Santrauka parengiamojoje įvairių instrumentų grupėje. "Įrankiai"

Tikslai:
Pataisomoji ir auklėjamoji:
- Idėjų apie įrankius sisteminimas
-Žodyno suaktyvinimas ir atnaujinimas tema „Įrankiai“.
- Pratinkite vaikus formuojant mažybinius daiktavardžius.
Korekcinis vystymasis:
- lavinti nuoseklią kalbą,
- vizualinis suvokimas ir dėmesys,
- atmintis, mąstymas, artikuliacija ir bendroji technika,
- kalbos derinimas su judesiu.
Švietimas:
- ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius, draugišką požiūrį vienas į kitą;

Medžiagos: Pristatymas tema "Įrankiai", akmens įrankiai, suskaidytos nuotraukos, spalvinimo puslapiai – nykštukų atvaizdai.
Pamokos eiga:
I. Organizacinis momentas:
Logopedas: Vaikinai, šiandien siūlau jums neįprastą edukacinį žaidimą. Ar esate pasiruošę žaisti?
Vaikai: Taip.
II.
Logopedas: ir mūsų edukacinio žaidimo tema... (1 skaidrė)
Vaikai: įrankiai.
Logopedas: Taip, bet linksmi draugai mums padės. (2 skaidrės)
Vaikinai, pažiūrėkite, ką nykštukai iškasė.
Vaikai: Akmenys.
Logopedas: Ir tai nėra įprasti akmenys. Pirmieji įrankiai atsirado labai seniai. Jie buvo naudojami primityvūs žmonės. Ką jie darė su akmenimis? (3 skaidrės)
Vaikai: Pririšti prie pagaliukų.
Logopedas: ką jūs manote modernus instrumentas jis atrodo kaip?
Vaikai: Ax.
Logopedas: O ką jie daro su kirviu?
Vaikai: pjaustyti, durti.
Logopedas: kokiai profesijai žmonėms reikalingas kirvis? (4 skaidrės)
Vaikai: medkirtys, medkirtys.
Logopedas: kokių dar įrankių reikia medkirčiui, medkirčiui?
Vaikai: Pjūklas, grandininis pjūklas.
Logopedas: prisiminkime liežuvio vingį.
Pjūklas nusiplovė, pjūklas nuplovė.
Vienas, du, vienas, du.
Bus malkų žiemai. (Kalbame su pjovimo imitacija)
Vaikinai, žiūrėk, ekrane pasirodė klaida. Kodėl?
Vaikai: Mes žinome dainą apie vabalą
(Ritminis pratimas „Vabalas-medkirtis“)
Logopedas: gerai padaryta. Grįžkime prie įrankių. Kas yra įrankiai.
Vaikai: įrankiai yra daiktai, padedantys žmonėms jų darbe.
III.
Logopedas: Įvairių profesijų žmonėms reikia tinkamų priemonių. (5 skaidrės)
Dailidiui ir staliui reikia... (6 skaidrė)
Vaikai: staliaus įrankiai: kaltas, oblius, plaktukas, ...
Logopedas: Sodininkas .... (7 skaidrės)
Vaikai: Sodo įrankiai: Kastuvas, grėblys, laistytuvas
Logopedas: kas prisimena liežuvio sukimą apie sodo įrankį:
Vaikai: kastuvas iškastas, kastuvas iškastas
Kastuvas iškasė ir buvo labai pavargęs.
Visa žemė, kastuvas iškastas.
Logopedas: gerai padaryta. Kita profesija, gydytoja. Pas gydytoją... (8 skaidrė)
Vaikai: Medicinos instrumentai: švirkštas, stetoskopas.
Logopedas: Yra gydytojų, kurie tikrina regėjimą, kaip jie vadinami.
Vaikai: Okulistai.
Logopedas: teisingai, okulistai padeda gydyti regėjimą. Ir taip, kad mes turime su jumis geras regėjimas Darykime mankštą akims.
Vienas į kairę, du į dešinę
Trys aukštyn, keturi žemyn.
O dabar dairomės aplinkui
Norėdami pamatyti pasaulį geriau.
Pažiūrėkime iš arčiau, toliau,
Akių raumenų mankšta.
Greitai pamatysime geriau
Patikrinkite tai dabar!
Dabar šiek tiek paspauskite
Taškai šalia akių.
Mes suteikiame jiems daug jėgų - daug,
Tūkstantį kartų sustiprinti!

Žiūrėk kairėn. Pasižiūrėk į dešinę

GYVENIMO SAUGOS PAGRINDAI. Kaip nepakliūti į bėdą

Tikslas : Suteikti vaikams žinių apie auskarų vėrimo, pjaustymo daiktų naudojimo taisykles. Suteikti žinių apie daiktus, kuriuos naudoti griežtai draudžiama (įskaitant degtukus, dujinę viryklę, viryklę, elektros lizdus, ​​elektros prietaisus); apie daiktus, kuriuos suaugusieji turėtų laikyti nepasiekiamose vietose (buitinė chemija, vaistai, pjovimo ir durimo įrankiai). Ugdyti vaikus tikslumo dirbant su pavojingais daiktais (adata, žirklėmis, peiliu). Supažindinkite juos su didelės rizikos situacijomis ir sukurkite taktiką teisingas elgesys juose.

Įranga:

Iliustracinė medžiaga tema „Pavojingi namų apyvokos daiktai“, „SDA taisyklės“, knyga „kaip nepakliūti į bėdą“.

Pavojingi daiktai: įrankiai – pjūklas, kirvis, plaktukas, vinis, peilis, žnyplės, degtukai ir kt.

Siuvimo reikmenys - siūlų ritė, adata, žirklės;

Vaistai – tabletės, jodas, vaistai, termometras, švirkštas;

Žaislai – kamuoliukas, kubas, maži guminiai žaisliukai, lėlė.

Pamokos eiga

Temos pranešimas:

Vaikinai, šiandien aptarsime kai kurias gyvybės saugos taisykles. Su kai kuriais, kuriuos jau pažįstate, patikrinkime, ar taip yra.

Organizacinis momentas. Žaidimas „Pasiimk žaislą Tanya“

(Vaikai iš dėžutės renkasi daiktų paveikslėlius: įrankius, žaislus, degtukus, siuvimo reikmenis ir vaistus, tuos daiktus, su kuriais, jų nuomone, vaikai gali žaisti).

Atlikę užduotį, pakvieskite vaikus pagrįsti savo pasirinkimą sudėtingais sakiniais: „Aš nesirinkčiau degtukų, nes jų negali uždegti vaikai“

Darbas su iliustracine medžiaga. Logopedas rodo iliustracijas, vaizduojančias pavojingas situacijas (netinkamas adatų, peilio, lizdo, vaistų, plaktuko, degtukų, dujinės viryklės, žirklių naudojimas) ir komentuoja kiekvieną iliustraciją.

1. Nežaisk su degtukais – tai pavojinga!

Radau degtukų dėžutę

Ir jis išpylė jį ne ant stalo,

Norėjosi pasigaminti fejerverkų

Viskas liepsnojo, šviesa užgeso!

Daugiau nieko neprisimenu!

Tik liepsna mane sudegina...

Girdžiu riksmus, vandens garsą...

Kiek vargo nuo ugnies!!

Pramogui, žaidimui

Neimkite degtukų į rankas.

Ne, pokštas, mano drauge, su ugnimi,

Kad vėliau nesigailėtų.

Nekurkite savo ugnies

Ir neleiskite kitiems.

Net maža kibirkštis

Netoli ugnies.

Dujos virtuvėje, ar tai dulkių siurblys,

Ar yra televizorius, lygintuvas,

Tegul tai apima tik suaugusįjį,

Mūsų patikimas senas draugas.

2. Nejunkite dujinės viryklės.

Kaip mama, aš noriu sugebėti

Pasukite visas viryklės rankenėles

Ir degtukai puikiai apšviesti,

Ir įjunkite ir išjunkite dujas.

Bet mama man griežtai pasakė:

Prie viryklės, kad neprikiši rankų!

Tai pavojinga, žinai!

Mane stebint.

Ir nelieskite dujų

Pirmiausia paaugink truputį!

3. Būkite atsargūs dirbdami su maitinimo šaltiniu.

Tu, mažute, privalai atsiminti;

Būkite atsargūs su lizdu!

Jūs negalite žaisti su ja

Įkiškite į jį nagus.

Priklijuokite gvazdiką netyčia -

Ir jus nutrenks elektra

Taigi, atsiprašau, pataikyk

Jie gali būti net neišgelbėti!

4. Nemėtykite aštrių daiktų.

Jei mygtukai yra iš dėžutės

Išsklaidyta - rinkti,

Jei kelyje yra vinių

Pamatei – atimk!

Tai aštrūs daiktai.

Nenuleiskite ant grindų.

Tu pats ateisi nepastebimai -

Su žaizda jie nuves jį pas gydytoją.

5. Nelieskite nepažįstamų objektų.

Bute daug butelių.

Kremai, pastos ir tabletės

Jums nereikia jo tempti į burną, vaikai -

Apsinuodijimas garantuotas

Ir sveikata sugadinta!

6. Nevalgykite nepažįstamų tablečių.

Visi maži vaikai

Būtina žinoti:

Tabletės ir tabletės

Jūs negalite slapta nuryti!!

Kai susirgai

Tada iškviečiamas gydytojas

Ir suaugusieji lovoje

Planšetės atneš!

7. Atsargiai su verdančiu vandeniu!

Dega ne tik ugnis, bet ir garai,

Kai jis išleidžiamas iš keptuvės.

Taigi būkite atsargūs su verdančiu vandeniu

Ir įsitikinkite, kad suprantate šias taisykles.

Be to, vaikams reikėtų užduoti šiuos klausimus:

  • Kokį vandenį naudojame virimui? (iš karšto arba šalto vandens maišytuvo)
  • Kas sukelia neatsargumą tvarkant vandenį? (pavyzdžiui, jei pamiršote, kad maudotės vonioje) O jei prie vandens yra elektra?
  • Kodėl negalite patys naudotis elektros prietaisais? Kas gali atsitikti, jei paliksite juos be priežiūros?
  • Kokie galimo gaisro požymiai? (dūmų kvapas, karštis, suodžiai, garsūs kaimynų riksmai) Jūsų veiksmai (skambinkite 01, nurodykite adresą, pavardę, vardą, tada atidarykite langus, bet kad jų nepraeitų, kvėpuokite per šlapią skudurą, gulėkite). ant grindų saugioje vietoje, liepsną uždenkite antklodėmis, bet ne vandeniu)
  • Kas, be žaidimo su degtukais, gali sukelti gaisrą (Neišsuktas lygintuvas, žaidimas su krekeriais, bengališkos lemputės, degiosios medžiagos, lepinimas nepažįstamais daiktais, rastais gatvėje)
  • Kas yra dujų nuotėkis, kodėl tai vyksta, kodėl tai pavojinga, ką daryti pajutus dujų kvapą? (skambinkite 04, suteikdami informaciją apie save, atidarykite visus langus, nejunkite ir neišjunkite šviesų ir kitų elektros prietaisų)
  • Ką daryti, jei vis tiek įsipjovėte pavojingu įrankiu, susižeidėte? (tvarstis su tvarsčiu, bet koks audinys, skambinti 03)
  • Kodėl negalima žaisti balkone, sėdėti ant langų, lipti ant lentynų ir kitų baldų? (Galite nukristi, nuversti spintą)
  • Ką turėtumėte pasakyti nepažįstamam žmogui, kuris paskambino į jūsų butą, jei esate vienas namuose? (tas tėtis vonioje persirengia, užsiėmęs ir atsidarys kai bus laisvas, o vaikui atidaryti draudžiama). O jei kas nors bandys atidaryti duris? (garsiai, šalia durų skambinkite policijai 02)
  • Ką daryti, jei gatvėje tave seka nepažįstamas žmogus, pasakys, kad tavo mama paprašė tave pasitikti, parvežti namo arba tavo tėvai guli ligoninėje? (prašykite su tėvais sugalvoto slaptažodžio). O jei jis tave pagriebtų? (garsiai šaukti: „Padėk, aš nepažįstu šito dėdės!“)
  • Ar galima įeiti į įėjimą ar kitą apleistą vietą kartu su tuo, kuris jus sekė? (Ne, reikia būti arčiau žmonių gatvėje, šaukti tėvams, kaimynams šalia namo, kad tave pasitiktų)
  • Ką daryti pasiklydus, pasiklydus? Nueikite į artimiausią parduotuvę ar mokyklą, paprašykite iškviesti tėvus, policiją, paprašykite palaukti tėvų.
  • Ar galima valgyti jūsų kieme augančius grybus, uogas ir tiesiog neplautus vaisius? Nežinomi produktai iš bufeto? Bandyti pauostyti skardinių, butelių turinį? O jei jis suvalgė? (Nebijokite pasakyti tėvams, skambinkite 03)
  • Ar šalia trasos galima žaisti kamuoliu, rogutėmis? (Ne, mašina gali atsitrenkti) Ar verta bėgti paskui kamuolį ar kitą daiktą, jei jis nukrenta ant kelio?
  • Kokias kelių eismo taisykles žinai? Jei ketinate kirsti kelią zebru, ar reikia apsidairyti? (Taip, turite įsitikinti, kad vairuotojas tikrai sulėtins greitį)
  • Ar galima vaikščioti už kiemo? (Tik jei tėvai žino, kur aš esu). Ar galima prie rezervuaro be priežiūros? (Ne)
  • Kodėl negalima maudytis nepažįstamoje vietoje? (Galite trenkti galva į dugną, pagauti ant rąsto, patekti į sūkurį, nesusitvarkyti su gyliu ar srove)
  • Kodėl negalite vaikščioti ežero ar upės ledu? (ledas gali pasirodyti nepakankamai tvirtas, pakliūsite po vandeniu). O jei po kojomis įtrūko ledas, ką daryti? (Atsigulkite ir šliaužkite į krantą ant kieto ledo)

3. Mokymai „Padėkite daiktus į savo vietas“.

Suformuoti žinojimą, kad dėl saugumo visi daiktai turi būti sustatyti į savo vietas.

Pakvieskite vaikus susidėlioti daiktus savo saugojimo vietose:

Įrankiai – įrankių dėžėje;

Vaistai – pirmosios pagalbos vaistinėlėje;

Siuvimo reikmenys – specialioje dėžutėje.

Logopedas vadina objektą (mįslės forma), vaikai atspėja ir prideda.

Aš mažas,

Plonas ir aštrus

Aš ieškau kelio su nosimi,

Už savęs nešiojuosi adatą. (adata).

Mano Antoshka turi

Tik kepurė ir geležinė koja. (Vinis).

Nenoriu tylėti

Pasibelskime!

Ir beldžiasi visą dieną

Jis turi geležinę galvą. (Plaktukas).

Jie mėgsta kirpti

Iškirpti ir įpjauti. (Žirklės). Mediniame name

Gnomai gyvena.

Toks geraširdis

Išleiskite šviesas visiems. (Degtukai)

Atsisėsiu po ranka ir pasakysiu, ką daryti:

Arba paguldysiu tave į lovą, arba leisiu vaikščioti. (termometras)

Į tolimus kaimus, miestus

Kas yra ant laido?

Šviesioji Didenybė!

Tai... (Elektra)

Aš eisiu šiek tiek karšta,

Ir lapas bus lygus.

Galiu ištaisyti klaidas

Ir padėkite strėles ant kelnių. (Geležis).

Ji ėmėsi verslo

Ji rėkė ir dainavo.

Valgė, valgė ąžuolą, ąžuolą,

Sulaužytas dantis, dantis. (Pjūklas)

Nuostabus draugas:

medinė ranka,

Taip, geležinis užpakalis

Taip, šukuota šukutė.

Jį labai gerbia dailidė,

Kiekvieną dieną su juo darbe. (Kirvis)

Kur ilsisi uodega,

Vėliau bus skylė. (Awl)

Amatininkės rankose.

Visą dieną nėrėme į kilpas...

Ir štai – skarelė Petenkai. (Stipinai)

Rezultatas : Vaikinai, šiandien susipažinome su pavojingų daiktų tvarkymo taisyklėmis ir situacijomis, kurios gali kilti kiekvieno iš jūsų gyvenime.

Elektros prietaisai ir įrankiai

Užduotys: plėsti vaikų supratimą apie juos supantį pasaulį, ugdyti atsargus požiūrisĮ Buitinė technika, kalbos ir judesių sutrikimų korekcija.

Įranga: nešiojamas kompiuteris, skirtas demonstruoti animacinio filmo „Fiksai“ ištrauką ir paveikslus šia tema.

GCD progresas

Vaikai žygiuoja į salę skambant muzikai iš animacinio filmo „Fixies“

Organizacinis momentas.

  • Pratimas „Žirklės“, muzika E. Makarovo (rinkinys „Muzika rytinei mankštai darželyje“, N. Metlovas).
  • Pratimas „Kirviai“.

Pamokos temos žinutė.Žaidimas „4-asis papildomas“.Vaikai kviečiami pasirinkti papildomą daiktą ir paaiškinti savo pasirinkimą: Rodomos 4 nuotraukos: Rankinis pjūklas , atsuktuvas, trintuvas, dėlionė;adata, žirklės, yla, kirvis;

televizorius, priedėlis, DVD, dulkių siurblys .

Suteikite bendrus šių objektų pavadinimus. (Elektros prietaisai, įrankiai, pagalbininkai buityje)

Galvosūkiai.

Grožėkis, žiūrėk -
Šiaurės ašigalis viduje!
Ten spindi sniegas ir ledas,
Ten gyvena žiema.
Amžinai mums šią žiemą
Atvežtas iš parduotuvės. (Šaldytuvas.)

Mūsų bute yra robotas.
Jis turi didžiulę bagažinę.
Robotas mėgsta švarą
Ir dūzgia kaip TU laineris.
Jis noriai praryja dulkes,
Neserga, nečiaudi. (Dulkių siurblys.)

Nesigirdamas pasakysiu:
Atgaivinsiu visus savo draugus!
Jie ateina pas mane liūdni -
Su raukšlėmis, su raukšlėmis,
Jie palieka labai mieli -
Linksmas ir sklandus!
Taigi aš esu patikimas draugas
Elektrinis ... (geležis).

Dainuoja "Pjūklininkai"(rinkinys „Kalbos ir judesio korekcija“, Boromykova O.S., p. 5).

TV žaidimas(dirbkite su žodžio skiemenine struktūra)

Žaidimas skirtas lavinti regimąją atmintį, gebėjimą atkurti tam tikrą ritminį modelį.

Žaidimo medžiaga:

"TV", ritmo blokai, teminiai paveikslėliai,

muzikos instrumentai ar jų pakaitalai.

Muzikinė medžiaga:įvairaus dydžio muzikiniai fragmentai (maršas, polka, rusų liaudies šokis, valsas, čarlstonas, tarantella).

Mokytojas prašo vaikų įsiminti, ką jiems rodys per televizorių. Ekrane atsiranda tam tikras ritminis raštas, vaikai jį įsimena, o paskui paeiliui atkuria naudodami muzikos instrumentus ar jų pakaitalus.

Mokytojas atidaro keletą paveikslėlių, o vaikai pasirenka tą, kurio žodžio-pavadinimo skiemeninė struktūra atitinka duotą ritminį modelį.

Fizminutka "Buitinė technika".

Dulkių siurblys, dulkių siurblys,

Kur tu kiši nosį? (Pakreipkite, palieskite nosį kaip Pinokis)
zyziu, zyziu(Sūkurys ir zvimbimas)

Aš tvarkau reikalus. (nusilenk, ištiesk rankas į šonus)

Artikuliacijos-kvėpavimo ir veido pratimai

Išreikškite emocinę būseną, susijusią su nutikusiais įvykiais, parodykite: esate patenkintas įsigijęs kompiuterį ar priedėlį, nusiminęs dėl televizoriaus gedimo.

Maišytuvas: sukamaisiais judesiais apatiniu žandikauliu. Kai burna atidaryta arba uždaryta, smakru nupieškite raidę „o“.
- Sukame mėsmalės rankenėlę: kuo dažniau atidarykite burną tardami skiemenį su kirčiavimo kaita: „By-would-would, but-be-would, butu-būtų“.
- Fotografas žiūri į objektyvą: paeiliui pakelkite kairįjį ir dešinįjį skruostus.
- Lyginame drabužius: plačiu priekiniu liežuvio kraštu laižykite viršutinę lūpą iš viršaus į apačią, o tada traukite liežuvį į burną iki gomurio vidurio. Atlikite judesius liežuvio galiuku palei kietąjį gomurį, bandydami paliesti minkštąjį gomurį.

Veikiančių elektrinių mašinų garsai (vaizdo demonstravimas iš interneto arba garso įrašas): dulkių siurblys, šaldytuvas, Skalbimo mašina. Vaikai mėgdžioja: „J-zh-zh-zh-zh“ ir kt.

Rankų mankšta.

Dailininkai dažo namus(Kumščiai nuleisti žemyn. Tuo pačiu metu pakelkite rankas aukštyn, išskleiskite pirštus.)
Mylimiems vaikams.
Jei tik galiu
Aš jiems taip pat padėsiu.

Žaidimas, skirtas lavinti orientaciją erdvėje „Vaikinai turi griežtą tvarką“.

Vaikai žygiuoja po salę ir sako žodžius:

Vaikinai turi griežtą tvarką,
Žinokite visas jų vietas
Nagi, greitai pakartok taip,
Kaip aš galiu tau parodyti!

Po paskutinės eilutės mokytojas parodo, kaip išsirikiuoti:

  • rankos priešais jus suapvalintos - ratu,
  • rankos į šonus pečių lygyje - vienoje linijoje,
  • dvi rankos ištiestos priešais save – kolonoje.

Žaidimas-pratimas „Dulkių siurblys ir dulkių dalelės“(rinkinys „Pataisos ritmas“, M.A. Kositsynas, p. 121).

Vaikinai, įsivaizduokite, kad esate dulkių dalelės, linksmai šokančios saulės spinduliuose. „Dulkių dulkės“ sukasi aplink save ir, besisukdamos vis lėčiau, nusėda ant grindų. Staiga pradėjo veikti dulkių siurblys. (Mokytojas skleidžia dulkių siurblio garsą.) Jis surenka dulkių daleles. Kas paliečia, tas atsistoja ir išeina.

Mokytojas paaiškina, kad „dulkių dalelėms“ nusėdus ant grindų, reikia atpalaiduoti nugarą, pečius ir, pasilenkus į priekį – žemyn, nuleisti rankas ir pakreipti galvą.

Rezultatas: Vaikinai, dabar mes daugiau žinome apie savo išmaniuosius namų asistentus, galime jais naudotis, padėti tėvams namuose (jų prižiūrimi)


Tvirtinimas, formavimas ir plėtra muzikinis sugebėjimas vaikai, leidžiantys pritaikyti savo žinias grojant įvairiais vaikiškais muzikos instrumentais bei kūrybinėse pastangose .

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla muzikoje vaikams parengiamosios grupės „Muzikos instrumentų pasaulyje“

Tikslas:

Vaikų muzikinių gebėjimų įtvirtinimas, formavimas ir ugdymas, leidžiantis pritaikyti įgytas žinias grojant įvairiais vaikiškais muzikos instrumentais ir kūrybinėse pastangose(būtina norint išmokti groti muzikos instrumentais).

Užduotys:

Švietimas:

  • Įtvirtinti ir sisteminti žinias apie muzikos instrumentų klasifikaciją.
  • Praturtinti leksika muzikos terminai.
  • Formuoti gebėjimą atpažinti muzikos instrumentus pagal garsą; dainuoti darniai ir išraiškingai, dainuodami perteikdami dainos charakterį.

Kuriama:

Švietimas:

  • Ugdyti bendravimo įgūdžius, domėjimąsi muzikos instrumentais ir norą jais groti.

Integracija:

  • Kūno kultūra.
  • Socializacija.
  • Grožinės literatūros skaitymas.
  • Bendravimas.

Preliminarus darbas:

  • Skaitykite vaikams rusų kalbą liaudies pasaka„Ropė“, o tada kartu su vaikais rinkitės muzikos instrumentus, kad „įgarsintumėte“ senelio, močiutės, anūkės, blakių, kačių, pelės žingsnelius.

Įranga:

  • Multimedijos instaliacija skaidrių peržiūrai.
  • Muzikos instrumentai: būgnas, barškutis, šaukštai, tamburinas, marakasai, varpas; naminiai įrankiai (batai – bėgikai).
  • Vaizdinė priemonė: stalai – nameliai paveikslėliams, vaizduojantiems muzikos instrumentus, sudėti.

judėti

Vaikai patenka į muzikos kambarį.

Skamba E. Griego „Rytas“ iš siuitos „Peer Gint“,

Muzikos direktorius (sveikinu)Sveiki bičiuliai!

Vaikai atsako į sveikinimus.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, šiandien vyksime į neįprastą šalį. Nė vienoje iš jų nėra tokios šalies geografinius žemėlapius, bet būtent ten jie mėgsta muziką. Tai šalis muzikos instrumentai. Ir mes su tavimi į šią šalį vyksime su auliniais batais – bėgikais. Netrukus juos apsirenk.

Vaikai apsiauna „batus – bėgikus“ iš kinderio – staigmena.

Muzikinis vadovas. Taigi, ar esate pasiruošę leistis į kelią? Eime!

Eikime kartu žingsniu

Linksmas žygis mums padės!

Skamba „kovo“ muzika. F. Nadenenko. (I valandos žygis)

Čia bėgame ant kojų pirštų.

Skamba „kovo“ muzika. F. Nadenenko.(II val. bėgimas)

Muzikinis vadovas. Vaikinai, mes su jumis. Pažiūrėkite, kokia graži mūsų muzikos instrumentų šalis. Kiek įvairių muzikos instrumentų jame(mes išvardijame). Jie visi tokie skirtingi, bet vis tiek gali būti sujungti į keturias pagrindines grupes. Kaip vadinamos šios grupės?

Vaikai skirsto muzikos instrumentus į grupes:būgnai, pučiamasis, stygos, klavišiniai.

Muzikinis vadovas:Puiku vaikinai! Muzikos instrumentai ruošėsi susitikti su jumis, bet buvo tokie susijaudinę ir susijaudinę, kad visi sutriko. Dabar jūs ir aš turime padėti jiems surasti savo namus. Ar galime padėti?

Vaikai . Taip!

Mokytoja vaikams demonstruoja namelius.

Kiekvienas žemėje turi namus.

Jame jauku, smagu ir jauku.

Šuo turi veislyną, lapė turi skylę,

Pelėda turi įdubą, raudonėlis – lizdą.

Na, o muzikos instrumentai gyvena šiuose namuose.

Pirmieji, kuriems padėsime, bus mušamieji muzikos instrumentai, nes jie pirmieji pasirodė Žemėje, yra patys paprasčiausi ir nepretenzingi. Žaidimas padės mums sudėti juos į savo vietas« Muzikinis spėjimas.

Žaidimas „Muzikinis spėjimas“

Mokytojas užduoda vaikams mįslių apie muzikos instrumentus.

  1. Kas orkestre tau padės,

Jis gali įveikti sudėtingą ritmą.

Bet koks ritmas, iš įvairių šalių.

Na žinoma,…………….(būgnas)

Vaikas, atspėjęs mįslę, prie stalo namelio kameros pritvirtina paveikslėlį su būgno atvaizdu.

Muzikinis vadovas:Senovėje būgnas buvo gaminamas iš medžiojant gautų žvėrių odų, jis buvo svarbus žmonių gyvenime. Jie naudojo jį, pavyzdžiui, kaip telefoną, norėdami perduoti informaciją dideliais atstumais arba perspėti apie labai toli gyvenančių kaimynų pavojų.

  1. mediniai trupiniai,

Truputį pabelsti.

Galite gurkšnoti juos

Ir jūs galite žaisti „Lady“.(Mediniai šaukštai)

Vaikai į stalo langelį padeda kortelę su medinių šaukštų atvaizdu.

  1. Delnas baksnoja į jį,

Laisvai purto.

Ir jis skamba, griaudėja.

Jam visai neskauda.(tamburinas)

Vaikai stalo langelyje padeda kortelę su tamburino atvaizdu.

  1. Tu paimk mane į rankas.

Paspauskite man ranką.

Medinis, išdykęs.(Terkšlė)

Kortelė su reketo atvaizdu dedama į lentelės langelį.

Muzikinis vadovas:Ratchet ne tik dainavo kartu su tamburinu ir šaukštais liaudies šventės, bet ir saugojo sodą nuo kenkėjų. Ji garsiai traškėjo vėjyje ir atbaidė varnas ir stačiakampius.

  1. Jūs paimate jį į delną

Bus išgirstas skambutis.

Ding-ding-ding, dong-dong-dong

Kieno tai skambutis? (Varpas)

Ant stalo padedama kortelė su varpelio atvaizdu.

  1. Jis atrodo kaip barškutis

Tik tai ne žaislas! Maracas)

Kortelė su marakaso atvaizdu dedama į lentelės langelį.

Muzikinis vadovas:Vaikinai, mūsų mušamieji instrumentai yra ne tik linksmi muzikantai, bet ir sumanūs pasakotojai. Kartu su jais savo svečiams pasakokime rusų liaudies pasaką „Ropė“.

Vaikai su pagalba mušamieji instrumentaiįgarsino pasaką „Ropė“.

Pasaka „Ropė“.

„Pasakotojas“ (mokytojas ar vaikas) pasakoja pasaką, o vaikai vaidina.

Senelis (sunkiai vaikšto, šlubuoja) - būgnas, lėtas tempas, ritminis modelis su pauzėmis.

Močiutė (greitai vaikšto ir mala) - reketas, ritminis modelis ramesnis, vidutinio tempo.

Anūkė (bėga praleidžiant) - tamburinas, ritminis raštas susideda iš aštuntųjų ir ketvirčių natų, greitas tempas.

Blakė (garsiai bėga ir loja) – šaukštai.

Katė (neskuba ir murkia) - marakas, ritmiškas raštas su aštuntomis trukmėmis, greitas tempas.

Pelė (skuba ir apsidairo) – varpelis, ritminis raštas su aštuntomis trukmėmis.

Muzikinis vadovas:Kaip šitas įdomi pasaka mes jums pasakėme kartu su įrankiais. Vaikinai, pučiamieji muzikos instrumentai taip pat paruošė jums žaidimą. Žaidimas vadinasi "Atspėk, kas dainuoja?" O pradžiai prisiminkime, su kokiais pučiamaisiais instrumentais susipažinome ankstesnėse pamokose?

Vaikai išvardija pučiamuosius instrumentus, su kuriais susipažinoankstesnes pamokas: fleita, trimitas, saksofonas, gailestis.

Muzikinis vadovas: pučiamųjų instrumentų dainuos jums paeiliui, o jūs turite sužinoti, kuris instrumentas jums dainavo?

Žaidimas "Atspėk, kas dainuoja?"

Mokytojas duoda vaikams pasiklausyti įvairių pučiamųjų instrumentų skambesio garso takelių. Vaikai, atpažinę šį įrankį, suranda kortelę su jos atvaizdu ir pritvirtina stalo langelyje – namelyje.

Muzikinis vadovas: Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų nuostabius namus. Du jau užimti. Prietaisai patogiai išdėstyti jų languose. Tai rodo, kad labai atidžiai klausėtės ankstesnėse pamokose ir kad turite daug draugų, kurie yra muzikos instrumentai.

Vivaldi koncerto smuikui ištrauka.

Muzikinis vadovas:

Sklandūs lanko judesiai

Stygos dreba.

Motyvas skamba iš toli,

Dainuoja apie mėnulio apšviestą vakarą.

Koks aiškus garsų perteklius.

Jie turi džiaugsmo ir šypsenų.

Skamba kaip svajinga melodija

Jo vardas yra smuikas!

Atėjo laikas, vaikinai, pakalbėti apie styginius instrumentus. Styginiai instrumentai paruošė mums spalvingas skaidres, pasakojančias apie jų įvairovę.

skaidrė 1

Kiekvienas smuikas turi lanką.

Jis yra ištikimas, atsidavęs draugas.

Kai smuikininkas veda lanką

O smuikas verkia ir dainuoja.

skaidrė 2

"Arfa yra magiškas instrumentas" -

– tarė mąstantis poetas.

Kai tik stygos paliečia ranką -

Ir sklis švelnūs garsai.

skaidrė 3

Gitaros garsai prie ugnies.

Juose tiek daug šviesos ir gėrio.

Kaip intymiausias draugas

Jos melodingas, švelnus garsas.

skaidrė 4

Po arfa skamba skambios melodijos

Berniukai ir mergaitės įsimylėjo.

Vestuvėse psalterija dainavo,

Ir jaunieji buvo palaiminti

skaidrė 5

Garsiau nei balalaika

Ne visame pasaulyje.

Jos gimtoji rusė

Liaudies instrumentas.

Jie tam dainavo, šoko

Jie liūdėjo ir atsiduso.

Atostogų metu pagal ahh, ohh

Šaunuoliai linksminosi.

(2 priedas)

Muzikinis vadovas:Vaikinai, tik vienas namas liko laisvas. Kokią instrumentų grupę į ją įtrauksime?

Vaikai atsako: Klavišiniai instrumentai.

Muzikinis vadovas:Pirmas garbės vieta turėtų užimti mūsų gerą fortepijoną, kuris mums daug groja muzikos kūrinių, ir yra pagrindinis asistentas mūsų atostogų ir pamokų metu.

Kortelė su fortepijono atvaizdu dedama į stalo kamerą – namą.

Muzikinis vadovas:Kitu būdu šis instrumentas vadinamas fortepijonu. Jei jo pavadinimas išverstas į rusų kalbą, jis skambės kaip „garsiai - tyliai“. Plaktukai gyvena klavišiniuose instrumentuose, kurie stipriai muša ištemptos stygos, ir sukelia gražius muzikos garsus, kurie gali papasakoti apie gražų rytą, šaltą žiemą, gerą močiutės pasaką ir piktąją Baba Yagą, gražius drugelius ir nuostabias gėles.

Muzikinis vadovas:Vaikinai, ką klavišiniai instrumentai ar dar žinai?

Vaikų atsakymai: Fortepijonas, akordeonas, sintezatorius.

Kortelės su šių įrankių atvaizdu užima savo vietas lentelėje.

Muzikinis vadovas:Vaikinai, todėl padėjome muzikos instrumentams surasti savo namus. Esu tikras, kad niekada nepamiršite tokios gražios muzikos instrumentų šalies. Tikrai čia sugrįšime, bet kol kas, prieš eidami į darželį, padovanosime draugams dovaną - instrumentus. Padainuokime jiems dainą, o mūsų fortepijonas mums padės.

Skamba daina „Muzikos pasaulis“ žodžiai ir E. V. Mašečkovos muzika.

Muzikinis vadovas:Atsisveikinkime su draugais – instrumentais. Užmerkite akis ir suskaičiuokite iki 5

1, 2, 3, 4, 5

Vėl į darželį.

Muzikinis vadovas: Vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė?

Vaikai pasakoja, ką veikė pamokoje, kas patiko.

Muzikos vadovas atsisveikina su vaikais, vaikai išeina iš salės.


Elena Lupikina
"Įrankiai". GCD santrauka in parengiamoji grupė

GCD santrauka parengiamojoje grupėje tema "Įrankiai"

Naudotos technologijos: Dybina O. „Kas buvo anksčiau...“; Ušakova O. D. „Mįslės, rimai, liežuvio virpėjimai“

Pamokos tikslas:

Plėsti vaikų supratimą apie skirtingi tipai priemones, apie jų pritaikymą įvairių profesijų žmonių darbe.

Užduotys:

edukacinis

Išmokyti vaikus atspėti mįsles, sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių, papildyti žodyną.

besivystantis

lavinti vaikų atmintį, loginį mąstymą, rišlią kalbą.

Švietimo

Ugdykite vaikus pagarbus požiūris suaugusiųjų darbui.

Medžiaga pamokai: Pristatymas tema „Įrankiai“ (aut.,

Taip/ir „Kam ko reikia?

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas:

Vaikinai, šiandien kalbėsime apie įrankius. Kas yra įrankiai? (Įrankiai yra daiktai, padedantys žmonėms jų darbe) - 1 skaidrė;

II. Pirmieji įrankiai atsirado labai seniai. Jas naudojo primityvūs žmonės. Iš pradžių tai buvo tik akmuo, pririštas prie pagaliuko.

Kaip manote, koks modernus instrumentas jis atrodo? (atrodo kaip kirvis). Teisingai. Tokių įrankių pagalba žmonės statėsi būstą, gaudavo maisto, gamino gyvenimui reikalingus daiktus - 2 skaidres;

Tada žmonės išmoko gaminti geležinius įrankius – 3 skaidrė; Kalvio profesija yra paklausi ir šiandien.

IN modernus pasaulis pasirodė elektrinis įrankis, kuris labai palengvino žmonių darbą - skaidrė 4;

III. Žaidimas „Atspėk mįsles“

Ar norite įminti mįsles apie įrankius? (Taip)

(mokytojas skaito mįslę, vaikai spėlioja, po to paveikslėlis pasirodo skaidrėje, o tada paaiškina savo atsakymą)

1. Daug dantų, bet nieko nevalgo? (Pjūklas) – 5 skaidrė

(kad ką nors nupjauti reikia pjūklo)

2. Storas muša ploną, plonas per ką nors prasimuš. (Plaktukas ir vinis) – 6 skaidrė

(Viniui įkalti reikia plaktuko)

3 Jie turi sunkaus darbo, visą laiką kažkas spaudžia. (Vise) - skaidrė7

(Skirtingos dalys tvirtinamos veržlėmis, kad būtų patogu jas apdoroti)

4. Ji pradėjo šokti su varžtu, o jis įstrigo besisukančioje lentoje! (Varžtas ir atsuktuvas) – 8 skaidrė

(Įsukami varžtai)

5. Ant čiuožyklos veidrodžio

Ant vienos pačiūžos.

Jis važiavo vieną kartą -

Ir visa čiuožykla subyrėjo. (Stiklo pjaustyklė) – 9 skaidrė

(Stiklo pjaustymui reikalingas stiklo pjaustytuvas)

6. Prie kuproto arklio

mediniai šonai

Iš po jo kanopų

Bėga baltos drožlės

medinė upė

medinė valtis

Ir sklando virš valties

Medienos dūmai. (Obliuoklis) – 10 skaidrė

(Obliuoklis nupjauna lentas taip, kad jos būtų lygios)

7. Nagą suspausim naga, P- vieną kartą ir be nagų. (Erkės) – skaidrė11

(Replių reikia norint ištraukti vinis iš lentų)

8. Šis akmens ratas

Geriausias instrumentų draugas

Virš jo kibirkštys sūkurys

Aštrus padaro bukas. (Getstone) – 12 skaidrė

(Galąstuvas reikalingas įrankiams galąsti)

IV. Kūno kultūros minutė

Tyusha pliušinis tostyachok (spyruoklės)

Prikalė kabliuką prie sienos (kumštis trenkia į kumštį)

Belkis, taip, belskis

Belkis, taip, belskis

Senas nagas staiga sulinko (rankos kumščiais lenkia ir atsilenkia)

Nagas sulenktas kaip kirminas

Ir storulis nuo kėdės lūžta! (pritūpti)

Jis linksmai pauostė nosį,

Bloomers patraukė (atsistokite)

Suskaičiavo mano strazdanas

Išlygino garbanas iki vainiko

Tyusha pliušas neriaumoja (šokinėja ant 2 kojų)

Net jei tau nesiseka!

v. Didaktinis žaidimas"Kam reikia ką dirbti?"

Įrankius savo darbe naudoja įvairių profesijų žmonės.

Žaiskime žaidimą „Kam ko reikia?“. Čia yra įvairių profesijų žmonių nuotraukos. Įvardykite paveikslėliuose esančių žmonių profesijas ir priderinkite prie paveikslėlių su jiems reikalingomis darbo priemonėmis.

Paveikslėlio parinktys:

Staliaus (Obliukas, kaltas, pjūklas, plaktukas);

Dailidė (Kirvis, pjūklas, plaktukas);

Santechnikas (veržliaraktis, pjovimo staklės, metalo pjūklas);

Automechanikas (pjūklas, veržliaraktis, spaustukai);

Sodininkas (kirpėjas, kastuvas, grėblys, laistytuvas);

Medkirtis (grandininis pjūklas, kirvis);

Gydytojas (švirkštas, pincetas, termometras);

Kirpykla (Žirklės, plaukų džiovintuvas, šukos, kirpimo mašinėlė);

Stiklininkas (ruletė, stiklo pjaustyklė);

Siuvėja (geležis, adatos, žirklės, segtukai);

Batsiuvys (Plaktukas, peilis, yla).

VI. Žaidimas „Baik sakinį“

Pavyzdžiui:

Statybininkams reikalingi statybiniai įrankiai;

Sodininkui reikia ... (sodo įrankiai);

Gydytojui reikia... (medicinos instrumentai);

Siuvėjai reikia ... (siuvimo įrankiai);

Dailidei reikia ... (dailidės įrankiai);

Reikalingas batsiuvys. (batų įrankiai).

VII. Žaidimas "Kas negerai?"

Kirvis, žnyplės, stiklo pjaustytuvas, grąžtas. 13 skaidrė (gręžtuvas yra elektrinis įrankis, o kirvis, žnyplės ir stiklo pjaustytuvas yra rankiniai)

Antgalis, adata ir siūlas, plaktukas, grąžtas. 14 skaidrė (adata yra siuvimo įrankis, o spaustukai, plaktukas ir obliavimas yra statybiniai įrankiai)

Pincetas, švirkštas, termometras, matavimo juosta. 15 skaidrė (Ruletė yra statybinė priemonė, o pincetas, švirkštas, termometras yra medicininiai)

Ayla, laistytuvas, mentelė, grėblys. 16 skaidrė (Awl yra batų įrankis, o laistytuvas, kastuvas, grėblys yra sodo įrankis)

VIII. Pamokos santrauka.

Vaikinai, apie ką mes kalbėjome pamokoje? (Apie įrankius)

Kokius instrumentus prisimenate? (sodininkystė, dailidė ir kt.)

Nupieškite ir nuspalvinkite įrankius, kuriuos turite namuose, kaime arba kuriuos tėvai naudoja darbe.

Susijusios publikacijos:

Matematinių pramogų santrauka Tic-Tac-Toe grupės vaikams ruošiantis į mokyklą Matematinės pramogos „Tic-tac-toe“ parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka Programos turinys: išlaikyti susidomėjimą.

Bendra auklėtojos ugdymosi situacija su parengiamosios grupės vaikais Tema: „Įrankiai“ Tikslas: Sudaryti sąlygas konsolidacijai.

Sportinio laisvalaikio „Žiemos žaidimai ir linksmybės“ santrauka vyresniųjų ir parengiamųjų grupių vaikams Programinės įrangos turinys. Edukacinė sritis„Fizinis vystymasis“ – tobulinti motoriką atpalaiduojančioje atmosferoje.

Sporto šventės ant vandens santrauka vyresniųjų ir parengiamųjų grupių vaikams. Uždaviniai: 1. Įtvirtinti gebėjimą plaukti šliaužioti ant krūtinės. 2. Ugdykite fizines savybes: greitį, vikrumą. 3. Ugdykite draugiškumą, jausmingumą.

Nizamova Leysan Madekhatovna,

auklėtojas

MBDOU DS KV "kranas"

Naujasis Urengojus

Švietimo sričių integracija:

"žinios"

"bendravimas"

"skaičiau grožinę literatūrą"

"sveikata"

"socializacija"

Veikla:

Komunikabilus

Variklis

Grožinės literatūros suvokimas

Medžiaga ir įranga: Temos ir siužetinės nuotraukos, vokai su išskaidytais paveikslėliais, kuriuose vaizduojami žmonės su skirtingų profesijų, magnetinė lenta, pristatymas „Profesijos“, kortelės su skirtingų profesijų žmonių atvaizdais, kortelės su įvairių įrankių atvaizdais.

Programos užduotys:

Švietimo

Patikslinkite, išplėskite ir aktyvinkite temos žodyną.

Treniruokitės rašydami aprašomąsias istorijas

Įtvirtinti vaikų žinias, kad žmonėms jų darbe padeda įvairūs dalykai – įrankiai.

Švietimo

Toliau orientuokite vaikus į sritis žmogaus veikla(mokslas, menas, gamyba ir paslaugos, Žemdirbystė), jų reikšmę vaiko, jo šeimos gyvenimui, darželis ir visa visuomenė

Ugdykite gebėjimą klausytis ir išgirsti klausimą; gebėjimas apibendrinti; loginis mąstymas; vaikų susidomėjimas procesu bendra veikla; vizualinis dėmesys ir suvokimas.

Švietimo

Ugdyti susidomėjimą užsiėmimais, bendradarbiavimo įgūdžių formavimą, tarpusavio supratimą.

Ugdykite vaikų susidomėjimą ir pagarbą darželyje dirbantiems žmonėms

Veiklos eiga:

IN. : Sveiki bičiuliai! Man labai malonu tave matyti. Ir šiandien turime svečią. Atspėk mįslę ir sužinok, kas tai.

Jis, žinoma, yra pats svarbiausias
Išdykęs neklaužada yra juokinga.
Jis dėvi didelę mėlyną skrybėlę
Nerangus ir netvarkingas. (Nežinau)

Vaikai: Nežinau

IN.: Teisingai.

Įeina į muziką Dunno, rankose vidutinio dydžio krūtinė.

Nežinau: Laba diena! ( Rankove nusibraukia kaktą ) Pavargęs, radau šią skrynią mėnulyje. Atidarė ir pažiūrėjo turinį. Ir ten, kažkokie vokai, nieko nesuprato ?! Maniau, kad radau lobius. Nusprendė atnešti jums. Ar gali padėti?

IN.: Na, ar galite padėti?

Vaikai: taip, taip!!!

Dunno išima pirmąjį voką ir įteikia mokytojui.

IN.:„Atspėk mįsles“

IN.: vaikinai, tam turime eiti į ekraną. Perskaitysiu tau mįslę, jei atsakysi teisingai, ekrane atsiras paveikslėlis.

Interaktyvus pristatymas. parsisiųsti professions.pptx (275,26 KB)

Rodomas pristatymas „Profesijos mįslėse“

Nežinau: Puiku vaikinai!

IN.: Ir pažaiskime.

Vaikai ir Dunno: Mes sutinkame.

Mobilusis žaidimas "Kam reikalingas šis daiktas?"
(ant kilimo yra rodyklė, lazdelė, knyga, kaušas, vairas, smuikas, šepetys, kibiras, šluota, stetoskopas)
Vaikai juda ratu pagal muziką. Muzika nutrūksta – vaikai paima daiktus ir sako, kam reikalingas šis daiktas.

Nežinau: Turiu dar vieną voką. (duoda mokytojui)

IN.:Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“

Šiam žaidimui reikia stovėti poromis. Mes su Dunno kiekvienai porai išdalinsime atskirtas nuotraukas, o jūs pabandykite jas surinkti.


Į viršų