Muzikinė – integruota pamoka „Linksma kelionė“ vidurinei grupei. Muzikinės pamokos „Kelionė į žiemos pasaką“ santrauka (vidurinės grupės vaikams) Muzikinė teminė pamoka žiemos vidurinė grupė

Žiemos laisvalaikio santrauka vidurinė grupė darželis

Muzikinės-teminės pamokos tema „Kaip gyvena paukščiai žiemą?“ konspektas. viduryje ikimokyklinė grupė

Valitova Larisa Vladimirovna, MBDOU Nr. 44 muzikos direktorė, Miasas, Čeliabinsko sritis.
Produkto aprašymas:Ši santrauka bus naudinga muzikos režisieriams ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai, ji skirta įtvirtinti vaikų žinias apie paukščių gyvenimą žiemą. Santraukos turinys paskatins vaikus rūpintis paukščiais žiemos laikas.
Tikslas: vaikų noras rūpintis paukščiais.
Užduotys:
1. įtvirtinti vaikų žinias apie paukščių gyvenimą žiemą;
2. patikslinti „žiemojančių paukščių“, „migruojančių paukščių“ sąvokas;
3. kartoti muzikinis repertuaras apie paukščius.
Įranga: multimedijos projektorius ir ekranas, pristatymas tema "Paukščiai ir gyvūnai žiemą"

Pamokos eiga:

Muzikinis vadovas. Vaikinai, atėjo žiema – šalčiausias metų laikas (ekrane – žiemos peizažas).

Senelis Šaltis stengiasi – priduoda šalčio, pila sniegą. Miške labai šalta, bet gyvūnai šalnų nebijo. Kodėl manote? Kaip jie ruošiasi žiemai? (vaikų atsakymai)
Voverė sėdi šiltoje įduboje ir graužia riešutus. Meška įlipo į duobę ir ten miega visą žiemą. Lapė bėga per sniegą ir uždengia pėdsakus uodega. Ji turi kailinį, storą, šiltą. Kiškiai šildosi, šokinėja per sniego pusnis.
Istorija muzikos vadovas kartu su skaidrių demonstravimu.
Muzikinis vadovas. Tik miško paukščiai negali sušilti.
Kaip paukščiai žiemoja?
Yra žinoma, kad paukščiai
Nėra chalatų,
Jokių flanelinių marškinių.
O jei ilgai sninga,
Ir pūga ilgai pyksta,
Tada, draugai, turite
Mūsų paukščiai yra griežti.
(K. Muhammadi)
Kalėdų Senelis pagailėjo paukščių ir patarė skristi pas žmones. Jie padės paukščiams išgyventi žiemą. Kalėdų Senelis skambino ledo varpu, Pūga atskrido į priekį, kad parodytų paukščiams kelią į miestą. Pūga skuba ir dainuoja savo žiemos dainą.
Muzikos vadovas kviečia vaikus parodyti, kaip skraido Pūga su muzikos instrumentų pagalba.


Muzikinis vadovas.Į miestą atskrido paukščiai. Pasakyk man, prašau, kaip žmonės gali padėti paukščiams?... (Vaikų atsakymai). Jūs ir aš taip pat lesiname paukščius, į savo lesyklėles pilame jiems sorų. O dabar dainuosime apie tai dainą.
Vaikai atlieka dainelę „Mano paukščiai“ (muzika E. Šalamonova)
Muzikinis vadovas. Daugelis paukščių skrenda į mūsų lesyklas. Čia atėjo bulkiukas (šliaužtinukas).


Vyksta ritminis žaidimas „Snegiryok“ (aut. M. Kartušina).
Muzikinis vadovas. Bet atskrido zylė (skaidr.).


Žaiskime su savo zyle – Daša! (Vaikai keliasi apvaliame šokyje, atliekama daina „Zylė“, muzika M. Krasevo)
Muzikinis vadovas. Bet pelėdinis paukštis (slidinėjimas) į miestą neįskrido, liko miške, nes pelėda yra plėšrus paukštis, mintantis smulkiais paukšteliais ir pelėmis. O plunksna šilta ir didelė, todėl miške nešalta ir nealkana. Būkime paukščiai, o aš – pelėda.
Vyksta liaudiškas lauko žaidimas „Pelėda“.
Muzikinis vadovas. Bulkas, zylė ir pelėda yra laukiniai paukščiai, tačiau yra ir paukščių, kurie visada gyvena su žmonėmis. Kas tai per paukščiai? Kokie jų vardai? Teisingai, jie yra naminiai paukščiai. Kokius paukščius pažįsti? (Vištienos skaidrė). Taip, tai vištiena. Ir dainuosime dainą „Viščiukai“ (muzika Filippenko).


Muzikinis vadovas.Žąsys taip pat priklauso naminiams paukščiams (slidas). Žaiskime žaidimą „Baltosios žąsys“ (muzika M. Krasevo)!
Muzikinis vadovas. Tačiau dabar, po ilgos, šaltos žiemos, pagaliau ateina pavasaris (pavasario peizažus vaizduojančios skaidrės).


Visi gyvūnai ir paukščiai laukia jos atėjimo. Kodėl manote?
Vaikai. Nes nutirpus sniegui maisto galite gauti patys.
Muzikinis vadovas.Žiūrėk, štai žvirblis linksmai džiaugiasi atėjus pavasariui! (skaidr.)


Atliekama daina „Žvirblis“ (muzika N. Metlov).
Muzikinis vadovas. vaikinai, pavasarį atskrenda daug paukščių - ir stačiakampių, ir starkių, ir kregždžių (šliaužtinukas). Kaip tie paukščiai vadinami?
Vaikai. Tai migruojančių paukščių.
Muzikinis vadovas. Kodėl jie taip vadinami?
Vaikai. Taip jie vadinami, nes žiemoti skrenda į šiltesnius kraštus.
Muzikinis vadovas. Taigi, vaikinai, kaip vadinami paukščiai, kurie žiemoja mūsų rajone?
Kaip vadinami paukščiai, skrendantys į šiltus kraštus? Kokie yra paukščių, nuolat gyvenančių su žmonėmis, vardai? Kuris iš šių paukščių – žiemojančių, migruojančių ar naminių – ypač sunkus žiemą? Kodėl? (vaikų atsakymai)
Vaikinai, aš paruošiau sorų ir duonos trupinius, o kai šiandien eisite pasivaikščioti, įdėkite juos į savo svetainės lesyklėles!

Ir pradėsime nuo šokio judesių kartojimo.

1. pavasaris - mergaitės pasiėmė sijonus, o berniukai užsidėjo rankas ant diržų. Kojos kartu, pritūpkite ir sukite tik su kūnu į vieną kaimyną, o paskui į kitą

2. rinkėjas - padėkite koją ant piršto, ant kulno, trys lengvi trypti

Rodo judesio progresą

3. žibintuvėliai - dabar atliksite dar vieną judesį, o kurį - sužinosite atspėję mįslę

Apvalus kaip kamuolys

Šviečia kaip žibintuvėlis

Tik jis nešoka -

Labai trapus...

Paėmėme į rankas savo gražius kamuoliukus. Įtempkite rankas taip, tarsi rankose tikrai būtų kamuoliukai. Susuko, parodė, kokie gražūs tavo kamuoliukai.

Rodo judesio progresą

4. šuoliai - sukasi vienas po kito ir šokinėja nuo vienos kojos ant kitos. Keli aukštyn, nugara tiesi.

Rodo judesio progresą

Ir dabar vėl, bet tik pagal muziką. Atidžiai klausomės muzikos ir keičiame judesius muzikos kaitai

Šauniai padirbėta! Man labai patiko, kaip tu šoksi ant eglutės! Jums puikiai sekasi! O dabar, man, eikime po maršu ir atsisėskime ant kėdžių.

Vaikinai, aš neatėjau pas jus tuščiomis rankomis. Atnešiau tau istoriją. Pasakojimas apie snaigę. Norėdami jo klausytis, turite sėdėti taip ( rankos ant kelių, delnai sujungti) ir užmerkite akis. Viskas uždaryta? Tada pradedu. Įsivaizduokite, kad esate žiemos miške. Skrenda gražus, purus, sniego baltumo sniegas. Snaigės skraido ir sukasi. Šoka į gražus šokis. Palauk, kol viena snaigė, pati gražiausia, nukris ant tavo rankos. Atmerkiame akis. Oho! Žiūrėk, pasaka tikrai atgijo. Ir kiekvienas jam turi gražiausią snaigę. O pabandykime nupūsti tavo gražias snaiges nuo rankų? Pažiūrėkime, kaip tai padarysime giliai įkvepia ir pučia snaigę) O dabar kartu. Vaikinai, jūsų snaigės nenupūs, nes jos stebuklingos! Pats gražiausias tau. Ir aš vis dar turiu Kalėdų eglutes. Žiemą jie turi būti šalti. Apvyniokime juos sniegu, kad nesušaltų. 1 eilė su manimi puoš pirmąją eglutę, o 2 eilė su Liudmila Sergejevna – antrąją eglutę.

Pažiūrėkite, kokios gražios tapo mūsų Kalėdų eglutės.

Jūs padarėte viską, vaikinai, apvyniojote juos sniegu. Dabar jiems šilta ir ne nesušals, kol laukia Naujieji metai.

Vaikinai, ar Naujieji metai yra liūdnos ar linksmos šventės? Ar tau patinka tai žiemos šventė? Kam? Aš taip pat myliu Naujuosius metus.

O dabar siūlau pasiklausyti dainos „Linksmų naujųjų metų“ ir nustatyti jos charakterį.

Atlieka dainą „Merry New Year“

O kokio veikėjo ši daina dabar išmoksime iš žaidimo. Aš pasakysiu žodžius, jei jie tinka dainai, tada jūs pagaunate šį žodį savo rankose, o jei jis netinka, nieko nedarykite, tiesiog sėdėkite. Būkite atsargūs – gaukite tik tuos žodžius, kurie tinka mūsų dainai.

Pensijos nuotaika buvo: pasakiška, liūdna, iškilminga, linksma, griežta, magiška, griežta, džiaugsminga, pikta, maloni

Dabar siūlau kartu su manimi dainuoti šią dainą šiame personaže. Ir trečioji eilutė yra lygiai tokia pati kaip pirmoji. Dainuoti dainą su vaikais

Buvo gera daina. O dabar leidžiamės į žiemos keliones! Skrysime lėktuvais! Pirmiausia skris merginos, paskui vaikinai.

lėktuvo žaidimas

Vienas, du, trys – kuo greičiau surinkite apskritimą.

Vaikinai, pasakykite man, kas buvo įdomaus pamokoje?

Mes su tavimi... ką? Papuošk medžius!

Ir kur mes skridome? Į kelionę aplink pasaulį!

Kokie jūs geri bičiuliai! skrisiu pas žiemos miškas ir papasakokite mano snaigių draugams ir miško gyventojams, kaip įdomu jūsų darželyje ir kaip gerai čeburaškių grupės vaikai ruošiasi Naujiesiems metams! Dėkoju Jums už bendradarbiavimą. Išsirikiuokite prie įėjimo. Greitai pasimatysime!

Borodavina Irina Michailovna

MBDOU lopšelis-darželis Nr.38 Samara

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos santrauka

vidurinės grupės „Muzikos“ srityje

Tema: "Žiema yra grožis".

Tikslas: pažvelgti į žiemą

Užduotys:

Skatinti vaikus būti kūrybiškus figūriniais judesiais;

Ugdyti vaikų grožio jausmą, orų reiškiniai, žiemos sezonas;

Ugdykite ritmo pojūtį, kvėpavimą, smulkiosios motorikos įgūdžius rankos;

Ugdykite dėmesį, gebėjimą reaguoti į frazės pabaigą;

Formuoti gebėjimą derinti žodžius su judesiais.

Švietimo sričių integracija:

muzika, sveikata, sauga, grožinė literatūra, bendravimas.

Įranga: muzikos centras, TV, skaidrės, snaigės.

Muzikinė medžiaga:

1.P.I. Čaikovskio „Dražų fėjos šokis“

2. Dainuok " Žiemos pramogos»

3. A. Vivaldi „Žiema“ (1 val.)

4. A. Filippenko „Atėjo žiema“

5. P. I. Čaikovskis „Sniego dribsnių valsas“

6. R.N.P. "Kaip plonas ledas"

Preliminarus darbas:

Prisiminkite dainą A. Filippenko „Atėjo žiema“

Išmokite dainų žaidimą „Kaip plonas ledas“

Susipažinkite su M. Kartušinos dainavimu „Žiemos linksmybės“

Tiesiogiai ugdomosios veiklos logika

Vaikai įeina į salę skambant P.I. Čaikovskio „Dražėjų fėjos šokis“, atsisėskite.

Muzikos vadovas užmeta mįslę:

Sujaukė kelius

Papuošė langus.

Suteikė džiaugsmo vaikams

Ir ji važinėjo rogutėmis. (Vaikai atsako-žiema)

Muzikos vadovas. Teisingai, žiema. Ar tau patinka ziema? Kodėl? (vaikų atsakymai)

Klausa „Žiema“ (ištrauka iš 1val.) A. Vivaldi. Žiemos skaidrių demonstracija. Muzikos fone muzikos vadovas skaito eilėraštį:

Tu, žiema, graži mergina,

Tu esi karalienė, meistrė,

Apėmė visus laukus

Pudruotas sidabru.

Les apsirengusi savo apranga -

Sniego kepurės guli.

Ir myliu žiemą

Ledo veidrodžiuose.

Muzikos vadovas: Ką girdėjai šioje muzikoje? Kokia čia žiema? (vaikų atsakymai). Vaikinai, ar jums patinka vaikščioti žiemą? Ką veiki pasivaikščiodamas? (vaikų atsakymai). Taigi greitai eikime pasivaikščioti ir pasivažinėti rogutėmis, bet pirmiausia dainuojame giedoti „Žiemos linksmybės“(žingsnis po žingsnio aukštyn ir žemyn, žingsnius rodant ranka).

Dainos atlikimas A. Filippenko „Atėjo žiema“. su judesiais tekste.

Muzikos vadovas: Vaikinai, pažiūrėkite pro langą, kai krenta sniegas. Jis toks purus, lengvas ir labai gražus. Sniegas yra daug snaigių. Pasakyk man, kas yra snaigės? (vaikų atsakymai)

Pratimas kalbiniam kvėpavimui lavinti „Snaigė“ N. Niščeva

Snaigės sukasi vaikai atlieka judesius pagal tekstą

Šaltame ore

Nukristi ant žemės pritūpkite lėtai, rodydami sklandų

Nėrinių žvaigždės. krintanti snaigė

Štai vienas nukrito

Ant mano delno.

O ne, snaigė!

Palauk truputį! vaikai įkvepia pro nosį ir atsargiai

pučiantis ant snaigės.

Muzikos vadovas: O, žiūrėk, viena snaigė įskrido į mūsų salę ir kviečia šokti (dalina vaikams snaiges).

Šokių improvizacija pagal muziką „Snaigių valsas“ iš P. Čaikovskio baleto „Spragtukas“. Spektaklį lydi skaidrių demonstravimas ir eilėraščio skaitymas:

Snaigės krenta, sukasi,

Visi guli kaip kilimas ant žemės.

Frost meistriškai pagamintas

Jis iškirpo juos iš nėrinių.

Viskas vienodos spalvos

Bet, patikėkite, dvynių nebūna.

Panašių čia nerasi.

Frostas bandė, ir ne veltui.

Muzikos vadovas: Štai kiek sniego turime! Visi keliai ir takai buvo padengti. Žaiskime su tavimi ir dainuokime dainą "Kaip plonas ledas"

Dainos pastatymas.

Muzikos vadovas: Vaikinai, ar jums patinka gaminti sniego senius? Kas jiems nutiks pavasarį? (vaikų atsakymai). Įsivaizduokime, kad esame sniego seniai ir atėjus pavasariui pradedame tirpti.

Atsipalaidavimas prie ramios instrumentinės muzikos.

Pirma, sniego senio galva ištirps (nuleis galvą),

Tada rankos ir kojos ištirps (pritūps),

Ir sniego senis pavirs bala (jie guli ant grindų),

Bet ateis žiema ir vaikai sukurs naujus sniego senelius! (Kelkis)

Muzikinis vadovas. Ir tuo mūsų žiemos pasivaikščiojimas baigtas. Iki pasimatymo, vaikinai! (Vaikai eina į grupę).

Julija Vorobjova
Abstraktus muzikos pamoka vidurinėje grupėje „Zimushka-winter“

Pamoka vidurinėje grupėje« Zimushka-žiema»

Programinės įrangos turinys. Supažindinkite vaikus su tapybos rūšimi – peizažu.

Muzikos taisymas. - padarė. žaidimai "Atpažinkite dainą pagal ritminį modelį".

Išmokykite vaikus atskirti mūzų nuotaiką. darbai. Grynai intonuokite dainos melodiją. Fiksuokite šokio judesius grafiniu piešiniu

Preliminarus darbas.

Raskite žiemos peizažus iš siūlomų rusų menininkų paveikslų

Prisiminkite (mokytis) rusų poetų eilėraščiai apie žiemą

Pamokos eiga

Vedos. Vaikinai, prisijunkite prie mūsų šiandien grupė iš miško atkeliavo snaigė

Ji kviečia jus į savo žiemos mišką.

Vaikai eina į salę

Vedos. Vaikinai, pažiūrėkite, kiek čia paveikslų ir kas ant jų pavaizduota

Vaikai. Miškas, medžiai, laukas

Vedos. Vaikinai, jei nuotraukoje matome gamtos vaizdą. Toks

paveikslas, kurį vadiname kraštovaizdžiu

Vedos. Koks metų laikas pavaizduotas šiose nuotraukose?

Vaikai Žiema

Vedos. Vaikinai, rinkitės nuotraukas su žiemos įvaizdžiu

Vaikai pasirenka ir pritvirtina snaigę prie pasirinktų Vedų paveikslėlių

Vedos. Vaikinai, jūs ir aš mokėme eilėraščius apie žiemą. Prisiminkime kokius.

Prisiminkite eilėraštį. S. Jesenina „Žiema dainuoja – šaukia“

Žiema dainuoja - šaukia,

Apšiurę miško lopšiai

Pušyno žiedavimas

Aplink su giliu ilgesiu

Plaukimas į tolimą kraštą

Pilki debesys Ir kieme pūga

Pasiskirsto kaip šilko kilimas,

Bet skaudžiai šalta

Žvirbliai žaismingi

Kaip našlaičiai vaikai

Susiglaudęs prie lango

MR vaikinai Tačiau apie žiemą mums pasakoja ne tik poetai ir menininkai. Galiu papasakoti apie žiemą muzika

Klausantis P. I. Čaikovskio. "Žiemos rytas"

M. R. Kokia nuotaika perteikiama muzika?

Vaikai: trikdo, liūdna, žiema.

M. R. Ką muzika iš prigimties?

Vaikai: Muzika greita, pūga, dygliuotas.

globėjas: Per tokią pūgą paukščiai limpa prie namų, skundžiamai čiulba. Ir pūga vis stiprėja

Vedos. Sniego turėjo būti daug

Varveklių garsas

Vedos. O vaikinai, girdi... atrodo, kad mūsų varvekliai kabo ant beržų ir dainuoja dainą (parodyti nuotrauką su beržais)

Vedos. Kaip atrodo šis piešinys?

Vaikai. Mūsų daina "Dangus yra mėlynas"

Vedos. Gana teisus. Tai mūsų mažoji giesmė

M. R. Dainuokim tai.

Vedos. O dabar siūlau išdėstyti šios dainos ritminį modelį. Ištraukiame stovą iš savo stebuklingos kišenės ir mūsų "magija" juosteles

Vaikai gauna

Vedos. O dabar pabandykime savo juostelėmis išdėlioti šios dainos ritminį modelį

Vaikai ant padėkliukų išdėsto dainą "Dangus yra mėlynas"

Vedos. išdėlioja jį ant molberto

Vedos. tikrina vaikų veiklą

Dainavimas "Dangus yra mėlynas"(-pakeisti aukštį) bandyk groti metalofonu?

Daina « Zimushka yra linksmas» muzika ir sl. N. Muryčeva: įtvirtinti vaikų gebėjimą melodingai dainuoti vidutinio tempo, pavieniui, kad būtų pasiektas aiškus ir aiškus žodžių tarimas. Pasiūlykite dainuoti judesiu.

O dabar snaigė kviečia visus vaikinus šokti. Prieš pradedant šokti, siūlome prisiminti šio šokio judesių seką. Su mokytoju ant molberto išdėstykite judesių schemą

Šokis "Geras vabalas"

Schema: 1. Bėgimas. 2. Plojasi 3. Berniukas klūpo, mergina laksto aplink jį 4. "Išplaukė"

Vedos. O, vaikinai, atrodo, kad čia kažkas ateina pas mus.

Pasirodė sniego moteris

Vedos. O vaikinai, žiūrėk, pas mus atėjo sniego senelis

Apvalus šokis – žaidimas "Sniego moteris"

Susijusios publikacijos:

Priekinės pamokos santrauka parengiamojoje kompensacinės orientacijos grupėje „Zimushka-winter“ Darbo su vaikais forma: žaidimas – kelionės. Tema: "Zimushka - žiema". Ugdymo sritys: Kalbos raida; Kognityvinė raida;

Muzikinės pamokos antrajai jaunimo grupei „O tu, žiema-žiema“ santrauka Tikslas: užpildykite vaikų gyvenimus teigiamų emocijų siejamas su suvokimu muzikinių, poetinių ir meniniai vaizdaižiemos. Tikslas:.

FTsKM vidurinės grupės „Zimushka-winter“ GCD santrauka„Zimushka-winter GCD“ santrauka Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie žiemą, žiemos renginiai, linksmi, žieminiai rūbai. Užduotys: Edukacinės: -Mokyti.

Vidurinės grupės „Zimushka-winter“ edukacinės veiklos santrauka Pagal muzikinis akompanimentas(pūgos kauksmas) grupėje yra mokytojas su žiemos kostiumu. Mokytojas: Sveiki vaikinai! Tu žinai kas.

Atviros tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje santrauka "O tu esi Zimushka-Winter!" ATVIRTOS TIESIOGINĖS UGDYMO VEIKLOS VIDURINĖJE GRUPĖJE SANTRAUKA "O tu esi Zimushka-Winter!" Tikslas: išmokyti vaikus piešti žiemą.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos, skirtos kalbai lavinti vidurinėje grupėje „Zimushka-winter“, santrauka. Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga„Kombinuoto tipo darželis Nr. 98“ savivaldybė miestai.

Vidurinės grupės logaritminės pamokos santrauka

Tema: "Žiema-žiema"

Programos turinys:

1. Ugdykite ritmo pojūtį ir klausos dėmesį.

2. Išmokite derinti judesius su muzika ir poezija.

3. Iškvėpkite ilgą ir sklandų iškvėpimą, nustatydami teisingą „U“ garso artikuliaciją.

4. Ugdykite judesių tikslumą ir koordinaciją.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Lauke žiema, kieme daug sniego. Koks sniegas vaikinai? (balta, pūkuota). Žiemą galima žaisti sniego gniūžtėmis, slidinėti ir čiuožti. Pasiklausykime dainos apie žiemą.

1. Klausytis dainos apie žiemą.

Pedagogas: Žiemos pagalbininkų nesimato – nėra sniego debesų, snaigių, šalnos, pūgos. Padėkime Zimuškai, suraskime jos pagalbininkų.

2. Žaidimas-šokis „Debesis“Išmokite išgirsti muzikos pokyčius ir
pereiti prie kito judesio.

Vaikai tampa ratu - tai yra didelis debesis, ploja rankomis ir sako: „Plok, ploji, ploji (/// /// ///)“ Tada susijungia rankomis ir mažais žingsneliais susiaurina ratą. (Debesų mažėja). Debesis pradeda gerti vandenį ir tampa didesnis, vaikai plečia ratą. Mokytojas: Mes radome debesį, ir snaigės nukrito iš jo ant žemės, kokios snaigės? (balta, maža, šalta)

Ką gali padaryti snaigės? (Apskritimas, skristi, kristi.)

Mes virstame snaigėmis.

3. Kalba su judesiu.

Pirmasis, kuris nukrenta (nuleiskite rankas, sulenkite alkūnes

nuleiskite rankas nuo dangaus snaigės)

Plaučiai sukasi, (suka)

Kaip pūkas,

Lėtai, sklandžiai (bangos priešais jus)

Jie atsigulė ant žemės,

Baltas kilimas (sėdėti ant vieno kelio)

spindi po kojomis.

  1. Psichogimnastika.Mokytojas: Buvo daug sniego,
    taigi mums visiems smagu gera nuotaika -
    šypsokis. Galite mūvėti pirštines ir žaisti
    sniego gniūžtės. Ką daryti, jei sniego gniūžtė pataikė į veidą? Mes
    liūdnas? Kaip? - parodyk, kokiu veidu mes tapsime -
    liūdnas (liūdesio emocija) arba piktas – vaikai susiraukia

antakiai vaizduoja pykčio emociją.

Bet mes esame vaikai išsilavinę, mes vienas kito nenuliūdinsime. Į lanką messime sniego gniūžtes.

  1. Žaidimas „Pataik į taikinį sniego gniūžte“

Mokytojas: Norėdami pagaminti sniego gniūžtę, turite pasilenkti, pasiimti sniegą ir padaryti sniego gniūžtę, tada siūbuoti ir patekti į lanką.

Mokytojas: Klausyk. čia skraido pūga ir vėjas?

Vaikai bėga ir sėdi ant kėdžių.

  1. Klausytis ištraukos
    P.I. Čaikovskio „Metų laikai“ „Žiema“
  2. Ilgo ir sklandaus iškvėpimo vystymas,
    nustatyti teisingą garso "U" artikuliaciją
    Pratimas "Pūga"
    Dainavimas ir išėjimas
    balsai, fiksuojant sąvokas „tylus“ ir „garsus“
  3. Savęs masažas.

Mokytojas: Taigi mes radome pūgą ir atrodo, kad šaltis sustiprėjo! Sušildykime ausis ir nosį.

Lauke šalta! ( rodomasis pirštas masažas

taškas tarp antakių)

Ei, geriau patrinkite nosį (tas pats iš kitos pusės)
Sušildykite smakrą (taško, esančio po apatine lūpa, masažas)
Visi netrukus nusišypsojo (į kitą pusę)
O akis trinsime draugiškiau (sukamaisiais judesiais ties smilkiniais)
Dar smagiau, smagiau. (Kitoje pusėje)

Nagi, paėmėme ausis (nykščiai už ausų)

Mums nereikia daužyti kibirų (sukamaisiais judesiais)

Sukiojo, suko

Štai sušilusios ausys!

Sušildome kiekvieną pirštą (nuimame žiedą nuo kiekvieno piršto)

Stipriai triname.

  1. Pirštų gimnastika.

Iš draugo pirštų (delno kampas)

Sulenkite bokštą

Tai vartai (delnai priešais jus)

Tai yra pilis (sukryžiavę pirštus)

Tai langas (akiniai)

Tai vamzdis (pakelkite rankas aukštyn)

Visi laukiniai gyvūnai (delnai priešais jus, šaukiantys judesiai)

Greičiau čia.

O briedis čia raguotas, (sukryžiuok delnus)
O lokys gauruotas, (suspauskite ir atlaisvinkite pirštus)

Ir dygliuotas ežiukas (supinkite pirštus)

Mažoji voveraitė šoklus. (2 plojimai)

Štai mažas baltas zuikis, (zuikio ausys)
Čia yra raudonoji lapė, (lapės snukis)
Ir pilkas vilko jauniklis (vilko „nagai“)

Ir pilka pelė. (pelės snukis)

10. Klausos dėmesio ritmo pojūčiui ugdymas kalbos medžiagoje.

Mokytojas išdalina vaikams muzikos instrumentai(marakasai, barškučiai) Vaikai tampa savavališkai.

Mokytojas: Taigi mes radome žiemos pagalbininkų. Dabar pažiūrėkime, kaip gerai žinote žiemą? Atidžiai atsakykite į klausimus ir atsakykite „taip-taip, taip-taip-taip“ arba „ne-ne, ne-ne-ne“.

Ar medžiai pumpuoja žiemą?

Ar meška žiemą miega duobėje?

Ar paukščiai lizdus kuria žiemą?

Ar žiemą lapai žali?

Ar po žiemos ateis pavasaris?

  1. . Pamokos santrauka

Mokytojas: Taigi mūsų kelionė baigėsi. Laikas grįžti prie darželis. Zimushka - žiema buvo labai patenkinta tokiais pagalbininkais.

Konkursas „Geriausias scenarijus, pramoga, produkcija“

Pareigos: mokytojas logopedas

Darbo vieta: MBDOU Nr. 243 "Dubravushka"

Vieta: Rostovas prie Dono, Rostovo sritis, Rusijos Federacija



Į viršų