Sadko yra Rusijos senovės dainininkas. Rusijos senovės dainininkai

Tema: muzika 3 klasė.

Pamokos tema: „Rusijos senovės dainininkai“.

Pamokos tikslas : atskleisti posakio „Rusijos senovės dainininkai“ esmę pagal pavyzdžius rusų kompozitorių kūriniai (M. Glinka, N. Rimskis-Korsakovas).

Edukacinės užduotys:

Mokymosi užduotys

Studentų supratimas apie tokias sąvokas kaip epas ir Bayanas.

Švietimo

Muzikos kūrinių analizės gebėjimų ugdymas išskiriant esminius ir neesminius požymius;

Choro atlikimo įgūdžių tobulinimas.

Edukacinės užduotys

Ugdyti pagarbą tautinės kultūros vertybėms, pasididžiavimo savo tėvyne jausmą, rusų žmonių ir Rusijos istorija.

Pamokos tipas: naujų žinių atradimo pamoka

Naudojamos technologijos:probleminis mokymasis

Planuojami rezultatai

Asmeninis:

Rusijos pilietinio tapatumo pagrindų formavimas, pasididžiavimo tėvyne, rusų tauta ir Rusijos istorija jausmas;

Instaliacijos formavimas motyvacijos buvimui atsargus požiūrisį kultūrines ir dvasines vertybes;

Metasubject:

Įvaldyti gebėjimą priimti ir išlaikyti tikslus ir uždavinius mokymosi veikla, ieškoti jo įgyvendinimo priemonių kūrimo procese muzikinė kultūra;

Gebėjimo planuoti, kontroliuoti ir vertinti formavimas mokymosi veikla pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas; nustatyti labiausiai veiksmingi būdai pasiekti rezultatų įvairių tipų muzikinė veikla;

Suformavo universalią mokymosi veiklą

Studentai turės:

Gebėjimas vertinti savo edukacinę veiklą;

Atlikimo įgūdžiai, gebėjimas savo atlikime įkūnyti dainos prigimtį per dainavimą, žodį, judesių plastiką;

Mokiniai išmoks:

Planuoti savo veiksmus pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas, įskaitant vidinį planą;

Parodykite pažintinę iniciatyvą bendradarbiaujant švietimo srityje;

Kurti pranešimus žodžiu ir raštu;

Tinkamai naudoti komunikacines, pirmiausia kalbines, priemones įvairioms komunikacinėms užduotims spręsti, kurti monologinį teiginį.

Dalyko rezultatai:

Mokinys išmoks:

Suvokti įvairių žanrų muziką, reflektuoti muzikos kūrinius, išreikšti savo požiūrį į ją;

Naudoti grafinių ženklų sistemą, skirtą orientacijai muzikinėje notacijoje dainuojant paprasčiausiomis melodijomis;

Nustatyti muzikos rūšis, palyginti muzikinius vaizdus įvairių muzikos instrumentų skambesyje;

Naudojamos technologijos:probleminis mokymasis

Pagrindinės sąvokos:Bajanas, epas, dainininkas-pasakotojas.

Ištekliai:

Pagrindiniai ištekliai: - vadovėlis G.P. Sergejeva „Muzika“. 3 klasė; fono-chrestomatija:ANT. Rimskio – Korsakovo fragmentai iš operos „Sadko“, M. Glinkos fragmentai iš operos „Ruslanas ir Liudmila“, rusų liaudies instrumentų skambesys

Papildomi resursai: daina „Apie tėvynę“; daina - pokštas "Prie niurzgimo katino"

Kosmoso organizavimas:frontalinis, individualus.

IKT: kompiuteris , projektorius, ekranas, sintezatorius.

Organizacinė struktūra pamoka

Pamokos etapas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Užduotys mokiniams, kurias įgyvendinus pasiekiamas planuotas rezultatas.

UUD susidarymas

Motyvacija (apsisprendimas) mokymosi veiklai.

Sveikinkite mokinius, kurkite emocinė nuotaikaį pamoką, motyvuoja juos pamokai.

Pasakykite, kokį žmogų laikote protingu ir kultūringu. Gali kultūros žmogus neturi žinių apie savo praeitį? Būti atskirtam nuo savo žmonių išminties ir patirties?

Ir atsakymas yra vienareikšmis: žinoma, kad ne!

Ir šiandien pamokoje vėl susisieksime su liaudies menu.

Skaito epo fragmentą.

Ko nėra Baltas beržas nusilenkia žemei

Ne šilkiniai žolės lankai,

Tas sūnus nusilenkia prieš motiną,

Dobrynuška nusilenkė motinai

Jis prašo didžiulės palaiminimo

Mokytojai pasisveikina, įsijungia į pamoką.

Klausykite epo fragmento.

Reguliavimo:

Asmeninis UUD:

Kognityvinis: naudoti simbolines priemones

Žinių atnaujinimas.

Atveda mokinius į pamokos temą, atnaujina žinias.

Kas skambėjo dabar? (epas apie Dobrynya)

Kas yra epas?

Ir kaip jie pasiekė mūsų dienas?

Ar epų atlikėjai mokėjo rašyti, mokėjo rašyti, skaityti?

Išvada: jie buvo labai talentingi žmonės su unikalia atmintimi. Būtent apie juos šiandien ir kalbėsime.

Iškelia probleminį klausimą.

Dažnai epų atlikėjai vadinami Rusijos senovės dainininkais.

Ar norėtumėte sužinoti, kodėl jie taip vadina ir iš kur kilo posakis „Rusijos senovės dainininkai“?

Taigi, užrašykite pamokos temą „Rusijos senovės dainininkai“

Jie atsako į klausimus.

priimti ir išsaugoti mokymosi tikslą ir uždavinius

Reguliuojantis UUD:atsižvelgti į mokytojo naujoje mokomojoje medžiagoje, bendradarbiaudamas su mokytoju, nustatytas veiksmų gaires;

Asmeninis UUD: edukacinis susidomėjimas naujais mokymosi medžiaga ir naujos problemos sprendimo būdai;

Kognityvinis UUD:

Anksčiau išmoktos medžiagos kartojimas.

Komunikacinis UUD: atsižvelgti į skirtingas nuomones ir bendradarbiaujant siekti derinti įvairias pozicijas;

formuluoti savo nuomonę ir padėtis;

Pamokos tikslų ir uždavinių nustatymas. Mokinių edukacinės veiklos motyvavimas.

Organizuoja užsiėmimus, siekdama nustatyti pamokos tikslą, uždavinius.

Kokį tikslą turėtume išsikelti sau, kad atskleistume, suprastume šią temą.

Kaip galima gauti informaciją?

Kas gali mums tai padėti? (vadovėlis, operos libretas, žodynas)

Mokiniai formuluoja pamokos tikslą ir uždavinius, planuoja savo veiksmus tikslui pasiekti.

planuoti savo veiklą pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas bei ieškoti priemonių jai įgyvendinti;

Komunikacinis UUD:

gebėjimas pakankamai išsamiai ir tiksliai reikšti savo mintis pagal užduotis.

keldamas klausimus.

Kognityvinis: savarankiškas pažinimo tikslo pasirinkimas-formulavimas;

Reguliavimas: tikslų nustatymas.

Pirminis naujų žinių įsisavinimas.

Organizuoja mokinių veiklą „Rusijos senovės dainininkų“ sąvokai apibrėžti; įtraukia mokinius į pagrindines psichines operacijas (analizę, sintezę, apibendrinimą...)

Norėdami suprasti, kas vadinami Rusijos senovės dainininkais, atsigręžkime į vadovėlis 58-59 puslapiuose.

Kurių kompozitorių muzika padės mums išspręsti šią problemą. (Glinka ir Rimskis-Korsakovas).

Apie kokius kompozitorius kalbėsime? (Apie M. I. Glinką ir N. A. Rimskį-Korsakovą)

Kokias operas sutiksime? („Ruslanas ir Liudmila“ ir „Sadko“

Ką matome vadovėlio puslapiuose? (Arfa grojantys muzikantai).

Pirmoje nuotraukoje matome Bajaną, kuris buvo pakviestas į vestuvių šventę.

Kokie žmonės buvo vadinami bajanais?

(dainininkai-pasakotojai, kurie dainavo epas)

Paklausyk mygtuko akordeono dainos, pasakyk, kaip dainuoja mygtukas akordeonas. ( vaizdo įrašas)

Išvada: Bayanas dainuoja lėtai, pasakodamas.

Pažvelkime į šį šaltinį - libretas. Raskite tekste apibūdinančius žodžius ko jis nori pasakyti svečiams Bayan? Mokiniai dirba su tekstu.

(Išvada: tai arba herojiškas įvykis, arba puikus Rusijos istorijos epizodas)

Norėčiau, kad rastumžodynai žodžio sagos akordeonas apibrėžimas, epas. Gal čia rasime atsakymą?

Akordeonas - Senas rusų dainininkas ir pasakotojas, "dainų autorius"

Bylina - „senas“, „senas“, reiškiantis, kad veiksmas vyko praeityje, senais laikais.

Bajanų epas

Dainininkas senelis

Iš čia ir kilo pavadinimas „Rusijos senovės dainininkai“

Grįžkime prie rubrikos pavadinimo „Rusijos senovės dainininkai“.

Tačiau kitame puslapyje matome N. A. Rimskio-Korsakovo operos personažą – Sadko. N.A.Rimskis-Korsakovas muzikoje vadinamas pasakotoju. Nes jis parašė daug muzikinių kūrinių apie pasakas.

Kuo Sadko garsėjo?

Kodėl jį į šventes pakvietė kilmingi žmonės? (nes jis pasakojo įdomios istorijos, pasakojimai apie Rusijos žmonių žygdarbius, apie jų gynėjus

tėvynė).

Klausytis dainos „O tu tamsus ąžuolynas“ (klausymas). Vaizdo įrašas.

Koks yra dainos pobūdis? Kodėl Sadko dainuoja liūdną dainą, apie ką Sadko svajoja?

M.I. Glinka,

N.A. Rimskis-Korskovas

Nuotaika ir jausmai

Melodija

sklandžiai, ilgai trunkantis, melodingas

Tempas (atlikimo greitis)

Kas koncertavo

choras, solistas, ansamblis

Muzikinis žanras

daina, šokis, maršas

Sadko nerimauja, kad Novgorodo pirkliai nustojo jo kviesti į puotas, jų nedomina pasakojimai apie savo žmonių praeitį, jiems reikia tik turto.

Taigi, kodėl Bayanas ir Sadko buvo vadinami Rusijos senovės dainininkais?

Išvada: „Rusijos senovės dainininkai“. Taip vadinosi guslarai – epų pasakotojai, būtent jie išsaugojo praėjusių laikų istoriją.

Jie atsako į klausimus.

Darbas su tekstu.

Klausykite ir analizuokite muzikos kūrinį. Darbas su žodynais.

vykdyti informacijos paiešką, esminės informacijos rinkimą ir atranką iš įvairių informacijos šaltinių;

loginės palyginimo operacijos, analizė, analogijų nustatymas.

suvokti muziką ir išreikšti savo požiūrį į muzikos kūrinį;

Kognityvinis UUD:

Įvadas į naują muziką

Reguliuojantis UUD:

Loginės samprotavimo grandinės konstravimas.

Komunikacinis UUD:

Gebėjimas išklausyti bendražygių nuomonę ir reikšti savo nuomonę.

Asmeninis UUD:

Atpažinti ir emociškai reaguoti į išraiškingus muzikos bruožus;

Pirminis konsolidavimas su tarimu išorinėje kalboje.

Organizuoja pokalbį, kad išsiaiškintų ir sukonkretintų pirmines žinias.

Šiandien pamokoje susidūrėme su mūsų Tėvynės praeitimi.

Apie kokį muzikinį senovės rusų liaudies instrumentasšiandien kalbėjai? (Apie arfą.)

Kokius liaudies pasakotojų epų įvaizdžius sutikote pamokoje? (Bayani Sadko.)

Su kuo jūs palygintumėte bajanus ir guslarus mūsų šiuolaikinis gyvenimas? (su istorikais, nes jie saugo mūsų šalies istoriją)

Kaip manote, kaip epų dainininkai siejasi su gimtine?(jie myli savo tėvynę, prisimena savo herojų pergales, yra dėkingi savo herojams)

Vaikinai, ar mylite savo šalį?

Kviečiu išreikšti savo meilę tėvynei daina.

„Apie Tėvynę“ (padainuok Dainą)

Atsakykite į klausimus ir išsakykite savo nuomonę.

Atlikti dainą.

bendradarbiauti su mokytoju ir bendraamžiais sprendžiant ugdymo problemas, prisiimti atsakomybę už savo veiksmų rezultatus.

įkūnyti muzikinius įvaizdžius atliekant vokalinius ir chorinius kūrinius

Kognityvinis:

Parodykite pažintinę iniciatyvą bendradarbiaujant švietimo srityje;

Kurti pranešimus žodžiu ir raštu;

Atlikti objektų analizę su esminių ir neesminių požymių paskirstymu;

Komunikabilus- sukurti monologą

Asmeninis: pilietinės tapatybės pagrindai,

emocinio reagavimo ugdymas.

Scena savarankiškas darbas su savikontrole pagal standartą

Organizuoja studentai bandomasis darbas su savikontrole.

Testas

Daina

b) epas

c) romantika

a) balalaika

b) ragas

c) gusli

a) aiškus ritmas

b) giedoti

c) greitas tempas

a) P.I. Čaikovskis

b) N. A. Rimskis - Korsakovas

c) M.I.Glinka

a) N. A. Rimskis-Korsakovas

b) M.I.Glinka

c) P.I. Čaikovskis

C) ramus žmonių gyvenimas

A) herojų žygdarbiai

B) ramus žmonių gyvenimas

C) paties Bayano gyvenimo istorija

gebėjimas kontroliuoti ir vertinti savo veiksmus, koreguoti jų įgyvendinimą remiantis įvertinimu ir atsižvelgiant į klaidų pobūdį

Apibendrinant pamoką. Informacija apie namų darbus.

Dėmesys finalui

mokinių edukacinės veiklos rezultatus

pamokoje.

Prisiminkite, kokius tikslus ir uždavinius sau keliame? Ar pasiekėme pamokos tikslus?

Ką naujo išmokote pamokoje?

Teikia atsiliepimus apie namų darbus.

Pirmoji užduotis yra užduotis visiems.

Na, o kas nori toliau tyrinėti gimtinės praeitį per meno kūrinius, siūlau baigti

2 užduotis tiems, kurie gerai piešia, nupieškite vienos iš operų plakatą.

2. Sužinokite, kodėl menininkas A. Rabuškinas vadinamas „Rusijos senovės dainininku“

1. Standartinis minimumas. 2. Pakeltas. 3. Kūrybiškas.

Suformuluokite galutinį jų darbo rezultatą

pamokoje. Išreikškite savo nuomonę.

užsirašyti namų darbai dienoraščiuose.

gebėjimas kontroliuoti ir vertinti savo veiksmus, koreguoti jų įgyvendinimą remiantis įvertinimu ir atsižvelgiant į klaidų pobūdį, rodyti iniciatyvą ir savarankiškumą mokantis;

Reguliuojantis UUD:----atlikti galutinę rezultato kontrolę;

Suplanuokite savo veiksmus pagal užduotį

Atspindys.

Organizuokite refleksiją.

Vaikinai, prieš jus – pasiekimų kopėčios, siūlau įvertinti savo darbą pamokoje.

Pasiekimų kopėčios

Man buvo įdomu_____________________________________________

Man buvo sunku

Aš sužinojau) __________________________________________________

Pateikite savo veiklos klasėje įsivertinimą.

Užbaikite laimėjimų kopėčias.

įvaldyti pradines pažintinės ir asmeninės refleksijos formas muzikinės kultūros įsisavinimo procese įvairiose veiklose

Asmeninis:

- gebėjimas vertinti savo ugdomąją veiklą;

Komunikacinis:

Gebėjimas pilnai ir tiksliai reikšti savo mintis

Reguliavimo: -mokinių atvirumas suvokiant savo veiksmus ir savęs vertinimą

Bayano daina

BAYAN IR CHORAS

Praeitų dienų dalykai

gilios senovės legendos!

CHORAS

Pasiklausykime jo kalbų!

Matyti aukšta dainininkės dovana:

Visos dangaus ir žmonių paslaptys

mato jo tolimą žvilgsnį.

AKORDIONAS

Apie Rusijos žemės šlovę

žvangesys, auksinės stygos,

kaip tolimi mūsų seneliai

Jie išvyko į karą į Tsargradą.

CHORAS

Tegul ramybė nusileidžia ant jų kapų!

Dainuok mums, miela dainininke,

Ruslana ir Liudmilos grožis,

ir Lelemą karūną nukalė.

Daina Sadko

1. O tu tamsus ąžuolynas

Padaryk kelią, duok man kelią

Pro rūką degi ašara

Aš nematau baltos šviesos.

2. Kelkis, tu cukranendrių medis

Pabusk Ilmeno ežere!

Žmonėms nebereikia

Mano gooselkiyarovchaty.

3. Klausyk, greita banga

Tu plati erdvė

Ar mano likimas karti

Taip, apie branginamą mintį.

M.I. Glinka, N.A. Rimskis-Korskovas

Nuotaika ir jausmai

džiaugsmas, liūdesys, melancholija, švelnumas

Melodija

sklandžiai, ilgai trunkantis, melodingas

Tempas (atlikimo greitis)

lėtai, neskubant, greitai.

Kas koncertavo

choras, solistas, ansamblis

Muzikinis žanras

daina, šokis, maršas

Apie Tėvynę

Kiekvienas turi savo tėvynę

Namas vietiniai medžiai ir laukai

Dangus, auksinės pievos

Mūsų mielas upės krantas

choras

Kur tėvynė, ten skaisčiau šviečia saulė

Mūsų tėvynė mielesnė už viską pasaulyje

Nežinau, kur vėliau gyvensiu

Bet aš visada mylėsiu savo tėvynę

Mes mylime savo šalį iš visos širdies

Tai žemė nuo vaikystės, gimtasis kraštas

Mokykla čia, beržai, tuopos

Šlovinga Rusijos žemė

Choras: 2 kartus

Bet aš visada mylėsiu savo tėvynę

Namų darbai:

1. Išmokite dainos „Apie tėvynę“ žodžius

2. Sužinokite, kodėl menininkas A. Riabuškinas vadinamas „Rusijos senovės dainininku“

3. Nupieškite vienos iš operų plakatą.

Pasiekimų kopėčios

Man buvo įdomu___________________________________________________________________________

Man buvo sunku

Aš sužinojau) ________________________________________________________________

Esu (patenkintas, ne visai patenkintas, nepatenkintas) savo darbu pamokoje

Testas

  • 1. Pavadinkite vieną iš seniausių rusų dainų folkloro žanrų, kuriuose pasakojama apie svarbius įvykius Rusijoje:

Daina

b) epas

c) romantika

  • 2. Pavadinkite instrumentą, kurio garsu buvo atliekami epai:

a) balalaika

b) ragas

c) gusli

3. Pagrindinis bruožas epas yra:

a) aiškus ritmas

b) giedoti

c) greitas tempas

  • 4. Įvardykite kompozitorių, kuris vadinamas muzikiniu pasakoju:

a) P.I. Čaikovskis

b) N. A. Rimskis - Korsakovas

c) M.I.Glinka

  • 5. Įvardykite kompozitorių, parašiusį operą „Ruslanas ir Liudmila“:

a) N. A. Rimskis-Korsakovas

b) M.I.Glinka

c) P.I. Čaikovskis

6. Apie kokius įvykius dainavo Bajanas

A) istorija apie paties Bayano gyvenimą

B) herojiški praeities įvykiai

C) ramus žmonių gyvenimas

7. Koks buvo Sadko darbo pagrindas.

A) herojų žygdarbiai

B) ramus žmonių gyvenimas

C) pasakojimas apie paties Bayano gyvenimą


Abstraktus

Muzikos pamoka 3 klasėje

„Rusijos senovės dainininkai“

Mokytojas SM vidurinės mokyklos s.Vadinskas

Buraeva Marina Valerievna

2012

Tikslas:

supažindinti mokinius su muzikos pasauliu, kelti susidomėjimą ir meilę muzikai, ugdyti gebėjimą suvokti muziką, emociškai į ją reaguoti.

Užduotys:

Švietimas:

  1. Supažindinkite mokinius su muzikinis instrumentas arfa ir arfos muzikantai
  2. Meistras apie naujus muzikinė medžiaga kad rusų kompozitoriai savo kūriniuose naudojo rusišką muziką.
  3. Padėti vaikams suprasti, kad liaudies muzika atspindi ne tik tam tikrus įvykius, bet ir žmonių gyvenimo atmosferą.
  4. Supažindinti mokinius su N. A. Rimskio-Korsakovo „Sadko“ ir I Matvienko „Arklys“ kūriniais.

Kuriama:

  1. Tobulėti muzikinis sugebėjimas: klausa, muzikinė atmintis klausantis muzikos kūrinių.
  2. Ugdykite emocinį reagavimą klausantis muzikos.
  3. Aukšto meniškumo kūrinių pagrindu skatinti muzikinio skonio atsiradimą ir pasireiškimą.

Švietimas:

Vykdyti ideologinį ir dorovinį auklėjimą bei meilę tautinis menas itin meniškų kūrinių pagrindu, taip pat ugdyti pasididžiavimą gimtine ir meilę jai.

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU

I. ORGANIZAVIMAS

II. TEMOS ĮVADAS

Šiandien į klasę eisime į nuostabi kelionė. Ir muzikinis kūrinys, kurį dabar išgirsime, parodys mums kelią.

(Klausausi "Strumming")

Vaikinai, jūs atidžiai klausėtės. Kokia tai muzika: moderni ar sena?

Kokia priemonė padėjo mums keliauti laiku atgal?

Taip, tai žąsis.

Kaip manote, kiek laiko pasirodė ši priemonė? Kaip manai, kiek jam gali būti metų?

Gusli yra labai senovinis muzikos instrumentas. Kai kurių šaltinių teigimu, jiems apie 2 tūkst. Deja, žmonijos istorija nuo mūsų paslėpė ir jų amžių, ir gimimo vietą.

Vaikinai, kaip vadinasi arfa grojantys muzikantai?

(guslarai)

Taip pat jie vadinami„Rusijos senovės dainininkai“.

Taigi šiandien Rusijos senovės dainininkai kviečia mus apsilankyti. Pagalvokime, kodėl jie taip vadinami?

(Jie ne tik grojo instrumentu, bet ir atliko epas, senovės legendas)

O kaip jie groja arfa?

(vaizdo įrašas)

Guslaras pasideda instrumentą ant kelių ir pirštais plėšia stygas. O jis pats pasakoja epas ir akomponuoja sau grojant arfa, per visas stygas iš karto pereina su tarpininku. Tarpininkas - tai speciali maža beržo lapo formos lėkštė, skirta žaisti styginiai instrumentai. Kitos rankos pirštais muzikantas nutildo atskiras stygas, kad išgautų gražų garsą.

Pažiūrėk į ekraną. Kas čia pavaizduotas? Šis paveikslas nukelia mus ne per metus, ne per dešimtmečius, o per šimtmečius į „giliąsias senovės tradicijas“. Parašė Viktoras Vasnecovas. Kaip čia vaizduojami muzikantai?

(Vasnecovo „Guslarai“)

O dabar taip pat tapkime guslar muzikantais. Paruoškime savo įrankį. Padėkite arfą ant kelių. Galite groti plėšydami stygas pirštais arba galite naudoti tarpininką.

("Pelga". Grojimas įsivaizduojamu instrumentu)

Prisiminkime, koks muzikos instrumentas nukėlė mus į praeitį? Kaip jis atrodo? Kaip grojama arfa?

Prisiminkite, ar kada nors girdėjote arfa grojusių muzikantų vardus?

Vienas iš šių muzikantų buvo Sadko.

Novgorodo dainininko ir arfininko Sadko šlovė tekėjo kaip upė per Velikij Novgorodą. Kai tik jis pradeda groti ir užveda melodiją – visi klauso arfininko, neišgirs pakankamai. Jie taip pat apsidžiaugė jį matydami miesto aikštėse, pakvietė į bojarų bokštus su auksiniais kupolais ir į baltų akmenų pirklių dvarus. Tačiau jie nustojo kviesti Sadko į linksmas šventes. Muzikantas tapo nepatenkintas.

Kartą ant Ilmeno ežero kranto išgirdau liūdną Jūros caro dukters Sadko Volchovo dainą. Jai muzikantas patiko. Volchova pažadėjo arfininkui, kad į tinklą pagaus tris auksines žuveles, kurios atneš jam laimę ir turtus. Viskas įvyko. Sadko praturtėjo ir tapo pirkliu. Kartą jis aprūpino savo laivus plaukioti.

Jau 12 metų. Vieną dieną Sadko laivas sustojo viduryje jūros. Novgorodiečiai suprato, kad jūros caras reikalauja duoklės. Laivų statytojai į jūrą metė statines aukso, sidabro, perlų – viskas yra laivas su nukarusiomis burėmis. Tada burtas krito ant Sadko. Jie įmetė į vandenį ąžuolinę lentą, ir vos tik Sadko užlipo ant jos, vėjas pakilo, burės prisipildė, laivas dingo tolumoje, o arfmenas nugrimzdo į jūros bedugnę.

Jis atsidūrė žydroje povandeninėje kameroje priešais jūros karalių ir karalienę Vodyanitsa. Caras įsakė Sadko pagiedoti pagiriamą dainą. Muzikantas trenkė į stygas, ir dėl to jūroje kilo baisi audra. Daug laivų nuskendo ir sudužo, užtvindė krantus ir kaimus. Tačiau pasirodė galingasis bogatyras Starchische ir psalterija iš Sadko rankų. Jis paskelbė apie Jūros karaliaus galios pabaigą ir paskyrė savo dukrą tapti upe. Sadko ir Volchova išskubėjo į laisvę, į Novgorodą.

Žalioje ežero pakrantėje Ilmenas Sadko užmigo, užliūliuotas Volchovos dainavimo. Ir kai tik jis užmigo, jūros princesė išsibarstė raudoname ryto rūke virš žalios pievos. Visi ėmė stebėtis netikėtu Sadko sugrįžimu, o labiausiai – plačia Volchovo upe, tekėjusia nuo Ilmeno ežero iki pat mėlynos jūros.

Liaudies pasakotojai Pečoriai, esantys Rusijos šiaurėje, sukūrė epą apie Sadko ir jūros karalius. O rusų kompozitorius Nikolajus Andrejevičius Rimskis-Korsakovas parašė operą „Sadko“.

Pasiklausykime operos fragmento. Kokią nuotaiką perteikia muzika?

(klausytis "Sadko dainos")

Klausėmės Sadko Dainos „O tu, tamsus ąžuolas“. Kurioje operos vietoje skamba ši daina?

Kokia Sadko nuotaika šiuo metu?

(liūdna, liūdna)

Su kokia liaudies daina dera muzika: lyriškas , šokiai, apvalūs šokiai?

(jis nori išlieti visą susikauptą liūdesį, skausmą)

Kaip manote koks instrumentas simfoninis orkestras imituoja arfos garsą?

Taigi, apie kokį „Rusijos senovės dainininką“ sužinojome? Kuris rusų kompozitorius parašė apie jį operą?

Dalis kelio Dalis kelio

Mes sugebėjome greitai susitvarkyti.

Mes šiek tiek pailsėsime

Ir vėl eikime į priekį. ( Fizminutka)

- "Rusijos senovės dainininkai". Ar jie egzistuoja dabar, mūsų laikais? Ką jie gali mums pasakyti šiuolaikiniai muzikantai guslarai?

Ar norėtumėte jų klausytis?

(Liubovas Basurmanova)

Ką jautėte, kai skambėjo ši muzika?

Ar savo sieloje girdėjote panašią muziką? Kada?

Ar daina, kuri buvo grojama, yra moderni ar sena?

Ši daina buvo parašyta šiuolaikinis kompozitorius Igoris Matvienko. Kokį naują skambesį suteikė arfos akompanimentas?

Muzika šiuolaikiška, atlikėjas šiuolaikiškas. Ir skamba pamokos tema: „Rusijos senovės dainininkai“. Ar daina tinka mūsų pamokai? Kodėl?

(Ištakos senovinės, paremtos rusiškomis tradicijomis, nukelia mus į praeitį)

III. PAMOKOS SANTRAUKA

Taigi, šiandien pamokoje buvome perkelti į praeitį. Kokia priemonė mums padėjo tai padaryti?

Kaip vadinami muzikantai, grojantys arfa?

Įvardykite kompozitorių, kuris savo kūrybą skyrė epiniam herojui ir guslar muzikantui? Koks šio kūrinio pavadinimas?

Ar guslarų muzikantų kūryba gyvuoja mūsų laikais?

Muzikinis sveikinimas.

    Sveiki. (Sveiki.)

    Laba diena, laba diena, geros dienos jums! (Laba diena, laba diena, laba diena jums!)

    Kokioje klasėje tu esi? (Mes mokomės trečioje klasėje.)

    Kokioje mokykloje mokaisi? (Mes mokomės tryliktoje.)

    Į kokią pamoką atėjai? (Atėjome prie muzikos.)

    Ar atėjai vertinti pažymių? (Jie atėjo siekti pažymių.)

    ko tu atėjai? (Jie atėjo dėl penkių.)

    Dainos „Dabar prasidės muzikos pamoka“ atlikimas!

    Dainos „Kadaise buvo senelis ir moteris“ atlikimas.

    Dainos „Brangus krikštatėve, kur tu gyveni?

Kokio žanro muziką atlikote? (Ką dabar veiki).

Paaiškinkite savo atsakymą.

Kiek žanrų yra muzikoje?

Kuo daina skiriasi nuo šokio ir maršo, kas joje svarbiausia? (Žodžiai)

Kam mums reikalingos dainos, ką iš jų gauname.

Kodėl tau patinka dainuoti?

Pažvelkite į šias dvi nuotraukas, ką jie turi bendro ir kodėl.

Apibrėžkime pamokos temą pagal šias nuotraukas.

Kaip manote, apie ką bus mūsų pamoka ir kodėl?

Ką reikia padaryti, kad susipažintume su tema „Rusijos senovės dainininkai“.

Ką reiškia „Rusijos senovės dainininkai“?

Taigi senais laikais jie vadindavo gusli, kuris labai dažnai sakydavo epas skambant arfai.

Kas yra epas?

Epas ( senienų ) - herojiškos-patriotinės dainos-pasakos, pasakojančios apie herojų žygdarbius ir atspindinčios gyvenimą Senovės Rusija IX-XIII a.; rūšies oralinis liaudies menas, kuri būdinga dainingam tikrovės atspindėjimo būdui. Pagrindinis epo siužetas yra koks nors herojiškas įvykis arba nuostabus epizodas (todėl liaudiškas vardas epai - „senas vyras“, „senoji moteris“, o tai reiškia, kad aptariamas veiksmas įvyko praeityje).

Kokiu muzikos instrumentu grojo dainininkai?

Kodėl jie plėšomi stygomis.

Epų pasakotojų įvaizdžiai atsispindi rusų kompozitorių Michailo Ivanovičiaus Glinkos ir Nikolajaus Andrejevičiaus Rimskio-Korsakovo kūryboje.

Taip, klausykite šių kompozitorių kūrinių.

Nikolajus Andrejevičius Rimskis-Korsakovas savo operoje „Sadko“ sukūrė įvaizdį legendinis dainininkas- pasakotojas. Koks buvo jo vardas?

Kuo Sadko garsėjo?

Kodėl jį į puotas kvietė kilmingi žmonės?

Dabar klausysimės Sadko dainos iš operos ir užduotis teks atlikti grupėse. (paskirstykite užduotis 4).

Atidžiai perskaitykite užduotį, skirkite 5 minutes jai atlikti. Tada kiekviena komanda, pasirinkdama vadovą, atsako į pateiktą klausimą.

KLAUSOMA Sadko daina "O tu tamsus ąžuolynas".

Studentų pristatymas.

Siūlau išmokti Sadko dainos „O tu tamsus ąžuolas“ fragmentą.

Kokią dainą išmokome.

Iš kokio darbo.

Įvardykite jo savybes.

Apibendrinkime.

Kokį dainininką pasakotoją sutikome pamokoje. (Sadko)

Kuriame muzikos kūrinys pasakoja apie Sadko.

Kokiu muzikos instrumentu grojo Sadko?

Kas yra opera.

Kas parašė operą „Sadko“.

Ne tik Rimskis - Korsakovas vaizdavo dainininkus - pasakotojus.

Michailas Ivanovičius Glinka operoje „Ruslanas ir Liudmila“ sukūrė liaudies pasakotojo įvaizdį, suteikdamas jam Bajano vardą.

Kaip manote, kokiu instrumentu grojo Bayanas?

Kodėl priėjote prie tokios nuomonės.

Bayanas, kaip ir Sadko, grojo arfa.

Pasiklausykite Bayano dainos iš Michailo Ivanovičiaus Glinkos operos „Ruslanas ir Liudmila“ ir palyginkite ją su Sadko daina „O. Tu esi tamsus ąžuolas“. Raskite panašumų ir skirtumų.

KLAUSYKITE Bayan dainą "Praėjusių dienų atvejai!"

- Patiko ir kodėl.

Koks muzikos instrumentas imituoja grojimą arfa. (Arfa)

Palyginkime pamokoje įgarsintus kūrinius.

2. muzikinis vaizdas spektaklyje.

3. Muzikinis žanras: daina, šokis, maršas.

4. Melodija: sklandi, tvyranti, melodinga.

5. Režimas: pagrindinis (šviesus klavišas), minoras (tamsusis klavišas).

6. Nuotaika ir jausmai: džiaugsmas, liūdesys, melancholija, švelnumas.

7. Tembras (garso spalva): šviesus, šviesus, šiltas, tamsus, atšiaurus, masyvus, niūrus.

8. Tempas (atlikimo greitis): lėtas, vidutinis, greitas.

9. Dinaminiai atspalviai (garso stiprumas): tylus, garsus.

10. Kas koncertavo: choras, solistas, ansamblis.

Lentoje išvardykite panašumus ir skirtumus.

Apibendrinti.

Ką naujo išmokote šiandien pamokoje.

Iš kokių operų fragmentai skambėjo šiandien.

Įvardinkite šių operų dainininkus – pasakotojus.

Kas vienija Sadko ir Bayaną.

Kokiu muzikos instrumentu jie grojo?

Kokio tipo muzikos instrumentas yra arfa.

Kodėl jie buvo vadinami dainininkais – pasakotojais.

Koks žemo patino vardas.

Pristatymas muzikos pamokai „Rusijos senovės dainininkai“ 3 klasė Atlieka Dzhanetta Gennadievna Bashkirova, muzikos mokytoja, Smolensko srities MBOU Ozernenskaya vidurinė mokykla Nr.

Kelionė

į muzikos pasaulį

Senovės Rusija

1. Bajanas tapyboje

2. Bajanas muzikoje

4. Solinės muzikos charakteris

Bayano giesmė iš operos

5. Arfininko Sadko dainos

6. „O, tu tamsus ąžuolynas!

7. "Ar aukštis, aukštis po dangumi"

8. Žaidimas "Užduok klausimą!"

V.M. Vasnecovas „Bajanas“

Paveikslas skirtas Rusijos valstybės formavimosi laikotarpiui. Princai su palyda turėjo kovoti su užpuolikais.

M.I. Glinka

Praeitų dienų dalykai

gilios senovės legendos!

Apie Rusijos žemės šlovę

žvangesys, auksinės stygos,

kaip tolimi mūsų seneliai

jie kariavo prieš Tsargradą.

Tegul ramybė nusileidžia ant jų kapų!

Dainuok mums, miela dainininke,

Po gėrio seka liūdesys, Liūdesys yra džiaugsmo įkeitimas!

Gamtą kūrėme kartu

Belbogas ir niūrus Černobogas!

Bayano giesmė iš operos

M.I. Glinka

"Ruslanas ir Liudmila"

„Praėjusių dienų dalykai“

Ką įsivaizduoji klausydamas šios muzikos?

Koks jos charakteris?

Gusli Sadko dainos

iš operos N.A. Rimskio-Korsakovo „Sadko“

ANT. Rimskis-Korsakovas

— Žaisk, mano guselki!

– O tu tamsus ąžuolas!

O, tamsus ąžuolas!

O, tamsus ąžuolas! Paleisk kelią, duok man kelią: Per rūką – degią ašarą nematau baltos šviesos. Pabusk, cukranendriu, pabusk Ilmeno ežere! Žmonėms nebereikia Mano guselki yarovchaty. Klausyk tavęs, greita banga, Tu, plati platybė, Ar tai apie mano karčią likimą Taip, apie brangią mažą mintį.

Ar tai aukštis, dangiškas aukštis!

SADKO (dainuoja laive).

Ar tai aukštis, dangiškas aukštis,

Gylis, gylis - vandenynas-jūra, Platus plotas per visą žemę, Gilūs Dniepro sūkuriai.

Iš už jūros, mėlynos jūros, išbėgo trisdešimt laivų, trisdešimt laivų ir vienas jaunosios lakštingalos Budimirovičiaus laivas. Laivai gražiai išpuošti, o Sakalas – pats gražiausias laivas. Kaip tame laive, jaunoji lakštingala Budimirovičius sėdi pokalbyje. Laivai papuošti, O Sakalas – gražiausias laivas iš visų.

Pokalbis – tai vieta po baldakimu laive.

Lakštingala Budimirovičius yra epinis herojus, kuris, kaip ir Sadko, plaukė tolimomis jūromis.

— Žaisk, mano guselki!

– O tu tamsus ąžuolas!

"Ar tai aukštis, aukštis po dangumi!"

Kokios operos Bajano giesmė?

Iš kokios operos šios dainos? Kas yra jų atlikėjas?

Žaidimas „Užduokite klausimą!

Šaltiniai

  • Rėmas http://www.playcast.ru/uploads/2015/03/26/12841421.png
  • Treble raktas ir natos http://www.playcast.ru/uploads/2014/12/28/11308945.png
  • Gėlė http://www.clipartbest.com/cliparts/xTg/6Mp/xTg6Mpnbc.png
  • Vasnecovas V.M. "Akordeonas" https://otvet.imgsmail.ru/download/u_057f4811707de380c054dfece0f39fb1_800.jpg
  • M.I. Glinkos portretas https://otvet.imgsmail.ru/download/233411100_48cfec46e09a4140e553d8029d8bbc87_800.jpg
  • Bayanas iš operos M.I. Glinka „Ruslanas ir Liudmila“ https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=312x10000:format=jpg/path/s9d2dfce0d87a6c57/image/i3a23e9f8320643ee/version/1361218107/image.jpg
  • Praeitų dienų dalykai http://musical-fantasy.rf/files/pictures/lesson-dela-davno-minuvshih-dney.jpg
  • Pastabos https://studfiles.net/html/2706/520/html_iuHTkKBTB2.ubZX/img-AXWOqS.jpg
  • Pirmosios Bayano dainos tekstas http://webkind.ru/text/596747346_6879p656415493_text_pesni_dela_davno_minuvshih_dnej.html
  • N. A. portretas. Rimskis-Korsakovas http://free-classic.ru/pics/posters/rimsky-korsakov.jpg
  • Dainos natos Sadko https://ds01.infourok.ru/uploads/ex/0e52/00008381-b04211ca/img7.jpg
  • Sadko http://unpictures.ru/images/1777842_sadko-v-kartinkah.jpg
  • Guslyar http://cs314221.vk.me/v314221754/5e82/v7vyPCIfAV8.jpg
  • Pergamentas http://boombob.ru/img/picture/May/12/cbdb0cf2fe3656351a1f8126b91720b8/mini_2.jpg
  • Pasakotojas http://cyberlik.pro/image/cache/catalog/Russ-muz/89/14-700x700.jpg
  • O tu tamsus ąžuolynas "Sadko" http://s0.cn.ru/data/images/imgs/2009/11/22/2167/2167630.jpg
  • Dainos „O, tamsus ąžuolas“ žodžiai http://www.tekstipesen.ru/song.php?id=7023472
  • Sadko 2 http://www.museikino.ru/upload/resize_cache/iblock/20b/1000_360_0/20b9e7cec66ab04107c50bcaa9801160.jpg
Šaltiniai
  • Kritskaya E.D. Vadovėlis „Muzika 3 klasė“ – Maskvos „Apšvietimas“ 2014 m.
  • Petukhova A.A. “ Technologinės kortelės pamokos“ – Volgogrado „Mokytojas“ 2017 m
  • Akordeonas http://www.stihi.ru/pics/2015/08/09/5760.jpg
  • Sadko su arfa http://ped-kopilka.ru/upload/blogs2/2017/3/51515_12ec1c6a1ec2f1d059c2e3ead308c2e0.jpg.jpg
  • Dainos "Aukštis" žodžiai https://iomedia.ru/%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0_%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%BE/4_ %D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D1%85%D0%BE%D1%80_%D0%B2%D1%8B%D1 %81%D0%BE%D1%82%D0%B0/
  • Garso įrašas "Aukštis, aukštis ..." https://ru123.iplayer.info/q/%D0%B2%D1%8B%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%B0+%D0%BB%D0%B8+%D0%B2%D1 %8B%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%B0+%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%81 %D0%BD%D0%B0%D1%8F/
  • Garso įrašas "O tu tamsus ąžuolas!" https://ru123.iplayer.info/q/%D0%BE%D0%B9+%D1%82%D1%8B+%D1%82%D1%91%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1 %8F+%D0%B4%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B0/
  • Bayano daina „Praėjusių dienų atvejai“ https://muzofond.org/search/%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0%20%D1%80%D1%83%D1%81%D0 %BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0%20%D0%B1%D0%B0 %D1%8F%D0%BD%D0%B0
  • Sadko https://arhivurokov.ru/multiurok/html/2017/03/26/s_58d775fe2c540/img40.jpg
Išteklių šaltinio šablonas, pagrįstas rėmelio iliustracija
  • https://img-fotki.yandex.ru/get/3001/39663434.959/0_b1585_831d808f_M.png
  • Ir Microsoft PowerPoint 2016 galimybės, nuotraukų tvarkyklė Šablono autorė yra rusų kalbos ir literatūros mokytoja Tikhonova Nadežda Andreevna, Kostanay

Pokalbis

Koks žanras liaudies muzika ar susitikote per paskutinę pamoką?

Atsakymas: Epas.

Koks instrumentas lydėjo epų dainavimą?

Atsakymas: žąsis.

Mokytojas:

Kokį instrumentą girdėjai, kai įėjau į klasę?

Atsakymas: žąsis.

Taip, vaikinai, tai tiesa.

Mokytojas:

Mūsų šalis turi turtingiausia istorija. Šiandien pamokoje nukelsime daugybę šimtmečių atgal ir susitiksime su nuostabiu senoviniu Rusijos muzikos instrumentu, kuris vadinamas gusli. Žodis „gusli“ kilęs iš senovės slavų „gusta“, o tai reiškia „zvimbti“, o kadangi styga zvimbė, vadinosi „gusla“.

Taigi arfa skamba stygomis. Gusliaras pirštais plėšė stygas, išgaudamas labai gražius ...

Pasakyk man, vaikinai?

Vaikai atsako choru: tai garsai.

Kas senovėje grojo arfa?

Laukiamas atsakymas: guslarai.

Parodykite kadrą iš pristatymo „Arfą derinsiu senai“ ... Nr. 1

Mokytojas:

Juos grojo žmonės – pasakotojai, kurie lėtai, traukiamai pasakodavo dainele bylina.

Su kokiu dainininku-pasakotoju sutikome praėjusią pamoką?

Laukiamas atsakymas: Sadko.

Taip, vaikinai, būtent Sadko grodamas arfa užkariavo jūros karalių

Kaip Sadko pradėjo žaisti jarovčatos žąsyse,

Kai jūros karalius pradėjo šokti mėlynoje jūroje,

Kaip šoko jūros karalius.

Sadko žaidė vieną dieną, žaidė kitus.

Taip, Sadko ir kiti taip pat žaidė -

Ir visas jūros karalius šoka mėlynoje jūroje.

Mokytojas:

O dabar, vaikinai, pasiklausykime Sadko arijos „Play my guselki“.

Užduotis: koks šios muzikos personažas?

Atsakymas: liaudiškas, žvalus, šokantis.

1. Mokytojo žodis:

(Vasnecovo paveikslo „Bajanas“ reprodukcija, žr. projektorių

2 skaidrė)

Kitas liaudies dainininkas- pasakotojas yra Bajanas.

Dažnai šis vaizdas pasirodo epuose ir operose.

Vaikinai, atkreipkite dėmesį į jo veidą, akis, ką apie jas galite pasakyti?

(degančios akys, susijaudinęs veidas, rankos mostas, visa tai rodo, kad jis yra įvykių, apie kuriuos jis pasakoja, dalyvis)

Atkreipkite dėmesį į kostiumą

(Jis yra rusų liaudies)

Dabar pasiklausykime jo dainos.

Klausausi Bajano dainos iš operos „Ruslanas ir Liudmila“.

Pratimas:

Koks bajanų dainavimo pobūdis?

Atsakymas: susijaudinęs, melodingas, nuoširdus, dainuoja apie kažką paslėpto.

2. Pasaka apie Rimskį - Korsakovas "Snieguolė".

Mokytojas:

Vaikinai, šiandien susipažinsite su dar vienos pasakiškos kompozitoriaus N. A. Rimskio operos – Korsakovo, kuri vadinasi „Snieguolė“, muzika.

Į sąsiuvinį įrašykite operos pavadinimą ir jos autorių:

N. A. Rimskio opera – Korsakovas „Snieguolė“

Mokytojas:

Pasakų pjesę, ant kurios buvo parašyta opera, sukūrė dramaturgas A. N. Ostrovskis. Iš pradžių tai buvo kaip vaidinimas dramos teatras, o paskui Rimskis-Korsakovas pagal šią pasaką parašė operą.

Pasaka prasideda prologu, kuriame susitinka Tėvas Šaltis ir Pavasaris.

Dabar vaikinai stato šio prologo gabalėlį.

(Pasakos „Snieguolė“ prologo fragmento įterpimas)

Skamba muzika (4 fono pasaka) ir skaidrių gamta

Fragmentas surežisuotas.

Ačiū, vaikinai, sėskite į savo vietas.

Mokytojas:

Vaikinai, skambėjo piemens vardas Lel, kurio dainos Snieguočiai taip patiko.

Pažiūrėkite, kaip tai pavaizdavo dailininkas V. Vasnecovas.

(Ekrane yra skaidrė su Lelya ir Snow Maiden atvaizdu).

Mokytojas:

Tai vienas pagrindinių operos veikėjų, turi keletą arijų, kurių muzika labai primena liaudies dainos. Šios arijos vadinamos taip – ​​Lel dainomis.

Šias dainas lydi rago garsas. Lelis – ne tik piemuo, jis – muzikantas, dainininkas, visų mėgstamas. Net Snieguolė įsimylėjo Lel dainas.

3. Klausausi trečiosios Lelya dainos

Pratimas:

Klausykite liaudies dainos žodžių.

Mokytojas skaito tekstą ir taip pat parodo jį projektoriuje.

Kokia muzika skamba po kiekvieno eilėraščio, kuris baigiasi žodžiais „Mano Lel, Lele Lel“?

Atsakymas:

Linksmas, žvalus, žaismingas.

Kokias nuotraukas įsivaizduoji klausydamasi Lelyos dainos?

Atsakymas:

Atrodo, kad šiuo metu merginos šoka pagal Lel muziką.

Žiūrint V. Lipitsky iliustraciją „Lelio daina“ vadovėlio 63 puslapyje

Kas Lel dainą priartina prie liaudies dainos?

Atsakymas: Melodija, pakartojimai, frazės.

Išvados:

Mokytojas

Operoje „Snieguolė“, ypač Lel dainoje, skamba gamtos garsai, minint lietų, muzika imituoja lašų skambėjimą, muzikiniame praradime pasigirsta paukščių čiulbėjimą imituojantys garsai.

Mokytojas:

Vaikinai, kokia šventė mūsų laukia?

Atsakymas: Naujieji metai

Manau, kad visi nekantriai laukia šios šventės, laukia dovanų, ruošia dovanas.

O kas pagrindiniai svečiai prie eglutės, ko mes laukiame?

Atsakymas: Kalėdų Senelis ir Snieguolė.

Matote, o štai mes turime Kalėdų Senelį ir Snieguolę.

Kas prisimins šios dainos melodiją?

Vaikai dainuoja apytikslę dainos melodiją.

Kokia šios dainos prigimtis?

Dainuokim tai.

Darbas su daina „Naujieji metai“

1.Ištraukos iš ko nauja opera ar klausei šiandien?

Atsakymas:

N. Rimskio-Korsakovo opera „Snieguolė“.

2. Įvardink operos „Snieguolė“ herojus?

Atsakymas: Kalėdų Senelis, Pavasaris, Goblinas, Snieguolė.

3. Vaikinai, kas yra Bajanas?

Atsakymas: Nardo dainininkas – pasakotojas

1. vadovėlis 58 - 59, 62 - 63 psl.

2. atlikti užduotį darbo knygelėje.


Į viršų