Linktelėkite parengiamojoje grupėje įrankių tema. GCD santrauka parengiamojoje muzikinio tobulėjimo grupėje „Kalnų karaliaus urve“

Nizamova Leysan Madekhatovna,

mokytojas

MBDOU DS KV "Zhuravushka"

Naujasis Urengojus

Švietimo sričių integracija:

"pažinimas"

"bendravimas"

"skaičiau grožinę literatūrą"

"sveikata"

"socializacija"

Veikla:

Komunikabilus

Variklis

Grožinės literatūros suvokimas

Medžiaga ir įranga: Temos ir dalykinės nuotraukos, vokai su iškirptais paveikslėliais, kuriuose pavaizduoti skirtingų profesijų žmonės, magnetinė lenta, pristatymas „Profesijos“, atvirutės su skirtingų profesijų žmonių atvaizdais, kortelės su skirtingų įrankių atvaizdais.

Programinės įrangos užduotys:

Švietimo

Paaiškinkite, praplėskite ir suaktyvinkite temos žodyną.

Treniruokitės rašydami aprašomąsias istorijas

Įtvirtinti vaikų žinias, kad žmonėms jų darbe padeda įvairūs dalykai – įrankiai.

Vystantis

Toliau vadovaukite vaikams tose vietose žmogaus veikla(mokslas, menas, gamyba ir paslaugos, Žemdirbystė), jų reikšmę vaiko, jo šeimos, darželio ir visos visuomenės gyvenimui

Ugdykite gebėjimą klausytis ir išgirsti klausimą; gebėjimas apibendrinti; loginis mąstymas; vaikų susidomėjimas procesu bendra veikla; vizualinis dėmesys ir suvokimas.

Švietimo

Ugdykite susidomėjimą užsiėmimais, ugdykite bendradarbiavimo ir tarpusavio supratimo įgūdžius.

Skiepyti vaikams susidomėjimą ir pagarbą darželyje dirbantiems žmonėms

Veiklos eiga:

IN. : Sveiki bičiuliai! Man labai malonu tave matyti. Ir šiandien turime svečią. Atspėk mįslę ir sužinok, kas tai.

Jis, žinoma, yra pats svarbiausias
Išdykęs neklaužada vaikinas yra juokingas.
Jis dėvi didžiulę mėlyną skrybėlę
Bomžas ir mėšlas. (Nežinau)

Vaikai: Nežinau

IN.: Teisingai.

Dunno įsijungia į muziką, rankose laikydamas vidutinio dydžio krūtinę.

Nežinau: Laba diena! ( Rankove nusibraukia kaktą ) Pavargau, radau šią skrynią mėnulyje. Jis atidarė ir pažvelgė į turinį. Ir ten buvo kažkokie vokai, ar nieko nesupratai?! Maniau, kad radau lobį. Nusprendžiau atnešti tau. Ar gali padėti?

IN.: Na, padėkime, vaikinai?

Vaikai: taip, taip!!!

Dunno išima pirmąjį voką ir paduoda jį mokytojui.

IN.:– Atspėk mįsles.

IN.: Vaikinai, tam turime eiti į ekraną. Perskaitysiu tau mįslę, jei atsakysi teisingai, ekrane atsiras paveikslėlis.

Interaktyvus pristatymas. parsisiųsti professions.pptx (275,26 KB)

Pristatymo „Profesijos mįslėse“ peržiūra

Nežinau: Puiku vaikinai!

IN.:Žaiskime.

Vaikai ir Dunno: Mes sutinkame.

Lauko žaidimas „Kam reikalingas šis daiktas?
(ant kilimo yra rodyklė, strypas, knyga, kaušas, vairas, smuikas, šepetys, kibiras, šluota, stetoskopas)
Vaikai juda ratu pagal muziką. Muzika nutrūksta – vaikai paima daiktus ir sako, kam to daikto reikia.

Nežinau: Aš taip pat turiu voką. (paduoda mokytojui)

IN.:Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“

Šiam žaidimui reikia stovėti poromis. Nežinau ir aš duosime kiekvienai porai iškirpti paveikslėlius, ir jūs bandote juos surinkti.

Tema: Įrankiai. Įrankiai

Tikslas: Išradinėti mini pasakas apie įvairius „stebuklingus“ instrumentus.
Užduotys :
Pataisomoji ir auklėjamoji:
patikslinti, plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną tema „Įrankiai ir įrankiai;
ugdyti gebėjimą statyti skirtingi tipai teiginius, stebint jų struktūrą;
tobulinti kalbos tarimo pusę: įtvirtinti taisyklingos ir aiškus tarimas garsus, gebėti rasti garso vietą duotame žodyje, lavinti aiškų žodžių ir frazių tarimą;
praturtinti mokinių kalbą gramatinėmis formomis ir struktūromis, paaiškinant sudėtingų žodžių prasmės supratimą;
suaktyvinti vaikų protinę veiklą.
Korekcinis ir vystomasis:
- plėtoti foneminius procesus;
- lavinti artikuliaciją, bendrąją motoriką, kvėpavimą, balsą;
- vystytis psichiniai procesai: dėmesys, atmintis, mąstymas;
- ugdyti komunikacinę kompetenciją;
Pataisomoji ir auklėjamoji:
- ugdyti geranoriškumo, atsakomybės ir bendradarbiavimo jausmą;
- formuoti ikimokyklinukų komunikacines, veikla paremtas, informacines, sveikatą tausojančias kompetencijas;
- formuoti teigiamą vaikų požiūrį į mokytoją ir vienas į kitą.

Pamokos eiga.

  1. Laiko organizavimas.

Atspėk mįsles:
Kasiau žemę ir net nebuvau pavargęs. O kas kartu su manimi kasė, pavargo. (Kastuvas)
Storasis sumuš ploną, lieknas ką nors užmuš. (Plaktukas ir vinys).
Sode krenta lapai, greitai juos nušluosiu. (grėblys)
Ji valgė, valgė ąžuolą, ąžuolą. Sulaužė dantį, dantį. (Pjūklas).

  1. Pratimas „Kam ko reikia“.

Mechanikui reikia veržliarakčio, kad atsuktų ir priveržtų veržles.

Sodininkui gėlėms laistyti reikia laistytuvo.

Dailidiui reikia pjūklo lentoms pjauti.

Daržovių augintojui reikia kastuvo lysvėms kasti.

Kirpėjui plaukams kirpti reikia žirklių.

Dailidiui reikia plaktuko vinims įkalti.

3. „Duok man žodį“:
Medkirčiai pjauna medieną – visi turi... (kirvį)
Medinis ... (plaktukas) padėjo tėčiui įkalti vinį.
Dulkės ant grindų – duok man….(šluota)
Prie mokyklos visi vaikai valo sniegą...(su kastuvu)
4." Iš ko – kurio?
Pasirinkite instrumento žodžio atributą.
Pagaminta iš ketaus – ketaus
Iš gumos - iš metalo -
Iš plieno - iš plastiko -
Iš akmens - iš ąžuolo -

5. Pirštų gimnastika:
Tai kaip mano dirbtuvėse,
Viskas, ko jums reikia, yra po ranka (pakaitomis plakite delnais ir kumščiais)
Grąžtas, atsuktuvas ir pjūklas,
Ir antpirštis ir adata,
Ir kirvis ir du grąžtai,
Plaktukas ir replės.
(Lenkite pirštus po vieną)
Meistre, nenuobodžiauk
Darbo vietoje (pakaitomis ploti rankomis, kumščiais
6. „Pavadinkite veiksmą“
Kastuvas – kasimas
adata-
pamačiau -
kirvis-
grėblys-
su šepečiais -
žirklės -
7. Pratimas "Kas papildomai?"

Grėblis, skaičiuotuvas, genėjimo žirklės, kastuvas.

Skiedinys, mentele, švirkštas, plyta.

Fonendoskopas, parašiutas, vaistai, termometras.

Obliukas, pjūklas, kaušas, kaltas.

Adata, siūlai, šukos, žirklės.

Teptukas, paletė, kastuvas, dažai.

8. Mobili mankšta „Senas klevas“.

Proskynoje skamba varpelis -

Tai senas klevas, pjaunamas.

Skersinis pjūklas

Sugriebiau pusę statinės,

Nuplėšia žievę ir perpjauna venas,

Gelsvi pjuvenų purslai.

Vaikai stovi poromis ir apsimeta, kad dirba su pjūklu.

Senas kamienas tik niurzgėjo

Ir ėjo, ėjo, ėjo.

Pakelkite rankas aukštyn ir lėtai pasilenkite.

Kairiuoju šonu atsitrenkė į žemę,

Paskendo giliame sniege.

Atsigulkite ant kairiojo šono ir ištempkite

  1. Mokytojos skaitymas L. Čerskio apsakymas „Šluota ir senas avinas“.

Kampe stovėjo senas sulūžęs būgnas ir šluota. Ir būgnas skundėsi:

Man gėda stovėti prie šluotos! Aš juk reikalingas daiktas, o tu, šluota, tik šiukšles šluosi.

Šluota išklausė ir atsakė:

Tu, būgne, sakai tiesą. Mano darbas – nušluoti šiukšles ir nereikalingus daiktus, pavyzdžiui, seną sulūžusį būgną.

Pokalbis apie skaitymą.

Kokie objektai buvo kampe?

Kuo skundėsi būgnas?

Ką šluota į tai pasakė?

Koks buvo būgnas?

Ką galite pasakyti apie šluotą?

Pakartotinai skaito pasaką mokytojas.

Kolektyvinis atpasakojimo rinkinys.

  1. Pamokos pabaiga.

Tema: Lobis. Santrauka tiesiogiai švietėjiška veikla parengiamojoje grupėje.

Autorius: Volkova Gulzifa Sagymbaevna.
MKDOU Kidyshevsky d/s „Teremok“ mokytojas. Uysky rajonas, Čeliabinsko sritis.

Teritorijų integravimas: "Kognityvinė raida", "Kalbos raida“, „Meninis ir estetinis tobulėjimas“, „Fizinis vystymasis“.
Vaikų užsiėmimų rūšys:Žaidimas, edukacinis ir tiriamasis, muzikinis ir meninis, komunikacinis.
Tikslas: Skatinti vystymąsi pažintiniai interesai, mąstymo gebėjimai ir kūrybinės veiklos troškimas.
Užduotys:
1. Ugdykite vaikų gebėjimą atskirti ir abstrahuoti savybes, analizuoti, koreliuoti tikrovę ir modeliuoti, „skaityti“ simbolius.
2. Iš pirmųjų daiktų pavadinimų garsų išmokite jungti garsus į skiemenis.
3. Prisidėti prie reakcijos greičio ugdymo, ugdyti gebėjimą laikytis taisyklių, dirbti komandoje.
4. Išmokite derinti savo veiksmus ir kartu siekti tikslo.
5. Ugdykite vaikų muzikinius gebėjimus, kūrybiškumą, kolektyvinio grojimo muzikos instrumentais įgūdžius.
Medžiagos: Muzikos kambaryje mini muziejus, žaidimo žetonai: „Katė ir pelė“, kortelės su skaičiais, kortelės su piešiniais, kortelės raidžių skiemenų komponavimui.
Preliminarus darbas: Pokalbis su vaikais apie lobius: „Ar jie norėtų rasti lobį?“ Apsilankymas mini muziejuje Liaudies instrumentai“, žaidimai: „Katė ir pelė“, „Garso loto“, Rask prasmę“, „Aritmetika“. Vaikai groja muzikos instrumentais orkestre.

GCD judėjimas.

(Ryte po pusryčių paštininkas atneša vaikams laišką su planu, kur galima rasti lobį. Klausiu, ar jie norėtų rasti lobį? Vaikų atsakymai – taip! Pagal planą vaikai nustato kad lobis yra muzikos kambaryje palei sieną, kurioje yra mini muziejus).
-Štai, vaikinai, mes atėjome muzikos sale kur pagal planą yra lobis.Ką pradėsime?
- Vaikinai, ką liaudies patarlės ar žinai apie lobį?
Vaikų atsakymai: „Kur harmonija, ten ir lobis“, „Už gydytojo lobį, kurio tau reikia“, „Gerai, lobis yra“, „Lobis ne kiekvienam atiduodamas“.
– Gerai padaryta! „Lobis ne kiekvienam atiduodamas!“ – tai tiesa!
O mes su mumis bandysime surasti savo lobį.Lobis paslėptas čia,po kortomis,o kur tiksliai sužinosime tik atlikę užduotį.Taip pat pagal paskirtį turime atspėti kokią užduotį.
1 pratimas.„Rinkitės pagal reikšmę“.
-Kokią nuotrauką turėčiau įterpti?
(Ant balto vatmano popieriaus yra 4 langelių juostelė, pirmoje - diena, antroje - saulė, trečioje - naktis, 4 vaikai paima kortelę su saulės atvaizdu).
-Teisingai! (atidarykite didelę kortelę (vatmano popierių) ir pamatysite balalaiką).
-Kas tai yra? (vaikų atsakymai - balalaika).
-Puiku!Pereikime prie kitos kortos.
2 užduotis:„Pasakyk žodį“.
-Nuo pirmųjų daiktų pavadinimų garsų, vaikinai, reikia sudaryti skiemenis, tada žodį.
(Nuotraukose – meška, sraigė; zebras, meškėnas, jogurtas – žodis „muziejus“).
- Kokius skiemenis gavai? (vaikų atsakymai)
-Kokį žodį skaitome? (Muziejus). Ką reiškia šis žodis, vaikinai? (vaikų atsakymai).
-Taip, muziejus – tai retų daiktų, nuostabių bet kurios mokslo ir meno šakos objektų, senienų rinkinys.
- Gerai padaryta! Atidaryk kortelę! (Matome akordeoną, domrą, balalaiką).
- Vaikinai, kam tie muzikos instrumentai? (vaikų atsakymai: nudžiuginti žmones, groti jais, kai jiems liūdna, linksmintis). - Gerai padaryta, taip! Pereikime prie kitos užduoties!
3 užduotis:„Įvardink pasakos herojų“.
(Nuotraukoje Emelya vaikai vadina pasakos herojų).
-Kur dar sutinkame šį pasakos herojų? (Vaikų atsakymai dainoje „Emelya“).Taip, atidarykite kortelę. Kas tai yra? (Dėžutėje yra triukšmo instrumentai). Vaikų atsakymai yra triukšmo mušamieji instrumentai.
-Kam jie skirti? (Grokite kartu su dainų knygelėmis). Dainuokime dainą "Emelya", o kartu su mumis gros Rodionas, Miša, Katya, Vika.
(Vaikai atlieka dainą "Emelya". Solistai: Miša groja šaukštais, Rodionas groja barškučiu, Vika skambina varpeliais, Katya groja tamburinu.) - Pereikime prie kitos kortos.
4 užduotis:Žaidimas "Katė ir pelė", pagal Dienesh blokus.
Vaikai pagal paveikslėlyje pateiktą pavadinimą nustato, kad katė yra iš žaidimo „Katė ir pelė“.(Žaidžiamas žaidimas „Katė ir pelė“ – vaikai ir pelės užsideda žetonus su skirtingų formų, spalvų, storio pelių atvaizdais. Jie vaikšto apvaliu šokiu tardami tokius žodžius: „Tylėkite, pelytės, netriukšmaukite, nežadinkite katės Vaskos. Katė Vaska pabus ir nutrauks apvalų šokį.“ Po šių žodžių vaikai sustoja ir atsisuka į katę.Katė stovi viduryje ir Paskutiniai žodžiai užsideda katės žetoną ir sako tokius žodžius: „Vienas, du, trys, keturi, penki, aš pradedu pasivyti“ ir, pavyzdžiui, užsideda žetoną, kuriame pavaizduotas geltonas trikampio formos simbolis. reiškia geltonos, trikampio formos pelės pabėga Iš viso yra 4 katės žetonai: mėlynas storas simbolis, raudonas simbolis, geltonas apvalus simbolis, trikampis simbolis. Žaidimo pabaigoje vaikai gauna „sūrio“ gabalėlius. “, kur yra apskritimai-skylės, jų skaičius nuo 1 iki 6 vnt. , apskritai pasirodo 2 ištisi mėlynos ir raudonos spalvos „sūrio“ apskritimai.
-Taigi mes žaidėme ir rinkome "sūrį" - gerai padaryta, vaikinai!!! Pereikime prie kitos užduoties.
6 užduotis:„Sulankstykite skaičių korteles“.
-Jūs, vaikinai, turite suderinti kortelę su numeriu su kortele su atitinkamo objektų skaičiaus atvaizdu. (Kiekvienas vaikas gauna kortelę su skaičiumi ir atlieka užduotį.) - Puikiai atlikę šią užduotį, atidarykite kortelę.
-Ką ir ką matome? (Mergaitė eina vandens su raudonais kibirais.) - Kokią jūs manote apie mergaitę? (Vaikų atsakymai Katya iš dainos „Jie atsiuntė jauną panelę“). -Kokių instrumentų reikės šiai dainai? Vaikai skambinkite: tamburinas, rubliai, šaukštai, plekšnė, varpelis Vaikai dainuoja dainelę „Jie atsiuntė jauną panelę“ ir groja kartu su instrumentais: Katya ant tamburino, Daša ant tamburino, Stepa ant rublio, Rodionas ant šaukštų su Miša, Karina ant plaktuko ir Vika ant varpelių.(Kol vaikai žaidžia ir dainuoja, aš nepastebimai išsiimu „lobį“).
- Vaikinai, kas ten šviečia? (Vaikų atsakymai yra lobis! Vaikai pastebi spindinčią, šviečiančią skrynią (eglutės lemputes) su karoliukais, žaislais, stalo žaidimais).
-Taip, vaikinai, „Lobis duodamas ne kiekvienam“, bet jūs šiandien padarėte viską, ką galėjote ir, žinoma, to nusipelnėte! Dabar paimsime šią skrynią ir visi kartu apžiūrėsime savo „lobį“.
Vaikai išeina iš salės skambant muzikai.

Tvirtinimas, formavimas ir plėtra muzikinius sugebėjimus vaikai, leidžiantys įgytas žinias pritaikyti grojant įvairiais vaikiškais muzikos instrumentais ir kūrybinėse pastangose .

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Tiesioginės edukacinės veiklos muzikoje vaikams santrauka parengiamoji grupė„Muzikos instrumentų pasaulyje“

Tikslas:

Vaikų muzikinių gebėjimų įtvirtinimas, formavimas ir ugdymas, leidžiantis įgytas žinias pritaikyti grojant įvairiais vaikiškais muzikos instrumentais ir kūrybinėse pastangose(būtina norint išmokti groti muzikos instrumentais).

Užduotys:

Švietimas:

  • Įtvirtinti ir sisteminti žinias apie muzikos instrumentų klasifikaciją.
  • praturtinti leksika muzikos terminai.
  • Ugdyti gebėjimą atpažinti muzikos instrumentus pagal garsą; dainuoti nuosekliai ir išraiškingai, dainuojant perteikti dainos charakterį.

Vystomasis:

Švietimas:

  • Ugdyti bendravimo įgūdžius, domėjimąsi muzikos instrumentais ir norą jais groti.

Integracija:

  • Kūno kultūra.
  • Socializacija.
  • Grožinės literatūros skaitymas.
  • Bendravimas.

Preliminarus darbas:

  • Skaitykite vaikams rusų kalbą liaudies pasaka„Ropė“, o tada kartu su vaikais rinkitės muzikos instrumentus, kad „įgarsintumėte“ senelio, močiutės, anūkės, blakių, katino, pelės žingsnelius.

Įranga:

  • Multimedijos instaliacija skaidrių peržiūrai.
  • Muzikos instrumentai: būgnas, barškutis, šaukštai, tamburinas, marakasai, varpas; naminiai įrankiai (batai – vaikštynės).
  • Vaizdinė priemonė: stalai – nameliai muzikos instrumentų paveikslams dėti.

Judėti

Vaikai patenka į muzikos kambarį.

Skamba E. Griego „Rytas“ iš siuitos „Peer Gint“.

Muzikinis vadovas (pasveikinimas)Sveiki bičiuliai!

Vaikai atsako sveikinimus.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, šiandien vyksime į neįprastą šalį. Nė vienoje iš jų nėra tokios šalies geografinius žemėlapius, bet ji egzistuoja ten, kur jie mėgsta muziką. Tai šalis Muzikos instrumentai. O į šią šalį vyksime su vaikščiojimo batais. Greitai uždėkite juos.

Vaikai apsiauna „vaikščiojimo batus“, pagamintus iš „Kinder Surprise“.

Muzikinis vadovas. Na, ar jūs pasiruošę leistis į kelią? Eime!

Eikime kartu žingsniu,

Energingas žygis mums padės!

Skamba muzikos „kovas“. F. Nadenenko.(I dalis žygio)

Čia mes bėgame ant kojų pirštų galų.

Skamba muzikos „kovas“. F. Nadenenko (II val. bėgimo)

Muzikinis vadovas. Vaikinai, mes čia. Pažiūrėkite, kokia graži mūsų muzikos instrumentų šalis. Kiek skirtingų muzikos instrumentų jame yra?(mes išvardijame). Jie visi tokie skirtingi, bet vis tiek gali būti sujungti į keturias pagrindines grupes. Kaip vadinamos šios grupės?

Vaikai skirsto muzikos instrumentus į grupes:būgnai, pučiamieji, styginiai, klavišiniai.

Muzikinis vadovas:Puiku vaikinai! Muzikos instrumentai ruošėsi susitikti su jumis, bet jie buvo tokie susijaudinę ir susijaudinę, kad visi sutriko. Dabar jūs ir aš turime padėti jiems surasti savo namus. Ar padėsime?

Vaikai . Taip!

Mokytoja vaikams demonstruoja namelius.

Kiekvienas žemėje turi namus.

Jame gera, smagu ir jauku.

Šuo turi veislyną, lapė turi skylę,

Pelėda turi įdubą, raudonėlis – lizdą.

Na, o muzikos instrumentai gyvena šiuose namuose.

Pirmieji, kuriems padėsime, bus mušamieji muzikos instrumentai, nes jie pirmieji pasirodė Žemėje, yra patys paprasčiausi ir nepretenzingi. Žaidimas padės mums juos įdėti į vietą« Muzikinis spėjimas“.

Žaidimas „Muzikinis spėjimas“

Mokytojas užduoda vaikams mįslių apie muzikos instrumentus.

  1. Kas orkestre tau padės,

Jis gali belstis į sudėtingą ritmą.

Bet koks ritmas, iš įvairių šalių.

Na žinoma,…………….(būgnas)

Vaikas, atspėjęs mįslę, pritvirtina būgno paveikslėlį prie namų stalo langelio.

Muzikinis vadovas:Senovėje būgnas buvo gaminamas iš medžiojant gautų žvėrių odų, jis buvo svarbus žmonių gyvenime. Jie naudojo jį, pavyzdžiui, kaip telefoną, norėdami perduoti informaciją dideliais atstumais arba perspėti labai toli gyvenančius kaimynus apie pavojų.

  1. Medinės drožlės,

Truputį pabelsk.

Su jais galite užsigerti kopūstų sriuba,

Arba galite žaisti „The Lady“.(Mediniai šaukštai)

Vaikai įdeda į stalo langelį kortelę su medinių šaukštų paveikslėliu.

  1. Delnas beldžiasi į jį,

Laisvai purto.

Ir skamba ir griaudėja.

Jam tai visai neskauda.(tamburinas)

Vaikai į stalo langelį įdeda kortelę su tamburino paveikslu.

  1. Paimk mane į delnus.

Paspauskite mane ranka.

Medinis, išdykęs.(Terkšlė)

Kortelė su reketo paveikslėliu dedama į lentelės langelį.

Muzikinis vadovas:Barškutis ne tik dainavo kartu su tamburinu ir šaukštais liaudies šventės, bet ir saugojo sodą nuo kenkėjų. Jis garsiai traškėjo vėjyje ir atbaidė varnas ir uostus.

  1. Paimkite jį į delną

Pasigirs skambutis.

Ding-ding-ding, dong-dong-dong,

Kieno tai skamba? (Varpas)

Ant stalo padedama kortelė su varpelio paveikslu.

  1. Jis atrodo kaip barškutis

Tik tai ne žaislas!.. ( Maracas)

Kortelė su marakaso paveikslu dedama į lentelės langelį.

Muzikinis vadovas:Vaikinai, mūsų mušamieji instrumentai yra ne tik linksmi muzikantai, bet ir sumanūs pasakotojai. Kartu su jais savo svečiams pasakokime rusų liaudies pasaką „Ropė“.

Naudojantys vaikai mušamieji instrumentaiįgarsina pasaką „Ropė“.

Pasaka „Ropė“.

„Pasakotojas“ (mokytojas ar vaikas) pasakoja pasaką, o vaikai ją dramatizuoja.

Senelis (sunkiai vaikšto, šlubuoja) - būgnas, lėtas tempas, ritminis modelis su pauzėmis.

Močiutė (greitai vaikšto ir mala) - barškanti, ritmiškas raštas ramesnis, vidutinio tempo.

Anūkė (jopping) - tamburinas, ritminis raštas susideda iš aštuntųjų ir ketvirčių, greitas tempas.

Blakė (garsiai bėga ir loja) – šaukštai.

Katė (nesilaiko ir murkia) – marakasai, ritmiškas raštas su aštuntomis natomis, greitas tempas.

Pelė (skuba ir apsidairo) - varpelis, ritminis raštas su aštuntomis trukmėmis.

Muzikinis vadovas:Kaip šitas įdomi pasaka Mes jums pasakėme kartu su įrankiais. Vaikinai, pučiamieji muzikos instrumentai taip pat paruošė jums žaidimą. Žaidimas vadinasi "Atspėk, kas dainuoja?" Pirmiausia prisiminkime, su kokiais pučiamaisiais instrumentais susipažinome ankstesnėse pamokose?

Vaikai išvardija pučiamuosius instrumentus, su kuriais susipažinoankstesnes pamokas: fleita, trimitas, saksofonas, gailestis.

Muzikinis vadovas: Pučiamieji instrumentai Jie jums dainuos pakaitomis, o jūs turite išsiaiškinti, kuris instrumentas jums dainavo?

Žaidimas "Atspėk, kas dainuoja?"

Mokytoja duoda vaikams klausytis įvairių pučiamųjų instrumentų garsų fonogramų. Vaikai, atpažinę šį instrumentą, suranda kortelę su jos atvaizdu ir pritvirtina stalo langelyje – namelyje.

Muzikinis vadovas: Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų nuostabius namus. Du jau užimti. Instrumentai buvo patogiai išdėstyti jų languose. Tai rodo, kad labai atidžiai klausėtės ankstesnėse pamokose ir turite daug draugų, kurie yra muzikos instrumentai.

Skamba Vivaldi koncerto smuikui ištrauka.

Muzikinis vadovas:

Sklandūs lanko judesiai

Stygos verčia drebėti.

Motyvas skamba iš toli,

Dainuoja apie mėnulio apšviestą vakarą.

Kaip aiškūs garsai yra perpildyti.

Juose – džiaugsmas ir šypsena.

Tai skamba kaip svajinga melodija

Jo vardas yra smuikas!

Atėjo laikas, vaikinai, pakalbėti apie styginius instrumentus. Styginiai instrumentai paruošė mums spalvingas skaidres, pasakojančias apie jų įvairovę.

1 skaidrė

Kiekvienas smuikas turi lanką.

Jis yra ištikimas, atsidavęs draugas.

Kai smuikininkas judina lanką

O smuikas verkia ir dainuoja.

2 skaidrė

"Arfa yra magiškas instrumentas" -

– tarė mąstantis poetas.

Kai tik rankos paliečia stygas -

Ir sklis švelnūs garsai.

3 skaidrė

Gitaros garsai prie ugnies.

Juose tiek daug šviesos ir gėrio.

Kaip mano giliausias draugas,

Jos melodingas, švelnus garsas.

4 skaidrė

Pagal gusli skambėjimo melodijas

Jaunuoliai ir mergelės įsimylėjo.

Vestuvėse buvo giedama arfa,

Ir jaunieji buvo palaiminti

5 skaidrė

Garsiau nei balalaika

Ne visame pasaulyje.

Iš pradžių ji yra rusė

Liaudies instrumentas.

Jie dainavo ir šoko pagal tai

Ir jie buvo liūdni ir atsiduso.

Atostogų metu į ūpą

Šaunuoliai linksminosi.

(2 priedas)

Muzikinis vadovas:Vaikinai, tik vienas namas liko laisvas. Kokią instrumentų grupę į ją įtrauksime?

Vaikai atsako: Klavišiniai instrumentai.

Muzikinis vadovas:Pirmas garbės vieta turėtų užimti mūsų gerą fortepijoną, kuris mums daug groja muzikos kūrinių ir yra pagrindinis mūsų atostogų ir veiklos asistentas.

Kortelė su fortepijono atvaizdu dedama į stalo langelį – namą.

Muzikinis vadovas:Šis instrumentas kitaip vadinamas pianinu. Jei jo pavadinimas išverstas į rusų kalbą, jis skambės kaip „garsiai - tyliai“. Klavišinių instrumentų viduje smogia gyvi plaktukai ištemptos stygos, ir pagimdyti gražius muzikos garsus, galinčius papasakoti apie gražų rytą ir šaltą žiemą, apie geros močiutės pasaką ir piktąją Baba Yagą, apie gražius drugelius ir nuostabias gėles.

Muzikinis vadovas:Vaikinai, ką klavišiniai instrumentai ar dar žinai?

Vaikų atsakymai: Fortepijonas, akordeonas, sintezatorius.

Kortelės, vaizduojančios šiuos instrumentus, užima savo vietas lentelėje.

Muzikinis vadovas:Vaikinai, mes padėjome muzikos instrumentams rasti savo namus. Esu tikras, kad niekada nepamiršite tokios gražios muzikos instrumentų šalies. Tikrai čia sugrįšime dar kartą, bet kol kas, prieš eidami darželis, padovanokime savo draugams dovaną – instrumentus. Padainuokime jiems dainą, o mūsų fortepijonas mums padės.

Dainą „Muzikos pasaulis“, žodžius ir muziką atlieka E. V. Mašečkova.

Muzikinis vadovas:Atsisveikinkime su draugais – instrumentais. Užmerkite akis ir suskaičiuokite iki 5

1, 2, 3, 4, 5

Vėl į darželį.

Muzikinis vadovas: Vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė?

Vaikai pasakoja apie tai, ką jie veikė klasėje ir kas jiems patiko.

Muzikos vadovas atsisveikina su vaikais, vaikai išeina iš salės.


Elena Lupikina
"Įrankiai". GCD santrauka parengiamojoje grupėje

GCD santrauka parengiamojoje grupėje tema „Įrankiai“

Naudotos technologijos: Dybina O. „Kas nutiko anksčiau...“; Ushakova O. D. „Mįslės, eilių skaičiavimas, liežuvio sukimas“

Pamokos tikslas:

Plėsti vaikų supratimą apie skirtingi tipai priemones, apie jų naudojimą darbe skirtingų profesijų.

Užduotys:

Švietimo

Išmokykite vaikus įminti mįsles, sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių, plėsti žodyną.

besivystantis

lavinti vaikų atmintį, loginį mąstymą ir nuoseklią kalbą.

Švietimo

Mokyti vaikus pagarbus požiūris suaugusiųjų darbui.

Medžiaga pamokai: Pristatymas tema „Įrankiai“ (aut.,

D/i "Kam ko reikia?"

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas:

Vaikinai, šiandien kalbėsime apie įrankius. Kas yra įrankiai? (Įrankiai yra daiktai, padedantys žmonėms jų darbe) - 1 skaidrė;

II. Pirmieji instrumentai pasirodė seniai. Jie taip pat buvo naudojami primityvūs žmonės. Iš pradžių tai buvo tik akmuo, pririštas prie pagaliuko.

Ką tu manai modernus instrumentas jis atrodo kaip? (atrodo kaip kirvis). Teisingai. Tokių įrankių pagalba žmonės statėsi namus, gaudavo maisto, gamindavo gyvenimui reikalingus daiktus – skaidrę 2;

Tada žmonės išmoko daryti įrankius iš geležies – 3 skaidrė; Kalvio profesija yra paklausi ir šiandien.

IN modernus pasaulis pasirodė elektriniai įrankiai, kurie labai palengvino žmonių darbą - 4 skaidrė;

III. Žaidimas „Atspėk mįsles“

Ar norite įminti mįsles apie įrankius? (Taip)

(mokytojas skaito mįslę, vaikai spėlioja, po to skaidrėje pasirodo paveikslėlis, o tada paaiškina savo atsakymą)

1. Turi daug dantų, bet nieko nevalgo? (Pjūklas) – 5 skaidrė

(kad ką nors nupjauti reikia pjūklo)

2. Storasis pataikys į ploną, plonasis ką nors sumuš. (Plaktukas ir vinis) – 6 skaidrė

(Viniui įkalti reikia plaktuko)

3 Jie turi sunkaus darbo, jie visada kažką suspaudžia. (Vise) – 7 skaidrė

(Įvairios dalys tvirtinamos veržlėmis, kad jas būtų galima patogiai apdoroti)

4. Ji pradėjo šokti su propeleriu, o jis įstrigo sukdamasis lentoje! (Varžtas ir atsuktuvas) – 8 skaidrė

(Varžtams priveržti naudokite atsuktuvą)

5. Veidrodinėje čiuožykloje

Ant vienos pačiūžos.

Jis važiavo vieną kartą -

Ir visa čiuožykla subyrėjo. (Stiklo pjaustyklė) – 9 skaidrė

(Stiklo pjaustymui reikalingas stiklo pjaustytuvas)

6. Prie kuproto arkliuko

Mediniai šonai

Iš po jo kanopų

Bėga baltos drožlės

Medinė upė

Medinė valtis

Ir svyruoja virš valties

Mediniai dūmai. (Lėktuvas) – 10 skaidrė

(Jie supjausto lentas plokštuma, kad jos būtų lygios)

7. Nagą suspausime nagais, R-time ir be nagų. (Replės) – 11 skaidrė

(Replių reikia norint ištraukti vinis iš lentų)

8. Šis akmens ratas

Įrankiai yra jūsų geriausias draugas

Virš tavęs suksis kibirkštys

Tai, kas daro kažką aštraus, yra nuobodu. (galandimas) – 12 skaidrė

(Galąstuvas reikalingas įrankiams galąsti)

IV. Kūno kultūros minutė

„Tyusha“ pliušinis skrebučiai (spyruoklės)

Prikalė kabliuką prie sienos (kumštis trenkia į kumštį)

Belkis, taip, belskis

Belkis, taip, belskis

Senas nagas staiga sulinko (rankos kumščiais susilenkia ir atsilenkia)

Nagas sulinko kaip kirminas

Ir storuliukas plyšta nuo kėdės! (pritūpti)

Jis linksmai pauostė nosį,

Jis užsitraukė kelnes (atstoja ant kojų)

Suskaičiavo mano strazdanas

Išlygino garbanas iki viršugalvio

Tyusha Plusha neriaumoja (šokinėja ant dviejų kojų)

Net jei tau nesiseka!

V. Didaktinis žaidimas"Kam ko reikia darbui?"

Įrankius savo darbe naudoja įvairių profesijų žmonės.

Žaiskime žaidimą "Kam ko reikia?" Čia yra įvairių profesijų žmonių nuotraukos. Įvardykite paveikslėliuose esančių žmonių profesijas ir priderinkite prie paveikslėlių su jiems reikalingomis darbo priemonėmis.

Paveikslėlio parinktys:

Dailidė (plokštuma, kaltas, pjūklas, plaktukas);

Dailidė (Kirvis, pjūklas, plaktukas);

Santechnikas (veržliaraktis, pjovimo staklės, metalo pjūklas);

Automechanikas (pjūklas, veržliaraktis, veržliaraktis);

Sodininkas (kirpėjas, kastuvas, grėblys, laistytuvas);

Medkirtis (grandininis pjūklas, kirvis);

Gydytojas (švirkštas, pincetas, termometras);

Kirpykla (Žirklės, plaukų džiovintuvas, šukos, kirpimo mašinėlė);

Stiklininkas (ruletė, stiklo pjaustyklė);

Siuvėja (geležis, adatos, žirklės, segtukai);

Batsiuvys (Plaktukas, peilis, yla).

VI. Žaidimas „Baik sakinį“

Pavyzdžiui:

Statybininkams reikalingi statybiniai įrankiai;

Sodininkui reikia... (sodo įrankiai);

Gydytojui reikia... (medicinos instrumentų);

Siuvėjai reikia... (siuvimo įrankiai);

Dailidei reikia... (dailidės įrankiai);

Batsiuviui jų reikia. (batų įrankiai).

VII. Žaidimas "Kas papildomai?"

Kirvis, replės, stiklo pjaustytuvas, grąžtas. 13 skaidrė (gręžtuvas yra elektrinis įrankis, o kirvis, replės ir stiklo pjaustytuvas yra rankiniai)

Vise, adata ir siūlai, plaktukas, grąžtas. 14 skaidrė (adata yra siuvimo įrankis, o spaustukas, plaktukas ir plokštuma yra statybiniai įrankiai)

Pincetas, švirkštas, termometras, matavimo juosta. 15 skaidrė (Matavimo juosta yra statybinis įrankis, o pincetas, švirkštas, termometras yra medicininiai)

Ayla, laistytuvas, mentelė, grėblys. 16 skaidrė (Awl yra batsiuvimo įrankis, o laistytuvas, kastuvas, grėblys yra sodo įrankiai)

VIII. Pamokos santrauka.

Vaikinai, apie ką mes kalbėjome pamokoje? (Apie įrankius)

Kokius instrumentus prisimenate? (sodininkystė, dailidė ir kt.)

Nupieškite ir nuspalvinkite įrankius, kuriuos turite namuose, kaime arba kuriuos tėvai naudoja darbe.

Publikacijos šia tema:

Matematinių pramogų parengiamųjų mokyklų vaikams „Tic-tac-toe“ santrauka Matematinės pramogos „Tic-Tac-Toe“ parengiamosios mokyklos grupėje santrauka Programos turinys: išlaikyti susidomėjimą.

Bendra mokytojo ugdymo situacija su parengiamosios grupės vaikais Tema: „Įrankiai“ Tikslas: Sudaryti sąlygas konsolidacijai.

Vyresniųjų ir parengiamųjų grupių vaikų sportinio laisvalaikio „Žiemos žaidimai ir linksmybės“ santrauka Programos turinys. Edukacinė sritis„Fizinis vystymasis“ - tobulinkite motorinius įgūdžius atsipalaidavusioje aplinkoje.

Sporto šventės ant vandens santrauka vyresniųjų ir parengiamųjų mokyklų grupių vaikams. Tikslai: 1. Stiprinti gebėjimą plaukti šliaužioti ant krūtinės. 2. Ugdykite fizines savybes: greitį, vikrumą. 3. Ugdykite draugiškumą ir jausmus.


Į viršų