Atviros kalbos raidos pamokos „Pavasario peizažas“ konspektas. Piešimas suglamžytu popieriumi tema „Pavasarinis peizažas Pavasario peizažo dailės pamoka

PAMOKOS TECHNOLOGINĖ KORTELĖ

Tema: „Kraštovaizdis – vaizduojamojo meno žanras“

Akademinis dalykas: str

PILNAS VARDAS. mokytojai: Isaeva Anzhelika Vladimirovna

Klasė: 2

Mokymo programos autorius: B.M. Nemenskis „Dailes 2 klasė“. M., 2010 m.

EMC „Rusijos mokykla“

Pamokos tipas: mokytis naujos medžiagos

Tikslai:

    Pažintis su „Kraštovaizdžio“ samprata. Mokyti piešti netradicinė technika- purkšti; atrasti ir plėtoti potencialą meninis gebėjimasįterptas į vaiką.

    Ugdyti kruopštų, atsakingą, pagarbus požiūris gamtai (gebėjimas pamatyti gamtos grožį per tapybą, tobulėjimą kūrybinė vaizduotė, fantazija, meninis vaikų skonis).

    Išmokykite vaikus atspindėti stebėjimo metu gautus įspūdžius žiemos gamta remiantis pažįstamų kūrinių turiniu.

    Gilinti darbo su dažais ir kitomis medžiagomis įgūdžius. Įskiepyti meilę gamtai, vaizduojamajam menui.

Metodai: aiškinamasis ir iliustracinis (medžiagos pristatymas); praktinis (įgūdžių ugdymas).

Darbo formos: frontalinis, individualus

Įranga: Muzikinis fragmentas: P.I. Čaikovskio „Metų laikai. gruodis“, vaizdo klipas „ žiemos pasaka“ – autoriusBelozerova Tatjana Vladimirovna. Mokiniams – popieriaus lapai, guašas, teptukai, pagaliukai. Ekranas, projektorius, kompiuteris.

Scena

– Gamtos grožis, metų laikų kaita visada buvo įkvėpimo šaltinis poetams, muzikantams ir menininkams. drobės žinomi meistrai paveikslai parašyti nuostabiai šviesūs, jaudinantys, teisingi. Jie žadina mumyse jausmus, kurie priklausė jų kūrėjams: susižavėjimą dosniu grožiu, meilę ir meilę mūsų gimtoms vietoms, kurios mums taip pažįstamos, pažįstamos ir artimos. (3, 4, 5 SKAIDRĖS)

Sutikite, kai žiūrite į šias žiemos nuotraukas, iškart prisimenate gražius eilėraščius apie žiemą, apie pasakišką žiemos gamtos aprangą. (6 SKAIDRĖ)

Yra tapytojų, kurie visą savo darbą skyrė gamtos vaizdavimui.Jie vadinami peizažo tapytojais. Tai A. Savrasovas, (7 SKAIDRĖ) I. Šiškinas, (8 SKAIDRĖ) I. Levitanas, (9 SKAIDRĖ).

Tikras menininkas, tapydamas peizažus, perteikia gamtos būseną ir nuotaiką, visą jos grožį ir įvairovę.

Koks įspūdis susidaro pažiūrėjus nuotrauką?

Kas yra peizažas? (10 SKAIDRĖ)

kraštovaizdžio tipai. (11 SKAIDRĖ)

Tarp menininkų, poetų, muzikantų visada buvo gimtosios prigimties dainininkų.

Poetai poezijoje apdainavo gamtą, dailininkai – paveiksluose, kompozitoriai – muzikos kūriniuose.

didžiausias meistras Rusijos gamtos paveikslų garsinis vaizdas yra garsus rusų kompozitorius P. I. Čaikovskis. (12 SKAIDRĖ) Daugelyje jo kūrinių aiškiai girdimas paukščių čiulbėjimas ir pūgos staugimas, ir snaigių šokis valsu, mūsų laukų platumas ir platumas bei žiemos miško mąstymas. Čaikovskis mėgo visus metų laikus ir apie kiekvieną iš jų parašė nuostabią muziką – kūrinių ciklą fortepijonui „Metų laikai“.

Dabar bus rodomas spektaklis „Gruodis“, pats pirmasis žiemos mėnuo. Klausydamiesi muzikos bandysime pajusti: ką Čaikovskis norėjo mums pasakyti šia muzika?

Ar muzika mums padeda geriau pajusti Rusijos gamtos grožį?

– Ko išmokote per šią pamoką?– Kas sukėlė sunkumų darbo eigoje?- Kas tau patiko?Su kokia nuotaika išeinate iš pamokos?- Pagalvokite apie savo piešinių pavadinimą.– Meno žmonės, menininkai visada mokosi iš gamtos. Ji mums teikia daug laimės, džiaugsmo, turime ją saugoti, saugoti, rūpintis. Žiūrėti į meno kūriniai apie gamtą, girdime muziką, o klausydami muzikos apie gamtos paveikslus, vizualizuojame užburiančius jos vaizdus.– Žiūrėdamas į tavo kūrybą, iš karto prisiminiau eilėraštį, kuris labai tiksliai atspindi tai, ką nupiešėte.

F. Tyutchevas

Enchantress-Winter

Užkerėtas, stovi miškas

Ir po snieguotu pakraščiu,

Nejudantis, kvailas

Jis spindi nuostabiu gyvenimu.

Ir jis stovi sužavėtas,

Negyvas ir negyvas

Magiškai užburtas miego

Visi susipynę, visi surišti

Šviesos grandinė žemyn...

Fizkultinutka " Žiemos miškas»:

Atėjome į žiemos mišką.

Kiek čia stebuklų!

Dešinėje yra beržas su kailiu,

Kairėje į mus žiūri medis.

Danguje sukasi snaigės

Jie gražiai atsigulė ant žemės.

Taigi zuikis pašoko

Jis pabėgo nuo lapės.

Tai Pilkas vilkas sėlinti,

Jis ieško grobio!

Tada jis mūsų neras!

Tik lokys guolis miega,

Taigi jis miega per žiemą.

Sniego seniai skrenda

Kokie jie gražūs!

Grožis ir ramybė miške

Ir mums laikas namo.

Kamneva Jelena Vladimirovna
Meninio ir estetinio tobulėjimo pamokos santrauka vyresnioji grupė. piešimas" pavasario peizažas»

Veiklos rūšis: vaizdingas.

Veiklos organizavimo forma: Seminaras.

GCD tema: « pavasario peizažas»

Tikslas: Vaikų idėjų apie tapybos žanrą formavimas - kraštovaizdis.

Užduotys:

1. Išmokite kurti kraštovaizdžio kompozicija vaizduojanti gamtą pavasarį.

2. Įtvirtinti vaikų žinias apie metų laikus, apie gamtos pokyčius pavasarį.

3. Tobulėti vizualinis – vaizdinis mąstymas, dėmesys, kalba, kūrybiškumas.

4. Ugdykite atsargus požiūrisį gamtą.

Įranga: magnetinė lenta, ruošiniai (saulė, medis, gėlės, upelis, paukščiai) simuliacijai kraštovaizdis, vaizdo skaidrės peizažai, natiurmortas, K. Ušinskio knyga, spalvoti pieštukai, balto popieriaus lapai.

Kurso eiga.

1. Motyvacija.

Vaikinai, aš paprašysiu jūsų sustoti į ratą ir pasisveikinti vienas su kitu.

Darbinės nuotaikos kūrimas "Sveiki"

IN: Ryte saulė pabudo,

Tai traukė, tai traukė.

Atvėrė savo spindulius

Suteikė visiems šypseną.

Apžiūrėjo aplinkui:

Draugas kairėje ir draugas dešinėje.

Pradėkite dieną su šypsena

Visiems linkiu sveikatos

Sveiki!

IN: Saulė ne tik ilgiau užsibūna danguje, bet ir kasdien pastebimai labiau sušildo. Laukuose pasirodo pirmiausia atšildyti pleistrai: bet greitai iš po sniego visur rodoma šlapia, vandens prisotinta žemė. Praeis dar savaitė, kita – ir sniegas išliks nebent kažkur gilioje dauboje, kur saulės nežiūri. Medžiai taip pat pabunda iš žiemos miego ir, saulės sušildyti, prisipildo sulčių. Dangus vis mėlynesnis, o oras vis šiltesnis.

Ar dabar visose šalyse pavasaris?

Bet ne visur yra taip, kaip pas mus. Kas žino, koks pavasaris, pavyzdžiui, Afrikoje (karšta ištisus metus ir nėra sniego, o pavasarį netirpsta, jiems net pirmų žiedų nebūna).

Ir kaip padaryti, kad ten gyvenantys vaikai žinotų, koks pas mus pavasaris (galite papasakoti šią ištrauką, kurią parašė autorius, arba galite piešti nuotrauką ir siųsti paštu).

2. Tikslo nustatymas.

IN: dabar pavirsime mažyliais menininkai ir atsiduriame dirbtuvėje, kur menininkai piešia savo paveikslus. Ten mes būsime su jumis dažyti gražūs spalvoti pieštukai pavasario peizažas. O tada įdedame į voką ir siunčiame vaikinams iš Afrikos ir Antarktidos

IN: užmerkite akis ir pasakykite stebuklingus žodžius

"Vienas du trys paverčia mus menininkais»

Vaikai eina prie stalų

3. Bendra auklėtojos ir vaikų veikla.

Jei matote nuotraukoje

Upė ištraukta,

Arba eglė ir baltas šerkšnas,

Arba sodas ir debesys

Arba sniegynas

Arba laukas ir trobelė, -

Būtinai nufotografuokite

Tai vadinama…. (peizažas) .

Tarkime šį žodį kartu (mes kalbame).

Dabar atidžiai pažiūrėkite į skaidres. Pagalvokite, kuri nuotrauka nereikalinga (skaidr. Nr. 1 : peizažai: žiema, pavasaris, vasara, ruduo ir portretas).

Kodėl ši nuotrauka (nėra peizažas) .

Pasakyk man, kuriuo metų laiku nutapytas ant kiekvieno paveikslo(skaidr. Nr. 2 : peizažai: žiema pavasaris vasara ruduo).

Kaip galima sakyti kitaip, žinant, kad gamtos paveikslas yra peizažas(žiema peizažas, pavasaris, vasara, ruduo).

Prašau pasakyti, kad tai gražu menininkai gamta šiose nuotraukose?

Ir ką reikia padaryti, kad ji visada išliktų tokia pat graži (rūpinkis : nekirsti medžių, nekurti laužų miškuose, nelaužyti šakų ir pan.)

Žinoma, gamtą reikia mylėti ir saugoti!

Parodykite nuotrauką su pavasario peizažas. (skaidr. Nr. 3 : pavasario peizažas) .

Kodėl jie nusprendė, kad vaizduojamas pavasaris (vaikų atsakymai).

Kas dar pavasarį vyksta gamtoje (saulė labiau šildo, atsiranda atšilusių lopų, diena ilgėja, pumpurai išbrinksta, pasirodo pirmoji žolė ir žiedai).

O dabar siūlau pasidaryti (imituoti) mano pavasario peizažas.

Kas tikrai bus nuotraukoje, jei pavasaris ir kasdien vis šilčiau (vaikai renkasi saulę iš trijų siūlomų ruošiniai: be sijų, su trumpomis sijomis, su ilgomis sijomis).

Kas dar gali piešti, Jei peizažas- tai paveikslėlis apie gamtą (vaikai renkasi medį iš trijų pasiūlė: ruduo, pavasario ir kalėdų eglutė).

Kas dar? Kai sniegas tik vietomis ištirpo, kaip tai vadinasi (atšildyti pleistrai)

Sniegas ištirpsta ir virsta kuo (srautuose)

Bet gėlės gali piešti ant mūsų paveikslėlio? Pasirinkite kokius. (Vaikai renkasi iš trys: tulpė, putinas, ramunėlė).

Pirštų gimnastika "Snieguolės"

putino gėlės (sujungti pirštus)

atidarykite žiedlapius (lėtai išskleiskite pirštus)

Vėjas truputį kvėpuoja (lengva pūsti)

Žiedlapiai siūbuoja (judinti pirštus)

Nosį priartiname prie gėlės

Įkvėpiame gėlių kvapo (uosti orą)

Kas dar gali piešti? Kas atskrenda pas mus pavasarį (vaikams siūlomas stačiakampis ir bukas).

Štai ką gavome kraštovaizdį.

Na, dabar pasitempkime.

Kūno kultūros minutė:

Saulė pradėjo šildyti (rankos aukštyn, ištiestos)

Pradėjo belstis lašeliai. (traškantys kumščiai)

Lašas - vienas, lašas - du (rankos pakaitomis į priekį, delnu aukštyn)

Iš pradžių krinta lėtai (ploti rankomis)

Ir tada, ir tada (šokinėja)

Visi bėga, bėga, bėga (lėtai veikia vietoje)

Viskas greičiau, greičiau, greičiau (greitas paleidimas vietoje)

Teka mažas upelis (pritūpęs)

O dabar aš tau siūlau būkite kūrybingi ir pieškite savo kraštovaizdį.

4. Savarankiška vaikų veikla.

(Vaikinai atlieka muzikos darbus, mokytojas padeda iškilus sunkumams).

Paimkite savo piešinius ir sustokite ratu.

4. Refleksija.

Kokie mes šiandien nudažytas(gamta arba peizažas)

Kaip vadinasi paveikslas, vaizduojantis gamtą? arba kas yra peizažas?

Kodėl mes tapyti peizažą?

Jei vaikai iš Afrikos pažiūrės į mūsų paveikslus, jie supras, kad mes nudažytas pavasaris? Kaip galime pasakyti, kad esame su tavimi nupiešė pavasario peizažą?

Ar mums pavyko?

Pasakyk man, ar visi baigė savo piešinius, ar kas nors iš jūsų norėjo kažko kito baigti piešti? Mes pailsėsime ir tikrai baigsime jūsų darbus.

Šauniai padirbėta! Dėkojame už jūsų darbą!

Susijusios publikacijos:

GCD konspektas apie meninį ir estetinį vystymąsi (piešimas) parengiamojoje grupėje „Pasaka tapyboje“ Tiesioginio santrauka švietėjiška veikla NVO "Meninis ir estetinis vystymasis" (piešinys) in parengiamoji grupė.

Tikslas: išaiškinti vaikų idėjas apie erdvę ir erdvės objektus, supažindinti nauja technologija„gratažas“, jos pritaikymas piešimui,.

GCD santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi antroje jaunesniųjų grupėje „Kelionė į pavasario mišką“ Programos turinys: Tikslai: Įtvirtinti gebėjimą atskirti vienarūšius objektus pagal formą ir spalvą. Atskirkite naminius ir laukinius gyvūnus.

Pirmosios jaunesniųjų grupės „Pavasario lietus“ edukacinės veiklos santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi Tema: „Pavasario lietus“ 1 jaunesnioji grupė Tikslai: Edukacinis: Išmokyti vaikus piešti lietų pieštukais ar flomasteriais. Kuria:.

OOD meninės ir estetinės raidos konspektas „Peizažas“ – piešimas ant šlapio popieriaus lapo OOD meninės ir estetinės raidos konspektas tema „Kraštovaizdis“. (ant šlapio popieriaus lapo) Sudarė: auklėtoja MBDOU „Vaikai.

PAMOKOS METODINIS RENGIMAS

UMK pavadinimas: Multimedijos pristatymai: „I.I. Shishkin“, „Pavasaris yra raudonas!“, „Kraštovaizdžio piešimo seka“, klipas „Pavasaris“, menininkų paveikslai, vaizduojantys pavasario peizažą, metodinis tobulinimas pamoka. Prekė: str

Klasė: 2

Pamokos tema: "Pavasario peizažas".

Pamokos vieta ir vaidmuo nagrinėjamoje temoje: Tapyba. Pavasario peizažas. 2 valandos. Pirma pamoka.

Pamokos tipas: Pamoka išmokti naujų žinių.

Pamokos tikslas: sudaryti sąlygas vaikams vystytis meninis ugdymas, plečiant pavasarinio peizažo idėją.

Pamokos tikslai: formuoti emocinius ir juslinius ryšius tarp spalvos pasireiškimo gamtoje ir vaizdo spalvinės sistemos; formuoti meninius ir grafinius įgūdžius; pritaikykite savo piešinyje linijinė perspektyva, kompozicijoje derinkite pagrindinį ir papildomi elementai kraštovaizdyje; ugdyti supratimą apie supantį pasaulį, taip pat gamtos ir meno suvokimą; dirbdami iš gamtos ir atminties, ugdykite vaikų asociatyvų spalvų suvokimą; ugdyti vaikus pagarbiai gimtoji gamta, draugiškus santykius vienas kitam.

Pamokos etapas

Laikas, min

Darbo metodai ir technikos

edukacinės veiklos organizavimo formos

Mokytojo veikla

Studentų veikla

FUUD (formavimas

universali mokymosi veikla)

aš. Organizacinis

Sveiki, draugai!

Malonu susipažinti!

Laikykimės už rankų

Susirinkime į ratą.

Pro mūsų langą šviečia saulė

Šiek tiek pabodo

Laukiu su draugais!

Greitai susirink!

Pasveikink vieni kitus ir palinkėk Geros nuotaikos pamokoje.

Kolektyvinis

Pradėti dirbti.

Darbo vietos parengties tikrinimas.

Sveikinimai,

tikrinant mokinių pasirengimą pamoka;

studentų dėmesio organizavimas.

II. Mokinių paruošimas darbui pagrindiniame etape.

Paslaptis. Jei nuotraukoje matote upę, ar eglę ir baltą šerkšną, ar sodą ir debesis. Arba snieguota lyguma, arba laukas ir trobelė. Įsitikinkite, kad paveikslėlis pavadintas (kraštovaizdis). Kas atspėjo, apie ką bus pamoka? Šauniai padirbėta! Teisingai! Tai apie kraštovaizdį.

Protų šturmas. Pokalbis.

Priekinė

Interviu su aktyviais vaikais.

Pokalbis su mokytoju. Atsakykite į klausimus.

Motyvuoti moksleivių mokymąsi, priimti pamokos tikslus;

Studentų subjektyvios patirties (asmeninės reikšmės, pagrindinės žinios ir veikimo metodai, vertybiniai santykiai).

III. Naujų žinių ir veiksmų būdų įsisavinimas.

Kas gali man padėti pateikti kraštovaizdžio sampratą? Paruošti mokiniai rašo žinutes.

Peizažas yra gamtos vaizdas. Pirmą kartą ji pasirodė Kinijoje, Japonijoje ir kitose Rytų šalyse VII-X a.

Peizažas – tai tam tikra tapyba, kurioje nagrinėjamas gamtos vaizdas perkeliant nuotaiką, sužalotą jų kontempliacijos.

Norėdama išsiaiškinti, apie kokį kraštovaizdį bus kalbama, mokytojas skaito A. Pleščejevo eilėraštį.

Sniegas jau tirpsta, upeliai teka,

Pro langą pūstelėjo pavasaris

Lakštingalos tuoj nušvilps,

Ir miškas bus apsirengęs lapija!

Norėdami pakalbėti apie pavasarį ir jo ženklus, žiūrėkite pristatymą „Pavasaris raudonas! Tėvynė pasirodo naujame įvaizdyje: pabudimas ir spalvų įvairovė. Žaiskite žaidimą: „Kas siejasi su vaivorykštės spalvomis? Mankšta akims.Pailsėkime akims ir darykime mankštą akims. Prašau atsistoti ir tiesiog mirksėti. Pažiūrėkime 10 kartų aukštyn - žemyn, dešinėn - kairėn, ratu į kairę, ratu į dešinę.. Ir jie tik mirktelėjo.

Žiūrėdami į I. I. Šiškino paveikslų reprodukcijas ir vaizdo medžiagą, atkreipkite dėmesį į emocinę būseną.

Pristatymas „Kraštovaizdžio piešimo seka“ padės pasirinkti tinkamas technikas ir piešimo būdus, tiksliai nustatyti spalvas ir jų atspalvius.

Verbalinis vizualinis interaktyvus. Asociatyvi linija.

Porose. Kolektyvinis.

Paaiškinimas. Piešimo technikos demonstravimas. Vaikų poilsio organizavimas.

Peržiūrėkite naują medžiagą. Akių įkroviklis. Dinaminė treniruotė.

Užtikrinti, kad mokiniai suvoktų, suprastų ir pradėtų įsiminti studijuojamą medžiagą „Pavasario peizažas“.

Skatinkite mokinius išmokti naujos medžiagos, kuri padės

tam tikra išvada (apibendrinimas).

Sudaryti prasmingas ir organizacines sąlygas studentams įsisavinti studijuojamos medžiagos atgaminimo metodiką.

Suteikti mokiniams supratimą ir pirminį įsiminimą studijuojamą medžiagą „Pavasario peizažas“.

Skatinti mokinius įsisavinti naują medžiagą, kuri leis padaryti tam tikrą išvadą (apibendrinimą).

IV. Naujų žinių ir veiksmų būdų įtvirtinimas.

Dinaminė pauzė.

Kolektyvinis

Naujų žinių įtvirtinimas.

Užtikrinti, kad žinios ir veiksmų metodai, kurių jiems reikia savarankiškam darbui su nauja medžiaga, įsitvirtintų mokinių atmintyje.

Užtikrinti, kad konsolidavimo metu padidėtų studijuojamos medžiagos supratimo lygis, jos supratimo gylis.

V. Žinių ir veiksmų metodų taikymas.

Pakvieskite vaikus nupiešti savo įspūdžius individualus darbas su vaikais galima pateikti šias rekomendacijas:

Piešdami nesijaudinkite dėl smulkių detalių, nes tai suskaidys darbą ir sutrikdys bendrą jo nuotaiką,

Savo darbe naudokite ryškias, bet ne prašmatnias spalvas, nes piešiame gamtą, o joje viskas harmoninga.

Klipas "Pavasaris". Muzika nudžiugins ir įkvėps kurti šviesūs darbai.

praktiška, kūrybinga

Integruotas (naudoti muziką)

Individualus

Prižiūrėti, ar tinkamai atliekami darbai, laikomasi saugos taisyklių.

Sukurkite savo kraštovaizdį naudodami įvairias technikas ir įrankius.

Pilnas darbų atlikimas. Plėtoti tapybos technologijas. Pagalba įsisavinant piešimo vatos tamponu techniką. Užtikrinti, kad studentai įgytų žinių ir veiksmų metodų jų taikymo lygmeniu.

Užtikrinti, kad mokiniai išsiugdytų gebėjimą savarankiškai taikyti žinias.

VI. Atspindys. Darbų demonstravimas.

Vaikai, pasakykite man, prašau, ką naujo sužinojote per pamoką?

Kas tau buvo įdomiausia? Kas labiausiai įsiminė?

Kūrybingas. Žodinis.

Sukurkite darbų galeriją. Padėkite sutvarkyti darbus.

Pabandykite atlikti darbą su visa klase. Prisekite savo darbą ant lentos.

Inicijuoti ir sustiprinti mokinių refleksiją apie savo psichoemocinę būseną, motyvaciją, savo veiklą ir bendravimą su mokytoju ir klasės draugais.

VII. Pamokos santrauka.

Vaikinai, pažiūrėkite į lentą, ten paroda jau paruošta. Įvertinkime jūsų darbą. Kieno darbas yra teisingiausias pavasario kraštovaizdžio vykdymui, naudojimui spalvos ir tinkama piešimo technika.

Man patiko visi tavo darbai, tu šaunuolis, susidoroji su užduotimi. Turime puikų parodų salė.

Klausimai. Apibendrinkite pamoką. Dėkojame už aktyvų dalyvavimą pamokoje.

Atsakymai į klausimus.

Mokinių izoliacija ir supratimas to, kas jau išmokta ir ko dar reikia išmokti, įsisavinimo kokybės ir lygio suvokimas Kokybiškai įvertinkite klasės ir atskirų mokinių darbą.

Planas – atviros pamokos ta tema santrauka

„Pavasario peizažas“

mokytojas papildomas išsilavinimas MBU TO CDT O.V. Beltyukova

Data: 2017 m. lapkričio 30 d

Tema: Pavasario peizažas.

Vaikų amžius: nuo 10 iki 13 metų. Antrieji studijų metai.

Tikslas: sudaryti sąlygas vystyti vaikų meninį ugdymą, plečiant pavasario kraštovaizdžio idėją.

Užduotys

Švietimas:

Dirbdami iš gamtos ir atminties, ugdykite vaikų asociatyvų spalvų suvokimą; formuoti meninius ir grafinius įgūdžius; piešinyje pritaikykite linijinės perspektyvos techniką, kompozicijoje derinkite pagrindinius ir papildomus kraštovaizdžio elementus;

Korekcinis vystymasis:

formuoti emocinius ir juslinius ryšius tarp spalvos pasireiškimo gamtoje ir vaizdo spalvinės sistemos, ugdyti supratimą apie supantį pasaulį, taip pat gamtos ir meno suvokimą;

Švietimas:

ugdyti vaikus pagarbą gimtajai gamtai, draugiškus tarpusavio santykius.

Planas:

1. organizacinė dalis.

2. Įvadas į temą.

3. Teorinės medžiagos studijavimas.

4. Fizinė minutė.

5. Praktinis darbas.

6. Paroda kūrybiniai darbai ir trumpa analizė.

Pamokos įranga:

Mokytojui:

Iliustracijos, vaizduojančios pavasario peizažą

Studentams:

  • guašas
  • šepečiai
  • paletę
  • indelis vandeniui.

Užsiėmimų metu:

1. Organizacinė dalis.

Skambina ilgai lauktas skambutis, pamoka prasideda!

Taigi negaiškime laiko ir pradėkime dirbti.

Šiandien piešime, mokysimės ir svarstysime.

2. Įvadas į temą.

Jei matote paveikslėlyje, nupiešta upė,

Arba eglė ir baltas šerkšnas, arba sodas ir debesys.

Arba snieguota lyguma, arba laukas ir trobelė.

Ar paveikslas vadinasi...?

(peizažas).

Kas atspėjo, apie ką bus pamoka?

Šauniai padirbėta! Teisingai! Tai apie kraštovaizdį.

Kas gali man padėti pateikti kraštovaizdžio sampratą?

Peizažas yra gamtos vaizdas. Pirmą kartą ji pasirodė Kinijoje, Japonijoje ir kitose Rytų šalyse VII-X a.

Kraštovaizdis – vaizduojamojo meno žanras, kuriame vaizduojami gamtos vaizdai, perduodant nuotaiką, kurią sukelia jų apmąstymas.

Kad būtų aiškiau, apie kokį kraštovaizdį bus kalbama, dabar jums perskaitysiu A. Pleščejevo eilėraštį.

Sniegas jau tirpsta, upeliai teka,

Pro langą pūstelėjo pavasaris

Lakštingalos tuoj nušvilps,

Ir miškas bus apsirengęs lapija!

3. Teorinės medžiagos studijavimas.

O dabar pateiksiu darbų seką, pasakysiu kada galėsi pradėti ir nuosekliai dirbsiu su tavimi!

Piešdami nesijaudinkite dėl smulkių detalių, nes tai suskaidys darbą ir sutrikdys bendrą jo nuotaiką,

Savo darbe naudokite ryškias, bet ne prašmatnias spalvas, nes piešiame gamtą, o joje viskas harmoninga.

4. Fizinė minutė

Pažiūrėjo viščiuką iš lizdo - Nuleidęs galvą.

Oho, koks aukštis!Purto galvą.

Tegul aukštis Mojuokite dešine ranka.

Išskristi iš lizdoMahi abiem rankomis.

Pažvelk į pasaulį -

Vienas du trys… Galva pasisuka į dešinę

Kairėn, pirmyn.

5. Praktinė dalis.

Atkreipkite dėmesį, kokios spalvos ir atspalviai vyrauja pavasarį vaizduojančiose reprodukcijose. Taigi, jūsų užduotis yra pavaizduoti pavasario kraštovaizdį!

Pradėkime dirbti su manimi! Sukurkite savo kraštovaizdį naudodami įvairias technikas ir įrankius.

6. Kūrybinių darbų paroda ir trumpa analizė.Apibendrinant.

Vaikai, pasakykite man, prašau, ką naujo sužinojote per pamoką? Kas tau buvo įdomiausia? Kas labiausiai įsiminė?

Vaikinai, pažiūrėkite į lentą, ten paroda jau paruošta. Įvertinkime jūsų darbą. Kieno darbas yra teisingiausias atliekant pavasario peizažą, naudojant spalvas ir taisyklingą piešimo techniką.

Man patiko visi tavo darbai, tu šaunuolis, susidoroji su užduotimi. Turime nuostabų saloną.


Į viršų