Piešinys suglamžytu popieriumi tema „Pavasario peizažas. Gairės kraštovaizdžio pamokoms vidurinėje mokykloje Refleksijos pamokos pavasario kraštovaizdžio tema

PAMOKOS TECHNOLOGINĖ KORTELĖ

Tema: „Kraštovaizdis – vaizduojamojo meno žanras“

Akademinis dalykas: str

PILNAS VARDAS. mokytojai: Isaeva Anzhelika Vladimirovna

Klasė: 2

Mokymo programos autorius: B.M. Nemenskis str 2 klasė“. M., 2010 m.

EMC „Rusijos mokykla“

Pamokos tipas: mokytis naujos medžiagos

Tikslai:

    Pažintis su „Kraštovaizdžio“ samprata. Mokyti piešti netradicinė technika- purkšti; atrasti ir plėtoti potencialą meninis gebėjimasįterptas į vaiką.

    Ugdyti kruopštų, atsakingą, pagarbus požiūris gamtai (gebėjimas pamatyti gamtos grožį per tapybą, tobulėjimą kūrybinė vaizduotė, fantazija, meninis vaikų skonis).

    Išmokykite vaikus atspindėti stebėjimo metu gautus įspūdžius žiemos gamta remiantis pažįstamų kūrinių turiniu.

    Gilinti darbo su dažais ir kitomis medžiagomis įgūdžius. Įskiepyti meilę gamtai, vaizduojamajam menui.

Metodai: aiškinamasis ir iliustracinis (medžiagos pristatymas); praktinis (įgūdžių ugdymas).

Darbo formos: frontalinis, individualus

Įranga: Muzikinis fragmentas: P.I. Čaikovskio „Metų laikai. gruodis“, vaizdo klipas „ žiemos pasaka“ – autoriusBelozerova Tatjana Vladimirovna. Mokiniams – popieriaus lapai, guašas, teptukai, pagaliukai. Ekranas, projektorius, kompiuteris.

Scena

– Gamtos grožis, metų laikų kaita visada buvo įkvėpimo šaltinis poetams, muzikantams ir menininkams. drobės žinomi meistrai paveikslai parašyti nuostabiai šviesūs, jaudinantys, teisingi. Jie žadina mumyse jausmus, kurie priklausė jų kūrėjams: susižavėjimą dosniu grožiu, meilę ir meilę mūsų gimtoms vietoms, kurios mums taip pažįstamos, pažįstamos ir artimos. (3, 4, 5 SKAIDRĖS)

Sutikite, kai žiūrite į šias žiemos nuotraukas, iškart prisimenate gražius eilėraščius apie žiemą, apie pasakišką žiemos gamtos aprangą. (6 SKAIDRĖ)

Yra tapytojų, kurie visą savo darbą skyrė gamtos vaizdavimui.Jie vadinami peizažo tapytojais. Tai A. Savrasovas, (7 SKAIDRĖ) I. Šiškinas, (8 SKAIDRĖ) I. Levitanas, (9 SKAIDRĖ).

Tikras menininkas, tapydamas peizažus, perteikia gamtos būseną ir nuotaiką, visą jos grožį ir įvairovę.

Koks įspūdis susidaro pažiūrėjus nuotrauką?

Kas yra peizažas? (10 SKAIDRĖ)

kraštovaizdžio tipai. (11 SKAIDRĖ)

Tarp menininkų, poetų, muzikantų visada buvo gimtosios prigimties dainininkų.

Poetai poezijoje apdainavo gamtą, dailininkai – paveiksluose, kompozitoriai – muzikos kūriniuose.

didžiausias meistras Rusijos gamtos paveikslų garsinis vaizdas yra garsus rusų kompozitorius P. I. Čaikovskis. (12 SKAIDRĖ) Daugelyje jo kūrinių aiškiai girdimas paukščių čiulbėjimas ir pūgos staugimas, ir snaigių šokis valsu, mūsų laukų platumas ir platumas bei žiemos miško mąstymas. Čaikovskis mėgo visus metų laikus ir apie kiekvieną iš jų parašė nuostabią muziką – kūrinių ciklą fortepijonui „Metų laikai“.

Dabar bus rodomas spektaklis „Gruodis“, pats pirmasis žiemos mėnuo. Klausydamiesi muzikos bandysime pajusti: ką Čaikovskis norėjo mums pasakyti šia muzika?

Ar muzika mums padeda geriau pajusti Rusijos gamtos grožį?

– Ko išmokote per šią pamoką?– Kas sukėlė sunkumų darbo eigoje?- Kas tau patiko?Su kokia nuotaika išeinate iš pamokos?- Pagalvokite apie savo piešinių pavadinimą.– Meno žmonės, menininkai visada mokosi iš gamtos. Ji mums teikia daug laimės, džiaugsmo, turime ją saugoti, saugoti, rūpintis. Žiūrėdami į meno kūrinius apie gamtą girdime muziką, o klausydami muzikos apie gamtos paveikslus, vizualizuojame užburiančius jos vaizdus.– Žiūrėdamas į tavo kūrybą, iš karto prisiminiau eilėraštį, kuris labai tiksliai atspindi tai, ką nupiešėte.

F. Tyutchevas

Enchantress-Winter

Užkerėtas, stovi miškas

Ir po snieguotu pakraščiu,

Nejudantis, kvailas

Jis spindi nuostabiu gyvenimu.

Ir jis stovi sužavėtas,

Negyvas ir negyvas

Magiškai užburtas miego

Visi susipynę, visi surišti

Šviesos grandinė žemyn...

Kūno kultūra „Žiemos miškas“:

Atėjome į žiemos mišką.

Kiek čia stebuklų!

Dešinėje yra beržas su kailiu,

Kairėje į mus žiūri medis.

Danguje sukasi snaigės

Jie gražiai atsigulė ant žemės.

Taigi zuikis pašoko

Jis pabėgo nuo lapės.

Tai Pilkas vilkas sėlinti,

Jis ieško grobio!

Tada jis mūsų neras!

Tik lokys guolis miega,

Taigi jis miega per žiemą.

Sniego seniai skrenda

Kokie jie gražūs!

Grožis ir ramybė miške

Ir mums laikas namo.

Atsižvelgiant į šiuolaikinius pamokos reikalavimus federalinio valstybinio švietimo standarto įvedimo kontekste, buvo sukurta daugybė programų, kurios suteikia šiuolaikiniam mokytojui pasirinkimą.

Išanalizavę antros kartos programų kraštovaizdžio mokymo pamokų turinį, pasirinkome darbo programa redagavo B.M. Nemensky ir išsivystė technologiniai žemėlapiai pamokos pradinėms ir vidurinėms klasėms. kraštovaizdžio pamoka puikus mokymasis

3 klasė „Menas aplink mus“.

IV ketvirtis. „Menininkas ir žiūrovas“.

Tema: „Paveikslas yra ypatingas pasaulis. Kraštovaizdžio tapyba“.

Tikslas: Asmens meninės ir kūrybinės veiklos formavimas, estetinių jausmų ugdymas, domėjimasis vaizduojamuoju menu, mokinių supažindinimas su kraštovaizdžio žanru.

Tikslas: suprasti, kad paveikslas yra ypatingas menininko sukurtas pasaulis, užpildytas jo mintimis, jausmais, išgyvenimais; sužinoti didžiausių Rusijos kraštovaizdžio tapytojų vardus; išmokti vaizduoti kraštovaizdį pagal reprezentaciją su ryškia nuotaika; išmokti kalbėti apie kūrybinis darbasžiūrovas, apie savo vaizduojamojo meno kūrinių suvokimo patirtį.

2. Metasubjektas: įvaldyti gebėjimą įžvelgti ir suvokti meninės kultūros apraiškas aplinkinis gyvenimas; nori bendrauti su menu, dalyvauti diskusijoje apie turinį ir išraiškos priemones meno kūriniai; išmokti organizuoti savarankišką meninę ir kūrybinę veiklą, pasirinkti priemones meninei idėjai įgyvendinti; įvaldyti gebėjimą vertinti meninius rezultatus kūrybinė veikla, savo ir klasiokų.

3. Asmeninis: emocingas ir vertingas požiūris į supantį pasaulį; tolerantiškai priimti kultūros reiškinių įvairovę; meninio skonio ir gebėjimo estetiškai vertinti meno kūrinius ir supančio gyvenimo reiškinius tobulinimas; įvaldyti įgūdžius akvareliniai dažai; nori panaudoti meninius įgūdžius kurdamas gražius dalykus.

Praktinė užduotis: Pagal pristatymą pavaizduokite rudens peizažą.

Įranga ir medžiagos mokiniams: 2 lapai akvarelinis popierius a4, 2 kraštovaizdžio lapai, grafito pieštukas, trintukas, teptukas, vandens puodelis, akvarelės.

Vizualinė eilutė: peizažo tapytojų I. Levitano paveikslų reprodukcijos „Ant Volgos“, „Vladimirka“, A. Savrasovo „Atkeliavo kūnai“, „Atšilimai“, F. Vasiljevo „Kaimas“, „Aušra“, A. Kuindži“ Valaamo saloje“, „ Mėnulio naktis»; mokymo priemonės „Kompozicija peizaže“, „Tiesinė perspektyva“, „Aeroperspektyva“, mankšta akims.

Muzikiniai serialai: Y. Entin „Mažųjų ančiukų šokis“, Ludwig van Beethoven „Tyla“.

Pamokos technologinis žemėlapis:

Pamokos etapai ir užduotys.

Mokytojo veikla

Studentų veikla

1. Organizacinis etapas

Patraukite vaikų dėmesį.

Rodo skaidres su paveikslų nuotraukomis muziejuose, gyvenamuosiuose pastatuose, švietimo įstaigose:

Kalbama apie paveikslą kaip visumą: pateikia apibrėžimą, paaiškina, kur ir kodėl mes susitinkame su paveikslėliais, kalba apie pasaulį paveiksle, apie paveikslo rėmo vaidmenį. Demonstruoja skaidrę su I. Šiškino kūrinio „Peizažas su pušimis“ (1882) reprodukcija be dekoracijos ir su rėmeliu:

"Perspektyva".

Išplėskite vaikų akiratį.

Pateikiamas vaizduojamojo meno žanro, tada kraštovaizdžio apibrėžimas. Pasakoja trumpa istorija kraštovaizdis. Formuoja pamokos tikslą ir uždavinius.

Paaiškina, kokie kraštovaizdžių tipai egzistuoja, rodydami skaidres su darbų pavyzdžiais:

Kaimo kraštovaizdis. Miesto peizažas.

K. Koro. Kalnų peizažas, 1860 m.

F. Aleksejevas. Miesto aikštė, 1790 m.

Peizažas su žmonėmis. Peizažas su gyvūnais.

F. Millais. Ausų rinkėjai, 1857 m.

D. Fattori. Poilsis, 1873 m.

Upės peizažas. Peizažas su dangumi.

S. Denisas. Upė, 1891 m.

Nikolajus Rerichas. Dangaus dekretai, 1915 m.

Kalnų peizažas. Peizažas su lyguma.

E. Hoperis. Grūdų kalnas, 1930 m.

J. Michelis. Didybė. 1812 m.

Apgaubiantis peizažas. Panoraminis peizažas.

J. Corot. Fontenblo pievos, 1864 m.

L. Goffier. Vaizdas į Vallombrosa, 1890 m.

Rodo skaidrę su A. Savrasovo paveikslo reprodukcija

„Rooks Have Arrived“, 1871 m.

Skaito M. Lermontovo eilėraštį " pavasario peizažas»:

Kai pavasarį įlūžęs ledas

Teka susijaudinusi upė

Kai tarp pievų vietomis

Plika žemė pajuoduoja

Ir tamsa krenta debesyse

Pusiau jaunuose laukuose,

Blogas sapnas puoselėja liūdesį

Mano nepatyrusioje sieloje;

Matau, kad gamta jaunėja

Nejauninkite tik jai;

Lanit rami liepsna raudona

Skirkite laiko su savimi

Ir tas, kuris taip kentėjo, atsitiko,

Ji neras meilės savo širdyje.

Kartu su mokiniais jis analizuoja paveikslą: kokia nuotaika išreiškiama peizaže, dvasios būsena, kokiomis detalėmis menininkas savo kūryboje perteikia sezoną.

Demonstruoja skaidrę su A. Kuindži paveikslo „Mėnesienos naktis“ reprodukcija, 1895 m.

Nupiešk man lietaus garsą

Išdykusios prigimties juokas,

Lakštingalos trilo spindulys,

Ir jaudinantis naršymas.

Tyloje nupieškite saulėlydį

Žvaigždės yra kristalų sklaida,

Ežeras vidury nakties

Ir kuo kvėpuoja visa žemė.

Nubrėžkite vėjo kvėpavimą

Jaunos upės atodūsis,

Horizontas, kuris laukia aušros

Ir rūkas virš vandens.

Pieškite medžius suknelėse

O žolė yra didelis kilimas,

Ir mėnulis naktyje apkabina

Dangus yra pasakiška palapinė.

Lygiosios. Duok žmonėms

Šis mistiškas peizažas

Gal tada gamta

Jie mažiau įžeis!

Kartu su mokiniais jis analizuoja paveikslą: kokius jausmus autorius bandė perteikti žiūrovui, kokia kūrinio būsena.

Paaiškina, kad menininkas tam tikromis technikomis įgauna peizažo išraiškingumo. Jis pradeda apie juos kalbėti.

Demonstruoja įrankių rinkinys„Kompozicija kraštovaizdyje“ kalba apie kompozicijos tipus:

Kraštovaizdžio kompozicijų tipų schemos: 1 - horizontalių teritorijų planų schema, 2 - horizontalieji erdviniai planai ir centrinė plokštuma; 3 - horizontalūs erdviniai planai ir kontrastingų plokštumų ritmas, 4 - horizontalūs erdviniai planai ir sparnų plokštuma, 5 - horizontalūs erdviniai planai ir 2 sparnų plokštumos, 6 - horizontalūs erdviniai planai ir vertikali linija, 7 - horizontalūs erdviniai planai. planai ir 2 vertikalių linijų sparnai, 8 - horizontalūs erdviniai planai ir vertikalios linijos, 9 - įstrižainės krypties erdviniai planai, 10 - trikampis poslinkis į gylį iki išnykimo taško paveikslo centre, 11 - trikampiai judesiai į gylį iki išnykimo taško paveikslo centre, 12 - trikampis poslinkis į gylį iki nusileidimo taško, esančio paveikslo krašte, 13 - trikampis judesys gylyje, kurio išnykimo taškas yra paveikslo krašte. paveikslas, 14 - juda į lanko krypties gylį, 15 - juda į lanko ir trikampio krypčių gylį, 16 - juda į lanko krypties gylį, 17 - keli judesiai lanko ir trikampio krypčių gylyje

I. Levitanas „Ant Volgos“, 1888. Kompozicijos tipas – trikampio potėpio gylis, kurio nykimo taškas yra paveikslo krašte.

F. Vasiljevo „Kaimas“, 1869. Kompozicijos tipas – horizontalus erdvinis planas ir sparnų plokštuma.

Parodo metodinį vadovą „Tiesinė perspektyva“:

Apibrėžia linijinė perspektyva, pagrindinės sąvokos.

Pateikiamas paveikslų reprodukcijų pavyzdys:

A. Savrasovas. Rasputica, 1894. I. Levitanas. Vladimirka, 1892 m.

Rodo metodinį vadovą „Perspektyva iš oro“:

Apibrėžia oro perspektyva, pagrindiniai dėsniai.

Pateikiamas paveikslų reprodukcijų pavyzdys:

A. Kuindži. F. Vasiljevas. Aušra, 1873 m.

Valaamo saloje 1873 m.

Skaito A. Klimanovo poemą „Oro perspektyva“:

Be to, rašyk

Gamta šiandien verta daug.

Menininkas, dangus, laukas - malonė!

Drobė, aliejus – toks įspūdis

Kad jis lauką pamatė pirmą kartą,

Ultramarinas su baltais trukdžiais.

Ant ariamos žemės numerio sniegas kris į čiužinį -

Tepimai, dryžiai – priekyje

Ir linijos horizonte tirpsta

Susiliejame su dangumi... taigi mes su tavimi

Susiliekime su dangumi – tapyti paprasta.

Klausykite mokytojo pasakojimo. Susipažinkite su didžiausių Rusijos peizažo tapytojų paveikslais ir vardais.

Peržiūrėkite ir palyginkite peizažo paveikslai, juos analizuoti, kalbėti apie nuotaikas, kurias menininkai perteikia savo kūryboje.

Įvaldykite kompozicijos, linijinės ir oro perspektyvos žinias.

4. Dinaminė pauzė.

Atlikite akių poilsio pratimą.

Rodo pristatymo „Mankšta akims“ skaidres.

Atlikite kiekvieną judesį 6 kartus:

Atlikite pratimus.

1 pratimas „Darbo su akvarele technika“:

Paaiškina pagrindinius darbo su akvarele būdus:

1) Užtepkite vienas šalia kito tris vertikalias juosteles skirtinga spalva. Palaukite, kol jie išdžius. Ant jų nubrėžkite horizontalias kitų spalvų juosteles.

2) Uždenkite tris stačiakampius viena spalva. Leiskite dažams išdžiūti. Tada tepkite tik ant dviejų stačiakampių. Trečiąjį stačiakampį vėl užpildykite akvarele - virš išdžiovinto sluoksnio.

3) Padėkite kelis brūkšnius skirtingų spalvų dažų vienas šalia kito, kol dažai išdžius, suliekite ir sujunkite jų kraštus teptuku.

4) Pakartokite trečią pratimą trimis ar daugiau spalvų.

Darbo pavyzdys:

2 pratimas „Rudens spalvos“:

Jis duoda užduotį akvarele pavaizduoti rudens spalvas dėmėmis: dangų, žalumą, žemę.

Darbo pavyzdys:

3 pratimas „Erdvės pojūčio ugdymas“:

Parodo teritorijos planą, duoda užduotį pavaizduoti šio plano kraštovaizdį, laikantis linijinės perspektyvos dėsnių.

Reljefo planas:

Atlikti pratimus. Įvaldykite darbo su akvarele įgūdžius. Ugdykite erdvės pojūtį.

1 pratimas: „Darbo su akvarele technika“. Vaikų darbo pavyzdys:

2 pratimas: „Rudens spalvos“. Vaikų darbo pavyzdys:

3 pratimas: „Erdvės pojūčio ugdymas“. Vaikų darbo pavyzdys:

6. Dinaminė pauzė.

Bėk šokio judesiai prie muzikos.

Mokytojas įsijungia muzikinė kompozicija Y. Entin „Mažųjų ančiukų šokis“.

Atlikite šokio judesius pagal muziką:

Atlikite kompoziciją pamokos tema, laikydamiesi įstatymų, perspektyvos ir kompozicijos taisyklių.

Suteikia užduotį užbaigti darbą ta tema “ Rudens peizažas“, laikydamiesi kompozicijos ir perspektyvos dėsnių, parodo užduoties pavyzdį:

Apima Ludwigo van Bethoveno muziką „Tyla“:

Atlikite kūrybinį darbą. Baigto darbo pavyzdys:

8. Refleksija.

Ką matome 1 lėktuve?

Ką mes matome tolumoje?

Kokių kompozicijos dėsnių laikomasi?

Kaip išlaikoma perspektyva?

Siūlo analizuoti savo darbus.

9. Apibendrinant:

Iš pamokos padarykite išvadas.

Iš pamokos padarykite išvadas.

Rezultatai:

Tema: Įsivaizduoti, kad paveikslas yra ypatingas menininko sukurtas pasaulis, pripildytas jo minčių, jausmų, išgyvenimų; žinoti didžiausių Rusijos peizažo tapytojų vardus; vaizduoti kraštovaizdį pagal pristatymą su ryškia nuotaika; mokėti kalbėti apie žiūrovo kūrybą, apie vaizduojamojo meno kūrinių suvokimo patirtį.

2. Meta-subjektas: gebėti įžvelgti ir suvokti meninės kultūros apraiškas aplinkiniame gyvenime; noras bendrauti su menu, dalyvauti diskusijoje apie meno kūrinių turinį ir raiškos priemones; gebėti organizuoti savarankišką meninę ir kūrybinę veiklą, parinkti priemones meninei koncepcijai įgyvendinti; gebėti vertinti meninės ir kūrybinės veiklos rezultatus, savo ir bendramokslių.

3. Asmeninis: emocingas ir vertingas požiūris į supantį pasaulį; tolerantiškai priimti kultūros reiškinių įvairovę; turėti meninį skonį ir gebėjimą estetiškai įvertinti meno kūrinius ir juos supančio gyvenimo reiškinius; įvaldyti darbo su akvarele įgūdžius; stenkitės panaudoti meninius įgūdžius kurdami gražius dalykus.

Paduoda namų darbus surasti I. Šiškino paveikslą „Peizažas su vaikščiotojais“, 1869 m., jį išanalizuoti: nustatyti paveikslo nuotaiką, susipažinti su kompozicija, laikytis linijinės ir oro perspektyvos taisyklių. Ačiū už darbą.

Užsirašykite namų darbus.

6 klasė. „Dailieji menai aplink mus“.

IV ketvirtis. „Žmogus ir erdvė“.

Tema: „Peizažas grafikoje“.

Tikslas: supažindinimas su grafiniais eskizais ir peizažo eskizais žinomų menininkų Rusija, oro aplinkos perdavimo metodų tyrimas grafinės medžiagos.

Dalykas: ugdyti vizualinį-erdvinį mąstymą kaip emocinio ir vertybinio pasaulio tyrinėjimo, saviraiškos ir orientavimosi meninėje ir moralinėje kultūros erdvėje formą; ugdyti pagarbą savo Tėvynės kultūros istorijai, išreikštą vaizduojamajame mene; įgyti patirties kuriant meninis vaizdas peizažo žanre; įgyti patirties sausos pastelės technikoje; ugdyti bendravimo su vaizduojamojo meno kūriniais poreikius, įsisavinti praktinius meno kūrinių suvokimo, interpretavimo ir vertinimo įgūdžius ir gebėjimus.

2. Meta-dalykas: išmokyti koreliuoti savo veiksmus su planuojamais rezultatais, kontroliuoti savo veiklą rezultato siekimo procese, koreguoti savo veiksmus pagal besikeičiančią situaciją; mokyti įvertinti ugdymo užduoties įgyvendinimo teisingumą; savikontrolės, savigarbos pagrindų turėjimas; išmokti dirbti individualiai ir grupėje.

3. Asmeninis: formuoti atsakingą požiūrį į mokymąsi, pasirengimą ir gebėjimą ugdytis bei saviugdą remiantis mokymosi ir pažinimo motyvacija; formuoti komunikacinę kompetenciją bendraujant su bendraamžiais, suaugusiais kūrybinės veiklos procese; ugdyti estetinę sąmonę per didžiųjų Rusijos menininkų palikimą, estetinio pobūdžio kūrybinę veiklą.

Praktinė užduotis: Grafinio peizažo kūrimas tema „Orų nuotaika“ sausos pastelės technika.

Įranga ir medžiagos mokiniams: 1 pastelinio popieriaus lapas, 3 peizažiniai lapai, grafito pieštukas, trintukas, sausa pastelė.

Vizualinė eilė: paveikslų reprodukcijos ir eskizai jiems: A. Savrasova „Atvyko „Rooks“, A. Kuindži. „Mėnesienos naktis prie Dniepro“, I. Šiškinas „Tinklas miške“; metodinis vadovas „Aeroperspektyva grafikoje“; įvairiomis grafikos technikomis darytų peizažų reprodukcijos; akių mankšta.

Literatūrinis serialas: Eilėraščiai: V. Kozlovas „Saulėlydis atvėso“, N. Chumačenko Pušynas»; eilėraščiai dinamiškoms pauzėms: „Kartu einame per mišką“, „Ant durų kabo spyna“.

Muzikinis serialas: A. Vivaldi „Koncertas smuikui, 3 valandos Allegro“, P.I. Čaikovskio „Metų laikai. Balandis".

Pamokos technologinis žemėlapis:

Pamokos etapai ir užduotys

Mokytojo veikla

Studentų veikla

1. Organizacinis etapas.

Paruoškite mokinius pamokai.

Tikrina mokinių pasirengimą pamokai. Tikrina studentų lankomumą.

Patikrinkite darbų pasirengimą.

2. Motyvacijos ir žinių atnaujinimo etapas.

Patraukite vaikų dėmesį.

Sudaryti sąlygas mokiniui turėti vidinį poreikį būti įtrauktam į ugdymo procesą.

Apibrėžia kraštovaizdžio žanrą. Kalba apie nepriklausomybę meninę vertę grafinis peizažas. Trumpai pasakoja grafikos istoriją. Paaiškina, kad prieš rašydami puikius darbus menininkai visada ieškojo kompozicijos: kūrė eskizus ir eskizus su grafine medžiaga. Demonstruoja skaidres su reprodukcijomis garsūs paveikslai ir eskizai jiems:

A. Savrasovas. Rooks atvyko. 1871 m.

A. Kuindži. Mėnulio naktis prie Dniepro, 1880 m

I. Šiškinas. Internetas miške. 1880-ieji

Skaito N. Chumačenkos eilėraščius „Pušyne“:

Pušynas, pušynas

Kokia apimtis, kokia erdvė.

Čia reto grynumo oras

Pripildytas dervų aromato.

Čia nuostabi ramybė.

Kaip žvakės, liekni kamienai,

Apsirengęs auksine žieve,

Jie vainikuojami adatomis.

Pušynas, pušynas

Įsijungia su jumis į pokalbį

Tas trilinis genys, o kartais

Dainuoja su medžiokliniu trimitu.

Deimantinio grynumo spyruoklė

Kakliukai ant Elani akmenų,

Susitikimas su akinimo saulės pliūpsniu

Ir pabučiuok drebančią stirnelę.

Pušynas, pušynas

Magiškos arfos biustas

Įdėmiai klausykite. Peržiūrėkite nuotraukų skaidres.

3. Teorinės informacijos perdavimas.

Nustatykite pamokos tikslus ir uždavinius. Pokalbis pamokos tema.

Apibendrinkite žinias tema „Kompozicija“,

"Perspektyva".

Išplėskite vaikų akiratį.

Nustatykite kraštovaizdžio piešimo seką.

Organizuokite aktyvų dialogą.

Formuoja pamokos tikslą ir uždavinius.

Apibūdina išraiškos priemones grafinis piešinys ir įvairios grafikos technikos. Demonstruoja skaidres su peizažų reprodukcijomis, sukurtomis įvairiomis grafikos technikomis:

Piešimas. Piešimo tipai:

Linijinis piešimas. Tonų modelis.

Eskizo brėžinys. Silueto piešimas.

Kalbama apie įvairias grafines medžiagas brėžinyje, rodomi darbų pavyzdžiai:

Paprasti pieštukai. Spalvoti pieštukai.

Anglis. Rašalas.

Pastelinė. Sanguine (sepija, bistre).

Padažas. Akvarelė.

Knygos grafika:

Iliustracija. Įtvaras.

Taikomoji grafika:

Koliažas. Plakatas.

Supažindina studentus su spausdinta grafika ir jos vaidmeniu vaizduojamajame mene. Kalbama apie „spaudos“ ir „graviravimo“ sąvokas. Parodykite skaidres naudodami spausdintos grafikos tipus:

Išgaubtos graviūros:

Medžio raižinys. Linoraižinys.

Reljefinis graviravimas ant metalo.

Išsamios graviūros:

Pjovimo graviravimas. Ofortas.

Plokščios graviūros:

Litografija.

Pasakoja apie oro aplinkos perdavimo būdus grafinės medžiagos pagalba. Rodo vadovą „Aeroperspective in graphics“:

Klausykite mokytojo pasakojimo. Susipažinti su grafinio piešinio išraiškingumo priemonėmis ir įvairiomis grafikos technikomis.

Peržiūrėkite pristatymo skaidres.

Įsigykite žinias apie oro perspektyvą grafikoje.

4. Dinaminė pauzė.

Atlikite pratimą, kad sumažintumėte įtampą iš kūno raumenų.

Eilėraščio skaitymas:

Kartu einame per mišką

Mes neskubame, neatsiliekame.

Štai einame į pievą. (Eina vietoje.)

Tūkstantis gėlių aplink! (Gurkšnojant – rankos į šonus.)

Štai ramunėlė, rugiagėlė,

Plaučių žolė, košė, dobilai.

Kilimas ištiestas

Ir dešinėn ir kairėn. (Lenkite ir palieskite kairę

pėdas dešine ranka, tada atvirkščiai – dešine koja

kairiarankis.)

Rankos ištiestos į dangų

Stuburas buvo ištemptas. (Gurkšnodama – rankas aukštyn.)

Visi turėjome laiko pailsėti

Ir jie vėl atsisėdo. (Vaikai sėdi.)

Atlikite judesius vadovaujant mokytojui.

5. Praktinė veikla už pratimų atlikimą.

Atlikite pratimus.

Organizuoja veiklas, skirtas mokytis naujos medžiagos ir kartoti anksčiau, atlikdamas šiuos pratimus:

1 pratimas „Grafikos technikos“:

Paaiškina paveikslėlio tamsinimo įvairiais būdais taisykles:

Padalinkite albumo lapą į 6 dalis. Tada atlikite šiuos pieštuko darbus:

1) Plokščias atspalvis. Nuspalvinkite stačiakampį pieštuko kraštu.

2) Apvalus tonizavimas. Nuspalvinkite stačiakampį sukamaisiais judesiais.

3) Tonizavimas skirtingais linijų storiais. Skirtingu spaudimu pieštuku pavaizduokite tamsų dangų su šviesiais debesimis stačiakampyje.

4) Kontūrinis tonavimas. Skirtingu spaudimu ant pieštuko nupieškite garbanotą juostelę, sukurdami trimatį efektą.

5) Tamsintas kryžius. Nuspalvinkite stačiakampį viena kryptimi. Ant pirmojo išsiritimo nubrėžkite medį potėpiais kita kryptimi.

6) Taškinis tonavimas. Laikykite ranką vertikaliai ir, greitai dėliodami taškus, nupieškite debesies vaizdą.

Darbo pavyzdys:

2 pratimas. „Darbo su sausomis pastelėmis technika“:

Paaiškina pagrindinius darbo su pastelėmis būdus:

1) Laikykite pastelę kampu ir perkelkite aštriu kraštu.

2) Laikykite pastelę vertikaliai ir perkelkite buku kraštu.

3) Nuimkite įvyniojimą ir pieškite visa pastelinio pieštuko puse.

4) Pasteliniu pieštuku pieškite į šoną, o tada sukamaisiais judesiais nuspalvinkite piešinį.

5) Tada ištraukite du skirtingų spalvų kreidelius, tada naudokite šešėliavimą, kad juos sujungtumėte.

6) Pieštuko krašteliu nubrėžkite juostelę, palaipsniui silpnindami spaudimo jėgą, tada nuspalvinkite piešinį, gaudami toninį tempimą.

7) Pakartokite septintą pratimą, tada pertraukite šešėlį kitos spalvos pieštuko kraštu.

Darbo pavyzdys:

3 pratimas. „Laukinė gervuogė“:

Paaiškina pratimo veiksmus, kuriais siekiama pakartoti oro perspektyvos pagrindus:

Nupieškite trimatį kraštovaizdį naudodami sausą pastelę. Pirmas planas turėtų būti pavaizduotas sodriai šilta spalva; antrasis yra minkštesnis ir šaltesnis; trečioji yra šviesiai mėlyna arba šviesiai violetinė. Nupieškite dangų savavališka spalva. Tęskite gervuogių atlikimą. Pirmame plane pavaizduokite sodrius krūmus, kurie kontrastuoja su pieva ir dangumi; nupieškite detales: šakas, žolę. Fone parodyti krūmus su gervuogėmis siluetu, be piešinių detalių, mažesnis kontrastas nei pirmame. Paskutiniame - dar labiau apibendrinti vaizdus, ​​piešiant juos šalta spalva, tonu arti proskynos, ant kurios jie stovi.

Darbo pavyzdys:

Kol vaikai daro pratimus, įjungia A. Vivaldi muziką „Koncertas smuikui, 3 val. Allegro“:

Atlikti pratimus. Įvaldykite darbo su sausomis pastelėmis įgūdžius. Ugdykite kompozicijos ir erdvės pojūtį.

1 pratimas. „Grafikos technikos“. Vaikų darbo pavyzdys:

2 pratimas „Darbo su sausomis pastelėmis technika“. Vaikų darbo pavyzdys:

3 pratimas. „Laukinė gervuogė“. Vaikų darbo pavyzdys:

6. Dinaminė pauzė.

Atlikite pratimą, kad sumažintumėte rankų įtampą.

Mokytojas skaito eilėraštį ir po juo demonstruoja rankų judesius:

Ant durų yra užraktas.

Kas galėtų jį atidaryti?

(Greitas pirštų sujungimas spynoje.)

Ištraukė...

(Pirštai suspausti į užraktą, vaikai traukia rankas į skirtingas puses.)

Susuktas…

(Į bangas panašūs judesiai atliekami rankomis.)

Pabeldė...

(Pirštai suglausti į pilį, vaikai baksnoja delnais vienas į kitą.)

Ir jie atidarė!

(Pirštai atspausti.)

Atlikite rankų judesius vadovaujant mokytojui.

7. Praktinė veikla pagrindinei užduočiai atlikti.

Padarykite piešinį pamokos tema, laikydamiesi įstatymų, perspektyvos ir kompozicijos taisyklių.

Suteikia užduotį atlikti darbą tema „Orų nuotaika“, laikantis kompozicijos ir perspektyvos dėsnių, parodo atliktos užduoties pavyzdį:

Apima muziką P.I. Čaikovskio „Metų laikai. Balandis":

Praktinio darbo metu atlieka frontalinę, individualią kontrolę.

Atlikite kūrybinį darbą. Vaikų darbo pavyzdys:

8. Refleksija.

Formuoti gebėjimą vertinti save ir kitus žmones, įžvelgti darbe klaidas ir teigiamus aspektus.

Parodo geriausius darbus, pasiūlo atsakyti į klausimus ir įvertinti brėžinius. Suteikia teigiamą vaikų reakciją į klasės draugų kūrybiškumą. Klausti klausimus:

Kokią nuotaiką perteikia peizažas?

Ką matome 1 lėktuve?

Ką mes matome tolumoje?

Kaip stebima oro perspektyva?

Siūlo analizuoti savo darbus.

Prisiminkite tikslą ir uždavinius. Analizuoti bendraklasių darbą, atsakant į mokytojo klausimus, išsakyti savo nuomonę. Atlikite savęs vertinimą.

9. Apibendrinant:

Iš pamokos padarykite išvadas.

Iš pamokos daro išvadas.

Rezultatai:

1. Dalykas: ugdyti vizualinį-erdvinį mąstymą kaip emocinio ir vertybinio pasaulio tyrinėjimo, saviraiškos ir orientavimosi meninėje ir moralinėje kultūros erdvėje formą; ugdyti pagarbą savo Tėvynės kultūros istorijai, išreikštą vaizduojamajame mene; įgyti patirties kuriant peizažo žanro meninį įvaizdį; įgyti patirties sausos pastelės technikoje; ugdyti poreikį bendrauti su vaizduojamojo meno kūriniais, įsisavinti praktinius meno kūrinių suvokimo, interpretavimo ir vertinimo įgūdžius.

2. Meta-dalykas: mokėti koreliuoti savo veiksmus su planuojamais rezultatais, kontroliuoti savo veiklą rezultato siekimo procese, koreguoti savo veiksmus pagal besikeičiančią situaciją; gebėti įvertinti ugdymo užduoties įgyvendinimo teisingumą; turėti savikontrolės, savigarbos pagrindus; mokėti dirbti individualiai ir grupėje.

3. Asmeninis: formuoti atsakingą požiūrį į mokymąsi, pasirengimą ir gebėjimą ugdytis bei saviugdą remiantis mokymosi ir pažinimo motyvacija; formuoti komunikacinę kompetenciją bendraujant su bendraamžiais, suaugusiais kūrybinės veiklos procese; ugdyti estetinę sąmonę per didžiųjų Rusijos menininkų palikimą, estetinio pobūdžio kūrybinę veiklą.

Užduoda namų darbus surasti 2-3 peizažo žanro iliustracijas, jas analizuoti: nustatyti paveikslo nuotaiką, susipažinti su kompozicija, stebėti oro perspektyvos perdavimą. Ačiū už darbą.

Užsirašykite namų darbus.

Skyriai: MHK ir IZO

Klasė: 5

  • Švietimas:
supažindinti mokinius su vaizduojamojo meno kūriniais, išmokyti pasidaryti preliminarius eskizus pagal mokytojo aprašymą.
  • Kuriama:
  • formuoti mokiniuose gebėjimą pabrėžti pagrindinį siužeto dalyką, tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai mokiniai, stebėjimas, vaizdinė atmintis piešiant medį (kamieną, šakas, siluetą).
  • Švietimas:
  • puoselėti grožio jausmą, meilę gamtai gimtoji žemė(kaimas) ir pagarba jai.
    • Švietimas:
    mokinių žinių patikrinimas tema per žaidimą: „Išmok medį“.
  • Kuriama:
  • pavasario kraštovaizdžio grožio formavimas, medžiai per dailininkų I. I. Levitano paveikslų reprodukcijas „Maršas“, A. K. Savrasovo „Atvyko“, dailininko – bendramiečio S. V. Naryžnio ir kt. Pokalbis apie vaizduojamojo meno žanrą - kraštovaizdis.
  • Švietimas:
  • meilės ugdymas gimtoji gamta ir pagarba jai.

    Pamokos tipas: naujų žinių įsisavinimas ir įtvirtinimas.

    Organizavimo formos mokymosi veikla: priekinė, grupinė, individuali.

    Įranga:

    • Dėl mokytojo
    : peizažo tapytojų I.I.Levitano reprodukcijos „Kovas“, A.K. Naryzhny, vaikų piešiniai, pasakos herojus(gnomas su telegrama), vaikų piešinių paroda, pristatymas pamokai.
  • Studentams
  • : albumai, paprasti ir spalvoti pieštukai, trintukas, rašiniai apie pavasarį.

    Per užsiėmimus

    I. Organizacinė dalis

    sveikinimas;
    b) budinčiųjų identifikavimas;
    c) mokinių buvimas klasėje, klasės pasirengimas pamokai.

    Pamokos struktūra

    Turinys Mokytojo veikla Studentų veikla
    1. Motyvacija Mokytojas skaito epigrafą skaidrė 2). Daugiausia dėmesio skiriama I. I. Levitano, A. K. Savrasovo, dailininko – bendramiečio S. V. Naryžnio paveikslų reprodukcijoms ir kitai vaikų piešinių parodai. Klausykite, apsvarstykite, supraskite, atsakykite, žiūrėkite pristatymo skaidres.
    2. Organizacinis ir aktyvus Pokalbis apie pavasario kraštovaizdžio grožį. Poetinis puslapis. Skaityti eilėraščius apie pavasarį

    žiūrėti pristatymo skaidres.

    3. Tikslo nustatymas Nustato pamokos tikslus. Klausykite, papildykite, pasiūlykite.
    4. Pagrindinė dalis. pareiškimas nauja tema Pokalbis apie gimtosios gamtos grožį. Koncepcija yra kraštovaizdis. I. I. Levitano paveikslų reprodukcijos „Kovas“, A. K. Savrasovo „Atvyko kūnai“, dailininko - kolegos kaimo S. V. Jie klauso, samprotauja, atsako, lygina, dalijasi įspūdžiais, žiūri pristatymų skaidres.
    Žaidimas: „Pažink medį“. Poetiškas puslapis, mįslė apie profesiją.

    Ekologinis pokalbis – žaidimas (gnomas su telegrama).

    Darbas kūrybinėse grupėse.

    Klausykite, spėkite, žiūrėkite pristatymo skaidres. Skaityti esė apie pavasarį. Diskutuoti, galvoti, siūlyti.

    5. Praktinis darbas Darbo paaiškinimas. Žingsnis po žingsnio piešimas.
    Darykite dinamišką pertrauką.
    Poetinis puslapis.
    Jie atsako ir siūlo.

    Pavaizduokite medžio siluetą, atlikite spalvotai.

    6. Kontrolė ir vertinimas (pamokos apibendrinimas) Mokinys gina savo piešinį. Kolektyvinė studentų darbų analizė.
    7. Refleksija Įvertinkite ir padarykite išvadas.
    8. Namų darbai Įrašyta į dienoraščius.

    II. Pagrindinė dalis. Naujos temos pristatymas.

    „Pavasario peizažas. Piešimas iš atminties ir iš pavasario medžio vaizdavimo.

    1. Įžanginis pokalbis apie pavasarį. Apie nuostabų gražų metų laiką.
    2. Vaikų piešinių (medžių, gėlių, uogų) parodos peržiūra.
    3. Skaityti eilėraščius apie pavasarį.
    4. Pamokos temos ir tikslo paskelbimas.
    5. Pokalbis apie peizažo tapytojų (I.I.Levitano, A.K.Savrasovo ir kt.) paveikslus. Pokalbis, pasakojimas apie mūsų kaimo menininkus.
    6. Žaidimas: „Pažink medį“.
    7. Skaitomas eilėraštis „Pavasarinis miškas“, mįslė apie profesiją – girininkas. Mokinių pavasario rašiniai.
    8. Ekologinis pokalbis (žaidimas).
    9. Mokytojo apibendrinimas: eilėraščiai, esė, mįslės, vaikiškų darbelių paroda apie gamtą, apie gražųjį metų laiką – pavasarį.

    4-10 skaidrės

    1. – Taigi atėjo pavasaris, kurio taip ilgai laukėme. Jame daug džiaugsmo, be kurio neįmanoma didelė meilė. Juk tik pavasarį geriau matome akimis ir širdimi. Skaidrūs atstumai, švarus oras ir vanduo, viliojantys medžiai ir krūmai, švelnūs saulės spinduliai, gražus paukščių čiulbėjimas. Tokia yra gamtos būsena. Tokia yra pavasario spalvų ir grožio šventę išvydusio žmogaus būsena ir siela. Ir todėl neatsitiktinai šiam metų laikui skirta daug gražių eilėraščių.

    11, 12 skaidrės

    3. 1 skaitytojas:

    Sniegas tirpsta, upeliai teka
    Į langą jis pūtė pavasarį ...
    Lakštingalos tuoj nušvilps
    Ir miškas bus apsirengęs lapija!
    skaidrus mėlynas dangus
    Saulė tapo šiltesnė ir šviesesnė,
    Atėjo laikas piktoms pūgoms ir audroms
    Vėl praėjo daug laiko.

    Lašai garsiai laša
    Prie mūsų lango
    Paukščiai linksmai giedojo
    Dabar pas mus atėjo pavasaris!

    14, 15 skaidrės

    Vakar radome putiną
    Ant miško atšilimo
    Švelni mėlyna gėlė
    Kvepia saule ir pavasariu.

    4. – Neatsitiktinai mūsų pamokos tema vadinasi: „Piešimas iš atminties ir iš pavasario medžio vaizdavimo“. Piešdami stenkitės perteikti pavasarinio medžio grožį ir visą didybę, o kartu ir meilę bei požiūrį į gamtą. Norėdami tai padaryti, turite būti labai atsargūs.

    5. - Bet pirmiausia prisiminkime: „Kokius pokyčius gamtoje pastebėjote atėjus pavasariui?

    Mokiniai atsako: Lauke pasidarė šilčiau, saulės spinduliai švelniai šildo žemę, dangus gausus, mėlynas. Ant medžių brinksta pumpurai, žaliuoja žolė, aplinkui viskas atgyja, girdisi paukščių čiulbėjimas ir t.t.

    – O dabar pažiūrėkime į pavasario žadinimui skirtus paveikslus, tapytus peizažistų.

    1. Levitanas I.I. "Kovas".

    2. Savrasovas A.K. „Rookai atvyko“ (ir kiti).
    3. Menininkų – kaimo gyventojų paveikslų peržiūra.

    6. – Tikrą pavasarį pajuntame atskridus paukščiams. Kai kurie iš jų šiandien lankosi pas mus. Jie ne tik atskrido pas mus, bet ir siūlo žaisti žaidimą: „Atpažink medį“. Iš aprašymo ar iš kilmės istorijos turite išsiaiškinti, kuris medis klausime. Norėdami tai padaryti, būsime suskirstyti į 3 komandas.

    Darbas kūrybinėse grupėse.

    1 užduotis komanda (spėja nuryti)

    "Nuostabus stebuklas"
    Daugelyje pasakų žmonės važiuoja į tolimus kraštus į trisdešimtųjų karalystę ieškoti nuostabaus stebuklo, nuostabaus medžio... Štai vienas jų prie namo, ar prie kelio, ar giraitėje. Medis nuostabus – tikras rusų gražuolis. Ji turi vienintelę neįprastą žievę pasaulyje. O sultys yra puikus gėrimas.... Atsakymas: 20, 21 skaidrė

    2 užduotis komandai (varnėnų spėjimai)

    "Krepšelio istorija"
    Prieš kiek daugiau nei du šimtus metų vaisiai mums buvo atvežti iš Azijos krepšelyje. Vaisiai buvo suvalgyti, o krepšys išmestas. Ir buvo austi iš lanksčių šakų. Išmetė ir pamiršo. Šakelės, kurios atrodė sausos ir negyvos, išdygo ir išaugo į gražų medį. Skirtingai nuo kitų medžių, jo šakos linksta į žemę. Pavadink šį medį.... Atsakymas: skaidrė 23

    3 užduotis komandai (medis spėja)

    "Ašaros"
    Tikriausiai ne rudenį gražesnė už medį. Atrodo, kad dideli saulėje permatomi jo lapai nukalti iš plonų aukso plokštelių. Atrodo, kad medis dega, stebindamas tamsiai raudonos ir žalios, oranžinės ir geltonos spalvos atspalviais. Kiekvienas savaip gražus, tačiau lapų forma neįprasta, sudėtinga su penkiomis ar septyniomis aštriomis iškyšomis. Jis turi įdomią savybę nuspėti orą. Kai jis „verkia“, tarsi lašas po lašo, teka „ašaros“ - tai lietaus artėjimas. apie kokį medį tu kalbi? Atsakymas: skaidrė 25

    7. - O jei pasodinsime daug medžių vienu metu, gausime gražų pavasarinį mišką. Gali būti ir įvairiai: linksmas ir liūdnas, miegantis ir linksmas, paslaptingas ir galingas ir t.t. Kviečiu pasiklausyti eilėraščio „Pavasario miškas“.

    pavasario miškas

    Visą žiemą miškas
    Neaudė, neverpė -
    Tas miegojo po sniegu,
    Tai buvo ligonis.
    Bet tik pavasaris – atėjo raudona
    Kaip iš karto liga jį praėjo:
    Jis atsigavo, nudžiugino,
    Apsirengęs šilku ir aksomu
    Ir riaumojo visoje savo šlovėje:
    Žiūrėkite visi
    matyti viską
    Koks aš geras
    Kokia aš galinga
    Kaip galva
    Aš paliečiu debesis!
    G. Ladonščikovas

    Visi žinome, kad žemėje yra daugybė skirtingų profesijų. Visi jie svarbūs ir reikalingi. Užminėsiu mįslę, kurios dėka išmoksite šios profesijos, be kurios mūsų gyvenimas žemėje tiesiog neįsivaizduojamas!

    Prie pušų, liepų, valgė
    Jie nesusirgo, tapo žali,
    Į naujus miškus
    Pakilęs į dangų
    Jų žiedavimas ir paukščių šurmulys
    Saugomas draugo...
    V. Stepanovas

    O mano namų darbas buvo parašyti esė apie pavasarį. Rašinių skaitymas.

    Ekologinis pokalbis – žaidimas

    - Na, vaikinai, ar galime padėti? Jūsų pasiūlymai.

    Mokytojo santrauka:

    Vaikinai! Atidžiai apžiūrėkite aplink mokyklą ir šalia jos esančius medžius, krūmus, žolinius augalus, pažiūrėkite į sodą ir sodą. Daugelis jų yra gydomieji arba gydo daugelį ligų. Saugokime ir saugokime juos.

    Saulė šypsosis mums linksmiau,
    Ir kiekviena diena mums atrodys džiaugsminga,
    Kai jie praeina per visą savo gimtąjį kraštą
    Mūsų sodinukų atsiskyrimai.
    IR geri burtininkai- miškai
    Kaip poetai ir burtininkai
    Gamta žmonėms teikia stebuklus,
    Ir mes esame jos pagalbininkai!

    Ir pabaigai gražus eilėraštis:

    pavasaris

    Ateik, pavasaris ir vėl
    Tegul giraitės atgyja
    Skambant miško upeliui
    Tegul žibuoklės žydi!
    Būkime kartu su saule
    Pažadink paukščių triukšmą
    Bėgsime su daina
    Per giraites ir pievas.
    R. Roždestvenskis

    Taigi, girdėjome ir pamatėme, kiek gražių žodžių galima pasakyti apie mūsų gamtą, medžius, apie pavasarį. Dėl to kiekviena mūsų nauja diena tampa graži ir nepakartojama.

    Mokymosi užduoties paaiškinimas:

    a) piešimas pagal išankstinį mokytojo aprašymą;
    b) pagrindinės charakteristikos atskleidimas siužete;
    c) atvaizduoti paveiksle konstrukcinę objektų struktūrą, tūrį, proporcijas;
    d) vaizduojamo objekto spalvos;
    e) vykdymas etapais.

    Iš pradžių būtina perteikti medžio išvaizdą. Pagalbinėmis linijomis pažymime bagažinės aukštį. Nepamirškite, kad jo vaizdas yra vertikalus. Kamieno storis parenkamas priklausomai nuo medžio tipo. Nupiešiame šonines šakas, kurios suformuos medžio vainiką. Jie gali būti skirtingi. Stengiamės juos padaryti ilgus ir lygius, kad vainikas būtų tūrinis. Viduje pavaizduojame mažas šakeles. Labai svarbu rasti proporcijas (kamieno ir vainiko santykį). Nustatykite šiam medžiui būdingų šakų kryptį ir jų ypatybes. Tada pereiname prie spalvoto vaizdo. Renkamės šaltą ir šiltos spalvos. Taikome atspalvius, taip pagyviname piešinį. Piešinys turi būti gražus, tvarkingas.

    Dinaminė pauzė:

    Vėjas pučia mums į veidus
    Medis siūbavo.
    Vėjas tylesnis, tylesnis
    Medis vis aukščiau ir aukščiau.

    III. Inkaravimas

    Žingsnis po žingsnio piešimas.

    IV. Praktinis darbas

    1) tiksliniai pasivaikščiojimai ( tolimesnis vystymas vizualinis mokinių vaizdavimas, kūrybinių gebėjimų ugdymas);
    2) individualios pagalbos mokiniams teikimas.

    Atspindys.

    V. Baigiamoji instruktažas

    a) pamokos rezultatų apibendrinimas (geriausių mokinių darbų atranka);
    b) mokinių pertraukos organizavimas.

    Bibliografija:

    1. Art. Programa švietimo įstaigoms 5–9 klasėms (Sudarė V. S. Kuzinas, S. P. Lomovas, E. V. Šorokhovas ir kt. - M .: Bustard, 2010).
    2. Vaizduojamasis menas 5 klasė. Pamokų planai pagal V.S. Kuzino vadovėlį (autorius – sudarytoja S.B. Drozdova. – Volgogradas: mokytojas, 2008). Mokytojams.
    3. Mįslių rinkinys.
    4. Eilėraščių rinkinys.

    PAMOKOS METODINIS RENGIMAS

    UMK pavadinimas: Multimedijos pristatymai: „I.I. Shishkin“, „Pavasaris yra raudonas!“, „Kraštovaizdžio piešimo seka“, klipas „Pavasaris“, menininkų paveikslai, vaizduojantys pavasario peizažą, metodinis tobulinimas pamoka. Prekė: str

    Klasė: 2

    Pamokos tema: „Pavasario peizažas“.

    Pamokos vieta ir vaidmuo nagrinėjamoje temoje: Tapyba. Pavasario peizažas. 2 valandos. Pirma pamoka.

    Pamokos tipas: Pamoka išmokti naujų žinių.

    Pamokos tikslas: sudaryti sąlygas vaikams vystytis meninis ugdymas, plečiant pavasarinio peizažo idėją.

    Pamokos tikslai: formuoti emocinius ir juslinius ryšius tarp spalvos pasireiškimo gamtoje ir vaizdo spalvinės sistemos; formuoti meninius ir grafinius įgūdžius; taikykite tiesinės perspektyvos techniką savo piešinyje, derinkite pagrindinius ir papildomi elementai kraštovaizdyje; ugdyti supratimą apie supantį pasaulį, taip pat gamtos ir meno suvokimą; dirbdami iš gamtos ir atminties, ugdykite vaikų asociatyvų spalvų suvokimą; auklėti vaikus atsargus požiūrisį gimtąją gamtą draugiškus santykius vienas kitam.

    Pamokos etapas

    Laikas, min

    Darbo metodai ir technikos

    edukacinės veiklos organizavimo formos

    Mokytojo veikla

    Studentų veikla

    FUUD (formavimas

    Universalus mokymosi veikla)

    aš. Organizacinis

    Sveiki, draugai!

    Malonu susipažinti!

    Laikykimės už rankų

    Susirinkime į ratą.

    Pro mūsų langą šviečia saulė

    Šiek tiek pabodo

    Laukiu su draugais!

    Greitai susirink!

    Pasveikink vieni kitus ir palinkėk Geros nuotaikos pamokoje.

    Kolektyvinis

    Pradėti dirbti.

    Darbo vietos parengties tikrinimas.

    Sveikinimai,

    tikrinant mokinių pasirengimą pamoka;

    studentų dėmesio organizavimas.

    II. Mokinių paruošimas darbui pagrindiniame etape.

    Paslaptis. Jei nuotraukoje matote upę, ar eglę ir baltą šerkšną, ar sodą ir debesis. Arba snieguota lyguma, arba laukas ir trobelė. Įsitikinkite, kad paveikslėlis pavadintas (kraštovaizdis). Kas atspėjo, apie ką bus pamoka? Šauniai padirbėta! Teisingai! Tai apie kraštovaizdį.

    Protų šturmas. Pokalbis.

    Priekinė

    Interviu su aktyviais vaikais.

    Pokalbis su mokytoju. Atsakykite į klausimus.

    Motyvuoti moksleivių mokymąsi, priimti pamokos tikslus;

    Studentų subjektyvios patirties (asmeninės reikšmės, pagrindinės žinios ir veikimo metodai, vertybiniai santykiai).

    III. Naujų žinių ir veiksmų būdų įsisavinimas.

    Kas gali man padėti pateikti kraštovaizdžio sampratą? Paruošti mokiniai rašo žinutes.

    Peizažas yra gamtos vaizdas. Pirmą kartą ji pasirodė Kinijoje, Japonijoje ir kitose Rytų šalyse VII-X a.

    Peizažas – tai tam tikra tapyba, kurioje nagrinėjamas gamtos vaizdas, perkeliant nuotaiką, sužalotą jų kontempliacijos.

    Norėdama išsiaiškinti, apie kokį kraštovaizdį bus kalbama, mokytojas skaito A. Pleščejevo eilėraštį.

    Sniegas jau tirpsta, upeliai teka,

    Pro langą pūstelėjo pavasaris

    Lakštingalos tuoj nušvilps,

    Ir miškas bus apsirengęs lapija!

    Norėdami pakalbėti apie pavasarį ir jo ženklus, žiūrėkite pristatymą „Pavasaris raudonas! Gimtoji žemė pasirodo naujame įvaizdyje: pabudimas ir spalvų įvairovė. Žaiskite žaidimą: „Kas siejasi su vaivorykštės spalvomis? Mankšta akims.Pailsėkime akims ir darykime mankštą akims. Prašau atsistoti ir tiesiog mirksėti. Pažiūrėkime 10 kartų aukštyn - žemyn, dešinėn - kairėn, ratu į kairę, ratu į dešinę.. Ir jie tik mirktelėjo.

    Žiūrėdami į I. I. Šiškino paveikslų reprodukcijas ir vaizdo medžiagą, atkreipkite dėmesį į emocinę būseną.

    Pristatymas „Kraštovaizdžio piešimo seka“ padės pasirinkti tinkamas technikas ir piešimo būdus, tiksliai nustatyti spalvas ir jų atspalvius.

    Verbalinis vizualinis interaktyvus. Asociatyvi linija.

    Porose. Kolektyvinis.

    Paaiškinimas. Piešimo technikos demonstravimas. Vaikų poilsio organizavimas.

    Peržiūrėkite naują medžiagą. Akių įkroviklis. Dinaminė treniruotė.

    Užtikrinti, kad mokiniai suvoktų, suprastų ir pradėtų įsiminti studijuojamą medžiagą „Pavasario peizažas“.

    Skatinkite mokinius išmokti naujos medžiagos, kuri padės

    tam tikra išvada (apibendrinimas).

    Sudaryti prasmingas ir organizacines sąlygas studentams įsisavinti studijuojamos medžiagos atgaminimo metodiką.

    Suteikti mokiniams supratimą ir pirminį įsiminimą studijuojamą medžiagą „Pavasario peizažas“.

    Skatinti mokinius įsisavinti naują medžiagą, kuri leis padaryti tam tikrą išvadą (apibendrinimą).

    IV. Naujų žinių ir veiksmų būdų įtvirtinimas.

    Dinaminė pauzė.

    Kolektyvinis

    Naujų žinių įtvirtinimas.

    Įsitikinkite, kad turi žinių ir veiksmų, kurių jie turi imtis savarankiškas darbas ant naujos medžiagos.

    Užtikrinti, kad konsolidavimo metu padidėtų studijuojamos medžiagos supratimo lygis, jos supratimo gylis.

    V. Žinių ir veiksmų metodų taikymas.

    Pakvieskite vaikus nupiešti savo įspūdžius individualus darbas su vaikais galima pateikti šias rekomendacijas:

    Piešdami nenusiminkite smulkios detalės, tai suskaidys darbą ir sutrikdys bendrą nuotaiką,

    Savo darbe naudokite ryškias, bet ne prašmatnias spalvas, nes piešiame gamtą, o joje viskas harmoninga.

    Klipas "Pavasaris". Muzika nudžiugins ir įkvėps kurti šviesūs darbai.

    praktiška, kūrybinga

    Integruotas (naudoti muziką)

    Individualus

    Prižiūrėti, ar tinkamai atliekami darbai, laikomasi saugos taisyklių.

    Sukurkite savo kraštovaizdį naudodami įvairias technikas ir įrankius.

    Pilnas darbų atlikimas. Sukurti tapybos technologijas. Pagalba įsisavinant piešimo vatos tamponu techniką. Užtikrinti, kad studentai įgytų žinių ir veiksmų metodų jų taikymo lygmeniu.

    Užtikrinti, kad mokiniai išsiugdytų gebėjimą savarankiškai taikyti žinias.

    VI. Atspindys. Darbų demonstravimas.

    Vaikai, pasakykite man, prašau, ką naujo sužinojote per pamoką?

    Kas tau buvo įdomiausia? Kas labiausiai įsiminė?

    Kūrybingas. Žodinis.

    Sukurkite darbų galeriją. Padėkite sutvarkyti darbus.

    Pabandykite atlikti darbą su visa klase. Prisekite savo darbą ant lentos.

    Inicijuoti ir sustiprinti mokinių refleksiją apie savo psichoemocinę būseną, motyvaciją, savo veiklą ir bendravimą su mokytoju ir klasės draugais.

    VII. Pamokos santrauka.

    Vaikinai, pažiūrėkite į lentą, ten paroda jau paruošta. Įvertinkime jūsų darbą. Kieno darbas yra teisingiausias pavasario kraštovaizdžio vykdymui, naudojimui spalvos ir tinkama piešimo technika.

    Man patiko visi tavo darbai, tu šaunuolis, susidoroji su užduotimi. Turime puikų parodų salė.

    Klausimai. Apibendrinkite pamoką. Dėkojame už aktyvų dalyvavimą pamokoje.

    Atsakymai į klausimus.

    Mokinių izoliacija ir supratimas to, kas jau išmokta ir ko dar reikia išmokti, įsisavinimo kokybės ir lygio suvokimas Kokybiškai įvertinkite klasės ir atskirų mokinių darbą.

    
    Į viršų