Pristatymas apie pasaulio religijų orxe šeimą. Orcse pamokos santrauka

Naumova Anastasija Sergeevna

Pradinės mokyklos mokytoja
Sankt Peterburgo Petrodvorcovy rajono GBOU mokykla Nr. 416

Pasaulio religinių kultūrų pagrindai.
Šeima.

[Parsisiųsti]

Pamokos metodinis tobulinimas in pradinė mokykla

Prekė: religinių kultūrų pagrindai ir pasaulietinė etika

Dalyko modulis:„Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“

Tema:"Šeima"

Pamokos tipas: naujų žinių atradimo pamoka

Pamokos tikslas: formuoti šeimos įvaizdį bazinė vertė tradicinėse Rusijos religijose.

Užduotys:

Švietimas:

Supažindinti su žodžio „šeima“ reikšme, jo kilme;

Formuoti idėjas apie požiūrį į šeimą tradicinėse religijose;

Kuriama:

Lavinti kalbą, loginį mąstymą, dėmesį, atmintį;

Ugdyti darbo su informacija ir fotografine medžiaga įgūdžius;

Švietimas:

Ugdykite meilę ir pagarbą savo šeimai;

Įskiepyti vaikui atsakomybės už šeimą jausmą.

Planuojami rezultatai:

Tema:

Žinoti žodžio „šeima“ reikšmę;

Paaiškinkite patarlių apie šeimą reikšmę.

Asmeninis:

Su šeimos nariais elkitės pagarbiai;

Supraskite savo dalyvavimą šeimos komanda;

Jausti atsakomybę už kiekvieną šeimos narį.

Metasubject:

Ugdyti gebėjimus dirbti su grafine ir tekstine informacija (rinkimas, sisteminimas, saugojimas, naudojimas);

Formuoti gebėjimą klausytis ir išgirsti pašnekovą, vesti dialogą, reikšti savo požiūrį ir jį argumentuoti,

Ugdyti gebėjimą bendrauti grupėse.

Įranga ir medžiaga pamokai:

„Rusijos tautų dvasinės ir moralinės kultūros pagrindai. Pasaulio religinių kultūrų pagrindai “- vadovėlis 4–5 klasėms, Beglovas A.L., Saplina E.V. ir kt.

Papildoma medžiaga: žinynai, žodynai, patarlės, posakiai ir posakiai apie šeimą;

Iliustracinė medžiaga: lapai su saulės atvaizdu ir nebaigti sakiniai;

Vizualinė medžiaga: mediena ir kaspinai.

Susidarė UUD pamokoje:

Asmeninis:

Gebėjimo save vertinti formavimas;

Reguliavimo:

Savianalizės ir tarpusavio patikrinimo įgūdžių formavimas.

Komunikacinis:

Gebėjimo klausytis ir suprasti kitus formavimas;

Gebėjimo formuoti kalbinį teiginį pagal iškeltas užduotis, formuluoti savo mintį žodžiu ir raštu;

Gebėjimo koordinuotai dirbti grupėje ir komandoje formavimas.

Kognityvinis:

Objektų analizė, siekiant išryškinti esminius požymius;

Palyginimo pagrindų ir kriterijų parinkimas;

Savarankiškas ugdymo tikslo parinkimas ir formulavimas;

Medžiagos naudojimas ieškant atsakymų į klausimus;

Užduoties atlikimo būdo suformulavimas;

Gebėjimas veikti pagal analogiją;

Priežastinių ryšių nustatymas.

Techninė įranga: kompiuterinis pristatymas, multimedijos projektorius, ekranas, prieiga prie interneto išteklių.

Struktūra mokymai

Pamokos etapai

Mokytojo veikla

Studentų veikla

1. Pamokos organizavimas (1 min.)

Psichologinis mokinių požiūris į pamoką.

Patikrinkite pasirengimą pamokai, prisijunkite prie pamokos.

2. Mokymosi užduoties supratimas

(5 minutės)

Per mįslių atsakymų santrauką veda prie pamokos temos

Padarykite išvadą apie pamokos temą, apibendrindami atsakymus į mįsles ir padarydami išvadą apie pamokos tikslus

3. Naujos medžiagos mokymasis

(31 minutė)

Aptarkite su mokiniais žodžio „šeima“ reikšmę.

Siūlo šiam žodžiui pasirinkti asociatyvinę seriją.

Atkreipia vaikus į rebusą.

Siūlo apmąstyti šeimos santykius remiantis legendomis ir palyginimais, patarlėmis ir priežodžiais.

Vaikai daro prielaidas apie žodžio „šeima“ reikšmę, skaitykite apibrėžimą žodyne. Sukurkite asociatyvią šio žodžio seriją.

Skaitykite legendas ir palyginimus, padarykite išvadas apie jų reikšmę.

Fizminutka

(1 minutę)

Paruošia mokinius šiek tiek pailsėti.

Studentas atlieka fizinius pratimus

Mokytojas atkreipia mokinių dėmesį į tradicinių Rusijos religijų požiūrį į šeimą.

Jis siūlo aptarti vaikų ir tėvų santykius stačiatikių šeimoje, palyginti su santykiais kitose religijose.

Organizuoja darbą grupėse – pagal vadovėlio medžiagą ieško atsakymų į klausimus.

Organizuoja mokymosi diskusiją apie radimą skiriamieji ženklai sakraliniai pastatai.

Prašo mokinių užrašyti sakinius ant lapelių ir aptarti atsakymus.

Mokiniai diskutuoja apie Rusijos tradicinių religijų santykį su šeima.

Aptarkite šeimos santykius tradicinėse religijose.

Jie dirba grupėse. Jie daro išvadą apie šeimos svarbą visose religijose.

Nustatykite, kurį šventą pastatą jie mato iliustracijoje.

Jie užpildo pasiūlymus, aptaria gautus pasiūlymus.

5. Refleksija. Pamokos analizė ir savistaba.

Pamokos refleksija, mokinių veiklos pamokoje įsivertinimas.

Pamokoje gautos informacijos apibendrinimas, įsivertinimas.

6. Organizuota pabaiga (1 min.)

Paaiškina namų darbus.

Ačiū už pamoką.

Užsirašykite namų darbus.

Ačiū mokytojams.

2.3 Mokinių dalyko, metadalyko rezultatų diagnozavimo pamokoje formos ir metodai.

Metodai ir metodai:

žodiniai metodai- pokalbis, edukacinė diskusija, pasakojimas, pasakojimas-išvada, paaiškinimas;

Vizualiniai metodai – iliustracijų, demonstracijų, asociacijų metodas;

Savarankiško darbo naujos medžiagos įsisavinimo metodas - grafinės ir tekstinės informacijos analizė, užrašymas;

Išstudijuotos medžiagos konsolidavimo būdas yra apibendrinantis pokalbis.

Darbo organizavimo pamokoje formos:

komandinis darbas,

Savarankiškas darbas,

Darbas grupėse ir poromis.

Mokymosi priemonės:

Medžiaga - mokomoji literatūra, edukacinė įranga, techninės mokymo priemonės;

Idealu – vaizdinės priemonės, edukacinės kompiuterines programas pamokos tema.

Materialinės ir idealios mokymo priemonės naudojamos kartu, viena kitą papildančios. Todėl riba tarp jų dažnai yra sąlyginė: materialus objektas galima apibūdinti žodžiais, o mintį ar vaizdą galima paversti materialia forma. Tuo pačiu metu materialinės mokymo priemonės kelia susidomėjimą, pritraukia dėmesį ir yra būtinos praktiniams veiksmams atlikti, idealios padeda suprasti procesų ir reiškinių esmę, juos prisiminti, apibūdinti ir paaiškinti, suvokti samprotavimo logiką, ugdyti mąstymo kultūrą. kalba, lavina intelektą.

Mokymo priemonės ir mokymo metodai yra glaudžiai susiję vienas su kitu. Ši pamoka atitinka federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus.

Per užsiėmimus

1. Laiko organizavimas

Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai.

Susitikime pasisveikinkite: „Labas rytas“

Labas rytas saulei ir paukščiams.

- Labas rytas besišypsantys veidai,

Ir visi tampa malonūs, pasitikintys,

Leisti Labas rytas trunka iki vakaro!

2. Mokymosi užduoties supratimas

SU gera nuotaika pradedame savo pamoką. Kalbėsime kiekvienam žmogui svarbia ir artima tema. O ką tiksliai, sužinosite, jei atspėsite mįsles:

1. Kas skalbia, gamina, siuva,

Pavargęs darbe

Taip anksti atsibundi? -

Tik rūpestinga... (mama)

2. Kas išmokys įkalti vinį,

Leisk automobiliui važiuoti

Ir pasakyk, kaip būti drąsiam

Stiprus, judrus ir sumanus?

Viskas, ką jūs žinote -

Tai mūsų mėgstamiausias... (tėtis)

3. Kas myli ir mane, ir mano brolį,

Bet ar jai labiau patinka puoštis? -

Labai madinga mergina

Mano vyriausia... (sesuo)

Puiku, vaikinai, mes įveikėme mįsles. Kas bendro tarp mįslių? Pavadink jį vienu žodžiu.

Šiandien kalbėsime apie šeimą. (Įjungta interaktyvi lenta pasirodo skaidrė „šeima“).

Į kokius klausimus norėtumėte gauti atsakymus šios dienos pamokoje? (2 skaidrė)

3. Naujų žinių atradimas

Vaikinai, kas yra šeima? Kol svarstome atsakymą į šį klausimą, vienas mokinys aiškinamajame žodyne ieškos žodžio „šeima“, o kitas to paties žodžio reikšmės ieškos interneto žodyne.

Kaip manote, kas dar yra šeimos nariai? Koks kitas visų šeimos narių vardas?

Ant rašomųjų stalų yra paklodės su saulės atvaizdu. Saulės centre parašykite žodį „šeima“, o ant jos spindulių – žodžius, su kuriais ji siejama.

Šeima yra keistas žodis

Nors ir ne svetimas.

Kaip atsirado žodis?

Mums tai visai neaišku.

Na, „aš“ – suprantame

Kodėl yra septyni?

Nereikia galvoti ir spėlioti

du seneliai,

Dvi močiutės,

Be to, tėtis, mama, aš.

Sulankstytas? Tai sudaro septynis žmones.

Šeima"!

Dabar dirbsite grupėse. Kiekviena grupė turi savo užduotį – legendą, palyginimą, patarles, priežodžius ir priežodžius apie šeimą. Kai susipažinsite su savo teksto turiniu, mes jį aptarsime.

Taigi, 1-os grupės vaikinai skaitė „Legendą apie išmintingą žmogų“. (1 priedas)

Apie ką ši legenda? Ką išminčius patarė į jį besikreipiantiems šeimos nariams? Kaip tu tai supranti?

2-os grupės vaikai skaitė parabolę „Draugiški broliai“. (2 priedas). Apie ką ši parabolė? Kodėl ji turi tokį vardą? Kokia jo prasmė?

Perskaitykite šių savybių pavadinimus: (lentoje) SUPRATIMAS, MEILĖ, PASITIKĖJIMAS, GERUMAS, RŪPESTIS, PAGALBA, DRAUGYSTĖ (4 skaidrė).

Jei šių taisyklių laikysis kiekvienas šeimos narys, tai šeimoje viešpataus ramybė ir harmonija. O tai reiškia, kad visi bus laimingi.

3 grupės vaikai skaitė biblinį palyginimą apie Nojų ir jo sūnus. (3 priedas). Apie ką ši parabolė? Ko ji moko? Kaip manote, kokiu atveju tėvai gali pasakyti apie savo vaikus „mūsų palaikymas ir apsauga“?

4. Fizinė minutė. Pailsėkim.

O dabar kalbėsime apie tradicinių Rusijos religijų požiūrį į šeimą.

Šeima – mama, tėtis, broliai ir seserys – vaidina didelį vaidmenį mūsų gyvenime. Būtent šeimoje daugelis sužino apie savo tautos tradicijas, savo šalį, apie tikėjimo pagrindus. Stačiatikybėje šeima dažnai vadinama bažnyčia. Kokios šio žodžio reikšmės? Taigi šeima stačiatikybėje vadinama maža bažnyčia. Šeima stačiatikybėje yra meilės mokykla. Mylėti čia gali išmokti visi – ir tėtis, ir mama, ir vaikai, nes krikščionys tiki, kad sunku, neįmanoma mylėti Dievą, jei nemoki mylėti tą, kurį matai kasdien – žmogų, o juo labiau narį. savo šeimos. Visi šventieji mokė mylėti kaimynus ir gimines, net jei kartais tave bara. Dabar vaikinai pasakos apie šventąjį Sergijų Radonežą, kuris visą gyvenimą pamokslavo mylėti kaimynus ir gerbti savo artimuosius. (pasakoja iš anksto pasiruošę mokiniai) (4 priedas) (5.6 skaidrė).

Kaip manai, ar verta įsižeisti tėvų, kai tave bara? Kodėl?

1 grupė – kaip žmonės turėtų gyventi krikščioniškoje santuokoje?

2 grupė – kokia santuokos prasmė judaizme?

3 grupė – kokia santuokos reikšmė islame?

4 grupė – kokia santuokos prasmė budizme?

Kaip manote, kodėl šeima visose religijose laikoma viena svarbiausių vertybių? Vadovėlio puslapiuose matėme krikščionių, žydų, musulmonų ir budistų sakralinių pastatų fotografijas. Kaip nustatyti, kuris pastatas, kuriame religija yra šventa?

Kas yra šeima? Apverskite lapą su saule ir užbaikite sakinius:

1. Mama ir tėtis man yra patys svarbiausi...

2. Myliu savo senelius už...

3. Myliu kartu su broliu (sesuo) kartu ...

4. Aš laikau savo šeimą...

5. Noriu palinkėti savo artimiesiems ...

5. Refleksija. Pamokos analizė ir savistaba.

Taigi, vaikinai, mūsų pamoka eina į pabaigą. Papasakokite, kokių naujų dalykų išmokote per pamoką, ką prisimenate? (Ant lentos pasirodo medis.)

Siūlau papuošti mūsų eglutę kaspinėliais. Jei pamokoje jums viskas buvo aišku, dirbote su susidomėjimu, tada papuoškite eglutę žalia juostele, o jei ne viskas pavyko, buvo sunku suprasti medžiagą, tada pakabinkite raudoną juostelę (8 skaidrė).

Vaikinai, tikiuosi, kad pateisinsite savo tėvų lūkesčius, tapsite geri ir malonūs žmonės(9 skaidrė).

Šeima yra laimė, meilė ir sėkmė,

Šeima – tai vasaros kelionė į šalį.

Šeima yra šventė, šeimos pasimatymai,

Dovanos, pirkiniai, malonios išlaidos.

Vaikų gimimas, pirmas žingsnis, pirmasis pokštas,

Svajoja apie gėrį, jaudulį ir baimę.

Šeima yra darbas, rūpinimasis vienas kitu,

Šeima reiškia daug namų ruošos darbų.

Šeima yra svarbi! Šeima yra sunku!

Tačiau vienam laimingai gyventi neįmanoma!

Visada būkite kartu, rūpinkitės meile,

Noriu, kad mano draugai kalbėtų apie tave

Kokia gera šeima!

6. Organizuota pabaiga.

Ačiū už pamoką.

Paraiškos į metodinė plėtra

Siūloma informacija studentams

1 priedas

Legenda apie išminčius

Seniai gyveno 100 žmonių šeima, bet tarp jų nebuvo jokio susitarimo. Jie pavargo nuo kivirčų ir nesantaikos. Ir taip šeimos nariai nusprendė kreiptis į išminčius, kad šis išmokytų gyventi kartu. Išminčius įdėmiai klausėsi prašytojų ir pasakė: „Niekas tavęs nemokys gyventi laimingai, tu pats turi suprasti, ko tau reikia laimei. Parašykite, ką norėtumėte matyti savo šeimą. Ši didžiulė šeima susirinko į šeimos tarybą ir nusprendė, kad norint, kad šeima būtų draugiška, reikia elgtis vienas su kitu, laikantis šių savybių ...

2 priedas

Parabolė „Draugiški broliai“

Tame pačiame kaime gyveno du draugiški broliai. Nors jų namai buvo skirtingose ​​kaimo pusėse, jie gyveno visiškoje santarvėje, padėdami vieni kitiems.

Vieną rudenį broliai nuėmė derlių ir viską padalino po lygiai. Tą naktį vyresnysis brolis pagalvojo: „Padalinome derlių per pusę, bet tai negerai, brolis ką tik pradėjo įsigyti namų ūkį, jam reikia daugiau nei man. Vyresnysis brolis atsikėlė ir naktį nunešė savo grūdų maišą jaunesniajam. O šiuo metu jaunesnysis brolis taip pat meluoja ir galvoja: „Ne, mes neteisingai paskirstėme derlių. Pas mano brolį didelė šeima ir jis vyresnis už mane, jam reikia daugiau nei manęs“. Ryte jaunesnysis taip pat vogčiomis nešė vyresnėliui maišą grūdų. Ryte broliai žiūrėjo į savo tvartus ir stebėjosi: „Kaip tai atsitiko? Pamenu, vakar nunešiau broliui maišą grūdų, bet grūdų nesumažėjo. Jie kelis kartus skaičiavo maišus ir nustebo: „Na, stebuklai ...“

O, tai tu, kur taip vėlu?

Būdamas 10 metų jaunasis Baltramiejus (vardas, kurį jo tėvai suteikė Sergijui Radonežei gimus) buvo išsiųstas mokytis raštingumo į bažnytinę mokyklą kartu su savo broliais: vyresniuoju Stefanu ir jaunesniuoju Petru. Skirtingai nei jo broliai, kuriems sekėsi studijos, Baltramiejus pastebimai atsiliko nuo mokymosi. Mokytojas jį barė, tėvai nusiminė ir gėdino, pats vaikinas su ašaromis meldėsi, bet mokslai nepajudėjo. Ir tada įvyko įvykis, apie kurį pasakoja visos Sergijaus biografijos.

Kai berniukui buvo 13 metų, tėvo nurodymu jis išėjo į lauką ieškoti arklių. Per kratą jis išėjo į proskyną ir po ąžuolu pamatė seną atsiskyrėlį, „šventą ir nuostabų, presbiterio orumą, gražų ir kaip angelą, stovėjusį lauke po ąžuolu ir nuoširdžiai besimeldžiantį. ašaros“. Pamatęs jį, Baltramiejus iš pradžių nuolankiai nusilenkė, paskui priėjo ir atsistojo arti, laukdamas, kol jis baigs maldą. Vyresnysis, pamatęs berniuką, atsisuko į jį: „Ko tu ieškai ir ko nori, vaikeli? Žemai nusilenkęs, su giliomis emocinėmis emocijomis jis papasakojo jam savo sielvartą ir paprašė seniūno melstis, kad Dievas padėtų jam įveikti laišką. Pasimeldęs vyresnysis išėmė iš krūtinės relikvijorių ir iš jo paėmė prosforos dalelę, palaimino ir liepė suvalgyti, sakydamas: „Tai tau duota kaip Dievo malonės ir supratimo ženklas. Šventasis Raštas apie raštingumą, vaikeli, neliūdėk: žinok, kad nuo šiol Viešpats tau duos gerų skaitymo ir rašymo žinių, daugiau nei tavo brolių ir bendraamžių. Po to vyresnysis norėjo išvykti, bet Baltramiejus maldavo jį aplankyti jo tėvų namuose. Valgio metu Baltramiejaus tėvai papasakojo vyresnėliui daugybę ženklų, lydinčių jų sūnaus gimimą, ir jis pasakė: „Mano žodžių tiesos ženklas bus tau, kad po mano išvykimo vaikinas gerai pažins raidę. ir suprasti šventas knygas. Ir štai jums antras ženklas ir pranašystė - vaikinas bus puikus prieš Dievą ir žmones už savo dorą gyvenimą. Tai pasakęs, vyresnysis ruošėsi išeiti ir galiausiai pasakė:

Kai saulė šildo, kai mamai gera.

Laimingas tas, kuris laimingas namuose. L.N. Tolstojus

Šeimos gyvenimas, ko gero, ir niekada nėra solidžios šventės. Mokėti dalintis ne tik džiaugsmais, bet ir sielvartu, nelaime, nelaime. V.A. Sukhomlinskis

Šeimos gyvenime svarbiausia kantrybė... A.P. Čechovas

Motinos širdis – bedugnė, kurios gelmėse visada slypi atleidimas. O.Balzakas

6 priedas

Kurso pamoka „Religinių kultūrų ir pasaulietinės etikos pagrindai“

Modulis: „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“

Pamokos tema: „Šeima“.

Klasė: 4

Nižnevartovskas

Tikslas : pateikti supratimą apie požiūrį į tradicinių religijų šeimą Rusijoje.

Užduotys : supažindinti mokinius su šeimos vaidmeniu pasaulio religijose, formuoti pagarbus požiūrisšeimai, šeimos vertybėms, per pamokos pavyzdžius ugdyti sąvoką „draugiškas, laiminga šeima“, toliau ugdyti gebėjimą lyginti ir apibendrinti medžiagą, sąmoningai ir savavališkai kurti kalbos teiginius.

Pagrindinės sąvokos:šeima, šeimos vertybės

Ištekliai: multimedijos projektorius, kompiuteris, ekranas, pristatymas pamokai, video "Parabolė apie laimę", elektroninė paraiška studijų vadovas A.L.Beglova, E.V.Saplin „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“, vadovėlis A.L.Beglova,E.V.Saplin „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“, Žodynas S.I.Ožegova, D.N.Ušakova, garso įrašas „Himnas šeimai“ Yin-Yang, pamokos priedas, dalomoji medžiaga grupiniam darbui.

Pakviestieji: tėvai, seneliai.

Per užsiėmimus

28 pamoka Kaip tradicinės religijos siejasi su šeima. Šeima religinėse tradicijose užima didelę vietą. Stačiatikybėje šeima vadinama maža arba maža bažnyčia. Santuoka laikoma vienu iš krikščionybės sakramentų. Gyventi santuokoje reiškia gyventi meilėje. judaizmas. Santuoka ir vaikų gimimas laikomi vienu svarbiausių įsakymų. Islamas. Santuoka – pareiga, vaikai – Dievo palankumo ženklas. Pagrindinis motinos vaidmuo ugdyme, sulaukus pilnametystės – tėvas. Meilės ir pagarbos kėlimas vyresniesiems, tėvams. budizmas. Tikintieji budizmu: vienuoliai iš bendruomenės ir pasauliečiai (už jos ribų). Pasauliečiams, šeimai svarbi dalis gyvenimą. Santuoka yra dėl dviejų laimės ir dėl bendruomenės interesų. Pagrindinis šeimos tikslas – atsakomybė ir rūpestis vaikais, tėvais, vienuoliais. Motiniška meilė budizme yra žmonių santykių idealas.

22 skaidrė iš pristatymo „Modulis „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai““į tikybos ir etikos pamokas tema "ORCSE moduliai"

Matmenys: 960 x 720 pikselių, formatas: jpg. Norėdami atsisiųsti nemokamą skaidrę, skirtą naudoti religijos ir etikos pamokoje, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite paveikslėlį ir spustelėkite „Išsaugoti vaizdą kaip...“. Galite atsisiųsti visą pristatymą "Modulis "Pasaulio religinių kultūrų pagrindai".pps" 1965 KB dydžio ZIP archyve.

Parsisiųsti prezentaciją

ORKSE moduliai

„ORKSE moduliai“ – religinių kultūrų ir pasaulietinės etikos pagrindai. Budizmo kultūros pagrindai. Islamo kultūros pagrindai. Pasaulietinės etikos pagrindai. Žydų kultūros pagrindai. Kursų vadovėliai. Norminė-teisinė ir metodinė dokumentacija. Pasaulio religinių kultūrų pagrindai. Naujo tikslai ir pobūdis mokymo kursai. Stačiatikių kultūros pagrindai.

„Moduliai“ – auklėjimas. Sinagoga ir jos struktūra. Mokymų modulis „Svietinės etikos pagrindai“. Moralės standartų pasirinkimas. Maldos kambarys. ORKSE kurso klasėje. musulmonų šeima. Vaikai budizme. Dvasinio ir dorovinio vaikų ugdymo klausimas. Reguliavimo sistema. Šeima budizmo kultūroje ir jos vertybės.

„Modulis „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“ – Mokymo moduliai. Rusija yra mūsų tėvynė. Šeima. Pasaulio religijos ir jų įkūrėjai. Meilė ir pagarba Tėvynei. Piligriminės kelionės ir šventovės. Gėris ir blogis. sakraliniai pastatai. Šventosios knygos pasaulio religijos. Religijų atsiradimas. Pamokų temos pristatymo vadovėliuose struktūra. Gailestingumas, rūpestis silpnaisiais, savitarpio pagalba.

„ORKSE kurso turinys“ – Budistinės kultūros pagrindai. Visapusiško mokymo kurso tikslas ir uždaviniai. Žydų kultūros pagrindai. Islamo kultūros pagrindai. ORSE kursų programa. Modulio „Pasaulio religinės kultūros“ dėstymo problemos. Modulių pasirinkimas mokykloje. Kad padėtų mokytojui. Mokymo ir metodologijos kompleksasį kursą. Modulis: „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“.

„ORKSE kurso moduliai“ – Islamo kultūros pagrindai. Stačiatikių kultūros pagrindai. Pasaulio religinių kultūrų pagrindai. Kaip bus organizuojamas naujo kurso mokymas? Mokymo kursą sudaro moduliai. Kurso tikslas. Visų modulių turinys. Rusija yra mūsų tėvynė. Budizmo kultūros pagrindai. Mokymų kurso tikslai. Žydų kultūros pagrindai.

Tikslai: parodyti šeimos svarbą kiekvieno piliečio gyvenime,

sužinoti, kaip tradicinės religijos yra susijusios su šeima.

Užduotys: formuoti pagarbų požiūrį į tėvus, kitus,

prisidėti formuojant supratimą apie ugdymo šeimoje svarbą asmenybės raidai,

skatinti pozityvaus požiūrio į gyvenimą, į supančią tikrovę, į savo šeimą formavimąsi.

Įranga: multimedijos projektorius, kompiuteris, ekranas, elektroninė programa į vadovėlį A.L.Beglova, E.V.Saplin „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“, vadovėlis A.L.Beglova,E.V.video „Himnas šeimai“, piešimo popierius šeimos herbo atvaizdui , flomasteris rašikliai.

Dekoras: vaikų piešiniai tema „Šeima“,

Esė „Mano šeima“

patarlės ir posakiai apie šeimą,

puikių žmonių posakiai apie šeimą,

šeimos nuotraukų paroda tema „Mano šeima“,

vaizdo įrašas „Himnas šeimai“,

medalis „Už meilę ir ištikimybę“

Stovas: „Šeimos gyvenimo įsakymai“

Per užsiėmimus

I. Studentų veiklos organizavimas

II. Pasiruošimas mokytis naujos medžiagos

1. Pokalbis su mokiniais klausimais

- Kiekvienas žmogus turi savo vertybes.

Ką tu supranti šiuo žodžiu?

(vaikų atsakymų įrašymas)

Kuri iš šių vertybių, jūsų nuomone, yra pati svarbiausia? (šeima)

2. Apmokyto mokinio eilėraščio skaitymas

Kaip atsirado žodis „šeima“? Kartą Žemė apie tai negirdėjo... Bet Adomas prieš vestuves tarė Ievai: Dabar aš tau užduosiu septynis klausimus; „Kas man pagimdys vaikų, mano deive“ ? Ir Ieva tyliai atsakė „aš“, „kas juos užaugins, mano karaliene?“ O Ieva trumpai atsakė „aš“ „Kas gamins maistą, o mano džiaugsme?“ O Ieva vis tiek atsakė „aš“ „Kas siūs Suknelė? Išskalbti skalbinius? Klausimai, drauge!“ „Aš“, „Aš“ ... Ieva tyliai pasakė – „aš“, „aš“... Ji pasakė garsųjį septynetą „aš“ Taip šeima atsirado žemėje.

Konfucijus rašė: „Valstybė yra didelė šeima, o šeima yra maža valstybė ir ji remiasi meile“.

Ar reikia sakyti, kodėl žmogus turi šeimą? Manau, kiekvienas atsakys savaip. (vaikų atsakymai), tačiau viena paprasta ir tikra mintis tikrai nuskambės – dėl laimės.

Taip, žmogaus laimė vargu ar įmanoma be šeimos. Nei įdomiausias darbas, nei draugai negali duoti to, ką gali duoti šeima.

Kur, jei ne šeimoje, žmogus gauna tai, ko siekia bet kuriame amžiuje: jausmą, kad yra reikalingas artimiesiems, suvokimą, kad myli arba myli save, tikėjimą, kad žemėje yra vieta, kur tavęs laukia ir mylėjo.

Kur, jei ne šeimoje, žmogus gauna meilės ir veržlumo užtaisą, kūrybines ir dvasines jėgas, be kurių negali normaliai gyventi ir dirbti.

Kur, jei ne šeimoje, žmonės gauna nuostabią dovaną – motinystės ir tėvystės laimę.

3. žodyno darbas

Žodžio etimologija - Anot Lyapunovo, šeima yra kolekcija. taip, kaip broliai.

Leksinė reikšmėžodžiai – kartu gyvenanti artimų giminaičių grupė

Šeima kiekvienam žmogui yra svarbiausias dalykas gyvenime

Tai artimi ir brangūs žmonės, tie, kuriuos mylime, iš kurių imame pavyzdį, kuriems rūpinamės, kuriems linkime gero ir laimės!

Pagrindinės jo savybės:

a) visų jos narių santuoka arba kraujo ryšiai,

b) gyventi kartu tame pačiame kambaryje,

c) bendras bendras biudžetas.

4. Pristatymas „Paminklai šeimai

Paminklas šeimai yra nepajudinamų vertybių, kurios yra ir bus visuomenės pamatas, simbolis.

Karūnuota šeima



Netoli Fiodorovskio Šv Katedra, išlaidas

Du suaugusieji - mama ir tėtis, o šalia vaikai - vyriausia dukra, sūnus ir jauniausias, taip pat dar vienas kūdikis įsčiose.

Žvelgiant į šį paminklą, kažkodėl į galvą ateina Anos Kareninos frazė:



Pastatytas Alekseevkos kaime Kinelio mieste Samaros regionas 1995 m. gegužės 7 d. iki Pergalės 50-mečio. Tai paminklas motinai, iš kurios karas atėmė visus devynis sūnus: šeši žuvo fronte, trys vėliau mirė nuo žaizdų.

Barbariškas požiūris į paminklus

Taškente prie Tautų draugystės rūmų įrengtas buvo nugriautas , priimtas per Didįjį Tėvynės karas 15 našlaičių, tarp kurių buvo rusai, baltarusiai, moldavai, ukrainiečiai, latviai, kazachai, totoriai ir kt. ir tapo Uzbekistano žmonių gailestingumo ir humanizmo simboliu.

skulptūrinė kompozicija 1982 m. gegužės 26 d. atidarytas kalvio Šamachmudovo šeimą vaizduojantis „Tautų draugystės paminklas“ (skulpt. D. Ryabičevas, architektai L. Adamovas, S. Adylovas). Šioje vietoje ji išbuvo beveik 26 metus.



Taip atrodė paminklas sovietinis laikas


Šventasis palaimintasis kunigaikštis Petras, vienuolijoje Dovydas, ir šventoji palaimintoji princesė Fevronija, vienuolystėje Eufrosinė, Muromo stebukladariai. Palaimintasis princas Petras buvo antrasis Muromo kunigaikščio Jurijaus Vladimirovičiaus sūnus. Jis įžengė į Muromo sostą 1203 m. Prieš keletą metų šventasis Petras susirgo raupsais, nuo kurių niekas negalėjo išgydyti. Mieguistas regėjimas princui buvo atskleistas, kad pamaldi mergina Fevronia, Riazanės žemės Laskovajos kaimo valstietė, gali jį išgydyti. Šventasis Petras pasiuntė savo žmones į tą kaimą.

Pamatęs šventąją Fevroniją, princas taip pamilo ją už pamaldumą, išmintį ir gerumą, kad pažadėjo ją vesti po išgydymo. Šventoji Fevronija išgydė princą ir ištekėjo už jo. Šventieji sutuoktiniai per visus išbandymus nešė meilę vienas kitam. Išdidūs bojarai nenorėjo turėti princesės iš paprasto titulo ir reikalavo, kad princas ją paleistų. Šventasis Petras atsisakė, ir pora buvo išsiųsta. Jie plaukė valtimi palei Oką nuo Gimtasis miestas. Šventoji Fevronija palaikė ir guodė šventąjį Petrą. Tačiau netrukus Dievo rūstybė apėmė Muromo miestą, ir žmonės pareikalavo, kad kunigaikštis grįžtų su šventąja Fevronija.

Šventieji sutuoktiniai išgarsėjo pamaldumu ir gailestingumu. Jie mirė tą pačią dieną ir valandą 1228 m. birželio 25 d., prieš tai davę vienuolinius įžadus vardais Dovydas ir Eufrosinė. Šventųjų kūnai buvo paguldyti viename kape.

Šventieji Petras ir Fevronija yra šeimos ir santuokos globėjai.

Jie yra krikščioniškos santuokos pavyzdys. Savo maldomis jie teikia dangišką palaiminimą besituokiantiems.

Jų atmintis Stačiatikių bažnyčiašvenčia liepos 8 d. Bet, deja, dar ne visi mūsų tautiečiai apie tai žino.


Piktogramoje pavaizduoti šventieji Muromo stebukladariai Petras ir Fevronija (vienuolystėje – Dovydas ir Eufrosinė).

2008 m Paskelbtas Rusijos prezidento dekretas . Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Šeimos metų minėjimas „leis valstybei, visuomenei ir verslui suvienyti pastangas svarbiausiais šeimos instituto stiprinimo ir palaikymo klausimais. šeimos vertybės»

Tais pačiais metais, šventųjų kilmingųjų kunigaikščių Petro ir Fevronijos iš Muromo atminimo dieną - liepos 8 d. - buvo oficialiai paskelbta švente. Laiminga šeima, meilė ir ištikimybė. IN Rusijos miestai prasidėjo kampanija, skirta paminklams Petrui ir Fevronijai statyti. Ir logiškai mąstant



Kapas su šventojo tikinčiojo ir gerbiamo princo Petro ir princesės Fevronijos relikvijomis yra m.

Šiais laikais prie šventųjų Petro ir Fevronijos relikvijų atvyksta daug maldininkų iš visos šalies, artimo ir tolimo užsienio. Yra daugybė malonės kupinos pagalbos atvejų per šventųjų maldas. Stačiatikių bažnyčia gerbia juos kaip šeimos globėjus. Vienuolyno kronikoje yra įrodymų apie sėkmingą šeimyninių konfliktų sprendimą ir ilgai laukto vaiko padovanojimą bevaikiams sutuoktiniams.








judaizmas

Judaizme šeima yra didžiausia vertybė, o santuoka ir vaikų gimimas laikomi vienu iš svarbiausių Adomo ir Ievos įsakymų.

krikščionybė

Ortodoksams krikščionims santuoka yra vienas iš sakramentų, kuriais laimina pats Dievas mylintis draugas draugas. Krikščionybėje labai svarbu gerbti tėvus ir pagarbų požiūrį į juos.

budizmas

Budizme visi tikintieji skirstomi į vienuolius ir pasauliečius. Pasauliečiams šeimyninis gyvenimas yra svarbiausia jų gyvenimo dalis. Šeimos tikslas – atsakomybė ir rūpestis vaikais, tėvais, vienuoliais.

Islamas

Islamas santuoką laiko įsipareigojimu Dievui, o daugybė palikuonių yra Visagalio palaima. Musulmonų šeimos gyvenimas apsaugotas nuo pašalinių akių. Musulmonai su moterimis elgiasi ypač pagarbiai. Pranašas Mahometas sakė, kad „rojus yra po mūsų motinų kojomis“.

Kaip jūs suprantate šią išraišką?

Kūno kultūros minutė

IV.Pataisymas(kompiuteris)

Treniruočių aparatai- Pasirinkite tinkamą parinktį

1. Krikščionybėje šeima dažnai vadinama ... "maža bažnyčia"

2.Pagal islamą, vedęs asmuo turi pirmenybę prieš ... nevedęs

3. Viename iš 10 Biblijos įsakymų sakoma …. „Gerbk savo tėvą ir motiną“

4. Žmonių santykių idealas budizme yra ... motinos meilė

V.Kontrolė(kompiuteris)

Pasirinkite teisingą atsakymą

1. Ortodoksų tradicijoje vestuvės yra ... viena iš svarbiausių paslapčių

2. Kaip judaizme suvokiamas šeimos kūrimas ir gimdymas ... kaip Adomo ir Ievos duotas įsakymas

3. Santuoka islame laikoma ... įsipareigojimas Dievui

4. Budizmo tradicijoms priklausantys žmonės gali… būti vedęs arba priklausyti vienuolynų bendruomenei.

VI.Darbas grupėse

- Įsivaizduokite, kad esate geriausios šeimos herbo konkurso dalyviai.

Įsivaizduokite ją. Pateisinti. (Rodomas paruoštas emblemos eskizas)

Gera šeima – tai stipri mylinčių, dvasiškai artimų ir lygiaverčių žmonių sąjunga, kurios santykių norma – pagarba, pasitikėjimas, savitarpio pagalba, bendros pažiūros.

VII Pamokos rezultatas.

Kodėl šeima stačiatikybėje vadinama maža bažnyčia?

Kaip žmonės turėtų gyventi krikščioniškoje santuokoje?

Kokia santuokos reikšmė judaizme ir islame?

Kokia santuokos prasmė budizme?

VIII Atsipalaidavimas.

- Kokia buvo įdomiausia pamokos dalis?

Apie ką norėtum papasakoti savo draugams?

IX. Vaizdo įrašas „Himnas šeimai“.

X. namas. Pratimas

(V darbo knyga)

Elektroninis A.L.Beglovo, E.V.Saplinos, E.S.Tokarevos ir kitų vadovėlio priedas. „Religinių kultūrų ir pasaulietinės etikos pagrindai“. (modulis „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“). Elektroninis A.L.Beglovo, E.V.Saplinos, E.S.Tokarevos ir kitų vadovėlio priedas. „Religinių kultūrų ir pasaulietinės etikos pagrindai“. (modulis „Pasaulio religinių kultūrų pagrindai“). Žr. #1 išnašą.

Savivaldybės valstybinė švietimo įstaiga
Bogolyubovo vidurinė mokykla

Parengė: Tsikulaeva Natalija Aleksandrovna,
Pradinės mokyklos mokytoja

Bogolyubovo, 2012 m

Tikslas: I pakopos mokyklos mokinių ugdymo(si) kompetencijų (informacinės, komunikacinės ir kt.) formavimas, ugdant vaikų sąmonę, kad šeima yra brangiausia, artimiausia, ką žmogus turi.

1) asmeniniai mokymosi rezultatai:
- formuoti pagarbų požiūrį į kitokią nuomonę, kitokį požiūrį;
- ugdyti motyvus mokymosi veikla ir formuoti asmeninę doktrinos prasmę.

Mokymosi tikslai, kuriais siekiama: Mokymosi tikslai, kuriais siekiama:
2) metadalyko mokymosi rezultatai:
- ugdyti gebėjimus dirbti su informacija (rinkti, sisteminti, saugoti, naudoti) - pažintinį UUD;
- formuoti pradines asmeninio refleksijos formas – reguliacinį UUD;
- formuoti gebėjimą klausytis ir išgirsti pašnekovą, vesti dialogą, reikšti savo požiūrį ir jį argumentuoti;
- formuoti gebėjimą bendrauti statinėse grupėse - komunikacinis UUD.

Mokymosi tikslai, kuriais siekiama: Mokymosi tikslai, kuriais siekiama:
3) dalyko studijų rezultatai:
- atskleisti „šeimos“ sąvoką, nustatyti jos skiriamuosius bruožus,
- praturtinti leksika lavinti kalbą, mąstymą, kūrybinę vaizduotę,
- ugdyti pagarbą savo šeimos nariams.

Naudota technika: kompiuteris, projektorius, pristatymas pamokai, muzika su daina „Tėvų namai“ Naudoti vadovėliai ir mokymo priemonės:
- Beglovas A.L., Saplina E.V. tt Rusijos tautų dvasinės ir moralinės kultūros pagrindai. Pasaulio religinių kultūrų pagrindai. 4-5 klasės. Proc. bendrajam lavinimui institucijose. – M.: Švietimas, 2011 m.
- Religinių kultūrų ir pasaulietinės etikos pagrindai. Knyga mokytojui. 4–5 klasės: Nuor. medžiaga bendrajam lavinimui. institucijose. – M.: Švietimas, 2011 m.

Medžiagos studijų planas: 1) Kas yra „šeima“?
2) Kaip tradicinės religijos žiūri į šeimą?
3) Kaip artimieji turėtų elgtis vieni su kitais?
4) Kaip pasidaryti šeimos herbą?

Pamokos žingsniai i. Skambinti
II. Mokymosi užduoties įprasminimas
III. Naujų žinių atradimas
IV. Atspindys

I. Iššūkis Tikslas: atskleisti emocinė nuotaika vaikai, imkitės darbo.
Užduotis: išsirinkite jums labiausiai patinkančią „saulę“.

10 skaidrė

II. Prasminga
edukacinė užduotis Tikslas: atnaujinti vaikų turimas žinias tema „Šeima“.
Pratimas:
Suformuluokite klausimus pamokos tema, į kuriuos reikia atsakyti.

Mokytojas kelia problemų vaikams.

11 skaidrė

III. Naujų žinių atradimas Tikslas: išmokti naują medžiagą.
Užduotys:
1. Sukurkite asociatyvų masyvą su žodžiu „šeima“.
2. Išsiaiškinkite žodžio „šeima“ kilmę.
3. Papasakokite apie savo šeimą.
4. Įvardinkite draugiškos šeimos požymius.

12 skaidrė

III. Naujų žinių atradimasLegenda
„Kadaise gyveno 100 žmonių šeima,
bet tarp jų nebuvo susitarimo. Jie pavargo nuo kivirčų ir nesantaikos.
Ir taip šeimos nariai nusprendė kreiptis į išminčius, kad jis pamokytų
jiems gyventi kartu. Išminčius įdėmiai klausėsi prašytojų ir
pasakė: „Niekas tavęs nemokys gyventi laimingai, tu privalai pats
supranti, ko tau reikia, kad būtum laimingas. Rašyk ką nori
pamatyti savo šeimą“. Ši didžiulė šeima susibūrė į šeimą
patarimų ir jie nusprendė, kad norint, kad šeima būtų draugiška, reikia gydytis
vienas kitam, laikydamiesi šių savybių: supratimo, meilės,
pasitikėjimas, gerumas, rūpestis, pagalba, draugystė“.

13 skaidrė


5. grupinis darbas. (Darbas su vadovėliu): Raskite atsakymą į klausimą vadovėlyje:
1 grupė – kaip žmonės turėtų gyventi krikščioniškoje santuokoje?
2 grupė – kokia santuokos prasmė judaizme?
3 grupė – kokia santuokos reikšmė islame?
4 grupė – kokia santuokos prasmė budizme?

14 skaidrė

III. Naujų žinių atradimasUžduotys:
6. Skaitykite biblinė istorija ir atsakyti į klausimą: kaip vaikai turėtų elgtis su tėvais?

15 skaidrė

III. Naujų žinių atradimas Nojus turėjo tris sūnus. Po potvynio Nojus pradėjo auginti vynuoges ir gaminti vyną. Kadangi jis buvo pirmasis, jis nežinojo visų vyno savybių. Nežinojau, kad tai ne tik linksmina žmogaus širdį, bet ir atima iš jo savikontrolę bei užmigdo. Nojus išgėrė pagamintą vyną, prisigėrė ir užmigo palapinėje. Kumpis – vienas iš Nojaus sūnų – įėjo į palapinę, pamatė savo tėvą gulintį ant grindų ir, užuot jį pajudinęs ir pridengęs, pakvietė savo šeimą juoktis. Nuo tada vardas Kumpis tapo buitiniu pavadinimu. Naudojamas šiurkštumui žymėti: nejautrus, įžūlus, žemas požiūris į žmones, ypač į tėvus ir mokinius.

16 skaidrė

III. Naujų žinių atradimasUžduotys:
7. Prisiminkite patarles, posakius, eilėraščius apie šeimą.
Kas per lobis – jei šeimoje darna.
Vadovauti namams – nekratykite barzdos.
Kai šeima kartu, siela yra vietoje.
Šeimoje – ir košė tirštesnė.
Vienas lauke nėra karys.
Šeima krūvoje nėra baisus debesis.
Pritvirtinkite našlaitę, kad šventyklą
statyti.


Į viršų