir prisijunkite: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Mįslę užmetu ant popieriaus, galiu viską, galiu viską: Jei nori, nupiešiu namą, Jei nori, eglutę sniege, Jei nori - dėde, jei nori - sodą . Bet kuris vaikas džiaugiasi už mane. Klausimas: Kam skirti pieštukai?

Žodis „pieštukas“ reiškia „juodą akmenį“. „Kara“ – „akmuo“, „pelenai“ – „juoda“. Būtent juodu akmeniu ar anglimi žmonės tapydavo senovėje. grafito pieštukas buvo išrastas XVI a.

Kas čia? Ką ji daro? Ir dabar? Dabar kas jai darosi? Kas nutiko? Kas dabar? Šios linijos vadinamos kontūrais.

medžių šakos Gamtoje labai primena linijas:

ir daug daugiau

Čia yra linijų painiava. Gal kas nors jame slepiasi?

Asilas pakrautas bagažu.

Matėte, kaip virvė vienu judesiu ištraukė kilpą. Pabandykite pakartoti ir užbaigti tai, kas jums atrodo tinkama.

Fizkultminutka Visi kartu dirbome, O dabar ilsimės. Trikomės kojomis: vienas, du, trys, keturi. Suplokime rankomis: vienas, du, trys, keturi. Pasukime į kairę, į dešinę. Ištieskite pečius, įkvėpkite. Ir atsisėsim, ir kelsimės. Vienas, du, trys, kvėpuok tolygiau, Nuo įkrovimo tapsi stipresnis, Darėsi vis stipresnis ir stipresnis.

Galite pavaizduoti liniją Linija - pasakotojas, ji bėga iš po pieštuko ir pasakoja apie viską, ko norite. Ką mėgsti veikti Laisvalaikis? Pagalvokite, ką dar norėtumėte papasakoti bendraklasiams apie save, bet išreikškite tai ne žodžiais, o paveikslu.


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Pervaizdine poetine forma atskleiskite grafinių priemonių ypatybes. Išmokykite vaikus transformuotis, vaidinti skirtingus vaidmenis ir personažus kitų vaikų akivaizdoje. Mokykite vaikus naudodami įvairią grafiką ...

Dailės pamoka pagal programą B.M. Nemensky "Galite pavaizduoti linija"

Šiandien pamokoje jūs sugalvosite „Pasakojimą apie save“. Turite nupiešti istoriją apie save naudodami linijas savo piešiniuose. Linija yra pasakotoja, ji bėga iš po pieštuko ir pasakoja apie viską, ko tik nori...

Vaizduojamojo meno pamokos santrauka 1 klasė: galite pavaizduoti eilutę „Linija – pasakotojas“

Pamoka siekiama išmokyti pradinio mokyklinio amžiaus vaikus vaizduoti kraštovaizdį įvairiomis linijomis. Ugdykite mokinių vaizduotę, kūrybinę vaizduotę ir emocinį suvokimą. Uždaryti...

1 klasė, 1 ketvirtis, 5 pamoka

Pamoka: „Galite pavaizduoti linija“

Užduotys:

    Didinkite susidomėjimą mokytis naujų dalykų meno srityje.

    Ugdyti emocinį ir estetinį reakciją į grožį mene ir gyvenime.

    Išmokite piešti rudeninius lapus linija.

Regėjimo diapazonas:

    Pristatymas.

    Rudens lapai, surinkti praeitos pamokos žygyje.

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU

Mokytojas: Sveiki bičiuliai! Ankstesnėje kelionės pamokoje stebėjome, nagrinėjome, mokėmės rudens gamta. Kokių gražių dalykų pamatėme eidami?

Mokiniai: - Dangus su debesimis.

Lapai plūduriavo balose.

Ant medžių yra obuolių.

Gražu, kai lapai krenta nuo vėjo.

Lapų kilimas.

Mokytojas: Kokio medžio lapus matėte?

Mokiniai: - Ąžuolas, beržas, klevas, obelis, tuopa.

Mokytojas: Tiesa, šie medžiai auga prie mūsų mokyklos. Ar visi lapai vienodi?

Mokiniai: Ne, jie skirtingi.

Mokytojas: Lapai skiriasi tik spalva?

Mokiniai: Lapai skiriasi dydžiu, forma ir spalva.

Mokytojas: Dabar pamatysime, kaip lapai puošia rudens gamtą. Žiūrėsite pristatymą ir patys pastebėsite: skirtingos spalvos lapai, lapo struktūra - jo kontūrai ir forma, prisiminkite, kas jums patinka.

Pristatymo peržiūra.

Mokytojas: Kas labiausiai įsiminė?

Mokiniai: Kaip lapai šviečia? - Ąžuolo lapai graži forma, lenktas; - Man patiko kalnų pelenai - lapai ir uogos ...

Mokytojas: Tai, kad lapai yra skirtingi, esame įsitikinę. Bet kaip dėl to, kad lapai yra vienodi, panašūs?

Mokiniai: Jie auga ant medžių.

Mokytojas: Tai tiesa, bet ne tik tai, kad jie auga ant medžių, jie visi yra vienodos struktūros: lape yra vidurinė gysla, panaši į medžio kamieną, medžio šakos ant lapo vaizduoja gyslas, augančias į šonus - liesti išgaubtas gyslas. pirštais pajuskite jų palengvėjimą, galiausiai pati lapo forma šviesoje labai primena medžio lają. Pabandykime įsivaizduoti, kaip augalas išauga iš medžio sėklos ir tampa aukštu medžiu.

Fizkultminutka. („Vėjas pučia man į veidą, auga medis. Vėjas vis tyliau, medis vis aukščiau.“ „Mes buvome rudens lapai, sėdėjome ant medžio, vėjas pūtė - skridome. Mes skridome. ir skrido ir tyliai sėdėjo ant žemės.)

Mokytojas: Parodysiu, kaip linija padės man pavaizduoti skirtingi lapai. Galite sužinoti, nuo kurio medžio jie skrenda ir nukrenta ant žemės.(Parodykite paveikslėlį lentoje.)

Mokytojas: Paimkite pieštuką ir pradėkite piešti, išsirinkite jums labiausiai patinkančius lapus, tegul jie užima laisvą vietą.

Mokiniai daro patys meninis darbas pieštukas.

Mokytojas: Kad lapai atrodytų elegantiškai, ryškūs, rudeniški, naudosime flomasterius ir spalvotus pieštukus. Pradėti.

Mokiniai flomasteriais papildo ryškias piešinio linijas ir spalvotais pieštukais užpildo rudeninių lapų vaizdą šešėliais.

Mokytojas Pabaigti darbai tvirtinami prie ekspreso parodos lentos.

Mokytojas: Kokį kilimą gavome?

Mokiniai: spalvinga, elegantiška, ryškus, spalvingas, pavyzdžiui, parke.

Mokytojas: Šiandien linija mums padėjo sukurti vaizdą. Linija gali pavaizduoti, nubrėžti viską, ko nori menininkas. Linija yra puikus pagalbininkas, mes dažnai į ją kreipsimės. Pasakykite jai „ačiū“ už pagalbą. Dėkoju jums, mano brangūs mokiniai, už jūsų kūrybiškumą ir darbštumą. Pamoka baigta.

Dailės pamoka 1 klasėje

Tema: Jis gali būti parodytas kaip linija. Sraigių namelis.

Tikslas: Supažindinti mokinius su išraiškingumu linijos pobūdžiu, ugdyti gebėjimą naudotis linija, pateikti spiralės formos plokštumoje sampratą, išmokti palyginti objektų formą, lavinti akį, kūrybiškas mąstymas, ugdyti pažintinį domėjimąsi supančiu pasauliu.

Tipas: Sudėtingi, lavinami grafiniai gebėjimai.

Žiūrėti: reprodukcinė, tiriamoji ir kūrybinė veikla.

Užduotys:

    Atskleisti grafinių priemonių bruožus perkeltine poetine forma.

    Išmokyti vaikus įvairiomis grafinėmis priemonėmis vaizduoti juos supantį pasaulį.

Pamokos eiga

. Laiko organizavimas

Vaikų pasirengimo pamokai tikrinimas.

II . Pagrindinių žinių atnaujinimas.

Šiandien eisime aplankyti Pan Brush meno studijos (2 skaidrė). Jis moko du savo mokinius šunį Tube ir katę Blotą (3 skaidrė).Kad galėtumėte taisyklingai piešti, reikia turėti teorinių žinių. Dabar patikrinsime, kiek turite teorinių žinių. Kokios yra pagrindinės spalvos? Kokios spalvos yra šiltos spalvos? Prie šaltų svarstyklių?

Pan Brush davė mokiniams užduotį: nupiešti herojus animaciniai filmai. Tačiau jų piešiniai liko nebaigti. Padėkime užbaigti piešinius, bet žinokime, kad turime tik tris spalvas: raudoną, geltoną, mėlyną. Kaip galite naudoti šias spalvas, kad nupieštumėte kiškiui (4 skaidrė) žalius marškinius, katinui Leopoldui (6 skaidrė) purpurinį lanką, Smeshariki (8 skaidrė) oranžinę skrybėlę?

III . Pranešimas apie pamokos temą ir tikslą.

Dialogas tarp „Pan Pencil“ ir „Pani Paint“ (10 skaidrė)

Pan Pieštukas .Turiu rimtą pokalbį su tavimi. Mano draugai: flomasteriai, rašikliai, pieštukai piktinasi, kad jūs nuolat teikiate pirmenybę šepečiams.

Pani Tassel . Už visą savo laiką. Kaip tik šiandien piešime ne dažais, o pieštukais, tušinukais, taip pat susipažinsime su linijų raiškos galimybėmis, jų tipais ir simboliais. Taip pat pamatysime, kaip pasikeis linijos, priklausomai nuo to, ką piešime.

IV . Darbas pamokos tema

vyrišraiškos priemones piešinys turi liniją. Jis gali būti (11 skaidrė) plonas ir lygus,

dygliuotas ir piktas.

Dailininkai linijoms sugalvojo kelis pavadinimus: subtilus, purus, aksominis, linksmas, plonas.

Linija gali perteikti charakterį, nuotaiką (12-19 skaidrės). Pavyzdžiui: horizontalios linijos sukelia ramybės jausmus, nes primena jūrą, dangų. Net ir apie sofą, ant kurios gali atsigulti su mėgstama knyga. Ir čia vertikalios linijos sukelti susirūpinimą. Tikriausiai todėl, kad jie atrodo greiti, nukreipti į viršų, tarsi šaukia juos į žvaigždes. Banguotų linijų pagalba galite pavaizduoti ramų tolygų jūros bangų judėjimą. Jei vilkas ar ryklys prašo nupiešti jiems aštrius dantis, neapsieisite be nutrūkusios linijos - ji aštri ir pikta.

Linijos skirstomos į tiesias linijas ir kreives. Linijos gali būti horizontalios arba vertikalios kryptimi. Jei linijos neturi horizontalios ar vertikalios krypties, jos vadinamos įstrižomis. Piešiant naudojamos įvairios linijos: laužytos, banguotos, kombinuotos. Visas šias linijas – tiesias ir laužytas, storas ir plonas, trumpas ir ilgas – galima paversti kalnų viršūnėmis, jūros bangomis, dygliuotais augalais, puriais debesimis ir dar daugiau.

Formų analizė, lavinimo pratimai

Šiandien bandysime linijomis nupiešti sraigę ir jos namelį.

Kokia yra sraigės namelio forma? (20 skaidrė)

Sraigių namelis (21 skaidrė) yra susuktos spiralės formos. Paimkite rašiklį. Nedėkite rankos ant stalo, laikykite ją laisvą. Lengvais prisilietimais atlikite sklandžius sukamuosius judesius, tarsi vyniodami siūlų kamuoliuką.

žaidimas-pratimas"Sraigės namas"

Sraigė žaidė ant kopūsto lapo

Ir ji netyčia prarado savo namus (22 skaidrė).

Padėsime sraigei ir nupiešime jai namelį. Norėdami tai padaryti, paimkite rašiklį ir atlikite sklandų judesį, tarsi palaipsniui sukdami liniją. Įkalčiai labai patiko jūsų namai (23 skaidrė). Ji nežino, kur apsistoti. Kol sraigė išsirenka sau namą, nupieškime jo portretą (24 skaidrė).

Kelyje pasirodė sraigė,

Kaip turistas su kuprine.

Ji nuosavas namas nešiojasi ant nugaros

Vos nejuda šliaužiodama.

Blizgantys ragai kaip antenos

Siekite į dangų kampuotai

Ji mokosi kelio

Ir jis kažkur eina.

IV . Pamokos santrauka

    Šiandien mes ne tik piešėme, kūrėme, bet padėjome sraigėms nupiešti savo namus ir portretą. Be to, vaizduojantis sraigės prigimtį, naudojamas skirtingi tipai linijos.

INMokinių darbų paroda ir diskusija.

Literatūra:

1. L.N. Lyubarskaya „Dailieji menai“. Kijevas. „Forumas“, 2003 m.

6 pamoka
Tema
: gali būti parodyta kaip linija

Tikslai: ugdyti gebėjimą matyti linijas gamtoje; išmokti piešti linija plokštumoje; lavinti vaizduotę.

Įranga: pieštukai, flomasteriai, peizažų nuotraukos, grafikos pavyzdžiai.

Per užsiėmimus

. Laiko organizavimas.

Mokinių pasirengimo pamokai tikrinimas.

II. Pranešimas apie pamokos temą ir tikslą.

- Šiandien pamokoje mūsų pažįstamas Meistras vedlys supažindins su tuo, kaip galima nubrėžti liniją plokštumoje. Sužinosite, kas yra linija.

III. Įvadas į pamokos temą.

1. atidarymo pokalbis.

– Kokio daiktų vaizdavimo būdo išmokote praėjusioje pamokoje? (Pavaizduokite objektus tūryje.)

– Kas yra garsumas?

- Pateikite trimačių vaizdų pavyzdžių.

- Pažiūrėk ir pasakyk ką aš ką tik padariau. (Kreida ant lentos nubrėžkite liniją.)

Taip, aš nubrėžiau liniją. Lentoje liniją galima nubrėžti ne tik kreida, popieriuje žymę palieka ir pieštukas, tušinukas, flomasteris – tokia linija.

- Kokios linijos? (Tiesus, lenktas, įstrižas ir kt.)

– Linijos skirtingos. Kaip linijos atrodo gamtoje?

2. Dirbti su vadovėliu.

- Pažiūrėkite į nuotraukas p. 29 vadovėliai.

Kaip atrodo linijos? (Medžių šakos.)

Ką matote lentoje? (Peizai.)

Kaip atrodo kraštovaizdžio linijos? (Medžių kamienai, žolės, šakos, gėlės ir kt.)

– Tai menininko grafikos darbas.

Piešimas tušu, pieštuku ar anglimi vadinamas grafika . IN grafiniai piešiniai vaizdą matome kaip liniją.

Linijos gali būti klaidinančios.

IV. Parodykite mokytoją ant popieriaus lapo linijinius vaizdus.

„Pažiūrėkite, kokią netvarką aš padariau.

sumišimas

Laimingas, laimingas, laimingas

šviesūs beržai,

Ir ant jų su džiaugsmu

Rožės auga.

Laimingas, laimingas, laimingas

tamsios drebulės,

Ir ant jų su džiaugsmu

Apelsinų auginimas.

Lietus nelijo iš debesies

Ir ne kruša

Tai nukrito iš debesies

Vynuogė.

Ir varnos virš laukų

Staiga lakštingalos pradėjo giedoti.

K. Čukovskis

– Kokia sumaištis įvyko?

– Ką galima pridėti, kad susidarytų koks nors įvaizdis?

– Užbaigiau uodegą, letenas – gavau katiną.

Vaikai imituoja vėjo kvėpavimą, purtydami liemenį į vieną pusę, paskui į kitą. Ant žodžių „ramūs“ vaikai tupi. Ant žodžių „aukštesnis“ - jie išsitiesia ir pakelia rankas aukštyn.

Vėjas pučia mums į veidus

Medis siūbavo.

Vėjas tylesnis, tylesnis, tylesnis.

Medis vis aukščiau ir aukščiau.

V. Praktinė kūrybinė studentų veikla.

- Pabandykite ir nubrėžkite linijų painiavą.

„Žiūrėk, pabandyk jame surasti kokį nors vaizdą.

- Pieškite taip, kad būtų gautas objekto vaizdas. Tam naudokite juodą žymeklį arba pieštuką.

VI. Pamokos santrauka.

1. Mokinių darbų paroda ir jų aptarimas.

Kokius objektus nufotografavote?

Papasakok apie savo piešinius.

2. Apibendrinimas.

– Ko išmokote per pamoką?

3. Darbo vietos valymas.


Į viršų