Літературна вікторина у підготовчій групі з фгос. Літературна вікторина "Подорож за казками."

Конспект заняття
в підготовчій групі
«Вікторина за казками»

Програмні завдання:

Освітні завдання:

  1. Уточнити та збагатити знання дітей про російські народні казки:згадати назви казок, героїв казок;
  2. Вчити впізнавати казку за завданням;
  3. Вчити передавати структуру казки за допомогою моделювання;
  4. Згадати порядок появи героїв у казках;

Розвиваючі завдання:

  1. Розвивати вміння діяти узгоджено;
  2. Розвивати мовлення дітей як спілкування;
  3. Розвивати логічне мислення, пам'ять, дрібну моторику;

Виховні завдання:

  1. Виховувати інтерес до читання, любов до усної творчості;
  2. Виховувати навички співробітництва, ініціативності;
  3. Виховувати емоційні почуття;
  4. Зняття м'язової та нервової напруги.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавальна, продуктивна, музична.

Цілі:

  • Розширити знання учнів про казки;
  • Узагальнити знання дітей про казки;
  • Виховувати доброзичливість;
  • Активізувати творчий потенціалдітей;
  • Створити позитивний емоційний настрійвсіх учасників;
  • Подальший розвиток інтересу до казок та читання;
  • Розвивати мову учнів, читацький інтерес, пам'ять;
  • Виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги, товариства.

Хід вікторини:

  1. Організаційний момент: діти стоять у колі(звучить музика "У гостях у казки").
  2. Вихователь: У світі багато казок - сумних та смішних,

І не можна на світі нам прожити без них.

Дитина читає уривок «Лукомор'я» А.С.Пушкіна

Триває презентація слайдів «У Лукомор'я»

Дитина читає вірш:

Навіщо потрібні нам казки?
Що в них шукає людина?
Можливо, добро і ласку.
Можливо, вчорашній сніг.
У казці радість перемагає,
Казка вчить нас любити.
У казці звірі оживають,
Починають говорити.
У казці все буває чесно:
І початок, і кінець.
Сміливий принц веде принцесу
Обов'язково під вінець.
Білосніжка та русалка,
Старий карлик, добрий гном
Залишати нам казку шкода,
Як затишний милий будинок.

Вихователь : Хлопці, а ви любите казки? А чому вони вам подобаються? (Відповіді дітей)

Вихователь: Звичайно, хлопці, з самого раннього вікуми чуємо казки. Вони супроводжують нас усе життя. Їх люблять не лише діти, а й дорослі. Слухаючи та читаючи казку, ми потрапляємо у світ чарівництва та чудес. Сьогодні ми з вами згадаємо наші улюблені казки. Я пропоную провести вікторину за казками. А ви знаєте, що таке? (Відповіді дітей) Так, вікторина – це особливий виглядгри, який полягає у процесі вгадування правильних відповідей на запитання. Тема нашої вікторини "В гостях у казки". Нам потрібно розділитись на дві команди. Команда «Розумна сова»
та команда « Вчений кіт».
Ну а зараз я попрошу команд привітати один одного.
Команда «Розумна сова»:
Наш девіз: « Нерозлучні друзі, маленькі діти,
Вас прийшли порадувати точними відповідями!
Команда «Вчений кіт»:
Наш девіз: «Думай швидко – і вперед»

Нас тоді на перемогу чекає!»
Вихователь : Я пропоную вибрати капітанів команд Прошу вас, команди, займайте свої місця.

Вихователь: Діти, спробуйте розгадати загадку.

У капелюсі з круглими полями

І в штанцях до колін

Зайнятий різними справами,

Лише вчитися йому ліньки.

Хто він, швидко відгадай-но,

Як звати його? (Незнайка)

Під музику входить Незнайко.

Вихователь: Незнайко, яким же вітром тебе до нас занесло?

Незнайка: Пішов погуляти і заблукав, ніяк не можу повернутися до своєї казки.

Вихователь: Хлопці, ви хочете допомогти Незнайці повернутися до своєї казки?

Відповіді дітей.

Вихователь: Я пропоную вам допомогти Незнайці.

Незнайко дістає з кишені частини розрізаного плану.

Незнайко: дивіться, якісь у мене шматочки листочків, якийсь план, навіщо він мені?

Вихователь: Незнайко, так це ж план твого порятунку, це карта, по якій ти можеш потрапити назад у казкову країну.

Незнайко: Та ви що тут все розірвано.

Вихователь: Ми тобі допоможемо, за кожне правильно відгадане питання, я капітанові команди даватиму по шматочку твоєї карти. А потім шматочки зберемо в єдину картку.

Вихователь: Згодні, тоді настав час починати.

Конкурс №1 «Інтелектуальний».
Отже, перше питання (по черзі задаються кожній команді).

  • Які бувають казки? (Чарівні, побутові, про тварин)
  • Хто вигадує казки? (Автори-авторські казки, народ-народні казки).
  • Якими совами зазвичай починаються казки?
  • Якими словами закінчуються казки?
  • У яких казках жили брати?
    («Три порося», «Коник-Горбунок», « Царівна жаба»,
    «Два жадібних ведмежа»).
  • У яких казках, діти, заходять часто про старої, доброї печі?
    («По щучому наказу», «Лиска з качалкою», «Попелюшка»,
    "Гусі-лебеді").

Конкурс №2 "Дізнайтесь казку".

Ведучий: Казки просять: "А зараз, ви, друзі, дізнайтесь нас!" Вам потрібно вгадати казку та героя, про якого йдеться.

(Завдання даються командам по черзі).

Вимовив слівце

Покотилася грубка

Прямо із села

До царя та царівни

І за що не знаю

Пощастило ледарю.

("По щучому велінню")

А дорога далека

А кошик нелегкий

Сісти б на пеньок,

З'їсти б пиріжок. ("Маша і Ведмідь")

Ах ти, Петре – простота

Схибив трошки,

Не послухався кота

Виглянувши у віконце. ("Кіт, півень та лисиця")

Червона дівчина сумна,

Їй не подобається весна,

Їй на сонці тяжко

Сльози ллє, бідолаха! ("Снігуронька")

Маленька дівчинка весело біжить

Стежкою до будиночка

Що у лісі стоїть.

Потрібно цій дівчинці до бабусі швидше

Віднести корзинку

Надіслану їй. ("Червона Шапочка")

Батько мав хлопчик дивний

Незвичайні дерев'яні. ("Пригоди Буратіно або Золотий ключик")

Вгамуйся, вгамуйся, чаклунка зла,

Себе надіями не тиш-ка

У лісі сім гномів зустріла

Врятується наша.... ("біла і сім гномів")

У Простоквашиному селі він живе

І господарство сам веде

Адреса точна я не знаю

Але прізвище морське. (Матроскін з казки "Дядько Федір, пес і кіт).

Смисливість цього хлопчика

Врятувала його та шість братик

Хоч на зріст малий він, та вдав

Та хто з вас про нього читав? ("Хлопчик з пальчик")

Дівчинка лісом йшла

І на хатинку набрела

Бачить, що господарів немає

На столі стоїть обід

У трьох ліжках полежала. ("Три медведі")

Строго наказала примхлива принцеса

Принести взимку квіти з лісу

Хто ж узимку зміг зібрати ті квіти?

Я пам'ятаю цю дівчинку. Чи пам'ятаєш ти? (Падчерка "12 місяців")

Одного хлопця притулила

І лікувала, і вчила

Коли ж він став пустувати,

Довелося його їй покарати. (Мальвіна, "Пригоди Буратіно")

І для мачухи прала,

І горох перебирала

Ночами при свічці

А спала біля грубки. ("Попелюшка")

А якось із болота

Витяг він бегемота

Завжди на допомогу він поспішає ("Доктор Айболіт")

Конкурс №3 «Бюро знахідок».

Вихователь: Хлопці, у казках постійно відбуваються якісь дива. А сьогодні в садку я виявила ось таку чарівну скриню. А ось, що там лежить, ми зараз подивимося. Давайте відкриємо. Дивіться якийсь конверт. Даю дитині, той відкриває та читає.

«Хлопці, у лісі я знайшов якісь предмети, а ось кому вони належать, не знаю. Допоможіть повернути речі господарям.

Вінні Пух.

Вихователь: Допоможемо?

Діти: Так.

Капітани команд по черзі дістають із скрині речі.

Чарівна паличка (Фея)

Ключик (Буратіне)

Кришталевий черевичок (Попелюшка)

Азбука (Буратіне)

Яблучко (Зла чаклунка)

Горошинка (Принцеса на горошині)

Скалочка (лисичка з качалкою)

Шкаралупа від волоського горіха(Дюймовочка).

Чарівний клубочок (Іван)

Вихователь : Діти, в коло вставайте дружно, у казки пограти нам потрібно

Фізкультхвилинка.

Мишка швиденько бігла

(біг на місці)

Мишка хвостиком виляла

(Імітація руху)

Ой, яєчко впустила

(нахилитися, «підняти яєчко»)

Подивіться, розбила

(Показати «яєчко» на витягнутих руках)

Ось її ми посадили

(нахилитися)

І водою її полили

(Імітація руху)

Виростала ріпка хороша та міцна

(Розвести руки в сторони)

А тепер її потягнемо

(Імітація руху)

І з ріпи кашу зваримо

(імітація їжі)

І будемо ми від ріпки здорові та міцні

(Показати «силу»)

Ми - славна сім'якозенят,

Ми любимо, стрибати та стрибати

(Підстрибування на місці)

Ми любимо, бігати і грати,

Любимо ріжками бігати.

Конкурс № 4 «Плутанина»

Вихователь : - Чебурашка і крокодил Гена люблять читати казки, але пустунка Шапокляк переплутала всіх казкових героїву їхній улюбленій книжці. Діти, допоможіть, розставте всіх на свої місця.

Питання по черзі задаються двом командам.

  • Коли є піч, не потрібний і диван,

Щукою командує у казці Іван(Не Іван, а Ємеля).

Смикнути за мотузку Такий для входу код. З'їв бабусю та онуку Голодний, сірий кіт(Не кіт, а вовк).

Одружений на жабі вже він тиждень,

Старші брати шкодують Ємелю(Не Ємелю, а Івана).

Знайти дружину допоміг клубок,

Був дуже щасливий Колобок(Не Колобок, а Іван-царевич).

Вовка не пускають, Вовка брати злить. Міцний будинок збудований

У трьох козенят (Не козенят, а поросят).

А горішки не прості,
Усі шкаралупки золоті,
Ті горішки - клацання та клацання
Розгризає спритно вовк(Не вовк, а білка).

Жаба зі стрілою - Сумна картина.
Дружиною квака стане
Тепер для Буратіно(Не для Буратіно, а для Івана-царевича).

  • Молодці всі відгадали і героїв усіх назвали.

Конкурс №5 "Теремок"

  • Вихователь: -Ось ще одна гра

Вам сподобається вона.

  • У мене в руках конверт, а в ньому лежить записка. Що в ній написано або намальовано, ви дізнаєтесь, коли розгадаєте цей кросворд. У клітини потрібно вписати по літерах відгадку.

Що ж, хлопці, не позіхай!

  • Героїв казок відгадай!
  • Він не послухав свого друга і визирнув у віконце. (Півник)
  • Хто ніс дівчинку у коробі за спиною? (Ведмідь)
  • Наречений, від якого наречена відлетіла до країни ельфів на ластівці. (Кріт)
  • Кого виліпили старий зі старою зі снігу? (Снігуронька)
  • Хто розсмішив царівну – Несміяну? (Емеля)
  • Цей розбійник усіх лякав своїм свистом. (Соловей)
  • У кого смерть захована у яйці? (Кощій)
  • Вихователь: А тепер прорахуйте слово (згори – вниз), яке "заховано" у зафарбованих клітинах. Зараз перевіримо. Відкриваю конверт. А що там на малюнку?
  • Діти: Теремок!

Конкурс №6 «Конкурс капітанів»

Вихователь: -А тепер я оголошую«Конкурс капітанів»

Був Кощій учора в гостях. Що наробив, просто ах! Усі картинки переплутав. Казки всі мої він сплутав. Пазли ви маєте зібрати. Казку нам маємо назвати!

(Капітани команд збирають із розрізних картинок ілюстрації до казок «Лисиця і журавель», «Кіт, лисиця та півень»).
Молодці! Скласти зуміли! Витівки Кощія подолали!

Вихователь: Молодці! А тепер я запрошую до мене капітанів команд допомогти Незнайку зібрати карту, якою він дістанеться до себе додому. (Включається музика) Незнайка та капітани двох команд збирають картку.

Вихователь: Незнайко, склеювати карту в нас немає часу. - Як же бути? Діти, як нам віддати карту, якщо вона не склеєна?

Вихователь вислуховує відповіді дітей. А потім питає. -Незнайко, у тебе є мобільний телефон?

Незнайка: -Так.

Вихователь : Ну тоді давай свій телефон, ми сфотографуємо твою карту і ти забереш її з собою Фотографую. - На, Незнайко, тримай і не втратий.

Незнайка:

За ваше вміння,
За розум і кмітливість
Сказати я спасибі хочу!
Тим, хто працював,
Тим, хто намагався

Подарунки на згадку зараз подарую. Незнайко дарує медальки-листівки на згадку, прощається і йде.

Вихователь:

Хочу побажати вам завжди вірити в казку та бути добрими один до одного.

Вірити у казку – це щастя.

І тому, хто вірить-
Казка обов'язкова
Відчинить усі двері!


Літературна вікторина

«Подорож казками»

(Для дітей підготовчої групи)

Пріоритетна освітня сфера:

Пізнавальний розвиток

Мовленнєвий розвиток

Фізичний розвиток

Художньо-естетичний розвиток

Цілі: систематизувати знання дітей про художній літературіза допомогою гри-вікторини; прищеплювати інтерес дітей до літературному читанню; формувати вміння дітей працювати у колективі.

Завдання:

Освітня:

1. Закріпити знання дітей про казки

2. Вчити правильно і повністю відповідати питання вихователя.

3. Формувати зв'язне мовлення, збагачувати словник дітей.

4. Закріплювати вміння розгадувати кросворд.

Розвиваюча:

1. Розвивати увагу, мислення, пам'ять, слухову та зорову увагу.

2. Розвивати навички колективної роботи.

3. Розвиток дрібної моторики, логіки та творчості.

Виховні:

1. Виховувати любов до казок.

2. Виховувати доброзичливі стосунки у дитячому колективі.

Обладнання:

1. Загадки на намальованих ромашках.

2. "Телеграми" від казкових героїв.

3. Скринька з предметами з казок.

4. Плакат з кросвордом.

5. Розрізні картинки у конвертах.

6. Приз – нова книга"Казки".

Хід заняття

Хлопці, скажіть, будь ласка, а ви любите казки?

Казки знають усі. Принаймні кілька казок кожен з вас зможе згадати і назвати. Назвіть казки, які ви знаєте? Хто вигадує казки? (Народ та письменники). Казки, які писав народ, називалися - народними. Їх передавали із покоління до покоління. Бабусі розповідали своїм онукам. Вони виростали і теж розповідали своїм дітям, а казки, які писали письменники, записували. І книги із цими казками ми можемо прочитати й зараз. Хоча письменник міг написати цю казку дуже давно. Багато талановитих казкарів.
А сьогодні я пропоную вам виявити свої знання про казки у конкурсах.

Отже, я оголошу перший конкурс.

1) Посадив дід на городі

Чудо - овоч для їжі,

Ось і літо вже минає,

Дід йде дивитись праці.

Став тягти він - не виходить,

Не обійтись тут без родини.

Тільки за допомогою норки

Овоч витягти змогли.(Ріпка)

2) Будиночок цей вже не малий,

Стільки гостей він зібрав.

Кожен місце тут знайшов,

Кожен одного тут знайшов.

Але ведмідь пришкутильгав,

Цей будиночок розламав.(Теремок)

3) Лисичка – сестричка

Дуже хитра була.

Зайчика – трусишку

З хатинки прогнала.

Півень лише зумів

За лисицю постояти,

Взяв гостру косу

І зумів лисицю прогнати.(Заюшкіна хатинка)

4)Брав і бив

По тарілці носом.

Нічого не проковтнув

І лишився з носом.(Лиса та журавель)

5) Жив у світі хлопчик дивний,

Незвичайний, дерев'яний,

Але любив татуся сина, пустуню...

(Буратіно).

6) І на мачуху стирала, і горох перебирала

Ночами при свічці. А спала біля грубки.

Добра, як сонечко, хто ж це?(Попелюшка).

7) Маша в коробі сидить,

Далеко вона дивиться.

Хто несе її, відповідай,

А несе її... (ведмідь).

8) На сметані мішень

На віконці студжено.

У нього рум'яний бік,

Хто ж це? (Колобок)

9) Дівчинка добра в казці жила,

До бабусі лісом у гості пішла.

Мама гарну шапочкупошила

І пиріжків дати із собою не забула.

Що ж за дівчинка-лапочка?

Як звати її? … (Червона Шапочка)

10) Друг за друга по ланцюжку

Вхопилися так міцно!

Але ще помічники скоро вдадуться,

Переможе впертість дружну спільну працю.

Як засіла міцно! Хто ж це? …(Ріпка)

11) Людина немолода

З великою бородою.

Ображає Буратіно,

Артемона та Мальвіну.

Взагалі для всіх людей

Він запеклий лиходій.

Знає хтось із вас,

Хто ж це? (Карабас)

12) У капелюсі синенького хлопчика

Із відомої дитячої книжки.

Він дурненька і зазнайка,

А звуть його... (Незнайко)

13) Він веселий і не злісний,

Цей милий дивачок.

З ним хлопчик Робін

І приятель Паць.

Для нього прогулянка – свято

І на мед особливий нюх.

Цей плюшевий пустун

Ведмедик ... (Віні-Пух)

14) Троє їх живе в хатинці,

У ній три стільці та три кружки,

Три ліжечка, три подушки.

Вгадайте без підказки

Хто герої цієї казки?(Три медведі)

15) У лісі темному на узліссі,

Жили дружно всі у хатці.

Маму діти чекали,

У будиночок вовка не пускали.

Ця казка для дітей…(Вовк та семеро козлят)

ІІІ.

Ми отримали телеграми від казкових героїв. Вгадайте, хто надіслав телеграму, і з якої казки цей герой.

  1. «Врятуйте! Нас з'їв сірий вовк» (Семеро козенят)
  2. Від дідуся пішов, від бабусі пішов. Скоро у вас буду» (Колобок)
  3. "Любі гості! Допоможіть! Павука – лиходія зарубайте» (Муха-цокотуха)
  4. «Дуже засмучена, ненароком розбила яєчко» (Курочка ряба)
  5. «Приїхати не зможемо, боїмося рудого велетня» (Звірі «Тараканище»)
  6. «Все залишилося без змін, ось тільки бабусю з'їв вовк» (Червона шапочка)
  7. «Надайте, будь ласка, краплі, ми жабами нині об'їлися і у нас животи розболілися» (Айболит)
  8. «Лиса вигнала з дому. Пустіть переночувати» (Заєць)
  9. «Прибути на ваше свято не можу, тому що від мене втекли штани» (Мойдодир)
  10. «Як почуєте грім та стукіт, не лякайтеся. Це я в коробочці до вас поспішаю» (Царівна жаба)

Конкурс "Відповідай швидко".

Відповідати треба одразу, не роздумуючи. Хто найбільше відповість правильно на запитання.

  1. Куди вирушив доктор Айболіт телеграмою? (В Африку)
  2. Як звали собаку у казці «Золотий ключик чи Пригода Буратіно»? (Артемон)
  3. Вусатий персонаж казки Чуковського. (Тараканище)
  4. Наречений Мухи-цокотухи. (Комар)
  5. Кого спіймав у ополонці Ємеля? (Щуку)
  6. Ким була у російській народній казці жаба? (Царівний)
  7. На чому роз'їжджав Ємеля у казці «За щучим велінням»? (На пічці)
  8. Листоноша з села Простоквашине. (Пєчкін)
  9. За якими квітами вирушила під Новий рікгероїня казки «Дванадцять місяців»? (За пролісками)
  10. Який герой казки носив червоні чоботи? (Кіт у чоботях)
  11. Сестриця братика Іванка. (Оленка)
  12. З чого було зроблено Буратіно? (З полена)
  13. Як звали дівчинку з казки « сніжна королева», яка вирушила по всьому світу шукати свого названого братика? (Герда)
  14. Кому несла Червона Шапочка пиріжки та горщик олії? (Бабусі)
  15. Як звали дівчинку – володарку чарівної квіткиз казки Катаєва «Квітка-семиквітка»? (Женя)
  16. Що купила Муха-цокотуха на базарі? (Самовар)
  17. Кращий другКарлсон. (Малюк)
  18. Яка хатинка була у лисиці у казці «Заюшкіна хатинка»? (Крижана)
  19. Хто спіймав золоту рибку? (Старий)
  20. Як звали маленьку дівчинку, яка народилася та жила у квітці? (Дюймовочка)
  21. З чого була зроблена карета, в якій Попелюшка вирушила на бал? (З гарбуза)
  22. Друг Вінні-Пуха. (П'ятачок)
  23. Як звали маму-ведмедицю у казці «Три ведмеді»? (Настасья Петрівна)

Фізкультхвилинка:

Буратіно потягнувся,

Раз-нагнувся, два-нагнувся,

Руки в сторони розвів,

Ключик видно не знайшов,

Щоб ключик нам дістати,

Треба на шкарпетки встати (2 рази)

Конкурс «Чарівна скринька».

У Чарівній скриньцізнаходяться предмети з різних казок. Я вийматиму предмети, а команди по черзі відгадуватимуть з якоїсь казки цей предмет.

Абетка – «Золотий ключик чи пригоди Буратіно» (А.Толстой)

Туфелька - "Попелюшка" (Шарль Перро)

Монетка – «Муха-цокотуха» (Чуковський)

Дзеркало – «Казка про мертвої царівніі про сім богатирів» (Пушкін)

Яйце – «Курочка Ряба» (рус.нар.)

Яблуко - "Гусі-лебеді" (рус.нар.)

Червона шапочка - "Червона шапочка" (Шарль Перро)

Рибка – «Казка про рибалку та рибку (Пушкін)

А тепер нам належить розгадати казковий кросворд.

1. Він живе на даху і дуже любить прилітати у гості до свого друга Малюка. (Карлсон)

2. Мачуха допізна змушувала її працювати і не пускала на бал. (Попелюшка)

3. Як звали стареньку в мультфільмі про Крокодила Гену та Чебурашку, яка любила робити гидоти? (Шапокляк)

4. Цей казковий герой вчився писати вірші та грати на музичних інструментах і навіть на місяць літав. (Незнайка)

5. Хто прийшов на допомогу Дідові тягнути ріпку після Внучки? (Жучка)

6. Як звали кота з мультфільму про Простоквашине? (Матроскін).

VII.

Гра «Збери картинку»

Умови гри: діти діляться на кілька команд, які мають зібрати розрізну картинку з ілюстрацією із казки та назвати цю казку.

Молодці, хлопці! Добре знаєте казки, отже, ви багато читаєте. Ви добре впоралися з усіма завданнями та конкурсами. Я вас вітаю та призи вручаю.


Методична технологія. Підготовча група.

«Вікторина з російських народних казок»

Завдання:

Вчити дітей описувати зовнішній виглядперсонажів правильно будувати пропозиції.

Вправляти в освіті однокорінних слів, розвивати вміння порівнювати і робити висновок.

Удосконалювати виразну правильну вимову звуків та слів.

Закріплювати знання про знайомі казки.

Розвивати пам'ять, мислення, уяву, доброзичливість, інтерес та любов до казок.

Виховувати почуття взаємодопомоги, товариства.

Створити позитивний емоційний настрій усіх учасників.

Обладнання:жетони; картинки-сюжети казок, що розрізають на частини; скриньку; смужки паперу з фразами: «Сестриця Оленка і братик Нікітушка», «Іван - царевич і чорний вовк», «Пірка Фініста - Ясна - пугач», «З собачого наказу», «Дар'юшкина хатинка», «Сівка - будка», «Плавучий корабель», «Вовк та 7 тигренят»; 2 комплекти карток із цифрами від 1 до 9.

Хід вікторини.

Вихователь:

Отже, друзі, почнемо програму,

Затій у нас великий запас.

А кому вони? Для вас.

Ми знаємо, ви любите ігри,

Пісні, загадки та танці.

Але немає нічого цікавішого,

Чим наші чарівні казки?

А чому вони чарівні? Та тому, що у них тварини вміють розмовляти, є неіснуючі герої. Ви пам'ятаєте таких? Як їх звати?

Діти:Кощій Безсмертний, Баба-Яга, лісовик; відбуваються дива - жаба перетворюється на царівну, братик Іванка на козеня, відра самі ходять.

Вихователь:Зараз ви станете учасниками вікторини з казок між командами. Кожна команда отримуватиме своє завдання. Якщо команда не впорається із завданням, то питання переходить до іншої команди. Вірна відповідь - команда отримує жетон. Тож почнемо!

Конкурс 1. «Чи добре ви знаєте казки».

Вихователь:

Летіла стріла і влучила в болото.

А в тому болоті впіймав її хтось.

Хто, розпрощавшись із зеленою шкірою

Став милою, гарною, гарною.

Діти:Царівна жаба.

Вихователь:

Відчинили двері козенята

І зникли всі кудись.

Діти:Вовк та 7 козенят.

Вихователь:

На віконці він студився,

Взяв потім і покотився

На поживу лисиці.

Діти:Колобок.

Вихователь:

Загралася сестриця.

Забрали братика птаха.

У казці небо синє,

У казці птахи страшні.

Яблунька, вкрий мене!

Річко, врятуй мене!

Діти:"Гусі-лебеді".

Вихователь:

Злодій пшеницю крав,

А Іван його впіймав.

Злодій чарівним виявився,

І Іван на ньому катався.

Діти:"Сівка-бурка".

Вихователь:

Немає ні річки, ні ставка.

Де води напитися?

Дуже смачна вода

У ямці від копитця.

Діти:Сестриця Оленка і братик Іванко.

Вихователь:

На лісовому узліссі

Стояли дві хатинки.

Одна з них розтанула,

Одна стоїть по-старому.

Діти:Заюшкіна хатинка.

Вихователь:

Ах ти, Петя-простота,

Схибив трохи:

Не послухався кота,

Виглянув у віконце.

Діти:Кіт, півень та лисиця.

Вихователь:

Вимовив слівце -

Покотилася грубка

Прямо із села

До царя та царівни.

І за що, не знаю,

Пощастило ледарю?

Що за диво, що за чудо

Їдуть сани без коней?

Діти:За щучим наказом.

Вихователь:Здорово у вас вийшло! Тільки у казці транспортним засобом пересування стане російська піч або ступа з помелом. Тільки в казці відбуваються найнеймовірніші дива, коли звірі та птахи розмовляють людськими голосами тощо. І зараз ми це доведемо.

Конкурс 2."Розминка".

Вихователь:Описати зовнішній вигляд персонажа коротко, дати характеристику, відповівши питанням «Який він (вона)?».

  1. Що їв ведмідь, коли сідав на пеньок? (Пиріжок)
  2. Назвіть ім'я курки, що знесла золоте яйце? (Ряба)
  3. Що випив хлопчик, що перетворився на козеня? (Воду з копитця)
  4. Хто з'їв Колобка? (Лиса)
  5. Найстрашніша старенька російських народних казок? (Баба-Яга) - підступна лиходійка.
  6. Як звали дівчинку, яка прийшла у хатинку до ведмедів? (Марійка)
  7. Назвіть близьких родичів Колобка, Хлопчика-спальчика, Снігуроньки. (Дід і Баба).
  8. Хто вкрав Івана у Оленки? (Гусі-лебеді).

Конкурс 3«Збери картину»- сюжет із казки із частин. (Використовуються розрізані картинки, що лежать у конвертах).

Конкурс 4. « Гра-хоровод » .

Вихователь:

Раз два три чотири п'ять! Буду з вами грати!

Все швидше в коло вставайте, наші казки вгадайте! (Діти встають у коло, йдуть хороводом, промовляючи слова.)

Діти:Казки просять: "А зараз, ви, друзі, дізнайтесь нас!" (Хоровод зупиняється, дати правильні назви казок, вихователь читає на смужках паперу із скриньки.)

Вихователь:

  1. «Сестриця Оленка і братик Микитко»
  2. «Іван-царевич та чорний вовк»
  3. «Пірка Фініста - ясна-філіна»
  4. «З собачого наказу»
  5. «Дар'юшкіна хатинка»
  6. «Сівка-будка»
  7. «Плавучий корабель»
  8. «Вовк і 7 тигренят»
  9. «Оранка і ведмідь»
  10. «Царівна-індичка»


Конкурс 5. «Математичне завдання».

Вихователь:Порахуй героїв у російській народній казці та вибери потрібну цифру. Перевіримо вашу пам'ять. "Ріпка"?

Діти: 6.

Вихователь:

"Машенька та ведмідь"

Діти: 4

Вихователь:

Вовк та 7 козенят

Діти: 9 (10)

Вихователь:

"Колобок"

Діти: 7

Вихователь:

"Курочка Ряба"

Діти: 4

Вихователь:

Діти: 6.

Конкурс 6.«Зміни кінцівку казки».

Вихователь:Як можна допомогти колобку, щоб його не з'їла лисиця? ( Учасникам гри пропонується змінити кінцівку казки «Колобок». Слухається кілька варіантів, запропонованих дітьми).

Вихователь:А зараз останнє завдання. Послухайте вірш і допоможіть мені знайти в ньому слова, протилежні за змістом.

Скажу я слово високо,

А ти відповіси... (низько).

Скажу я слово далеко,

А ти відповіси... (близько).

Скажу тобі слово боягуз,

Відповідаєш ти... (сміливець).

Тепер початок я скажу

Ну, відповідай... (кінець).

Не потрібні були підказки,

Ви вгадали всі казки.

Створили їх мудреці,

А ви всі разом... (Молодці!)

Вихователь:

Ось закінчилася гра,

Розходитися нам час.

Ми журі попросимо все

Підбити підсумки гри.

Підбиваються підсумки гри, підраховуються жетони команд. Нагороджуються усі учасники вікторини.

Літературна вікторина для дітей старшого дошкільного віку" В гостях у казки".

Мета: Закріплювати з дітьми назви та персонажів знайомих дітям казок. Розвивати у дітей слухову увагу, творча уява. Виховувати у дітей інтерес до казок.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Літературна вікторина «Подорож казками».

Цілі:

активізувати дитяче читання;

Згадати та закріпити знання про назви, авторів та героїв дитячих казок;

Організувати дозвілля учнів.

Хід вікторини:

Ведучий: Дорогі хлопці, ми раді вітати всіх вас на літературній вікторині «Сторінками улюблених казок»! Скажіть, а ви любите казки? А які бувають казки? (Відповіді дітей). А тепер назвіть ваші улюблені казки. Молодці! Зараз ми дізнаємось, наскільки добре ви знаєте свої улюблені казки. Для цього нам треба розділитись на дві команди. Кожна команда має обрати собі назву. Вікторина складається із 5-ти конкурсів. Правила конкурсів дуже прості. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Якщо команда не має відповіді, відповідати має право команда суперників. Завдання всіх конкурсів пов'язані з назвами, героями казок або авторами, які їх написали. Після кожного конкурсу журі підбиває підсумки. (Уявити журі).

Отже, я оголошую перший конкурс, який має назву «Розминка». У цьому конкурсі одночасно беруть участь дві команди. Я говорю завдання, а ви всі разом дружно відповідаєте.

1. На сметані мішень

На віконці студжено.

У нього рум'яний бік,

Хто ж це? (Колобок)

2. Дівчинка добра в казці жила,

До бабусі лісом у гості пішла.

Мама гарну шапочку пошила

І пиріжків дати із собою не забула.

Що ж за дівчинка-лапочка?

Як звати її? … (Червона Шапочка)

3. Один за одного по ланцюжку

Вхопилися так міцно!

Але ще помічники скоро вдадуться,

Переможе впертість дружну спільну працю. Як засіла міцно! Хто ж це? … (Ріпка)

4. Людина немолода

З великою бородою.

Ображає Буратіно,

Артемона та Мальвіну.

Взагалі для всіх людей

Він запеклий лиходій.

Знає хтось із вас,

Хто ж це? (Карабас)

5. Я хлопчик дерев'яний,

Ось і ключик золотий!

Артемон, П'єро, Мальвіна

Дружать усі вони зі мною.

Усюди нос я довгий,

Моє ім'я... (Буратіно)

6. У капелюсі синенького хлопчика

Із відомої дитячої книжки.

Він дурненька і зазнайка,

А звуть його... (Незнайко)

7. І на мачуху прала

І горох перебирала

Ночами при свічці,

А спала біля грубки.

Гарна, як сонечко.

Хто ж це? … (Попелюшка)

8. Він веселий і не злісний,

Цей милий дивачок.

З ним хлопчик Робін

І приятель Паць.

Для нього прогулянка – свято

І на мед особливий нюх.

Цей плюшевий пустун

Ведмедик ... (Віні-Пух)

9. Троє їх живе в хатинці,

У ній три стільці та три кружки,

Три ліжечка, три подушки.

Вгадайте без підказки

Хто герої цієї казки? (Три медведі)

10. У темному лісі на узліссі,

Жили дружно всі у хатці.

Маму діти чекали,

У будиночок вовка не пускали.

Ця казка для хлопців… (Вовк та семеро козенят)

Кожній команді буде поставлено по 20 питань. Відповідати треба одразу, не роздумуючи. Якщо не знаєте відповіді, говоріть далі. У цей час команда-суперниця мовчить, не підказує.

Запитання для першої команди:

2. Куди подався доктор Айболіт по телеграмі? (В Африку)

3. Як звали собаку в казці «Золотий ключик чи Пригода Буратіно»? (Артемон)

4. Вусатий персонаж казки Чуковського. (Тараканище)

5. Наречений Мухи-цокотухи. (Комар)

6. Із чого зварив кашу хитрий солдат? (З сокири)

7. Кого спіймав у ополонці Ємеля? (Щуку)

8. Ким була у російській народній казці жаба? (Царівний)

9. Як звали удава з казки Кіплінга «Мауглі»? (Каа)

10. На чому роз'їжджав Ємеля у казці «За щучим велінням»? (На пічці)

11. Листоноша з села Простоквашине. (Пєчкін)

12. Що подарували блішки Мусі-цокотусі? (Чоботи)

13. За якими квітами вирушила під Новий рік героїня казки «Дванадцять місяців»? (За пролісками)

14. Який герой казки носив червоні чоботи? (Кіт у чоботях)

15. Сестриця братика Іванка. (Оленка)

16. Найвідоміший мешканець Квіткового міста. (Незнайка)

17. Скільки років рибалив старий із казки про золоту рибку? (33 роки)

18. З чого було зроблено Буратіно? (З полена)

19. Фрукти, якими об'ївся Чебурашка. (Апельсини)

20. Як звали дівчинку з казки "Снігова королева", яка вирушила по всьому світу шукати свого названого братика? (Герда)

Запитання для другої команди:

1. Кому несла Червона Шапочка пиріжки та горщик олії? (Бабусі)

2. Як звали дівчинку - володарку чарівної квітки з казки Катаєва «Квітка-семиквітка»? (Женя)

3. Назвіть по-батькові Федори із казки Чуковського «Федорине горе». (Єгорівна)

4. Хто написав казку «Попелюшка»? (Шарль Перо)

5. Як звали дівчинку, яка подорожувала Країною чудес і Задзеркаллю? (Аліса)

6. Що купила Муха-цокотуха на ринку? (Самовар)

7. Найкращий друг Карлсона. (Малюк)

8. Яка хатинка була у лисиці в казці «Заюшкіна хатинка»? (Крижана)

9. Як звали сестру доктора Айболіта? (Варвара)

10. Хазяйка Артемона. (Мальвіна)

11. Хто впіймав золоту рибку? (Старий)

13. Як звали маленьку дівчинку, яка народилася та жила у квітці? (Дюймовочка)

14. На яких птахів перетворилися 11 королівських синів? (У лебедів)

15. На кого перетворився бридке каченя? (У прекрасного лебедя)

16. З чого була зроблена карета, в якій Попелюшка вирушила на бал? (З гарбуза)

17. Друг Вінні-Пуха. (П'ятачок)

18. Як звали хитрого кота із казки «Золотий ключик»? (Базіліо)

19. Як звали маму-ведмедицю у казці «Три ведмеді»? (Настасья Петрівна)

20. З якої рослини Еліза сплела сорочки для своїх братів у казці «Дикі лебеді»? (З кропиви)

Конкурс "Вгадай героя казки".

Ведучий. Діти, у цьому конкурсі вам потрібно буде відгадати загадки, герої яких казкові персонажі.

Загадки першої команди.

1. Уплітаючи калачі,

Їхав хлопець на печі.

Прокотився селом

І одружився з царівною. (Емеля)

2. Летіла стріла і влучила в болото,

А в цьому болоті впіймав її хтось.

Хто розпрощався із зеленою шкірою,

Став миттю гарною, гарною? (Жаба)

3. У диких джунглях він живе,

Вовка він батьком кличе.

А удав, пантера, ведмедика –

Друзі дикого хлопчика. (Мауглі)

4. Він великий пустун і комік,

У нього на даху будиночок.

Хвастунишка та зазнайка,

А звуть його... (Карлсон)

5. Ніжна дівчинка з хвостом

Піною морською стане потім.

Все втратить, любові не продавши,

Життя своє за неї віддавши. (Русалочка)

Загадки для другої команди.

1. Живе в лісовій хатинці,

Їй незабаром триста років.

І можна до тієї бабусі

Потрапити на обід. (Баба Яга)

2. З'явилася дівчинка в філіжанці квітки,

А розміром крихта трохи більше нігтики.

У горіховій шкаралупці дівчинка спала,

Хто ж ця дівчинка, що нам у всьому мила? (Дюймовочка)

3. Сидить у кошику дівчинка

У ведмедика за спиною.

Він сам, того не знаючи,

Несе її додому. (Маша з казки «Маша та Ведмідь»)

4. Живе в поповому домі,

Спить собі на соломі,

Їсть за чотирьох,

Спить за сімох. (Балда)

5. Він сина мірошника на маркіза перетворив,

Потім на доньці короля його одружив.

При цьому я відкрию вам секрет,

Був, мов мишка, з'їдений людожер. (Кіт у чоботях)

Конкурс «Чарівна скринька».

Ведучий. У Чарівній скриньці є предмети з різних казок. Я вийматиму предмети, а команди по черзі відгадуватимуть з якоїсь казки цей предмет.

Абетка – «Золотий ключик або пригоди Буратіно»

Туфелька - "Попелюшка"

Монетка – «Муха-цокотуха»

Дзеркало – «Казка про мертву царівну і про сім богатирів»

Яйце – «Курочка Ряба»

Яблуко – «Гусі-лебеді»

Конкурс "Інтелектуальний".

Ведучий. Питання цього конкурсу трохи складніші, тому слухайте уважно та відповідайте, якщо знаєте.

Питання першій команді:

1. Як називається казка Чуковського, у якій є такі слова:

Море полум'ям горить,

Вибіг із моря кит. (Плутанина)

2. Як звали молодшого сина дроворуба, який був на зріст не більше пальця? (Хлопчик-з-пальчик)

3. Що вирощували для продажу у столиці брати з казки Єршова «Коник-Горбунок»? (Пшеницю)

4. Ім'я ватажка зграї вовків у казковій повісті Кіплінга «Мауглі». (Акела)

5. Як звали дівчинку, яка шила для своїх братів сорочки з кропиви? (Еліза)

Запитання другій команді:

1. Хто написав казку «Пригоди Чіполліно»? (Джанні Родарі)

2. Як звали собаку доктора Айболіта? (Авва)

3. Коханий музичний інструментНезнайки. (Труба)

4. Як звали капітана, який побував у Ліліпутії? (Гулівер)

5. Чиє копитце, повне водиці, трапилося сестриці Оленці та братику Іванкові на шляху першим? (Коров'я)

Ведучий. Молодці, хлопці! Добре знаєте казки, отже багато читаєте. Наша вікторина добігає кінця. І поки журі підбиватиме підсумки, я пропоную провести «Аукціон талантів». Кожен із вас, безсумнівно, має якийсь талант: хтось може ворушити вухами, хтось стояти на голові, хтось добре читає вірші, хтось добре співає, а хтось танцює. Зараз кожен із вас зможе показати свій талант та отримати за це приз. Отже, хто найхоробріший?

(Проводиться аукціон талантів)

Ведучий. Дякую, хлопці, всім за участь у конкурсах, надаємо слово журі.

Підбиття підсумків. Нагородження переможців вікторини.

Використана література:

1. Книга для розумників та розумниць. Довідник ерудиту. -М.: «РІПОЛ КЛАСИК», 2001. - 336 с.

2. Творчий досвід роботи з книгою: бібліотечні уроки, читацький годинник, позакласні заняття/ Упоряд. Т.Р. Цимбалюк. – 2-ге вид. – Волгоград: Вчитель, 2011. – 135 с.

3. Хобіти, добування, гноми та інші: Літературні вікторини, кросворди, лінгвістичні завдання, новорічна п'єса / Упоряд. І.Г. Сухін. - М.: Нова школа, 1994. - 192 с.

4. Читання із захопленням: бібліотечні уроки, позакласні заходи/ Упоряд. Є.В. Задорожня; - Волгоград: Вчитель, 2010. - 120 с.


Ціль:

Створення умов розвитку пізнавальних інтересів, комунікативних умінь у вигляді літературної гри

Завдання:

  • Узагальнити та закріпити знання про назви, авторів та героїв дитячих казок, розвивати інтонаційну виразність мови, уміння розповідати твори по ланцюжку.
  • Розвивати здатність працювати з уявними предметами; розвивати пантомімічні навички дітей.
  • Виховувати такі якості, як взаємовиручка, товариство, дружелюбність, чесність у грі, справедливість; сприяти налагодженню міжособистісних відносинміж дітьми групи, їх батьками та педагогами.
  • Викликати позитивний емоційний відгук, бажання брати участь у командних іграх змагання розвиваючого характеру.

Хід вікторини:

Виходять 2 провідні

Ведучий 1: Доброго дня! Отже, друзі, починаємо нашу вікторину "В ГОСТЯХ У КАЗКИ" . Затій у нас великий запас! А кому вони? Для вас! І зараз наші діти загадають вам загадки, а ви спробуйте відгадати їх.

1 дитина:

Легенда, переказ народне,
Хлопці її обожнюють.
Батьки, якщо вільні,
Її тобі читають на ніч. (Казка.)

2 дитина:

Я все знаю, всіх навчаю,
А сама завжди мовчу.
Щоб зі мною подружитися,
Потрібно грамоті вчитися. (Книжка.)

Ведучий 2: Ми знаємо, ви любите ігри, пісні, загадки та танці. Але немає нічого цікавішого, ніж казки, і живуть вони звісно ж у книжках, і зараз наші діти прочитають нам вірш:

«Книжкини секрети» (Читання вірша по ланцюжку)

Якщо хочеш багато знати,
Вслухайся в поради.
Навчися розпізнавати
Книжкові секрети.


І непотрібних книжок немає.
Якщо швидкий літак
У небо кинувся,

Знає свій секрет, пілот.
Він йому вчився.
У кожній книжці – свій секрет,
І непотрібних книжок немає.

Якщо мама на обід
Варить щі та кашу,
Має свій секрет,
Теж дуже важливий.

Знайте, всі дівчата,
Знайте, всі хлопчаки:
У кожній книжці – свій секрет!
Усі читайте книжки! (Л. Гусельнікова)

Ведучий 1: Казку часто наповнюють різні чудеса. І зараз ми згадаємо казки, а для цього запросимо наших учасників сьогоднішньої вікторини. Отже, давайте прочинимо двері в прекрасний світказки та подивимося, хто до нас прийшов.

(звучить музика «У гостях у казки)

До зали входять команди «Колобок» і "Квітка - семибарвиця"

Ведучий 1: У сьогоднішній вікторині беруть участь дві команди: «Колобок» і "Квітка - семибарвиця" .

Ведучий 2: Їх оцінюватиме наше шановне журі до складу якого входять: Завідувачка дитячого садка, старший вихователь та наші дорогі батьки.

Ведучий 1: У команді «Колобок» беруть участь: (називаю прізвища та імена учасників, капітан команди ПІБ)

Ведучий 2: У команді "Квітка - семибарвиця" беруть участь: (називає прізвища та імена учасників капітан команди ПІБ).

Ведучий 1: Сьогодні у нас цікава та незвичайна гра-вікторина, на якій вам знадобляться ваші знання та вміння. Дізнаємося, яка команда найдружніша, найкмітливіша, кмітлива.

Ведучий 2: Давайте привітаємо наше журі, яке оцінюватиме конкурси.

Ви журі, нас не журите,
Справедливіше судіть!
Щоб рахунок не втратити,
Ось вам рахунки щоб рахувати (Виносять для журі рахунки)

Ведучий 1: А тепер ви представите свої команди та привітаєте один одного.

Подання команд:

Капітан: Ми команда «Колобок» ,

Команда наш девіз:

На світі ще немає поки
Команди краще Колобка
Суперники, повірте нам,
Вам Колобок не до зубів

Капітан: Ми команда "Квітка - семибарвиця"

Команда наш девіз:

Ми команда – Квітка
Квітка - семибарвиця
Разом за руку йдемо,
Один одного ми не підведемо!

Ведучий 1: А зараз команди привітають одна одну

Вітання суперникам від команди «Колобок»

Ми хочемо вам побажати Показати себе на п'ять.

Вітання від команди "Квітка - семибарвиця"

Від душі всім шле привіт, Команда "Квітка - семибарвиця"

Усі команди разом:

Я ти він вона
Разом дружна сім'я
І давайте так дружити
Щоб разом перемогти!

Ведучий 2: За перший ігровий стіл запрошується команда «Колобок»

За другий ігровий стіл запрошується команда "Квітка - семибарвиця"

Ведучий 1: Зараз ми проведемо розминку для мозку.

«Відновіть» справжні назвиказок і книг, змінивши в них лише по одній букві.

Наприклад: «Шурочка Ряба» , російська народна казка. ("Курочка Ряба" .)

«Косбочок» , російська народна казка. («Колобок» .)

«Кепка» , російська народна казка. («Ріпка» .)

«Червона Тапочка» , Ш. Перро. ("Червона Шапочка" .)

«Кріт у чоботях» , Ш. Перро. ("Кіт у чоботях" .)

«Кусалочка» , Х.К. Андерсен. («Русалочка» .)

«Сіра лійка» , Д.М. Мамин-Сибіряк. («Сіра шия» .)

«Ніжна королева» , Х.К. Андерсен. ("Сніжна королева" .)

«Федорине море» , К. Чуковський. («Федорине горе» .)

Ведучий 2: Журі УВАГА, розпочинаються змагання,

1 гейм "Швидка відповідь" (1 бал за правильну відповідь)

Командам пропонується швидко відповісти на запитання.

Запитання для першої команди. «Колобок»

  1. Як звали внучку, яка боялася сонця? (Снігуронька)
  2. Скільки гномів було у казці про Білосніжку? (Сім)
  3. Як звали трьох поросят? (Ніф-ніф, Наф-наф, Нуф-нуф.)
  4. Літальний апарат баби Яги? (Ступа)
  5. Що понесла Червона Шапочка своїй бабусі? (пиріжки та горщик олії)
  6. Хто допоміг витягнути ріпку? (Мишка)
  7. Яка жителька болота стала дружиною царевича? (Жаба)
  8. Як звали дівчинку з блакитним волоссям? (Мальвіна)

Запитання для другої команди "Квітка - семибарвиця"

  1. Як звали дівчинку, яка жила у квітці? (Дюймовочка)
  2. Скільки козенят було в казці про сірому вовку? (Сім)
  3. Як звали хлопчика з довгим носом? (Буратіно)
  4. Квітка, яка виконує всі бажання? (Квітка - семибарвиця)
  5. Як звали величезного динозавра із трьома головами? (Змій Горинич)
  6. Яку річ втратила Попелюшка на балу? (Туфельку)
  7. Хто розвалив теремок? (Ведмідь)
  8. Яка тварина не любила ходити босоніж, а воліла носити чоботи? (Кіт)
  9. Як звуть чоловічка з пропелером, який мешкає на даху? (Карлсон)

Ведучий 1: 2 гейм «Заморочки з мішечка»

Команди по черзі тягнуть барильця (кіндер сюрпризи з мішечків з питаннями, дорослий читає питання своїй дитині, якщо вона не відповіла, допомагає команда).

1. Уплітаючи калачі, їхав хлопець на печі.

Прокотився селом і одружився з царівною. (Емеля)

2. Солодких яблук аромат заманив того птаха в сад.

Пір'я світиться вогнем і світло від них, як вдень.

(Жар-птиця)

3. Втекли від грязнули чашки, ложки та каструлі.

Шукає їх вона, кличе й у дорозі сльози ллє. (Федора)

4. Був друг у Івана трохи горбатим,

Але зробив щасливим його та багатим.

(Коник Горбоконик.)

5. Хто працювати не хотів, а грав та пісні співав?

До брата третього потім прибігли до нового будинку.

Від вовка хитрого врятувалися, але довго хвостики тремтіли. (Три порося)

6. Він не знає нічого ви всі знаєте його.

Відповідай мені без таємниці, як звати його? (Незнайка)

7. Летіла стріла і влучила в болото, а в цьому болоті впіймав її хтось.

Хто розпрощався із зеленою шкірою? Став миттю гарною, гарною?

(Царівна жаба.)

8. Два рожеві вуха та рожевий хвостик,

Ходив з Вінні-Пухом він до Кролика у гості.

(П'ятачок.)

Ведучий 1: Динамічна пауза

Казка дасть нам відпочити.

Відпочинемо – і знову в дорогу!

(Всі виходять у коло та учасники команд та вболівальники)

Фізхвилинка «Ми за казками були схожі»

Ми за казками були схожі
Ми про них поговорили,
Ми в долоні плескаємо, ми ногами тупаємо,
Раз повернулися і один одному посміхнулися

А тепер пострибаємо стриб, стриб, стриб
Ніжками подригаем дрог, дрог, дрог
І знову поплескаємо хлоп, хлоп, хлоп
Ніжками потопаємо топ, топ, топ.

Раз, два, раз, два, от і закінчилася гра
Змагатися нам час.

(Всі сідають на свої місця)

Ведучий 2: 3 гейм «Гість із казки» (2 бали за правильну відповідь)

Командам пропонується за набором предметів відгадати казку чи казкового героя. Усі предмети накриті хустками. З команд виходять пари дорослий і дитина витягують цифри на розносі, яку хустку зніматимуть.

  1. Чоботи, мішок. (Кіт у чоботях)
  2. 3 тарілки, 3 ложки, 3 чашки. (Три медведі)
  3. Абетка, ковпак. (Буратіно)
  4. Кошеня з пиріжками. (Червона Шапочка)
  5. Гарбуз, черевичок. (Попелюшка)
  6. Рушник, мило, мочалка... (Мойдодир)
  7. Цибуля, вишеньки, помідор... (Чиполіно)
  8. Слухалка, чемодан для лікарні. (Айболіт)

Надається слово ЖЮРІ.

Вед 1: 4 гейм КАПІТАНІВ КОМАНД

"Ти мені я тобі" (2 бали за правильну відповідь)

Пантоміма по картинках - капітани команд виходять і беруть із собою на допомогу одну будь-яку дитину зі своєї команди, їм на вибір пропонуються картинки, за цими картинками, треба зобразити казкового персонажадля іншої команди

(картинки для пантоміми: Буратіно, лисиця, баба-яга, ведмідь)

Ведучий 2: 5 гейм «Дізнайся казку» (1 бал за правильну відповідь) (Створюємо виставку книг та картин)

  1. По дорозі крокуючи бадьоро, самі воду тягнуть відра. («За щучим велінням» )
  2. Ах ти, Петя-простота, схибив трошки,

Не послухався кота, визирнув у віконце. («Півник – золотий гребінець» )

3. У якій казці лисиця примовляє: «Битий небитого щастить, Битий небитого щастить!» .

4. Чекайте, ведмідь, не ревіть,
Поясніть, що ви хочете?
Але він тільки "му" та "му",
А до чого, чому -

Не зрозумію! (телефон)

5. В одне коров'яче вухо влазить, а в інше вилазить. (Хаврошечка) 6. Забивав та бив по тарілці носом -

Нічого не проковтнув і залишився з носом. (Лиса та журавель)

7. Хтось по лісі крокував, рукавичку втратив,

Мишка лісом бігла, рукавичку побачила! (рукавичка)

8. У якій казці Снігуронька звірів боялася, а її шахрайство вона не злякалася

Ведучий 1: 6 гейм «Доскажи слівце» (1 бал за правильну відповідь)

Запитання для першої команди. Запитання для другої команди.

Хатинка… (На курячих ніжках)Курочка… (Ряба)

Килим ... (Літак)Паличка… (Виручалочка)

Царівна… (жаба)Іванко… (дурник)

Муха… (цокотуха)Змій… (Горинич)

Гуси… (лебеді)Соловей... (розбійник)

Сестриця… (Оленка)Братку… (Іванушка)

Кощій… (безсмертний)Чудо… (ю до)

Василиса… (прекрасна)Шапка… (Невидимка)

Надається слово ЖЮРІ

Загадки від дітей

Бабуся дівчинку дуже любила. Немає ні річки, ні ставка.

Шапочку червону їй подарувала. Де води напитися?

Дівчинка забула своє ім'я Дуже смачна вода Ану, підкажіть ім'я її. у ямці від копитця.

(Червона Шапочка)(Сестриця Оленка

і братик Іванушка)

Ведучий 2: 7 гейм «Збери картинки» (1 бал за правильну відповідь)

(Усім учасникам команд зібрати розрізні картинкиказкових героїв і назвати їх)

Ведучий 2: Тихенько скрипить половиця

І кішці знову не спиться
Присівши на ліжку подушки,
вже загострили вушка
І відразу змінюються обличчя,

змінюються звуки та фарби
Тихенько скрипить половиця
І ось уже закінчилися казки

Ведучий 1: На цьому наша вікторина закінчується і ми надаємо слово нашому шановному журі та запрошуємо всіх на чаювання.

Підсумки журі, нагородження, вручення дипломів та медалей за активну участь та спільне чаювання з батьками.


Top