Literatūrinė viktorina parengiamojoje fgos grupėje. Literatūrinė viktorina „Kelionė per pasakas.“ paruošiamoji grupė

Pamokos santrauka
V parengiamoji grupė
„Pasakų viktorina“

Programos užduotys:

Edukacinės užduotys:

  1. Patikslinkite ir praturtinkite vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas:prisiminti pasakų vardus, pasakų herojus;
  2. Išmok atpažinti pasaką pagal užduotį;
  3. Išmokyti modeliuojant perteikti pasakos struktūrą;
  4. Prisiminkite, kokia tvarka herojai pasirodo pasakose;

Kūrimo užduotys:

  1. Ugdykite gebėjimą veikti kartu;
  2. Plėtoti vaikų kalbą kaip bendravimo priemonę;
  3. Lavinti loginį mąstymą, atmintį, smulkiąją motoriką;

Edukacinės užduotys:

  1. Ugdykite susidomėjimą skaitymu, meilę žodiniam liaudies menui;
  2. Ugdykite bendradarbiavimo, iniciatyvumo įgūdžius;
  3. Ugdykite emocinius jausmus;
  4. Atleiskite raumenų ir nervų įtampą.

Vaikų veiklos rūšys: žaismingas, komunikabilus, pažintinis, produktyvus, muzikalus.

Tikslai:

  • Plėsti mokinių pasakų žinias;
  • Apibendrinti vaikų žinias apie pasakas;
  • Ugdykite gerumą;
  • Suaktyvinti kūrybinis potencialas vaikai;
  • Kurti teigiamą emocinė nuotaika visi dalyviai;
  • Tolesnis domėjimosi pasakomis ir skaitymu ugdymas;
  • Lavinti mokinių kalbą, skaitytojo susidomėjimą, atmintį;
  • Ugdykite kolektyvizmo, savitarpio pagalbos, bičiulystės jausmą.

Viktorinos eiga:

  1. Organizacinis momentas: vaikai stovi ratu(skamba muzika „Svečiame pasakoje“).
  2. Pedagogas: Pasaulyje yra daug pasakų - liūdnų ir juokingų,

Ir mes negalime gyventi pasaulyje be jų.

Vaikas skaito ištrauką iš A. S. Puškino „Prie Lukomorye“.

Vyksta skaidrių pristatymas „Prie Lukomorye“

Vaikas skaito eilėraštį

Kam mums reikalingos pasakos?
Ko jose ieško žmogus?
Galbūt gerumas ir meilė.
Galbūt vakarykštis sniegas.
Pasakoje džiaugsmas laimi
Istorija moko mus mylėti.
Pasakoje gyvūnai atgyja
Jie pradeda kalbėti.
Pasakoje viskas vyksta sąžiningai:
Ir pradžia, ir pabaiga.
Drąsus princas veda princesę
Būtinai žemyn.
Snieguolė ir undinė
Senas nykštukas, geras nykštukas -
Gaila mums palikti pasaką,
Kokie jaukūs saldūs namai.

globėjas : Vaikinai, ar jums patinka pasakos?Kodėl jums jos patinka? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Žinoma, vaikinai, iš pat pradžių ankstyvas amžius girdime istorijas. Jie mus lydi visą gyvenimą. Juos mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Klausydami ir skaitydami pasaką, atsiduriame magijos ir stebuklų pasaulyje. Šiandien prisiminsime savo mėgstamas pasakas. Siūlau surengti viktoriną apie pasakas. Ar žinote, kas tai yra? (Vaikų atsakymai) Taip, viktorina yra ypatinga rūšisžaidimas, kurį sudaro teisingų atsakymų į klausimus atspėjimas. Mūsų viktorinos tema yra „Apsilankymas pasakoje“. Turime pasiskirstyti į dvi komandas. Komanda „Išmanioji pelėda“
ir įsakyk" mokslininkas katinas».
Na, o dabar paprašysiu komandų pasisveikinti.
Išmaniųjų pelėdų komanda:
Mūsų šūkis: „Neišskiriami draugai, maži vaikai,
Jie atėjo jus pamaloninti tiksliais atsakymais!
Komanda „Katė mokslininkė“:
Mūsų šūkis: „Galvok greitai – ir pirmyn“

Tada mūsų laukia pergalė!
globėjas : Siūlau rinktis komandų kapitonus. Prašau jūsų, komandos, užimti savo vietas.

Pedagogas: Vaikinai, pabandykite įminti mįslę.

Apvaliomis skrybėlėmis

Ir kelnes iki kelių

Užsiėmęs įvairiais dalykais

Jis tiesiog per tingus mokytis.

Kas jis, greitai atspėkite,

Koks jo vardas? (Nežinau)

Nežinau, įeina į muziką.

Pedagogas: Nežinau, koks vėjas tave atnešė pas mus?

Nežinau: Išėjau pasivaikščioti ir pasiklydau, tiesiog negaliu grįžti prie savo pasakos.

Pedagogas: Vaikinai, ar norite padėti Dunno grįžti į savo pasaką?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Siūlau padėti Dunno.

Dunno išsitraukia iš kišenės iškirpto plano dalis.

Nežinau: žiūrėk, aš turiu keletą lapų, kažkokį planą, kam man to reikia?

Pedagogas: Nežinau, tai tavo išsigelbėjimo planas, tai žemėlapis, pagal kurį gali grįžti į pasakų šalį.

Nežinau: Ką tu, čia viskas suplėšyta.

Pedagogas: Mes jums padėsime, už kiekvieną teisingai atspėjusį klausimą komandos kapitonui įteiksiu jūsų kortelės dalelę. Ir tada mes surinksime gabalus į vieną žemėlapį.

Pedagogas: Sutikite, tada laikas pradėti.

Konkursas Nr.1 ​​„Intelektualas“.
Taigi, pirmasis klausimas (užduodamas paeiliui kiekvienai komandai).

  • Kas yra pasakos? (Magiška, buitinė, apie gyvūnus)
  • Kas rašo istorijas? (Autoriai – autorinės pasakos, žmonės – liaudies pasakos).
  • Su kokiomis pelėdomis paprastai prasideda pasakos?
  • Kokiais žodžiais baigiasi pasakos?
  • Kokiose pasakose gyveno broliai?
    („Trys kiaulės“, „Kuprotas arklys“, „ Princesė varlė»,
    „Du godūs meškiukai“).
  • Kokiose pasakose, vaikai, dažnai kalbama apie seną gerą krosnį?
    („Pagal lydekos komanda”,„ Voveraitė su kočėlu ”,„ Pelenė “,
    „Gulbės žąsys“).

Konkursas Nr.2 „Išmok pasaką“.

Vedantysis: Pasakos klausia: „Ak, dabar jūs, draugai, atpažinkite mus! Reikia atspėti pasaką ir aptariamą herojų.

(Užduotys skiriamos komandoms paeiliui).

Ištarė žodį

Viryklė riedėjo

tiesiai iš kaimo

Karaliui ir princesei

O dėl ko, nežinau

Laimingas tinginys.

(„Lydekai įsakius“)

O kelias toli

Ir krepšelis nėra lengvas

Sėdi ant kelmo

Suvalgyčiau pyragą. („Maša ir lokys“)

O tu, Petya - paprastumas

Truputį susipainiojau

Neklausė katės

Žiūrėdamas pro langą. („Katė, gaidys ir lapė“)

Raudona mergina liūdna

Ji nemėgsta pavasario

Jai sunku saulei

Ašaros liejasi, vargše! („Snieguolė“)

Maža mergaitė bėga laimingai

Kelyje į namus

Kas yra miške.

Šiai mergaitei greitai reikia vykti pas močiutę

Paimk krepšelį

atsiuntė jai. ("Raudonkepuraitė")

Tėvas turėjo keistą berniuką

Neįprastas medinis. („Pinokio nuotykiai arba auksinis raktas“)

Nusiramink, nusiramink, piktoji burtininke,

Nelepinkite savęs viltimis

Miške sutikau septynis nykštukus

Mūsiškiai bus išgelbėti... ("sniego baltumas ir septyni nykštukai")

Jis gyvena Prostokvashino kaime

Ir jis tvarko buitį

Tikslaus adreso nežinau

Bet pavardė jūra. (Matroskinas iš pasakos „Dėdė Fiodoras, šuo ir katė).

Šio berniuko intelektas

Išgelbėjo jį ir šešis brolius

Nors jis yra mažo ūgio, taip

Kas iš jūsų apie tai skaitė? („Tomas nykštys“)

Mergina ėjo per mišką

Ir atėjo į namą

Mato, kad savininkų nėra

Pietūs ant stalo

Ji gulėjo trijose lovose. („Trys lokiai“)

Griežtai įsakyta kaprizinga princesė

Žiemą atnešk gėlių iš miško

Kas galėtų tas gėles skinti žiemą?

Prisimenu šią merginą. Ar prisimeni? (Padukra „12 mėnesių“)

Įvaikino vieną berniuką

Ir gydė, ir mokė

Kada jis pradėjo pykti?

Ji turėjo jį nubausti. (Malvina, „Pinokio nuotykiai“)

Ir ji prausėsi savo pamotei,

Ir rūšiavo per žirnius

Naktį prie žvakių šviesos

Ir miegojo prie krosnies. („Pelenė“)

Ir vieną dieną iš pelkės

Jis išsitraukė begemotą

Jis visada skuba padėti („Daktaras Aibolitas“)

Konkursas Nr.3 „Pamesti ir rasti“.

Pedagogas: Vaikinai, pasakose visada vyksta stebuklai. Ir šiandien darželyje radau tokią stebuklingą skrynią. Bet kas ten slypi, dabar pamatysime. Atidarykime. Žiūrėk, kažkoks vokas. Duodu vaikui, jis atsidaro ir paskaito.

„Vaikinai, aš radau keletą objektų miške, bet nežinau, kam jie priklauso. Padėkite grąžinti daiktus savininkams.

Mikė Pūkuotukas.

Pedagogas: Ar galime padėti?

Vaikai: Taip.

Komandos kapitonai paeiliui išima daiktus iš krūtinės.

Stebuklinga lazdelė (fėja)

Raktas (Pinokis)

Krištolinė šlepetė (Pelenė)

Abėcėlė (Pinokis)

Apple (blogoji ragana)

Žirnis (princesė ir žirnis)

„Skalochka“ (voveraitė su kočėlu)

apvalkalas iš graikinis riešutas(Nykštukas).

Magiškas kamuolys (Ivanas)

globėjas : Vaikai, stovėkite kartu ratu, mums reikia vaidinti pasakas.

Fizkultminutka.

Pelė greitai bėgo

(bėk į vietą)

Pelė vizgino uodegą

(judesio modeliavimas)

Oi, numečiau kiaušinį.

(pasilenk, „pakelk sėklidę“)

Žiūrėk, sugedo

(parodyti „sėklidę“ ant ištiestų rankų)

Čia mes jį pasodinome

(pasilenkti)

Ir užpylė ant jos vandens

(judesio modeliavimas)

Ropė užaugo gerai ir stipriai

(ištieskite rankas į šonus)

Dabar patraukime

(judesio modeliavimas)

Ir iš ropių išvirti košę

(maisto imitacija)

O nuo ropės būsime sveiki ir stiprūs

(parodyti jėgą)

Mes - graži šeima vaikai,

Mums patinka šokinėti ir važiuoti

(šokinėja į vietą)

Mėgstame bėgioti ir žaisti

Mums patinka smogti ragai.

Konkursas Nr.4 „Sumišimas“

globėjas : - Čeburaška ir krokodilas Gena mėgsta skaityti pasakas, bet išdykęs Šapokliakas supainiojo visus pasakų herojai savo mėgstamoje knygoje. Vaikinai, padėk, susodink visus į savo vietas.

Klausimai užduodami pakaitomis dviem komandoms.

  • Jei yra viryklė, sofos nereikia,

Ivanas pasakoje komanduoja lydeką(ne Ivanas, o Emelya).

Ištraukite virvę Tai yra kodas, kurį reikia įvesti. Suvalgė močiutė ir anūkė Alkana, pilka katė(ne katė, o vilkas).

Jis jau savaitę vedęs varlę,

Vyresnieji broliai gailisi Emelijos(ne Emelya, o Ivanas).

Kamuolys padėjo susirasti žmoną,

Kolobokas buvo labai laimingas(ne Kolobokas, o Ivanas Tsarevičius).

Vilkas neleidžiamas, broliai vilką supykdo. Pastatytas stiprus namas

Trys ožkos (ne ožkos, o kiaulės).

Ir riešutai nėra paprasti,
Visos kriauklės auksinės
Tie riešutėliai – spustelėkite taip, spustelėkite
Vilkas vikriai graužia(ne vilkas, o voverė).

Varlė su rodykle - Liūdnas vaizdas.
Varlė taps žmona
Dabar apie Pinokį(ne Pinokiui, o Ivanui Tsarevičiui).

  • Gerai padaryta, jie viską atspėjo ir įvardijo visus herojus.

Konkursas Nr.5 „Teremok“

  • Pedagogas: - Štai dar vienas žaidimas

Tau ji patiks.

  • Rankose turiu voką, jame yra raštelis. Kas jame parašyta ar nupiešta, sužinosite spręsdami šį kryžiažodį. Ląstelėse turite parašyti atsakymą.

Na, vaikinai, nežiovaukite!

  • Atspėk pasakų herojus!
  • Jis neklausė savo draugo ir žiūrėjo pro langą. (Cockerel)
  • Kas nešiojo merginą dėžėje už nugaros? (Turėti)
  • Jaunikis, iš kurio nuotaka ant kregždės išskrido į elfų šalį. (Kurmis)
  • Ką senis ir senutė iš sniego lipdė? (Snieguolė)
  • Kas prajuokino princesę – Nesmeyana? (Emelija)
  • Šis plėšikas visus išgąsdino savo švilpuku. (Lakštingala)
  • Kas slepia mirtį kiaušinyje? (Koschey)
  • Pedagogas: O dabar suskaičiuokite žodį (iš viršaus į apačią), kuris yra „paslėptas“ užpildytose ląstelėse. Dabar patikrinkime. Atidarau voką. O kas nuotraukoje?
  • Vaikai: Teremok!

Konkursas Nr.6 "Kapitonų konkursas"

Pedagogas: – O dabar skelbiu„Kapitono konkursas“

Koschey lankėsi vakar. Ką tu padarei, tiesiog, ah! Sumaišiau visas nuotraukas. Jis supainiojo visas mano istorijas. Dėlionės, kurias turite rinkti. Turime papasakoti istoriją!

(Komandos kapitonai iš karpytų paveikslėlių renka iliustracijas pasakoms „Lapė ir gervė“, „Katė, lapė ir gaidys“).
Šauniai padirbėta! Pavyko sujungti! Koščei gudrybės įveiktos!

Pedagogas: Gerai padaryta! O dabar kviečiu komandos kapitonus padėti Dunno surinkti žemėlapį, pagal kurį jis atvyks į savo namus. (Muzika įsijungia) Dunno ir dviejų komandų kapitonai surenka žemėlapį.

Pedagogas: Nežinau, mes neturime laiko klijuoti žemėlapio. - Kaip būti? Vaikai, kaip mes galime duoti kortelę, jei ji nėra priklijuota?

Mokytojas išklauso vaikų atsakymus. Ir tada jis klausia. Nežinau, ar turi mobilųjį telefoną?

Nepažįstamasis: Taip.

globėjas : Na, tada duok savo telefoną, mes nufotografuosime tavo kortelę ir tu pasiimsi su savimi. Aš fotografuoju. - Nežinau, laikykis ir neprarask.

Nežinau:

Dėl savo įgūdžių
Už sumanumą ir išradingumą
Noriu pasakyti ačiū!
Tiems, kurie dirbo
Tiems, kurie bandė

Dabar aš tau padovanosiu suvenyrų. Dunno dovanoja medalius-atvirukus kaip atminimą, atsisveikina ir išeina.

Pedagogas:

Noriu palinkėti visada tikėti pasaka ir būti maloniems vieni kitiems.

Tikėti pasaka yra laimė.

Ir tiems, kurie tiki
Pasaka yra būtina
Atidarys visas duris!


Literatūrinė viktorina

„Kelionė per pasakas“

(parengiamosios grupės vaikams)

Prioritetinė švietimo sritis:

Kognityvinė raida

Kalbos raida

Fizinis vystymasis

Meninis ir estetinis vystymasis

Tikslai: sisteminti vaikų žinias apie grožinė literatūra per viktoriną; ugdyti vaikų susidomėjimą literatūrinis skaitymas; ugdyti vaikų gebėjimą dirbti komandoje.

Užduotys:

Švietimas:

1. Įtvirtinti vaikų žinias apie pasakas

2. Išmok teisingai ir visapusiškai atsakyti į mokytojo klausimus.

3. Formuoti nuoseklią kalbą, turtinti vaikų žodyną.

4. Stiprinti gebėjimą spręsti kryžiažodį.

Kuriama:

1. Ugdykite dėmesį, mąstymą, atmintį, klausos ir regos dėmesį.

2. Ugdykite komandinio darbo įgūdžius.

3. Vystymasis smulkiosios motorikos įgūdžius, logika ir kūrybiškumas.

Švietimas:

1. Ugdykite meilę pasakoms.

2. Puoselėti draugiškus santykius vaikų kolektyve.

Įranga:

1. Mįslės ant dažytų ramunėlių.

2. „Telegramos“ iš pasakų personažų.

3. Skrynia su daiktais iš pasakų.

4. Kryžiažodžių plakatas.

5. Padalinkite nuotraukas į vokus.

6. Prizas – nauja knyga"Pasakos".

Pamokos eiga

Vaikinai, pasakykite man, prašau, ar jums patinka pasakos?

Visi žino istorijas. Kiekvienas iš jūsų galės prisiminti ir įvardyti bent kelias pasakas. Išvardink pasakas, kurias žinai? Kas rašo istorijas? (Žmonės ir rašytojai). Pasakos, kurias kūrė žmonės, buvo vadinamos liaudies pasakomis. Jie buvo perduodami iš kartos į kartą. Močiutės pasakojo anūkams. Jie užaugo ir taip pat pasakojo savo vaikams, užsirašė pasakas, kurias parašė rašytojai. O knygas su šiomis pasakomis galime skaityti ir dabar. Nors rašytoja šią pasaką galėjo sukurti labai seniai. Daug talentingų pasakotojų.
O šiandien kviečiu savo žinias apie pasakas parodyti konkursuose.

Taigi, paskelbsiu pirmąjį konkursą.

1) Senelis pasodino sode

Stebuklas - valgymui skirta daržovė,

Štai ateina vasara

Senelis eina pažiūrėti darbų.

Jis pradėjo traukti - neišeina,

Čia neapsieisite be šeimos.

Tik su norushka pagalba

Daržovė buvo ištraukta.(Ropė)

2) Šis namas nebėra mažas,

Jis atvežė tiek daug svečių.

Visi rado čia savo vietą

Kiekvienas čia susirado draugą.

Bet lokys krūptelėjo

Šis namas sulaužytas.(Teremok)

3) Voveraitė – sesuo

Ji buvo labai gudri.

Zuikis - bailys

Išvarytas iš trobelės.

Gaidys tik sugebėjo

Atsistok už lapę

Paėmiau aštrų dalgį

Ir spėjo lapę nuvaryti.(Zayushkina trobelė)

4) sumuštas taip, sumuštas

Ant lėkštės su nosimi.

Nieko neprarijo

Ir paliko su nosimi.(Lapė ir gervė)

5) Pasaulyje gyveno keistas berniukas,

Neįprastas, medinis,

Bet tėvas mylėjo savo sūnų, mažąjį niekšą ...

(Pinokis).

6) Ji išplovė ją pamotei ir išrūšiavo žirnius

Naktį prie žvakių šviesos. Ir miegojo prie krosnies.

Gera kaip saulė, kas tai?(Pelenė).

7) Maša sėdi dėžėje,

Ji atrodo toli.

Kas ištveria, atsakyk

Ir tai neša... (meška).

8) Sumaišyti ant grietinės

Ant lango šalta.

Jis turi rausvą pusę

Kas čia? (Kolobokas)

9) maloni mergina gyveno pasakoje,

Nuėjau pas močiutę į mišką.

Motina graži kepurė pasiuvo

Ir nepamirškite atsinešti pyragų.

Kokia miela mergina.

Koks jos vardas? … (Raudonkepuraitė)

10) Vienas kitam grandinėje

Viskas taip įtempta!

Tačiau netrukus ateis daugiau pagalbininkų,

Draugiškas bendras darbas nugalės užsispyrimą.

Kaip tvirtai sėdi! Kas čia? …(Ropė)

11) Vyras nėra jaunas

Su milžiniška barzda.

Įžeidžia Pinokį,

Artemonas ir Malvina.

Apskritai, visiems žmonėms

Jis yra liūdnai pagarsėjęs piktadarys.

Ar kas nors iš jūsų žino

Kas čia? (Karabasas)

12) Mažas mėlynas berniukas skrybėlėje

Iš garsios vaikiškos knygos.

Jis kvailas ir arogantiškas

Ir jo vardas... (Nežinau)

13) Jis linksmas ir nepiktybiškas,

Šis mielas keistuolis.

Su juo berniukas Robinas

Ir draugas Paršelis.

Jam pasivaikščiojimas – šventė.

O medus turi ypatingą kvapą.

Šis pliušinis pokštininkas

Meškiukas... (Mikė Pūkuotukas)

14) Trys iš jų gyvena trobelėje,

Jame yra trys kėdės ir trys puodeliai,

Trys lovos, trys pagalvės.

Atspėk be supratimo

Kas yra šios pasakos herojai?(Trys lokiai)

15) Tamsiame miške pakraštyje,

Visi kartu gyveno trobelėje.

Vaikai laukė mamos

Vilko į namus neįleido.

Ši istorija skirta vaikams...(Vilkas ir septynios jaunos ožkos)

III.

Mes gavome telegramas iš pasakų herojų. Spėkite, kas atsiuntė telegramą ir iš kokios pasakos šis veikėjas.

  1. Sutaupyti! Mus suėdė pilkas vilkas “(Septyni vaikai)
  2. „Palikau senelį, palikau močiutę. Aš greitai būsiu su tavimi “(Kolobok)
  3. „Mieli svečiai! Pagalba! Voras - nužudyk piktadarį “(Musės tarškėjimas)
  4. „Labai nusiminęs, netyčia sulaužė sėklidę“ („Rocked Hen“)
  5. „Negalėsime ateiti, bijome raudonojo milžino“ (Žvėrys „Tarakonas“)
  6. „Viskas liko nepakitusi, tik vilkas suėdė močiutę“ (Raudonkepuraitė)
  7. „Prašau, atsiųsk lašų, ​​mes šiandien persivalgome varlių ir skauda pilvą“ (Aibolit)
  8. „Lapė išspyrė iš namų. Leisk man praleisti naktį “(Kiškis)
  9. „Negaliu atvykti į tavo atostogas, nes mano kelnės pabėgo nuo manęs“ (Moydodyr)
  10. „Kai girdi griaustinį ir beldimą, nebijok. Tai aš dėžutėje, skubu pas jus “(Princesė varlė)

Greitų atsakymų konkursas.

Turite atsakyti nedelsiant, nedvejodami. Kas labiausiai teisingai atsakys į klausimus.

  1. Kur dingo daktaras Aibolitas telegrama? (į Afriką)
  2. Kaip buvo vadinamas šuo pasakoje „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykis“? (Artemonas)
  3. Čiukovskio pasakos ūsuotas personažas. (Tarakonas)
  4. Jaunikis Musės-sokotuhi. (uodas)
  5. Kas Emelya pagavo skylėje? (Lydeka)
  6. Kas buvo varlė rusų liaudies pasakoje? (Princesė)
  7. Ką Emelya jojo pasakoje „Lydekos įsakymu“? (Ant viryklės)
  8. Paštininkas iš Prostokvašino kaimo. (Pečkinas)
  9. Už kokias gėles ėjote Naujieji metai pasakos „Dvylika mėnesių“ herojė? (Už putinų)
  10. Kuris pasakos veikėjas avėjo raudonus batus? (Batuotas katinas)
  11. Brolio Ivanuškos sesuo. (Alyonushka)
  12. Iš ko buvo pagamintas Pinokis? (Iš žurnalo)
  13. Koks buvo mergaitės iš pasakos vardas Sniego karalienė“, kas iškeliavo po pasaulį ieškoti savo vardo brolio? (Gerda)
  14. Kam Raudonkepuraitė nešė pyragus ir puodą sviesto? (močiutė)
  15. Kaip vadinosi mergina, kuri turėjo stebuklinga gėlė iš Katajevo pasakos „Gėlė-septyni gėlė“? (Ženia)
  16. Ką Tsokotukha musė pirko turguje? (Samovaras)
  17. Geriausias draugas Karlsonas. (Kūdikis)
  18. Kokią trobelę turėjo lapė pasakoje „Zajuškinos trobelė“? (Ledinis)
  19. Kas pagavo auksinė žuvelė? (Senas vyras)
  20. Kaip vadinosi maža mergaitė, kuri gimė ir gyveno gėlėje? (Nykštukas)
  21. Iš ko buvo pagamintas vežimas, kuriuo Pelenė ėjo į kamuolį? (Iš moliūgo)
  22. Mikės Pūkuotuko draugas. (Paršelis)
  23. Kaip buvo vadinama meškos mama pasakoje „Trys lokiai“? (Nastasija Petrovna)

Fizinis lavinimas:

Pinokis ištemptas,

Vienas lenktas, du sulenktas,

Pakeltos rankos į šonus,

Atrodo, negaliu rasti rakto

Kad gautume raktą

Turiu atsistoti ant kojų pirštų (2 kartus)

Konkursas „Stebuklinga dėžutė“.

IN Magiška skrynia yra daiktų iš skirtingos pasakos. Aš išnešiu daiktus, o komandos paeiliui spėlios, iš kurios pasakos šis daiktas.

ABC – „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykiai“ (A. Tolstojus)

Batas - "Pelenė" (Charles Perrault)

Moneta - "Fly-sokotuha" (Čukovskis)

Veidrodis – „Pasakojimas apie mirusi princesė ir apie septynis herojus “(Puškinas)

Kiaušinis - "Ryaba višta" (rusų liaudies)

Obuolys - „Gulbės-žąsys“ (rus. nar.)

Raudonkepuraitė – Raudonkepuraitė (Charles Perrault)

Rybka - „Pasakojimas apie žveją ir žuvį (Puškinas)

O dabar turime išspręsti pasakišką kryžiažodį.

1. Jis gyvena ant stogo ir mėgsta skristi aplankyti savo draugo Kido. (Karlsonas)

2. Pamotė vėlavo dirbti ir neleido eiti į balių. (Pelenė)

3. Kaip vadinosi senolė animaciniame filme apie krokodilą Geną ir Čeburašką, kurie mėgo daryti bjaurius dalykus? (Shapoklyak)

4. Šis pasakų herojus išmoko kurti eilėraščius ir groti muzikos instrumentais ir net nuskrido į mėnulį. (Nežinau)

5. Kas atėjo į pagalbą Seneliui traukti ropę paskui Anūkę? (Klaida)

6. Kaip vadinosi katė iš animacinio filmo apie Prostokvašiną? (Matroskinas).

VII.

Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“

Žaidimo sąlygos: vaikai suskirstomi į kelias komandas, kurios turi surinkti išskaidytą paveikslėlį su iliustracija iš pasakos ir pavadinti šią pasaką.

Puiku vaikinai! Puikiai išmanote pasakas, vadinasi, daug skaitote. Puikiai atlikote visas užduotis ir konkursus. Sveikinu ir įteikiu prizus.


Metodinis tobulinimas. Parengiamoji grupė.

„Viktorina apie rusų liaudies pasakas“

Užduotys:

Mokyti vaikus apibūdinti išvaizda simbolius, teisingai sudaryti sakinius.

Pratimas vienašaknių žodžių daryboje, ugdykite gebėjimą lyginti ir daryti išvadas.

Pagerinkite suprantamą taisyklingą garsų ir žodžių tarimą.

Įtvirtinti žinomų pasakų žinias.

Ugdykite atmintį, mąstymą, vaizduotę, geranoriškumą, susidomėjimą ir meilę pasakoms.

Ugdykite savitarpio pagalbos jausmą, bičiulystę.

Sukurkite teigiamą visų dalyvių emocinę būseną.

Įranga:žetonai; paveikslėliai-pasakų siužetai, supjaustyti gabaliukais; krūtinė; popieriaus juostelės su frazėmis: „Sesuo Alyonushka ir brolis Nikitushka“, „Ivanas - Tsarevičius ir juodasis vilkas“, „Plunksnas Finistas - Yasna - erelis pelėda“, „Šuniui įsakius“, „Daryushkina trobelė“, „ Sivka - būdelė“, „Plaukiojantis laivas“, „Vilkas ir 7 jaunikliai“; 2 kortelių rinkiniai su skaičiais nuo 1 iki 9.

Viktorinos eiga.

Pedagogas:

Taigi, draugai, pradėkime programą,

Turime dideles atsargas.

Kam jie skirti? Tau.

Mes žinome, kad jums patinka žaidimai

Dainos, mįslės ir šokiai.

Bet nėra nieko įdomesnio

Nei mūsų pasakos.

Kodėl jie stebuklingi? Taip, nes juose gyvūnai gali kalbėti, herojai neegzistuoja. Ar prisimeni šiuos? Kokie jų vardai?

Vaikai: Koschey Nemirtingasis, Baba Yaga, goblinas; Stebuklai vyksta - varlė virsta princese, brolis Ivanuška - vaiku, kibirai vaikšto patys ...

Pedagogas: Dabar tapsite pasakų viktorinos tarp komandų dalyviais. Kiekviena komanda gaus savo užduotį. Jei komanda nesusidoroja su užduotimi, klausimas perduodamas kitai komandai. Teisingas atsakymas – komanda gauna žetoną. Taigi, pradėkime!

Konkursas 1. „Ar gerai žinai pasakas“.

Pedagogas:

Nuskriejo strėlė ir pataikė į pelkę.

Ir toje pelkėje ją kažkas pagavo.

Kas, atsisveikinęs su žalia oda

Jis tapo mielas, gražus, gražus.

Vaikai: Princesė varlė.

Pedagogas:

Atidarė ožkos duris

Ir jie visi dingo.

Vaikai: Vilkas ir 7 vaikai.

Pedagogas:

Ant lango jis šąla,

Tada paėmė ir nuriedėjo

Kad suėstų lapė.

Vaikai: Kolobokas.

Pedagogas:

Sesuo žaidė.

Jie atėmė mažąjį paukščio brolį.

Pasakoje dangus yra mėlynas

Pasakoje paukščiai yra baisūs.

Obelis, uždenk mane!

Rechenka, išgelbėk mane!

Vaikai:„Gulbės žąsys“.

Pedagogas:

Vagis pavogė kviečius

Ivanas jį pagavo.

Vagis pasirodė esąs magiškas

Ir Ivanas jojo ant jo.

Vaikai:„Sivka-burka“.

Pedagogas:

Nėra upės ar tvenkinio.

Kur gerti vandenį?

Labai skanus vanduo

Skylėje nuo kanopos.

Vaikai: Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška.

Pedagogas:

Miško pakraštyje

Buvo du nameliai.

Vienas iš jų ištirpo

Vienas yra senas.

Vaikai: Zajuškino trobelė.

Pedagogas:

O tu, Petya - paprastumas,

Šiek tiek praėjo:

Neklausė katės

Pažiūrėjo pro langą.

Vaikai: Katė, gaidys ir lapė.

Pedagogas:

Ištarė žodį -

Viryklė riedėjo

tiesiai iš kaimo

Karaliui ir princesei.

O dėl ko, nežinau

Laimingas tinginys?

Koks stebuklas, koks stebuklas

Pasivažinėjimas rogėmis be žirgų?

Vaikai: Per magiją.

Pedagogas: Tu pasirodei gerai! Tik pasakoje rusiška krosnis ar skiedinys su šluota taps transporto priemone. Tik pasakoje įvyksta patys neįtikėtiniausi stebuklai, kai žvėrys ir paukščiai kalba žmonių balsais ir pan. O dabar mes tai įrodysime.

2 konkursas."Apšilimas".

Pedagogas: Trumpai apibūdinkite veikėjo išvaizdą, pateikite apibūdinimą atsakydami į klausimą „Kas jis (ji)?“.

  1. Ką valgė lokys, atsisėdęs ant kelmo? (pyragas)
  2. Pavadink padėjusią vištą auksinis kiaušinis? (Ryaba)
  3. Ką gėrė ožiuku pavirtęs berniukas? (Vanduo iš kanopos)
  4. Kas valgė Koloboką? (lapė)
  5. Baisiausia senutė rusų liaudies pasakose? (Baba Yaga) - klastingas piktadarys.
  6. Kaip vadinosi mergina, atėjusi į meškų trobelę? (Maša)
  7. Įvardinkite artimus Koloboko, Mažojo nykščio, Snieguolės giminaičius. (Senelis ir Baba).
  8. Kas pavogė Ivanušką iš Alyonuškos? (Gulbės žąsys).

3 konkursas."Surinkite paveikslėlį"- siužetas iš pasakos iš dalių. (Naudojamos iškirptos nuotraukos, gulinčios vokuose).

4 konkursas. « apvalių šokių žaidimas » .

Pedagogas:

Vienas du trys keturi Penki! Aš žaisiu su tavimi!

Greitai kelkis į ratą, atspėk mūsų pasakas! (Vaikai stovi ratu, vaikšto šoka, tardami žodžius.)

Vaikai: Pasakose klausiama: „O dabar jūs, draugai, atpažinkite mus! (Apvalus šokis sustoja, duokite teisingus pasakų pavadinimus, mokytojas skaito ant popieriaus juostelių nuo krūtinės.)

Pedagogas:

  1. "Sesuo Alyonushka ir brolis Nikitushka"
  2. "Ivanas Tsarevičius ir juodasis vilkas"
  3. "Plunksnas Finistas - skaidri pelėda"
  4. "Šuniui įsakius"
  5. "Daryushkina trobelė"
  6. „Sivkos būdelė“
  7. "Plaukiojantis laivas"
  8. "Vilkas ir 7 tigrai"
  9. "Pašenka ir lokys"
  10. "Turkijos princesė"


5 konkursas.Matematikos užduotis».

Pedagogas: Suskaičiuokite rusų liaudies pasakos veikėjus ir pasirinkite teisingą skaičių. Patikrinkime jūsų atmintį. "Ropė"?

Vaikai: 6.

Pedagogas:

„Mašenka ir lokys“

Vaikai: 4

Pedagogas:

Vilkas ir 7 vaikai

Vaikai: 9 (10)

Pedagogas:

"Kolobok"

Vaikai: 7

Pedagogas:

„Ryaba višta“

Vaikai: 4

Pedagogas:

Vaikai: 6.

6 konkursas.„Pakeisk istorijos pabaigą“.

Pedagogas: Kaip padėti kolobokui, kad lapė jo neėstų? ( Žaidimo dalyviai kviečiami pakeisti pasakos „Meduolis“ pabaigą. Klausykite kelių vaikų siūlomų variantų).

Pedagogas: Ir dabar paskutinė užduotis. Klausykite eilėraščio ir padėkite man rasti jame žodžius, kurių prasmė yra priešinga.

Pasakysiu žodį aukštai

Ir jūs atsakysite ... (žemai).

Aš pasakysiu žodį

Ir jūs atsakysite ... (uždaryti).

Pasakysiu tau žodį bailys

Jūs atsakysite ... (drąsus).

Dabar pradžioje pasakysiu -

Na, atsakyk... (pabaiga).

Užuominų neprireikė

Jūs atspėjote visas istorijas.

Sukūrė išmintingieji

Ir jūs visi kartu... (Gerai padaryta!)

Pedagogas:

Čia žaidimas baigėsi

Mums laikas išeiti.

Visko prašysime žiuri

Apibendrinkite žaidimą.

Sumuojami žaidimo rezultatai, skaičiuojami komandų žetonai. Visi viktorinos dalyviai yra apdovanoti.

Literatūrinė viktorina vyresniems vaikams ikimokyklinio amžiaus„Apsilankymas pasakoje“.

Tikslas: Patikslinti su vaikais vaikams pažįstamų pasakų vardus ir veikėjus. Ugdyti vaikų klausos dėmesį, kūrybinė vaizduotė. Ugdykite vaikų susidomėjimą pasakomis.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Literatūrinė viktorina „Kelionė per pasakas“.

Tikslai:

Suaktyvinti vaikų skaitymą;

Prisiminti ir įtvirtinti žinias apie vaikiškų pasakų vardus, autorius ir herojus;

Organizuoti mokinių veiklą.

Viktorinos eiga:

Pranešėjas: Mieli vaikai, džiaugiamės galėdami jus visus pasveikinti į literatūrinę viktoriną „Per mėgstamiausių pasakų puslapius“! Sakyk, ar tau patinka pasakos? O kas yra pasakos? (Vaikų atsakymai). Dabar įvardykite savo mėgstamiausias pasakas. Šauniai padirbėta! Dabar išsiaiškinsime, kaip gerai žinote savo mėgstamas pasakas. Norėdami tai padaryti, turime pasiskirstyti į dvi komandas. Kiekviena komanda turi pasirinkti sau pavadinimą. Viktoriną sudaro 5 konkursai. Konkurso taisyklės labai paprastos. Už kiekvieną teisingą atsakymą komanda gauna 1 tašką. Jei komanda neturi atsakymo, priešinga komanda turi teisę atsakyti. Visų konkursų užduotys siejamos su vardais, pasakų herojais arba su jas parašiusiais autoriais. Po kiekvieno konkurso vertinimo komisija susumuoja rezultatus. (Pateikti žiuri).

Taigi, skelbiu pirmąjį konkursą, kuris vadinasi „Apšilimas“. Šiose varžybose vienu metu dalyvauja dvi komandos. Aš ištariu užduotį, o jūs visi kartu atsakote vieningai.

1. Sumaišyti su grietine

Ant lango šalta.

Jis turi rausvą pusę

Kas čia? (Kolobokas)

2. Gera mergina gyveno pasakoje,

Nuėjau pas močiutę į mišką.

Mama padarė gražią skrybėlę

Ir nepamirškite atsinešti pyragų.

Kokia miela mergina.

Koks jos vardas? … (Raudonkepuraitė)

3. Vienas kitam grandinėje

Viskas taip įtempta!

Tačiau netrukus ateis daugiau pagalbininkų,

Draugiškas bendras darbas nugalės užsispyrusius.Kaip tvirtai ji atsisėdo! Kas čia? ... (Ropė)

4. Vyras nėra jaunas

Su milžiniška barzda.

Įžeidžia Pinokį,

Artemonas ir Malvina.

Apskritai, visiems žmonėms

Jis yra liūdnai pagarsėjęs piktadarys.

Ar kas nors iš jūsų žino

Kas čia? (Karabasas)

5. Aš esu medinis berniukas,

Štai auksinis raktas!

Artemonas, Pierrot, Malvina -

Jie visi su manimi draugai.

Kišu nosį visur,

Mano vardas... (Pinokis)

6. Mažas mėlynas berniukas skrybėlėje

Iš garsios vaikiškos knygos.

Jis kvailas ir arogantiškas

Ir jo vardas... (Nežinau)

7. Ir išploviau pamotei

Ir rūšiavo per žirnius

Naktį prie žvakių šviesos

Ir miegojo prie krosnies.

Geras kaip saulė.

Kas čia? ... (Pelenė)

8. Jis linksmas ir nepiktybiškas,

Šis mielas keistuolis.

Su juo berniukas Robinas

Ir draugas Paršelis.

Jam pasivaikščiojimas – šventė.

O medus turi ypatingą kvapą.

Šis pliušinis pokštininkas

Meškiukas... (Mikė Pūkuotukas)

9. Trys iš jų gyvena trobelėje,

Jame yra trys kėdės ir trys puodeliai,

Trys lovos, trys pagalvės.

Atspėk be supratimo

Kas yra šios pasakos herojai? (Trys lokiai)

10. Tamsiame miške pakraštyje,

Visi kartu gyveno trobelėje.

Vaikai laukė mamos

Vilko į namus neįleido.

Ši pasaka skirta vaikinams... (Vilkas ir septyni vaikai)

Kiekvienai komandai bus užduota 20 klausimų. Turite atsakyti nedelsiant, nedvejodami. Jei nežinote atsakymo, pasakykite „kitas“. Šiuo metu priešininkų komanda tyli, neragina.

Klausimai pirmajai komandai:

2. Kur telegrama dingo daktaras Aibolitas? (į Afriką)

3. Kaip buvo vadinamas šuo pasakoje „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykis“? (Artemonas)

4. Čiukovskio pasakos ūsuotas personažas. (Tarakonas)

5. Jaunikis Musės-sokotuhi. (uodas)

6. Iš ko gudrus kareivis virė košę? (Iš kirvio)

7. Ką Emelya pagavo duobėje? (Lydeka)

8. Kas buvo varlė rusų liaudies pasakoje? (Princesė)

9. Kaip vadinosi boa iš Kiplingo pasakos „Mauglis“? (Kaa)

10. Ką Emelya jojo pasakoje „Lydekai įsakius“? (Ant viryklės)

11. Paštininkas iš Prostokvašino kaimo. (Pečkinas)

12. Ką blusos davė „Tsokotukha Fly“? (batai)

13. Kokių gėlių Naujųjų metų naktį iškeliavo pasakos „Dvylika mėnesių“ herojė? (Už putinų)

14. Kuris pasakos herojus avėjo raudonus batus? (Batuotas katinas)

15. Brolio Ivanuškos sesuo. (Alyonushka)

16. Žymiausias Gėlių miesto gyventojas. (Nežinau)

17. Kiek metų senis iš pasakos apie auksinę žuvelę ėjo žvejoti? (33 metai)

18. Iš ko buvo pagamintas Pinokis? (Iš žurnalo)

19. Vaisiai, kurių Čeburaška valgė per daug. (Apelsinai)

20. Kaip vadinosi mergina iš pasakos „Sniego karalienė“, kuri iškeliavo po visą pasaulį ieškoti savo vardu pavadinto brolio? (Gerda)

Klausimai antrajai komandai:

1. Kam Raudonkepuraitė nešė pyragus ir puodą sviesto? (močiutė)

2. Koks buvo mergaitės vardas - stebuklingos gėlės iš Katajevo pasakos "Gėlė-septyni gėlė" savininkė? (Ženia)

3. Pavadinkite Fedoros tėvavardį iš Chukovskio pasakos „Fedorino sielvartas“. (Egorovna)

4. Kas parašė pasaką „Pelenė“? (Charlesas Perrault)

5. Kaip vadinosi mergina, keliaujanti per Stebuklų šalį ir Per žvilgsnį? (Alisa)

6. Ką musė Tsokotukha pirko turguje? (Samovaras)

7. Geriausias Karlsono draugas. (Kūdikis)

8. Kokią trobelę turėjo lapė pasakoje "Zajuškinos trobelė"? (Ledinis)

9. Koks buvo daktaro Aibolito sesers vardas? (Barbara)

10. Artemono šeimininkė. (Malvina)

11. Kas pagavo auksinę žuvelę? (Senas vyras)

13. Kaip vadinosi maža mergaitė, kuri gimė ir gyveno gėlėje? (Nykštukas)

14. Kokiais paukščiais pavirto 11 karališkųjų sūnų? (Gulbėse)

15. Kuo jūs pavirtote bjaurioji antis? (Gražioje gulbėje)

16. Iš ko buvo pagamintas vežimas, kuriuo Pelenė ėjo į kamuolį? (Iš moliūgo)

17. Mikės Pūkuotuko draugas. (Paršelis)

18. Kaip vadinosi gudrioji katė iš pasakos „Auksinis raktas“? (Bazilijus)

19. Kaip buvo vadinama meškos mama pasakoje „Trys lokiai“? (Nastasija Petrovna)

20. Iš kokio augalo pasakoje „Laukinės gulbės“ Eliza pagamino marškinius savo broliams? (Iš dilgėlių)

Konkursas „Atspėk pasakos herojų“.

Pirmaujantis. Vaikinai, šiame konkurse jums reikės įminti mįsles, kurių herojai – pasakų personažai.

Mįslės pirmajai komandai.

1. Suvalgyti ritinius,

Vaikinas jojo ant krosnies.

Važiuoti per kaimą

Ir jis vedė princesę. (Emelija)

2. Atskrido strėlė ir pataikė į pelkę,

Ir šioje pelkėje ją kažkas pagavo.

Kas atsisveikino su žalia oda,

Ar akimirksniu pasidarėte graži, graži? (Varlė)

3. Jis gyvena laukinėse džiunglėse,

Jis vadina vilką tėvu.

Boa konstriktorius, pantera, lokys -

Laukinio berniuko draugai. (Mauglis)

4. Jis yra didelis neklaužada ir komikas,

Jis turi namą ant stogo.

Išpuikęs ir arogantiškas,

Ir jo vardas... (CARLSON)

5. Švelni mergina su uodega

Tada ji taps jūros puta.

Prarasti viską, neparduodamas meilės

Atidaviau savo gyvybę už ją. (Undinė)

Mįslės antrajai komandai.

1. Gyvena miško trobelėje,

Jai beveik trys šimtai metų.

Ir tu gali eiti pas tą senutę

Pagauk pietums. (Baba Yaga)

2. Mergina pasirodė gėlių puodelyje,

Ir trupinio dydis yra šiek tiek didesnis nei nagas.

Trumpai tariant, mergina miegojo,

Kas ta mergina, kuri mums miela visame kame? (Nykštukas)

3. Mergina sėdi krepšyje

Meška yra ant nugaros.

Jis pats to nežinodamas,

Neša ją namo. (Maša iš pasakos „Maša ir lokys“)

4. Gyvena kunigo namuose,

Miegas ant šiaudų

Valgo keturiems

Miega septyniems. (Balda)

5. Malūnininko sūnų jis pavertė markizu,

Tada jis vedė karaliaus dukterį.

Tai darydamas išduosiu jums paslaptį,

Ją, kaip pelę, suėdė ogre. (Batuotas katinas)

Konkursas „Stebuklinga dėžutė“.

Pirmaujantis. Magiškoje skrynioje yra daiktai iš įvairių pasakų. Aš išnešiu daiktus, o komandos paeiliui spėlios, iš kurios pasakos šis daiktas.

ABC – „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykiai“

Batas - "Pelenė"

Moneta – „Buzzing Fly“

Veidrodis - „Pasakojimas apie mirusią princesę ir septynis bogatyrus“

Kiaušinis - "Ryaba višta"

Obuolys - "Gulbės-žąsys"

Konkursas „Intelektualas“.

Pirmaujantis. Šio konkurso klausimai yra šiek tiek sunkesni, todėl atidžiai klausykite ir atsakykite, jei žinote.

Klausimai pirmajai komandai:

1. Kaip vadinasi Čiukovskio pasaka, kurioje yra tokie žodžiai:

Jūra dega

Iš jūros išbėgo banginis. (Sumišimas)

2. Kaip vadinosi jauniausias medkirčio sūnus, kuris nebuvo didesnis už pirštą? (Berniukas su pirštu)

3. Ką sostinėje parduoti užaugino broliai iš Jeršovo pasakos „Arkliukas kuprotas“? (Kvieciai)

4. Vilkų gaujos vado vardas Kiplingo pasakoje „Mauglis“. (Akela)

5. Kaip vadinosi mergina, kuri savo broliams siuvo marškinius iš dilgėlių? (Eliza)

Klausimai antrajai komandai:

1. Kas parašė pasaką „Čipolino nuotykiai“? (Gianni Rodari)

2. Koks buvo daktaro Aibolito šuns vardas? (Aba)

3. Mėgstamiausias muzikinis instrumentas Nežinau. (Vamzdis)

4. Kaip vadinosi Lilipute apsilankęs kapitonas? (Guliveris)

5. Kieno kanopa pilna vandens pakeliui pirmi pateko sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška? (Karvė)

Pirmaujantis. Puiku vaikinai! Puikiai išmanote pasakas, vadinasi, daug skaitote. Mūsų viktorina eina į pabaigą. O kol žiuri susumavus rezultatus, siūlau surengti „Talentų aukcioną“. Kiekvienas iš jūsų neabejotinai turi tam tikrą talentą: kažkas gali pajudinti ausis, kažkas gali stovėti ant galvos, kažkas gerai skaito poeziją, kažkas gerai dainuoja, o kažkas šoka. Dabar kiekvienas iš jūsų galės parodyti savo talentą ir už tai gauti prizą. Taigi, kas yra drąsiausias?

(Vyksta talentų aukcionas)

Pirmaujantis. Ačiū, vaikinai, visiems už dalyvavimą konkursuose, suteikiame žodį žiuri.

Apibendrinant. Viktorinos nugalėtojai.

Nuorodos:

1. Knyga protingiems žmonėms ir protingoms merginoms. Erudito vadovas. -M.: "RIPOL CLASSIC", 2001.- 336 p.

2. Kūrybinė knygų patirtis: bibliotekos pamokos, skaitymo laikrodis, Papildoma veikla/ komp. T.R. Tsymbalyuk. - 2 leidimas - Volgogradas: Uchitel, 2011. - 135 p.

3. Hobitai, kalnakasiai, nykštukai ir kiti: Literatūrinės viktorinos, kryžiažodžiai, kalbinės užduotys, naujametinis vaidinimas / Sud. I.G. Suchinas. – M.: Nauja mokykla, 1994. - 192 p.

4. Skaitymas su aistra: bibliotekos pamokos, Papildoma veikla/ komp. E.V. Zadorožnaja; - Volgogradas: Mokytojas, 2010. - 120 p.


Tikslas:

Sąlygų vystymuisi sudarymas pažintiniai interesai, bendravimo įgūdžiai per literatūrinį žaidimą.

Užduotys:

  • Apibendrinti ir įtvirtinti žinias apie vaikiškų pasakų vardus, autorius, herojus, ugdyti intonacinį kalbos išraiškingumą, gebėjimą pasakoti kūrinius grandine.
  • Ugdyti gebėjimą dirbti su įsivaizduojamais objektais; ugdyti vaikų pantomimos įgūdžius.
  • Ugdyti tokias savybes kaip tarpusavio pagalba, draugiškumas, draugiškumas, sąžiningumas žaidime, teisingumas; skatinti tarpasmeniniai santykiai tarp grupės vaikų, jų tėvų ir mokytojų.
  • Sukelti teigiamą emocinį atsaką, norą dalyvauti besivystančio pobūdžio komandiniuose varžybiniuose žaidimuose.

Viktorinos eiga:

Išeina 2 geriausi

1 šeimininkas: Laba diena! Taigi, draugai, pradėkime viktoriną „APSAKOS LANKYMAS“ . Turime didelį sandėlį! Kam jie skirti? Tau! Ir dabar mūsų vaikai užmins jums mįsles, o jūs bandysite jas atspėti.

1 vaikas:

Legenda, liaudies pasaka,
Vaikinai ją myli.
Tėveliai, jei laisvi
Jie jums tai skaitė naktį. (Pasaka.)

2 vaikas:

Aš viską žinau, visus mokau,
Ir aš visada tyliu.
Susidraugauti su manimi
Reikia išmokti skaityti. (Knyga.)

2 šeimininkas: Mes žinome, kad jums patinka žaidimai, dainos, mįslės ir šokiai. Tačiau nėra nieko įdomesnio už pasakas, ir, žinoma, jos gyvena knygose, o dabar mūsų vaikai skaitys mums eilėraštį:

„Knygų paslaptys“ (skaitant eilėraštį grandinėje)

Jei nori daug sužinoti
Klausykite patarimo.
Išmokite atpažinti
Knygų paslaptys.


Ir nereikalingų knygų nėra.
Jei greitas lėktuvas
Nuskubėjo į dangų

Pilotas žino savo paslaptį.
Jis jį išmokė.
Kiekviena knyga turi savo paslaptį
Ir nereikalingų knygų nėra.

Jei mama pietauja
Verda kopūstų sriubą ir košę,
Ji turi savo paslaptį
Taip pat labai svarbu.

Pažįsti visas merginas
Žinokite, visi berniukai:
Kiekviena knyga turi savo paslaptį!
Visi skaito knygas! (L. Guselnikova)

1 pranešėjas: pasaka dažnai užpildoma įvairių stebuklų. O dabar prisiminsime pasakas ir pakviesime savo dalyvius į šios dienos viktoriną. Taigi atverkime duris nuostabus pasaulis pasakas ir pažiūrėkite, kas pas mus atėjo.

(skamba muzika „Pasacoje apsilankymas“)

Komandos įeina į kambarį "Kolobok" Ir "Gėlė-septyni gėlė"

1 pranešėjas: Šios dienos viktorinoje dalyvauja dvi komandos: "Kolobok" Ir "Gėlė-septyni gėlė" .

2 pranešėjas: juos vertins mūsų gerbiama žiuri, kurią sudaro: darželis, vyresnioji globėja ir mūsų brangūs tėveliai.

1 šeimininkas: komandoje "Kolobok" dalyvauti: (Pateikiu dalyvių vardus, komandos kapitoną, vardą ir pavardę)

2 šeimininkas: komandoje "Gėlė-septyni gėlė" dalyvauti: (vardina dalyvių vardus ir pavardes komandos kapitono pilnas vardas).

1 pranešėjas: Šiandien turime įdomų ir neįprastą viktorinos žaidimą, kuriame jūsų žinios ir įgūdžiai bus jums naudingi. Sužinosime, kuri komanda yra draugiškiausia, išradingiausia, greita proga.

2 vedėjas: pasveikinkime savo žiuri, kuri įvertins konkursus.

Jūs esate žiuri, nebarkite mūsų,
Teisk teisingiau!
Kad neprarastumėte sąskaitos,
Čia yra balai, kuriuos galite suskaičiuoti (išimkite balus žiuri)

1 vedėjas: O dabar pristatysite savo komandas ir pasveikinsite vieni kitus.

Komandos atstovavimas:

Kapitonas: Mes esame komanda "Kolobok" ,

Komanda yra mūsų šūkis:

Dar ne pasaulyje
Komandos yra geresnės nei Kolobok
Varžovai, pasitikėkite mumis
Tu, Kolobok, esi per kietas

Kapitonas: Mes esame komanda "Gėlė-septyni gėlė"

Komanda yra mūsų šūkis:

Mes esame komanda – Tsvetik
Pusiau gėlė
Eikime kartu
Mes vienas kito nenuvilsime!

1 pranešėjas: O dabar komandos pasveikins viena kitą

Linkėjimai nuo komandos "Kolobok"

Norime palinkėti, parodyk save penkiese.

Linkėjimai nuo komandos "Gėlė-septyni gėlė"

Siunčia visiems sveikinimus iš visos širdies, komanda "Gėlė-septyni gėlė"

Visos komandos kartu:

Aš tu ji ji
Draugiška šeima kartu
Ir būkime draugais
Norėdami laimėti kartu!

2 pranešėjas: komanda pakviečiama prie pirmojo žaidimo stalo "Kolobok"

Komanda kviečiama prie antrojo žaidimų stalo "Gėlė - septynių gėlių"

1 pranešėjas: Dabar atliksime smegenų apšilimą.

"Atkurti" originalūs vardai pasakas ir knygas, keičiant jas tik po vieną raidę.

Pavyzdžiui: "Shurochka Ryaba" , rusiškai liaudies pasaka. ("Ryaba višta" .)

"Kosobokas" , rusų liaudies pasaka. ("Kolobok" .)

"Kepurėlė" , rusų liaudies pasaka. ("Ropė" .)

"Raudonoji šlepetė" , C. Perrault. ("Raudonkepuraitė" .)

„Kurmis su batais“ , C. Perrault. ("Batuotas katinas" .)

"kantrus" , H.K. Andersenas. ("Undinė" .)

"Pilka laistytuvas" , D.N. Maminas-Sibiras. ("Pilkas kaklas" .)

„Švelnioji karalienė“ , H.K. Andersenas. ("Sniego karalienė" .)

"Fedorino jūra" , K. Čukovskis. ("Fedorino sielvartas" .)

2 pranešėjas: žiuri DĖMESIO, konkursas prasideda,

1 žaidimas "Greitas atsakymas" (1 taškas už teisingą atsakymą)

Komandos raginamos greitai atsakyti į klausimus.

Klausimai pirmajai komandai "Kolobok"

  1. Kaip vadinosi anūkė, kuri bijojo saulės? (Snieguolė)
  2. Kiek nykštukų buvo Snieguolė? (Septyni)
  3. Kokie buvo trijų kiaulių vardai? (Nif-nif, Naf-naf, Nuf-nuf.)
  4. Baba Yaga lėktuvas? (Skiedinys)
  5. Ką Raudonkepuraitė nešė savo močiutei? (Pyrageliai ir puodas sviesto)
  6. Kas padėjo ištraukti ropę? (pelė)
  7. Kuris pelkės gyventojas tapo princo žmona? (Varlė)
  8. Kaip vadinosi mergina mėlynais plaukais? (Malvina)

Klausimai antrajai komandai "Gėlė-septyni gėlė"

  1. Koks buvo mergaitės, kuri gyveno gėlėje, vardas? (Nykštukas)
  2. Kiek ožkų buvo pasakoje apie Pilkas vilkas? (Septyni)
  3. Koks buvo berniuko vardas ilga nosis? (Pinokis)
  4. Gėlė, kuri išpildo visus norus? (Gėlė-septyni gėlė)
  5. Kaip vadinosi milžiniškas dinozauras su trimis galvomis? (Drakonas)
  6. Kokį daiktą Pelenė pametė baliuje? (batas)
  7. Kas sugriovė bokštą? (Turėti)
  8. Kuris gyvūnas nemėgo vaikščioti basomis, bet mieliau avėjo batus? (Katė)
  9. Kaip vadinasi ant stogo gyvenantis vyras su sraigtu? (Karlsonas)

Šeimininkas 1:2 „Traukai iš maišo“

Komandos paeiliui traukia statines (geresnės staigmenos iš maišelių su klausimais, suaugęs perskaito klausimą vaikui, jei neatsakė, padeda komanda).

1. Valgydamas ritinius, vaikinas jojo ant krosnies.

Jis jojo per kaimą ir vedė princesę. (Emelija)

2. Saldus obuolių kvapas įviliojo tą paukštį į sodą.

Plunksnos švyti nuo jų ugnimi ir šviesa, kaip ir dieną.

(Ugninis paukštis)

3. Bėkite nuo nešvarių puodelių, šaukštų ir puodų.

Ji jų ieško, skambina ir pakeliui lieja ašaras. (Fedora)

4. Ivanas turėjo šiek tiek kuprotą draugą,

Bet jis padarė jį laimingą ir turtingą.

(Mažasis kuprotas arklys.)

5. Kas nenorėjo dirbti, o grojo ir dainavo dainas?

Tada jie nubėgo pas trečiąjį brolį į naujus namus.

Jie pabėgo nuo gudraus vilko, bet ilgai drebėjo uodegos. (Trys paršeliai)

6. Jis nieko nežino, jūs visi jį pažįstate.

Atsakykite man be išlygų, koks jo vardas? .. (Nežinau)

7. Atskrido strėlė ir įkrito į pelkę, o šioje pelkėje kažkas ją pagavo.

Kas atsisveikino su žalia oda? Ar akimirksniu pasidarėte graži, graži?

(Princesė varlė.)

8. Dvi rožinės ausys ir rožinė uodega,

Jis su Mike Pūkuotuku nuėjo aplankyti Triušio.

(Paršelis.)

1 pagrindinis kompiuteris: dinaminė pauzė

Istorija leis mums pailsėti.

Pailsėkime ir grįžkime į kelią!

(Visi eina į ratą, komandos nariai ir gerbėjai)

Fizminutka "Mes buvome kaip pasakos"

Buvome kaip pasakose
Kalbėjomės apie juos
Plojame rankomis, trypiame kojomis,
Atsisuko ir nusišypsojo vienas kitam

Dabar šokinkime šokinėti, šokinėti, šokinėti
Kojos trūkčioja trūkčiojimas, trūkčiojimas, trūkčiojimas
Ir vėl ploji ploja, ploja, ploja
Kojomis trypiame viršų, viršų, viršų.

Vienas, du, vienas, du, žaidimas baigtas
Atėjo laikas mums konkuruoti.

(visi užima savo vietas)

Šeimininkas 2:3 "Svečias iš pasakos" (2 taškai už teisingą atsakymą)

Komandos kviečiamos pagal daiktų rinkinį atspėti pasaką ar pasakos herojų. Visi daiktai yra padengti skarelėmis. Suaugusiojo ir vaiko poros išeina iš komandų ir ant atskyrimo ištraukia skaičius, kurį skarelę nusiims.

  1. Batai, krepšys... (Batuotas katinas)
  2. 3 lėkštės, 3 šaukštai, 3 puodeliai... (Trys lokiai)
  3. ABC, dangtelis... (Pinokis)
  4. Krepšelis su pyragais… (Raudonkepuraitė)
  5. Moliūgas, batas... (Pelenė)
  6. Rankšluostis, muilas, šluostė... (Moidodyr)
  7. Svogūnai, vyšnios, pomidorai… (Chipolino)
  8. Klausytojas, lagaminas į ligoninę... (Aibolitas)

Žodis suteiktas žiuri.

Vedos 1:4 žaidimas KOMANDOS KAPITONAS

"Tu - man, aš - tau" (2 taškai už teisingą atsakymą)

Pantomima pagal nuotraukas – komandų kapitonai išeina ir pasiima su savimi bet kurį vaiką iš savo komandos padėti, jiems siūloma pasirinkti paveikslėlius, pagal šias nuotraukas, kurias jie turi pavaizduoti pasakos personažas kitai komandai

(pantomimos nuotraukos: Pinokis, lapė, Baba Yaga, lokys)

Šeimininkas 2:5 "Sužinokite pasaką" (1 taškas už teisingą atsakymą) (Sukurti knygų ir paveikslų parodą)

  1. Greitai einant taku kibirai patys tempia vandenį. („Pagal lydekos komandą“ )
  2. O tu, Petya, paprastume, šiek tiek suklydai,

Katė neklausė ir žiūrėjo pro langą. ("Gaidelis - auksinės šukos" )

3. Kurioje pasakoje lapė sako: "Sumuštam nenugalėtam pasisekė, sumuštam nepramuštam pasisekė!" .

4. Palauk, meški, neverk,
Paaiškink ko nori?
Bet jis tik "mu" taip "mu"
Ir kodėl, kodėl...

Aš nesuprantu! (telefonas)

5. Vienai karvei telpa į ausį, o iššliaužia į kitą. (Havrošečka) 6. Jis daužė ir daužė nosimi į lėkštę -

Nieko nenurijau ir likau su nosimi ... (Lapė ir gervė)

7. Kažkas ėjo per mišką, pametė kumštinę,

Pelė bėgo per mišką, pamatė kumštinę pirštinę! (kumštinė)

8. Kokioje pasakoje Snieguolė bijojo gyvūnų, bet nebijojo savo apgaulės

Šeimininkas 1:6 "Pasakyk žodį" (1 taškas už teisingą atsakymą)

Klausimai pirmajai komandai Klausimai antrajai komandai.

Trobelė… (ant vištienos kojų) Višta… (Ryaba)

Kilimas… (lėktuvas) Lazdelė… (gyvenimo gelbetojas)

Princesė… (varlė) Ivanuška... (kvailys)

Skristi… (traškėjimas) Gyvatė… (Gorynych)

Žąsys… (gulbės) Lakštingala… (plėšikas)

Sesuo... (Alyonushka) Brolis... (Ivanuška)

Koschey… (nemirtingas) Stebuklas… (judo)

Vasilisa... (graži) Kepuraitė… (nematomas)

Žodis suteiktas žiuri

Mįslės iš vaikų

Močiutė mergaitę labai mylėjo. Nėra upės ar tvenkinio.

Ji padovanojo jai raudoną skrybėlę. Kur gerti vandenį?

Mergina pamiršo savo vardą Labai skanus vanduo Na, pasakyk man jos vardą. kanopos skylėje.

(Raudonkepuraitė)(Sesuo Alyonuška

ir brolis Ivanuška)

Šeimininkas 2:7 "Rinkti nuotraukas" (1 taškas už teisingą atsakymą)

(Visi komandos nariai turi atsiimti suskaidytos nuotraukos pasakų personažai ir pavadinkite juos)

2 pranešėjas: grindų lenta tyliai girgžda

Ir katė vėl negali užmigti
Sėdėjimo pagalvės ant lovos
ausys iškišamos
Ir staiga veidai pasikeičia

keičiasi garsai ir spalvos
Grindų lenta švelniai girgžda
O dabar pasakos baigėsi

1 pranešėjas: tai baigia mūsų viktoriną, suteikiame žodį mūsų gerbiamai žiuri ir kviečiame visus arbatos.

Vertinimo komisijos rezultatai, apdovanojimai, diplomai ir medaliai už aktyvų dalyvavimą ir bendrą arbatos gėrimą su tėveliais.


Į viršų