Конспект екскурсії до краєзнавчого музею з дітьми підготовчої групи. «Ласкаво просимо до музею!» (Конспект екскурсії в музей краєзнавства) Постановка нової проблеми

Конспект НОД "Екскурсія в музей годинників" освітньої галузі"Пізнавальний розвиток" у старшій групі

Мета: ознайомлення з різноманітністю годинникових механізмів та способами їх застосування у житті людини.

Освітні:

1.Ознайомити дітей з історією виникнення годинників; різними видами годинника (кишенькові, наручні, будильники, настінні, пісочні, електронні);

2.Познайомити дітей з циферблатом та двома стрілками - хвилинна та годинна;

3. Закріпити назви частин доби за видами діяльності та становищем сонця на небосхилі.

Розвиваючі:

1.Розвивати логічне мислення;

2.Розвивати пізнавальний інтересдо минулого та майбутнього годин.

Виховні:

1.Воспитывать здатність і вміння берегти свій особистий час та час оточуючих.

Попередня робота: знайомство з годинником, читання енциклопедій, дидактична гра "Котра година?" робота з картками, розучування віршів.

Обладнання: створено групою батьків міні - музей годинника, в якому зібрані різні за формою та розмірами годинники (настінні, наручні, будильники, масляні, електронні, підлогові), картинки із зображенням годинника, картинки із зображенням діяльності та положенням сонця на небосхилі.

Хід заняття

Вихователь:-Здрастуйте, шановні відвідувачі!

Дізнатися багато цікавого ви хочете?

Вихователь: Сьогодні ми запросили вас до нашого міні-музею,

Розсідайтеся зручніше швидше.

А про що піде наша бесіда,

Дізнаєтесь, якщо загадку відгадаєте.

День та ніч вони йдуть.
Ніколи не втомлюються.
Монотонно шепочуть у такт:
Тік, так, тик і так.
Стрілки, наче як вуса.
Називаються…
(годинник)

Вихователь: ТАК, сьогодні ми поговоримо про годинник. У нашому міні-музеї ми спільно з батьками зібрали різноманітні види годинників. Який годинник ви бачите?

Діти: настінні, електронні, наручні.

Вихователь: Ви маєте рацію. Тут навіть є будильник. А навіщо він потрібен?

Діти: Щоб будив, показував час, щоб не запізнитися і т.д.

Вихователь: Годинник зі зозулею, сонячний годинник. Звичайно, без годинника люди б запізнювалися на роботу, на літаки, на потяг, губилися у видах діяльності... Послухайте вірш М. Чупрова "Годинник"
Усю ніч годинник стукає.
Ні хвилини не мовчать!
Я прошу: «Годинник, заждіть,
Ви мене не турбуйте,
Дайте мені ще поспати,
Так не хочеться вставати!
А годинник у відповідь: «Тік-так,
Прокидайся ж, диваку!
Нічка десь далеко,
Сонце в небі високо,
Славний чекає на тебе денек,
Відкривай очі, друже!»

Вихователь: А зараз я пропоную вам подивитися, які види годинників зібрані в нашому міні-музеї. Тут представлені різні годинники. На верхній полиці стоять будильники. Ви знаєте, що таке будильник? Напевно, у кожного з вас є будильники. Ось мені дуже допомагає будильник, він у мене стоїть біля ліжка і щоранку будить мене на роботу. Хлопці, підніміть руки, у кого вдома є будильники? Я дуже рада, що у кожному будинку є будильник. Це дуже корисна річ. Хлопці, а як ви думаєте, які будильники потрібно купувати великі чи малі? (Відповіді дітей). Я думаю, що людині подобаються.

Вихователь, вказуючи на стіну: А який має бути тут годинник? ПОСЛУХАЙТЕ.

Г.Терешкова "Годинник"

На стіні у кімнаті годинник,
Висять вони не для краси.
І в ритм стукає: тик - так, тик - так.
Усім подають умовний знак.
День – ніч міняють за вікном.
Світанок чудовий. А потім
У людини цілий рік
Настав час денних турбот.(настенные). А які ще види годинників ви знаєте? (сонячні, пісочні, підлогові і т.д.

Вихователь: Хлопці, а який годинник ви вибираєте собі? (красиві, великі, практичні, пісочні) І звичайно, щоб господарям подобався дзвінок, і стрілки показували правильний час. Подивіться, на всіх годинниках є дві стрілки. Хлопці, а ви знаєте, як називається велика стрілка біля годинника? (Відповіді дітей) Правильно Вона показує хвилини і називається хвилинна. А хто знає, як зветься маленька стрілка? (Відповіді дітей). Правильно. Це годинникова стрілка. Нею ми дізнаємося скільки годин. Хлопці, а як ви вважаєте, яка стрілка рухається швидше маленька чи велика? (Відповіді дітей.) Молодці все правильно відповіли.

Але зараз я хочу вам розповісти трохи про історію годинника. А як ви думаєте, хлопці, був такий час, коли не було годинника? (Відповіді дітей)

Вихователь: Згодна з вами, у далекі часи був такий час. У ті часи люди визначали час за сонцем. Сонечко вставало, і люди прокидалися, сонце заходило, і люди лягали спати. Хлопці, а як ви думаєте, коли люди довше спали – узимку чи влітку?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно. Люди менше спали влітку, бо влітку ніч коротка, та й роботи на полях, городах у людей дуже багато. Тож вони намагалися менше спати, а більше працювати. Недарма говорили літній день – рік годує. А взимку люди довше спали, чому?

Діти: Тому, що ніч довша, а день короткий. Люди взимку більше відпочивали, а харчувалися тим, що заготовили влітку та тварин годували також літніми заготовками.

Вусате Сонечко
Сховалося за скло.
Ворушить вусами, звуть...

Діти годинами.

Вихователь: Хлопці, а якої форми наші годинники: (відповіді) що робили люди раніше, поки не було годинникових механізмів. За сонцем можна визначити час. Коли сонце світить, від дерев відходить тінь. Подивіться на цю картинку. Ось падає тінь і за нею за старих часів людина визначала час. Хлопці, а ви знаєте, коли тінь буває довшою, вранці, вдень чи ввечері?

(Відповіді дітей)

Вихователь: Коли сонце встає або заходить за обрій, то тінь довша, а вдень тінь коротша. Коли людина помітила властивості тіні, тоді він придумав сонячний годинник. Подивіться, у нашому музеї є картинка з таким годинником. Але людині не завжди допомагали цей годинник, оскільки такий годинник працює тільки в сонячну погоду. І людина придумала пісочний годинник. Ось вони, стоять на поличці. Бувають вони різного розміру. Ось ці на три хвилини, а ось ці на десять хвилин. Але й цей годинник був не дуже зручним, тому що його треба було весь час перевертати.

Давайте ми з вами пограємо, поки сипатиметься пісок, ми крокуватимемо по всьому нашому музею, а потім сядемо на свої місця. Підійдемо до годинника з зозулею.

Фізкультхвилинка

Тік-так, тик-так,

У домі хто так уміє?

Це маятник у годиннику

Відбиває кожен такт (нахили вправо, вліво).

А в годиннику сидить зозуля,

У неї своя хатинка (сіли в глибокий присід).

Прокукує пташка час,

Знову сховається за дверима (присідання).

Стрілки рухаються по колу,

Не торкаються один одного (обертання тулубом вправо).

Повернемось ми з тобою

Проти стрілки вартовий (Обертання тулубом вправо)

А годинник іде, іде, (ходьба на місці),

Іноді раптом відстають (уповільнення темпу ходьби).

А буває, трохи поспішають,

Наче втекти хочуть (біг на місці).

Якщо з не заведеш,

То вони зовсім встають. (Діти зупиняються).

Вихователь: Ми з вами крокували 2 хвилини, а тепер відпочинемо і далі поговоримо про годинник. Люди вирішили замість піску в годинник налити масло і вийшов масляний годинник, такий годинник час показував не точно. А це, хлопці, добре чи погано коли годинник показує не точний час. (Овети дітей)

Що може статися, коли ми не знаємо точного часу?

(Відповіді дітей)

І. Шимко
Вчу свій годинник ходити:
-З ранку вам краще не поспішати.
Адже люди так хочуть поспати,
А ви: Вставати пора, вставати!
Ось удеру потай на пляж -
Крутіть стрілки-усики,
Будь ласка, повільніше,
Щоб висох чуб і трусики.
Зате, коли в саду-
Ви швидше біжіть!
А то на вас подивишся,
А ви ніби спите.
А якщо раптом покарають
За щось мене -
Нехай стрілки так миготять,
Як іскорки вогню.
Щоб я покинув кут
Якнайшвидше
І зміг ще з хлопцями
Встигнути зіграти у хокей.

Вихователь: А зараз я вам покажу дуже незвичайний годинник - це годинник-квіти. Це звичайнісінькі живі квіти. Бутони деяких із них відкриваються вранці, а вдень закриваються, в інших квітки розкриваються лише вночі, а вдень завжди закриті. За ними також можна визначити час.

Вихователь: Хлопці, у нашому чудовому спорудженому міні-музеї є годинник-свічка. Подивіться, тут завдано поділу. Свічка згоряє, зменшується в розмірах, і за поділами можна було визначити, скільки зараз часу. Згодом людина придумала спеціальний механізм, і з'явився різний годинник. Зараз я вам покажу найголовніший годинник у нашій країні. Такий годинник знаходиться в Москві на Спаській вежі, ми всі з хвилюванням чекаємо, коли стрілки з'єднаються і всі слухають бій курантів.

Вихователь: У нашому музеї представлені різний годинник. А підніміть руки ті, хто не має вдома годинника. Я не бачу жодної руки, тому що кожна людина дорожить своїм часом і намагається робити все свого часу. Під час відкриваються магазини, дитячі садки та школи. За розкладом літають літаки та пливуть кораблі.

Вихователь: Давайте перевіримо, чи всі годинники, які знаходяться в нашому музеї, ви знаєте.

Як називають годинник, який висить на стіні? (настінні)

Як називаються годинники, які стоять на столі? (Настільні)

Як називають годинник, який носить на руці? (Наручні)

А як називаються годинник, який будить нас вранці? (будильник). Прокидаючись завжди по будильнику, ви встигатимете зробити всі справи, які запланували.

Вихователь: Друзі, а ось на цій поличці знаходиться електронний годинник. Ще я хочу звернути вашу увагу на стінку, де у нас висить годинник з зозулею. Щоправда гарні, але вони ще й точні. Вони допомагають нам робити все під час та за режимом. Під час вас нагодувати, на заняття посадити, гуляти зводити.

Послухайте вірш Е. Котіяра, який називається "Годинник-годинник".

Якого годинника на світі немає!

І у кожних свій секрет.

Є годинник на підлозі,

Басом говорять: Бом, Бом, Бом.

На весь будинок.

Це вуличний годинник на стовпі

Знайомі тобі?

Вони тут дуже потрібні:

Стрілки велетні

Здалеку видно.

А ходики у хатинці!

У них живуть зозулі.

Віконце відчиниться

Зозуля « стрепенеться « ку-ку», «ку-ку»

Як у лісі на суку.

А будильник із вечора заведеш

І спокійно спати підеш.

Будильник розбудити не забуде.

Вихователь: Нині, хлопці, відгадайте загадки. Підсумуємо, що ми цікавого дізнались, що нового вам дали?

1.Ми день не спимо,

Ми ніч не спимо,

І день і ніч

Стукаємо, стукаємо (Годинник)

2. Дві сестриці одна за одною

Пробігають коло за колом

Коротун - тільки раз,

Та, що вище - щогодини (Стрілки)

3.На руці та на стіні,

І на вежі у висоті,

Ходять, ходять рівним ходом,

Від сходу до сходу. (Годинник)

У мене є малеча.

Звати їх хвилини.

Якщо разом їх зібрати

Про мене ти знатимеш. (Година)

Вихователь: Ось і добігла кінця наша екскурсія. Дякую всім, хто відвідав наш міні-музей годинника. Що було вам цікавим? Що запам'яталося?

Усі у музеї побували,

Багато ми всього дізналися,

І про стрілки, про хвилини

Нам історію не забути.

До швидкої зустрічі у цікавому місці.

Звучить пісня Є.Крилатова "ПІСНЯ ПРО ДЗВОНИ"

"Б'є годинник на старій вежі,

Продовжуючи вчорашній день,

І дзвонять дзвони.

МУНІЦИПАЛЬНИЙ АВТОНОМНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД ДИТЯЧИЙ САД №15 МІСТА БЛАГОВІЩЕНСЬКА.

Конспект заняття-екскурсії у підготовчій групі

по розділу «Дитина та навколишній світ»

на тему: «Екскурсія до краєзнавчий музей»

з використанням технології діалогового навчання та інформаційних технологійнавчання.

Підготувала вихователь1 кваліфікаційної категорії

Дикович Ельвіра Володимирівна

Благовіщенськ 2016 рік

Коли ми хочемо доторкнутися до історії,

Чи у світ прекрасний полювання зануритися

У музей йдемо, по залах ходимо,

І для себе ми багато цікавого знаходимо.

Дати знання про те, що краєзнавчий музей – зберігач справжніх цінностей, матеріальної та духовної культури нашого міста, області;

Ознайомити дітей із життям наших предків;

Виховувати почуття гордості за свій край, любов до нього, прагнення зберігати та примножувати його історію.

Попередня робота:

Знайомство дітей з історією виникнення міста Благовіщенська та Амурської області.

Поповнення словникового запасу:

Експозиція, експонати та ін.

Хід екскурсії:

Хлопці, у нас із вами сьогодні незвичайне заняття. Подивіться на ці фотографії, хто дізнався, що на них зображено.

Відповіді дітей.

Правильно на цих фотографіях зображено наш краєзнавчий музей. Сьогодні ми зробимо екскурсію в краєзнавчий музей. У музеї зібрано експонати - справжні предмети, які існували у далекі часи. Ми дізнаємося з вами історію виникнення музею, познайомимося із залами музею, звичайно, все це ми з вами зробимо, не виходячи з групи. Хлопці скажіть: Хто з вас ходив у музей

Відповіді дітей.

А тепер, давайте згадаємо правила поведінки у музеї. (у музеї треба поводитися тихо, бо туди приходять інші екскурсанти і ми не повинні заважати їм. У музеї не можна нічого чіпати руками без дозволу працівників музею). Правила поведінки ми знаємо і можемо розпочинати наше знайомство з музеєм.

Амурський обласний краєзнавчий музей ім. Г.С. Новікова-Даурського

один із найстаріших на Далекому Сході- Заснований 16 (28) серпня 1891 р. з ініціативи Благовіщенської Міської Думи. Цього року музею виповниться 125 років. Його відкриттю передувала виставка, влаштована золотопромисловцями на честь приїзду до Благовіщенська цесаревича Миколи, майбутнього імператора Миколи II. Музею присвоєно ім'я видатного краєзнавця, автора численних наукових працьГригорія Степановича Новікова-Даурського, який пропрацював у музеї 34 роки.

Музей знаходиться у старовинному двоповерховому цегляному будинку м. Благовіщенська (пам'ятка архітектури федерального значення), де наприкінці XIX – на початку XX століття розміщувався магазин торгової німецької фірми «Кунст і Альберс». У музеї 2 поверхи, 26 експозиційних залів.

В Амурському обласному краєзнавчому музеї є відділи: фондовий, експозиційно-виставковий, екскурсійний.

Фондовий - це відділ, де зберігаються музейні цінності.

Експозиційно-виставковий – це зали, де знаходяться експозиції музею. Одна з експозицій присвячена селищу Албазено.

Екскурсійний – це зали музею, де відвідувачі можуть побачити всі експонати музею.

Найбільші музейні колекції: нумізматична (монети), археологічна, природничо – понад 8000 книг, етнографічна (предмети побуту народів, що населяли наш край). Багато музейних предметів унікальні: костюми та атрибути даурського та евенкійського шаманів ( кінець XIXв.), музична скринька (Німеччина, к. XIX ст.), Усть-Нюкжинський метеорит (н. XX ст.), кістки копалин тварин тощо.

Відвідуючи музей, ми проходимо залами де розміщені різні експонати відповідні, будь-якій певній темі.

У фойє музею розташувалася виставка, присвячена історії магазину "Товари для дому".

У наступному залі знаходиться виставка, присвячена історії освоєння та виникнення Амурської області.

Багато експонатів, присвячених історії розвитку нашої області різний час. У роки Громадянської та Великої Вітчизняної війни, виставка, присвячена проведенню Олімпійських ігор 1980 року, виставки, присвячені будівельникам БАМу.

Завітавши до музею можна дізнатися багато цікавого. У залі, де розмістилися експозиції птахів та тварин Амурської області, завжди багато дітей – це те місце, де можна побачити мешканців нашого краю у справжню величину.

В даний час музей є центром збереження, вивчення та пропаганди історико-культурної спадщини Амурської області.
Щорічно музей оформлює понад 40 виставок, що висвітлюють минуле та сьогодення області, обслуговує понад 130 тисяч людей. (Під час оповідання дітям показуються фотографії)

Після закінчення екскурсії вихователь запитує:

Як називається музей?

Відповіді дітей.

Що нового ви дізналися з моєї розповіді?

Музей зберігає нашу історію. Експонати, які зберігаються у музеї, зібрані не лише працівниками музею. Багато людей, мешканців нашого міста, взяли участь у створенні музею: приносили предмети, документи, що відображають історію нашого міста, колекція постійно поповнюється новими експонатами.

А зараз ви подивіться невеликий фільм, присвячений історіїосвоєння нашого краю. Це фільм про Албазинський острог в першому поселенні, який заснували козаки на території нашої області.

КОНСПЕКТ
Екскурсія в краєзнавчий музей

з дітьми старшої групи

Цілі:

Дати знання у тому, що краєзнавчий музей – хранитель справжніх пам'яток;

матеріальної та духовної культури нашого міста;

Ознайомити дітей із життям наших предків;

Виховувати почуття гордості за свій край, любов до нього, прагнення зберігати

та примножувати його історію.

Попередня робота:

Знайомство дітей із історією виникнення міста Воронежа;

Формувати "образ музею", долучати дітей до народній культурі, активізувати словник: екскурсовод, експонати, колекція

Розробка вихователем маршруту. Розмова про правила поведінки на дорозі, прогулянку та у громадських місцях, розмова про музей.

Умови : час проведення-листопад.

Хід екскурсії

Хлопці, сьогодні ми підемо на екскурсію до нашого краєзнавчого музею. Що таке музей? (Відповіді дітей.) Правильно. У музеї зібрано експонати - справжні предмети, які існували у ті далекі часи.

Ви бували у музеях? В яких? Що бачили? (Відповіді дітей).

Сьогодні ми побуємо у Воронезькому краєзнавчому музеї та подивимося виставку експонатів. А хто знає, що таке виставка та експонати?(відповіді дітей – коли нам щось показують)

Так, виставка – це показ предметів, виставлених для громадського огляду, а експонати – це предмети, які виставлені для огляду.

А хто водить відвідувачів залами музею та розповідає про колекції музею?(Відповіді дітей: екскурсовод).

Молодці, а тепер давайте згадаємо, як треба поводитись у музеї та інших громадських місцях. (відповіді дітей- У музеї треба вести себе треба тихо, бо туди приходять інші екскурсанти, і ми не повинні заважати їм. У музеї не можна нічого чіпати руками без дозволу працівників музею.

Воронезький губернський музей, родоначальник Воронезького обласного краєзнавчого музею, було відкрито восени 1894 року. З перших днів свого існування в 1894 році і до наших днів цей музей був і залишається одним із найбільших центрівісторико-культурної спадщини Центрального Чорнозем'я Понад 3000 експонатів відображають різні аспектиісторії, культури та природи рідного краю, викликають непідробне захоплення і повагу до напрочуд колоритної історії та культури Воронезької землі.

Під час Першої світової війни, 1915 року в будівлю знаходився військовий шпиталь.

Громадянська війна та Велика Вітчизняна війна 1941–45 років завдали колосальної шкоди місту, не пощадив і музеї. Працівниками музею було розгорнуто активна діяльністьз порятунку історичних та художніх цінностей, що гинуть. Але під час Великої Вітчизняної війни лише незначна частина фондів була евакуйована в Казахстан і Сибір, а колекції, що залишилися, в основному загинули. 1943 року музей відновив свою діяльність. У 1948 році музею було повернуто будівлю, що належала йому раніше, в якій був також розміщений Музей образотворчих мистецтв. Через кілька років музею було виділено окрему будівлю на вулиці Плехановській, в якій він розміщується і в наш час.. У відділі історії представлені матеріали з історії Воронезького краю на теми: археологія, заснування Воронежа, епоха Петра I, Вороніж у ХVIII-ХIХ століть, Воронеж у наприкінці ХIХ- початку ХХ століть, сучасна промисловість Воронежа та багато інших. Тут же відкрито два виставкових залівдля тематичних експозицій, що постійно змінюються.

«Сьогодні музей налічує близько 170 тисяч експонатів. У ньому 18 залів, кілька виставок «Історія Воронезького краю», «Зброя восьми столітьII- ХХ ст», «Царство тварин», «Крилате диво»У колекції музею є предмети з археологічних розкопок «Частих курганів» та «Хозарського городища.

Зупинка 1: археологія.

Все починається з давніх-давен, перший невеликий зал - Археологія 1.

Епоха пізнього палеоліту. Мезоліт. У ньому розміщується схема палеолітичних пам'яток.

Так само в цьому залі стоять бюсти, що зображують зразковий зовнішній виглядстародавніх людей, які проживають на території сучасної Воронезькій області.

На окремому стенді лежать кістки древніх тварин, переважно мамонтів, але є череп шерстистого носорога та ріг туру.

Зупинка 2: Археологія 2

Ця зала теж присвячена стародавнім часам – Неоліт. Енеоліт. Епоха бронзи.

На стендах у цьому залі лежать знайдений посуд та інструментитих часів.Окремо знаходяться рештки кераміки епохи бронзи III-II століття до нашої ери.

Окремо хочеться сказати слово про стародавніх рибалок. Це були щасливі люди! Судячи з гачків, які представлені в експозиції музею, наші предки були дуже амбітними здобувачами їжі. Природа дозволяла їм вивуджувати не ту дрібничку, що тягають нинішні любителі рибалки, а трофеї, якими можна було харчуватися не один день. Це можна побачити і за фотографіями самих риб, і за гачками, які представлені на стендах.

Зупинка 3: Археологія 3

Ця зала присвяченаКочовим народам раннього залізного віку. Стародавнім слов'янам.

Тут довгий стенд, що відображає знахідки різних часів, починаючи від передскіфського періоду IX-VII до н.

Окремо на цілу стіну важить зображення реконструкції Маяцької фортеці ІХ-Х століть.

Зупинка 4 Підстава Воронежа.

Четверта зала, присвячена підставі Воронежа. Офіційно рік заснування 1586 року, у цей рік була побудована фортеця. Хоча до фортеці тут уже було поселення.

У цьому залі є карта Російської держави та Кримського ханствапершою половини XVIстоліття. Монети, обладунки, документи та інші речі на той час.

Зупинка 5: Петровські часи

П'ята зала пов'язана з часом, яким, мабуть, особливо пишаються воронежці. А саме – з періодом кораблебудування у Воронежі. Це час, коли за вказівкою Боярської думи та Петра I почав будуватися військово-морський флот.

У залі є макет першого російського лінійного корабля Гото Предестинація, його відтворена копія стоїть біля Адміралтейської площі та є кораблем-музеєм.

Також є приклад того, як виглядали Воронезькі верфі того часу. Вони працювали 1696 до 1711 року, поки річка Воронеж не обміліла. Після цього було збудовано нову верф нижче за течією в селі Таврове.

Зупинка 6: Кораблебудування у Воронежі.

Шостий зал теж пов'язаний із кораблебудуванням у Воронежі. Під час переходу до нього проходиш невелику кімнату. У ній знаходяться якір, гармата, схеми, картини та інші речі, пов'язані з військово-морським флотом того часу.

У самому залі представлено зброю. Схема повстання на Дону 1707-1708 років. Копія посмертної бронзової маски Петра I поруч із його портретом.

У залі з маскою Петра Великого та маскою його руки дуже багато портретів інших діячів того часу з описом їхнього життя та тим, як вони ставляться до Воронежа.

Здавалося б, де Петро I – і де Воронеж? Однак монарх не коротав всі свої дні в центрі Росії або в Петербурзі, що будується. Він дбав не лише флот на Балтиці, а й на Чорному морі.

20 жовтня 1696 року Боярська Дума ухвалила розпочати будівництво першого в історії Росії державного військово-морського флоту. За указом Петра I у Воронежі було створено Воронезьке адміралтейство, до якого були приписані міста на річках Вороніж та Дон. До весни 1699 року були спущені на воду 10 кораблів, 2 галери, 2 невеликі судна і 4 вітрильні човни.

Зупинка 7: Воронезький край на початку ХІХ століття.

У цьому залі знаходиться невелика експозиція, що зображує одну з кімнат того часу дворян, а навпроти неї важить селянський одяг.

Тут стоять вази, посуд, речі, пов'язані із православ'ям. Зброя, в тому числі комплект для дуелі.

Зупинка 8: Життя Воронезької губернії у XIX – на початку XX століття.

Тут знаходиться інсталяція селянської хати. Окремо стоять речі, що становлять побут того часу. Наприкінці зали стоїть макет паровоза та речей, пов'язаних із залізницями.

Зупинка 9: Громадянська війна 1917-1922 років.

Стіни тут червоні, мабуть, під колір прапора більшовиків. На стінах висять листівки, плакати та фотографії революційного часу. Є кулемет та апарат з підпільної друкарні,медалі, зброя, шаблі, мортири!

Ось і легендарна тачанка, на яких по воронезьких степах ганяли різні розбійні банди та донищували білих. Треба сказати, під час Громадянської війни місто двічі займалося військами білих, у вересні 1919 року Донським корпусом До. К. Мамонтова й у жовтні 1919 року загонами А. Р. Шкуро. Проте обидва рази швидко звільнявся.

Перша світова відзначилася карикатурами. Дивне було у наших предків почуття гумору! На листівці, яку надіслав з фронту до рідного Вороніжа солдатів російської армії, Зображено доблесно відступають війська противника.

Взагалі, у Воронежі, як у не віддаленому від фронтів Першої світової, розташовувалися госпіталі і було дуже активно суспільство Червоного хреста.

Відстань від центру - міста Москви та Петербурга не вплинула на події 1917 року. У Воронежі теж все було дуже жорстоко та криваво. 30 жовтня 1917 року після повстання 5-го кулеметного полку, розташованого у Воронежі, влада перейшла до більшовицького військово-революційного комітету на чолі з А. С. Мойсеєвим.

Зупинка 10: грошові знаки Росії XIX- ХХвв.

У залі представлені перші царські гроші, багато грошей Тимчасового уряду, потім йдуть облікові квитки, казначейські квитки і всякі «деньгозамінники» часів Громадянської війни.

Подано кілька скарбничок. Біля них – монети, які у таких скарбничках тримали. І, до речі, закопували прямо в цих бляшанках. Клади в Воронезькій землі нерідкі, тому що історія тут була дуже бурхливою, і, як водиться, люди воліли зберігати гроші аж ніяк не в ощадних касах.

Зупинка 11: Вороніж космічний.

Воронеж виявляється тісно пов'язаний із вітчизняною космонавтикою. Осьінформація з вікіпедії:

Наприкінці 1950-х років на воронезькому підприємстві КБХА було розроблено киснево-гасовий рідинний ракетний двигун РД-0105 для третього ступеня ракет-носіїв «Місяць», який дозволив у 1959 році вперше у світі досягти другої космічної швидкості. На основі двигуна РД-0105 було створено двигун для третього ступеня ракети-носія космічного корабля «Схід» з першим у світі космонавтом Ю. А. Гагаріним на борту.

У цьому залі знаходяться експонати космічної галузі та, зокрема, макет двигуна РД-0109.

Зупинка 12: Виставка "Зброя восьми століть (XIII-XX століття)".

У залі за склом розташовуються різні військові обладунки та форма, шаблі та рушниці, а також інша холодна та вогнепальна зброя.

Зупинка 13: Виставка «Крилате чудо»

У цьому залі ви побачитеся зсвітом метеликів та цікавими зразками членистоногих тварин світової фауни та приватних зборів низки Воронезьких колекціонерів.

Ця виставка знайомить із надзвичайно яскравим і різноманітним світом комах нашої планети. Виставлено понад 3500 найбільш цікавих та знаменитих представників метеликів, жуків, бабок та деяких інших комах. Представлені також павуки-птахоїди та скорпіони. Дивовижна експозиція зацікавить не лише дітей, а й дорослих.

Зупинка 14: «Царство тварин»

На цій виставці можна познайомитися з фауною Воронезької області, розглянути поблизу опудало звірів, птахів, риб і плазунів, а також побачити археологічні знахідки – фрагменти кістяків доісторичних тварин: кістки мамонтів та тригонтерій, зуби акул та ін.

Наприкінці нашої екскурсії я хочу сказати наступне

Рибакова Юлія
План-конспект екскурсії до Музею кольорового каменю ім. В. Н. Дава

Підготували Рибкова Юлія Володимирівна, вихователь першої кваліфікаційної категорії,

Воробйова Олена Валеріївна, вихователь першої кваліфікаційної категорії, Муніципального дошкільного освітньої установидитячого садка № 18 загальнорозвиваючого виду м. Мончегорська

План-конспект екскурсії до Музею кольорового каменю ім.. Ст Н. Дава

Ціль:

Дати дітям знання про музеї,

Познайомити дітей з каміннямКольського півострова,

Виховувати почуття поваги до людей, які створюють красу і дарують її людям. Попередня робота:

Розмова про музеях,

Розгляд фотоальбомів,

Дидактичні ігри

Хід екскурсії.

1-а частина – вступна.

Бесіда « Музей. Що це таке?"Вихователь вислуховує думки дітей, а потім розповідає про музеї.

«Людям завжди хотілося зберегти щось незвичайне, цікаве чи красиве, щоб показати своїм дітям, онукам. Деякі люди дуже любили картини; деякі збирали книги, посуд, іграшки та інші предмети. Велика кількість певних предметів називається колекцією. Є колекції марок, є колекції картин тощо. Колекції знаходилися вдома у тих, хто їх збирав, і дуже мало людей могли їх побачити. Тоді люди стали розміщувати свої колекції у спеціальних приміщеннях, куди могли прийти усі охочі та подивитися на них. Приміщення, де можна подивитися на колекції різних предметіві називається музей». Запитання:

Що таке колекція?

Яке приміщення називається музеєм?

Для чого потрібні музеї?

Розгляд буклету « Музей кольорового каменю ім. ВН. Дава»

Розповідь вихователя про правила поведінки в музеї. Вихователь вислуховує припущення дітей, та був зачитує правила.

1. У музеїне можна голосно розмовляти, щоб не заважати іншим відвідувачам.

2. У музеї не можна бігатистрибати, штовхатися.

3. У музеїслід уважно слухати екскурсовода: тоді ви дізнаєтеся багато цікавого

4. Не можна чіпати музейні експонатируками.

Вихователь пропонує дітям подумати, чому в музеї не можна бігати, чіпати експонати руками та висловити свою думку після відвідування музею.

Педагог пропонує дітям піти на екскурсію до музею.

2-а частина - пізнавальна.

Проходячи вулицями, згадати їх назви (Ленінградська набережна, проспект Кірова, вулиця Металургів, звернути увагу дітей на будинки (Середня освітня школа№ 5 ім, О. І. Семенова-Тян-Шанського, пошта, Північний коледж фізичної культурита спорту, дитячий садок «Сонечко»); уточнити їхнє призначення.

Розповідь екскурсовода про Музей кольорового каменюта його творця гірничому інженеру-геологу В. Н. Даві.

Розгляд експозицій мінералів та виробів з кольорового каміння.

Гра "Добре погано" - каміння.

3-тя частина - заключна.

Хвилина спілкування - рішення проблемних питань "Чому в музеї не можна бігатистрибати, штовхатися?» «Чому не можна чіпати музейні експонати рукамиПрипущення дітей.

4-я частина - робота після екскурсії.

Перегляд слайдів.

Слухання уривків з музичного творуБориса Асаф'єва «Кам'яний квітка» , за однойменній казціП. Бажова.

Розгляд зразків порід та оформлення колекції каміння.

Розфарбовування каменів у різні кольорита складання художніх композицій.

Цілі:розширити та поглибити знання учнів про історію та культуру Пензенського краю;

виробити вміння та навички самостійної роботи з додатковою інформацієюпо заданій темі; формувати навички побудови усного монологу;

розвивати усне мовлення, самостійність учнів;

виховувати любов та повагу до рідного краю.

Тип уроку:комбінований.

Обладнання:комп'ютер, диск "Край наш пензенський".

План уроку.
1) Перевірка домашнього завдання.
2) Робота над темою:
- самостійна роботау групах за картками;
- звіт про виконану роботу.
3) Підбиття підсумків. Оцінка. Домашня робота.

Хід уроку.

I. Перевірка домашнього завдання.

Сьогодні ми продовжуємо нашу віртуальну екскурсіюпо Пензенському краєзнавчому музею. На уроці ми познайомимося з етнографією, історією та культурою нашого краю, ви на деякий час станете екскурсоводами та проведете нас залами музею.

Згадайте, що вам відомо про краєзнавчий музей. Розкажіть, коли було започатковано музей, хто є директором, які екскурсії проводяться, які зали існують.

ІІ. Робота над темою «Екскурсія до краєзнавчого музею».

Кожна група має завдання, з яким ви почали працювати на минулому уроці. Сьогодні ви закінчуєте роботу, і за 10 хвилин кожна група представляє свій зал, тобто. ви як екскурсоводи розповісте нам про свій розділ, про самі знаменитих людейта цікавих експонатах.
Завдання №1.

Етнографія
1) У тлумачному словникуз'ясувати лексичне значенняслова "етнографія".

2) Підготувати повідомлення про костюми, продемонструвати їх.

3) Розповісти про Анісімову.

Завдання №2

Скласти розповідь про історичне минуле нашого краю, використовуючи питання:

Коли засноване місто?

Як виглядало місто у перші десятиліття існування?

Люди яких національностей заселяли Пензу?

Які громадянські війнипроходили в Пензенській області у XVII-XVIII століттях?

Завдання №3

Історія
1) Розкажіть про людей, які прославили Пензу:

Покажіть виставку держ. діячів, про одного героя розкажіть;

Покажіть героїв Великої Вітчизняної війни, зробіть повідомлення про Кижеватова.

2) Розкажіть про експонати вашого розділу, продемонструйте їх.

Завдання №4

Культура
1) Розкажіть про культурного життяПензи (про освіту, про театри, музеї).

2) Зробіть повідомлення про Лермонтова

2) Розкажіть про експонати виставки. Покажіть їх для всього класу.

Завдання №5

Культура
Розкажіть про найперспективніші види спорту.

Покажіть найкращих спортсменів.

Завдання №6

Культура
1) Підготуйте розповідь про художню галерею.

2) Зробити повідомлення про Савицького, про Татлін, про Лентулова.

Завдання №7

Економіка
1) Розкажіть про Зоткіна. Поясніть, чому потрібно говорити про нього на уроках краєзнавства.

2) Розкажіть про абашевську іграшку. Покажіть ці іграшки всьому класу, опишіть їх.

3) Прочитайте вірші про Зоткіна.

ІІІ. Підбиття підсумків.Оцінка.

Яка розповідь вам найбільше сподобалася?

Про яких людей, котрі прославили Пензу, ви сьогодні дізналися?

Що б вам хотілося дізнатися докладніше?

Домашнє завдання:

Напишіть відгук про сьогоднішню екскурсію

1) текст-оповідання художнього стилю «Екскурсія до віртуальний музей(напишіть, у яких залах побували, що найбільше запам'яталося, щоб хотіли подивитися у справжньому музеї)
2) текст-опис у художній стиль«Експонат, який мені найбільше запам'ятався» (Загальне уявлення про предмет. Опис деталей. Моє ставлення до предмета).

завантажити повну версію Щоб скачати матеріал чи !


Top