Praktika su muzikos instrumentais. Pamokos „Įvadas į muzikos instrumentus“ santrauka

Tikslas: parodyti vaikams įvairius muzikos instrumentus, apibendrinti ir pagilinti vaikų gyvenimo idėjas apie jau žinomus muzikos instrumentus.

Užduotys: plėsti ir apibendrinti vaikų muzikinę ir klausos patirtį, jų idėjas apie muzikinė kultūra, lavinti tembrinę klausą, gebėjimą atpažinti instrumento garsą.

Pirmaujantis: Mieli svečiai, šiandien pakvietėme jus į muzikinis pokalbis skirta muzikai ir muzikos instrumentams.

Kasdieniame gyvenime žmogų supa daugybė garsų ir triukšmo. Vieni mus erzina, prie kitų taip pripratę, kad tiesiog nekreipiame į juos dėmesio, kiti glosto ausį. Kokį triukšmą žinote?

Mums tai patys įprasčiausi garsai, bet kompozitorius savo dovanos dėka juos paverčia muzika, pjese, daina.

"Muzika gyvena visur" Semerin

Vėjas vos girdimas.
Liepa atsidūsta prie sodo -
Jautri muzika gyvena visur -
Jums tereikia klausytis.
Paukščiai pasitinka saulėtekį.
Kregždė džiaugiasi saule!
Jautri muzika gyvena visur.
Jums tereikia klausytis.

Įraše skamba Griego pjesė „Rytas“.

Pirmaujantis: Muziką kuria kompozitorius, o tai jam padeda muzikos instrumentai. Kokius muzikos instrumentus žinai?

Kai buvau maža, mama mane nuvedė į įdomią didelę dėžę. nuostabi nuotrauka pasirodė prieš mane! Mediniai plaktukai žaidė kažkokį žaidimą su metalinėmis stygomis. Buvo daug. Plaktukai palietė stygas ir staiga, tarsi išgąsdinti, atšoko. Ir stygos ūžė nuo įnirtingų plaktukų atakų. verkė. tarsi palietę greitųjų, jie švelniai dainavo švelniai prisilietę, juokėsi ir džiaugėsi, piktinosi, liūdėjo ir dūsavo. Visas žaidimas vadinosi pianinu.

Ir tada vieną dieną nugirdau dviejų instrumentų pokalbį. Tai buvo fortepijonas ir fortepijonas.

Fortepijonas paaiškino: Mano vardas kilęs iš dviejų itališkų žodžių – forte ir piano. Rusiškai mane turėjo vadinti Gromkotikho.

Ir jie mane vadina karališkuoju, o tai reiškia karališką. Mane sukryžiavo trijų tipų muzikos instrumentai: Stygų tipas. Klaviatūros rūšis, būgnai.

Mano paties tėvas yra kilmingas klavesinas. Iš jo paveldėjau savo išvaizdą ir širdį – klaviatūros mechanizmą. Mano mama yra cimbolai. Muzika jame skamba nuo lazdelių smūgių į stygas. Tai labai senovinis įrankis. O italų meistras Bartolomeo Cristofori mane padarė. O dabar stoviu didelėse koncertų salėse. O dabar pasiklausykime, kaip kalba mūsų kilnus pianinas.

Fortepijono katedros studentė atlieka P.I.Čaikovskio „Valsą“ iš baleto „Miegančioji gražuolė“.

Iš tolo pasigirsta švelnūs smuiko garsai.

Pirmaujantis: Aš tave atpažinau! Esate garsus smuikas. Kuris kitas muzikos instrumentas dainuoja sielingiau, mieliau nei mažas smuikas. Atrodė, kad kažkas švelnaus ir šilto palietė mano širdį. Ir mano širdis netapo.

mano Rusiškas vardas– pyptelėjimas. Angliškai – giga, t.y. kumpis (atrodė kaip kumpis – kiaulienos gabalas).

Kur tik smuikas nedainavo. Ji buvo siaubingai lengvabūdiška. Ir ji buvo čigonų tabore, ir madingame restorane – kur šokiai ir aš – pasakojo ji. Ji visada buvo šokių mokytojo žinioje. Jis paslėpė jį palto kišenėje. Ir padarė ją tokią, kokia ji yra dabar italų meistrai Amati. Stradivari, Guarnenri. Ir suteikė jai dieviško grožio balsą.

Styginių katedros studentės atliekama, skamba „Stebuklingas choras“ iš Weberio operos „Stebuklingasis šaulys“

Pirmaujantis: Vaikinai. Pažiūrėkite į Bajaną – koks gražus vyras!

Šio įrankio siela – specialus pneumatinis įrenginys. Varomas suslėgtu oru. Įpučiamas oras ir vibruoja elastingos metalinės plokštės – liežuvėliai. Mygtukas akordeonas atvers sielą – liežuviai linksmai šoka, o jei nuliūdina, tai liežuviai dreba mintyse. Bajanas kilęs iš senovės Rusijos Tulos miesto. Jį sukūrė meistras P. Sterligovas ir suteikė jam išdidų epinį vardą. Nes jam būdinga herojiška jėga ir jis gali groti bet kokią muziką. Dažnai po juo dainuojamos dainos, dainos.

Koncertuoja akordeonistų duetas.

Pirmaujantis: Ten gyveno balalaika. Ji mėgo pokštauti ir šnekučiuotis. Ji susidraugavo su linksmais žmonėmis – apvaliuose šokiuose, šventėse. Viskas būtų vykę taip, bet ji turėjo varžovę – laimingą užjūrio septynstygę gitarą. Jie pradėjo pamažu pamiršti mūsų juoką. Vis labiau jiems patiko švelni, apgalvota gitara. Kiek nuoširdžių romansų galima padainuoti su gitara!

Mokiniai atlieka A. Rybnikovo romansą „Aš tavęs niekada nepamiršiu“

Pirmaujantis: Dombra yra kazachų liaudies instrumentas. Dombra naudojamas kaip solo ir kaip ansamblio instrumentas. Jis turi kriaušės formos korpusą ir labai ilgą grifą. Žmonės sukūrė legendą apie dombros kilmę. Seniai gyveno du broliai. Jauniausias turėjo dombrą, kuriuo mėgo groti. Vyresnysis brolis buvo labai išdidus, pasipūtęs. Jis nusprendė pastatyti tiltą. Kol statė tiltą, jaunesnysis brolis visą laiką grojo dombra. Vyresnysis brolis supyko, išplėšė jaunesniajam iš rankų dombrą ir daužė į akmenis. Tik uolos uolose liko dombros įspaudas... Praėjo daug metų. Žmonės rado šį įspaudą ir pradėjo ant jo gaminti naujus dombrus.

Kurmangazy kui "Balbyrauyn" atlieka dombros ansamblis.

Pranešėjas Taigi susipažinome su muzikos instrumentais, o dabar pasiklausykime mūsų mokyklos mokinių ir mokytojų atliekamų muzikinių kūrinių.

Vyksta nedidelis koncertas, kuriame koncertuoja mokytojai ir mokiniai.

Pirmaujantis: Baigdami norime pasakyti jums palinkėjimą rusų kompozitoriaus D. D. Šostakovičiaus žodžiais: „Mylėkite ir studijuokite didįjį muzikos meną. Tai atvers jums visą aukštų jausmų pasaulį. Tai padarys jus dvasiškai turtingesnius, tyresnius, tobulesnius. Muzikos dėka atrasite savyje naujų, anksčiau nepažintų stiprybių. Pamatysite gyvenimą naujais tonais ir spalvomis.

Bibliografija

1. Kazachstano muzikos instrumentai. Almatykitap 2006, K.Konyratbay
2. Muzikos instrumentų pasaulyje. Gazaryan S.S. 2-asis leidimas - M.: Švietimas, 1989 m.
3. Pasakojimai apie rusų liaudies instrumentus. Vasiljevas Yu., Širokovas A. 1986 m
4. Fortepijono gimimas. Markas Silberquitas. 1984. Leidykla: sovietų kompozitorius

Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga bendrojo raidos tipo darželis Nr.28 „Aistenok“ Podolskas

Pagrindinės edukacinės veiklos santrauka muzikinis išsilavinimas rengiantis
į mokyklos grupę

Tema: Pažintis su muzikos instrumentais«
Skamba styga.
»

Atlieka MDOU Nr. 28 „Aistenok“ muzikos vadovas
Musina Irina Michailovna

Podolskas 2016 m

Mažasis vamzdelis, būgnas ir
Skamba styga.

Tikslas : Vaikų supažindinimas su muzikos instrumentų istorija.

Užduotys :

    Supažindinti vaikus su įvairiomis priemonių grupėmis;

    Pažink garsą;

    Sukelti susidomėjimą tolimesniu muzikos istorijos ir muzikos instrumentų tyrinėjimu

    Suteikite džiaugsmą ir malonumą susipažinę su muzikos menu.

Muzikos kambario įranga: kompiuteris, projektorius su ekranu, du ekspoziciniai stalai su muzikos instrumentais, išdėstyti grupėmis. Plokštelė, būgnas, smuikas.

Pamokos eiga

(1 skaidrė) Vaikai įeina į salę skambant muzikai, apžiūri parodą su instrumentais, atsisėda ant kėdžių. Kėdės yra išdėstytos puslankiu priešais ekraną.

PONAS: (dainuoja) Sveiki bičiuliai!

Vaikai: (dainuoti) Sveiki!

PONAS:Šiandien turime neįprastą verslą. Šiandien noriu jus supažindinti su savo draugais ir labai noriu, kad su jais susidraugautumėte. Norėti? (Taip) Gerai tada...

(2 skaidrė) Kartą, labai seniai, kai nė vienas iš jūsų nebuvo gyvas (3 skaidrė), taip, tačiau tavo tėvų taip pat nebuvo (4 skaidrė) ir seneliai taip pat (5 skaidrė). Automobilių nebuvo (6 skaidrė), lėktuvas (7 skaidrė), kompiuteriai (8 skaidrė) ir internetas (9 skaidrė), nebuvo net metro ir tramvajaus (10 skaidrė). Apskritai, nebuvo nieko, išskyrus labai graži gamta, laukiniai gyvūnai ir žmonės (11 skaidrė). Taigi vieną dieną, (12 skaidrė) vienas žmogus išėjo į medžioklę (nes suvalgė tai, ką gaudavo medžioklėje arba pats augino) prie sraunios upės. Bet... pamiršęs alkį, sustojo išgirdęs nuostabius garsus. Jo „vakarienė“ seniai pabėgo (13 skaidrė), ir jis vis dar stovėjo, sužavėtas šio paslaptingo, iš niekur paimto garso.

(14 skaidrė) Tai pasigirdo neįtikėtinas vėjo garsas, įsipainiojęs į nendres. Kamyshas paskelbė tikriausias melodijas. Tik žmogus nežinojo, kaip atsiranda tokia nuostabi muzika.

Vyriškis nupjovė vieną nendrę ir įpūtė kaip vėjas. (15 skaidrė) (groju nendrine fleita). IR… o stebuklas! Štai, muzika! O Vamzdis (kaip jis ją vadino) vos gimusi iškart pradėjo linksmintis ir visaip žaisti. (groju nendrine fleita). Vyriškis apsidžiaugė, kad jam taip puikiai pavyko sutramdyti vėją ir jam tai pavyko.

Tačiau Little Piper buvo nuobodu vienai ir ji grojo liūdną melodiją. (groju liūdną melodiją nendrine fleita) Lauke lijo ... (16 skaidrė). Ir tada vyras išgirdo griaustinį. Jie buvo girdėti toli, toli, ir vyras nusprendė, kad reikia pabandyti sutramdyti griaustinį. Bet kaip tai padaryti? Radęs gyvūno odą, užtraukė ant seno kelmo ir trenkė ranka. (paimu būgną). (17 skaidrė) Ir tada iš po jo rankų išskriejo garsas, lygiai kaip tas pats griaustinis.

(18 skaidrė) Little Pipe ir BUGNAS – kaip vyras pavadino šį instrumentą – pradėjo labai nuotaikingai kartu groti. Kaip nuostabu būti draugais!

(19 skaidrė) Kartą eilinėje medžioklėje vyras, paleidęs strėlę, išgirdo svyruojančios lanko stygos garsą. Jos vibracija jį taip nustebino ir nustebino, tarsi žvelgtų į giliausius sielos kampelius. Jis norėjo pakartoti šį garsą ir medžioklei pradėjo naudoti lanką kaip muzikos instrumentą. (20 skaidrė) Tada jis užtraukė ant lanko daugybę įvairaus ilgio ir storio stygų (taip jis vadino lanką). Rezultatas buvo instrumentas, kurį jis pavadino LIRA. (21 skaidrė)

Praėjo metai, dešimtmečiai, šimtmečiai ir epochos. (22 skaidrė) Little Pipe, Lyra ir jų Tikras draugas Būgnas kartu ėjo per laiką, lydėdamas žmogų šiuo keliu. (23 skaidrė) Vyras labai įsimylėjo muziką ir kaskart stengdavosi ja papuošti savo gyvenimą.

(24 skaidrė)Žmogus visur naudojo Pipą – džiaugėsi ir liūdėjo su ja, dirbo ir ilsėjosi. (25 skaidrė) Laikui bėgant, Little Pipe pasirodė seserys ir broliai. (26, 27, 28 skaidrės) At skirtingų tautų tai buvo įvairūs pyptelėjimai, vamzdžiai, purkštukai, žaleikai, ragai, dūdmaišiai ir fleitos. (29 skaidrė) Tačiau šis neįprastas instrumentas vadinamas Alpių ragu. Jo ilgis siekia 5 metrus! Klausykite, kaip tai skamba.

(30 skaidrė) Išeikime su tavimi ant kilimo ir pažaiskime. Užsukite į ratą. Girdėjote, kad garsai yra stiprūs ir ... (tyliai), aukšti ir ... (žemai), ilgi ir ... (trumpi). Dabar eisime ratu pagal muziką ir kartosime paskui mane tam tikrą judesių seką. Būk atsargus! (Po žaidimo vaikai sėdi ant kėdžių)

(31–37 skaidrės) Prie Lyros Resounding Bowstring prisijungė jos artimieji: gusli, arfa, cimbolai, liutnia, gitara ir mūsų rusiška balalaika. (38 skaidrė) Tačiau vyras norėjo pratęsti mažosios Lyros skambesį ir sugalvojo Lanką – specialią lazdelę su ištemptais plaukais. Tam geriausiai tiko arklio plaukai. Jos pagalba styga virpėjo ir skambėjo tol, kol pakako lanko ilgio. (39, 40 skaidrės)Žmogus tokius instrumentus vadino altais. Jos tapo vyriausiomis gražuolės seserimis (41 skaidrė) SMUIKAI – kaprizingiausias ir gražiausias žmogaus sukurtas instrumentas. (Aš groju smuikuAVE MARIJABach-Gounod)

(42 skaidrė) Senoviniai muzikos instrumentai labai pasikeitė: „Little Pipe“ virto visa pučiamųjų instrumentų šeima, kuriai vadovauja karalienė fleita. (43–46 skaidrės). Mūsų senas draugas būgnininkas (47 skaidrė) taip pat įgijo daug giminaičių: tai buvo įvairūs tamburinai, tamburinai, tom-tomai, cimbolai, timpanai, ksilofonai, metalofonai ir daug, daug kitų. Skambanti lanko styga tapo iš karto dviejų didžiulių šeimų protėviu (48, 49 skaidrės)- styginiai plėšomi ir lenkiami styginiai muzikos instrumentai. (50 skaidrė) Kita styginių instrumentų šeima yra klavišiniai (mušamieji, plėšiami, pučiamieji) instrumentai – klavesinai, fortepijonas, akordeonai ir kt.

(51, 52 skaidrės) Visi jie iki šiol draugauja vieni su kitais ir su žmonėmis. Jie mokėsi skambėti visi kartu liaudies ir simfoniniame orkestre, senąja liaudies ir klasikine maniera, modernia ir Pop muzika. (53 skaidrė) Groju smuiku S. Joplin „Variety Artist“

(54–56 skaidrės)Žmonės vis dar sugalvoja vis naujų muzikos instrumentų formų, tačiau visi jie yra tiesioginiai Little Pipe, jos draugės Būgnininkės ir jų draugo Little Sounding Bowstring palikuonys.

Vaikinai, mūsų šiandieninė kelionė į nuostabi šalis muzika ir jos ištikimieji tarnai – muzikos instrumentai. Kokie instrumentai jums buvo nepažįstami? (vaikų atsakymai), o kuris iš jų jums įsiminė labiausiai? (vaikų atsakymai), o kurioms šeimoms priklauso jūsų įvardinti instrumentai? (vaikų atsakymai). Puiku vaikinai! Ar jums patiko mūsų magiška kelionė? (vaikų atsakymai) Ir man taip pat labai patiko. Jūs labai įdėmiai manęs klausėtės ir aktyviai dalyvavote mūsų pokalbyje. Dar kartą žvilgtelkime į mūsų muzikos instrumentų parodą ir trumpam atsisveikinkime.

(dainuoti)"Sudie, vaikai!"

Vaikai: (dainuoti)"Sudie!"

Skambant muzikai, vaikai išeina iš muzikos kambario.

Tikslas:

Sąlygų, palankių vaikų kūrybinei veiklai didinti, muzikiniam akiračiui plėsti, domėtis visomis muzikinės veiklos rūšimis, sudarymas.

Švietimas:
Įtraukite vaikus į teisingą užduočių atlikimą, ugdykite nuolatinį dėmesį jas atlikus.
Ugdykite gebėjimą taisyklingai įvardyti triukšmo instrumentai, ritmingai juos grokite, klausykite vieni kitų.
Praturtinti leksika vaikai.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pažintis su muzika įrankiai

Tikslas:
Muzikinių gebėjimų ugdymas grojant triukšmo instrumentais.
Sąlygų, palankių vaikų kūrybinei veiklai didinti, muzikiniam akiračiui plėsti, domėtis visomis muzikinės veiklos rūšimis, sudarymas.

Užduotys:

Švietimas:
Įtraukite vaikus į teisingą užduočių atlikimą, ugdykite nuolatinį dėmesį jas atlikus.
Formuoti gebėjimą taisyklingai įvardyti triukšmo instrumentus, ritmingai jais groti, klausytis vienas kito.
Praturtinkite vaikų žodyną.

Metodai:
Žodinis (mįslės, pokalbis).
Vizualinis (pristatymas, triukšmo instrumentai).
Praktinis (žaidimas ant šaukštų, žaidimas su tamburinu, šokiai su barškučiais, daina-šokis).
Žaidimas (žaidimas su tamburinu).

Vaikai įeina į salę pagal muziką, sustoja bendrame rate.

Muzikinis sveikinimas „Labas“.
Vaikai taip pat dainuoja sveikinimus.

KOMUNIKACINIS ŽAIDIMAS "HELLO"

Sveiki, rankos ploja - ploja - ploja
Sveiki kojos - viršus - viršus - viršus
Sveikos tos akys – myrg, myrg, myrg
Sveiki, mano nosis - pyps - pyps - pyps
Sveikos ausytės - uh - uh - uh
Sveiki vaikai, sveiki!

Muzikos vadovas: Vaikinai, ar norite vykti į ekskursiją į Muzikos instrumentų miestelį?

Vaikų atsakymai.

gerai. Norėdami vykti į ekskursiją, turime atlikti ritminį apšilimą. Tu esi pasiruošęs? Būkite labai atidūs, klausykite muzikinio akompanimento, ritmingai atlikite judesius.

RITMINIS ĮŠILIMAS

Po ritminio apšilimo vaikai sėdi ant kėdžių.

Muzikinis vadovas.

Vaikinai, mes atvykome į Muzikos instrumentų miestelį.

Kokias priemones žinai?

Vaikų atsakymai.

Kažkodėl niekas mūsų nemato. Šokime ir žaiskime. Gal kas nors išeis iš namų?

Šokio šou.

Pasibelskime į pirmąjį namą, išsiaiškinkime, kas gyvena šiame name. Mokytojas nustato ritminį modelį, vaikai kartoja. Iš namo išnyra mįslė.

Aš esu apvalus kaip saulė, tik su varpeliais
Aš skambu labai garsiai, tu pats išgirsi,
Kai paimsi mane į rankas, pataikyk delnu
skambėsiu garsiai
Atspėk, kas aš esu?

Tamburinas

Vaikų atsakymai.

Teisingai, vaikinai, tai tamburinas. Tamburinas yra mušamasis instrumentas, nes mes jį mušame, o jis mums atsako savo skambiu skambesiu. Žaiskime su tamburinu.

ŽAIDIMAS SU TAMburinu

Vaikai stovi ratu, trys vaikai stovi ratu su tamburinais. Vaikai su tamburinu ritmiškai muša tamburiną po juo muzikinis akompanimentas, likę vaikai juda ratu. Antrajai muzikos daliai vaikai susėda ir „užmiega“, o vaikai su tamburinu tyliai išeina iš rato, uždeda tambūrus už savo bendražygių ir atsisėda šalia. Skambant garsiai akordui, vaikai pabunda, apsižvalgo, susiranda tamburinus, sustoja ratu ir žaidimas tęsiasi.

Gerai, vaikinai, atsisėskite. Koks juokingas tamburinas, jis net grojo su mumis. Įdomu, kas gyvena kitame name? Pasibelskime.

Dvi draugės yra atokios, dažytos, Khokhloma Neįmanoma būti vienam, ar atpažinote mus, draugus?

šaukštai

Teisingai, vaikinai, tai yra šaukštai. Pažiūrėkite, kokie jie gražūs, šviesūs, dažyti, pagaminti iš medžio. Jie žaidžia ant šaukštų nugaromis – kupros, juos glostydami. Pabandykime, kaip galime tai padaryti.

Šaukštelio daina

Puiku, jūs ir aš turime šaukštų ansamblį. Pakartokime „šaukštelių ansamblį“. gerai. Įdėkite šaukštus atgal į puodą ir leiskite jiems pailsėti. Ir mes žiūrime į kitą namą ir sužinome, kas ten gyvena?

Muzikinis vadovas nustato ritminį modelį, vaikai jį kartoja. Iš namų išnyra mįslė.

Pakliūsiu į vaiko rankas
Grosiu garsiai – garsiai
Nenuostabu, kad tai įdomus žaislas
Ir mane vadina...
Pupelių maišas

Teisingai, vaikinai, tai barškutis.

Į rankas paimti barškučiai
Jie skambėjo garsiai
Barškučiai yra linksmi
Neleidžiama ramiai sėdėti
Kelkitės į ratą visi
Pradėkite šokti su jais!

ŠOKIS SU barškučiais

Puiku vaikinai. Jie šoko iš širdies. Bet mes turime dar vieną namą, kuris nėra atidarytas. Kas jame gyvena? Dabar išsiaiškinsime.

Muzikinis vadovas nustato ritminį modelį, vaikai jį kartoja. Iš namų išnyra mįslė.

Priemonės visiems
Žiūrėk – šventė akims
Jie turi pupelių ir makaronų – tiesiog skanu
Kaip jie skamba? Mes nežinome
labai noriu žinoti
Turime drąsiai imti juos į rankas
Ir visi gali žaisti kartu!

Vaikinai, kokios tai priemonės? Ir mes čia turime skrynią. Ar norite sužinoti, kas jame yra? Dabar mes jį atidarysime. Oi, kai kurie nepažįstami instrumentai. Ar dėl šių įrankių buvo mįslė? Žiūrėk, čia pupos, o čia makaronai, o čia ryžiai, žirniai... Pažaiskime ant jų ir klausykime, kaip jie skamba.

Vaikinai groja savo šlamštinės medžiagos instrumentais, tada pasakoja apie patirtus įspūdžius.

Gerai, vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, ar visi namai atviri?

Vaikų atsakymai.

Vaikinai, ar jums patiko kelionė?

Kur mes buvome? Su kokiais įrankiais susidūrėte?

Ar norėtumėte nuvykti į Muzikos instrumentų miestelį?

Man buvo malonu šiandien keliauti su jumis. Bet mums laikas atsisveikinti.

Muzikos vadovas dainuoja „Sudie“.

Vaikai dainuoja „Sudie“ ir išeina į grupę.


Anastasija Savvina
Abstraktus Muzikos pamoka„Įrankių įvadas“

Gimdymas muzika

Pirmaujantis:

Sveiki mieli vaikinai! Mus supantis pasaulis pilnas įvairių garsai: tai upelio čiurlenimas ir lapų ošimas, verdančio virdulio ūžesys ir transporto triukšmas, griaustinis ir paukščių čiulbėjimas, bangų čiurlenimas ir piktas vėjo kaukimas. Pažiūrėkite, kokie garsai mus supa.

Kas yra garsas? Garsas – tai vibracija, kuri veikia bet kurį objektą, gyvą organizmą, taip pat ir žmogų.

Garsai skirstomi į triukšmą ir muzikinis.

Visi pasaulio vaikai žino:

Garsai skirtingi.

Atsisveikinimo rėkia gervės,

Garsus orlaivio ūžesys.

Mašinų ūžesys kieme,

Lojantis šuo veislyne

Ratų garsas ir mašinos triukšmas,

Tylus vėjelis.

Tai yra triukšmo garsai.

Tik yra kiti:

Ne ošia, nebeldžia -

Muzika turi garsus.

Triukšmas apima: durų girgždėjimas, lietaus ūžimas, variklio ūžimas ir kt. Muzikinis garsai daro žmogaus balsą ir muzikos instrumentai. O dabar eisime į istorijos gelmes, kad išsiaiškintume, kaip pirmasis įrankiai.

Žmonės jau seniai susirūpinę klausimas: „Kai buvo muzika. Net senovėje buvo daug legendų apie kilmę muzika. Senovės graikai tuo tikėjo dievų jiems duota muzika. Mokslininkai, remdamiesi archeologiniais ir etnografiniais tyrimais, nustatė muzika pasirodė primityvi visuomenė. Senovės žmonėms tai buvo siejama su jų kasdienybė. Moterys dainavo, lopšdamos vaikus, karingas vyrų riksmai gąsdino priešus. Muzika, jo ritmas ir melodija buvo stiprūs emocinis poveikis. Kas buvo originalas muzika, mes nežinome, bet tikriausiai nėra labai eufoniškas. Ji turėjo daug onomatopoezija: dainose primityvūs žmonės kartojo juos supančio pasaulio garsus – laukinių gyvūnų ir paukščių šauksmus. Pagrindinis primityvumo elementas muzika skambėjo ritmiškai. Kai senovės žmonės šokdavo aplink ugnį, šokio ritmą nustatydavo daužydami akmenį ant akmens. Tada žmonės akmenis keitė plaktukais, barškučiais, barškučiais iš džiovintų vaisių, kurių viduje buvo dedami smulkūs akmenukai. Iš jų atsirado būgnai instrumentai – būgnas, tamburinas, trikampis, varpai, cimbolai, ksilofonas, timpanai. Jose atsiranda garsų Rankiniai įrankiai, metalinis pagaliukas arba specialus plaktukas. Cimbolai turi būti mušami vienas į kitą, o tamburinas turi būti sukratytas.

Tais tolimais laikais, kai žmonės laukinius žvėris medžiodavo lankais ir strėlėmis, pastebėdavo, kad pirštais lengvai palietus kietai ištemptą lanko stygą, ji pradeda skambėti, skleidžia gražius garsus. Būtent tada pirmoji styga nuplėšė įrankiai: cithara, lyra, arfa.

Šios stygomis nupeštos instrumentai vadinami todėl kad jie turi griežtą ištemptos stygos kurie pradeda "dainuoti", jei jie liečiami arba suspaudžiami pirštais. IN Senovės Rusija muzikantai per linksmas puotas kunigaikščių kambariuose jie grojo arfa, balalaika ir domra. Maždaug prieš tris šimtus metų Ispanijoje pasirodė naujas styginis instrumentas įrankis, tokia populiari ir mylima šiais laikais yra gitara. Taip pat styginiai yra smuikas, violončelė ir kontrabosas įrankiai, bet garsas išgaunamas ne pirštais, o lanko pagalba. Lankas yra ilga lazda su a arklio plaukai. Lankas laikomas dešinėje rankoje ir varomas išilgai stygų.

Senais laikais piemenys kaimuose dažnai žaisdavo ant vamzdžio, padaryto iš paprastos nendrės su keliomis skylutėmis. Tokio vamzdžio garsas melodingas, švelnus, panašus į šaltinio upelio čiurlenimą. Vėliau pradėti gaminti vamzdžiai skirtingų veislių medžiai. Taip atsirado fleita, obojus ir klarnetas. Toks muzikos instrumentai vadinami pučiamaisiais.

rusų liaudies orkestre įrankiai girdisi gailestis – maža pypkė iš medžio ar nendrių. Ant zhaleyka šoninių sienelių yra skylių. Sugnybę juos pirštais galite išgauti skirtingo aukščio garsus.

Laikas praėjo…. Žmonės nuolat sugalvoja naujų dalykų įrankiai.

Piano - įrankis klaviatūros styga-plaktukas. Tai įrankis turbūt populiariausias pasaulyje. Jis yra nepakeičiamas asistentas ir dainininkas bei kompozitorius. Didžiąsias koncertų sales dažniausiai puošia koncertinis fortepijonas. Fortepijonas panašus į fortepijoną, bet už jį masyvesnis. Vargonai yra didžiausi įrankis. Grojama kaip pianinu spaudžiant klavišus. Tai tiesiog šis instrumentas nėra styginis, bet vėjas. Vargonų protėviu galima laikyti senovinį įrankis, susidedantis iš sujungtų eilute arba apskritimu vamzdeliai: oras, į kurį buvo pučiamas burna. Organas to nedaro paprastas likimas. Bizantijoje jis buvo žaidžiamas imperatoriaus dvare ir cirke. Tada bažnyčia uždraudė vargonus. Šis užrakintas veikė tris šimtus metų. Kiekvienas vargonas yra unikalus ir yra pastatytas pagal specialų projektą. Viduje yra kambariai, laiptai, lubos. Prieš šimtą metų šiose patalpose per koncertą dirbo darbininkai, jie rankomis purtė kailius. Šiais laikais šį darbą atlieka elektros varikliai. Šiuolaikiniai vargonai turi tūkstančius vamzdžių. Didžiausios virš dešimties metrų, mažiausios – dešimties milimetrų. Labai sunku groti vargonais. Atlikėjas sėdi ant ilgo suolo, dažniausiai šalia būna asistentas. Priešais vargonininką yra daug mygtukų, rankenėlių ir jungiklių, kelios rankinės klaviatūros ir vienas pedalas. Vargonų skambesys daro neišdildomą įspūdį. muzika Daugelis kompozitorių yra rašę vargonams. Žymiausius kūrinius sukūrė J. S. Bachas.

Ir atsiradus elektrai, atsirado elektros muzikos instrumentai: sintezatoriai, elektrinės gitaros ir kt.

Susijusios publikacijos:

Tėvynės gynėjo dienos išvakarėse galvojome, ką padovanoti savo mylimiems tėčiams ir seneliams. Jau aprengėme juos „marškiniais“ ir išsiuntėme.

Žaidimas-pažintis su muzikos instrumentais pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikams Muzikos instrumentai. Žaidimas-susipažinimas su muzikos instrumentais vaikams iki mokyklinio amžiaus. Žaidimo aprašymas: Vaikai stovi.

GCD santrauka naudojant pristatymą "Įvadas į muzikos instrumentus ir jų skambesį". Tiesioginės edukacinės veiklos meninės ir estetinės raidos konspektas „Supažindinimas su muzikos instrumentais.

Konsultacija pedagogams „Kalbos žaidimai su muzikos instrumentais“„KALBA IR MUZIKA“ IN pastaraisiais metais Deja, daugėja vaikų, turinčių kalbos sutrikimų. Dėl gerų rezultatų.

Mieli kolegos Norėčiau atkreipti jūsų dėmesį švietėjiška veikla apie projektą, kurį šiemet vedame vyresniųjų grupei.

Užsiėmimų ciklas skirtas vyresniojo ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams ir supažindina vaikus su simfoniniais ir muzikos instrumentais. liaudies orkestrai. Skirta naudoti darželių muzikiniams vadovams, muzikos mokyklų mokytojams ir papildomas išsilavinimas, šeimos apžiūrai.

Vaiko psichika informaciją geriau suvokia žaismingai, kai ji apvilkta įdomiu, suprantamu apvalkalu.

Kaip supažindinti vaikus su simfoninis orkestras arba orkestras liaudies instrumentai kad jiems nebūtų nuobodu? Kad išmoktumėte atskirti instrumentus pagal tembrą, nesupainiokite jų pavadinimų ir grupių gausoje?

Deja, gyvai parodyti ir išgirsti orkestro instrumentus gana problematiška, ypač ikimokyklinukams, kurie dar tik formuoja muzikos klausymosi ir elgesio kultūrą. koncertų salė. Taip kilo mintis apie užsiėmimų ciklą, kuriame vaikai žaismingai susipažintų su instrumentais. Visų pirma norėjau, kad vaikai pamatytų instrumentus neįprastoje, pasakiškoje aplinkoje. Pasaką nusprendžiau panaudoti Sergejaus Volkovo eilėraščiuose „Vaikams apie muziką“. Siūlomi vaizdo įrašai yra saugomi autorių teisių. Vaizdo įrašų trukmė trumpa, nuo 2 iki 3,5 min. Tai leidžia net ikimokyklinio amžiaus vaikams susikaupti ir nevargina.

Tikslas:Naudodami IKT technologijas supažindinkite vaikus su simfoninio ir liaudies orkestrų muzikos instrumentais.

Užduotys:

  • ugdyti vaikų tembrinę klausą ir bendras muzikines žinias;
  • išmokti iš klausos ir vizualiai atskirti pagrindines simfoninio ir liaudies orkestro instrumentų grupes;
  • susidaryti supratimą apie pagrindinius instrumentų sandaros ypatumus, garso išgavimo ir grojimo techniką.

Ištekliai:Multimedijos sistema arba televizorius su DVD grotuvu; spausdintos didaktinės priemonės, spalvinimo knygelės (pagal vaikų skaičių); K. Orff vaikiškų muzikos instrumentų rinkinys, muzikiniai žaislai.

Teminis planas

  • Spalio mėn- Susipažinimas su klavišiniais ir pučiamaisiais instrumentais (akordeonu, saginiu akordeonu, akordeonu).
  • lapkritis- Supažindinimas su klaviatūromis mušamieji instrumentai(fortepijonas, fortepijonas).
  • gruodį- pažintis su styginiai instrumentai(smuikas, violončelė, kontrabosas).
  • sausio mėn- Pažintis su mušamaisiais instrumentais (timpanais, cimbolais, bosiniu būgneliu).
  • vasario mėn- pučiamųjų instrumentų (trimitas, trombonas, tūba) išmanymas.
  • Kovas- pažintis su plušėjo styginiais instrumentais(arfa, gitara, balalaika).
  • Balandis- Susipažinimas su mediniais pučiamaisiais instrumentais (fleita, saksofonas, fagotas).
  • Gegužė- nagrinėjamos medžiagos kartojimas ir konsolidavimas.

Apytikslė pamokos struktūra:

  1. Muzikinis sveikinimas
  2. Žiūrėti vaizdo įrašą
  3. Atsakymai į klausimus
  4. Kūrybinė užduotis, didaktinis žaidimas
  5. Muzikinis žaidimas, grojimas vaikiškų muzikos instrumentų orkestre
  6. Namų darbai
  7. Atspindys

Rekomenduojamas didaktinė medžiaga ir kūrybines užduotis Autoriniai filmukai (7 dalys), simfoninių ir liaudies orkestrų pasirodymų filmukai, iliustracijos, edukacinė informacija (kaip veikia instrumentas; instrumento istorija; kaip jis naudojamas); kūrimo užduotis („Nupieškite trūkstamus“, „Ketvirtas papildomas“, „Nupieškite iš atminties“, „Nupieškite pagal modelį“); suskaidytos nuotraukos, miuziklas „Lotto“, didaktiniai žaidimai tembro lavinimui.

Rezultatas: vaikai lavina atmintį, mąstymą, vaizduotę, dėmesį, lavina kūrybiškumą ir muzikinis sugebėjimas, smalsumas.

Gaukite papildomų rublių už savo veiklą!

Susisiekus su

Klasės draugai

Komentarai (19)

2011-04-17 12:40 val

Oksana Anatolyevna, laba diena! Pristatymas, žinoma, SUPER!!! Tu esi protingas!!! Turėkite darželis toks kūrybingas muzikos vadovas tik laimė! Bet savo nuomone ir skoniu šrifto spalvą pakeisčiau. Juoda yra gedulo, liūdesio spalva, o tu ten toks grožis!!! Jis kažkaip netelpa į tokius spalvingus vaizdo įrašus. Bet cia mano nuomone!!! Labai ačiū už jūsų darbą, tai tiesiog nuostabu! Mielai duočiau 100 balų.
Linkiu kūrybinio įkvėpimo, sėkmės konkurse!
Pagarbiai Irina Nikolaevna

2011-04-17 14:12 val

2011-04-17 21:00 val

Irina Nikolaevna, taip, aš pati to norėjau. Juk turiu vieną konkurse dalyvaujantį darbą, užtenka. Mano darbų publikacija jau labai gera, labai ačiū Elenai Viačeslavovnai! Nepaisant to, kad ji buvo labai užsiėmusi, ji labai greitai paskelbė mano nekonkurso darbus. Ačiū dar kartą!

2011-04-21 08:34 val

Stovimas, kompetentingas, praktiškai reikšmingas darbas! Iš savo patirties žinau, kad vaikai nelabai gerai suvokia tokį „floridą“ šriftą, ypač jei dauguma dar tik mokosi skaityti. Tobulumui ribų nėra, sėkmės autoriui ir naujų kūrybinių idėjų! Pagarbiai...

2011-04-21 10:18 val

Anna Nikolaevna, ačiū! Turėjau pateikti rekomendacijas, kaip skaityti tekstą anotacijoje, kad nebūtų neatitikimų. Tekstas skirtas raiškiam mokytojo skaitymui, tai užuomina tik jam. Kadangi tekstas aiškiai keičiasi pagal muziką, vaikai vis tiek neturės laiko jos perskaityti. Vyresnysis ikimokyklinio amžiaus ateina nuo 5 metų, mano penkiamečiai ( vyresnioji grupė) žiūrėjau su malonumu, o žiūrėdama skaičiau ir trumpai komentavau. Jei norite naudoti vaizdo įrašą žemesnėse mokyklos klasėse, jūs teisus, galite pakeisti šriftą. Ačiū!

2011-04-28 15:16 val

Liudmila Alekseevna, ačiū už komentarą. Visada stengiuosi adekvačiai reaguoti į kritiką, bet nelabai suprantu, ką turėjai omenyje (cituoju) - tokio amžiaus vaikams tekstas labai sunkus. Sunku skaityti ar suprasti? Prašau patikslinti. Jei skaitymui - aukščiau savo įraše paaiškinau, kad tekstas skirtas skaityti mokytojui, jei suprasti... Sergejus Jurjevičius Volkovas parašė savo eilėraščių knygą "Vaikai apie muziką" specialiai vaikams. Jis iliustruotas Viačeslavo Michailovičiaus Kotenočkino piešiniais. Norėjau padaryti ką nors savo, muzikiniu formatu. Deja, komentaruose niekas nekalbėjo apie muzikos vaidmenį, kuris priskirtas šiems vaizdo klipams – juk čia ne tik vizualinė pažintis su instrumentais, bet ir garsinė! Labai džiaugiuosi, kad mano vaizdo įrašus puikiai įvertino S. Volkovas kaip poetas. Taip, jie nėra tobuli, bet tobulumui ribų nėra! Labai ačiū visiems palikusiems komentarą, linkėjimus! Būtinai užbaigsiu vaizdo įrašus, gal įgarsinsiu. Jei kas nors turi klausimų apie vaizdo įrašų atsisiuntimą iš YouTube, rašykite! Aš mielai padėsiu! Man svarbiausia, kad mano darbas ne „gulėtų ant lentynos“, o padėtų vaikams žaismingai susipažinti su muzikos instrumentais. Ačiū!

2011-04-30 00:16 val

Oksana Anatolyevna, sveiki. Man labai patinka visi tavo darbai. Konkrečiai apie tai: puikūs vaizdo įrašai, puikus muzikos pasirinkimas, siužetas, interaktyvus. Pirmokas sūnus džiaugiasi, žiūri į mane, prašo atsisiųsti mūsų klasei. Taigi, Jūsų leidimu, Jūsų medžiaga norėčiau supažindinti vaikus su muzikos instrumentų grupėmis, jų išvaizda ir skambesiu. Ir aš tikrai turėjau problemų su atsisiuntimu. prašau jūsų pagalbos. Pagarbiai Irina Vladimirovna.

2011-04-30 08:02 val

Irina Vladimirovna, labai džiaugiuosi, kad vaizdo įrašai patiko ne tik jums, bet ir jūsų sūnui! Aš mielai pabandysiu padėti.
1. Integruotame vaizdo grotuve spustelėkite „You Tube“ piktogramą – eikite į puslapį, kuriame jis įkeltas.
2. Naršyklės adreso juostoje prieš žodį youtube įveskite dvi raides ss (ši nuoroda atrodys taip: www.ssyoutube.com/watch?v=RcIlB3z1wb4&feature=player_embedded), tada paspauskite enter.
3. Nuėjote į puslapį, kuriame galite jį atsisiųsti – SaveFrom.net
4. Tada pasirinkite formatą, kuriuo norite atsisiųsti vaizdo įrašus – FLV HQ, FLV arba MP4. Visada renkuosi mp4 formatą, nes Kiti formatai labai sugadina vaizdo kokybę.
5. Atsisiuntimas prasidės. Jei ketinate žiūrėti vaizdo įrašą kompiuteryje arba įrašyti jį į diską, atsisiuntę jį geriau suformatuoti į bet kurį kitą vaizdo įrašo formatą, kurį palaiko jūsų grotuvas. Galiu rekomenduoti Format Factory – nemokamą, bet daugiafunkcį medijos keitiklį. Jį galima rasti atsisiųsti adresu nemokama prieiga internete.
Tai yra „bėdos iš statinės“ ... atsisiųskite, suformatuokite ... bet tai neveiks kitaip nei „YouTube“. Tačiau kartą išmokęs jis atvers jums duris į nuostabių vaizdo įrašų pasaulį!

2012-12-05 23:38 val

Oksana Anatolyevna! Esu tikras, kad užsiėmimų ciklas sudomins plačią auditoriją. Pirmiausia – profesionalūs muzikantai. Informatyvi, plėtojanti, patraukli, paruošta praktinė medžiaga! Techniškai tai yra pedagogikos viršūnės. Galiausiai tai puiki dovana vaikams. Geri radiniai: prieš instrumentų skambesį skamba gamtos garsai – tai tikslus derinimas klausos suvokimas; instrumentai skamba atskirai ir dera su kitais; ramus važiavimas, Iš arti ant įrankio korpuso detalių, leidžia gerai jį pamatyti. Neskubėkite dubliuoti vaizdo įrašo: ar tada tekstas neskambės kartu su instrumento garsu? Galite skaityti eilėraščius arba galite juos rašyti kvietimų kortelėsį koncertą ir mokosi... Svarbiausia, kad vaikai klausytųsi instrumento balso, jį įsimintų, o paskui gebėtų atskirti jo skambėjimo tembrą duete, kvartete, galiausiai – orkestre. Jūsų reikšmingas ir aukštas įdomi patirtis jau rado savo panaudojimą? Pagarbiai Natalija Pavlovna.


Į viršų