Darbas su arpeggio technika gitaros klasėje. Atvira pamoka „Darbas su technine medžiaga gitaros klasėje“

Pažintis su gitaros menas

(pamokos metmenys)

Šiuo metu labai aktuali įvairiapusio vaiko ugdymo problema.kuri prisideda prie jo kūrybinės savirealizacijos. Muzika yra labiausiai universali priemonė estetinis ir dorovinis ugdymas.

Ypatingą vietą jaunimo laisvalaikyje užima gitara.. Paauglių muzikinė kūryba yra savotiška jų dvasinio gyvenimo, saviraiškos ir savęs patvirtinimo sfera, aiškiai atskleidžianti kiekvieno individualią tapatybę. Gebėjimas atlikti dainas su gitara visada buvo labai vertinamas jaunimo tarpe. Tie, kurie moka groti šiuo nuostabiu muzikos instrumentu, įgyja papildomą galimybę atskleisti ir paaiškinti daugybę situacijų, kurios turi jaunas vyras asmeninė prasmė.

Tikslas: supažindinti su pasaulio pagrindais muzikinė kultūra gitaros žaidimai.

Užduotys:

Pamokos:

supažindinti mokinius su gitaros istorija, su ispaniška grojimo Matteo Carcassi mokykla;

supažindinti su nusileidimo žaidimo metu taisyklėmis, pagrindinėmis rankų ir pirštų padėtimis;

žaidimo kultūros išmanymas, higienos taisyklių laikymasis.

Kuriama:

formuoti rankų ir pirštų lavinimo, pratimų atlikimo įgūdžius;

skatinti išraiškingo žaidimo įgūdžių ir gebėjimų ugdymą šešių stygų gitara.

Švietimas:

plėsti savo muzikinį akiratį;

puoselėti sceninę kultūrą.

Materialinė ir techninė bazė: gitaros (mokiniams, mokytojui - demonstravimui), atramos kojoms, spausdinti dainų tekstai.

Pamokos eiga

Pažintis su muzikos instrumentu – šešių stygų gitara.

Mokytojas: Sveiki vaikinai. Šiandien susipažinsime su tokiu žinomu muzikos instrumentu kaip šešių stygų gitara. Atsakykite į klausimą: ką muzikos instrumentai gimęs Rusijoje?

Vaikai: balalaika, psalteris, akordeonas, mediniai šaukštai.

Mokytojas: Teisingai. Kaip manote, kokioje šalyje gimė gitara?

Vaikai: Ispanija, Italija.

Mokytojas: Ispanija viduramžiais buvo pagrindinis gitaros kūrimo centras, kur ją atvežė arabai. Ispanijoje išrasta penkių stygų gitara išpopuliarėjo XV a. Ji turi Vardas - Ispaniška gitara. Atsiradus šeštajai stygai ir dvigubas stygas pakeitus pavienėmis stygomis, prasideda gitaros triumfo eisena per šalis ir žemynus; tokia forma ji vis dar egzistuoja. Šešių stygų gitaros muzikinės galimybės pasirodė tokios didelės, kad ji tampa vienu mylimiausių instrumentų. Prasideda gitaros „aukso amžius“. Jis siejamas su ispanų gitaros virtuozų ir kompozitorių F. Sora (1778-1839), D. Aguado (1784-1849) ir italų - M. Giuliani (1781 - 1829), F. Carulli (1770 - 1841) vardais. , M. Carcassy (1792 - 1853).Ispanijos mokykla yra susijusi su įgūdžiais ir tradicijomis liaudies menas, sukurtas per daugelį amžių ir sukurtas bei praturtintas klasikinių gitaristų. Tobulindamas grojimo techniką, gitaristas visų pirma siekė lavinti sklandumą. Būtent šį tikslą sau išsikelia „Gravimo šešiastyge gitara mokyklos“ autorius M. Carcassi. M. Carcassi studijoms siūlo devynis klavišus: Do, Sol, Re, La, Mi, F-dur, la, mi, d-moll. Kiekviename iš šių klavišų jis pateikia skalę; kadencija; preliudija su akordų eiga ir dviem ar trimis kūriniais (paprastai valsas, Allegretto ir maršas, rečiau Andantino ir Andante). Visi šie kūriniai labai melodingi, lengvai atliekami, pamažu didėja jų apimtis, sudėtingėja tekstas.

Gitaros komponentai.

Mokytojas: Pagrindinės dalys yra kūnas, kaklas su kaklu, galva ir stygos.Šešių stygų gitara turi du denius, viršutinį ir apatinį, sujungtus dviem sienelėmis iš šonų – kriauklių.Viršutinė medinė terasa svarbus veiksnys atsakingas už instrumento garsą.Šiek tiek aukščiau paties viršutinio denio centro yra apvali rezonansinė skylė, įrėminta rozete. Šiek tiek žemiau yra plokštelė, vadinama stovu. Jo pakilimo viduryje, kuriame yra plyšys, sumontuota stačiakampė, ne didelė pločio kaulo plokštė, vadinama veržle. Veržlė reikalinga virš viršutinio denio iškilusioms stygoms pritvirtinti ir vibracijai perduoti. Kaklasšešių stygų gitarasu kaklu yra priklijuotas prie viršutinės kūno dalies. Kaklo viršuje yra veržlė su angomis, kuriose yra stygos. Paskutinė šešių stygų gitaros dalis yra galva. Gitaros galvutė turi kaiščio mechanizmą. Sukdami juos, galite pakeisti atitinkamai stygų įtempimą ir garsą. Gitara turi šešias stygas – tris plonas ir tris storesnes, vadinamas bosu.

Nusileidimas. Rankų padėtis žaidimo metu.

Mokytojas: Atsisėskite ant kėdės krašto su kieta sėdyne ir be porankių, kairiąją koją pastatykite ant stovo, 10-15 cm aukščio, priklausomai nuo sėdynės aukščio ir kojų ilgio. Kairysis kelias turi būti aukščiau kėdės lygio. Sėdėkite tiesiai, neatsilošdami kėdėje.

Kai įsitaisysite patogiai, paimkite gitarą, padėkite ją su įpjova kairiosios kojos šone, maždaug per šlaunies vidurį. Dešinė koja turi būti atitraukta nuo kairės per atstumą, reikalingą apatinei gitaros daliai, suteikiant jai atramą. Arba dešinę koją dėkite ant kairės, o gitarą ant dešinės (toks variantas labiausiai tinka merginoms).

Tinkamai sėdint, galvos atrama turi būti ties kairiuoju pečiu arba šiek tiek aukščiau, o krūtinė lengvai liestų apačią, tačiau nepakreipkite gitaros link savęs.

Uždėkite dešinės rankos dilbį visu svoriu ant gitaros korpuso plačiausioje vietoje ir pakabinkite ranką. Šiuo atveju šepetys turi būti suapvalintas ir būti virš stygų ties lizdu. Visi pirštai, išskyrus nykštį, yra sulenkti kartu ir lygiagrečiai raukšlėms, o pirmųjų pirštakaulių sąnarių linijos lygiagrečios stygoms. Įsitikinkite, kad rodomojo, vidurinio ir bevardžio pirštų galiukai yra vienoje linijoje ir tam tikru atstumu nuo stygų. Dešinės rankos nykštis turi būti prie boso stygų, o likusi dalis - prieš pirmąją, antrąją ir trečiąją. Įsitikinkite, kad alkūnė neviršija gitaros korpuso dešinėje pusėje ir kad riešas nepriartėtų prie gitaros viršaus. Kairės rankos dilbis turi būti pakeltas, riešas sulenktas. Ranka turi būti suapvalinta ir išdėstyta taip, kad nykštys liestų sprando vidurį, o likę pirštai – suapvalinti, nesulenkti sąnariuose ir remtis įkloto viduriu ant virvelės.

Žaidimo kultūra (higiena).

Praktinis darbas.

Atlikti pratimus, ugdančius grojimo gitara įgūdžius.

Pratimas dešinei rankai – apoyando, tirando;

mankštintis toliau kairiarankis;

Pratimai kairei ir dešinei rankai judesių koordinavimui;

Pulgarinio piršto mankšta (p) – dešinė ranka.

Akompanimento vaidmuo gitaros mene.

Mokytojas: Akompanimentas - muzikinis terminas, reiškiantis melodijų akompanimentą, kurio pagrindinis tikslas – harmoningas dekoravimas, taip pat vokalinių partijų pritarimas instrumentais. Gitara kaip akompanuojantis instrumentas didelę reikšmę. Taigi, pavyzdžiui, gitara gali akomponuoti solo, vokalinei ar instrumentinei partijoms, būti fonu. Gitaros akompanimentas taip pat vaidina svarbų vaidmenį sujungiant kolektyvą, šeimą, kai dainos atliekamos su gitara aplink laužą, kaime, šiltais jaukiais namų vakarais. Bendras kūrybinė veikla vaikai ir tėvai šiuo atžvilgiu prisideda prie tokių mokinių gebėjimų atradimo kaip kurti savo eilėraščius, dainų tekstus ir akordus.

Praktinė dalis.

1) Bulato Okudžavos kūrinio „Palinkėjimai draugams“ rodymas, mokymasis ir atlikimas;

2) M. Dunajevskio kūrinio „Blogas oras“ dainavimas akomponuojant gitara

Apibendrinant pamoką.

Bibliografija:

M. Carcassy. Grojimo šešių stygų gitara mokykla. M.: 2001 m.

V. Kalininas. Pamoka groti šešių stygų gitara. N.: 1998 m.

F. Noadas. Žingsnis po žingsnio: pamoka, kaip groti gitara. - M.: 2004 m.

Atviros pamokos metmenys

Mokytojas Portnyaginas Sergejus Aleksejevičius

MBUDO Irkutsko CDT

Asociacija "Gitara"

Pamokos tema:„Darbas su sėdyne ir rankų padėtimi gitaros klasėje“

Pamokos planas

2. Sušilti

3. Pagrindinis korpusas

4. Tvirtinimas

Pamokos tikslai:

edukacinis: supažindinti mokinį su teisingu rankų prigludimu ir padėtimi.

edukacinis: estetinio skonio ugdymas, atkaklumas siekiant tikslo, darbštumas.

besivystantis: vaizduotės ugdymas, vaizdinis mąstymas, praktiniai instrumento įgūdžiai ir gebėjimai.

pamokos tikslai: darbas ties mokinio rankų nusileidimu ir nustatymu.

Per užsiėmimus

Scenos meno pamatuose kertinis akmuo yra tinkama gitaristo vieta. Panašus teisingas nustatymas ranka yra studentų techninio tobulėjimo pagrindas.

Apsvarstykite pagrindinius tinkamo nusileidimo principus:

1) Tinkamo aukščio kėdės pasirinkimas.

2) Kojų atramos aukštis.

3) Tolygi instrumento padėtis grindų atžvilgiu.

4) Dešinės rankos padėtis ant apvalkalo.

5) Privaloma rankos padėtis su šiek tiek išlenktu arba išlygintu riešo.

6) Kūno padėtis tiesia nugara šiek tiek pakreipta į priekį, kol liesis su instrumentu

7) Atsipalaidavusi kūno padėtis, gerai prilaikant kairę koją, o dešinę ranką prilaikant prie instrumento.

Pagrindiniai rankų padėties nustatymo principai:

1) Pagrindinis dalykas nustatant kairę ranką yra tolygi nykščio padėtis, esanti kaklo viduryje

2) likusių keturių pirštų padėtis yra statmena stygoms, sulenkta kaip fortepijono plaktukai

3) kairės rankos pirštai turėtų priprasti prie ištiestos padėties.

Parodykite mokytojui teisingo rankų nusileidimo ir padėties pavyzdį. Taip pat mokinio daromų klaidų taisymas.

Paskutinis etapas: mokiniams demonstravimas to, ko jie išmoko pamokoje.


Atviros pamokos planas-santrauka
mokytojas papildomas išsilavinimas savivaldybės papildomojo ugdymo įstaigos gitaros klasėje „Vaikų dailės mokykla Nr. Liaudies menininkas RSFSR A.G. Rozuma „Rževo mieste, Tverės srityje
Krylova Viktorija Jurievna
Tema
: „Dirbkite dėl garso išgavimo kokybės

Pradinis etapas gitaros pamokos“
Pamoka skirta 1 klasės mokiniui

Pamokos tikslas:
Atlikimo įgūdžių ugdymas ir tobulinimas mokantis groti gitara
Pamokos tikslai:

Švietimas:
- pasiekti sąmoningą įvairių garso kūrimo metodų atlikimą gitara, naudojant taisyklingą pirštavimą.
Kuriama:
- Ugdykite savo grojimo gitara įgūdžius.
Švietimas:
- formuoti dėmesingą požiūrį į garso kūrimą ir atlikimo procesą.
Pamokos tipas:
žinių, įgūdžių ir gebėjimų formavimas ir įtvirtinimas.
Pagrindiniai mokymo metodai ir technikos:
Žodinis – pasakojimas, pokalbis Vaizdinis – praktinis instrumento demonstravimas – pratimų atlikimas, dainavimas.
Mokymosi priemonės:
Gitara, kėdė, atrama kojoms, muzikos stovas, muzikos kolekcija.
Pamokos struktūra:
1. Laiko organizavimas(1 min.) 2. Žaidimas "appoyando" (6 min.) 3. Pratimai kairiosios rankos (13 min.) pozicijoms nuo šeštos eilutės iki pirmosios 4. Žaidimas "tirando" (10 min.) 5. Pratimai už melodiją su bosu. (10 min.)
Užsiėmimų metu:

1. Tinkamas sėdėjimas už instrumento yra raktas į gerą veikimą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad vaikas nesėdėtų įsitempęs. Nugara tiesi, rankos laisvos, pirštai puslankiai. Gera nuotaika. 2. „Teremok“, „Žingsnis, žingsnelis, bėgam“. Įvaldymas groti „appoyando“ prasideda ritmingu dainavimu viena atvira styga (nedalyvaujant kairei rankai). Pasiekiame ritminį atlikimo tikslumą, grojant nuo „sūpynės“, o ne nuo stygos. Pakaitomis ant plonų stygų pirštai i,m. Pirštas p aktyviai dirba boso stygomis, žiūrėkite, kad pirštas „nepaliktų“ po delnu. Giesmės „Katės namas“, „Jingle Bells“ – išmokite sklandžiai judėti dešinės rankos pirštais nuo stygos prie stygos. Sekite nepakeičiamą pirštų kaitą i, m. 3. Pratimai kairei rankai. Pasiekiame aiškų dešinės ir kairės rankų darbo koordinavimą. Laikomės taisyklingos kairės rankos padėties: delnas neprispaustas prie kaklo; pirštai dedami lygiagrečiai slenksčiams, ant trinkelių. Slėgio stygos jėga yra pakankama, kad išgautų aiškų garsą, bet ne per didelė. Žaidžiant be atviros stygos, kairės rankos pirštai kuo ilgiau laikomi ant griovelių. Padėties keitimas turėtų vykti sklandžiai, nepastebimai. Dešinėje rankoje vis dar kaitaliojame pirštus i, m. 4. Įvairios arpeggio konfigūracijos. Dirbkite tik dešine ranka. Pasiekiame dešinės rankos laisvę, dirbame tik pirštais, nedalyvaujant plaštakai ir dilbiui, riešas aukštai. Stebime, ar naudojamas taisyklingas pirštavimas; Pasiekiame ritmiškai sklandų judėjimą. 5. Giesmės „Teta Agaška“, „Ladushki“. Grojant melodiją bosu, viršutinės natos visada turi būti grojamos remiant gretimos stygos, kitaip garsai skiriasi stiprumu ir spalva. Pasiekiame tuo pačiu metu viršutinės natos ir boso skambesį, vykdymo paprastumą.

Larina Oksana Valentinovna
Darbo pavadinimas: mokytojas
Švietimo įstaiga: MBU DO "Kambarskaya DShI"
Vietovė: Udmurtų Respublika, Kambarka
Medžiagos pavadinimas: Atviros pamokos santrauka
Tema:„Garinimo gitara įgūdžių ugdymas ir tobulinimas“
Paskelbimo data: 20.06.2016
Skyrius: papildomas išsilavinimas

savivaldybės valstybės finansuojama organizacija papildomas ugdymas „Kambarskajos vaikų dailės mokykla“
Vieša pamoka

Grojimo įgūdžių ugdymas ir tobulinimas gitaros klasėje.
gitaros mokytoja Larina O.V. 2016 m

Atvira gitaros mokytojos Larinos O.V. pamoka.

Pamokos tema: Žaidimo įgūdžių ugdymas ir tobulinimas klasėje

gitaros.

Data, laikas - 2016-03-18.

Renginio vieta – DShI Kambarka

1. Įvadas


Įgūdis – tai įgūdis, kurį ugdo pratimai, įprotis (S.I. Ožegovo aiškinamasis žodynas). Įgūdis yra veikla, suformuota kartojant ir priartinant prie automatizmo. Įvaldęs darbui reikalingus įgūdžius, žmogus savo darbą atlieka greičiau, efektyviau, geriau (Vikipedija).


Pradiniai grojimo instrumentu įgūdžiai klojami žemesnėse klasėse. Šis laikotarpis yra pagrindinis tolimesnis vystymas muzikantas-atlikėjas. Mokytojo užduotis – tinkamai organizuoti ugdymo procesą, kuris apima: teisingą nusileidimą, lošimo automato nustatymą, muzikinius-garsinius ir metro ritminius pasirodymus, garso kūrimo techniką ir metodus, rankų koordinaciją, kol reikia imtis atsižvelgti į individualias mokinio savybes. Neperkraukite mokinio muzikiniais ir metodinė medžiaga, geriau palaipsniui įtvirtinti ir ugdyti kiekvieną žaidimo įgūdį, taip laikantis mokymosi nuoseklumo ir racionalumo principo. Repertuaras, kurio pagrindu sprendžiamos edukacinės gitaros įvaldymo užduotys, taip pat yra viena iš tolesnio grojimo instrumentu įgūdžių tobulinimo ir tobulinimo krypčių. Pamoka vyksta kaip mokytojo atestavimo veiklos dalis. Ši santrauka atspindi atviros pamokos struktūrą, jos planą. Pamokos eigoje galimi pokyčiai dėl mokinio pasirengimo lygio, jo psichologinio nusiteikimo ir kitų aplinkybių. Trumpas kūrybinių ir gyvenimo kelias kūrinių pamokoje atliekamus kompozitorius pristato mokytojas pirmoje kompozicijos mokymosi pamokoje. Ši informacija naudojama pamokoje pokalbyje su mokiniu.
2. Pamokos tikslas:
Žaidimo įgūdžių ugdymas ir tobulinimas mokymosi procese.

Užduotys

Kuriama:
1. Mokinio veiklos įgūdžių ugdymas; 2. Individualių gebėjimų ugdymas: atmintis, muzikinis mąstymas, klausos kontrolė; 3. Domėjimosi muzikine kūryba ugdymas.
Pamokos:
1. Teorinių žinių įtvirtinimas; 2. Žingsnis po žingsnio darbo su muzikos kūriniu įgūdžių mokymas.
Švietimas:
1. Tikslingumo ir atkaklumo įvaldant technines technikas ugdymas. 2. Estetinio skonio ugdymas, meilė muzikai.
3. Trumpas pamokos aprašymas (pamokos tipas, metodai ir principai,

mokinio pristatymas)

Pamokos tipas:
kombinuota pamoka, skirta naujų žinių ir įgūdžių įgijimui ir įtvirtinimui
Metodai:
rodymas, klausymas, analizė, pokalbis, pratimai.
Pagrindiniai metodiniai principai:
- meninės ir techninės raidos vienovės principas; - laipsniškumo ir nuoseklumo principas; - principas visapusiška plėtra studentas, dirbdamas su turiniu ir meniniu būdu darbai; - principas individualus požiūris darbe su studentais; Pamokos dalyvis Starkovas Aleksejus, gitara 3 klasės mokinys estetinė orientacija. Aleksejus turi vidutinius muzikinius duomenis.

4. Pamokos eiga:

4.1 Organizacinis momentas. (1 etapas)
Scenos tikslas – parengti mokinį efektyviai mokymosi veiklai. Pamokos tema. Užduotis: Sukurti palankią kūrybinę aplinką klasėje. Paaiškinkite temos svarbą.
4.2. Gama C-dur. (2 etapas)
Scenos tikslas – techninis mokinio tobulėjimas. Tikslai: 1. Įgūdžių įgijimas pozicinis žaidimas, atlikimo technikos dešinės ir kairės rankos pirštų koordinacija. 2. Studijuotų teorinių žinių įtvirtinimas. Studentas, grojantis C-dur gamą dviem oktavomis pirštu, A. Segovia, naudojant apoyando, naudojant i-m pirštų repeticijas. Pastabos: - grojant skalę, mokinys daro netikslumų pirštų dešinės rankos judesiu žemyn; - keičiant pozicijas, prarandamas vykdymo tęstinumas. Darbas taisant gama veikimo trūkumus. Labai svarbus punktas gitaristo technikoje, keičiant pozicijas. Išsamiau pakalbėkime ties kairiosios rankos judesių atlikimo organizavimu: - nespauskite kairės rankos nykščio, kai pereinate į kitą padėtį, perėjimas vyksta esant pastoviai rankos padėčiai („riešo judesys“). ; - nereikia stipriai spausti strypo, kad nebūtų raumenų nuovargio; - pirštai pakyla virš stygų iki minimalaus atstumo, kad būtume pasiruošę kitai natai (si natą grojame ΙΙ pozicijoje – natą žiūrėkite iki 5 pozicijos). - praktikuojame pozicijos keitimą pratimo forma iš E. Puhol „Grojimo gitara mokykla“, pamoka Nr. 65 Grojimas skale. Prašau mokinio sekti garso tolygumą, atkreipti dėmesį į tikslų pirštų i-m kaitą judant žemyn, nukreipiu mokinio ausį į dinamišką klausymąsi.
Atlikto darbo rezultatas – mokinys susidoroja su užduotimis. Groja skale lėtas tempas sklandžiai, laisvai, dinamiškai. Kai išspręstos problemos, susijusios su kairiosios ir dešinės rankų judesių organizavimu, galite pradėti mokytis skalės naudodamiesi įvairiomis ritminėmis parinktimis. Žaisti kadenzą. Norint išlaikyti tempą, skalė grojama po metronomu.
4.3. A. Ivanovas-Kramskojus. Studijuoti E-dur.
Rezultato tikrinimas namų darbai. Etiudo pasirodymas. Veiklos analizė. Prieš pradėdami kurti etiudą, pasakome, kas yra etiudas. Etiudas – instrumentinis kūrinys, skirtas lavinti atlikėjo techniką. Kiekvienas etiudas turi tam tikrų techninių sunkumų ir padeda juos įveikti. Etiudai rašomi tam tikros rūšies technika: legato, arpeggio, tremolo, akordai ir kt. Šis etiudas paremtas labiausiai paplitusia grojimo gitara technika – arpeggio. Ankstesnėse pamokose buvo atliktas tam tikras etiudo darbas: detali analizė, taisyklingos pirštų apdirbimas, mokymasis mintinai. Groja etiudą. Nustatome techninius sunkumus, iškilusius pasirodymo metu: - ne visi arpeggio garsai skamba aiškiai ir tolygiai. Norėdami palengvinti šio trūkumo tyrimą, grojame akordus, kurie grojami kaire ranka. Tada arpeggio žaidžiama dešine ranka. Grojame lėtu tempu, pasiekdami tolygų, nenutrūkstamą skambesį, maksimalų grynumą, muzikinį išraiškingumą. Norint išlaikyti tempą, etiudas grojamas po metronomu.
4.4 M. Karkasas. Rondo E – dur (4 etapas)
Tikslas Etapas- Pasiruošimas koncertiniam pasirodymui. Ugdyti ir tobulinti darbo su darbu įgūdžius didelė forma. Uždaviniai: Atlikimo įgūdžių tobulinimas, koncertinio atlikimo įgūdžių formavimas.
Namų darbų rezultatų tikrinimas. Veiklos analizė. Prieš pradedant darbą su šiuo rondo buvo aptarta: formos kilmė, struktūra ir charakteris. Rondo reiškia didelės formos kompozicijas, kuriose pagrindinė tema (refrenas) kaitaliojasi su epizodais. Rondo prasideda ir baigiasi refrenu, sudarydamas užburtą ratą. Rondo kilmė siejama su liaudies dainų ir šokių muzika. Rondo prancūziškai reiškia ratą, apvalų šokį. Šio rondo formulė yra AVASAVA A (refrenas) - E - dur, B (1 epizodas) - E - dur, C (2 epizodas) - A - dur. Rondo išlaikomas lengvo, lengvo, šokio charakterio. Dydis 6/8 turi žanro ypatybės Tarantelos: siūbuojančios intonacijos, antrasis balsas imituoja tambūro, tambūro garsą. Šokamumą pabrėžia antrasis balsas 1 epizode, 2 epizodas išlaikomas refrenu. Žaisti rondo. Atlikimo trūkumų nustatymas: nėra vieno tempo, skambėjimo lengvumas, kai refrenas pereina į 2 epizodą. Vieno tempo pasiekimas – darbas su metronomu. Žaidžiame lėtu tempu, palaipsniui greitindami judesį. Padidinkite jo tempą, kuris atspindėtų rondo charakterį. Spektaklyje pagrindinis dalykas – kūrinio raidos vientisumo jausmas. Kad refreno pasikartojimo dažnis nesukeltų monotonijos atlikime, atkreipiame dėmesį į dinamiškesnį vystymąsi. Kai techninės ir muzikines užduotis, norint ugdyti sceninę ištvermę, kūrinys scenoje turi būti grojamas perklausų ir repeticijų forma. Naudinga kūrinio atlikimą užfiksuoti vaizdo įraše ir įvertinti atlikimą iš išorės. Įraše matomi visi trūkumai, kurių mokinys žaidimo metu nepastebi.
L. Khukhro. Ant valties.
žaisti šiuolaikinis kompozitorius parašyta barcarolle žanru. Spektaklis turi trijų dalių formą. Kraštutinėse atkarpose be apibrėžtos melodijos, vidurinėje atkarpoje išlaikomas tas pats judesys aštuntomis, tačiau pirmas garsas paryškinamas - melodija išsiskiria, atsiranda minorinių intonacijų. Kūriniui suteikti švelnesnį, švelnesnį skambesį, naudojamas grojimas grifa (ugdyti mokinio tembrinę klausą). Kūrinys išlaikomas lengvu, kontempliatyviu charakteriu: nedidelis siūbavimas ant vandens, aštuntos natų judėjimas pagal akordų garsus. Vaidina spektaklį.
Spektaklio trūkumų nustatymas: pasiekti sklandesnį ekspresyvų spektaklį, atitinkantį figūrinį pjesės turinį.
4.5. Namų darbai(5 etapai)
Savarankiškai analizuoti vaizdo įraše įrašytų kūrinių atlikimą.
5. Išvada.
Ši pamokos tema apima grojimo gitara tobulinimo ir tobulinimo darbus. Pamokoje pateikiama muzikinė medžiaga sprendžia tam tikras teorines, technines ir menines problemas. Studento repertuare esantys kūriniai supažindina jį su klasika gitaros muzika ir šiuolaikinių kompozitorių muziką, ugdyti ir tobulinti jo atlikimo įgūdžius, kūrybinį individualumą. Viešas pasirodymas koncertuose, dalyvavimas konkursuose yra puiki paskata tolimesniam muzikiniam tobulėjimui bei grojimo instrumentu įgūdžių ir gebėjimų tobulėjimui.
6. Logistika:
- gitara - 3 vnt.; - fortepijonas - 1 vnt.; - muzikos rinkiniai (pedagoginis repertuaras); - metronomas; - kompiuterio programinė įranga.
7. Naudoti šaltiniai:
1.A.M.Ivanovas-Kramskojus „Gravimo šešių stygų gitara mokykla“ 2. E.Puhol „Grojimo šešiastyge gitara mokykla“ 3.A.Gitmanas Pradinis išsilavinimas ant šešių stygų gitara“ 4. Yu.P. Kuzin „Gitaristo ABC“ 5. Interneto šaltiniai

5. Išvada


Ši pamokos tema apima grojimo gitara tobulinimo ir tobulinimo darbus. Pamokoje pateikiama muzikinė medžiaga sprendžia tam tikras teorines, technines ir menines problemas. Studento repertuare esantys kūriniai supažindina jį su gitaros muzikos klasika ir šiuolaikinių kompozitorių muzika, lavina ir tobulina jo atlikimo įgūdžius, kūrybinį individualumą. Viešas pasirodymas koncertuose, dalyvavimas konkursuose yra puiki paskata tolimesniam muzikiniam tobulėjimui ir grojimo instrumentu įgūdžių bei gebėjimų tobulėjimui.

Vieša pamoka

tema:

„Darbas su pradedančiaisiais gitaros klasėje“

Aukščiausios kategorijos mokytojas

MBOU DOD Lokot vaikų meno mokykla

Sergejus Vasiljevičius Ivaninas

Alkūnė – 2012 m

Pamokos tikslas: Grojimo gitara atlikimo įgūdžių formavimas ir ugdymas pradiniame mokymo etape.

Pamokos tipas: Kombinuotas.

Užduotys:

1. Švietimo. Išmokyti studentą įsisavinti įvairius garso išgavimo būdus šiame etape studijuojamuose kūriniuose

2 . Besivystantis. Bendros perspektyvos kūrimas muzikinė ausis, atmintis, dėmesys, mąstymas, grojimo gitara technikos tobulinimas.

3. Puoselėjimas. Studijuojamų kūrinių atlikimo kultūros ugdymas, kantrybė ir užsispyrimas įveikiant sunkumus.

4. Sveikatos taupymas. Teisingo nusileidimo laikymasis, rankų nustatymas, kūno kultūros laikymasis.

Pamokos forma: Individuali

Metodai:

Praktinis demonstravimo metodas;

Žodinio paaiškinimo būdas.

Mokomoji ir materialinė įranga: gitara, atrama kojoms, kėdės, natos, darbo knyga studentas.

Pamokos planas:

1. Organizacinis momentas, įžanga(metodinė pastaba).

2. Namų darbų tikrinimas.

Padėties pratimų žaidimas;

Grojant gamą C-dur naudojant pirštų i-m, m-i repeticiją;

Darbas su eskizu;

Groti anksčiau išmoktus kūrinius;

Vykdyti kūno kultūrą

3. Darbas prie naujos žaidimo technikos – dvigubo tirando.

4. Namų darbai, pamokos analizė.

Per užsiėmimus.

Metodinė nuoroda: pirmoji pamoka muzikos mokykla yra didelis įvykis vaiko gyvenime. Jis ne tik susipažįsta su mokytoju ir instrumentu, bet ir žengia pirmuosius žingsnius į muzikos pasaulį. Nuo to, kaip seksis šis susitikimas, priklauso tolimesnis mokinio požiūris į užsiėmimus. Todėl pirmos pamokos turi būti susistemintos taip, kad mokinys gautų daug ryškių įspūdžių, teigiamų emocijų. Būtina, kad vaikas priprastų prie jam naujos aplinkos. Norėdami tai padaryti, mokytojas turi jį nugalėti: pamokoje groti pažįstamas melodijas, pasiūlyti padainuoti pažįstamą dainą - tai padės užmegzti kontaktą, sukurti kūrybinę atmosferą. Mokinys turi būti tam pasiruošęs muzikos pamokos yra ne tik malonumas, bet ir kruopštus kasdienis darbas. Jei pamokos įdomios, vaikas nepastebimai įveikia daugelį pradinio mokymosi sunkumų – techninių, ritminių, intonacinių. Tokie užsiėmimai daug efektyviau ugdo vaiko kūrybinius gebėjimus, didina jo pasitikėjimą savimi.

Padėties pratimų žaidimas. Pradiniame mokymo etape, norint lavinti pirminius mokinio motorinius įgūdžius, reikalingi specialūs pratimai, kurie paruošia jį atlikti technines užduotis. Ypatingas dėmesys – mokinio nusileidimas, instrumento padėtis, rankų padėtis.

Grojant C-dur skale apoyando technika, naudojant pirštų i-m, m-i repeticijas. Pagrindinė užduotis yra tikslus dešinės rankos pirštų kaitaliojimas judant aukštyn ir žemyn.

Gitaristo technikos tobulinimas neįmanomas be etiudų darbo.

Kalininas V. Etiudas E-dur. Dirbkite su kairės rankos pirštų tikslumu, grojamų akordų garso kokybe.

Žaidžiama anksčiau išmoktais kūriniais, nurodant žaidimo trūkumus ir privalumus:

Krasev M. "Smilkė"

Kalininas V. "Valsas"

Fizinės veiklos vykdymas:

"Voras". Pratimas abiejų rankų pirštų apšilimui.

„Humpty Dumpty“. Pratimas atliekamas stovint. Pakelkite abi rankas aukštyn ir žemyn per šonus, šiek tiek pakreipdami liemenį į priekį.

„Kareivis ir lokys“. Jis atliekamas sėdint ant kėdės. Gavę komandą „Kareivis“, ištieskite nugarą ir sėdėkite nejudėdami, kaip alavinis kareivis. Gavę komandą „Lokio jauniklis“, atsipalaiduokite ir apvalykite nugarą kaip minkštas lokio jauniklis.

Darbas prie naujo grojimo metodo – dvigubo tirando V. Kalinino spektaklyje „Polka“. Norėdami pasiruošti jo vykdymui, atliekame pratimą atviromis stygomis su dvigubomis natomis. Tada analizuojame darbą: dydį, tonaciją, pagrindiniai ženklai, muzikinį tekstą, ritminį raštą ir pradėkite jo atlikimą.

Namų darbai.

Toliau dirbkite su pratimais, skalėmis ir etiudais. Pakartokite kūrinius „Kalėdų eglutė“, „Valsas“ – gerinti grojimo gitara atlikimo įgūdžius.

„Polka“ - praktikuokite naują techniką, geriau naršyti muzikiniame tekste.

Pamokos analizė:

Pamokos rezultatas parodė, kad mokytojo iškelti tikslai ir uždaviniai buvo pasiekti:

Mokiniams skiriamų užduočių aiškumas ir aiškumas;

Įvairūs muzikinė medžiaga palankios plėtrai kūrybiškumas studentas

Figūrinių serijų kūrimas (palyginimai, asociacijos);

Teorinių sampratų pateikimas kontekste muzikinis vaizdas;

Studentų, atliekančių kūrinius, klausos kontrolė.


Į viršų